nieuws iiiiysbiul Werkplaats 2 groote volle AFBRAAK C/TY UGffTX 7a tte li Hollandsen Buurtspoorwegen SNELDIENSTEM A.S. gaat niet door, Notaris A. SCHAAF WITTE BIOSCOOP. Te Huur gevraagd publiek verkoopeni Den Bosch-Waalwijk*Kaatsheuvel- Tilburg v.v. en Drunen-Heusden v.v- uit genoemde betrekking. Euphonia. Vastenavond Maandag, 8 Febr. a.s., zal door een Vlaamsch Opera-Gezel schap in de zaal van Euphonia worden opgevoerd de operette „Walzertraum" van Osc. Strauss. Wie voor eenige weken de operette „Die Lustige Witwe" in Euphonia door genoemd gezelschap heeft zien opvoeren, behoeft geen aan sporing om den a.s. kunstavond in Euphonia mee te maken. Eenieder moest getuigen „zooiets zagen wij hier nog nooit" voor het voetlicht. Walzertraum is een operette, die qua ensceneering nog een tikje boven „Die Lustige Witwe uitgaat. Hier domineert meer, zooals trouwens de titel doet ver moeden, het ballet. Wij twijfelen niet, «lat iemand zich dezen avond zal laten ontgaan. In onze volgende nummers hopen wij op een en ander nog nader terug te komen. Liefdadigheids-wedstrijd. D.E.S.—CAPELLE. Pen einde 2e- alhier is op diens verzoek met ingang h3n ht worded Met een woord van van 1 Febr. a.s. eervol ontslag verleend dank aan allen,'die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, werd door den voorzitter een einde gamaakt aan deze uitv°ertr.g- Van de gelegenheid om nog eenigen tijd tn zaal en café te vertoeven werd een druk gebruik gemaakt. Kaatsheuvel, 25 Jan. 1932. Nathan de Tempelwachter. Zondag 24 Januari speelde in de groo te patronaatszaal alhier voor de derde maal het mooie bübelspel „Nathan de Tempelwachter". Tot in de uiterste hoe- ken was de groot, zaal gevuld. Meer dan 600 dames hebben.genoten van het schit terend werk. van het prachtige spel. van de mooie muziek van dit hoogstaande tooneelwerk. De roep, die reeds van de vorige opvoeringen was uitgegaan, was wel reeds een garantie voor een drukke opkomst bij deze dames-uitvoering, doch een zoo enthousiast publiek, een zoo drukke opkomst was een verrassing en Zondag jj. werd bovengenoemde wed- daarbü een bewijs hoe Kaats ïeuve e stry(] gespeeld, ten bate van een speler j werk door de Eerw. Broeders bier ge- vgn D ES (lic enke]e weken geleden leverd, weet te waardecren. W ij we en ongejujt jia(j zjjn jjeen te breken. Jam- niet wat we het meest moeten i oemen - mer genoeg was ([e publieke belangstel- het ongekunstelde, kindei ijk naïeve groot te noemen. De bezoe- spel der kleinen, het wieede, late ij e ^ers zjjn echter van een aardige wed spel van Rabbasabhathi («Ie heer e strjj(1 getuige geweest. Aanvankelijk gin- Vries), de wanhoop van Judas door den heer A. v. d. Assem uitgebeeld, het volg zame karakter van Nathan de Tempel wachter (de heer W. Brands), eerst als aanhanger der Farizeeën en later als volgeling van den Profeet, of de goed geteekende karakters van Mozes (de heer Dingemans), Simon v. Cyrene (de heer J. Brands), Nepthali (de lieer. Priems), Johannes (de heer A. v. d. Velden). Ge noeg zij gezegd, dat bezoekers van de Passiespelen in Oberammergau ver klaarden, daar geen betere figuur van Farizeëer ontmoet te hebben als de heer de Vries vertoonde, dat een der aanwe zige priesters de vraag stelde, of de hr. v. d. Assem in Tegelen was geweest om bij het Openluchtspel „Christus Verwor pen" 'van den heer Vuisters, den Judas- rol te bestudeeren, zoo natuurgetrouw werd dit karakter door hem nagebootst, zelfs vaak overtroffen Ook de zang der reien was bij herha ling een succes. Geen wonder, dat het publiek enthousiast was toen na afloop de heer J. Hanff een woord van dank en hulde» bracht aan de Eerw. Broeders, speciaal aan den Eerw. Breder Vivinus, in wiens handen de regie lag en daar naast aan den heer Tuerlings, die do zang