I H. M1NKE gelden (er leen Adverteert in dit WITTE BIOSCOOP - WAALWIIH. Hare Hoogheid beveelt. DOUGLAS FAIRBANKS Stillen de hoest Maken los IS AFWEZIG Het ia reeds op verschillende plaat- lfn tot ongeregeldheden gekomen. Aanslag op een gezant. Er is een aanslag gepleegd op den \jipanschen gezant in Moskou. De anslag werd verijdeld. j Kerstrede van Z.H. den Paus. 1 Z.H. de Paus heeft een Kerstrede itbouden, waarin Z H. den wereld- frisis bespreekt en zeer droevig ge- slemd blijkt over den huidigen toe- jiand. „Wij moeten, zoo zegt Hij, lerug tot God, anders is geen redding mogelijk". salmiak-tabletten DRUNEN. Zaterdag werd bij den beer Th. Elshout door „Bosch Too- neel" een schitterend tooneelstuk op- r gevoerd. Voor het voetlicht werd gebracht ,De Scheepsbouwer", een stuk waar mede men veel succes had, In dit stuk rordt weergegeven de tegenstelling iisschen de katholieke en liberale leginselen op sociaal—economisch i irrein. De dikwijls zware rollen deden di spelers goed tot hun rechtkomen, i Vader Lorin (Groenendaal), de sclieeRsbouwer, gaf fijn spel en vond in zijn zoon Willem (F. van Liempt) era sterk tegenspeler. M. v. Drunen (if een goede vertolking van de rol Fan Fernand, terwijl Mej. Toppelen als Frida eenig spel te zien gaf. Ook de overige rollen waren in goede handen, zoodat het geheel een pracht uitvoering werd. Dat de aanwezigen tevreden waren bleek wel uit het langdurige applaus. CAPELLE. Met de leerlingen der Chr. School a. d. Loonschendijk werd j j.l. Woensdagavond 23 dezer onder leiding van het hoofd der school den heer M. J. Juursema, het Kerstfeest in één bedrijf „De angstvolle nacht". Helde nummers konden de goedkeuring van het publiek wegdragen en hebben eveneens veel bijgedragen tot 't wel slagen van dezen avond. Na het beëindigen van 't programma verkreeg de heer J. Michael 't woord, die namens de aanwezigen de Zang vereniging bedankte voor den genot, vollen avond. Nadat de vice—voorzitter nog een kort sluitingswoord gesproken en de penningmeester de heer M. H. v. Dongen namens de werkende leden het woord gevoerd had, bleef men, daar de klok het uur van sluiten nog niet had aangekondigd, nog eenigen tijd gezellig bijeen, in welken tijd eenigen der aanwezigen nog een extra nummerlje ten beste gaven. Aan het 2en Kerstdag te Gilze gehouden Muziekconcours werd door een tweetal muzikanten als solist en door een duo van ons Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" deelgenomen in de 2e afdeeling. De heer W. van Zeist, saxophoon, behaalde met 130 punten een 2en prijs, de heer P. Spuijbroek, tuba, met 148 punten eveneens een 2en prijs en het duo, gevormd door de heeren P. Spuijbroek, tuba, en C Quirljns, bugle, een 2en prijs met 135 punten Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" is voornemens in de tweede helft der maand Januari a.s in de zaal van den heer L F. v. Dongen een uitvoering te geven Een combinatie onzer voetbal vereniging „Excelsior" nam Zaterdag j.l. deel aan een door H E C. te Waal wijk georganiseerden seriewedstrijd en behaalde aldaar den len prijs, een zilveren beker. gevierd, waarbij zeer vele ouders en belangstellenden aanwezig waren. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het ie vers van den lof zang van Zacharias en gebed, waarna uit Johannes 1 vs. 1—19 gelezen werd. Nadat de kinderen met begeleiding van orgel en viool eenige Kerstliederen gezongen hadden, werd de Kerst geschiedenis, afgewisseld met zang der kinderen, behandeld door 't hoofd der school. In de pauze werd van Ps 68 het 10a vers gezongen en werden de kleinen getracteerd, terwijl ieder kind een cadeautje in ontvangst mocht nemen. Aan het eind der samenkomst bracht de heer juursema in welgekozen woorden dank aan allen die door hun giften of anderszins aan het welslagen van deze Kerstfeestviering hadden medegewerkt. Na het zingen van Ps. 98 vs. 2 en dankgebed, keerden allen dankbaar gestemd huiswaarts. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Oemeente a. d. Loonschendijk is be noemd de heer J. Dekkers. J.l, Woensdag had A. L. v. W alhier het ongeluk bij het aanzetten van den motor van zijn auto zoodanigen slag tegen zijn hand te krijgen, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat Dr. Ph. J. Köhler, die, in verband met zijn benoeming tot controleerend geneesheer ter stand plaats Breda onze gemeente gaat ver laten, directeur der plaatselijke Coöp Boerenleenbank blijft. Ook in deze gemeente zal een Crisis—Comité worden opgericht. Verschillende ingezetenen zullen uit genoodigd worden hierin zitting te nemen. De bij de Ned Herv. Oemeente alhier beroepen predikant Ds. Voort huizen te Lage Vuursche heeft voor dit beroep bedankt. Onze Gemengde Zangvereeniging ,'t Rozeknopje" gaf j.l. Dinsdag 22 dezer des avonds voor een goed ge vulde zaal in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. v. Dongen haar eerste uitvoering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd is. Na't gebruike lijke openingswoord van den vice— voorzitter, den heer Adr. Verheijden, werd onder leiding van den directeur den heer N. Snljers uit Raamsdonks- veer, begonnen met de afwerking van het programma, dat behalve enkele nummers voor het geheele koor, ook een tweetal nummers voor gemengd dubbelkwartet vermeldde, alsmede een sopraansolo. Zooals we dat gewoon zijn, werden de verschillende nummers uitstekend ten gehoore gebracht en na ieder nummer had de vereeniglng dan ook een welverdiend applaus in ont vangst te nemen. Ter afwisseling werd voor de pauze een voordracht „Twee meiskens van het land" door twee damèsleden ten beste gegeven, terwijl na de pauze eenige werkende leden de aanwezigen vergastten op 'n blijspel Gedurende de beide Kerstdagen hield de postduivenvereniging „De Luchtvaart* in het café van mej. wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart haar jaarlljksche clubtentoonstelling, welke, zoowel wat het aantal inzen dingen als het aantal bezoekers betreft, uitstekend geslaagd is. De keurmeester J. v. Avoords uit Oosterhout had geen gemakkelijk werk, doch hij heeft zich van zijn lastige taak tot ieders tevre denheid gekweten. De bekroningen werden als volgt toegewezen: Oude doffers: G. Stam le pr., J.v. Doornik 2e pr., E, Haverhals 3e pr., P. Verhagen 4e pr., A. Versteeg 5e en en 7e pr., H. Dekkers 6e pr. en H. Rozenbrand 8e pr. Oude duiven: H. Rozenbrand le pr., J. Soierings 2e pr., E Haverhals 3e pr en P. Nieuwesihulzen 4e en 5e pr. Jonge duiven E. Haverhals le. 2e. 3e en 8e pr. benevens een eereprijs en kampioensprljs der geheele tentoon stelling, W. Mandemakers 4e pr., H. Dekkers 5e pr., j. v. Doornik 6e p. en G. Treffers 7e pr. Jonge doffers: A. Versteeg le en 7e prE. Haverhals 2e en 5e pr., J. v. Doornik 3e en 6e pr., W. Mande- makers 4e en 8e pr. en H. Dekkers 9e pr. Het aantal inzendingen bedroeg 130 aantal ruiten ingegooid van leeg staande huizen. Onze stadgenoot de heer A. Snijers behaalde op het solisten- concours te Rljsoord in de eere- afdeeling met piston een eersten prijs. in het kerkgebouw Immanuel alhier