Nette Dienstbode, Cbel-Vabman. Vakman le Hoop Dij P. Tiemersma, prima stalmest. Een neieeltelijten Inboedel, 10 koopea schaarhout Waarschuwing De Kleine Ridders Orierij fa. i. i I. Wee-Cflois J. ELEKAN een partij Aanbesteding, Biedt zich aan een Bekwaam ZEEVISCH. Motaris h. Schaap Notaris Schreurs Notaris SCHREURS publiek verkoopen s Notaris Schreurs aanbesteden ■li Vrijdagmorgen naar Kaatsheuvel verkoopen HOUTKOOP verkoopen 's-Hertogenbosch, Twee menschen verbrand. Een huisje te Wezep, op de Velu- re, dat bewoond werd door den koop lan J. Bekamp een weduwnaar, en ier van zijn kinderen, is afgebrand, n daarbij zijn twee^menschen.omge omen. In een van de vertrekken sliep de ader met een meisje en een jongetje an zes jaar;.in het andere vertrek liepen twee zoons van 16 en 18 jaar, teven en Bertus, twee lichamelijk oed ontwikkelde jongens, maar die eestelijk zeer zwak waren. Geen van eiden kon behoorlijk praten. Vanochtend half-zeven stond de ader op. maakte de kachel aan en ep even naar buiten. Toen hij terug- wam, stond het rieten dak in lichte taie. Hij waarschuwde het d chtertje, roep het kind van zes jaar, rolde it in een deken en wierp het op et pad bij h t huis. Toen hij weer aar binnen wilde gaan. om de jon- ens te wekken, maakte de vuurgloed em dit onmogelijk. Vader en dochter chreeuwden zoo hard zij konden en et meisje meende, dat zij een van e jongens nog antwoord hoorde ge en, maar het was onmogelijk, hen te ereiken. Binnen een kwartier was Hes finaal afgebrand, er stond alleen og de schoorsteen, het eenige deel an het huisje, dat van steen was. In et bed lagen de verkoolde lijken van wee jongens. De eene jongen had lijkbaar nog een poging gedaan, er it te komen. Bekamp, uie onder den naam .Jan- ast-alles" handel drijft in tweede- andsche goederen, is het grootste edeelte van zijn handel kwijt. Alleen taat er nog een afdakje, dat hij be- telt met den naam van winkel, waar og wat aardewerk staat uitgestald. Noodlottige instorting te Helmond't Gisterenavond omstreeks halfzes eefi een ernstige Instorting plaats ehad in de rijwieiherstelplaaisen van e firma Gebr. de Haas aan de Molen- traat alhier. Van de oude werk laatsen, welke door nieuwe vervangen uilen worden, stortte n.l. tijdens de loopingswerkzaamheden het dak, dal oor balken gestut was, plotseling in. )en der knechts van de fi ma De Haas, e 16 jarige A. van Vijfeiken, en de mmtiman A. de Haas, van de aan— tmertfi.ma L. de Haas alhier, ge- aakten onder de balken. Met veel ïoeite en groote voorzichtigheid is len er in geslaagd de beide slacht— fiers uit hun neteltge positie te be rijden, waarbij bleek dat beiden zeer rnstlge verwondingen hadden opge lopen. Terstond was geneeskundige tulp aanwezig. De slachtoffers zijn laar het ziekenhuis gebracht. De spoorwegaanslagen. Naar wij vernemen heeft de Offi- ier van Justitie een bedrag van f1000 titgeloofd voor hem of haar, die den lader v.d. spoorwegaanslagen kan aan vijzen of althans zulke inlichtingen ;an geven, dat tot arrestatie van hem an worden overgegaan. De spoorwegaanslagen in de buurt van de hoofdstad. Dat de in de vorige week nabij Vmsterdam gepleegde treinaanslagen 'oor de politie en justitie in de<hootd- itad geen volkomen verrassing zijn jeweest, valt naar wij vernemen, at e leiden uit een anoniemen en met verdraaide hand geschreven brief, velke geruimen tijd geleden aan den ninister van waterstaat is geschreven ;n door deze autoriteit op het depar- ement is ontvangen. De inhoud van len brief luidt: Den Haag, 26 October 1931. .Schurken, Wie het christenbeginsel vertrapt sal ook de gevolgen moeten dragen. Sneltrein Parijs Amsterdam gaat ïr uit. Matuschka II." Via den minister van justitie is de- se brief direct na ontvangst ter ken- ïis gebracht van de autoriteiten van Je justieele en politioneele autoriteiten ran de hoofdstad. De laatsten hadden Dp hun beurt de directie van de Ne- ierlandsche Spoorwegen op de hoog- :e gebracht met het gevolg, dat het wisse voor het ongewisse genomen werd en