.fSBfUD 1DIIM iituis lit Kailskeiiil. LAD Vr 4. Woensdag 13 Jan. 1932. 55e Jrg. DEVej tweede blad. 99 en. G. PROVINCIAAL nieuws. Waalwijk, 13 Jan. 1932. Nat. Crisis-Comité. Afd. Waalwijk. Voilg bedrag f 19.35 j^fto overschot W.S.C.—bal f 118.74 Totaal f 138.09 Aantal Inwoners der gemeente Waalwijk pe gemeente Waalwijk telde op 31 December 1930: 9918 Inwoners (volgens de officieele volkstelling, en öp 31 December 1931 10126 Inwoners; eene toename dus over 1931 van 208 inwoners. Zeer zeker een belangrijk aantal, vooral in deze tijden. Tot deze vermeerdering droeg zoo wel het geboorte—overschot als dat der meerdere vestiging bij. In werking—stelling schoenfabriek. Naar wij thans met zekerheid kun nen mededeelen, zal a.s. Maandag 18 januari de schoenfabriek der vroe gere N.V. Kon. Stoomschoenenfabriek l H. van Schijndel, dooreene nieuwe IV. in werking worden gesteld. Deze N.V. is opgericht door de beeren A. H. van Schijndel Sr P. v. Schijndel en C. Pullens alhier, enden heer H. Rommelaar te Utrecht, onder den naam N.V. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel, waarvoor bereids de Koninklijke goedkeuring is aange vraagd. Als directeur zal optreden de heer p. van Schijndel, terwijl de heeren A. H. van Schijndel Sr., en J. Romme laar, industrieel te Enschedé, als com- missarissen zullen fungeeren. Voorloopig zal met een personeel J van circa 60 man worden begonnen, terwijl men geleidelijk de productie ^füBE en dus ook het aantal arbeiders hoopt op te voeren. Gemeenteraad. De maandelijksche vergadering van den gemeenteraad zal ditmaal niet plaats hebben op Vrijdag 29 Januari a.s. maar op Vrijdag 22 Jan. a.s. Geslaagd. Voor het praciijk-examen in de Duitsche taal, slaagde de heer C. de Jongh alhier. De heer C. de jongh genoot zijn opleiding bij den heer J. 1 tl lÖdekerken, ieeraar Duitsch alhier. -'I* Liefdadigheidsdagen ten bate der T.B.C. bestrijding Het Damescomité, dat deze lief. dadigheidsdagen organiseert, is vol goeden moed, voor het .slagen dezer dagen. Het doel waarvoor dit comité J|q werkt, heeft dan ook aller sympathie. Qj] Al wordt er in dezen tijd veel ge vraagd, door allerhande comité s en vereejiigingen die een goed doel be- oogeir, toch wil iedereen er een steentje toe bijdragen, om de alge- meene T.B.C.-commissie, in staat te stellen, zooveel mogelijk menschen, die aan de gevreesde ziekte lijden en die zelf de onkosten, voor het verblijf in een herstellingsoord, niet betalen kunnen, naar een sanatorium te zenden. De lotjes voorde groote verloting, zijn op enkele stuks na verkocht. De voorverkoop van -entréekaarten voor Zaterdag, en Zondag-avond 'f gaat best. l Het comité heeft van en door middel van Waalwijksche firma's waardevolle cadeaux ontvangen, om in de zaal, door het Rad van Avontuur te doen verloten en om aan de diverse attracties te besteden. De firma Jos de Folter alhier heeft jfteto Zlch spontaan beschikbaar gesteld om naar plannen van de kunsthandel «Unique" Tilburg de zaal „Musis Sacrum" en de foyer een artistiek en intiem karakter te geven. Bovendien staat het uitstekend programma (zie advertentie) dat het comité voor die twee dagen in elkaar gezet heeft, er borg voor, dat de aanwezigen zich best zullen amuseeren. Het programma biedt iedereen zooveel, dat afgeschei den van het goede doel, waarvoor i nietJf men de entrée betaalt, de eventueele wegblijvers, groot ongelijk hebben. Men ziet, alles helpt mede, om te trachten, de dagen te doen slagen, om daardoor de kas der Algemeene T B.C ^ommissie met een flink bedrag ik. ■denU lJaa p. p. zljat