ÓFEC..0 VAN HET ZUIDEN Bezoekt onze No 1. Vrijdag 1 Januari 1932. 55e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk*31ADec. 1931. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat, gevestigd ie Waalwijk, koos in hare vergadering van 30 dezer tot secretaris dier Kamer Mr. R. van der Heijden Burgemeester van Drunen en Oudheusden. Wij feliciteeren Mr. v. d. Heijden van harte met deze benoeming. Het is een bewijs dat men in den betrekkelijk korten tijd dat hij in deze streek ver. toeft, zijne capaciteiten heeft leeren waardeeren. Waar hij ls't hoofd eener industrieele gemeente uit het district der Kamer, gelegen op korten afstand van het bureau der Kamer, waar hij inzake handel en industrie zich krachtig beijvert, getuige b.v. mede z'n werken betreffende het contingenteerlngsweije. waar hij door z'n academische vorming, door z'n lidmaatschap van 't plaatselijk bestuur der Handelsschool te Waalwijk en van 't Dag. Bestuur van O. M O. te Tilburg zeker een ruime kijk heeft en krijgt op de handels-, industrieele- en ondeiwijsbelangen dezer streek, daar meenen wij deze felicitatie ook tot het district te mogen uitstrekken, in de vaste overtuiging dat Mr. v. d. Heijden een waardig opvolger zal zijn yan z'n onvergetelijken voorganger wijlen den heer M. A, van Ltempt, aan wien de belangen van de Kamer terdege zijn toevertrouwd en die met krachtigen, jeugdigen ijver en degelijke kennis van zaken deze belangen zal weten naar voren te brengen en op waardige wijze te representeeren, wat den naam van onze Kamer, haar werk- kracht en succesvol streven slechts ten goede kan komen. In de bovenstaande voltallige ver gadering waarin de verkiezing van een secretaris plaats had, werd door den voorzitter, den heer Gerard van Loon, in warme bewoordingen dank en <*aardeering gebracht aan den heer B- Timmermans Verschure, die voor de laatste maal de vergadering bij. woonde, voor het zeer vele dat hij èa als voorzitter èi als lid voor de be langen der Kamer, voor handel, industrie en nijverheid in 't district heeft gedaan. De heer Timmermans bracht hartelijk dank voor de aangename samenwer king en voor de waardeering welke hij steeds mocht ondervinden. Hij zeide met groote belangstelling de werkzaam heden der Kamer te zulten blijven volgen, ook in de toekomst. De voorzitter bracht vervolgens dank aan de heeren Mortier te Waalwijk en Frederiks te Kaatsheuvel, die niet meer in de Kamer terug komen, voor de werkzaamheden in het belang van het district door hen verricht. Overbrugging der Boven Merwede bij Gorinchem. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft inzake de over brugging der Boven-Merwede bij Gorinchem het volgende schrijven ge richt aan den Min. van Waterstaat Reeds van meerdere zijden werd bij U aangedrongen op bespoediging van den bouw eener brug over delioven- Merwede bij Gorinchem, teneinde het doorgaand verkeer met het Zuiden van het land zoo spoedig mogelijk baat te doen vinden. Het was vooreerst de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Wes telijk Noordbrabant, d e op 20 Januari van dit jaar de noodzakelijkheid van den zéér spoedigen bouw eener brug bij Gorinchem betoogde. Daarna richtte ook het Gemeentebestuur van De Werken en Sleeuwijk, nl. in Augustus jl., zich tot U met een adres van ge- lijke strekking. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat nu be sloot in hare laatst-gehouden vergade. ring de actie tot bespoediging der overbrugging bij Gorinchem met alle kracht te steunen, daar zij de overtui ging heeft, dat door onverwijlde over- brugging van de Boven-Merwede niet alleen de voor de verbinding Breda Utrecht ontworpen reeks overbrug gingen (Bergsche Maas-Merwede.Lek) in logische volgorde zou worden uit gevoerd, maar ook reeds direct het doorgaand verkeer met het Zuiden ten zeerste zal worden gebaat. Het ligt intusschen niet in de be doeling der Kamer in bijzonderheden bij Uwe Excellentie uiteen te zetten het groote belang, dat het dichtst be- volkte gedeelte van Noordbrabant en in het bijzonder de Langstraat heeft bij een zéér spoedige verbinding met de noordelijk gelegen deelen des lands. Herhaaldelijk en van verschillende zijden werd zulks reeds uitvoerig bij U betoogd. De Kamer neemt echter de vrijheid Uwe bijzondere aandacht te vragen voor het navolgende: De Kamer zou het ten zeerste be treuren, indien de overbrugging van de Merwede, voor wat betreft het tijdstip van uitvoering, afhankelijk zou worden gesteld van de uitvoering der plannen nopens een brug over het Hollandsch Diep. In twee, mede door deze Kamer onderteekende, adressen van een twaalftal Kamers van Koop handel en Fabrieken respectievelijk aan den Raad van Ministers van 25 Juni jl. en aan de Tweede Kamer der Staten Generaal van l7 November jl. werd aangetoond het onjuiste van dit standpunt en werd er op aange drongen de overbrugging van het Hollandsch Diep, builen de uitvoering van het Rijkswegenplan om, afzonder lijk te bewerkstelligen. De uitvoering van de reeks overbruggingen Bergsche Maas Merwede Lek mag door de overbrugging van het Hollandsch Diep derhalve niet worden vertraagd. Vervolgens dient in deze reeks van bruggen, nu bij Keizersveer de vaste oeververbinding is gereed gekomen, logisch onverwijld de overbrugging der Merwede bij Gorinchem tot stand te komen. Immers de overbrugging der Merwede is de eerstvolgen Je stap, die gezet moet worden ter bereiking van het doel, dat voorzat bij den bouw der brug over de Bergsche Maas, nl het doorgaand verkeer met het Zuiden des lands ten spoedigste te dienen. Is de brug over de Merwede een feit geworden, dan is het verkeer van Westelijk Noordbrabant en de Lang straat met Utrecht voorloopig reeds zeer gebaat, aangezien over de Lek bij Vianen reeds een brug, zij het dan nog slechts een schipbrug bestaat. Daarenboven zal deze overbrugging der Merwede reeds onmiddellijk tot gevolg hebben, dat het verkeer met een belangrijk deel van Gelderland, nl. de Betuwe, vrijwel onbelemmerd kan geschieden. De zooeven aangehaalde gronden, die pleiten voor het onverwijld slaan eener brug bij Gorinchem, klemmen nog te meer, daar de over de Merwede bij Gorinchem bestaande veerdienst alleszins onvoldoende is, het ter plaatse steeds toenemende verkeer op behoor- lijke wijze te dienen. Tenslotte is de Kamer van meening, dat de thans heerschende depressie geen reden mag zijn, de uitvoering van een werk, waarbij land- en tuinbjuw, handel, industrie en tourisme ten zeerste zouden zijn gebaat, te vertragen. Integendeel zal de bouw dezer brug, naast het voorzien in een dringende behoefte, een ongezochte en alleszins geiechtvaardigde werkverruiming be- teekenen. Ten zeerste dringt dan ook de Kamer bij Uwe Excellentie aan, den bouw eener brug over de Boven-Merwede bij Gorinchem onverwijld te doen aanvangen. Jubileum. Zaterdag 2 Januari a.s. hoopt de heer G. Vrinten den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar toetrad als lid van het parochiaal zangkoor van St. Antonius. Dat deze dag niet onge merkt zal voorbijgaan leidt geen twij fel daar de heer Vrinten het koor zeer sympathiek is. Des morgens om kwart voor acht zal er een gezongen H Mis zijn, waar onder het zangkoor de 4 stemmige mis van Filke zal uitvoeren. s Avonds zal in de versierde zaal van den heer Antoon van der PJuljtn een gezellige bijeenkomst gehouden worden waar door den heer Vrinten een feestdiner wordt