R.K. Heer en F. M al Die aMiflct Winterteenen Notaris A. Schaap publiek verkoopen Notaris A. Schaap publiek verkoopen: Nationaal Crisis-Comité iült!e" gcb,ulk bl) de beia""g Qer Notaris Schr«urs verkoopen: overdreven waren. rei. die zich afvraagt, wie of wel die ten. Volkomen is Z.Eerw. er in geslaagd De heer j. Hanff hield daarna, na- j wonderbare man is, die wonderen ver- de acteurs te bezielen met zijn idealen, mens comilé en bevolking de huldl- richtend door 't land trekt. Het 2e be- ze te doen inleven in hun rol alsof het gingsspeech en sprak als volgt: Hooggeachte jubilaris. drijf speelt op den dag van den zegevie. een eigen stuk leven van hen was ge- renden intocht van Jezus in Jerusalem worden. En wij voelden het een leemte, Als woordvoerder van het feest— j en de rei noodigt in opgewekten toon dat in de spontane hulde, die den spe- comité, iS het mtj een aangenaam 1 alle" uit, mede te juichen met den bly- Iers gebracht werd, niet nog een groo- voorrecht, op den dag van UW 25-jarig den intocht van de profeet. tere ovatie volgde voor den regisseur- jubileum te Kaatsheuvel een enkel woord tol U te mogen richten. Het is mij een prettige taak de tolkte mogen zijn van al Uw oud leerlingen, U namens allen, die eens aan Uwe lei ding waren toevertrouwd, te mogen gelukwenschen bij Uw zilveren feest. Moge deze dag, waarop gij met trots kunt zien op een stuk levenswerk, gewijd aan de opvoeding der jeugd. U de verzekering geven van hoog— Het derde bedrijf, op Goeden Vrijdag, j Doch bescheiden hield de eenvoudige speelt even buiten Jerusalem; de rei Broeder zich verborgen achter de zware tooneelgordijnen en was zelfs niet te bewegen om zich een moment aan 't pu- treurt om den dood van den Godmensch. Het vierde bedrijf speelt ten tijde van den dood van Christus. De natuur is bliek te vertoonen. Doch eere wien eere ontwricht en in angstige wanhoop zien wij Judas zich overleveren aan den ijzingwekkenden zelfmoord. De rei be kent in haar zang, dat de zonden der menschen de schuld van den gruwely- ken Godsinoord zijn. In het vijfde be- achting welke Wij U allen toedragen, drijf, dat in de huiskamer van Nathan van onze onverdeelde sympathie, welke dateert van de schoolbanken. Wat was het dat ons in Uw per soon zoo aantrok, wat vormde deze hechten band tusschen onderwijzer en jeugd Het was de eenvoud waarmede gi van den beginne af alie kinderharten wist te winnen, het was de guiten toon welke steeds in Uw klassen heerschte. Ik spreek hieruit naam van allen, wanneer ik U hier verklaar.dat de jaren in Uw klas doorgebracht be hooren tot onze meest aangename jeugdherinneringen Jaren hebben zich geplaatst tusschen den lijd dat wij eens Uwe leerlingen waren, wij zijn opgewassen tot jonge mannen, de jonge mannen hebben zich gevormd tot volwassen menschen, wij lieten achter ons den blijden lach onzer kindeijaren, wij leerden kennen meermalen zelfs, den bitteren ernst des levens. Met graagte denken wij echter nog dikwijls terug aan Uwe lessen, aan ons zanguunje uit die dagen en herinneren ons nog 'tjeug dig enthousiasme waarmede gij ons de Vaderlandscne liederen deed zingen. Wij verlieten de schooi, doch den band tusschen U en ons bleef, ook al heb! gij ons de roede in onze kin derjaren niet bespaard. Hebben wij U niet vergeten, ook gij hebt ons niet vergeten Uit persoonlijke ervaring weet ik, dat eike klasse afzonderlijk ook in Uwe gedachte voortleef!, met welk 'n juistheid gij U de minste bijzonder— neden van jaren her weet te herinne ren, meermalen is het rnlj opgevallen, dat gij sprekende over 'n oud-leerling zoo juist wist te vertellen, die heelt toen In mijn klas gezeten, die is nu zoo oud, en die verjaart op dien