der reien verzorgde. Aan het ap plaus na deze hartelijke speech scheen geen eind te komen. Ook de beide can- tate's, een door een jongenskoor en een door het dameskoor „De Nachtegaal", beide onder leiding van den heer Tuer lings, kregen een welverdiend applaus. Als entre-acte muziek zongen de Nach tegaaltjes onder leiding van den heer Bisselink eenige meerstemmige koor werkjes, waarvoor 't publiek zeer dank baar was. gen de partijen goed tegen elkaar op en was van eenig overwicht geen sprake. Langzamerhand kwam D.E.S. in de meerderheid, vooral hun voorhoede was productief en niet open spel wisten zij 't de Capelle achterhoede danig lastig te maken. De rust trad in met 32 in 't voordeel van D.E.S.. Na de pauze kon Capelle 't tempo niet meer volhouden en de Dessers maakten er successieve lijk 72 van. 't Spel van Capelle viel ons niet mee. Er staan enkele goede krachten in, maar 't geheel is nog geen ploeg voor de 3de klas K.N.V.B. D.E.S. kan met dit elftal in de volgende competitie een goed fi guur slaan. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek aspiranten K. en V. Donderdag van 8—9.30 uur. Gym nastiek heeren K. en V. Vrijdag van 8 9 30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie aspi ranten W.G.V. Zaterdag 8'/a u- Repetitie voor allen. Liedertafel .Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Nog een opvoering. an alle kanten gaan stemmen op om hel Bijbelspel met reizang nog een vier den keer op te voeren. De velen, die het tooncelspel nog niet zagen en den roep hooren die er van uitgaat, dringen aan op een laatste uitvoering. Waar de kos- ten van elke uitoering echter hoog loo- pen, kan zoo'n uitvoering niet zonder 'eenige garantie aanvaard worden. Het plan bestaat nu om te trachten door tee- kening een lijst te verkrijgen, die het ri sico van een 4e opvoering, welke dan uitsluitend voor heeren toeganklijk zou worden gesteld, uitsluit. We raden al len die het werk nog niet zagen aan, om deze beslist laatste gelegemheid te be nutten en mede te werken om ook deze uitvoering te doen slagen. l iefdadigheids-concert „Bet Canto". Bijzondere attractie. De zangvereeniging „Bel Canto" heeft voor haar liefdadigheidsco-ncert, dat op Zondag 31 Januari ten bate van de spijs- kokerij gegeven wordt, een zeer bijzon dere attractie. Een Jongenskoor zal on der leiding van den heer J. Tuerlings een 3-stemmige cantate uitvoeren met solo cn duo en piano-accompagnement, een werk van bijzondere kleur en char me. Liefhebbers van zang mogen alleen hierom reeds niet verzuimen hei liefda digheidsconcert van Bel Canto te be zoeken. Daarnaast engageerde B. C. nog een goed duo, nl. het zang- en transfor matie-duet Polus uit Antwerpen. Doch bovenal het mooie doel van deze uit kering, in dezen slechten tijd de spijs- kokerij met zijne bijdrage steunen, moei ieder een aansporing zijn, Zondag zijn splireden naar de zaal van den heer Jan v. Dun te richten. Prop,agan da-a vond van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Bij gelegenheid van den Radio-uit- zend-avond voor de plaatselijke afdee- lingen van alle korpsen van den Bijz. V>Ü'w. Landstorm op Woensdag 27 Ja nuari 1932 van 8—10* uur 's avonds, houdt dc afdeeling Kaatsheuvel, onder leiding van haar commandant, de heer H. Lisbont een propaganda-avond op de bovenzaal van den R.K. Gildenbond. De zaal is zoowel voor leden als niet- eden dien avond gratis toegankelijk, teiwijl de uitzending van de bijeen komst van de Vrijwilligers van het Landstormkorps „stelling ^*an Amster dam' in het Concertgebouw via den zender te Huizen extra versterkt zal worden ten gehoore gebracht. Eervol ontslag. Aan den WelEd.Gcstr. Heer J. Last drager, ontvanger der Dir. Belastingen GEMENGD NIEUWS. Een mijnongeluk in Wales. Gisteravond heeft,naar