1 ve nek is pijnlijk akkers Kloosterbalsem i li! Is tusschen de tramrails een smalle oprit, aan weerszijden waarvan diepen kuilen zijn. De auto's nemen meestal den binnensten bocht, en botsen zoo doende tegen den oprit op. Dit heeft voor enkele jaren een ongeluk tenge volge gehad. Spr. verzoekt er bij den provincies op aan te dringen dat dezen weg wordt in orde gebracht door de bedoelden oprit enkele meters breeder te maken. Spr. meent dat de tram maatschappij hier feitelijk verbetering moet brengen. De voorzitter zal probeeren of hij het werk gedaan kan krijgen. De beer de Baaij vraagt of de brand spuit in Oudheusden nog wel in orde tsde laatste jaren heeft hij ze nooit meer gezien. De Voorzitter noemt dit een teer punt. Toen hij pas hier was heeft hij het ding direct van stal laten halen en doen nazien. Het is nu wel weer in orde, maar spr. vreest dat de capa citeiten te gering zullen blijken. Daarom is ook de aankoop van brandblusch— apparaten bevorderd, die goede dienst en kunnen bewijzen om het eerste brandgevaar te voorkomen. Het lijkt spr. ook niet onmogelijk dat ean re geling te trtffen is met de gemeente Heusden, opdat deze haar spuit steeds direct naar Oudheusden zendt. De heeren de Baaij en Brok zeggen dat reeds onder burgemeester Loiff een dergelijke overeenkomst is geslo ten met Heusden. Reeds op het eerste betrouwbare alarm wordt de spuit gezonden- De secretaris zegt dat deze regeling alleen mondeling is gesloten. De Voorzitter zegt te zullen trachten een en ander schriftelijk vast te leggen. Qeen der leden verlangt hierna nog het woord, en de vergadering wordt gesloten met den christeiljken groet BUITENLAND. De Joodsche bevolking van Palestina. Uit de voorloopige resultaten van de onlangs gehouden volkstelling blijkt, dat de Joodsche bevolking sedert 1922 meer dan verdubbeld is. Ia laatst genoemd jaar woonden er 83 794 Joden in Palestina tegen thans 175 006. Frankrijk's werkloosheid. Tijdens de debatten in de kamer over de interpellaties betrtffende de werkloosheid, verklaarde de minister van arbeid, Landry dat de oihcieele statistieken uitwijzen, dat het aantal volledig ondersteunde werkloozen 10 400 bedraagt en dat van de gedeel telik werkloozen twee millioen. Ten slotte legde hij er nog den nadruk op, dat hoewel de crisis ernstig is, hij in Frankrijk minder hevig is dan in het buitenland. De Brusselsche wereldtentoonstelling in 1935. Met de voorbereiding van de, in 1935, op het plateau van Laken-Heisel, te houden Brusselsche wereldtentoon stelling, biqkt het, trots de huidige oeconomische crisis en de allesbehalve bemoedigende vooruitzichten, ernst te worden. Ook is reeds een maatschappij op gericht, onder het voorzitterschap van Georges Vaxeiaire, welke zich voor stelt, naar het voorbeeld van de amu- sementswijk „Oud—België op de Ant- werpsche tentoonstelling In 1930, als attractie, ?an de Brusselsche expositie, een „Oud—Brussel" toe te voegen. Voor de verwezenlijking van dit plan is een terrein van meer dan vier hecta ren besproken. .Oud—Brussel" zal worden opgericht, vlak bij den hoofd ingang der tentoonstelling, tusschen het koninklijke slot te Laken en de kerk van den Heisel. Aan de architecten Lange en Blockx die zich bi] de op richting van .Oud—België" te Ant werpen, zeer verdienstelijk maakten, is nu ook de totstandkoming van „Oud—Brussel" toevertrouwd, Japan en de ontwapeningsconferentie. De japansche pers publiceert een officieele verklaring inzake de komende ontwapenings—conferentie en de in structies van de ministers van oorlog en van buitenlandsche zaken aan de Japansche delegatie naar Ger.