sb<o&ifle4c/i s/echtr föcenh IPte. wet Act-&Awien- Ata gebruikt heeft, blijft erbij! P' FEUILLETON £Zl overal verkrijgbaar. hand over 't menschdom zal uitstrek, ken, want zonder deze hulp zal het onmogelijk zijn eenlge verbetering te brengen. Spr. bedankt de leden mede namens B. en W. voor de medewerking In 't afgeloopen jaar ondervonden en hoopt dat deze samenwerklng^ook in 1932 bestendigd zal blijven. De heer v. Halder brengt den voor- zitter^als oudste.raadslid een woord van dank, en hoopt dat de uitgespro ken wenschen Jn „vervulling zulltn mogen gaan, en dat de critieke toe. stand in landbouw en industrie zal mogen veranderen in bloei en wel vaart. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Mededeeltng van de heer M. van Sprang, dat hij ontslag neemt als raadslid. Adres van huurders der woningen van de bouwvereeniglng. Adressanten wijzen op de hooge nuren en verzoe ken den raad deze te herzien. I In verband hiermede vraagt dhr. v. B. en W. zullen de zaak onderzoe-1 Wagenberg hoe het met de wegen- ken en in de volgende vergadering I aanleg staat en hoeveel K.M.—weg de advies uitbrengen. I gemeente totaal heelt. 2. Benoeming lid schaarcommissie I De Voorzitter zegt dat alle wegen wegens periodieke aftreding van den I klaar zijn, terwijl met f 1700 minder heer van den heer v. d. Uaennout. I dan de raming is volstaan. De ge- Dhr. v. d. Udenhout wordt herkozen. I meente heeft ongeveer 11 K.M. weg, 3. Benoeming lid commissie Q.E.B. I de Mommersteeg is indertijd overge wegens vacature van den heer van I gaan aan de provincie. Sprang. I De heer v. Heesbeen vraagt of B. Gekozen de heer v. Wagenberg, jen W. al plannen hebben om met 4 Benoeming lid commissie werk. I grint te gaan werken, verschaffing wegens vacature van den De Voorzitter zegt dat jtilst 2500 Benut het voordeel der orar. J V Benut het voordeel der prac- tische strooiflesschen en van den goedkoopen prijs. Laat dit beproefde Schuur- en Reinigingsmiddel in Uw keuken niet ontbreken. Alles blijft als nieuw doof heer van Sprang. Oekozen wordt dhr. A. v. Helvoirt. 5. Benoeming lid landerijen—com missie wegens vacature van den heer van Sprang. Oekozen dhr. v. Engelen. 6. Onderzoek geloofsbrieven en toe M3 grint besteld is, door even te wachten heeft hij nog een voordeel!- gcr prijsje weten te ktijgen. De heer v. Heesoeen vestigt de aan dacht op den Oemeenteweg die vol kuilen zit, hij wil hier een afdoende verbetering hebben, of zoo mogelijk lating van den heer C. A. Berkelmans I den weg aan de provincie overgeven, als raadslid wegens bedanken van den I De Voorzitter zegt dat deze weg heer W. C. van Sprang. I hiervoor misschien nog wel in aan- De geloofsbrieven worden door de I merking kan komen als de provincie heeren Weth. v. Helvoirt, v. Engelen I het plan om ook voor de tertiaire en van Wagenberg in orde bevonden I wegen Ie subsideeren ten uitvoer Besloten wordt tot toelating van den I brengt. heer Berkelmans als raadslid. I De heer v. Wagenberg vindt het 7. Wijziging instructie gemeente— I radicaalste middel om alle bussen ontvanger. I over den provincialen weg te doen Van Qed. Slaten zijn enkele aan- rijden. merkingen op de instructie Ingekomen, deze zijn allen van administratieven aard. De raad gaat met de wijzigingen accoord. 8. Voorstel tot 't uitleenen van geld Dhr. van Engelen informeert hoe het siaat met de eiectrlciieltskwestie. De Voorzitter zegt dat bedoelde vordering nog steeds niet ontvangen is, waarom bij de betrtffende aan- in verband met het openen van een I sluiting de stroom is afgesloten, zooais postrekening. I B en W en de commissie indertijd Wordt goedgevonden. I oesloten hebben. 