werd door de Zondagschool kinderen het Kerstfeest gevierd, bij een keurig versierden boom. Bij deze gelegenheid werd door den heer Mod deraar, hoofd der Chr. School te Raamsdonksveer een inleidend woord gesproken, terwijl door mej. Ooster ling, eveneens uit Raamsdonksveer Kerstvertellingen werden gedaan. Na afloop werden de kinderen ge tracteerd en onder hen geschenken verdeeld. ST. JOACHIMSMOER 2de Kerstdag gaf de tooneelvereeniging „T. O. C alhier een uitvoering, die goed ge slaagd mag heeten. Opgevoerd werden de Dolk, drama in 4 bedrijf. De vertolking was goed. vooral van de hoofdpersonende Brenneville, Lionel en Gauthier. Het stuk werkte op 't gemoed der aanwe zigen, die in de diepste stilte het spel volgden. Bij St. Petrus gaf een opge wekte stemming. De mooiste lypen waren welde boer en de voetballer. Dan volgde na de pauze het succes nummer van den avondHypnolisee- ren, klucht in 2 bedrijven. Wat werd er gelachen bij de komische zetten van Teun en Willem, bij de matinée van den gewaanden magnetiseur van Wezel. Door de R.K. Voetbalvereniging „Blauw—Wit" is een barakconcours uitgeschreven van 20 Dec. tot 12 Jan. waarop prachtige prijzen zijn gesteld als: electrlsche rijwiel—lantaarn, 2 mooie wandschilderingen, voetbal schoenen, beste fietsband, handbe schermers e a, Een prachtig koperen rookstel, aan deze vereeniglng geschonken door het Kruisbooggezelschap „0,V." alhier, als dagprijs ten deel aan M. v. Roolj. Wijk c.a. doch verloor met 2—4. Zaterdag werd door enkele leden der Heusdensche fanfare met succes deelgenomen aan het solistenconcours te Gilze. Het saxophoon—kwartet bestaande uit de heeren Gebr. de Graag, M. Wijnstekers en J.v.Hemert behaalde een le prijs in de le aid en verder de heer P. de Graag een 2e prijs in de eere—afdeeling, terwijl de heer A. Borsje een 2e prijs ver wierf in de 2de afdeeling. Het bestuur der R. K. Werk liedenvereniging, die de vorige week hier werd opgericht, is samengesteld als volgt: P. van Ravenstein, voor zitter, J. v. d. Donk, secretaris, A. Laros, penningmeester en H. Gerrits en j. Brouwers, commissarissen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Dec. '31. Den 2en Kerstdag had er een ont moeting plaats tusschen LONGA en de Dussensche boys. De laatste wonnen met 1—0 den uitgeloofden zilveren krans. Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool werd 2en Kerstdag des namiddags in het Kerkgebouw het Kerstfeest gevierd. Het Kerstverhaal werd met de kinderen behandeld, een en ander afgewisseld met het zingen der geleerde Kerstliederen. De kinderen werden onthaald op versnaperingen, terwijl ieder van hen een leesboek ontving. Vele ouders gaven van hun belangstelling blijk. Het 3e elftal der voetbalvereen. „Excelsior" alhier speelde Zaterdag j.l op eigen terrein voor de plaatselijke competitie een wedstrijd tegen NEO II uit Sprang en verloor met 3—0 Het dochtertje van P. T. kwam een dezer dagen zoodanig te vallen dat geneeskundige hulp noodzakelijk was en door Dr. K. verleend werd. RAAMSDONSVEER. In samenwer kjng met de plaatselijke Groene Kruis- afdeeling wordt met ingang van 5 Jan. door de Prov. Ver. „Het Groene Kruis" een Consultatiebureau voor Zuige— linngenbescherming onder leiding van ds. van Lookere Campagne uit Breda, opgericht ten huize van de Groene Kruis—Zuster aan den Kelzersdljk. lederen Dinsdag zal het bureau ge opend zijn van 10 tot 11 uur. Aan mej. wed, A, H. v. Tuljl, Molewljk werd toestemming verleend tot den bouw van 4 arbeiderswoningen in de Groensteeg. Oudejaarsavond