i mm ami Nieuws uil lulsliinL No. 103. Dinsdag 29 December. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 29 Dec. 1931 Nieuwjaarsnummer. Ons Nieuwjaarsnummer verschijnt i.s. Donderdag. Hierin worden de Nieuwjaarswenschen opgenomen. Advertenties moeten uiterlijk Don- ierdagmiddag 12 uur in ons bezit zfln. Eervol ontslag. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant heeft in dato 19 December op diens verzoek van 12 December 1931 om gezond, heidsredenen eervol ontslag verleend aan den heer P. J. M. Sweens te Waalwijk als Lid en Voorzitter der Gezondheids-commissie zetelende te Waalwijk, met dankbetuiging voor de door hem in die hoedanigheden be- wezen diensten. Dr. Sweens is vanaf de oprichting der Commissie, in 't jaar J 902, dus ongeveer 30 jaren onafgebroken lid en voorzitter der Gezondheids—cona- missie zetelende te Waalwijken heeft voor deze instelling groote verdiensten gehad. Al kan deze commissie hare werkzaamheden niet uitstrekken naar buiten, omdat zij meer of in hoofd zaak een adviseerend lichaam is. toch heeft Dr. Sweens met groote nauwge zetheid en gioote toewijding zijn taak als lid en voorzitter waargenomen en past een woord van dank en lof voor hetgeen hij al die jaren ook ten deze voor plaats en streek heeft gedaan. Dr. Sweens vertoeft nog steeds in het Ziekenhuis van Joannes de Deo in den Bosch. RK. Armbestuur Baardwijk. Tot Armmeester in j het R.K. Armbe stuur der parochie St. Clemens in de vacature H. Pullens is benoemd de heer L. van Woensel. Benzinebe lasting In verband met de heffing en in vordering van een bijzonder invoer recht op benzine wordt het volgende medegedeeld. Ieder die met ingang van 1 Januari 1932 meer dan 20U K. G. benzine in voorraad heeft, moet daarvan op 2 Ja nuari a.s. schriftelijk aangifte doen hij den Ontvanger der Accijnzen. Onder voornoemden voorraad is mede te begrijpen de benzine welke men nog heeft te ontvangen en voor 1 Januari is toegezonden. Geschiedt de inslag van laatstbedoel de benzine later dan op 1 Januari, dan moet de aangifte op den eersten werkdag na den dag van inslag wor den gedaan of verhoogd. Verdere inlichtingen zijn te verkrij gen bij de ambtenaren der directe belastingen enz. H. Familie St. Antontusparochle. Bij de H. Familie in de St. Anto— niusparochie werden Zondag 9 nieuwe leden geïnstalleerd. De dag werd be gonnen met 'n generale H. Communie, des middags had de feestpredicatie plaats door Pater Vriens. Er waren 2 gouden jubilarissen, nl. de heeren P. van den Hoven en C. van Tuljl die de gouden medaille ontvingen. Tevens had de plechtige vaandel- wijding hlaats. Ook Zaterdagavond had 'n oefening plaats, geleid door Pater Vriens. Kerst uitvoeringen De jaarlijksche Kerst-uitvoering ge geven door üe Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah" in de Ned. Herv. Kerk te voormalig Besoijen, kon zich hare traditie getrouw beroemen op een goed bezoek en een uitstekende uitvoering. De koren zoowel als de soli vielen zeer te roemen en getuigden van den ▼oortdurenden studielust en ambitie bij de leden van dit gezelschap, dat onder de bekwame leiding van den heer v. d. Kolk steeds op peil blijft. Ook 't accompagnement was in goede handen en de aanwezigen hebben zeker van 'n mooie uitvoering genoten. De Liedertafel .Oefening en Ver maak" gaf onder leiding van den heer Gerritsen een uitnemende matinée, die naar wij