dag. Gij hlcldt van Uw leerlingen 1 Thans op Uw zilveren jubileum, achten wij oud-leerlingen, het onzen plicht U langs dezen weg onze er kentelijkheid te betuigen voor al dat gene, wat gij in het belang onzer op voeding hebt gedaan, beter aan oult beseffen wl) thans de hooge waarde, weike dient te worden toegekend, aan de lessen, welke gij ons hcot gegeven. Wij hebben gemeend dit te moeten doen in den vorm van een blijvend aandenken als symbool van den blij venuen band tusschen den onderwijzer onzer jeugdjaren en ons. Aanvaardt dan, jubilaris, ons ge schenk, een bureau-minisire, ais een bewtys van hoogachting, als dank voor het vele moeilijke en dikwijls ondank bare opvoedingswerk, dat gtj aan ons hebt verricht. Wanneer gij in stille avonduren aan dii bureau gezeten Uwe werkzaam— deden verricht geaenk dan-in deze gift, de bescheiden uiting van sym pathie en hoogachting Uwer oud— leerlingen. Hooggeachte jubilaris, laat ik ein digen met een wensch, geve God, dat gij nog in lengte van jaren, moge ge- spaara blijven voor het onderwijs hier ter plaatse, dat gij nog lang uwe beste krachten moogt blij ven geven aan de opvoeding der jeugd, bemind bij uwe leerlingen, hooggeacht bij uwe supe rieuren, omringd door alien die U dierbaar zijn. Hierna werd het tooneelstuk „Nathan de tempelwachter" onder leiding van den Eerw. Broeder Vivlnus opgevoerd. Rolverdeeling: Nathan, Tempelwachter, de heer Wil lem Brands; Jason, Elias en Roboam, kinderen van Nathan, de jongens Leo v. d. Velden, Koos v. Wezenbeek en Ber- tus Oerlemans; Mozes, landbouwer, de heer Jos. Dingemans; Abigail, Jozam en Levi zijne kinderen, de jongens Jos. v. Nicuwsladt, Jo Liglvoet en Wal v. d. Heijden; Simon van Sirene, landbouwer, de heer Jan Brands; Alexander en Ru- fus zijne kinderen de jongens A. Muyze- laar en Jan v. Wezen heek: Rabbisabbatti de heer Mich, de Vries; Nephfali, vriend van Mozes, de heer Jan Priems; Judas, apostel van Jezus, de heer Jos. v. d. As sem; Johannes, leerling van Jezus, de heer A. v. d. Velden; een verschijning, broer van Nathan, de heer W. v. Wezel; enkele figuranten. Het le en 2e bedrijf speelt in 'n steegje in Jeruzalem, waar Nathan, Simon van Gyrene en Mozes wonen. Op den ach tergrond een weg die naar Jerusalem gaat, gekruist door een weg naar een of ander groot gebouw. Het 3e en 4e bedrijf laat 'n splitsing van wegen zien. Op den voorgrond links een weg naar Jerusalem. Op den ach tergrond rechts de weg naar Sichem en links naar Calavriën, waarvan de rotspartijen op het tooneel het begin zijn. Het 5e bedrijf stelt een Oostersche huiskamer voor in de woning van Na than. Het geheele tooneeldecor is gemaakt naar teekeningen- en aanwijzingen van den beroemden schilder en H. Land- kenner P. Gerrits, die ook de ontwerper is van de costumes. Het eerste bedrijf speelt de dag na Lazarus' opWekking en sluit met eeu speelt, zien we de overwinning van Christus' dood op de harten van allen die aan zijn genade willen beantwoor den. De rei juicht in herhaalde Alle luja's den triomf van Christus als Ko ning over de geheele aarde. Nathan de tempelwachter, is een stuk werk, dat zoowel in tekst als reizang, den kunstenaar verraadt. Broe der Joath van de Broeders van Liefde is de auteur van het werk, dat onder regie van den Eerw. Broeder Vivinus aljiier een vertolking heeft gekregen, dat in niets het dilletantentooneel ver raadt. Zoowel de mannen- als de kin derrollen waren op een wijze uitge beeld, die in alle opzichten de kun dige leiding en het volle enthousiasme der spelers weergaf. Wat een prachtig fanatiek spel, speelt Rabba Sabatiy als verwaande haatdragende farizcë.