om half acht zal in de Herv. Kerk op 't Veer optreden ds. Louwe Koomans. Nieuwjaarsmorgen geen dienst. Zon dag 3 Jan. alleen op 't Dorp dienst, alwaar dan om 2 uur zal optreden ds. Muhlnickel. GEERTRU1DENBERG. De op Maan dag 28 Dec. j.l. uitgeschreven raads vergadering is door bijzondere om standigheden niet gehouden doch zal nu plaats hebben op Donderdag 31 December a.s. des v.m. 9'/a uur. Door onbekenden zijn in den nacht van 25 op 26 December j.l. een Zaterdag had in het R K. Ver- eenigingslokaal de herdenking plaats van het 25-jarig bestaan der tooneel vereeniging „Kunst en Vermaak", die voor deze gelegenheid 'n extra avond aanbood. Opgevoerd werd het drama „Kroon en Kruis", waarvan de inhoud behandelde een geschiedenis uit onze omgeving. De rollen waren in goede handen en werden onverbeterlijk ver tolkt, zoodat de spelers een buiten gewoon succes oogstten en met vol doening op hun werk kunnen terug zien. In de feestrede, uitgesproken door den voorzitter werden allen gehuldigd, die op eenigerlei wijze hadden mee gewerkt tot den bloei der vereeniglng, terwijl den H E. Deken, beschermheer vanaf de oprichting, een fraai, zeer vergroot portret werd aangeboden. Na het laatste bedrijf sprak zijne H E. de vereeniglng toe, om dank te brengen voor het hem aangename ge schenk en ook te huldigen allen, die steeds hun krachten beschikbaar stel den in dienst van K. en V. Hierna nam de voorzitter nogmaals het woord speciaal om te huldigen de heeren L Wassen, J Engelen en de gebroeders Engelen, die resp. 25 jaren werkzaam waren als werkend lid en tooneeldecorateurs, terwijl hij hun ieder een aardig geschenk aanbood Morgenavond is het algemeene ledenvergadering voor de damvereen. V. D. Op het convocatiebiljet staan Verkiezing secretaris, prijsuitreiking en indeeling in de clubcompetitie. Tot diaken van de Ned. Herv. gemeente is herkozen de heer S. den Engelse, die de benoeming aannam. De Zondagsscholen der Nederl. Herv. en der Ger. kerk benevens de Chr. Bewaarschool hebben op de ge bruikelijke wijze haar Kerstfeest gehad. Afwisselend werd de jeugd bezig ge. houden met gezang, voordrachten en kerstvertellingen, terwijl ruimschoots versnaperingen werden toegediend, zoodat de kinderen alle reden tot tevredenheid en dankbaarheid hebben. GEMENGD NIEUWS. Een bediende met f 60.000 er vandoor Een Landbouwbank te Amsterdam zou Donderdagmiddag een bedrag van f 60 000 verzenden naar een kantoor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was, deelde een der bedienden mee, dat de brief terug moest naar den directeur. De brief werd aan den bediende ter hand ge steld, en deze vertrok, doch naar la ter bleek, niet naar den directeur. Vrijdagmiddag werd uit Eindhoven bericht ontvangen, dat de brief met f60.000 aldaar nog niet was aangeko- men. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had teruggevraagd en niet beter wist, dan dat hij verzonden was. Verder bleek, dat de bankbediende, de 28-jarige Th. J. M. K„ met de f 60.000, bestaande uit 50 bankbiljet van f 1000 en 100 bankbiljetten van f 100 op reis was gegaan. Aangifte bij de politie volgde, en deze verzoekt thans opsporing tn aanhouding van de bediende, die ver moedelijk in gezelschap van een vrieSfei van hem, den kelner H., via Nijme- gen over de grens is gegaan. Een vrouw doodgestoken. Dondagavond heeft zich in een van de café 's aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam een liefdesdrama afge speeld, dat de 31-jarige buffetjuffrouw J. M. H. van de Zande, gewoond hebbende