9. Voorstel tot 't afsluiten van een I Dhr. van Engelen vraagt of er nog kasgeldleening voor den dienst 1932.1 nieuwe aansluitingen komen. De Voorzitter zegt dat de kasgeld I De Voorzitter zegt dat er nog ge- leening in den loop van 't jaar van I regeld nieuwe aansluitingen worden f 20 000 tot f 5000 is ge slonken. I gemaakt. Dit bedrag vervalt per 161 Dhr. van Wagenberg komt nog eens April, het is waarschijnlijk dat het I terug op de waterleiaingkwestle en bedrag dan geheel kan worden afge-1 is van meening dat de gemeente lost. doch zeker is dit thans nog niet I 's Bosch met haar vele werkioozen te zeggen. B. en W. stellen voor om, I ihans graag de leiding bij wijze van indien de leening niet kan worden I werkverschaifing zal leggen, afgelost, deze tot Januari te combi I De Voorzitter vreest dat er slechts neeren. Het beteekent een besparing I 25 a 30 vrijwillige aansluitingen zullen van f 250 rente per jaar. I zijn, daarom zou 't onmogelijk zijn Wordt goedgevonden. I zonder verplichte aansluiting de leiding 10. Machtiging van B. en W. tot het I rendabel te maken. Voor verplichiing houden der gewone verpachtingen en I voelt spr. ook niet veel, daar men verhuringen. I dan terwille van enkele menschen een Wordt goedgevonden. I grooie opstand in 't dorp zou ver- 11. Wijziging begrooting 1931-1932.1 wekken. van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). 39) Nadat de blinden weer dicht waren en het licht aangedraaid was, gingen de drie mannen hij de tafel staan en keken hun leider niet onbestemde vrees aan. Beste jongen, heigde Coombe, die zich het eerst scheen te hebben hersteld, wat 'n geluk, heb je me nog kunnen vol gen? Ja, knikte Skinner, ik ben hem ach terna gegaan tot aan zijn huis in Ken sington Gardens Avenue. Hij woont daar onder den naam van John Franklin, den millionair, den „Zilverkoning". De „Zilverkoning!" Het drietal luisterde stom verbaasd. En wat deed je toen, mijn waarde vriend? vroeg Coombe. Ik belde brutaalweg aan en vroeg of h(j thuis was. Ik zei mijn naam en vroeg hem te spreken. En wat had hij te vertellen? Hij was juist vertrokken, maar de butler heeft zijn adres opgegeven, zoo dat ik hem achterna kan gaan. Allemaal goed en wel, maar denk je, dat je zijn mond kunt stoppen?, vroeg Cripps, zich tot Skinner wendend. Als ik het jou kan doen, dan kan ik het hem oek, antwoordde Skinner en z'n oogen flikkerden. Luister jullie nu eens naar mij, heeren. We zijn volkomen vei lig, als we weten te zwijgen. Er is niet de minste aanwijzing tegen ons, maal ais een van ons zich verpraat, beteekent dat voor ons alle vier levenslang. Dus Dat is afgesproken niet waar? Eenige oogenblikken keken de drie booswichten hem zwijgend aan, toen knikten zij bevestigend. Natuurlijk, Spin, beste jongen, natuur lijk blijft het onder ons! Even veegde Skinner over zijn voor hoofd, waarop de zweetdruppels parel den en hij haalde verlicht adem. Nie mand scheen iets van zijn angst bemerkt te hebben. Goed zoo, prees hij. Er is geen oo- genblik te verliezen. Zeg Coombe, ga jij nu naar Gray's Inn Road, bet is niet on mogelijk, dat je morgen bezoek van de politie krijgt. Reken er in ieder geval maar op en vernietig ieder bewijs. Goed opletten is de boodschap. En nu voor uit opgemarcheerd „Sinterklaas" aarzelde, hij streek ze nuwachtig over zijn baard. Maar de buit is in den winkel op de werf? Skinner maakte aandachtig