ève. Er wordt opgewezen dat de ontwa pening van elk afzonderlijk van „bij zondere omstandigheden afhankelijkis". Voor Japan kan van ontwapening of van vermindering van bewapening geen sprake zijn. In eik opzicht, zoo heet het verder, staat japan inzake zQn bewapening ver achter bij de overige landen en derhalve is het gedwongen, zijn be wapening uit te breiden. Japan eischt het recht een vloot te onderhouden met een capaciteit van 70 pet. van de Amerikaansche en 60 pet. van de Engelsche vloot. De strijdkrachten kunnen onmogelijk worden verminderd, aangezien zij reeds tot een minimum zijn teruggebracht en Japan zijn militaire macht noodig heeft ter bescherming van zijn belangen. Men is van meening, dat van alge- heele ontwapening geen sprake zal kunnen zijn. Een regeering die tot iets dergelijks overging zou het vertrouwen van het volk niet langer bezitten, Ook Amerika heeft te kort. Noodmaatregelen zijn niet alleen aan deze. maar ook aan gene zijde van den Oceaan noodzakelijk Hoover heeft het congres met de mededeeiing verrast, dat de jaren 1931 1933 een deficit van 4442 millioen dollar zullen opleveren. De president heeft verschil lende voorstellen gedaan tot dekking van dit monstertékortverhoogen der inkomstenbelasting en der belasting op cigaretten en vermakelijkheden, speciale belastingen op automobielen, radio, gramafoon. De voorgestelde verhoogingen zijn slechts noodmaatregelen, welke uiter lijk Juli 1934 zullen vervallen. Ondanks deze maatregelen zal nog een gedeelte van het tekort nl. 1320 mill, dollar, door een leening moeten worden ge dekt. Alleen in 1932 zal de vermin, dering der inkomsten 1717 rniil be dragen, waarbij 247 mill, tengevolge van Hoover's moratorium. Ondanks alles is er voor leger en vloot blijkbaar nog voldoende geld, dit zijn tenminste de twee grootste uitgaafposten, die resp. geraamd zijn op 424 en 343 mill, dollar. Het belastingprogram heeft aige meene ontstemming der openbare meening veroorzaakt, vooral ook op de beuts. Rusland's verkeersontwikkeling. in de ontwikkeling van het verkeer in Rusland neemt de vliegmachine een zeer voorname plaats in. Het volgend jaar zal de vereeniging voor de burg. luchtvloot 47 nieawe iuchtvaartiijnen, waaronder zeer groote, openen. De voornaamste gaat dwars door Siberie van Moskou naar Wladiwostok, over een afstand van 8000 KM. Deze zal a s. zomer gaan funcuonneeren. Hitier en het Buitenland. De Nazi—leider Hitier wendt zich steeds meer tot het buitenland en tracht daardoor de internationale ban den die Biüaing met voorzichtig be leid heeft gelegd te verbreken en zooveel mogelijk stoornis tn de ver houdingen tot de voornaamste landen te wekken. Het gaat natuurlijk tegen Frankiijk, van toenadering tot dit land wil Haler niets weten. Daarentegen zoekt hij relaties bij de andere mo gendheden, eerst het persgesprek met Engelsche journalisten, daarna in Italië. Zijn afgezanten bevinden zich thans in Rome, waar de leider voor de Duitsche kolonie een redevoering heelt gehouden. Deze zeide daarbij o.a. dat Duitschland een dwaasheid zou begaan als het zijn politieke schulden betaalde, die het door de overwinnaars zijn op gelegd. Hij besloot met een heftige veroordeeling van de democratische denkbeelden. De toespraak schijnt echter niet veel indruk gemaakt te hebben, daar de inteliectueelen waar uit 't gehoor grootendeels bestond niet vatbaar waren voor het afbrekende artikel en de afgezaagde gemeenplaat sen, waarmede de nazi's tn volkstoe spraken zulk een succes hebben. Hitier zelf heeft zich tegen een deputatie uit Sudetuland weer uitge laten over de verstandhouding tusschen Engeland, Frankrijk en Duitschland. Hij constateerde, dat in Engeland Amerika en Italië de anti—Fransche strooming voortdurend toeneemt. Naar hij stellig meent, zullen de natlonaal- socialisten in de naaste toekomst met grondwettige middelen de macht in handen nemen. Ook de politieke vraagstukken in Zuid—Oost Europa beschouwt Hitier in verband met de verhouding tot Frankrijk. In Hessen wordt overleg gepleegd tusschen centrum en nazt's over de regeerlngsvorming. Het centrum wil hier samenwerken als de nazi's hun putschplannen opgeven en geen voor stellen zullen doen die in tegenspraak zijn met de grondwet. Verbinding Albertkanaal— Zuid fVtllemsvaart. De Belgische kabinetsraad besliste tijdens zijn zitting van Maandagna middag dat het Albertkanaal zal ver bonden worden met de Zuid-Willems vaart bij Neerhaeren. De