meenen, niet zoo druk be zocht was als we dat gewoon zijn. Er is uitstekend gezongen en de zuiverheid van toon, de goede nuan- ceering spraken duidelijk, maar tevens zat er pit in en met genoegen consta- teeren wij groote vooruitgang en frisch- heid in ons oudste gezelschap. De beide Bioscopen, die den be zoekers een uitnemend programma voorzetten, hebben over gebrek aan belangstelling zeer zeker niet te klagen gehad. In 't kort, het was overal druk en zeer rustig ging alles voorbij. De groote malaise tijd viel nergens te onder kennen. Vertegenwoordiging. Sedert begin November hebben alle fabrikanten van Slavonische kastanje- en eikenextracten een concern gevormd onder den naam van .TANIN" Ak— tiengeselischaft für Gerbstoffhandel te Zagreb welke zich belast met den verkoop der geheele productie dezer verschillende fabrieken. Dit concern heeft hare vertegen woordiging opgedragen aan de firma Victor van Laarhoven, Waalwijk, welke firma zich, evenals voorheen, met den verkoop der verschillende soorten kastanje—extract der S. A.Tanins Rey Parijs zal blijven belasten. Blindenuitvoering. Ten bate der vereeniging voor blin den die buiten gestichten verpleegd worden werd Tweeden Kerstdag in de Patronaatszaal te Baardwijk ten uitvoering gegeven. De zaal was druk bezet en de uitvoering is dan ook een succes geworden. Door den heer Krijgs man, wethouder van 's Bosch werden de aanwezigen toegesproken en werd iet doel der vereeniging uiteengezet, iet programma werd verder gevuld met voordrachten, afgewisseld door muziek door een zestal blinde muzi. ranten. De humorist Hurkens uit den Bosch, die zich uitsluitend voor dit iefdadige doel beschikbaar stelt, wist iet publiek aangenaam bezig te hou- den. Er was verder nog een tombola met prijzen die door de blinden der vereeniging zelf gemaakt waren en een verloting waaraan een 20-tal prij zen verbonden waren. De Baardwijksche winkeliers had den de aardige attentie de medewer kenden na afloop een koffietafel en gratis ververschingen aan te bieden. Het geheel is een zeer geslaagde uitvoering geworden en ook de finan- cieele zijde was boven verwachting. Patronaat St. Clemens. Het Patronaat „St. Clemens" zal Zondag 17 Januari a.s. een tooneel- uitvoering geven. Tevens wordt het lustrumfeest herdacht. Wij hopen hierop nog nader terug te komen. Voetbalvlegels. Tijdens den wedstrijd HEC 2 Vlijmensche Boys kwam het tot een botsing tusschen een tweetal spelers. Toen deze elkaar in de haren vlogen werden zij door den scheidsrechter uit het veld gestuurd. Een broer van den Vlijmenschen speler ging hiermee niet accoord en gaf den scheidsrechter dhr. M. v. V. een flinke oorvijg. Toen dhr. v. V. de wedstrijd hierop staakte kwam een derde Vlijmenaar hem een schop toedienen. Slechts met moeite kon de scheidsrechter veilig in de kleedkamer worden gebracht. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Het zijn fraaie sportlui die 't mooie voetbalspel zoo trachten te ontsieren DRUNEN. Door de leden van hei Crisis—Comisé werd op het gemeente huis een algemeene vergadering ge houden. Om 't bestaande plaatselijke Comité een algemeenen vorm te geven en tevens uit te breiden, waren ook niet—katholieken uitgenoodigd, o a. Ds. v. d. Vlugt. Burg. v. d. Heijden gaf een korte uiteenzetting van het Nationaal Crisis—Comité Ds. v. d. Viugt sprak een dankwoord voor de uitnoodiging. De heer Winter