H. de Bont-v. Huiten kunst van den jongen schilder- monnik Thomas Qroenendaal, wiens werk, thans reeds meer op den voor grond begint te treden. Ook van Otto van Rees. Malhieu Wiegman, Servaes en Adam, kwamen nog diverse werken op het doek, even als alles vergezelde van de uitgebreide explicatie van den heer Hasaert, Deze vitale Vlaming heeft zijn groot kun- stenaarshart hier uitges'ort en zeker een groot deel van dezen overvloed aan de aanwezigen medegedeeld. De heer v. Wijck dankte in harte lijke bewoordingen tot slot den spre ker, de aanwezigen en allen die tot het welslagen van dezen avond hadden bijgedragen. Qrootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 436 BETERE HEERENKLEEDING Plechtige inzegening. Tot onze spijt was het ons niet bekend dat aan de inzegening der nieuwe lokalen der Mariascholen aan het St. Antoniusgesticht in de St. Clemens - parochie verdere plechtig heden verbonden waren. Vanzelf kunnen we dan ook van de plechtigheid geen uitvoerig verslag geven. Wij vernemen dat na eene H. Mis in de Kapel, waar het Dag. Bestuur, gemeente - bouwkundige, aan. nemer en het kerkbestuur tegenwoor dig waren, de plechtige inzegening plaats had in tegenwoordigheid van genoemde autoriteiten, Eerw. Zusters, onderwijzeressen en meisjes. Pastoor van Erp bracht op de eerste plaats dank aan God en voorts aan de Gemeente Waalwijk, Gem. Bouwkundige en aannemer De burgemeester wees er op dat hulp verleenen hier plicht was. Hier werden bescheiden eischen gesteld en daarom ging alles zoo prettig en geleidelijk. De nieuwe lokalen voldoen aan alle eischen en ook de oude zijn verbeterd en behoorlijk in orde. De samenwerking met de Inspectrice van het L. O. was steeds aangenaam. Spr. wenschte Moeder Overste van harte geluk en hoopte dat Gods zegen zou rusten op deze scholen, de Zusters van J. M. J. nog lang de leiding houden en de meisjes, die hier ter school komen, opgevoed worden tot brave vrouwen, wier soberheid en bescheidenhtid een sieraad zij voor de gemeente. Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen, Plechtige uitvaart H. G. Donkers. Onder groote deelneming had Zater dagmorgen de plechtige uitvaart plaats van den heer H G. J. Donkers. Het stoffelijk overschot, dat door de chefs uit het fabriekspersoneei gedragen werd, werd voorafgegaan door de harmonie „St. Jan" en de Lledertafel „Tot Bloei der Toonkunst", beide met omfljerst vaandel. In den stoet merkten we op het voltallige fabriekspersoneei, wethouder Eibers en den gemeentesecretaris. Verder alle vooraanstaande figuren uit de schoen- en lederindustrie. Onder de toonen van de treurmarsch „Un Larme" van A. Torelli trok de droeve stoet kerkwaarts. In de geheel met rouw bekleede kerk, droeg pastoor van Erp, geassisteerd door de weleerw. heeren Beekmans en Claassen de plechtige H. Mis van Rtqulemop. terwijl aan een der zijaltaren een der familieleden van den overledene een stille H. Mis las. Bij de groeve zong de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" het ont roerende grafgezang .Op 't Kerkhof" van de Vliegh, wat diepen indruk maakte, KERST-PROGRAMMA Liedertafel aOefening en Vermaak Oudergewoonte laat de Liedertafel zich met Kerstmis wederom niet on betuigd. Zaterdag 2en Kerstdag 12 uur zal in Musis Sacrum een Volksmatinée gegeven worden, waarvoor een keurig programma is samengesteld. Het Mannenkoor zal zingen; I. Pelgrimskoor uit Thanhauser R. Wagner. 