verbinding zal geschieden door een kanaal van 6 K.M. lengte. Het graven van dit kanaal zal 160 millioen Belg. francs kosten. Gandht te Rome. De Indische leider Oandhi isZater dagmorgen vroeg te Rome aangekomen. B|] uitzondering had h|j gebruik ge maakt van den door de Itaiiaansche regeering te zijner beschikking gestel den eerste klasse—wagen, terw|jl hij in Engeland en Zwitserland steeds derde klasse reisde. Oandhi was twee dagen te Rome en bezocht de voor naamste sociale instellingen van het fascistisch bewind. Proces tegen Dr. Pfrimer begonnen. Voor de jury—rechtbank begon 1.1. Maandag het proces tegen acht leiders van den Heimatschutz, die vervolgd worden wegens pogingen tot het ver wekken van een opstand op 13 Sept j 1waardoor zij zich aan landverraad hebben schuldig gemaakt. De hoofdaanstichter is dr. Waiter Pfrimer, advocaat uit Judenburg, die naar het buitenland was gevlucht en eerst op 7 dezer naar Oostenrijk is teruggekeerd. De acte van beschuldiging behan delt in de eerste plaats de organisatie van den Heimatschutz en vervolgens de besprekingen van 12 September, tijdens welke dr. Pfrimer verklaard heeft, dat hij reeds de macht in handen had en dat de staatsbesturen van Stier marken en eenige andere provincies op zijn hand waren. Hq gaf bevel des avonds om 11 uur het alarmsignaal te geven, hetgeen geschiedde. Dr. Pfrimer heeft indertijd de feiten erkend, doch verklaard niet schuldig te zijn aan hoogverraad. BINNENLAND. Een Kerstgroet van de Koningin voor de radio. Naar wij vernemen heeft HM. de Koningin het voornemen om een per soonlijken Kerstgroet tot Haar Volk te richten in deze moeilijke tijden. H. M zal dien Kerstgroet op Vrijdag 25 December, des nam. ten 4 uur voor de radio uitspreken, op Huizen 1875 M. De ramp van de Ooievaar. Aneta seint uit Medan De Deli Ct. had een intervieuw met den piloot van de Raaf, Van Dijk over den ramp van de Ooievaar. De heer van DQk verwerpt de theorie als zou het openstaande iuik oorzaak van den ramp geweest zijn. De oorzaak kan slechts gelegen zijn in de weigering van een der drie motoren op het cri tieke oogenblik waarop van den grond moet worden losgekomen, terwijl een vliegtuig als de Ooievaar mei een lading van 5100 kilogram na 1600 meter over 't veld getaxied te hebben, bij weigering van een der motoren niet los kan komen, hetgeen met een lading van 4750 kilogram nog moge lijk zou zijn geweest. De Ooievaar had een zware lading, doch van overbe lasting ts geen sprake, daar 'n lading van 5250 kilogram geoorloofd was. De omstandigheden wijzen uit, dat de snelheid van de Ooievaar ongeveer 120 kilometer bedroeg, hetgeen de vliegsnelheid is, terwijl weigering van een motor op het crltieke oogenblik waarop het vliegtuig van den grond moet loskomen, ingrijpen uitsluit. De meening van den heer Van Dp is, dat het ongeval uitsluitend is toe te schrijven aan slecht noodlot, waarbij wijlen Wiersma volstrekt onschuldig is. Deze had geen andere keuze dan te trachten alsnog los te komen, het geen even moet zijn gelukt, daar het vliegtuig over een vier meier breede sloot werd gebracht. Het neerstorten was echter onafwendbaar, daar de invalshoek te groot was. De motoren van de Ooievaar zullen voor onderzoek naar Batavia worden overgebracht. Het rondje van den Burgemeester. Het lid der Eerste Kamer de heer Hermans heeft aan den minister van Blnneniandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat in de gemeente Berkel-Enschot en Heu- kelom de onderstaande „proclamatie" onlangs is aangeplakt Aan de ingezetenen van Berkel- Enschot en Heukelom. Zeer getroffen door het hartelijk blijk van sympathie van alle ingeze tenen bij gelegenheid van mijn huwelijk m|j betoond, geef ik gaarne mijnerzijds een stoffelijk blijk van dankbaarheid en heb ik er in alle openbare caié's voor gezorgd dat op Dinsdag a.s. 13 October vanaf 7 uur des avonds gratis bier voor alle ingezetenen beschikbaar is. Tevens bepaal ik het sluitingsuur op gemelden datum op half twaalf des avonds. Berkel-Enschot c.a., 10 Oct. 1931. De