-, hoe schitterend werd de vrekkige Judas uitgebeeld, In zijn sluipende, gluipende rol van verraderlijke geld— vrek Prachtig werk, toonde ons Nathan de tempelwachter eerst als enthousiasi aanhanger van de Farizeërs later als toegewijde volgeling van den Profeet. De rollen van Mozes en Simon van Syrene, waren in hun lypeerenden een voud, op volmaakte wijze weergegeven Ook Johannes en Nephthali waren in goede handen. Over de kinderrollen durven we niet spreken. Hun spel was zoo bekoorlijk eenvoudig, kin derlijk ingeleefd, dat de toehoorders allen onder den indruk kwamen, van wat de jongens presteerden. Het ap plaus na elk bedrijf was dan ook ge weldig. We zouden tekort schieten ais we de decors, costumeering en grime niet met vollen lof prezen. De heer van Berkel toonde zich een waar kunste naar in de tooneelaankleeding, die schitterend aanpaste aan het werk. De costumeering was van den kun stenaar der H. Landstichting, Piet Gerrits, wat voldoende zegt. De grime, door dm regisseur verzorgd, was af Resumeerend kunnen wij niet anders getuigen, dan dat Kaatsheuvel op too- neelkunsrgebied. Iets geleverd heefi, dat onbevooroordeeld allen lof ver diend. Was Zondag 10 Januari de dag der oud-leerlingen, Maandag 11 Januari was het een speciale dag voor de schoolkin deren. In de Kindermis van 7 uur werd een algemeene H. Communie voor den jubi laris opgeofferd, terwijl om half tien een gezongen H. Mis voor dezelfde in tentie werd opgedragen. Onder leiding van den Eerw. Broeder Elzear zong een Jongenskoor op zeer verdienstelijke wijze de tweestemmige Mis (St. Alo.ysius) van M. Haller. Na de II. Mis werden de kinderen der beide Jongensscholen op de speelplaats ge- tracteerd en den verderen dag tot vier uur namiddag vrij gegeven. Om 4 uur maakte het Fotobureau „Het Zuiden" enkele opnamen van den jubi laris met collega'^ en schoolkinderen, op de speelplaats, waarna in het Patro naat de huldiging der schoolkinderen plaats had. De Eerw. Broeder Palmace, Overste, opende de bijeenkomst met een kort welkom, waarna hij namens Gemeente bestuur, Schoolbestuur en Personeel den jubilaris een souvenir aanbood en hem complimenteerde met het heugelijke feit, zijn dank betuigende voor wat de heer Bisselink ook na den overgang tot het bijzonder onderwijs, voor de school ge daan had. Hierna volgde de afwerking van het zelfde programma, dat Zondagavond voor oud-leerlingen en genoodigden liep. De Kleine Kapelle van de Harmonie Apollo" zorgde voor leuke entre-acte muziek. Het Jongenskoor zong wederom de frissche Feestcantate en het groote bij belspel met reizang kreeg onder regie van den Eerw. Broeder Vivinus wederom dezelfde gloedvolle vertolking van Zon dagavond. Met een enthousiast - „Hij leve lang" ging de groote kinderschaar voldaan huiswaarts. Zaterdag en Zondag a.s. wordt het groote tooneelwerk in de Leo XlII-zaal te Dongen opgevoerd. Naar we vernemen is de groote zaal thans reeds bijna uitverkocht. We dur ven Dongen voor de komende dagen twee genotvolle kunstuitvoeringen ga randeeren. Er rest ons nog 'n woord van waar deering voor wat de Eerw. Broeders hebben gepresteerd bij het groote too neelwerk, waarvan Kaatsheuvel Zondag en Maandag zoo genotvol genoten heeft. Zeker, de spelers waren goed, waren schitterend, leverden onverbeterlijk spel, doch naast hunne capaciteiten, hun toewijding en ijver, is dit uitsluitend te danken aan de kundige regie van den Eerw. Broeder Vivinus, hoofd der St. Jansschool alhier. Met stugge volhar ding hdeft hij maanden gewerkt en ge zwoegd om het kunstvol ideaal beeld, dat hij zich van dit schoone bijbelspel had voorgesteld, den jongens in te pren- toekomt! Is het dan niet in een donde* rend applaus van een stampvolle zaal, dan maar in een warm huldewoord in de pers, waaraan de kloosterling zich zelfs niet onttrekken kan. Broeder Vi vinus, aanvaardt de hulde van allen die van uw werk genoten! Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den Ge meenteraad, te houden op Zaterdag 16 Januari a.s., des namiddags om 3 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening voor het dienstjaar 1930 met vaststelling eveneens van de bedryfs- rekeningen van het gas- en electricitcits- bedrjjf en van de exploitatie der drai- nagevelden. 2. Verzoek van W. J. deKort om vrijstelling der trottoirbelasting voor zijn perceel in de Telefoonstraat. Daarop is naar de meening van Burgemeester en Wethouders afwijzend te beschikken. 3. Verslag der Commissie van Toe zicht op hel lager onderwijs over het jaar 1931 en herbenoeming van hel af tredend lid de heer M. J. van Nieuw- stadt. 4. Schrijven van het gemeentebe stuur van Wehl om adhaesie te betuigen aan een door hem tot de regeering ge richt adres, houdende verzoek om een afzonderlijk Ministerie van Landbouw in te stellen. 5 commissies lichtcommissie. h. wegencommissie. Behandeling der Gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1932 met de daarbij behoorende begrootingen van het gas- en het electriciteitsbedrijf en van de exploitatie der drainagevelden en de daarbij behoorende adressen: a. van de afdeeling 's-Herlogenbosch e.o. van de R.K. Reclasseering om een subsidie van 10. b. van het bestuur van de provinciale Vereeniging „Het Groene Kruis" om subsidie van 15. c. van het bestuur van het „Wit-Gele Kruis" le Loonopzand om subsidie van 100.— d. van de besturen der Drankbeslry- dersvereenigingen in deze gemeente om subsidie van 100. e. van den heer H. A. de Bruin, Hoofd der R.K. Jongensschool te Berkdijk, om verlaging van de door hem te betalen ^huishuur tot 250. f. van het Curatorium der R.K. Han- dels-Hoogeschool te Tilburg om sub sidie. k. van het Curatorium der R.K. Leer gangen te Tilburg om subsidie. li. van de Commissie tot bevordering van het Nijverheidsonderwijs te Kaats heuvel en het bestuur der R.K. Vakver- eeniging te Loonopzand om subsidie voor de te geven vakcursussen. i. van het bestuur der R.K. Leesbiblio theek te Kaatsheuvel om subsidie van 50.en van den ZeerEerw. Heer Pastoor te Berkdijk om subsidie voor 'een in te richten bibliotheek in zijn pa rochiehuis. j. van het bestuur der stichting „Moe- •derheil" te Breda om subsidie. k. van den Directeur der R.K. Mili- tairen-Vereeniging te Venlo om subsi die. Longa* speelde Zaterdag te Aalst tegen de voebalclub Voorwaarts aldaar en won met 4-1. Dat is de zesde wedstrijd die Lor ga won van de 7 tot nu loe gespeelden in dit tournooi. Zaterdagavond is de heer A. de Graag in het clublokaal der Bossche Damclub gehuldigd wegens het ver werven van het kampioenschap Noord Brabant 1931 en gecomplimenteerd met zijn succes in het internationale problemistentournooi. Tevens werd hem den uitgeloofden zilveren beker overhandigd. Het water in de Maas stond heden reeds op 2.65 A P. en wast nog voortdurend, wat in verband met den stand bij Maastricht nog wel enkele dagen zal aanhouden. Loswal en waard slaan geheel onder tot on- gerief van zeer velen. Door een ingezetene van deze gemeente is bij den officier van jus titie te 's-Heriogenbosch en bij den commandant der marechaussee te Vught een klacht ingediend ter zake dat hem toen hij zich des avonds op 1 Januari jl. uit een café komend naar huis be gaf, tweemaal een klap werd toege bracht door een marechaussee die zich in burgerkieeding verdekt had opgesteld. De klager werd daarbij bloedend verwond en moe«t zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Een onderzoek wordt thans inge