maatregelen werden getroffen Dm te voorkomen dat de bedreiging n een daad werd omgezet. Naar ons Jisteravond van de zijde der politie werd medegedeeld, zal vandaag het facsimile van den brief worden ge distribueerd. Gewapende vreemdelingen. Belastingambtenaren te Roosteren [Limburg), hebben drie Duitschers langehouden, die in het bezit waren van zestien brownings en 109 scherpe patronen. Een van hen nam de vlucht de beide anderen werden aan de maréchaussée overgegeven. Schietende inbrekers te'Berchem. Zaterdagavond omstreeks 7 uur, toen een bakkerszoon zijn paard en kar na afloop van zijn werkzaamheden in een schuur aan het Molenveld te Berchem ging stallen en hij daarna de woning wilde binnengaan, kwamen plotseling twee mannen met een revol ver in de hand de woning uit. Zfl losten op den niets vermoedenden jongeman inderhaast eenige schoten, welke geen doel troffen, en verdwenen daarop snel in den zwaren mist. Later bleek nog. dat uit de woning een bedrag aan geld (eenige rijks- daalders) was ontvreemd. De politie heeft de omgeving afge zocht. Echter is tot heden van de daders nog geen spoor ontdekt. Onregelmatigheden bij de mlliaUte administratie te Breda. Het onderzoek naar de bij de mi litaire administratie te Breda ontdekte onregelmatigheden is ook uitgebreid tot de handelingen der leveranciers, die de betrokken militairen met steek penningen hadden bewogen om de inschrijvingen voor de verschillende leveranties aan het garnizoen tot een bepaalde groep leveranciers te beper ken, waardoor een aanzienlijk hoogere prijs kon worden gemaakt. Thans is tegen eenlgen van hen proces verbaal opgemaakt inzake van het omkoopen van ambtenaren. ADVERTENTIëN. RECHTSZAKEN. Verduistering. C. K., 41 jaar, arbeider te Veen, stond terecht terzake van verduistering. Ver dachte bekende en verklaarde dat ar moede de drijfveer was van zijn mis daad. Het verduisterde had hij uitslui tend besteed aan eigen levensonderhoud. Get. b. S. Schoots, 53 jaar, koopman te Tiel, was in Sept. met biggen op de markt. Verdachte had hem, zooals hij meer deed, geholpen de beestjes aan den man te brengen. Terwijl getuige zich even met anderen ophield om zijn zaken te regelen, had verdachte nog enkele biggen verkocht en het geld, 115.op gestreken. Verdachte was daarna plotse ling verdwenen en met hem de ontvan gen som geld. Getuige had hem nadien nooit meer gezien. Verdachte had nimmer moeite gedaan iets terug te betalen, luchtigjes zegt hij „als ik weer werk, zal ik wel eens een gulden geven om terug te betalen. Eisch en uitspraak luidde 2 maanden gevangenisstraf. Heel brutaal vraagt verdachte of hij meteen maar niet kan gaan zitten, waarop hij door den president wordt weggezonden. Diefstal van hulst. H. K., 31 j., grondwerker en G. H. K., 23 jaar, mandenmaker, beiden te Vlij men, stonden tereëhl terzake van dief stal. Ten nadeele van den burgemeester te Vlijmen en b. N. de Vaan had het tweetal enkele prachtige hulstboomen geheel afgesneden, met de bedoeling die tegen Kerstmis te verkoopen. De op brengst zouden zij samen deelen. Beiden bekenden. Het O. M. kwalificeerde de diefstallen als echte vlegelstreken. Daar beide ver dachten tol heden gunstig bekend ston den, zullen zfj nu toch nimmer meer een blanco strafregister kunnen toonen. Voor dezen keer wil spr. nog clement zijn en eischt tegen ieder 25.boete. Uitspraak 20.subs. 20 dagen hech tenis. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Tilburg, 24-l-'32. Geachte Redactie. Verleen mij s.v.p. eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn oprechten dank. Eigen schuld. Toen ik Zondag j.l. in Waalwijk der, avonds in de omgeving van de markt op de bus stapte van de H.B.S., zag ik met alle haast een dienaar der wet de bus ingaan. Waarvoor, zou men zich afvra gen? Zie, zeer dikwijls is het publiek er op gewezen, dat het verboden is in de bussen te rooken. Zoo zat ook nu een jongeman parmant te rooken, waarvoor hij natuurlijk het verwenschte prentje kreeg. Al vaak heb ik zulks op mijn loop