burgemeester van Berkel-Enschot c.a. A. O. M. PAN1S. Zoo ja, is de minister alsdan niet van meening. dat deze manier om dankbaarheid te toonen al een zeer ongelukkige is? Is het een burgemeester geoorloofd gelegenheid te geven, dat de inwoners zfjner gemeente zich gaan bedrinken Wil de minister voornoemden bur gemeester te kennen geven, voortaan, b|j verdere heuglijke gebeurtenissen in z|jn leven op een met zijn ambt meer passende wijze uiting te geven aan zijn dankbaarheid? Wij op onze beurt zouden willen vragen of het s.d.a.peesche Kamerlid niets anders te doen heeft dan zich te bemoeien met het onnoozele feit dat een Brabantsche burgemeester z'n inge zetenen een potje bier offreert 1 Als nier geen slechtere daden te signa leren zijn, dat hij dan maar in z'n eigen omgeving rondwaart I Het Noord Brabantsch Landschap Oprichtingsvergadering. Onder voorzitterschap van den com missaris der Koningin, dr. A. van Rijckevorsel, is Vrijdag te's-Hertogen. bosch in het gebouw van de provin ciale griffie de oprichtingsvergadering van de stichting Het Noord Brabantsch Landschap gehouden. De voorzitter hield een openingsrede, waarin hij o.m. opmerkte, dat het provinciaal bestuur van Noord-Brabant reeds vele jaren heeft gestreefd naar behoud en bescherming van bet natuurschoon, waarmede die provincie gesierd is. Hij wees erop, dat op voorstel van Ged. Staten de Staten in 1926 hebben in- gesteld een commissie ter bewaring en bescherming van natuurschoon. Sinds de instelling van deze commissie, die, zooals spr. zeide, met opgewektheid en niet zonder geluk haar taak vervult, zijn de omstandigheden aanmerkelijk Het is een ongemak en Ge gaat er niet dood aan, maar pijn doet het. Elke beweging kan U de tranen in de oogen doen ko men. Als Gij 's morgens wakker wordt met een stijven nek, neemt dan dadelijk Akker's Kloosterbalsem. Vanaf de eerste behandeling zal de pijn minder worden en morgen vroeg is het leed weer vergeten. Gij haalt toch dadelijk een pot. veranderd. Werd in 1926 nog veron dersteld, dat een wakend oog voldoende zou wezen voor het behoud van natuur, schoon in Noord-Brabant, thans blijkt, dat bovendien een helpende hand noodig is. Daarom hebben de Staten in hun eerste zitting van dit jaar goed gevonden. dat naar het voorbeeld van andere provinciën een stichting Het Noord-Brabantsche landschap zou wor den opgericht. De commissaris begroette vervolgens de aanwezigen als vrienden van het Brabantsche landschap, als bewonde raars van de stille en eenvoudige schoonheid, die in alie schakeeringen dit gewest kenmerkt. Velen van u, vervolgde hij, hebben door offers van verscheiden aard getoond, dat zij de waardeering van die schoonheid willen maken tot een edel en verheffend volksbezit, ja tot een der karaktertrek ken van de Brabantsche volksgemeen schap. Tenslotte dankte spr. de aanwezigen namens Ged. Staten ervoor dat zij de uitnoodiging hadden aanvaard. Medegedeeld werd, dat de Bond van Nederlandsche architecten een telegram van instemming had gezon den daarin werd tevens verzocht, dat spoedig tot oprichting van een pro vinciale schoonheidscommissie zal wor- den overgegaan. Mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter van de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten, verklaarde, dat zijn vereeniging gaarne het lidmaat schap aanvaardtzij stelt een bedrag van f 100 beschikbaar als stamkapitaal voor de stichting, waarvan Notaris Koopman te Amsterdam gaarne koste loos de acte zal passeeren. Nadat de voorzitter eenige woorden van dank had gesproken, stelde de vergadering de statuten vast naar het voorbeeld van die van Het Limburgsch Landschap. Besloten werd, dat met den voorzitter zitting zullen hebben in het dagelijksch bestuur de heeren jhr mr. C. van Nispen tot Sevenaer, Vught, secretaris; P. van Haaren, secretaris van den N. C. BTilburg; J. Sloff, leeraar R. H.B S„ Bergen op Zoom en jhr. mr. J. Smits van Oyen, lid van Ged. Staten, Eindhoven. Mr. Van Lanschot, burgemeester van Den Bosch, zeide nog het wen- schelijk