werd als id van het dageüjksch bestuur be noemd. Tot voorzitter, vacature W. v. d. Wiel, werd gekozen de heer M. v. Halder, terwijl de heer H. Mimpen als penningmeester werd benoemd. Burg. J. Th. v. d. Heijden werd benoemd tot eere—voorzitter. Besloten werd zoo noodig een collecte te houden langs de huizen, Op den len Kerstdag had In de Ned. Herv. Kerk de gebruikelijke Kerst- feestviering der Zondagschool plaats, waarbij jong en oud om den Kerst boom verzameld waren. De geschiedenis van Bethlehem werd door Ds v. d. Vlugt geschetst voor kinderen zoowel ais voor ouderen. De kinderen kregen gelegenheid om een en ander van het geleerde te laten hooren. De mede— leider der Zondagschool de heer W. Hofman sprak een opwekkend woord voor het geestelijk werk onder de jeugd, een beroep doende op sympathie en steun van ouders en anderen, Er kwam wederom een verhaal van dhr, Hus, waarvan buitengewoon is genoten en waarvan de ouderen vooral de toe passing mogen gewaardeerd hebben. Een Zangkoortje zorgde weer voor veel en goed Kerstgeluid, Tenslotte werden den leerlingen geschenken uit gereikt. Het feest is allerbest geslaagd. Tot notabel In de Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer A. v. Dronge- len en gekozen de heer W. Hofman. Zondagavond herdacht mej.A. v. lersel haar gouden jubileum als lid der Congregatie. Door mej. A. v. Huiten werd een toespraak gehouden en namens den Z.Eerw. heer Pastoor en Congreganlsten een prachtig cadeau aangeboden. Pastoor Goossens dankte namens de jubilaresse de aanwezigen voor hun sympathie en hun prachtig cadeau. Verder werd de avond in feestelijke stemming doorgebracht. ELSHOUT. Op ten Kerstdag werd 's avonds voor de mannen in de zaal der |ongenscongregatie een uitvoering gegeven door de aldaar gevestigde Zangvereeniging, Harmonie enTooneel vereeniging. Om zes uur was de zaal vol en opende Kap. Giüdeman deze bijeenkomst en wenschte allen eerst een Zalige Kerstmis. Het programma werd geopend met een flinke Matsch, waarna nog verschillende nummers onder leiding van den heer J. Merks keurig werden uitgevoerd. Onder lei ding van dhr. Klljn uit Heusden werden door de zangvereeniging de diverse zangnummers, vooral het Kerstnummer, bijzonder mooi vertolkt. Door de Tooneelvereeniging werd opgevoerd een stuk uit het hedendaagsche leven „Het lokkende ongeluk". Het werk werd goed weergegeven. Vooral de hoofdrol als Vader werd door C. Klijn uitste kend vertolkt. Ook werd opgevoerd „De raadsvergadering van Wauweldam" waarbij onbedaarlijk is gelachen, zoo dat het geheel een waar succes was. 's GREVELDUIN—CAPELLE. De A.R. Kiesvereeniging alhier kwam in jaarvergadering bijeen. De voorzitier dhr. K, Alblas opende op gebruikelijke wijze, waarna de secretaris dhr. W. Kuipers het jaarverslag voorlas, waaruit bleek dat de vereeniging te lang rust had genomen. Doch met nieuwen moed gaat het weer voorwaarts. Reeds werden enkele nieuwe leden ingeschre ven. Ook gaf de penn. dhr.G Koenen een volledig verslag, waaruit bleek dat de kas een klein voordeelig saldo had. De aanwezigen werden op een sigaar getracteerd. Hierna gaf de voorzitter een kort overzicht van den toestand der vereeniging, tevens de richtlijnen trekkend waarlangs de vereeniging zich in de naaste toekomst heeft te bewegen. Besloten werd in Februari a.s. een cursusvergadering te beleggen, voor eenieder toegankelijk, Dhr. A. Metske, bestuurslid