Hienvs lit Kaalskonl H. de Bont-v. Huiten De locomotief die een stoker verloor. .Hè., machinist, ben je iets kwijt?- Men schrijft uit Vlijmen aan 'i Hgz Zaterdagmiddag half drie.,. Café Coense, Dijk. Vol ongeduld staan de passagiers te wachten op het trammetje naar 's-Bosch. Na vijf..., tien.... vijftien;., twintig minuten gewacht te hebben komt eindelijk het .snelheidsmonster" tegen den dijk opgesukkeld. Vlug instappen maant de conducteur, want „we zijn een bie je te laot." Blij eindelijk de reis naar het „Be geerde Land" te kunnen aanvaarden wordt met bekwamen spoed aan dit verzoek voldaan. Reeds heeft conducteur „Het Bosje" zijn fluit aan z'n lippen gebracht om het vertreksein te geven. Met aangeboren gewoonte kijkt hij echter eerst nog eens naar alle kanten uit of er hier of daar nog niet een passagier komt aangedraafd. En ja, daar komt juist om den draai een wielrenner aangevlogen. Door handopsteken beduidt hijsnog niet af te rijden. Buiten adem komt hij eindelijk bij het trammetje aan en vraagt aan den machinist of hij niets verloren heeft. De machinist meenende met een hal. ven gek te doen te hebben schuift eerst zijn stofbril in de hoogte om den vrager wat beter te kunnen op nemen. Hagend herhaalt de wielrenner zijn vraag, waarna de machinist zich woe dend omdraait om het handle over te halen en zijn monster op gang te brengen. Doch dan schreeuwt de wielrenner eveneens woedend over zooveel non- chalance„Machinist je hebt je stoker verloren." Ongeioovig gaat nu de machinist Inspectie houden en waarlijk „de stoker is verloren". Wat was nu het geval. Onderweg ergens, ongeveer twintig minuten loo- pens terug, was de stoker van de machine gevallen. Tot aan de derde halte had men van de vermissing niets gemerkt, en zou men zonder waar schuwing waarschijnlijk nog doorge reden zijn naar Den Bosch. Bij vinding van den stoker bleek deze het er nog betrekkelijk goed te hebben afgebracht Schoenen en teenen hadden een beeije geleden. Booze tongen beweren dat ter dek king der reparatiekosten hiervan een cent per kaartje meer zal moeten wor den betaald. DRUNEN. Dinsdag hield de Boerin- nenbond de eerste algemeene verga dering voor de verkiezing van een definitief bestuur. Bij de stemming voor bestuursleden werden gekozen Catha. v. Delft alhier met 44 stemmen. Maria van Drunen, alhier met 39 st Helena v. Huiten, Elshout met 32 st., Johanna Vugts, alhier met 24 st., Lina Vermeer-van Loon, Elshout met 18 st. De verschillende functie's zullen onderling verdeeld worden. De Geestelijke Adviseur, de ZEerw. heer Pastoor Goossens alhier, was ver hinderd om de vergadering bfl te wonen. Als spreekster trad op Mej. Ariéns te Tilburg, die een duidelijke en zeer leerrijke rede hield over het nut van den Boerinnenbond en de zindelijkheid die betracht moet worden in de keuken en kelder maar vooral In de woning. De spreekster werd dank gebracht voor haar keurige rede. Het initiatief voor de oprichting van dezen bond werd korten tijd geleden genomen door enkele vooruitstrevende boerendochters, die een voorloopig bestuur kozen. Thans telt de bond reeds 75 leden uit Drunen en Elshout, waarvoor dóór het jaar verschillende cursussen zullen gegeven worden, zoo als huishoud, kook- en naaicursus als mede voor de zuivelbereiding, De heer M. v. Halder. secretaris van den Boerenbond heeft ook veel bijge dragen voor de totstandkoming van dezen nuttigen bond, door zijn advie zen, waarvoor men nooit tevergeefs bij hem aanklopte. Tot slot werden de leden onthaald op een kleine frac- tatie. Wij wenschen den jongen Boe rinnenbond veel succes. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. v. d. Vlught uit Drunen 's Morgens half tien leesdtenst. Bij de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse is tot predikant beroepen Ds. H. Bout te Leerbroek. Onze gemengde zangvereeniging „'t Rozeknopje" gat jl. Woensdag avond onder leiding van den heer N Snijers te Raamsdonksveer in Hotel „De Reijer" een uitvoering, die best geslaagd is. Door toevallige omstandig heden was de belangstelling niet zoo groot. Ter afwisseling werd een blij spel in één bedrijf „Een angstvolle nacht", benevens „Bij de waarzegster" opgevoerd. De bakker J. v. B. had jl. Woens dagavond het ongeluk in een mestvork te trappen. In het begin werd door hem hier weinig acht opgeslagen, doch 's nachts was hij door de hevige pijn genoodzaakt zich onder behandeling van Dr. R. te stellen. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" geeft a.s. Dinsdag 26 dezer voor begunstigers en donateurs en Woensdag 27 Jan. a.s. voor niet leden met medewerking van den bekenden baritonzanger, den heer Tom Burmanje en Waalwljk's Klein Tooneel een uit voering in de zaal van den heerL. F v. Dongen Het afwisselende program ma belooft den bezoekers eenige ge notvolle uren. Naar we vernemen, wordt in de schoenfabrieken van Gebr. v. Dronge- len in de Nieuwstraat en van de Firma Moonen te Vrijhoeve— Capelle weder een geheele week gewerkt. De Eerw. heer Meijer, Theolo gisch candidaat te Niezijl, heeft voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier bedankt. A.s. Zondag des morgens half tien en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen dijk op te treden de heer Hage, gods dienstonderwijzer te Kampen. Het 2e elftal onzer voetbalver-- eeniging „Excelsior" speelt a s. Zondag voor de 2e klasse BNB tegen Bossche Boy* II uit 's Bosch op het terrein aan de Willem van Gentsvaart. CAPELLE. Daartoe uitgenoodigd door de Geref. Jongelings Vereen. „Pred. 12:1a" en de Geref. Meisjes- vereen. „Uw Koninkrijk Kome" te Vrijh.-Capelle, trad j.l. Donderdag avond in de Geref. Kerk aan het Bruggetje als spreker op de Eerw. heer Ds. M. B. van 't Veer, Geref. predikant te Zevenbergen, met het onderwerp: „Overwinning na strijd". Deze bijeenkomst werd door den voorzitter der vereeniging den heer Barneveld geopend met het laten zingen van Ps. 79:1, het lezep van Zacharia 4 en gebed, waarna hij de aanwezigen hartelijk welkom heet en in het bijzonder den geachten spreker een woord van welkom toeroept. Deze avond is bedoeld als propaganda- vergadering voorde jeugd vereenigingen, aldus spr., waarna hij de hoop uit spreekt dat velen zich nog mogen aansluiten, opdat zij mede kunnen arbeiden in het vereenigingsleven aan de vorming van hun karakter. Hierna werd het woord gegeven aan Ds. van 't Veer, welke in een indrukwekkend ^betoog zijn onderwerp nader uiteenzette, zulks naar aanleiding van Openbaringen 11 vers 3—13. Aan het slot van zijn met aandacht gevolgde rede wekt spr. op om getrouwe ge tuigen van Christus te zijn. Te bate der vereenigingen werd een collecte gehouden, terwijl als slotzang werd gezongen Ps 894. De spreker eindigde hierna deze bijeenkomst met dankzegging In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Candidaat Keizer van Appingedam. De Koleninkoopvereeniging hield in de vergaderzaal in de Hei straat haar 5e jaarvergadering. Secre taris en penningmeester brachten een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereeniging steeds in ledental toeneemt. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. Vos voorzitter en W. van Vuuren secretaris werden met bijna algemeene stemmen herkozen. (Uitvoerig verslag volgend nummer). Voor de Ned. Herv. Jongel. Vereen. „Gideon" a.d. Loonschendijk trad in de Ned. Herv. Kerk aldaar op Ds. van der Kooi van Kampen. Gezien het feit dat juist Donderdag avond verschillende bijeenkomsten en vergaderingen zijn gehouden, mag deze propaganda-avond der Jongel. Vereen, ad. Loonschendijk als goed bezocht worden beschouwd. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Dussen op Dinsdag 28 Jan. 1932 nam. 6 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Vaststelling vergoeding ex. art. 101 der L. O. wet 19 0 3. Alsvoor ex. art. 72 der L. O. wet 1920. 4. Overeenkomst Rekening-courant. 