aangeboden aan de heeren geestelijken en zangers van St. Antonius. Reeds is alles in tuig om dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken opdat hij een dankbare her innering blijve aan het zilveren jubi leum van dezen sympathieken zanger Intusschen hopen wij dat zijn stem nog lange jaren den lof van God za mogen bezingen. Algemeen Crisis comité. Men verzoekt ons mede te deelen dat het Algemeen Crisis-comité thans is gesplitst in drie afdeelingen en samengesteld als volgt: Ds. Louwe Kooijmans, aig. voorz Afdeeling Waalwijk. A. van Gent, voorzitter. L. Hartog, J. Wildeman, J. Schol Mevrouw C. van der Hoeven, Zuster Roos- Afdeeling Baardwijk. A. Greve, voorzitter. Mevrouw Louwe Kooijmans, H Nieu. wenhuizen. C. Schoep, A. van Her— wijnen. Afdeeling Beso(jen. Wouters, voorzitter. M. Wljnands, J. Gersen, Mevrouw Doodenhuls, H. van der Hammen. Aanvragen om steun, kunnen aan alle comhéleden worden gericht. „Oióva". Maandagavond hield het bestuur van de Dames Gymnastiekvereniging „Onder A'oumscn Fuandel" eene ver gadering ter besprtking van de sta tuten en het huishoudelijk reglement. Bij het nagaan van den ledenlijst hoorden wij, dat het ledenaantal de tachtig reeds gepasseerd was. Wel 'n blijk dat er animo voor bestaat. Nieu we leden kunnen zich alsnog schril telijk aanmelden bij een deroestuuts- leden, die wij nog eens willen ver noemen, nl. mej. M. van lersel, pre sidente en de verdere bestuursleden de dames A. Hens, vice-presidente, Tr. de Jong, le en R. van Eijck 2e secretares, L Broumels, le en M. Dumoulin 2e penningmeesieres en O. van Bavel. Verder werd besloten met aspiranten te beginnen vanat den leettijdvan 10 laar. De ouderen volgen den cursus, zooals die volgens leetiijd is inge deeld. Wie, heizij groot ot klein, nog gaarne als lid wil toe treden, doe du zoo spoedig mogelijk, zulks is in menig opzicht zeer wenschelijk. R. K. Zangkoor. Parochie St. Jan Baptist. Op schitterende wijze is door dit zangkoor in de Kerstmis uitgevoerd de Kerstcantate voor soil, terzet en vierstemmig mannenkoor van Joh. van Nuenen. üp veelvuldig verzoek zal deze cantaie a.s. Zondag na de Hoog mis nogmaals worden gezongen. Werkeloosheid. In dato 24 December vermeldde de iijst der bij de Arbeidsbemiddeling ingeschreven Weikloozen in onze ge meente 265 geheel en 161 gedeeltelijk weikloozen. Verlenging sluitingsuur De burgemeester heeti het sluitings uur voor caté's voor hedenavond gesteld op 1 uur. Kanarietentoonstelling. Zondag a.s. houdt de Kanarie— vereeniging .Ons Ganot„ gevestigd bij mej. de Wed. van Drunen, Sta tionstraat, Waalwijk, haar onderlinge tentoonstelling, die zeer zeker be langstelling zal trekken. Ons Blad. Het volgend nummer van dit blad verschijnt Woensdag 6 Januari 1932. Ongeval. Een der leden van de vischvereeni- ging „het Puiloog" kwam bij het overspringen van een sloot zoodanig terecht dat Dokter Kolster, welke, ont boden werd constateeren moest aat een teen was gebroken. Geslaagd. Voor het examen Fransche Taal en Handelscorrespondentie vanwege .Mer curlus" slaagde de Heer Theo Vereggen te Dongen. Mej. W. va.i Puyenbruek te Tilburg legde eveneens met goed gevolg het txamen voor Fransche Handelscorrespondentie af. Beide can- dldaten genoten hunne opleiding te Tilburg van den Heer j Smarius Leeraar Talen en Stenodac ylo, Waalwijk. Installatie van de Contingenteerings Commissie door minister Verschuur. Bij Kon. besluit van 30 December 1931 zijn ingesteld commissies van advies voor de Crisis invoerwet en uitvoerwet. Deze commissies zijn op dezelfde wijze samengesteld Benoemd zijn: tot lid en voorzitter de heer A. Spanjaard, oud-industrieel te's-Gra- venhage; tot leden de heeren K. C Honig Mzn industrieel te Overveen prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de R K. Handelshoogeschool te Tilburg M. A. van Loon, oud-industrieel (Waalwijk) te 's-Gravenhage; L. H. Mansholt, lid van Gedeputeerde Staten der provincie Groningen te Glimmen prof. dr. ir. G. Minderhoud, hooglee raar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen en F. V. Valstar, voor zitter van het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland te 's-Gra venhage. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft gisteren de com missies geïnstalleerd. In zijn rede wees de minister erop, dat de medewerking der commissie wordt gevraagd omdat het handelsver keer over geheel de wereld uit zijn gewone beddingen is geraakt, zoodat 't onvermijdelijk werd ter vooikoming van de noodlottigste overstroomingen ons erf van den noodigen alweer te voorzien. Spoed was vereischt om de crisis-invoerwet na haar plaatsing in het Staatsblad tot uitvoering te brengen, en nog meer geldt dit voorde Crisis uitvoerwet, voor welke gij eveneens als commissie van advies zult optreden. Uw commissie kan overwegen mij voor te stellen, het contingent voor een aanvankelijke periode zóó te ver- deelen, dat eerst de speculatieve voor- raad, door importeurs voortijdig op gestapeld, wordt verwerkt, om pas daarna het eigenlijke contingent voor die importeurs te laten gelden. Uit de Tiiburgsche Wollenstoff en- Industrie. .St. Lambertus" aanvaardt de loons verlaging. Het hoofdbestuur van „St. Lamber tus" heeft volgens „de Volkskr." de voorstellen van de Vereeniging van fabrikanten van wollenstoffcn te Til burg tot loonsverlaging aanvaard Verzocht is met het volgende rekening te willen houden om voor de uurwerkers, die slechts enkele centen boven het vastgestelde minimumloon verdienen, geen verlaging van loonen toe te passen de op 3 Februari 1928 vastgestelde vergoeding voor het aandraaien van kettingen, indien er in twee ploegen wordt gewerkt, niet te doen vervallen den kindertoeslag te verstrekken tot 14 inplaats van tot 13 jaar; bij voorkomende slapte niet steeds de ongehuwde arbeiders werkloos te stellen, maar het te verrichten werk zooveel mogelijk over de arbeiders te verdeelen, Voorts acht „St. Lambertus" het vanzelf sprekend, dat ook bij deze loonsherzlentng er rekening mede wordt gehouden, dat de stuk en tariefwerkers tenminste 10 pCt. boven de vastge stelde minima blijven uitgaan. Naar men weet heeft de vergadering afwijzend op de voorstellen beschikt, doch het hoofdbestuur is van meening. dat gezien den economischen toestand, men de voorstellen zonder meer niet kan afwijzen. DRUNEN. De uitvoering van het Kerst Oratorium van H. Muller op 29 Dec. in het gebouw der Jongens- congregatie was een in alle opzichten groot succes. De toeloop van bezoekers was zoo groot, dat zeer velen geen toegang konden bekomen. Men kon hooren en zien dat er goed gerepe teerd was, Want de koorzangen waren een lust om aan te hooren. De zes tooneelen van verschillende deelen van het gebeuren bij de geboorte van Christus, waren zeer goed verzorgd. De costuums kwamen prachtig uit door de verschillende lichtschakee ringen. Welk tooneel't meest bekoorde is niet te beoordeelen, ze waren allen even mooi en stichtend, ofschoon de Kerstkribbe— en Driekoningen— tooneelen het meest de aandacht trokken. Er ging een zucht van be wondering op uit de ruim 400 toe schouwers, toen deze tooneelen ver toond werden. De uitvoering werd vereerd door het bezoek van den Edelachtbaren heer Burgemeester en echtg?noote en zeer vele heeren Qeestelijken, op wiens aanraden een herhaling van deze prachtuitvoerlng zal gegeven worden op 5 Januari a.s. Het dient aanbeveling voor deze 2e uitvoering zich