van den Chr. Fabrieks— en Transportarbeidersbond zal alsdan inleiden het onderwerp: Werkstaking. RAAMSDONK. Donderdagmorgen omstreeks 6 uur kwam 'n onbekende aan de woning van den rijksveldwach ter Timmermans inde Raadhuisstraat, en vroeg om den weg naar Geertrui- denberg. Daar Timmermans hem niet vertrouwde, fouilleerde hij hem en kwam tot de ontdekking dat die rare sinjeur een groot dolkmes by zich droeg. Het gevaarlijk wapen, werd door den Rijksveldwachter tn besiag genomen. Uit de papleren die het heerschap bij zich droeg, bleek het een zekere A, H. te zijn uit Capelle. Proces verbaal werd opgemaakt. Hij was werkloos vertelde hij en was op weg naar Rotterdam. Aan A, Molenwijk is vergunning verleend tot het bouwen van 'n schuur achter zijn woning in de Groensieeg. Zeldzaam. Het komt den laatsten tijd meerdere malen voor, dat in onze plaats witte ratten gesignaleerd worden. Het lukte den heer J. Tuerlings dezer dagen een enorm groot exemplaar te vangen op het hoenderpark achter het gemeente huis. Verschillende belangstellenden kwamen het ondier bezichtigen. Kaatsheuvel, 28 Dec. 1931. Bel Canto. Het Mannenkoor „Bel Canto" mag met eere op zijn tweede winter- concert terug zien. Wij mogen het een prestatie noemen tweemaal in één maand te concerteeren, zooveel te meer als beide uitvoeringen goed gesiaagd mogen genoemd worden, 't Getuigt van studielust en studie ijver, maar daarenboven geef» het eveneens een bewijs dat de belang stelling voor ons mannenkoor nog met den dag blijft groeien. In den geest van den Kersttijd wijdde de Zangvereeeniging het eerste gedeelte van haar programma aan gewijde muziek, waaronder de Kerst zang „Eere zij God" van Hauptmann. Met een tweetal cabaret kerstliedjes door de heer Ger. Woning met veel toewijding voorgedragen, werd de overgang gemaakt tot het profane deel van het zangprogramma, waarvan „'t Geuzenvendel" van Th. v. Wamei, „De Kleinste" van Lö3er, doch bfl- zonder de gevoelige compositie van den heer Jos. van Amelsfoort alhier, „Moederke alleen" door den componist zelf aan de piano begeleid, een dank. baar gehoor en vooral het laatste een uitbundig applaus kregen. Het duo Chapero uit Rotterdam wist op gezellige wijze het humoristische deel van het programma te verzorgen. Bekroningen. Op de Internationale Pluimvee- tentoonstelling der Tilburgsche Vogel club met de Kerstdagen in Tilburg gehouden behaalde dhr. Tuerlings, eigenaar der Fokkerij „Het Witte Nuthoen" met zijn inzending Wit. Leghorn, 2 maal eerste en 1 tweede met 1 eereprljs in het Eng. Tent type en 2 maal eerste en 3 maal derde met 1 eereprijs in Amer. W. Legh. Dhr. P. v. d. Velden—Zacht 1 eerste met eereprljs met zijn inzending Gele Vlaamsche reus voedster. Die Lustige Wttwe. Wanneer ooit hei „Les absents ont tort" bewaarheid is, dan is het toch zeker van toepassing op den enkeling, die 2en Kerstdag niet aanwezig was in Euphonia. We schreven verleden week nu letterlijk geen woord teveel, toen we beweerden ,'t wordt 'n avond van tintelende levensvreugde en hoog staande kunst, naar welke nu iedereen met evenveel genoegen en belangstel ling kan gaan zien*. Die Lustige Witwe is een operette, die inslaat, die van 't begin tot het einde het publiek in spanning houdt en dit wei op de aangenaamste wijze. Het is een magi straal stuk levend proza, door zijn afwisselende kleurbelichting, een kalei- doscoop