te achten, dat de gemeente besturen medewerking verleenen voorts vond hij oprichting van een provinciale schoonheidscommissie ge- wenscht. De voorzitter verklaarde, dat dit de aandacht van het provinciaal bestuur heeft. Pont van de „Ooievaar." Omtrent de post van het te Bangkok verongelukte vliegtuig van de K. L. M. de „Ooievaar", kan worden medege deeld dat een zak, afkomstig uit Medan en met bestemming Amsterdam, met een gewicht van 1893 gram, verloren is ge gaan, benevens een zak afkomstig uit Medan met bestemming naar Bagdad, waarvan het gewicht niet bekend is. De rest van de post is intact gebleven. Hel intact gebleven gedeelte zal door het eerstvolgende postvliegtuig van de K. L. M., de „Valk",worden meegenomen naar Europa. Voor vernietiging bestemde biljetten in omloop. Bij 's Lands kas te Soerabaja is van den voorraad voor vernietiging bestem de bankbiljetten een aantal, tot een to taal van 23.000, opnieuw in omloop gebracht. Een justitieel onderzoek is reeds gaande. beginselen, dat niet doen op kwetsende wijze of in den vorm van bestriding. Zoodra U ais Redactie zich niet aari dezen regel houdt, loopt 't verkeerd. Neemt U een stuk op, waarin duide lijk tusschen de regels door majesteit!, schennis te lezen is, dan zult U, de Redactie namelijk, uoor de justitie op de vingers getikt worden, ai stond er tien maal boven, dat de Redactie niet voor de ingezonden stukken verant. woordelijk is. Nu zult U zooiets, naar ik vertrouw, niet doen. Maar dan ts 't ook beter om dien regel altijd toe te passen. De heler is zoo goed als de steler. En ik zou zoo zeggen: Dat geldt óók, wanneer iemands goedé naam hem ontnomen wordt. Dat ts óók dietsial 1 Als wij dus moeten concludeeren, dat zeifs wanneer de stukken onder- teekend zijn, de redacte er lang niet mee klaar is door er maar gemoedelijk ooven te schrijven; Buiten verant. woordelijkheid van de redactiedan geldt dit nog zooveel temeer, wanneer ue stukken niet onder teekend zijn, En nu zou lk gaarne zien dat U ate onregeimaugneid uit de wereld helpt, door altijd in zulke gevallen onder- teekening ie eischen. uurtt men dan i.ög onder eigen vlag beginsels oi personen aantasten, dan konuen we verder praten over de vraag; Wal moet wel en wat niet opgenomen worden. Maar voor die moeilijkheid nomt Uw redactie heusch niet te staan, Men zal liever zwijgen dan ztcnzelf oiameeren. Allicht zuilen op den duur minder schrijvers u met hun nonsens komen lastig vallen, 't Werkt paedago- gtschEn uw redactioneele verant. woordelijkheid is gered, 't is tot be. vordering van uw eigen journailstieken naam en leidt lot meer beschaving van de lezers. Dat is meteen tot wcizjjn. van de heele streek. Daar is tenslotte de krant voor. En nieitomje doen luister en naar.'n zekeren mtjnnecr X, ut een werkeloos supporter van HEC. nócn ook naar een abunné uil Sprang—Capelie (Zie 't laatste nummer), bapienti Said.w.z. voor wie even nadenkt, Is hiermee genoeg gezegd. En de geathre aborrné kan ztcu onderwijl de passende acftur/J aantrekken. Als hij maar achter oen boom blijft staan J. C. HAGEN, V. d. tn. Sprang, 14 Dec. 193L INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik uw aandacht en ook die der lezers, willen vestigen cp iets dat hoe langer hoe meer de gewoonte wordt, en dat m i. toch niet door den beugel kan. Dat meer dan een lezer van de „Echo van het Zuiden" zich voor en na gedrongen voelt een ingezonden stuk te schrQven kan lk me, zelf dit doende, levendig voorstellen. Iedereen meent wel eens te worden verongelijkt en in 't publieke leven koinen erger nissen dagelijks voor. Maar wanneer ingezonden-stukken- schrijvers wel hun stem laten hooren, doch zelf onderwijl achter een boom blijven staan, dan is dat meestal een verkeerde methode, die voor hen zelf weinig eervol is en bovendien den rechtsgrond van de betrtffende rubriek aantast I Indien U werkelijk wenscht te handhaven, dat de ingezonden stukken komen voor rekening van den schrqver, zoodat 't buiten de verantwoordelijk heid van de Redactie om gaat, dan