tijdig van toegangs kaarten te voorzien om niet wederom teleurgesteld te worden. Kaarten zijn wederom te bespreken en verkrijgbaar bij den heer B. Kitselaar, GrooUstraat 183 alhier. Wij mogen dit verslag niet eindigen zonder een extra compliment te maken aan den Evangelist en de 2 Engelen, die met hun welluidende stemmen de solopartijen zoo prachtig hebben ver tolkt, alsmede de 6 herdersknapen, die hun lied allerliefst en zuiver hebben gezongen. NIEUWKU1K. Op den 2e Kerstdag voor de dames en de Zondag d.a.v voor de heeren gaf onze tooneelver- eeniging „Kunst na Arbeid" in het bondsgebouw een groote uitvoering. Beide keeren was de zaal tot in de uiterste- hoeken bezet. Opgevoerd werd het tooneelspel „Langs doornige Pa den" en het blijspel „De Mexlcaansche Zilvermijn" onder regie van den heer A. van Steensel alhier. Er werd prach tig spel geleverd zoodat èa reglstur èi dilletanten eer van hun werk had den. 't Waren genotvolle avonden, zoodat ieder hoogst voldaan huiswaarts ging. Op den le Kerstdag werd alhier in de beide H. diensten gecollecteerd voor het crisis-comité. Deze collecte bracht de som op van f 137.20. De melkprijs werd hier wederom verlaagd en gebracht op 8 cent per L. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Naar wij vernemen, heeft de heer M. Ros zijn herbenoeming tot ouderling bij de Ned. Herv, Kerk alhier aange nomen. Met de kinderen der Zondag- schoolvereeniglng der Ned. Herv. Kerk werd in het Ned. Kerkgebouw Kerst feest gevierd. Ds. Fokkema opende met Gebed, waarna door Zijn Eerw. de Kerstgeschiedenis werd behandeld, die door de kinderen en de talrijk opgekomen ouders met aandacht werd gevolgd. De kinderen werden onthaald op verschillende versnaperingen enz. Door de kinderen werden ondertus- schen kerstliederen gezongen. Door Ds. Fokkema werd met dankgebed gesloten. jl. Zaterdag (2en Kerstdag) gaf de Chr. Gemengde Zangvereeniging .Excelsior" alhier in het Ned. Herv. Kerkgebouw eene uitvoering, die zeer goed geslaagd mag heeten. Een fLnk publiek was opgekomen. Het pro gramma weid goed afgewerkt en de vertolking van de nummers, waaronder een tweetal soli's en dubbel-kwartetten liet niets te wenschen over. Den ij verigen directeur dhr. Alb. Christ komt hier voor zeker een woord van dank toe. De uitvoering werd door haar eere voorzitter, Ds. Fokkema, op gebruike lijke wijze geopend en gesloten. Tweede Kerstdag werd in de Geref. Kerk alhier Kerstfeest gevierd met de kinderen der Geref. Zondag- schooivereeniging „Jachin", onder lei ding van den heer W. Wijnands. Ds. J. C. Hagen behandelde voorde kinderen het Kerst-evangelie. Door de kinderen weiden versjes voorgedragen en kerstliederen gezongen. In de pauze werden versnaperingen uitgereikt, ter wijl de kinderen leesboekjes enz. als aandenken mee naar huls kregen. Op Nieuwjaarsdag hoopt in de Ned. Herv. Kerkalhlerop te treden des voorm. half 10 Ds. J Fokkema. alsook op Zondag 3 Jan. a.s. v.m. half 10. In de Geref. Kerk alhier hoopt op Nieuwjaarsdag des v.m. 9 30 uur in den Dienst des Woords voor te gaad Ds. J. C. Hagen. Zondag 3 Jan. a.s. voorm. half 10 en nam. half 3 üs. Hagen. A. s. Vrijdagavond (Nieuwjaars dag) geeft de Chr. Gem. Zangvereeni ging „Looft den Heer" ln het Geref. Kerkgeoouw eene uitvoering, waarvan de opbrengst komt ten bate van het Nationaal Crlsls-Comiié. CaPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. Oosllnga uit Utrecht, 's Namiddags half drie Ds. Schlemper uit v.m. Besoljen. Oude jaarsavond 7 uur en Nieuwjaarsdag 's morgens half tien leesdienst, De heer P. j. Gcenen heeft zijn benoeming tot noiabel der Ncd. Herv. gemeente a.d. Loonschendtyk aange nomen. In de Labbegatsche haven ls gedurende de bietencampagne