van fascineerende beelden. Het gegeven reikt veel verder dan de gewone tooneelthema's. Er zitten psychologische raifiaementen in, die ons met onweerstaanbare kracht aan de Bühne binden. De vertolking van Die Lustige Witwe. door den Staf van Jules |uisam, stond ver boven elke critiek. Men kreeg direct den indruk van beroepswerk van het beste genre. We zouden niet weten, om een greep te doen, welk spel, van Daisy Duval, Eric Lund, [ules Julsam ot Willem Jonkers, het meest te roemen viel. Zonder ook maar het minste afbreuk te doen ar.n de overige rolvertolkers(sters) of een gewilde selectie toe te passen, mogen wij niet onvermeld laten den niet te overtreffen zang van mej. Mia Dumculin tn Valencienne. Inderdaad een stem met de grootste mogelijkheden. Het zijn zonder overdrijving all round arjisten, waarvan men de weerga niet vindt Hoe is er niet genoten van het courtiseeren a la manières precieuses ridicules van Molière, door een prins Danilo 1 Hoe volmaakt beheerscht paste zich de tartende liefde van een Hanna Glawani hierbij aan Hoe meesterlijk clownesk was niet het spel van FiikI Als een gouden draad loopt de intrige om het bezit van de vijf honderd miilioen van Mevr. de Wed. Glawani door heel de operette, op een manier die het werk van Leo Stein maakt tot een super Schlager en grand style. Deze opvoering hoort dan ook tot het beste, ook uit scenisch oogpunt, van wat hier ooit ten tooneele is ge voerd en doet Euphonia alle eer aan. Raadsvergadering. Vergadering van den gemeenteraad op 23 December des namiddags ten 7 uur. Voorzitter J. L van Besouw. Secretaris J. M, G. van Kemenade, loco Secretaris. Tegenwoordig alle leden (15). Behandeld wordt hei volgende SPORT. De uitslagen van Zondag. De Kerstdagen zijn de Zwaluwen weer eens op 't terrein gekomen. Zij verloren met 6—2 van de Zwitser- sche kampioensclub Grasshoppers, de ciub waarin onze internationaal Adam speelt. Tegen het Hongaarsche toer-elftal speelden de Zwaluwen met 3-3 gelijk. in de Zuidelijke eerste klas werden slechts 2 wedstrijden gespeeld. Eind hoven won van de Valk en Longa en Bleijerheide speelden gelijk, waar door BW en de Valk meer in de knel komen. In de tweede klasse heeft Helmond nog stevig de leiding, terwijl Picus weer naar de onderste plaats is afge zakt, doordat Gudok van haar stad— genoote won. Baardwijk zette zijn zegetocht ook tegen HEC voort. Het verschil met Good-Luck en Sport ver. 1920 is echter nog niet zoodanig dat het kampioen schap den Baardwijkers moeilijk kan ontgaan, temeer daar zij beide con currenten nog moeten ontmoeten. WSC verwierf vrijwel zeker het kampioenschap, door een flinke over winning op ES/. Zij behoeft uit de beide resteerende thuiswedstrijden tegen PSV 3 en Geidrop nog slechts een punt te halen om definitief boven aan te staan, waartoe wij haar wel in staat achten. In de res. tweede klasse verwierf Longa door een groote overwinning óp Gudok 2 het kampioenschap. Hier voigen de uitslagen en standen- lijsten AFDEELING IV. lste Klasse. Eindhoven—De Valk 6—0 LONGA—Bleijerheide 2—2 2de Klasse A. TSC—De Baronie 4-2 MEVO—DOSKO 2—4 2de Klasse B. Dongen—Helmond 1—6 VOS—Roermond 4—3 GUDOK—TAC 2-0 3de Klasse D. Good Luck-TOP 5-3 HEC—Baardwijk 2—4 3de Klasse E. De Valk 3-PSV 3 2-2 ESV-WSC 2-5 Res. lste Klasse. NAC 2—Willem 11 2 5-4 MVV 2—Helmond 2 2—2 Res, 2de Klasse. LONGA 2GUDOK 2 6-0 BW 2—Willem II 3 5—4 LONGA 2 is kampioen van deze klasse. 