n Keu :ert U: COUwVc kunnen verrijken. Zooals bekend behoort tot een der roote attracties nummers van 't pro. gramma der T B.C. een humoristen- wedstrijd op Zondag a s. ten half negen, waarvoor de prijzen alleen door het Lk worden uitgemaakt. Daaraan deel onze bekende Waalwljkers, de beer Brokken, Didden en van Hngelen. De heeren zullen uilkomen met de -•«kfende nummers. P. Brokken 1 De schoolmeester vanZwammer- 2. Hannes bij de dorpsharmonie. C. Didden Een schoolmeester uitZwammer- am. 2. Hoe ik Vegetariër werd. H. van Engelen. Keesje de Koster. 2- Krelis dient in den Haag. Het lijdt geen twijfel of de belang- telling voor dezen echten komieken wedstrijd zal groot zijn, vooral waar de entrée voor dezen geheelen avond zeer billijk is gesteld en er heel veel attracties komen. Werkloozen. Volgens de eerste aanvulling op de 4e volledige lijst van bij de Arbeids bemiddeling ingeschreven werkloozen, zijn er tot 9 Januari bijgekomen 26 werkloozen (16 geheel en 10 ged terwijl in dien tijd van de lijst zijn afgevoerd in totaal 28 werkloozen. W.S C-Bal. Het jaariljksch WSC-bal, waaraan dit maal een bijzonder cachet zat, doordat de netto-opbrengst was bestemd voor 't Nat. Crisis comité (afd. Waalwijk) heeft zeker mede om dit goede doel. een bijzonder succes gehad. Op 't aanvangsuur was de zaal „Musis Sacrum" geheel bezet en dank zij de bekende, uitstekende Jasz-Band uit Breda zat er weldra de stemming volop In. Ook 't rad van avontuur trok een groot aantal liefhebbers en de aanval die door verschillende dames werd gedaan op ieders portemonnaie ten bate van het doel, dat dezen avond den inzet was, slaagde al bijzonder. WSC toch heeft de voldoening ge smaakt ten bate van 't Nat. Crisis Comité in onze gemeente, in deze paar uren een netto—bedrag van t 118.74 te kunnen verzamelen, die men in dit nummer verantwoord ziet en door ons met andere gitten aan 't Comi wordt afgedragen. Dat WSC 't zoover heeft kunnen brengen dankt men aan den goeden opzet van 't bestuur en zeker niet minder aan 't feit dat het Gemeenle- .Bestuur voor diimaal vrijstelling van belasting schonk, aan de aanzienlijke bijdrage van de N.V. Hotel „De Twee Kolommen", aan de welwillendheid van 't bestuur van W. B. en eenige bijdragen der leden; kortom door goe den opzet, door steun en medewerking van velen is een mooi resultaat bereikt Aan WSC en z'n supporters, die steeds allerprettigste avonden weten te vieren, een woord van hulde en dank. - De heer Vink, bestuurslid, had nog gelegenheid een woord van felicitatie te richten tot de heeren van de Victoria—band uit Breda met hun succes op den Jasz-wedstrijd te Amster dam en van dank voor hunne mede werking, die voor een groot deel 't slagen van den avond beteekent. Vedehova. Voor een klein doch aandachtig ge hoor hield de heer H. Hinrichs uit Tilburg, Maandagavond op uitnood!. ging van Vedehova in de foyer van Musis Sacrum een lezing, waarin hij de vraag besprak waar de schoenfa brikant op dient te letten bij 't aan- koopen van leesten. De heer Hinrichs begon zijn lezing met een beschouwing over de standa- riseering, naar regel der rationalisatie. Deze standariseering ontmoet volgens spr. in de schoen- en lederindustrie moeilijkheden, die slechts gedeeltelijk kunnen worden overwonnen. Spr. kwam hierna tot de eindeloos vele bijzonderheden die zich by de vervaardiging der leesten kunnen voor doen. De schoenfabrikant dient den leestenmodelleur met zyn eigen wen schen bekend te maken, alleen dan is een goed resultaat te verwachten. Van zelfsprekend noemt spr. het dat men