2. Hoch Empor Fr. Curti. 3. a. Wiegelied Joh. Brahms. b. Die Mtiiile im Thale Ulrich. 4. Die Ernte J. Schwartz. Deze matinée, welke op tijd zal aanvangen, is voor iedereen vrij toe gankelijk. De goede leiding van den heer Gerritsen en de ijverige studie der leden waarborgen ons een mooie uit voering. Des avonds ten half acht (2en Kerst, dag) geeft „Oefening en Vermaak" haar traditioneel Kerslbal in Musis Sacrum. (Zie advertentie in dit blad.) Pachtverm 'ndering. Naar wij vernemen hebben de pachters van de Staatsdomeingronden langs de Bergsche Maas vanaf Well tot Keizersveer op hun pachtsom over 1931 25°/0 korting gekregen. Werkloozen. In aansluiting op ons bericht be treffende het onderricht voor werk loozen kunnen we thans mededeelen, dat getracht wordt in Januari te be ginnen met cursussen in het schoen maken aan de Rijksvakschool, Maandagmorgen hebben zich hiertoe een 40 tal werkloozen aan de school aangemeld, die tevens opgaven den cursus, waarin zij zich gaarne zagen geplaatst. Steuntrekkenden. Op het verzoek van het Dag. Bestnur onzer gemeente heeft de minister goed gevonden dat aan de steuntrekkenden 25°/0 extra in de Kerstweek wordt uitgekeurd. Consultatie-bureau voor kinderen. Thans is dtfi aitief bepaald dat het Consultatie-bureau der vereeniging tot bestrijding der zuigelingen-ziekten in Noord-Brabant (geneeskundig leider Dr. Weijers, Kinderarts te 's Bosch) in het St. Nicolaas-ziekenhuis aihier zal gehouden worden eiken Maandag middag van 2'/a3'/a uur. Nieuwjaarsgave. De Coöperatieve Groothandelsver- eeniging „De Handelskamer" te Rot terdam zal. met medewerking der bij haar aangesloten veibrutks coöperaties, hier ter plaatse de Coöperatie „Samen werking" in de week tusschen Kerst mis en Nieuwjaar a.s., tot leniging van den nood, aan een aantal gezinnen van werkelooze leden een ondersteuning in natura verstrekken, die zal bestaan in pakketten, inhoudende zeer verschil lende huishoudelijke artikelen (levens middelen). Ongeval. Gistermiddag had de werkman Bos- sers van de Timtur-schoenfabiiek bij het lossen van machines aan het station aihier, het ongeluk zijn enkel te breken, doordat hij een zware kist tegen zijn been kreeg. Hij werd per auto naar het St. Nicolaas ziekenhuis overge bracht, waar Dr. Kolster de eerste hulp verleende. Het ziekenhuis blijkt dagelijks meer een zegen voor plaats en omgeving tejzijn. in den korten tijd van zijn bestaan heeft het reeds aan 110 patiënten verpleging geschonken en hadden er reeds 56 operaties plaats. Zangkoor der H. Familie. Wederom zullen dit jaar op Zondag 27 Dec. door het Zangkoor der H. Familie o. 1. van den heer C. v. d. Leur eenige Kerstliederen worden uit gevoerd w.o. Kerstnacht, Terzet van G. Schellekens, respectievelijk sloor de heeren en A. Wiimont en G. v. d Ven. Daarna zal een knapenkoor enkele Kerstliederen zingen, begeleid met mannenstemmen. Pluimvee tentoonstelling. De op Zaterdag en Zondag 19 en 20 dezer in de zaal van den heer A