aan de Kruiskade het leven heeft gekost. Zij zat op dien avond reeds een paar uur, als bezoekster van het café aan de toonbank, toen de 26-jarige Nederlandsche zeeman L. van 't Z. binnen kwam. Zij heeft vroeger omgang met Van 't Z. gehad, maar de relatie is verbroken. Van 'tZ. kwam naast haar zitten en vroeg haar met hem mee te gaan, hetgeen zij weigerde. Hij heeft haar daarop een vertering aangeboden, maar daar was zij ook niet van gediend. De man werd kwaad en gaf haar plotse ling een stomp in het gezicht. De caféhouder kwam tusschen beiden en Van 't Z. werd met een zoet lijntje het café uitgewerkt. Maar kort daarna kwam hij terug: het leek, dat hij weer wat gekalmeerd was en opnieuw ging hij naast haar aan de toonbank zit ten, Kort daarna kwam een juffrouw het café binnen en toen juffrouw Van der Z. zich naar deze wendde, om haar goeden dag te zeggen, haalde Van 't Z. opeens een dolkmes te voorschijn, waarmee hij in het wilde weg de vrouw in de borst stak. De vrouw viel, waarop hij, naar een paar getuigen verzekeren, haar nogmaals een paar keer heeft gestoken. Nog even richtte de vrouw zich op, toen viel ze dood neer De caféhouder en een paar bezoekers wierpen zich op den dader, die zich heel onverschillig gedroeg en die zei: Is zij dood? An ders zal ik haar er nog wel een paar geven. Het dolkmes is in beslag genomen. Ongelukken. Op een lichter, liggende in het IJ voor Amsterdam naast het stoomschip Salland, is een havenarbeider getroffen door een rol draad, welke uit een hijsch geschoten is. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht en kort daarna aan de bekomen verwondingen over leden. ADVBRTKNTIIN. GEBOREN Marrigje 5annjj dochter van L. v. CAMPEN M. v. CAMPEN- v. D. HAMMEN. Waalwijk, 28 Dec. 1931. Heden overleed in het Ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch na een korte onge steldheid, zacht en kalm, onze lieve Man en Vader Anthonle Dekkers, In den ouderdom van ruim 54 jaar. De diepbedroefde Wed. A. DEKKERS VAN DER BEEK. HESTER DEKKERS. Sprang, 28 Dec. 1931. Tandarts WAALWIJK tot en met 2 Januari, De Gemeente DRUNEN vraagt per 1 Januari 1932 op langen termijn, tegen een rente van 41/°/o Verdere inlichtingen te bekomen bij den Burgemeester van Drunen. Burgemeester en Wethouders van Drunen, De Burgemeester, R. J. TH. v. D. HEIJDEN. De Secretaris, M. J. VELTMAN. Bij de bekamplng om het dam kampioenschap tweede klas voor het Land van Heusden en Altena tusschen J. Swagemakers en G. Jonker won de eerste, zoodat hij dus den begeerden titel verwierf. In de Kerst—vroegmis werd door het zangkoor gezongen de Kerstcantate van Dobbelman „Adeste fidelis" welke nog eens werd herhaald na het Lof den 2en Kerstdag. Zij werd buiten gewoon verdienstelijk uitgevoerd. Zaterdagmiddag speelde Juliana tegen de voetbalclub Wilhelmina te V r I) d a g (Nieuwjaarsdag) 6 en 87a uur. Zaterdag 8 uur Willy Frltsch en KMthe von Nagi in Een zeer amusante geluidsfilm in 9 acten, die zich waardig aansluit bij „Die drei von der Tankstelle" en „Liebeswalzer". Eenige uren van hoogstaand kunstgenot. Wederom een zeer prachtig bijprogramma. Zondag om 6 uur en half negen Een geheel nieuw programma met als hoofdnummer (De man met de Zweep) met in de hoofdrol de onverbeterlijke filmsrtist Gelegenheid tot plaatsbespreking dagelijks bij Fa. Wed. TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn Telef. 116, MIJNHARDT'S Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten DE ZOOM VAN ZORRO

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 3