het er direct over eens moet zyn voor welke fabrtkatle— methode de leest moet dienen, want de geheele bouw van 't model richt zich hiernaar. Spr. behandelde hierna de heerenleest, waar by hy met nadruk wees op de voor dcelen die de Engelsche heerenleest, vooral in zyn zoolvorm, biedt. Vervolgens kwam spr. tot de wydte der leest, die verkeerdeiyk wel eens met de pasvorm wordt vereenzelvigd. Wydle is een louter vaktechnisch be grip terwijl pasvorm een kwaliteits eisch is. Spr. moest het afkeuren dat de meeste schoenfabrikanten hun leesten siechts in één wijdte voeren, waardoor men onmogelijk aan" de eischen van het publiek kan voldoen. In aansluiting hieraan ging spr. kor telings in op de lengtemaat. Het feit dat men er sinds jaren toe is overgegaan de vervaardiging van houten hakken in handen der leesten- fabriek te stellen, bewees voor spr. welke nauwe saamhoorigheid er tus schen leest en hak bestaat. De hak heeft n). groote invloed op de gelenk. lijn en de hielboog, die „stijl* moeten hebben. Spr. kwam hierna by de pump schoenen—leesten; waarby hij eenlgs zins uitvoerig de leest patent—Behrens besprak. Spr. verwachtte dat deze leest binnenkort als de eenig goede pumpsleest erkend zal worden. Voora in Duitschland neemt de Interesse voor dit soort leest steeds toe. Spr. vraagt zich dan af welke leesten constructie in de practijk de beste gebleken is, welke vraag allerminst gemakkeiyk te beantwoorden is. Spr. is van meening dat de oude schuif- leesten al lang vervangen hadden moeten zyn door de scharnierleesten, waardoor niet alleen tijd, maar ook materiaal bespaard wordt. By vakkundige behandeling van de leesten behoeft volgens spr. het leesten materiaal by scharnierleesten beslist niet grooter zyn dan by schuifleesten Spr. wees op de vele voordeelen die een goed geconstrueerde scharnier- leest biedt en de eischen waaraan deze moet voldoen. Spr. behandelde dan de grootte der sorteering, en was van meening dat de leestenvoorraap zoo groot moet zyn dat geen enkel onderdeel van het ia- bricage-proces onder het tekort aan leesten lydt. Betreffende het bewaren en behan delen der leesten gaf spr. enkele nut tige wenken. Tenslotte vernoemt spr. kort de artikelen die verband houden met de leesten: stanzmessen, opVul- en ult- poetsleesten. Na nog enkele woorden gezegd te hebben over het copieeren van schoenen, ondankbaar werk voor den leestenvakman, sloot spr. zyn causerie met de beste wenschen voor Vedehova. Door enkelen der aanwezigen werd gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarby zich nog een intressante gedachten- wisseling ontwikkelde. Door den voorzitter der vereeniging den heer L. M. van der Heyden, werd hierna met een woord van dank aan den heer Hinrichs de bijeenkomst gesloten. Jammer dat zoo weinigen uit de schoen—industrie deze zoo hoogst in tressante en leerzame lezing hebben bygewoond, zy hadden er ongetwyfeid iiun voordeel mee kunnen doen. Naar wy hoorden waren talrijke fabrikanten tot deze bijeenkomst uitgenoodigd, wy zagen er echter slechts enkelen. Jet streven van Vedehova verdient toch werkelijk meer belangstelling. Propaganda.vergadering BUnden-vereeniglng. Maandagavond had in den Gilden bond voor een slecht bezette zaal de aangekondigde propagandavergadering plaats ten bate der werkverschaffing der Blindenvereeniging St. Odilia". Bq afwezigheid van den voorzitter der vereeniging. weth. Krijgsman te 's Bosch, die wegens ambtsbezigheden veihinderd was, werd de vergadering geopend door den Eerw. Pater Andreas, die vóór 18 jaren in de missie op Borneo