v. d. Pmijm alhier gehouden Club— tentoonstelling van de Pluimvee— vereeniging voor Waalwijk en Om streken kan als een succes beschouwd worden. Hetgeen door de leden werd aangebracht, was voor de meeste rassen beter dan vorige jaren. De onderlinge wedijver der leden tot verbetering en verfraaiing hunner dieren, werkt goed door. Als keurmeester fungeerde de heer j. Teuriings, van Kaatsheuvel. Deze, volkomen ter zake kundige, constateer de, dat vooral bij de ingezonden exem plaren Buff Orpingtons en Rhode island Reds, dieren aanwezig waren, die zelfs op eene internationale tentoonstelling een goed figuur zouden maken. in de verschillende rassen kende hij de yolgende bekroningen toe Buff Orpington. Trio, jong Jos. Zeegers, le prijs Eereprijs. Toom idem 2e prijs Haan J. B. Verwiel, le prijs Eereprijs. Haan idem 3e prijs Haan oud idem le prijs Eereprijs. Hen idem le prijs Eereprijs. Hen idem 2e prijs Hen jong idem 2e pi ijs idem idem le priis Eereprijs. Idem idem 3e prijs Rhode Island Red. Toom, J. v. d. Hammen 2e prijs Trio, idem 2e prijs Haan oud idem 2e prijs Idem jong idem le prijs Eereprijs. idem idem 3e prijs Idem idem 2e prijs Idem J. Bakkers, Zeer eerv. verm. Idem C. v. d. Kolk idem. Barnevelder Hen, jong, Jac. Eijkens, 2e prijs Columbia Wyandotte. Hen, jong, lac. Eijkens, 3e prijs Rhode Island Red. Hen, oud, J. v. d. Hammen, le prijs Eereprijs. Idem idem 3e prijs Idem jong idem 2e prijs Idem idem le prijs Eereprijs. Idem C. v. d. Kolk, Zeer eerv. verm. Wit Wyandotte. Haan, oud, H.Stokwieler, le prijs Eereprijs, Idem, jong, idem le prijs Eereprijs. Hen, idem Zeer eerv. verm. idem idem le prijs Eereprijs. idem idem 2e prijs Idem oud L. Hartog, Zeer eerv. verm. Idem idem idem. Wit Leghorn. Hen, jong. J. van Loon, 3e prijs Haan idem Zeer eerv. verm, idem L. Dijkstra, le prijs Eereprijs. idem J. Berkelmans, 3e prijs idem oud J. v. Eijckelenburg, 3e prijs. Trio Jos. Lotff, 2e prijs Idem jong L. Dijkstra, le prijs Eereprijs. Hen, oud Th. v. d. Qriendt idem idem idem 3e prijs idem jong idem 2e prijs idem idem 3e prijs Patrijs Leghorn. Hen, jong, J. Bakkers, Eerv. vermeld, idem idem idem Patrijs Wyandotte. Haan, oud, L. Dijkstra, le prijs Eereprijs. Hen, jong idem le prijs Eereprijs. idem oud idem 3e prijs Hen, jong, idem idem Trio, jong Haan idem Hen, idem Haan. oud, Hen, jong, Wit Leghorn. L. Dijkstra. 3e prijs idem le prijs Eereprijs. idem le prijs Eereprijs. Zilver Braekel. Jos. Zeegers, 2e prijs idem 3e prijs idem 2e prijs idem 2e prijs idem 3e prijs Sussex. Trio, jong, L. Dijkstra 2e prijs Hamburger. L. Dijkstra, le prijs Eereprijs. idem 2e prijs Minorca. Haan, oud, L. Hartog, 2e prijs Koekk. Plymouth Rock. Haan, oud, L. Hariog. 3e prijs. Hen, idem le prijs Eereprijs. idem idem 2e prijs Patrijs Kriel. Trio, jong, L. Dijkstra, le prijs Eereprijs. Kalkoen, bronskleurig. Haan en Hen, L. Kamp, le prijs idem Jos. Zeegers 2e prijs De wisselbeker voor het mooiste dier wordt toegekend aan den Hamburg. Haan van L. Dijkstra. Eereprijs voor mooiste haan aan idem, met heizelfde dier. Eereprijs voor mooiste hen aan J. v. d. Hammen, voor Rh. 1st. Red. Eereprijs voor mooiste trio. aanJos.Zeegers voor Buff. Orpingtons. Eereprijs