Reuter meldt, een ontploffing plaats gehad in de Olympiakolenmijn in het Rhonda- dal, waar 30 man werken. Er zijn nu al elf lijken geborgen. Het ongeluk is ontstaan door de ont ploffing van kolenstof. De mijn staat nog steeds in vlammen. Er waren, naar nader blijkt niet 30, maar bijna 100 man in de schacht toen het ongeluk gebeurde en ver scheidene hunner liepen lichte kwet suren op of waren ontdaan van den schrik. De reddingsploegen hebben groote doodsverachting aan den dag gelegd. Naspel v. d. spoorwegramp in Rusland. Reuter meldt, dat het hooggerechts hof der Sovjet-unie vonnis heeft ge veld in het proces tegen de schuldi gen aan de treinbotsing op het stati on Kossino nabij Moskou, waarbij, naar men zich herinnert, 68 personen om het leven zijn gekomen De ma chinist van den trein en de stationschef van Kossino werden tot 10 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Vijf andere verdachten werden veroordeeld tot gevangenisstraften, varieerende tu9- schen anderhalf en acht jaar. Vechtpartij. Zondagnacht 2ljn te Breda twee politieagenten door bezoekers van een calé, die zij na het sluitir gsuui daar nog hadden aangetroffen en die zij gelast hadden de inrichting te veriaten. aangevallen. Drie mannen kwamen hen achterop en sloegen hen met een zwaar voorwerp op het hoofd. De agenten werden ernstig gewond en kunnen eenigen tijd geen dienst doen. In den loop van den nacht zijn drie man gearresteerd het zijn de gebroeders F. en zekere M. Zij zijn opgesloten. Auto rijdt in op voetgangers. Twee dooden. Op den Ochtrupersfraatweg in de nabijheid van Gronau vond Maandag, morgen vroeg een noodlottig ongeluk plaats- Een auto die op weg was naar de uitspanning Schuetzenhof om een gezelschap at te halen, dat daar feest had geyierd, reed doordat van tegen overgestelde zijde een vrachtauto met verblindend licht naderde, in een groepje voetgangers, waarvan twee personen op slag werden gedood en een derde ernstig gewond werd. Nieuwe Fransche legervliegtuigen De Fransche pers maakt melding van de uitvoering van een gedeelte van het nieuwe luchtbouwprogram, dat voorziet in den bouw van vier nieu we bombardementsvliegtuig-eskaders, die aan draagvermogen en uitrusting alles in de schaduw zouden stellen, wat op dit gebied bestaat. Het eerste vliegtuig hiervan is juist gereed gekomen. Het i9 uitgerust met vier motoren en heeft 9 machinege weren en 11 bommenwerpers aan boord. Het draagvermogen aan bom- men bedraagt 1000 K.G. bij een actie radius van 2000 K.M. Onbewaakte overwegen Zaterdagavond om kwart vóór negen is op den onbewaakten overweg te Duivendrecht een ongeveer 30-jarige man door een uit Amsterdam komende trein gegrepen en gedood. Op enkele honderden meters afstand werd de fiets van het slachtoffer gevonden Ze was ongeveer 600 meter door den trein meegesleurd De machinist heeft van de aanrijding niets bemerkt en reed door. Aanrijding in den mist. Toen de heer en mevrouw v. d. Wei—Swarttouw uit Wassenaar Zater dagavond per auto uit Utrecht huis waarts keerden, stopten zij nabij Bode graven om de ruiten, die door den mi9t beslagen waren, schoon te maken. Even later werden zij door een achterop komenden auto in volle vaart aange reden. De heer v. d. Wel kreeg kneu- zingen aan een dijbeen mevrouw v.d. Wel werd een arm versplinterd en beiden kregen sr.ijwonden in 't gelaat van het brekende glas. Mevrouw v.d. Wel is per auto naar het Leidsche ziekenhuis vervoerd en aldaar opge. nomen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Inbraak. Zondagavond is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in den sigarenwinkel van A. R in de Haga- straat te Rotterdam. Toen de famile thuis kwam, vond zij een bed over hoop gehaald en een linnenkast open gebroken, in den winkel was uit de