is dat alleen mogelijk, wanneer deze stukken algemeen blijven, of, indien ze zich al keeren tegen personen of Capejle, 14 Dec. 193L Zeer geachte Redactie. Verzoeke beleefd het onderstaande in uw veel gelezen blad te willen op nemen. Bq voorbaat hartelijk dank. L S. Bij de voorstellen tof bezuiniging door de Regeering staan in onze dagen groote belangen op het spel. Vraagt aan de eene zijde een nood zakelijke bezuiniging alle aandacht, aan den anderen kant moet met alie zorg gewaakt worden voor het niet aanranden van cultureele belangen. En hiertoe bestaat groote vrees. Wq hebben hierbtj het oog op het bq de Volksvertegenwoordiging inge diende Wetsontwerp Terpstra tot wUziging van de Lagerencerwqswet 1920. Hetgeen ons de geachte inzender tracht voor ie houden omtrent de verantwoordelijkheid eener redactie, is ons al lang hekend; de inzender zelf is daarvan blijkens 't bovenstaande, totaal niet op de hoogte; wij weten reeds lang hoe ver onze verantwoordelijkheid gaat en houden daar mee natuurlijk rekening. Hetgeen de inzender wenscht, is werkelijk een ideale toestand, theoretisch juist en blijkbaar ge makkelijk, maar practisch o.i. onmogelijk, 't is ook duidelijk, waar alle bladen van klein tot groot ingezonden stukken „niet onderteekend" op nemen. Wij hebben vroeger, lang gereden, een tijdlang den door den schrijver gewenschten stelre gel toegepast, maar hebben dien weer moeten prijs geven daar hij onhoudbaar bleek. En terecht eenerzijds, want waarom zou Iemand over een. zaak niet zijn meening mogen zeggen in een „on- geteekend stuk", mits hij niet persoonlijk wordt en schrijft in 't algemeen belang. Dat iemands eer en goeden naam niet wordt aangetast, daarvoor zullen wij waken, maar nu moet men niet al te gauw met goeden naam en persoonlijkheden aan komen, zooals ieder dat in z'n> eigen geval nogal gaarne doet. Als b.v., om een recent voorbeeld te noemen, een inzender protesteert tegen een i lezing van Ds. F., waarin verkiezingspractijken of I personen nog wel worden aangevallen, als hij dan zegt dat hij dergelijke speechen niet acht thuis te behooren in een kerk, dan zijn dat o.i. geen persoonlijkheden, maar kan deze schrijver j geacht worden „het algemeen belang" te dienen. Juist in bladen als *t onze, voor een bepaalde I streek bestemd en de zaken meer plaatselijk handelend dan 'n groot dagblad, zouden anders heel weinig inenschen hun meening kunnen en durven zeggen, omdat men bij bekendheid der personen, J alles zoo spoedig als iets „persoonlijks" aanvoelt J en op de respectieve schrijvers wreekt I Dat doet of poogt men zelfs te doen tegenover onze re dactie (want die is wel bekend) maar die is zoo vrij zich daarvan niet te veel aan te trekken. Neen, de geachte inzender heeft nooit de re dactie van een plaatselijk of streekblad gevoerd, anders zou hij met ons erkennen, dat de practljk anders is dan de theorie en dat zijn goed bedoel de en eensdeels juiste meening of desgewensebt advies in de practijk niet opgaat. Wij althans moe ten en zullen ons houden aan den stelregel, dat ieder op gepaste wijze, zonder zuivere persoon lijkheden, zijn stem in 't belang van plaats en streek mag doen hooren, al erkennen we gaarne dat de toestand zooals Ds. H. die wenscht, de beste en meest ideale was. Ten slotte geachte inzender, er zijn werkelijk lezers, die belang stellen in *t geen een H.E.C.- supporter wil zeggen en wat mijnheer X of een aboniié uit Sprang-Capelle te vertellen heeft; dat zoekt men juist in een blad als 't onze, voor plaats en streek. Uitvoerige verslagen van alle moge lijke plaatselijke vergaderingen b.v. enz. zoekt men tevergeefs in een dagblad, daarvoor ls een blad als 't onze aangewezen en wordt 't mede daarom in deze streek ook algemeen gelezen. Onze conclusie is dat we vooralsnog niet aan 't verzoek of advies van den geachten inzender kunnen voldoen en toch ons blad in goede banen hopen te houden zooals o.i. tot dusverre, daarvan kan Ds. H. verzekerd zijn. RED.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 2