voor het hoogst aantal punten in totaal, aan L. Dijkstra. Eereprijs voor het hoogste aantal punten met eersten prijs idem. Eereprijs voor het hoogste aantal punten een ras en een kleur J. v. d. Hammen. KONIJNEN. Havana, ram, jong C. Trimbach, le prijs Eereprijs. C. Trimbach, 2e prijs. idem Zeer eerv. verm, oud L. Dijkstra, le prijs Eereprijs. Brandneus, voedster, jong, C. Trimbach, le prijs Eereprijs. Chinchilla, voedster, jong, H. Versteeg, 3e pr ram, jong, H. Versteeg, 2e prijs. oud, idem le pr. Eereprijs Wit Vlaamsche reus, voedster, jong, H. Versteeg, 2e prijs. Idem ram, jong, idem le prijs Eereprijs. idem voedster, jong, H. Versteeg, 2e prijs. De Wisselprijs, zilveren krans, wordt toe gekend aan H. Versteeg. De Eereprijs voor het hoogst aantal punten aan denzeltde. Duiven-tentoonstelling. De Waaiwijksche Concoursbond hield Zaterdag en Zondag in de zaai van Café Mej. Wed. van Helvoirt een postduiven-tentoonstelling. Er waren tal van uitstekende in zendingen, zoodat de keurmeester, de heer Teunis uit Roosendaal, een moei lijke taak had. Zondag had de ten toonstelling groote belangstelling. De uitslag was als volgt Klasse I. Oude Doffers, beneden 450 K.M. 1, 6 A. Braspenning; 2 H. Pulles; 3, 7 C. Verhulst; 4 H. Knippels; 5, 10 Z.E.V. Ih.de Ronde; 8 J. v. d. Houdt, 9 L. van Gel der, 11 C. Witlox, Z.E.V. C. v. Oers, Z.E.V. Th. Duijvekam. Klasse II. Oude Duiven, beneden 450 K.M. 1, 5 J. v. Bladel, 2, 3, E.V. A. van Eijck, 4 A. Bakkers; 6 A. Stam; 7, 9, Z.E.V. J.v. Engelen, 8 Th. de Ronde, 2 x E.V. C. Witlox E. V. J. van Veldhoven. Klasse III. Oude doffers, boven 450 K.M, 1, Z. E. V., C. Witlox, 2, 4 A. v. Eijck, 3, 6 C, Verhulst, 5 J. Boot, 7 H. Knippels. 8 Th. de Ronde, E.V. A. v. Hilst. Klasse IV. Oude duiven, boven 450 K.M. 1, 2 Th. de Ronde, 3 W. v. Muiiekom, 4 A. Stam. Z.E.V. C Witlox. E.V. H. Knippels. Klasse V. Jonge doffers. 1, 2, 4, 5, 6, 8, 15, 16, Z. E. V. C. Witlox, 3, 7 Z.E.V. A. Bakkers, 9, 10 E. V. Th. de Ronde, 11 J. den Boogaard, 12 H. Knippels, 13 Th. Duijvekam, 14 A. Verhoeven. Klasse VI. Jonge Duivinnen. 1, 7, 10 C. Witlox, 2 K. Broumels, 3 Th. de Ronde, 4, 6 J. v. d. Houdt, 5 Z.E.V. W. van Muiiekom, 8 J. van Veldhoven, 9 C. Verhulst, 11J. van Bladel, 12A. v. Eijck. Eere-prijzen Beste Vliegdoffer, oud, A. Braspenning. Beste Vliegdoffer, jong, C. Witlox. Beste Vliegduif, oud, J. van Bladel. idem Jong, C. Witlox. Schoonste duif, jong, C. Witlox. idem oud, C. Witlox. Schoonste doffer, oud, C. Witlox. idem jong, C. Witlox. Aanstellingen. Naar men ons verzoekt mede te deelen heeft dhr Louis v. Zutphen te Waalwijk Besoijensche straat No. 94 zich gevestigd als lijkbezorger en wat hiermede in verband staat voor de Protestanten in GrootWaalwijk Tevens kan vermeld worden dat de heer Adriaan Janson te Waalwijk— Westeinde aangesteld is als Bode van het Aigem. Grorne Kruis, en als zoo danig gemachtigd tot het incasseeren der contribuiiët over het jaar 1932. Belangrijke gebeurtenissen. Er zijn in onze omgeving dezer dagen belangrijke zaken te vermeiden, die een uitvoerig verslag vert ienden in ons biad Plaatsruimte belet ons aan ons voor nemen gevolg te geven en daarom moeten wij met een korte veimelding