zijn mo nocle schoon en keek den ouden man onderwijl scherp aan. De buit is niet in den winkel op de werf, maar veilig opgeborgen. En maak nu voor den duivel, dat je wegkomt. Eliah Coombe opende den mond en hief de handen omhoog om te protestee ren. Maar Spinbego"n hij. Skinner's ijzeren greep omknelde Coombe's hals. Ga je nu, ja of neen? De oude man scheen zijn spraakver mogen verloren te hebben. Zonder ver der een woord te zeggen, klom hij over Dhr. van Wagenberg gelooft dat er veel meer vrijwillige aansluitingen zullen zijn, wel niet onder de land bouwers, maar toch zeker bij midden, standers, terwijl men bij nieuwbouw best de verplichting van aansluiting kan opleggen. Spr. vraagt een onder zoek in te stellen inzake deze kwestie, die voor de gezondheid en 't gemak der bevolking van zoo groote be- teekenis is. Spr. wijst er nog op dat een ge meente als 's Bosch nu zeer goedkoop de leiding zou kunnen aanleggen. $De Voorzitter zegt toe de zaak nogmaals te zullen bespreken, maar merkt daarbij op dat de gemeente s Bosch er inderlljd ook niet op inging om de leiding geheel op eigen risico aan te leggen. Dhr. van Heesbeen geeft in over weging op verschillende plaatsen in de gemeente Canada-boomen te plan. ten. Er kunnen er wel een 1000 worden geplaatst, met weinig kosten voor de gemeente. Spr, beveelt aan de gemeenteweg en de wegen en anderijen in 'i Ven. Vooral met het laatste zou spr. een proef willen nemen om te zien of deze boomsoort daar wil groeien. Spr. is er ook voor om de gemeente zelf pootsel te doen leelen. daar zij nu toch voldoende volk heeft voor 'l onderhond. Weib. van Buul zegt dat hierover al meer gesproken is. Inderiüd is er ook een begin mee gemaakt, doch wegens de vernielzucht moest deze proef worden opgegeven. Spr. vindt t gevaarlijk om de boomen te planten op landerijen die dikwijls onderwater komen, daar zij dan bij ijsgang geheel bedorven zouden zijn. Dhr. van Wagenberg wil de boomt n vooral langs wegen planten, daar groeien ze 't best. De voorzitter zal zijn aandacht aan dit punt schenken. De heer v. d. Griendt vraagt naar aanleiding van het adres van huurders van de woningen der bouwvereenigine nog of B. en W. er bij den minister op willen aandringen de huur dezer woningen te verlagen. De voorzitter zegt dat deze zaak reeds bij den minister aanhangig is. opreker wil wel trachten de huren te ver agen, maar tot nog toe komt elke mS/agJng ten ,aste der 8emeente, als HJ i0 huurvermindering gegeven wordt. derft de gemeente jaarlijks eenbedraR van f 500.—. De heer van Heesbeen wil de grond van de bouwvereeniging aan een goed prijsje trachten te verkoopen, daar de gemeente toch wel geen woningen meer zal bouwen. De voorzitter zegt dat deze gronden in hypothecair verband staan met het rijk, hij zal de minister over deze zaak schrijven. De heer v. d. Griendt pleit voor eigen woningen van arbeiders. Hij haalt een voorbeeld aan uit 'n andere gemeente, waar men door betaling van f 1,25 per week op den duur 'n eigen woning krijgt. De voorzitter stelt dergelijke plannen nog liever wat uit om eerst af te wachten hoe de economische crisis zich oplost. De heer van Engelen wil ook de pachters door een pachtverlaging te gemoet komen. Wethouder van Helvoirt zegt dat de pachtcommissie de prijzen toch reeds zeer laag schat en wil de zaak in de vergadering dezer commissie bespreken. Hierna wordt de vergadering geslo- BUITENLAND. tic vensterbank en liet zich in den tuin zakken, waar hij in de duisternis ver dween. Skinner wendde