steld. De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER's KLOOSTERBALSEM zuivert - verzacht geneest ,Geen goad zoo goed.' uitsluitend gekeurd worden op vlieg- 'ype, en als keurmeester zal fungeeren de heer A v. Heijst uit Tilburg. Inkorven Vrijdag 15 |an. des avonds van 77,-10 uur. SPORT. w.s c. De afgeloopen Zondag hebben we op het WSC terrein de reserves aan een schl,dersl"k (zonder lijst,) voor. AGENDA'S. WAALWIJK. - Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafcl „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur Algem. jaarvergade ring Liedertafel Oefening en Vermaak. GEMENGD NIEUWS. Waarschuwing. Tusschen 24 en 28 December 1931 door opensluiting ontvreemd: een schilderstuk (zonder lijst,) voorstellen de een heilige jonkvrouw met Jezus,, kindje in haar armen, groot 38 bij 48 c. M., kopie van schilder Cignani; ADVERTENTIëN. RK Wed, 31 j., m. goede schoenzaak en mach rep irr„ op mooi welv. dorp, vraagt uit den middenstand, die bekw. is met haar hulp deze zaak te drijven. 47597 Uitv. brieven onder No. der adv. Bu^-iu vai d;» blad VOOR DIJiJtC I GEVRAAGD bekwame en halfwas en Zich te melden n.m. van 7l/2 tol 9 uur: Antonlnssfraat No. 93 Waalwijk. 47591 net werk gezien. Zij hebben zich van haar goede zijde laten zien en wisten Gudok 2 met 6-5 te verslaan. Ei werd» van belde zijden goed en vlug spel gegeven, den uitslag laat trouwens Benoeming leden der vaste reads- I fle k'fChlen nie< Veel Uil .missies, t.w alkander liepen. Dn rusl ging m me, 3—3. De voorwedstrijd werd gespeeld door WSC 4 dat ondanks goed spel met 5—2 ven de Bossche Boys 2 verloor. Het eerste elftal speelde in Tilburg een oefenwedstrijd en wist daar met flinke cijfers (4 0) de reserves van Noad te verslaan, hetgeen een mooie prestatie genoemd mag worden. Het vertoonde spel gaf aire redenen tot goede verwachtingen voor de komende wedstrijden. A.s. Zondag zal waarschijnlijk de beslissing vallen, als PSV ainici op oezoek komt. Deze wedstrijd wordt voor WSC aua van 't grootste belang, en reeds bij een gelijk spel is het kampioenschap binnen. Op deze kampl- oenswedsttijd komen wij Zaïerdag nog terug, evenals op den wedstrijd BW 3- WSC 2, die Zondag in den Bosch zal gespeeld worden. R.W.B.—Sporlvereen. 1920 Oss 0—3. Het is een wedstrijd geweest van gemiste kansen', mede door den steiken wind welke van doel tot doel stond. Dat Oss tenslotte dezen wedstrijd ge wonnen heett dankt zij aan betere schutters, hoewel eikend moet worden dat onze centervoor met zijn goed ge richtte 3Choten meer succes verdient ha Overigens waren belde partijen volkomen aan elkaar gewaagd. RWB1 gaf tegen Vlijmensche Boljs2 goed pat tij, doen moest tenslotte toch met 6—2 tegen de moreel sterkere tegenstanders het onderspit delven. RWB3 neeft haar kans op 't kam pioenschap behouden door het taaie üES2 tn Kaatsheuvel met 3—1 te kloppen. Eert mooie prestatie. SPRANO. Zaïerdag 1.1. speelde SDO I een ^uitwedstrijd legen Neerlandia te Kaats- heuvel en wist dezen fairer, wedstrijd te winnen met 6-0. De leiding be rustte bij den heer P. v- Drongelen, die correct leidde. Om 3 uur iaat scheidsrechter van Drongelen tossen, welke weid gewon nen door Neerlandia, die met den wind mee verkiest te spelen. SDO heeft 't hard te halen legen den sterken .wind in, maar de verdediging van SDÓ met haar doelman aan 't hoofd weet van geen wijken. Als 10 minuten voor de rust de linksbinnen van SüO den bal te pakken krijgt passeert hij heel snel de veidediging van Neerlandia en doelpunt onhoudbaar. Dan breekt de rust aan en de stand is 1-0 voor SDO. Na de rust valt SDO zeer krachtig aan, maar doelpunten blijven uit. Dan wordt een kleine verandering in de voorhoede gebracht en de siand