toonbanklade f 235 gestolen. BINNENLAND. Paaschveetentoonstelling te 's Bosch De Paaschveetentoonstellirg te 'sBer- togenbosch wordt dit jaer gehouden op Dinsdag 15 Maart a.s. De dieren kunnen dan desgewenscht In den nacht van Dinsdag in 'de vee hallen blijven, of ondergebracht worden in de groote veestallen, die in aanbouw zijn tegenover de Veemarkt. Mooie order voor Stork. Naar wij vernemen, heeft het agent schap Amsterdam der Machinefabriek Gebr. Stork Co. de opdracht ge- kregen tot de levering van een com plete palmoliefabriek voor de Malay States (Malakka), welke de grootste en mee9t moderne fabriek van dien aard buiten Sumatia zal worden. De eind- capaciteit i9 berekend op verwerking van de oogsten van een met oliepal- men beplant areaal van ruim 3000 H A. Het mag zeker een verheugend feit genoemd worden, dat, dank zij de groote ervaring, die Stork zich op dit gebied heeft verworven, een dergelijke belangrijke opdracht aan een Neder- landsche firma werd toevertrouwd. De ramp van de „Ooievaar,. A.s Vrijdag wordt te Rotterdam het stoomschip „Kota Nopan" ver wacht, dat de lijken aan boord heeft de bemanning van de „Ooievaar", het vliegtuig van de K. L. M. dat op 6 December j 1. op het vliegveld te Bangkok verongelukte, tengevolge waar van de drie leden van de bemanning, de eerste piloot Th. Wiersma, de tweede piloot Jan van Onlangs en de mecanicien J. F. O. W. Kotte op noodlottige wijze om het leven kwamen. Het stoffelijk overschot van dhr. Wiersma zal naar Amstelveen worden overgebracht, waar het Maandagmid dag 1 Februari de9 middags ten 3 uur op het kerkhof „Zorgvliet" ter aarde besteld zal worden. De begrafenis ge. schiedt op kosten van de gemeente Amstelveen die dit de familie als een daad van piëteit aan de nage dachtenis van den verongelukten pi loot heeft aangeboden. De iijken van de beide andere slachtoffers de heeren van Onlangs en Kotte zullen eveneens Maandag begraven worden op de Algemeene Begraafplaats te Rotterdam. Het stof felijk overschot van den heer Kotte zal ten 12 uur ter aarde besteld wor den, dat van den heer van Onlangs ten half 1. Als een tragische bijzonderheid kan worden gemeld dat aan boord van de „Kota Nopan" een broer van den heer Kotte machinist is. Dreigend arbeidsconflict te Oss. Door bemiddeling en arbitrage voor komen. De Rijksbemiddelaar in het vierde district prof. mr. P. J. M. Aalberse, heeft geconfereerd met partijen, betrokken bij het dreigend conflict bij de N.V. Zwanenberg's fabrieken te Oss. Tnsschen partijen werd overeenstem ming bereikt op één punt na, nl. het in de nieuwe collectieve arbeidsovereen komst vast te stellen uurloon. Besloten is dit punt te onderwerpen aan arbitrage. Het conflict is hiermede voorkomen. Loonsverlaging in de meubelindustrie. Voorstellen van de werkgevers. De werkgevers in de meubelindustrie hebben voorstellen ingediend bij de sa menwerkende arbeiders-organisaties. Deze voorstellen houden in loonsver laging van 7 cent per uur voor de groote plaatsen. Andere wijzigingen aangaande de so ciale bepalingen zijn eveneens in de voorstellen opgenomen. (Volkskr.) Het textielconflict in Twente. Bemiddelingspoging mislukt. Gistermiddag had onder leiding van den rijksbemiddelaar, ir. H. A. van IJs- selsteijn, op het departement van arbeid in Den Haag een conferentie plaats met dc partijen, betrokken bij het conflict in dc Twentsche textiel-industrie. Naar aanleiding hiervan zag de rijks- bemiddelaar cr van af om, zooals aan vankelijk zijn voornemen was, een be- middclingsraad te vormen, omdat de werkgevers hem hadden medegedeeld, dat zij een loonsverlaging van 10 pet. in elk geval oeconomisch noodzakelijk achten en zij van dit percentage onder geen beding wenschen af te wijken. Hoogste barometerstand. Medegedeeld door