zelf blind geworden is en nu werkt in 't belang van zijn lotge- nooten. Z.E. opende de vergadering met deh Chr. Groet, waarna hy de aanwezigen welkom heette. Het strijkorkest, gevormd uit blinde leden der vereeniging zette dan het programma in en gaf als eerste nummer Roomsche Biydschap, dat door de aanwezigen staande werd aanhoord. De heer Hurkens uit 's Bosch gaf hierna een humoristisch nummer, waarmede hy veel applaus oogstte. De Eerw. Pater Andreas hield hierna een toespraak, waarin Z.E. de aan wezigen een eenigszins dieperen kyk wiide geven in het blindenvraagstuk. Met nadruk wees Z E. er op dat twee categoritën van blinden moeten wor den onderscheiden, n.l. zy die in gestichten verpleegd worden, en zy die»nog in de maaischappy leven. De instituten te Grave zijn een zegen voor den blinde, hy ontvangt er een goede vakopleiding, waardoor hy in staat wordt gesteld zichzelf een be staan te verzekeren. Spr. ging de geschiedenis na van de blindenzorg, en moest daarby constateeren dat de Katholieken hierin aanvankeiyk zeer ver achter bleven. Reeds in 1790 begonnen de vrymetselaais hun actie, waarin zy reeds door de protestanten waren voorgegaan. t)oor de Katho Heken was nog niets gedaan, tot in 1919 te Amsterdam de R.K Blinden- bond „St. Odilia* werd opgericht, waarvan op spr.'s initiatief in Noord- Brabant en Gelderland een afdeeling werd* gesticht. Onder voorziiterschap van den heer Krygsman is toen een commissie geslicht, die onderzocht wat voor de blinden gedaan moest worden. Met een aalmoes konden ze niet geholpen worden, maar men moest hen gelegenheid geven in hun onderhoud te voorzien, want de blinde is geen abnormaal, mensch, hy kan werken, evenals ieder ander. Spr. kwam hierna tot de geldeiyke moeiiykheden waarin de vereeniging verkeert. 32 Blinden zijn thans te werk gesteld en ontvangen jaarlijks samen t 30 000. Het geheele land teh 4 a 5000 blinden, waarvan ongeveer 1000 katholieken. 200 hiervan worden in Grave verpleegd, zoodat er nog 800 in de maatschappij staan. Aan huisvaders en kostwinners kan niet meer dan 121/, gulden loon per week gegeven worden, zoodat het hard noodig is, dat de kas der vereeniging wat- sterker wordt. Z E. wees nog op het misverstand dat in den regel be staat, men denkt alleen aan de blinden van Grave, hoewel deze toch niet op de eerste plaats geholpen behoeven te worden en het veel noodzakeiyker is dat eerst de honderden die om een of andere reden niet in een gesticht kunnen gaan geholpen worden. Wel gaf spr. toe dat de tyden moeiiyk zyn, maar hy achtte het een naasten plicht den blinde te helpen. Spr, brengt hulde aan het gemeentebestuur van Waalwijk, dat de vereeniging vergunning heeft gegeven tot ,het houden van een speldjesdag en beveelt deze aan by de aanwezigen. Er werd hierna een pauze gehouden waarin gelegenheid was tot 't koopen van loten, die gretig aflrek vonden. Het verdere deel van den avond werd op aangename wijze gevuld met muziek en enkele voordrachten door den heer Hurkens. Door een flink applaus bewees het publiek telkens zyn voldoening over hetgeen gegeven werd. Uitvoering W.G.V. Maandagavond houdt de R.K. Waal. wijksche Gymnastiekver. W.G.V. in de zaal van den Gildenbond hare jaar- lyksche uitvoering. Het programma bevat verschillende nieuwe nummers voor heeren onder leiding van den heer J. Abeleven te 's Bosch en voor adspiranten onder leiding van den heer E. v. d. Geer alhier. Vooral de slot nummers, het vlammen zwaaien en de groepen beloven uitstekend te worden. Het laat geen twyfel of ook thans zal de uitvoering