baan bemerkt, dat er geen aandacht wordt geschonken aan de woorden „ver boden te rooken". Zoo ik dan ook uit goede bron verneem, worden op deze lijn meerdere noteeringen gemaakt. Ik en velen, die met mij in de bus hadden plaats genomen, gaven dan ook den agent van politie, welke hier heel kalm optrad, volkomen gelijk en deze bekeurde jongeman kan zeggen: het is mijn eigen schuld. Er is al zeer dikwijls gewaarschuwd, dus laat ook dit een waarschuwing zijn. En u, geachte redactie nogmaals dan kend voor de aan mij geschonken plaats ruimte, Uw dw. dr., ARNOLD VAN BELKOM. VERLOOFD: ANNY SMELT en CURT KEUSCH. Waalwijk (Holland)^ 24 Marseille, iqod Rue du Paradis 84. Geen on'vangdag zelfstandig kunnende werken, tegen 1 Maart. V. g. g. v. Brieven onder No. der advert, a h. Bureau v. d. blad 47649 GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor de leiding der FINISH- AFDEELING. Alléén le klas vakman, welke de volle verantwoording voor die afdeeling op zich kan nemen, komt in aanmerking. Franco brieven met opgave van verlangd salaris aan het Bureau van dit blad onder No. der advertentie. 47651 Door ons groot succes met den verkoop van de direct uit Ijmuiden aangevoerde versche Zeevisch in Waalwijk zullen wij de auto met Zeevisch zenden en tegen dezelfde lage prijzen in het klein verkoopen. IJMUIDER VISCHCENTRALE. Heidebloem, LOON OP-ZAND, Ook wei bij gedeelten. 47631 te Waalwijk, maakt bekend, datdeonroerer.de goederen van den heer A. J DE ROON zijn ingezet Koop 1 f 3200.— Koop 2 2300.— Koop 3 4450 - Koop 4 3500.- Koop 5 8150- Koop 6 5350.- T o e s 1 a g Donderdag 28 Januari 1932, voorm. 11 uur in Hotel VERW1EL te Waalwijk. te Drunen, zal ten verzoeke van de Erven AUG. SURTEL, te Drunen, op Zaterdag 30 januari 1932, des namiddags 2 uur precies, in het openbaar en contant bestaande uit: kasten, latafel, tafels, stoelen, kachels, lampen, spiegels, glas- en aardewerk, cocoslooper, twee waschmachines, kinderwagen, trapladders, schilderijen, beelden, kachelhout, aardappelen, potten en pannen en wat verder ten ver koop zal worden aangeboden. Te bezichtigen 2 uur voor de verkooplng. 47643 te Drunen, zal ten verzoeke van den HEER VAN BAARDWIJK, op Vrijdag 29 Jan. 1932, ter herberge van PiETER VAN CROMVOIRT te Baardwijk, des avonds 7 uur precies nabij de badplaats achter Baard wijk, 47634 Pessaert en Fellenoord. te Drunen, zal oo Donderdag 28 Januari 1932, des voorm. half tien precies voor; Graven d'Oultremont, Vereen!- ging tol behoud van Natuur monumenten, Eerw. Broeders te Elshout, Ant. van Roolj te 's Bosch Heeren van Heesbeen te Vlijmen, Joh. Pijnenburg. Calha. v. Delft, Erven Vissers, Peter van Wezel en Cornells van Wezel, allen te Drunen, 47592 250 koopen staande gezaagde en gekapte mast. 40 koopen staken. 15 koopen schaarhout. 4 koopen fiisel. 10 koopen mastenknuisten. 3 koopen mastentakken. Bijeenkomst bij het kanaal. Alles uitvoerig bij biljetten omschreven. Ondergeteekende zal namens de Ftrma Wed. C. STEEN BERGEN te Kaatsheuvel op Woensdag 3 Februari a.s. Het bouwen van een dubbel Woonhuis en verbou wing fabriek aan de Markt te Kaatsheuvel. Bestek en teekcnlng vanaf 25 dezer verkrijgbaar k f 5.—. Restitutie bij besteding f 2.— H. J. VAN DEN HEUVEL, Architect Kaatsheuvel. Dit Is de afbeelding van de EENIGE verpakking van K'aver- blad's Karnemelkzeep »»Het Melkmeisje No. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD", Haarlem. HEDEN VERSCHENEN Een prachtig geïllustreerde Jeugd Uitgave door Zuster Maria Teresa. Leeftijd 10-15 jaar. Geschikt voor Jongens en Meisjes. Prijs Ingenaaid 40 ct. Gebonden 90 ct. Uitgegeven door: Kaatsheuvel Schoolstraat. Telefoon No. 66 Bovenstaand boekwerk Is tevens verkrijgbaar bij Waalw. Stoomdrukkerij Antoon Tieten. Rechtskundig Adviseur Havenstraat 5 (nabij het Station) beveelt zich aan voor de be handeling van procedu res bij het Kantongerecht te Waalwijk 45085 Billijke Conditiën. I HET MELKMEUJt Internationaal Gedeooneer

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 4