du jaar ruim 4 millioen KG. pulp per scheeps gelegenheid aangevoerd. Door het Bestuur der Ccöp. Boerenleenbank alhier is besloten met Ingang van 1 Jan. a s. de rentestand aard voor spaargelden voorloopig te handhaven op 3°/0 en voor uitgegeven gelden op vooracnotten e.a. op 5°/0 Dr. Ph. J. Köraler, benoemd tot controleerend geneesheer ter stand plaats Breda, zal Ingaande 1 Jan. a s. als zoodanig in functie treden. We hopen, dat het onzen algemeen ge- achten en beminden geneesheer, dien men hier ongaarne ziet vertrekken, in zijn nieuwen werkkring goed moge gaan. In de jl. Maandagavond in het café van den heer J Quiiijns alhier gehouden ledenvergadering van de „Onderlinge Tuinbouwvereeniging" is besloten het vervoer der groenten naar de veiling weder op te dragen aan den exprediteur C. v. Zeist. Van de gelegenheid tot bestellen van boonen- staken werd een dankbaar gebruik gemaakt; 25000 stuks werden besteld. De heer v. Pelt, benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur al hier, heefi deze benoeming aangenomen. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Fokkema uit Sprang. Voor het plaatselijk comüé van Aciie tegen het WitJonderwerp „Terp stra* zal a s. Woensdag 6 Jan. 's avonds 8 uur in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier als spreker optreden de heer R. van Gaasbeek, Hoofdbe stuurslid van Volksonderwijs te Uirtcht, met het onderwerp: „Wat ons te wachten staal" (Een maanwoord voor allen). WASPIK. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de RK. Bijzondere MeLjesschool alhier is benoemd Mej. M. van Besouw uit Kaatsheuvel. Op den 2en Kerstdag werd in de Concertzaal van den htér Chr. Montens een uitvoering gegeven door de Tooneelclub „Buurtvereeniglng" uit Oosterhout, De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De verschil lende nummers, vooral het drama „Schuldig" werden zeer goed uitge voerd. RAAMSDONK. Het volgende jaar hebben de volgende ambachtslieden het gemeentewerk. Op het Dorp J. H. van Disseldorp,schilderA.G.Th. Broeders, koperslager; H. Spuijbroek. metselaar; A. van Onzenoort, smid Jos. Leljten. timmerman. Op hel Veer: J W van Gerwen, schilderA. G Tn. Broeders, koperslager; Gebr. Bakx, metselaar; G. A. Baijens, smid en H. W. van der Werf, timmerman. De heer J. Snijders, werkend lid van onze harmonie „St. Bavo", be haalde Zaterdag jl. op het Solisten concours te Rotterdam den eersten prijs in de afdeeling Uitmuntendheid. Het eerste concert dezen winter door de Harmonie „St. Bavo" in het St. Leogebouw gegeven is een waar succes geweest. De groote zaal was stampvol. De muziek was schitterend, alle nummers werden onberispelijk uitgevoerd. Ter afwisseling werden nog een paar komische nummers op gevoerd, die zeer in den smaak vielen bij het publiek, wat wel bleek uit het herhaald applaus. RAAMSDONKSVEER. Van de leeg staande woningen in de Koningsstraat zijn dezer dagen enkele ruiten inge gooid. Het is de gemeentepolitie mogen gelukken den dader zekeren v. K. uit deze gemeente op te sporen. Proces verbaal is opgemaakt. De uitslag van jl. Zondag ge< speelde wedstrijden van clubs uit deze gemeente is als volgt: Veersche Boys—S.N P. G'berg I—1 Zwaluwen—de Faam, Breda I 1 op Haandag 4 Jan. a.s. IN DE WITTE BIOSCOOP. AANVANG 8 UUR. Entrée 10.50 en 10.25. Voorverkoop van kaarten plaats bespreking voor de T B C-Filtn bü Fa. Wed. TH. C. PULLES, alhier. GEERTRUIDENBERG. Naar wij ver. nemen, zal op Donderdag 21 januari a.s. alhier door een commissie uit Gedeputeerde Stalen des voormiddags 11 uur in het gemeentehuis alhier zitting worden gehouden ten einde bezwaren in te brengen tegen het oprichten van een munitiemagazijn aan de Haven alhier. De uitslag van de door onze voetbalvereenigingen gespeelde wed- strl)den luidt als volgt: SNP Veersche Boys 1 1 Good Luck—TOP 5—3 Voor de Evangelisatie alhier hoopt Zondag a.s. des n m. half zes voor te gaan Ds. Strating uit Oosteihout. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag 3 Januari a.s. des v.m. 9 30 uur voor te gaan de heer van der Kolt. Hedenmorgen (30 Dec. 1931) is de HoogEerw. Deken Henricus van de Ven, na een kortstondige ziekte over leden. HU werd geboren te Veghel 5 Seot. 1851, werd priestergewijd in 1876 en werd tot pas'oor in deze parochie aangesteld in 1896. In 1917 werd hij benoemd tot Deken over het Dekenaat Geertruldenberg. In 1926 werd hij bij gelegenheid van zijn 50-jarig priesterfeest benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Tijdens zijn langdurigen arbeid als Herder der parochie heeft hij zich doen kennen als een voorbeeld voor al zijn parochianen Zijn priesterlijk karakter deed hem ook tal van jaren in goede harmonie leven met de gees telijke leiders van andere richtingen. Zijn verscheiden moet dan ook als een verlies, niet alleen voor zijn parochie doch ook voor de geheele gemeente worden beschouwd. Dat Hij ruste in vrede. Zondag a.s 2al door onze voet. balvereeniging SNP een voetbalwed strijd gespeeld worden tegen NAD. O.ize voetbalvereniging Good—Luck speelt te Waalwijk een voetbalwed strijd tegen HEC. EETHEN. Door den heer W. G. J. Branderhorst alhier, lid der Fok en Controle Ver. „Het land van Heusden en Altena", is een dezer dagen te Groningen een le klasse, tien maanden oud, fokstiertje aangekocht, bij den heer J. Nlenhuis te Noordwolde. Het is een zoon van den beroemden, door den heer Stolllnga te Garmerwolde gefokten, stier Heridon 10148 S, thans eigendom van het Fonds tot Bevorde ring der Rundveefokkerij te den Haag. De moeder is de in Groningen beken de Keurstamboekkoe Diena 57332 KS. met o a. melklljsten, 8092 KG. 3 30°/o vet in 318 dagen en 7465 3.52°/0 vet in 302 dagen. Wij vertrouwen dat deze aankoop, den reeds gunstig bekend staanden stal van den heer Branderhorst nog meer zal verbeteren en de geheele Fokvereeniging zal ten goede komen. Bij den aankoop, werd gebruik ge maakt van het advies van den heer A. Vrieling Gzn. te Dilgt, vertegen woordiger voor het Bureau van Aan- en Verkoop der Ver. van Leden van het Ned. Rundvee Stamboek, fokkers van zwartbont stamboekvee in de provincie Groningen. ST. JOACHIMSMOER. Maandag 28 December was het de dag voor de jaarvergadering van de R K. Voetbal- vereeniging „BlauwWit". In café Maas had die druk bezochte feestvergadering plaats om 6 uur na middag. De voorzitter de heer J. Sup sprak een openingsrede uit, waarin hij na de gebiuikelijke verwelkoming een overzicht gaf van den toestand der vereeniging, die teekenen van bloei geeft, ln 't eerste jaar van haar aan sluiting bij den R. K. Voetbalbond was deze al terstond geplaatst in de 2e klas. Door den ijver der leden en en de aanmoedigende belangstelling van velen, die de club een warm hart toedragen, heeft zij zich opgewerkt tot een die niet achter bt hoeft te staan bij haar sportgenooten in de omgeving. Nadat ook de inwendige mensch mensch versterkt was bood de voor zitter met algemeen goedvinden van 't bestuur en aanwezigen 't eerelid— maatschap aan, aan den heer Verhelst. Hoofd der School alhier. Deze, op de bijeenkomst aanwezig, dankte in welgekozen woorden voor de bewezen eer. 't Deed hem genoe gen zulke jympathiebewljzen te mogen ondervinden van z'n oud—leerlingen, die daardoor weer eens toonen, dat zij hun meester een warm hart toe droegen. Zulk een eensgezindheid strekt de R. K. Voetbalclub Blauw- T. B. tFiln

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9