zich nu tot Cripps. Nu is t jouw beurt, Cripps; jij houdt het huis in Kensington Gardens Avenue in de gaten. De man met het buldoggen-gezicht fronste de wenkbrauwen. Wat voor huis? bromde hij. Het -huis van Denver of te wel Franklin. Neem een vertrouwde mee en stuur dien om de drie uur naar Car Lane om rapport uit te brengen. Cripps stond met zyn voeten te schui felen en zijn kleine oogen loerden valsch in het rond. Maar de buit, wat heb je daarmee gedaan? Skinner keek hem koel aan. Heb ik je niet gezegd dat de buit in veilig heid was? Laat dat je genoeg zyn. - Maar wat noem je veilig, waar is alles? De Spin liep vlug naar den ander toe en keek hem dreigend aan. Ik noem iets veilig, Cripps, als hel in myn bezit is en als ik de eenige ben, die weet waar het is. Je hoeft je over de buit niet ongerust te maken. Cripps scheen nog te aarzelen, maar Skinner klopte hem toen quasi vriend schappelijk op den schouder en bracht hem met een zoet lijntje in de richting van het venster. Je krygt je deel, zeodra de om standigheden gunstiger zijn, verzekerde hij hem. En nu geen woord meer. Verdwijn! Nu bleef Corkett nog over. Deze stond op zyn beenen te wiegelen met een uit drukking van lijdelijk verzet op het ge zicht. Frankrijk en de Herstel-Conferentie. De Fransche minister van Financiën rlandin heeft den Duitschen gezant von Hoesch ontvangen teneinde dezen in verband met de aanstaande hers el- conferentie een nauwkeurige uiteenzet ting te geven van het Fransche stand punt. Frankrijk, aldus de minister, zou in beginsel bereid zijn, Duitschland een moratorium toe te staan tot uiterlijk Juli 1934, op voorwaarde, dat Juitschland gedurende die periode de onvoorwaardelijke annuïteit volgens het Young plan blijft doorbetalen. Duitsch land zou echter de beschikking over de op deze wijze betaalde bedragen her krijgen in den vorm van leeningen op onderpand aan de rijksspoorwegen. In verband met de naderende her vatting der zittingen van het Fransche parlement zal de premier Laval waar schijnlijk voorstellen, het bijeenroepen der herstelconferentie eenige dagen uit te stellen, wellicht zelfs tot 25 Januari. En wat is mijn taak, Spin? vroeg hij eindelijk. Skinner's vuisten balden zich. Jy, jij bént het, die ons in dit vervloekt leelyke parket gebracht hebt, met je ge klets, siste hij. Ik waarschuw je voor eens en altijd. Als er ooit een woord over je lippen komt over die Hatton Garden zaak, is 't met jou voorgoed af geloopen. Als ze weten dat Denver het niet was, dan ben jij de dader, Corkett! 'Wat bedoel je? Even keek de Spin naar het asch- gi auwe gezicht van den jongen schelm, toen ging hij een stap naar voren. Ja, we hebben afgesproken, dat, als er een van ons aan de galg moet, jij het bent. Nu ben je gewaarschuwd. Angstig keek Corkett om zich heen en toen hij het onverbiddelijke gezicht van Skinner zag, antwoordde hij: Ik beloof je, Skinner, dat ik zwij gen zal. Skinner dacht even na. Het zou niet verstandig zijn, redeneerde hij, den jon geman tot het uiterste te dryven. Hoor eens, vriend, als ik je een flinke duit geef, kun je dan voor drie maanden verdwijnen? vroeg hy en hy opende Coombe's geldzak. Er kwam een blik van ontspanning in Corkett's loerende oogen. Als ik geld genoeg had, zou ik graag naar het buitenland gaan. Ik. heb een kennis wonen in Amsterdam. Skinner begon het geld te tellen. Goed dan, zei hy, ik zal je vijftig pond geven. Corkett'e oogen glinsterden van heb zucht; begeerig keek hij naar de fonke lende geldstukken. Hy bedwong zich echter