der W.G.V. dezelfde belangstelling genieten als vorige jaren, hetgeen wy de vereeniging van harte toewenschen. Locaal Rijkstelefoonnet Waalwijk. Nieuwe aansluiting. No. 237. Wed. H. van Schijndel, Slagerij, Grootestraat 219. Motorongeval. Zondagmiddag reed de heer j. Pr met zyn motor langs 't Antoniusplein alhier, toen hy plotseling voor 'n kind moest uitwijken. Hy verloor daarbij de macht over 't stuur zoodat hij tegen het hek der St. Antoniuskerk terecht kwam. De heer P. lag onder den motor en werd door de te hulp ge snelde personen in de woning van dhr. P. v. d. Aa binnengedragen. De verwondingen bleken nogal mee te vallen, P. had een wonde aan den enkel en een kniefractuur, De motor was niet zwaar beschadigd. Aangehouden. Door de gemeente-politie alhier is aangehouden zekere P. H. P., die nog wat met de justitie te vereffenen had en gesignaleerd was in het politieblad. P. is op transport gesteld naar den Bosch. Het schijnt ook een van het drietal te zijn, dat Zondagavond in voorm. Baardwijk heeft trachten in te breken. Postduiven Tentoonstelling. A.s. Zondag houdt de postduiven vereeniging „De Luchtverkenners" alhier hare jaariyksche onderlinge tentoonstelling van postduiven in de bovenzaal van café „'t Vosje" van den heer W. Pullens. Als keurmeester zal optreden de heer C. Wttlox. Waalwijksche Biljartbond Zaterdag 9 januari had in hei café van den heer Joh. v. d. Meijs de 3de wedstiyd plaats van den W. B. B. fusschen de vereenlgingen D.V.O. en .Ons Genoegen". De uitslag hiervan luidt als volgt: „D.V.O." J. v. d. Meijs. Mustsaers pnt. 23 brt. 14 H. Kootkar pnt. 45 brt. G. Verhagen pnt. 75 brt. pnt. 53 brt. pnt. 81 brt. pnt. 39 brt. C. Verhagen R. Pulles A. v. d. Gouw 30 14 19 11 pnt. 316 brt. 117 Gem. 2.71 ,Ons Genoegen" Alb, Kemperman. Jos. Klerks L. Kooien J. Rombouts J. de Graaff Th. v. Weert Fr. Slaats pnt. 75 pnt. 75 pnt. 62 pnt. 100 pnt. 100 pnt. 100 brt. brt. brt. brt. brt. brt. 14 30 30 15 21 12 pnt. 512 brt. 122 Gem. 4.19 Hoogste corpsserie Fr. Slaats, le drietal Ons Genoegen 40 pnt. Hoogste corpsserie G. Verhage, 2de drietal D.V.O. 21 pnt. Vts chersvereenigtng Vlsscherslust Zaterdag j.l. vierde de hengelsport- vereeniging .Vls3cherslusi", gevestigd bij den heer C. van Heesbeen haar koperen bestaansfeest. Toen om 7 uur n.m. de voorzitlei de heer Chr. v. d. Hoven de feest- vergadering opende, bleek dat ongeveer alle leden met hunne dames aan wezig waren. Verder merkten wy op deputaties van verschillende zuster verenigingen uit den omtrek, ge- noodigden met hunne dames en last not least het hoofdbestuurslid van den Nederlandschen Algem. Hengelaars- bond den heer F. Broers met zijne Echlgenoote. In een vlotte toespraak heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom, schetste het wel en wee der vereeniging gedurende de voorbye 12'/a jaar en constateerde tot zyn groot genoegen, dat de vereeniging levenskrachtiger was dan ooit tevoren. Hij wees op de uitmuntende vriend, schapsbanden, die de leden onderling en met het besiuur verbinden en hoopt dat zulks in de toekomst zoo magbiyven tot groei en bloei van „Visscherslust". Verder wenschte hy de feestvierende leden, genoodigden en verdere aan wezigen een gezellige avond en verklaarde de feestvergadering voor geopend. Nadat de kelners zich van hun taak gekweten hadden werd overgegaan tot huldiging van zes oprichters, n.l de heeren Th. van Leent, C. v. d. Kolk, L. van Es, A. van Bokhoven, J. van Bokhoven en P. Biekens. In een schitterende rede huldigde de i voorzitter deze leden voor hun trouw aan de