5. Opcentenheffing Pers. Belasting. Kaatsheuvel, 22 Jan. 1932. Nathan de Tempelwachter. Zondag 24 Januari gaat Nathan de Tempelwachter in de groote patro naatzaal voor de dames Het succes dat het stuk zoowel hier als in Don- Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 436 BETERE HEERENKLEEDING gen oogstte, is een waarborg dat ook Zondagmiddag de zaal overvol zal stroomen. Reeds nu zijn vele plaatsen besproken Ookdedameszangclub.de Nachtegaal* en het jongenskoor zullen onder leiding van den heer Tuer. lings de beide koorwerken uitvoeren die zoo'n enorm succes hadden op Zondag 10 Januari. Liefdadigsheidsconcert. De kaartverkoop van het Liefdadig heidsconcert van Bel Canto Is begon nen. De verschillende wijken worden door onze jonge dames en jongeheeren bewerkt, die ongetwijfeld dat werk met veel toewijding en tact zullen verrichten. Het mooie doel dat bij dit concert voorzit zal evenals andere jaren be slist ook dit jaar wederom velen naar Bel Canto—zaal doen gaan. Men steunt daardoor onze spljskokerij, die een geheele winter niet minder dan 90 kinderen dagelijks een warmen maaltijd verschaft. Witte ratten. Voor de tweede maal ving de heer T., deze week een witte rat, terwijl er nog meerdere op andere plaatsen ge signaleerd zijn. Statie—dagen. Januari is de maand van statie- of teerdagen. Reeds menig gezelschap hield zijn gezelligen avond, terwijl er Zaterdag a.s. weer bijna in alle café s door een of ander gezelschap geteerd wordt. Industrie. Komt er ook voor sommige fabrie ken een kleine opleving in de schoen- Industrie, in doorsnee is de toestand nog zoo slecht ais hij nooit te voren in de maand |anuari was. De mede werking van de Regeering om te trachten verbetering te brengen laat lang op zich wachten. Bond van hulseigenaren Kaatsheuvel. Donderdagavond, had in de zaal van het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonla" alhier een vergadering plaats van den Piaatselijken Bond van Huiseigenaren alhier. Het doel dezer vergadering was om dezen Bond. die gedurende de laatste jaren weinig leven toonde een nieuw leven in te blazen. Op de vorige vergadering was een Commissie benoemd van drie perso- nen, die zich zou belasten met het onderzoek der nog aanwezige beschei den en mededeeling zou doen omtrent de eventueel nog aanwezige kasmid delen. •Door de heer M. J. van Nleuwstadt werd hieromtrent verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat door den secretaris penningmeester de nog aanwezige be scheiden waren overgelegd en nog in kas was, de som van f 144. Door de vergadering, die het bestaan van een Bond van Hulseigenaren ge- wenscht achtte, werd alsnu een nieuw bestuur gekozen, bestaande uit de heeren M. J. van Nieuwstadt, J F C Tuerlings. J. I- van Amelsfoort, J. H. van Gestel en L Verbaandert. De onderlinge verdeeling der functies zal in een eerstvolgende bestuursver gadering plaats hebben. Door de vergadering werd besloten de vroegere leden voorloopig geen inleggeld te laten betalen voor de eertijds inge»chreven woningen. Voor nieuwe leden en nieuw in te schrijven woningen, zou echter een inleggeld van f 0 50 per woning moeten worden betaald, mits aanmelding van het lid maatschap en inschrijving der nieuwe woningen plaats heeft vóór 15 Febr. a.s Voor woningen welke zullen wor den ingeschreven na 15 Februari a.s. zal een inleggeld verschuldigd zijn van f 1.50 per woning. Door het bestuur werd verder me degedeeld, dat van een en ander in een algemeene vergadering te houden voor 15 Februari a s. mededeeling zal worden gedaan, Miltvuur. Door den Directeur van den Keu ringsdienst voor vee en vleesch is bij runderen van den landbouwer G. de Jong alhier een geval van Mond en Klauwzeer g°constateerd. BINNENLAND. De crisis tn den landbouw. Aan den Minister van Binnenland, sche Zaken en Landbouw, den Minis terraad en de Tweede Kamer is, na mens meer dan 8500 oud-leerlingen van landbouwscholen en -cursussen een geteekend adres verzonden, waarin er op wordt gewezen dat de ramp spoedige daling van de prijzen der landbouwproducten den nood onder de landbouwers voortdurend doet stijgen en waarin den minister wordt verzocht alle maatregelen te willen bevorderen, die dringend noodig zijn om te voorkomen, dat de landbou wende stand in Nederland ten onder gaat. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw Comité heeft het volgende telegram aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gericht: „In verband met talrijke verzoeken onzer organisaties inzake spoedige hulp aan de in nood verkeereude veehou- dersbedrijven, verzoeken wij Uwe Excellentie onverwijld tot contingen- teering invoer vleesch over te gaan." Concours-llippique te Berlijn. In de tentoonstellingshallen aan den Kaiserdamm te Berlijn wordt van 30 Januari tot 7 Februari weer een groot Concours-Hippique gehouden, waaraan ook ditmaal weer buitenlanders zullen deelnemen. Uit Nederland heeft men toezeggingen ontvangen van Ritmeester Labouchère, Kapitein van der Voort van Zijp, Luitenant Dr. van Schaik, Kapitein de Kruyff en Ritmeester Sir- tema van Grovestine. Zij zullen met de paarden Sund?y. Ora« je-Boven Mascotte. Abalsse, Tip en Blitzrr a iel aan de springwedstrljden deelnemen. Bovendien zal Kapheln Versteegh met His Excellence en Ad Astra Nederland bij de dressuur vertegenwoordigen. Deelnemers worden voorts verwacht uit Tsjecho-Slowakijë, Hongarije, Zwit serland en Denemarken. Nu de Regetrlng kan contingenteeren. Naar wij vernemen, hebben na de aanneming van het contingenteerings wetje de regeering voor circa twee honderd artikelen verzoeken tot be perking van den invoer bereikt. Gemengd Nieuws. DE TAAIE. De man met de gebroken halswervels genezen. Men herinnert zich het geval van de boer in een Brabantsch dorp, die uit een boom was gevallen, twee hals wervels brak, en zoo een paar maal naar zijn huisdokter liep, die hem ten slotte ijlings naar een Ziekenhuis in de naburige stad deed vervoeren. Daar werd zijn hoofd onbeweeglijk in gips verband gelegd, de boodschap kreeg hij erbij, dat hij daar 'n maand of vier stilletjes moest blijven liggen. Maar na 'n paar dagen daar te hebben doorgebracht, verklaarde hij. dat hij thuis evengoed rust kon nemen en als de zuster geen taxi liet voorkomen, zou hij te voet gaan. Een afstand van ongeveer twee uur. En zoo gebeurde het, dat Hannes zoo zullen we hem maar blijven noemen vrij on verwacht terugkeerde met „z'n kastje" om zijn hoofd. Rust nemen, ja dat deed hij: d.w.z. hij werkte niet. Maar al spoedig zag men hem met z'n kastje in den hof wandelen en op zijn landerijen het werk van „'t volk" na gaan. Natuurlijk werd hij in kennis ge steld met het stukje „'n Taaie" in de Maasbode van 13 October j.l. Hij was daar heelemaal niet boos om, in tegendeel. En Hannes heeft zich zelfs, met „z'n kastje" om laten „uit- fotografeeren" ónder den bewusten boom. Haatdragend is hij dus ook niet, anders had hij dien laten om hakken. Voor alle zekerheid is hij nog 'n keer naar het Ziekenhuis geweest. Maar hij was dan wel zoo voorzich tig de drukste straten met groote zorg te vermijden. Van het Ziekenhuis gesproken daar zijn Röntgen-opnamen genomen, die aan de bezoekende medici ver toond werden. Ze begrepen er niets van. En een verklaarde, dat in de vaklectuur nog wel eens een enkelen keer van een dergelijk geval gewaagd wordt. En nu is het wonderlijke gebeurd Hannes is „z'n kastje" kwijt.gDe hals vertoont enkel een verdikking, niet ongelijk aan den ring, die ontstaat op de plaats, waar een beenbreuk heeft plaat9 gehad. Zijn huisdokter heeft hem al de troostvolle verzekering ge geven, dat hij op die plaats zijn nek niet meer kan breken. Maar nu hel mooiste nog. Men had den patiënt verzekerd, dat, als hij ooit beter werd, zijn hoofd onbeweeg lijk op den romp zou zitten hoog stens zou hij 'n heel lichte knikkende beweging kunnen maken. En nu kan hij niet alleen .ja" knikken maar ook neen schudden. Met het oog op deze laatste beweging, heeft zijn jeugdvriend hem al medegedeeld, dat zijn kansen bij de volgende gemeenteraadsverkie zing er aanzienlijk door gedaald zijn. Familiedrama. Een 40-jarige arbeider te Schulitz, die reeds eenige jaren werkloos was, doodde Dinsdagavond met vier revol. verscholen zijn beide kinderen in den ouderdom van 4 en l'/2 jaar, en dronk zelf een flesch