is reeds in 10 minuten 4—0, alle door den rechtsbinnen. De nieuwe midden- voor nam nog 2 doeipunlen voor zijn rekening en zoodoende werd de stand 6-0, waarmede deze zeer vriend schappelijk gespeelde wedstrijd ein digde. Zeker een zeer fraaie overwin ning voor SDO, da» zoodoende de bovenste plaats bezet voor het kam- stellende eenn zelfportret van Rafaël, groot 38 bij 48 c. M., kopie; een klein schilderstuk, groot 20 bij 30 c. M voorstellende een Kapel in het woud, met smal gouden lijstje; een bronzen beeld, pi. m. 35 c. M. hoog, kopie Michel Angelo, voorstellende de Den ker; een bronzen olifantje op eiken, houten voetstuk, groot ongeveer 25 c. M. een brui t houten hert, groot ongeveer 20 c. M.een Italiaansch schilderij (aquarel,) voordtellende vrouwenfiguur (buste;) een lange bont- kraag van skunck. De Commissaris van Politie 7de sectie, bureau Linnaeusstraat 121, te Amsterdam vezoekt opsporing en be richt. Alvorens zaken te doen met een tweetal reizigers, genaamd J. de Leeuw en B. de Leeuw, die per auto de dorpen bezoeken en boekjes of ander reclame materiaal aan winke liers of andere zakenlieden verkoopen, wordt men aangeraden zich cm in lichtingen te wenden tot den Burge meester van Ouder-Amstel. te Waalwijk, 7.n 1 op Woensdag 20 Jan. 1932, des voorm 9'/2 uur ten «j'e.fhufze van Mrj Wed. W. F. KLERKX te Waalwijk lLlfUUUUJj w.o. geheel nieuw, niet gebrutkl mah. by.'.antijnsch ameublement, oestaande in buff :t, ronde tafels en 2 fauteuils met velours, spiegel en eiken ameubl. als canapé, 2 fauteuils, tafel en 4 stoelenlampen, pendules, spie gels, theetafels, diverse gordijnen en overgordijnen, tapijten, zeil, tafelkleeaen. blauw servies, mah. ameublement ah buffet, 2 era- paud?, tafel en 4 stoelen, bloem- tafels, muurrekjes, rookstel, schtl - derijen, diverse glazen, vant kleed, div. lepels en vorken, messen, loopeis, fornuis, luinrneub< len, kippen, kabinet, brandkast, huis- noudelijk genet enz Te bezichtigen 19 JAN. a.s. van 2—4 uur. MARKTBERICHTEN. DM S.—Baardwijk In een zee* slecht gespeelden wed strijd, die weinig moois te zien gaf. verloor heden DES van Baardwijk tnel 0-1. Nadat de partijen voor de rust vrij wel gelijk tegenover elkaar opgingen maakte een der DES-spelers bij een schermutseling voor het doel hands en werd de hieruit ontstane pynahy In een doelpunt omgezet. Na de rust was het weer het zelfde futlooze spel. Ongeveer een kwartier voor het einde maakte een der Baardwijk spe lers hands in het doelgebied, doch de toegekende strafschop werd door DES gemist. Met 1 0 in 't voordeel van Baard wijk kwam aan dezen slecht gespeel den wedstrijd een einde. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Jan. '32. Uit 't jaarverslag van den directeur van den vleeschkeuringsdtenst blijkl, dat In 1931 geschied zijn 2787 aan giften, waaronder 28 van noodslach— tingen en 819 van gestorven dierén Uitponders waren er 516 tegen 332 in 1930 Afgekeurd werden 821 ge heele dieren en 477 organen of ge deelten. Slechts één proces verbaal wegens overtreding van art. 19 be hoefde te worden opgemaakt. Onze kapelaan, de Eerw. heer P. H. Maas, is benoemd tot geestelijk adviseur van de onlangs opgerichte R. K. Werklledenvereeniging. Zondagavond gaf de hengelaars- vereeniging .De ruischvoorn" uit Til burg een tooneelavond voor de leden van haar Heusdensche zustervereni ging in höiel „de Qouden Leeuw". Opgevoerd werden het tooneelspel Een oudejaarsavond en de klucht Het val- sche etiket. Beide stukken werden keurig uitgevoerd, zoodat de gasten een welverdiend succes inoogstten bij de zeer talrijk opgekomen bezoekers. te Waalwijk, zal bij inzet op Vrijdag 22 Januari 1932 <1. oy VM Mo g <>P Donderdag 28 Januari 32 (G<uote Maihiaafc) tekens ots voorm. 