vereeniging, hy stelde hen ten voorbeeld aan het jongere geslacht en bood hen namens de vereeniging als feestgeschenk ieder een verguld zilveren draagmedaille en een kistje fijne sigaren aan. De heer Th. van Leent dankte mede namens zyn jubltleummakkers voor de blijken van erkenteiykheid en kameraadschappeiykheid de hoop uitsprekend, dat het hun gegeven moge zyn het koper eenmaal in zilver om le zetten. Alsnu nam de heer J. Eikhout, secretaris van .de Ruischvoorn" afd. Tilburg het woord en huldigde de vereeniging met haar jubilé. Hij roemde speciaal den vriendschapszin, die onder de leden heerscht en de opbouwende kracht die van de vereeniging uitgaat in het belang van de hengelsport. Namens de afd. Tilburg bood hy de feestvierende vereeniging een prachtige bloemenmand aan de hoop uitsprekend, dat de vereeniging moge groeien en bloeien in 't belang van de hengel sport. Vervolgens richtte de heer Dykstra namens de genoodigden het woord tot de vereeniging en bood onder harteiyke felicitaties twee prijzen aan één voor 'I nationaal concours en één voor een onderling concours. Alsdan sprak de heer F. Broers, mede namens den A.N.B. Met de hem eigen, bekende radheid van tong wenschte hy de vereeniging in een mooie speech geluk met haar 12'/a jarig bestaan, sprak de hoop uit, dat dezelfde eensgezindheid de vereeni ging moge blijven sieren tot eens het vijf en twintig jarig jubilé zal worden gevierd. Byzondere woorden van hulde richtte hij tot de 6 jubilarissen. Hy noemde hun trouw de echte ware grondslag, waarop een vereeniging moet rusten. Hy wenschte hen en de vereeniging een schitterende reeks van jaren in de toekomst. Hy wees er op dat het eensgezind, eendrachtig, steeds hechter en inniger samenleven ook de autoriteiten zou opvallen, ten zegen van de sport in 't byzonder en van den A.H.B. in 't algemeen. Gedurende den avond kwamen van vrienden en bekenden hartelijke geluk- wenschen binnen. Een der donateurs o.a. offreerde de feestvierende vereeniging een prach- tigen spiegel voor haar clublokaal. Alsdan was het officieele gedeelte afgedaan en kwam de feestelijke byeenkornst eerst recht tot uiting. Onder het genot van gebakjes, worstenbrood, sigaren en verdere versnaperingen en met zang en voor dracht, afgewisseld door schitterende speeches werd de avond verder in de beste orde doorgebracht. Geen wan- klank werd gehoord en te spoedig werd het tijd om afscheid te nemen en behoorde deze feestavond tot het verleden. Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons mededeelt, is de regeling van de inlij ving van dienstplichtigen der lichting 1932 in de tijdvakken 110, 1625 Fe bruari en 23 Febr.3 Maart 1932 als volgt 1 Febr. 11 uur te Breda in de cantine manschappen Chassé-kazerne3e en 4e Comp. Hosp. Soldaten, Oefendet. S.H.O. 1 Infanterie en Wielrijders, Opl. Onderof ficier adm. van 6, 17e R. I. Begt. Wiel rijders, le Reg. Onb. Art., 3e en 7e R.V.A. beredenen. 1 Febr. 11.30 uur te Gorinchem in de cantine Willemskazerne: le Reg. Oyber Art. opl. onderofficier. 1 Febr. 13.30 uur te 's-Gravenhage ir de Binnenmanege Alexanderkazerne: 3e Half I le Reg. Huzaren bestemd voor paardenoppasser by K.M.A. of R.S. of bij 3de Half IIe Reg. Huzaren opl. onder officier adm. 1 Febr. 14.00 uur te Milligen op 't bu reel Comm. Remonte Depot; 4e Half le Iteg. Huzaren, bestemd voor opleiding lot paardenoppasser bij R.D. 1 Febr. 14.00 uur te Soesterberg op 't bureel Comm. Lucht vaartafd.: Lucht- vaartafd. 1 Febr. 11.30 uur te Utrecht op 't bu reel Comm. Int. troepen: Comp. Int. troepen. 