lysol leeg, tengevolge waarvan hij in den loop van den nachl in het ziekenhuis overleed. Een complot tegen Sarrasani? Het onderzoek naar de oorzaak van de brandramp bij Sarrasani wordt met verdubbelden Ijver voortgezet. De justitie schijnt enkele nieuwe gegevens te bezitten, waardoor de vermoedens van zekere kwaadwillig, held weer zouden versterkt worden. Vandaar dan ook, dat de verzekering, maatschappij een premie van 50 000 francs heeft uitgeloofd aan dergtne, die den schuldigen zou doen ontdekken. Men gaat thans wederom meer In de richting van misdaad zoeken, nu uit Brussel berichten zijn binnenge komen over de lage manier, waarop te Luik een campagne zou zijn ge voerd tegen Sarrasant. Een 11 j art ge moordenaar. Naar de Sumatra-Post meldt, waren in een kampong in Koealoe Maleische knapen met elkander aan het spelen. Twee hunner, een 11-jarige en een 7-jarige knaap kregen tijdens het spel ruzie over een onbeduidend iets. Deze ruzie liep evenwel zoo h jog, dat het oudste jongetje een me9 haalde en daarmede zijn makkertje doodstak. De knaap werd aangehouden, en zal zich eerlang voor de Kerapatan te verantwoorden hebben, die hem waar. schijnlijk ter beschikking van de re. geering zal stellen. Door beren aangevallen. De Sumatra Post bericht, dat een Batakker, die zich op de onderneming Silau Doenia in een ladanghuisje ter ruste had gelegd, door een paar beren werd aangevall n. De man moet over een stevigen slaap beschikt hebben; de ongelukkige werd ten minste eerst wakker nadat een gedeelte van een zijner beenen afgekloven was. Het gelukte den Batakker, niettegenstaande hevige pijnen, met zijn geweer het mannetje neer te leggen; het vrouwije wist evenwel te ontkomen. Met zware verwondingen werd de ongelukkige des morgens gevonden. Niettegenstaan- de geneeskundige hulp is de man eenige dagen later bezweken. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Geachte Heer Redacteur. Heden werd mij als secretaris penningmeester door het WaalwijkscAe dames-comité afgedragen voor de T.B.C.-commissie alhier de som van f1250, zijnde het zuiver saldo van de gehouden fancy-fair. - Gaarne betuigen wij hier nogmaals onzen hartelijken dank voor het moeilijke en mooie werk, dat voor onze Commissie is gedaan. Het waren dagen van samenwerking, die niet genoeg gewaardeerd kunnen worden. Nogmaals allen, die hieraan mede- werkten onzen hartelijken dank. Ook U, Mijnheer de Redacteur, onzen hartelijken dank voor Uwe medewerking. Juist bij deze gelegen- heden blijkt, hoeveel Uwe courant voor het succes bijdraagt, en hoe groot Uw invloed is in onze gemeente en om geving. Namens de T.B.C.-commissie, de secr.-penningm. SCHAAP. RAAMSDOXK. A.s. Zondag worden door clubs uit deze gemeente de vol gende wedstrijden gespeeld: Veersche BoysN.Z.M. Veersche Boys 2Wapen van Ooster hout 2. ZwaluwenHercules. Zwaluwen 2D.R.D. 2 Breda. RAAMSDONKSVEER. Plaatsing ruw- oliemotor. Bij B. en W. is een verzoek ingekomen om vergunning tot plaat sing van een ruwolie-motor van 15 p.k. en een ammoniak-compressor van de Wed. A. W. J. van Iersel, tot uitbrei ding van haar bierbrouwerij. Schoorsteenbrandje. Bij v. S. in de Koningstraat ontstond Donderdagvoor middag 'n binnenbrandje. Door kracht dadig ingrijpen der bewoners en buren werd het brandje met emmers water gebluscht. Zanguitvoering. De Gem. Zangvereen. 't Rozenknopje uit Capelle gaf alhier in hotel de Reijer een goedgeslaagde uitvoering. Het publiek was in groote getale opgekomen om de verrichtingen van deze hier zoo goed bekend staande vereeniging gade te slaan. Alle zang nummers werden onder leiding van den directeur, dhr. N. Snijers uit deze ge meente, schitterend uitgevoerd. Na elk nummer klonk een welverdiend ap; plaus door de zaal. Ook de klucht: Bij de waarzegster, en het blijspel: Een angstvolle nacht, vielen zeer in den smaak der aanwezigen. De vereeniging kan met succes op dezen genotvollen avond terugzien en we zien 't Rozenknopje weer gaai™ terua in Raamadooksvear.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10