11 uur tn Hotel VERW1EL ie Waalwijk, Voor den Heer Am. de Roon ie Gtisy les PiUires, De prima perceelen Weiland; KOOP 1. Wetland te Meeuwen, In Hél Hdblok, Kaü. Sectie D Nos. 630 en 242, groot 2.28 80 H A. KOOP 2. Weiland aldaar Sectie D Nos. 244, 245 en 246, groot 1.65 70 H.A. KOOP 3 Welland aldaar in den Westhengmengpolüer, Steile C No. 130, groot 2 24 iü H.A. Koop 4. Welland aldaar, S ctie C No. 129, groot 1 91.20 H.A. KOOP 5. Massa van koopen 3 en 4. KOOP 6. Weiland te Drongelen in den polder Gai.s. yen, Kad. ScCi. A Nu». 907 cn 9i0, groot 3 02 70 H.A. Koop 6 is in huur bij A.Snij- der» tot eind seizoen 1932 voor 1375.— overigens buiten huur. Te aanvaaiden voor zoover verhuurd ln genot der huten en voor zoover niet vernuuid in Losten 1932 voor den kooper. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 12 Januari. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 227 paarden, 4 veulens, 752 magere runde ren, 885 vette runderen, 321 vette kal veren, 610 nuchtere kalveren, 210 gras kalveren, 119 schapen of lammeren, 76 biggen, 10 bokken of geiten en 3 over- loopers. De prijzen waren: Koeien 18 23, 3032 en 3538 cl., ossen 2225, 3032 en 3336 ct., stieren 19;21, 23 26 en 2830 ct., kalveren 37,542,5, 5055 en 6065 ct., alles per halve kg. melkkoeien 175—300, stieren ƒ90 350, graskalveren 3585, paarden 190290, slachtpaardcn 150185, hitten 75140, veulens 4080, kalf- koeien 160—295, pinken 100—150, vaarzen 160—200, biggen 5—9, fok nuchtere kalveren 1115, slacht nuch tere kalveren 58, alles per stuk, big gen 0.801.10 per week. Plaats uw advertentien in het blad, dat in uwe plaats en omgeving gelezen wórdt; steunt de plaatselijke industrie. Wij stellen ons blad gaarne beschik baar voor hel in ontvangst nemen en verder ter bevoegder plaatse afdragen van giften voor bovenstaand doel. Deze kunnen aan ons bureau worden bezorgd of gestort op ons girono 50798 met duidelijke vermelding van het doel. Zaken, die een bedrag willen be schikbaar stellen le leveren In goederen in natura kunnen dat ook aan ons bureau opgeven. Van de Ingekomen gifter. en toe- SWai!f„<leZe n!e' Bemakkd'ik "ggingen zu.:e„ w, ons biad verantwoording doen. De stand is als volgt SDO 7 6 1 - 23- 5 13 NEO 6 5 1 1 13- 6 9 BSV 6 2 4 9 14 4 Sparta 6 114 8-14 3 Neerlandia 5—14 4—16 1 Duivensport. Zondag 17 Jan. a s. houdt de post duivenvereniging Besol'en een onder linge tentoonstelling in de zaal van den heer Holtzer— Passier alhier. Aan deze tentoonstelling zullen de beste liefhebbers van Waalwijk en omstreken hunne medewerking verleenen om zoodoende deze tentoonstelling ie doen slagen, dus zal het voor eiken duiven- liefhebber de moeite loonen deze ten toonstelling te gaan bezichtigen. Er komen nh ruim 190 duiven. Er zal Het eventueel ingekomen bedrag wordt afgedragen a^tn 't Crisis.Comlté Waalwijk, dat voor verdeeling enz. zorg draagt. De Administratie. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 HOUTKOOP Pessaeri en Felienoord. le Di u en, zal ol, Doudeidag 28 Januari 1932, cks »uuim hdit tien piecic» voor: Graven d'Ouliremont, Vereen! ging tot behoud van Natuur monumenten, Eeiw. Broeders te Elshout, Ant. van Ruoij te 's Busch Heeren van Hce*>been te Vlijmen, Joh. Pijnenburg, Ca.ha. v Del]!, Erven Vissers, Peter van Wezel en Cornells van Wezel, allen Drunen, 47592 250 koopen staande gezaagde en gekapte mast. 40 koopen staken. 15 koopen schaarhout. 4 koopen fi sei. 10 koopen mastenknuislen. 3 koopen mastentakken. Bijeenkomst bij het kanaal. Alles uitvoerig bij biljetten omschreven. Waalwijbsche Stoomdrukkerij Aotoo i Tieten. koupsom.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6