en de handen in zyn zakken stekend, deed hij, alsof hy nog aarzelde. De a.s. Ontwapenings-Conferentle. Dawes, de Amerikaansche ambassa deur te Londen, begon zijn bespre kingen met de regeering en de andere leden van de Amerikaansche delegatie naar de a.s. ontwapeningsconferentie, over de houding, die de Ver. Staten ter conferentie zullen aannemen. In regeeringskringen werd er opnieuw op gewezen, dat Amerika tastbare re sultaten van de conferentie verwacht, daar in de heele wereld de drang tot spaarzaamheid de tot nu toe hardnekkig gebleven regeeringen tot meer toegeef lijkheid op het gebied der ontwapening zal nopen. De bijeenkomst te Genève zal zich voornamelijk met de wapening te land bezig houden. In dit opzicht kan Ame rika geen leidende rol aanvaarden, daar het minder troepen heeft dan eenige andere groote mogendheid, krekent men, volgens de formule van Genève, het effectief der strijdkrachten te land, dan komt men in Amerika tot één soldaat op 900 menschen, terwijl de geallieerden te Versailles zelfs aan Juitschland één man op 600 menschen voor het handhaven van de orde heb ben toegestaan. Niettemin zal Amerika al zijn invloed aanwenden, om de strijdkrachten van andere mogendheden minstens tot on geveer soortgelijke proporties te doen verminderen. China en Japan. De Japansche troepen zetten hun opmarsch naar het zuiden voort en hebben reeds de stad Hoeloetou ten Zuiden van Tsjintsjou bezet. Een japansche voorhoede het ft reeds Sjanghaikwan bereikt. De Chineezen vreezen dat de Japanners Tientsin zullen bezetten. Fransch minister van Oorlog. De heer Maginot Frankrijks minister van Oorlog is overleden. Waarschijnlijk zullen hieraan poli tieke consequenties vastzitten, nl. een aftreden dezer regeering, die toch al niet sterk staat. De toestand in Britsch-Indië. Men gaat hier met arrestaties van leiders voorter zijn 500 afdeelingen van de Congres—partij ombonden en hare gelden worden in beslag geno men. Hier en daar komt het tot botsin gen. Vijftig pond! Kom, Spin, wees een beetje scheutiger. Drie maanden voor vyftig pond. En ze zullen me daar zeker afzetten, ik ken geen woord Hollandsch. Toe, maak er honderd pond van en dan verdwijn ik subiet. Skinner schudde het hoofd. Ik geef je zestig en geen cent meer, zei hy vast besloten en hij borg de geldzak weg. Het ontging hem echter, dat Corkett verwon derd naar de bruine linnen zak keek. Daar, beet Skinner hem toe en hij overhandigde hem de bankbiljetten. Reken er maar niet op, dat je nog meer krijgt; ik heb meer dan genoeg van je. Er gaat vanavond om acht uur een trein van het Liverpool Street Station naar Harwich; je moest die maar nemen. Corkett stak het geld in zyn binnen zak. Afgesproken, Spin, antwoordde liy en zyn stem klonk opgewekt. Alle angst was geweken, nu hy een aardig som metje tot zijn beschikking had. Ik ga er vandoor, het ga je goed! en met een armzwaai maakte hij zich uit de voeten. Skinner keek hem na en liep toen naar den schoorsteenmantel terug. Ik geloof, dat die nu wel een poosje zyn mond houdt, mompelde hy. Als het geld op is, komt hy natuurlijk terug. Vervloekte kerels zijn het allemaal, ik vertrouw er niet een van. Laat eens kij ken, Olive is in veiligheid, de buit ook; niemand doet me wat. Wat zei die huis knecht ook weer? O, ja, de „Grange" in Gardenhurst, juist. Nu zullen we meneer Franklin eens gaan opzoeken! (Wordt vervolgd). 1 vy.. -- ATA Eentg Import «ar - - - - - n w p - - - -j mmii De Ziluerhooing

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6