4 Febr. 13.30 uur te Venlo cantine ka zerne Blerick: 2e en 17e Reg. Inf. 4 Febr. 11.00 uur te Breda Chassé- kazerne: 6e Reg. Inf. 4 Febr. 11.30 uur le Bergen-op-Zoom kazerne Korenmarkt: 3e en 14e Reg. Inf. 4 Febr. 11.30 uur te Nijmegen bureel Comm. Reg. Grenadiers: Reg. Grena diers en Jagers. 10 Febr. 11.15 uur Gorinchem Wil- mische operette te hon^n s" "et Program werd keurig uitgevoerd en de harmonie kan mèl genoegen terugzien op dezen gezel- ligen avond. K Cl HERPT. De in onzen polder ge juichte pompinslallaüe Is thans volledig in het wetk, en gezien de resultaten lot heden bereikt zal de inrichting we" aan de veiwachlingen voldoen Thans is men druk bezig met het leggen van grootere rioleeringen. an Wij vernemen dat op de as vergadering van de afd Herptca van den N.C.B. door den heer M v d Broek directeur de. Landbouwschool te Boxtel, een lezing zal worden ce houden over ontwatering. WASPIK. Donderdagavond werd in de zaal van het Jongenspatronaat een algemeene vergadering gehouden van de R.K. Kiesvereeniging. Door den Heer van Genabeek uit 's Her togenbosch werd eene schitterende lezing gehouden over „Het Licht in den Nacht", met het doel om tot op. richting over te gaan van een R. K Propagandaclub. Verschillende peiso! nen gaven zich reeds hiervoor op. Zondag en Maandag werd in de concertzaal van den Heer H. van lersel een uitvoering gegeven door de Tooneel vereeniging „Entre Nous", waarbij werd opgevoerd het blijspei in vier bedrijven „De Gouden Spin", door C. J. Timmermans M.S.C. Hoe! wel de vereeniging wegens ziekte van eenige leden met vele moeilijkheden te kampen heeft gehad, werd het stuk toch goed opgevoerd. In het hotel van den Heer Mon- tens is opgericht een tooneelvereeniging „Concordia". Getracht zal worden nog dezen winter een uitvoering te geven. Zondag had in de vergadering van de Aartsbroederschap der H. Familie, de huldiging plaats van dé diamamanten, gouden en zilveren jubilarissen, terwijl 34 nieuwe leden hunne opdracht deden. De eereme- dailies werden door den Z.Eerw. Heer Pastoor na een hartelijk woord van geiukwensch uitgereikt. Op Dinsdag 19 Januari a.s. hoopt de Heer P. J. M. de Winter, vice- president der vereeniging van den H. Vincentius a Paulo den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaren als lid dier vereeniging toetrad. Des morgens om half negen zal in de parochiekerk een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, terwijl des avonds een feestvergadering zal worden gehouden. lemskazerne: Pontonniers en Torpe- disten. 24 Febr. te 's Bosch Isabella-kazerne Zeemacht. Dr. L. v. d. Spek. Dr. L. v. d. Spek, geneesheer—di recteur van het Groot Ziekenhuis te 's Hertogenbosch is in dezelfde functie benoemd aan het O. L. Vr. Gasthuis ziekenhuis te Amsterdam. Ontslag Burgemeester. Bij Kon. besluit van 9 dezer Is aan R. J. van Doveren, op zijn verzoek, met Ingang van 16 Februari, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Wijk en Aalburg en Veen. Rijbewijzen. Bij de controle op de wegen blijkt telkens dat bestuurders van motor rijtuigen niet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs. Waarschuwingen worden niet ge geven. Proces.verbaal wordt terstond opgemaakt. Elk rijbewijs dat ouder is dan twee jaar, IS VERVALLEN. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Donderdagavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier voor het Geref Studiefonds op te treden Ds. van Ginkel van Nieuwpoort. Dezer dagen werd het 7-jarig zoontje van dhr. P. B. alhier op weg naar school door mej. B. met haar fiets aangereden en tegen den grond gesmakt. Hij werd bewusteloos opge nomen en bij de Wed. v. d. Mast binnengedragen, alwaar Dr. Winkel man spoedig ontboden werd, die hersenschudding constateerde. Per auto werd hij huiswaarts ver voerd. GEERTRUIDENBERG. Aan de Dansclub D. V. O. is vergunning ver leend tot het geven van een dans- cursus in de groote zaai van Hotel „Centraal* alhier. Naar wij vernemen is hiervoor' tot dansmeester aangesteld de heer Land meter uit 's Hertogenbosch. LOON-OP-ZAND. In de zaal van de „Kon. Erk. Harmonie Con cordia" werd Zondag een groote uit voering gegeven, ter gelegenheid van den jaarlijkschen statiedag. Het Waalwijksche Mannenkwartet, onder leiding van den heer J. Kooien verleende zijne medewerking. De harmonie opende de uitvoering met Durch Schwert zum Lorbeer' van Lhenhardt en de ouverture „Mig non" v^n I nomas; beide prachtig uit gevoerd. Daarna werd door het W. M. K. een flink program ten ge- hoore gebracht. Na de pauze kregen we een ko- Jubileum P. B. Bisseitnk. Het 25-jarig ambtsjubileum van den WelEd. heer P. B. Btsselink, die een kwart eeuw aan het onderwys in onze gemeente Is verbonden geweest, is met een waar enthousiasme gevierd. Reeds de receptie, die om 12 uur in het patronaat gehouden werd, was hiervan een overduideiyk bewijs. Wy mogen zeggen, dat nagenoeg de ge heele burgerij hieraan heeft deelgeno men, zoowel particulieren als in ver eeniging en corporatie. Namens de feestcommissie van oud leerlingen sprak de heer Robben een welkom, waarin hy tevens den arbeid van den jubilaris in de vervlogen kwarteeuw memoreerde. De heer Th. van den Hoven hul digde den heer Bisselink, naast ais onderwyzer, als directeur van zyn ge iiefd corps de harmonie „Apollo" en bood hem een schitterende salonlamp aan. Mgr. Völker, pastoor, kwam met de geheele geestelijkheid van de pastorie den jubilaris complimenteeren en sprak de beste wenschen voor de toekomst uit. De wereldlijke en geestelijke auto riteiten kwamen achtereenvolgens mede blijk van sympathie geven. Ter afwis- seling gaf de harmonie „Apollo" eenige marchen te hooren en zong de Dames- zangclub „De Nachtegaal", waarvan de heer Bisseitnk directeur is onder stijgende belangstelling onder leiding van den heer J. Tuerllngs een cantate, die een enorm applaus oogstte. Naast een schat van bloemen werden den jubilaris meerdere souvenirs als biyk van attentie aangeboden. Voor de avondhuldiging was de groote zaal van het patronaat te klein. Niet over dreven geschat mogen we h:t aantal aanwezigen gerust op ruim 800 schat ten. Met een kort welkom aan alle aan wezigen en een dankwoord aan allen die onbaatzuchtig hebben medegewerkt aan het welslagen van de huldiging van den jubilaris opende de heer Fr. Robben, voorzitter van het Comité van oud-leerlingen, den avond, De kleine kapel van „Apollo" gaf, onder leiding van den heer A. van Wezenbeek, eenige nummers, waar onder een prachtige clartnet-solo door den heer A. Valk. De heer L. van der Horst, wethou der van onderwijs, oud-collega van den jubilaris huldigde den heer Bis selink namens het Gemeentebestuur. Hy sprak warme woorden van sym pathie met wat de geachte jubilaris in de 25 vervlogen jaren voor de jeugd in de gemeente gedaan heeft. Hy roemde hem als 'n plichtsgetrouw ambtenaar, die met volle toewyding zyn werk verricht en daardoor de sympathie van de geheele bevolking heeft weten te verdienen. Het warme applaus, dat op de woorden van onzen wethouder van Onderwys volgde, was het duidelijkst bewijs, dat deze niet 29

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5