volstaan. Mogelijk dat we er nog eens op terugkomen. Op het gemeentehuis van Herpl werd Maandagmiddag een pomp Installatie in werking gebracht, die den water overlas! dier streek In den winter zal opheffen of althans grootelijks verminderen. Tal vati autoriteiten waren hierbij tegenwoordig o.a. de burgemeesters van Herpi en Hedikhuizen, terwijl het woord gevoerd werd door den voorzitter, den heer Chr, van Herpt, Burgemeester van Eggelen dankte. Ook Ir. Blacqu ère voerde het woord Door allen werd gewezen op 't belang der streek en de voortvarendheid van 't Waterschapsbestuur ten deze. j In den Bosch werd op initiatief der Bossche Kamer van Koophandel, ge sproken door professor C. van Vuuren over: De beteekenis en noodzakelijk heid van sociaal en economisch geografische onderzoekingen ter bevor dering van den economischen bloei van Noord Brabant. Er was groote belangstelling voor dit onderwerp, speciaal leden van K. v. K., burge meesters, professoren enz. Het was een belangrijke verhandeling met in teressant debat. In „De Beurs" te Breda werd Maan dag eene algemeene vergadering ge houden van de Noordbr. Mij. van Landbouw, onder voorzitterschap van den heer P. M Sneep te Dinteloord. Hij wees op den enorm slechten toe stand van den landbouw, besprak de tarwewet en verder werden verschil lende huishoudelijke zaken behandeld. Dr. L. van der Spek. De ook hier zeer bekende intervist Dr. L. v. d. Spek te 's-Bosch, is benoemd tot geneesheer-directeur van 't O L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Ons Kinderboekje Wij vestigen de aandacht der kin deren en ouders speciaal op t Jeugd hoekje van heden. Er staat 'n aardig tooneelstukje in voor Kerstmis, dat zeer leuk is om uit te voeren. Kinderen doet uw best eens, het zal U veel voldoening geven. Nieuwjaar. In de week van Kerstmis tot Nieuw jaar komt ons blad tweemaal uit en wei Dinsdag en Donderdagmiddag. In dit nummer worden de bekende Nieuwj aarswenschen opgenomen k 50 c. (dubbele kolom f 1), bij vooruitbetaling te voldoen. Er is geen betere en eenvoudigere methode om familie, bekenden, clien tele en zakenvrienden fn Waalwijk en de geheele Langstraat en omgeving geluk te wenschen, dan een Nieuwjaars advertentie in dit blad. dart bereikt U voor den laagsten prijs in één woord allen Men plaatst natuurlijk een der gelijken wensch in een blad dat in plaats en streekalgemeen gelezen wordt. Zorgt dus voor tijdige toezending. DRUNEN. Op initiatief van onzen Z.Eerw. heer Pastoor P. Th. Goossens, za! op Dinsdag 29 Dec- a-s. in de groote zaal der Jongenscongregatie alhier, geheel ten bate van het Crisis- Comité, een groote uitvoering gegeven worden van het mooie Weinachs Oratorium, gecomponeerd door Hen- rich Muller. Aan deze uitvoering zullen ongeveer 70 personen medewerken- Zooals be kend is dit werk op muzikaal gebied een juweel van compositie, hetwelk zal worden opgeluisterd met 5 tableaux vivants (levende beelden), die onder bekwame leiding en met pracht van costuums tot een schoon geheel zullen gevormd worden- Zooals wij vernemen bestaat er voor deze uitvoering zeer veel belangstelling, zoodat zij die deze pracht-uitvoering willen bijwonen, zich tijdig van entrée- kaarten