1. Verkoop fabriek en terrein voor. heen de Wed. L. Gubbens aan de Markt alhier. De Voorzitter deelt mede, dat het fabrieksgebouw en terrein door de Gebrs. Steenbergen alhier, is gekocht voor de som van f 4600. Hij deelt mede, dat deze prijs naar meening van Ben W hoog genoeg is en stelt mitsdien voor behoudens goedkeuring van Ged. Staten hiermede te accor- deeren. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Op verzoek van den Voorzitter geeft de Gém. Opzichter de heer A. M. Tirion een uiteenzetting van het plan voor het overige terreingedeelte. Het ligt in de bedoeling vanaf de Peper straat in W. richting een straat te projecteeren uitloopende op de Heul- straat. Het daardoor ontstaane piein zal worden benut tot parkeerterrein waarop eventueel ook de kiosk kan worden geplaatst. De bestrating van het plein zal in het midden geschieden met kiinkers, terwijl het entourage zal worden ge vormd, door klein-bestrating. Het lid Beerens wijst op een moge lijke behoefte van een urinoir ter plaatse. Het lid Roestenberg adviseert in deze waterspoeling toe te passen. Met de uitvoering van het ontworpen plan met de daaraan verbonden kosten, kon de raad zich vereenigen Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag GEEN Repetitie voor allen, j Liedertafei „Oefening en Vermaak' Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Eindhoven PSV NAC MVV Willem II LONGA Bleijerheide BW De Valk Helmond Wilhelmina VOS Tegelen VVV Dongen Roermond TAC GUDOK lste Klasse 13 8 0 12 6 2de Klasse B. 13 11 1 12 14 10 11 14 11 11 10 12 5 16 3 15 3 14 3 13 4 13 6 12 4 11 6 8 8 7 9 7 1 23 5 14 13 13 11 10 10 9 8 7 3e Baardwijk Good—Luck Sportver, 1920 HEC Tricht DES Zalt—Bommel RWB WSC ESV PSV 3 Geldrop Eindhoven 3 De Valk 3 Oisterwijk Helmond 3 Klasse D. 13 12 0 1 24 10 10 14 11 11 9 13 11 2 3 6 5 6 5 9 9 15 14 13 11 9 6 6 4 33-26 31—50 16-33 3de Klasse E 12 12 0 11 9 0 10 9 11 12 10 11 0 2 3 5 1 3 5 1 5 2 1 9 1 1 8 1 0 10 24 68- 9 18 51—16 12 47—23 11 24-20 11 32-35 W.S.C. bijna kampioen. De wedstrijd tegen E.S.V. mei 5—2 gewonnen. Misschien zou de lezer het iets te voorbarig van ons vinden, anders had den we hierboven geschreven„WSC kampioen!" want, hoewel de bovenste plaats rog niet definitief aan de oude Waalwljksche club is toegewezen en er op papier nog een uiterst kleine mogelijkheid bestaat dat het kampioen schap haar nog ontloopt, durven we 't nu toch wel voor zeker houden, dat WSC ook dit jaar weer kampioen is. We wachten dus nog een weekje af, tot de definitieve beslissing gevallen is en stellen ons voorloopig tevree met te constateeren, dat WSC op het randje van het kampioenschap staat. De wedstrijden in Eindhoven zijn voor WSC wel van groote beteekenis. Daar was vorig seizoen den beslissen- den kamp om het tweede klasserschap tegen Picus, die zoo jammerlijk ein> digde en daar viel ook nu weer de groote slag tegen ESV, de taaie ploeg die WSC het geheele seizoen op den voet gevolgd heeft. De schare trouwe supporters die het elftal naar de lampenstad verge- zelde was ook nu weer zeer grootj AGENDA'S. WAALWIJK. NO AD Picus 11 10 11 12 11 11 12 13 TOP 34—21 34-22 26—24 26-24 33-23 30-25 19—27 31-39 22—57 44-13 34-22 30-37 13-14 20—24 33-43 23-21 19—17 14-21 21—39 61—23 33-15 34-17 33-34 29-42 26—33 12-41 13-60 10-50 14-49 5 3 2

Echo van het Zuiden | 1931 | | pagina 5