moeten voorzien- De entrée- prijs, 20 cent, is zoo laag gesteld, dat dit voor niemand een beletsel kan zijn deze mooie en stichtende uitvoe- ting bij te wonen- Plaatsen zijn schrif telijk te bestellen en te bekomen bij den heer B- Kitselaar, Grootestraat A 183 alhier en bij verschillende winkeliers. Mocht het aantal aanvragen te groot zijn, dan zal de herhaling dezer uitvoering nog op een of meer avonden plaats hebben. In café A- v. d- Veer is een biijardclub opgericht, welke men den naam gaf van .Nooit Gedacht". Als voorzitter werd gekozen de heer A. van Drongelen. Aan 't verslag der St. Elisabeths- vereeniging over de werkzaamheden in het 24ste vereenigingsjaar, ontleenen wij het volgende Het werkend ledental bedraagt 5. Zelatricen 11. Leden-verpleegsters 2. Eereleden 253 en weldoeners 25. Naast hulp en ondersteuning, verster kende middelen, kleeding en bedek king, slaapgelegenheid en assistentie bij verpleging, werden nog 86 bons uitgegeven. Uit het magazijn werd behalve kleeding en dekking uitge deeld 860 stuks eieren, 1218 L-melk, 43 pond soepvleesch en 40 pakjes kindermeel. De inkomsten bedroegen f523.73 en de uitgaven f478.12 Batig slot f 45.61 Aan het einde van het verslag wordt dank gebracht aan allen die iets heb ben bijgedragen tot leniging van den nood in menig arm gezin- De bekende tooneelvereeniging „Bosch Tooneel" geeft op Zaterdag 26 Dec. om 6uur in de zaai bij den heer Th- Elshout een voorstelling van „De Scheepsbouwer"- In de Ned Herv- Kerk zal op le Kerstdag om 5 uur het Kerstfeest van de kinderen gevierd worden. Op 27 Dec- a.s. herdenkt mej. A- v. Iersel den dag waarop zij voor 50 jaar als lid der Meisjescongregatie toetrad- Dezen dag zal voor de jubi- laresse niet onopgemerkt voorbijgaan, ELSHOUT. Door de harmonie met medewerking van de zang-en tooneel vereeniging zal op le Kerstdag voor de mannen en 2e Kerstdag voor de vrouwen een uitvoering worden ge. geven in de Patronaatszaal. NIEUWKUIK. Hare traditie», trouw,zal de tooneelvereeniging .Kunst na arbeid* alhier op Zaterdag 2e Kerstdag 26 Dec. a.s. en op Zondag 27 Dec. d.a.v. wederom een uitvoering geven Opgevoerd zal worden „Langs- doornige paden* en „de Mexikaansche. zilvermijn". Wij twijfelen niet, of voor velen staat weer een genoeglijke avond te wachten. De biljart-club „Drie van het Kiet", gevestigd in 't café Th. van der Geld behaalde op het in Megen ge houden biljart-concours den 2e prijs zijnde een zilveren medaille met lau- wertak. Voorwaar een mooi succes temeer daar het den eerste keer was dat deze vereeniging op concours ging SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Vrijdag (len Kerstdag) en Zater dag (2en Kerstdag) telkens des voor middags half S0 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Geref Kerk alhier hoopt Vrijdagden Kerstdag) des voormiddags half 10 en des namiddags half drie in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Op Zondag 27 Dec. des v.m. 9,30 en des n.m. 2,30 uur hoopt op te treden Ds. de Witt van s Bosch. Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv, Kerk alhier werd benoemd de heer J. Maijers. De Ring, „'s Grevelduin Capelle en Omstreken" van Ned. Herv. Jon- gelingsvereenigingen op Geref- Grond, slag hield onder leiding van haar voorzitter, Ds- J- Fokkema in de consistoriekamer der Ned- Herv. Kerk alhier haar 3le jaarvergadering. Na opening op gebruikelijke wijze werden een drietal onderwerpen be handeld, n-1- door de heeren Hartman uit 's Gravemoer, Bossers van Loon- schendijk en Spuijbroek, alhier. De drukbezochte vergadering werd met Dankgebed gesloten- Ds- Ph. J- Vreugdenhil te Go- rinchem, vroeger predikant bij de Ned- Herv. Kerk alhier, ontving een beroep naar Kampen. De vroegere predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, Ds- D. van Lutter- velt, die reeds enkele jaren zijn emi- retaat genoot, hoopt Zondag 10 Jan. a-s. weer tot den dienst des Woords terug te keeren en zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Schalkwijk. Naar wij vernemen zal de op- brengst van de op Nieuwjaarsdag door de Chr- Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier, in het Geref. Kerk- gebouw te geven uitvoering, worden afgedragen aan het Nationaal Crisis. Comité- Bij de gisteravond gehouden verkiezing voor een ouderling bij de Ned- Herv- Kerk alhier, in de vacature M- Ros, die vorige week bedankte, werd dhr. Ros weer opnieuw gekozen. Zij vernemen, dat dhr- Ros zijn benoeming eenige dagen in beraad houdt- Op 2en Kerstdag, Zaterdag 26 Dec- des avonds half zeven, geeft de Chr-Gem- Zangvereeniging „Excelsior" alhier in het Ned- Herv- Kerkgebouw haar gewone jaarlijksche uitvoering- Onder de bekende, bekwame leiding van haar directeur, dhr. Alb. Christ van Capelle, heeft de vereeni ging weer een flink aantal zangnum mers ingestudeerd en wij mogen ver. wachten, dat de uitvoering daarvan weer niets te wenschen zal overlaten. Het programma bevat een 13-tal nummers, waaronder een sopraan en een bariton solo en een tweetal dub- belkwartetten- Een opwekking voor de liefhebbers van goede zang om deze uitvoering te gaan bijwonen is wel overbodig- Ds- Fokkema, eere-voorzilter der vereeniging, zal de uitvoering openen en sluiten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv gemeente alhier hoopt Vrijdag 25 de zer (len Keistdag) des nnrgens half tien en des avonds half zes op te treden de heer Vermaas, godsdienst onderwijzer te Rotterdam 2en Kerst dag geen dienst, des nam. 12 uur Kerstfeest. Zondagnamiddag half drie hoopt op te treden Ds- Mulhnickel uit Waalwijk 's morgens half tien lees- dienst. Bij de jl-Zaterdagmiddag gehou den herstemming ter verkiezing van 2 notabelen der Ned- Herv-gemeente te dezer plaatsen werden gekozen de heeren J. P- Konings en H-. Mes. Tot predikant bij de Ned- Herv. gemeente alhier is beroepen Ds- Voort huizen te Lage Vuursche- Naar we vernemen, blijft Mej. E- D- Vleesblok, die in verband met daling van het leerlingenaantal der O L- School in de Kom, met ingang van 1 Jan- a-s- op wachtgeld komt, voorloopig als volontaire aan deze school verbonden. Het le elftal der voetbalvereni ging „Excelsior" speelde j-l- Zondag middag voor de le klasse BVB tegen RWB II uit Besoijen en won met 2 1. Het 2e elftal speelde tegen RWB III voor de 2e klasse gelijk. Stand 4—4. Tot bestuursleden der Coöp.

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 14