het Kon. Met. Inst. te De Bilt: Gisterochtend heeft de barometer stand in ons land een hoogte bereikt, die sedert 1849, het begin der waarnemin gen van hel Meteorologisch Instituut, niet is voorgekomen. In De Bilt was de hoogste stand, gere duceerd tot zeeniveau, 786,2 m.M., in Den Helder 786.7. De. tot nu toe waargenomen maxima waren 786.0 in Dc Bilt een 786.2 in Den Helder en kwamen voor op 17 Jan. 1882. LAATSTE BERICHTEN. Een Engelsche duikboot vermist. De Admiraliteit deelt in verband met de vermissing van een duikboot mede: Het ongeluk had plaats tijdens duikoefeningen op 5 mijl afstand van Portland. Torpedojagers en duikbooten kwamen ijlings naderbij om de plaat9 j van het ongeluk af te zoeken. Later alarmeerde de chef van het marine- j station te Portland de flottilje mijn- vegers, waarvan de bemanningen voor het grootste deel aan land waren en die uit bioscopen en café's moesten worden gehaald. De mijnveger9 vis- schen het water, waar de duikboot liggen kan, af. Tot dusverre hebben 2ij echter nog niets gevonden, ofschoon het water op de plaats van het ongeluk slecht9 ongeveer 32 M. diep is. Het laatste draadlooze sein van den M2 is vanmorgen kort na tien uur opge- vang n. Met den bouw van de duik booten der M-klasse is tegen het einde van den oorlog begonnen. Aan boord van elke duikboot van deze klasse bevindt zich een stuk geschut van 30'/i c.M. De constructie der duik booten van dit type schijnt nooit ge heel bevredigd te hebben en heeft reeds meer tot onaangename ervarin gen geleid. Er zijn vermoedelijk 68 slachtoffers. Gemeenteraad. DRUNEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Drunen gehouden op Dinsdag 26 Januari r.m. 7 uur. Voorzitter de EdelAchtb. heer Mr. R. J. Th. v. d. Heijden. Secretaris de heer M. Veltman. Aanwezig alle leden. Nieuwjaarsrede. De eerste vergadering in het nieuwe jaar acht de voorzitter het zijn taak allen van haite een gelukkig en zalig nieuwjaar toe te wenschen. Ook bij den aanvang van het jaar 1931 heeft spr. een beter jaar dan het afgeloopen gewenscht, doch in vela opzichten is dit niet het geval geweest, en daarom valt het spr. thans ook moeilijk steun punten te vinden die de hoop welti- gen dat 1932 zal herstellen hetgeen nu reeds is verloren. DU is voor spr. echter geen reden tot wanhopen, niet tegenstaande de moeilijke tijden wil hij met vertrouwen de toekomst tege moet zien, want alleen dan ziet men kans ook in slechte tijden het beste te vinden. Wij moeten trachten in slechte tijden de moeilijke klippen te omzeilen en van het weinige goede dubbel ie profiteeren. Spr. gelooft dat wanneer de raad en B. en W. dit in haar werk toepassen ee vooral samen werking tus3chen hen moet zijn, want alleen als men zich hierop baseert zal het belang der gemeente Drunen be hartigd kunnen worden, alleen dan zullen de kwade en moeilijke punten voor de gemeente worden ontweken, en zal men dubbel voordeel uit de i enkele lichtpunten trekken. Spr. rekent er dan ook op. dat de samenwerking goed en vruchtdragend voor de ge meente zal zijn, en durft aan met volle vertrouwen 1932 tegemoet gaan, en de leden met gerust hart een beter jaar toewenschen. De heer A. v. d. Wiel dankt den voorzitter voor deze goede wenschen en hoopt dat deze in vervulling zullen mogen gaan. Hij is er van overtuigd dat de leiding in goede handen is, op de leiding van B. en W. valt z.i. nleis aan te merken, op de voorstellen van het college valt niets af te dingen, en de zaken worden steeds correct af gewerkt. Op ai deze punten stelt de raad zeer hoogen prijs, en spr. hoopt dan ook dat de voorzitter nog lange jaren de belangen der gemeente zal mogen behartigen op dezelfde wijze als dit tot nog toe het geval is ge weest. Hierna wordt overgegaan tot de afhandeling der agenda. 1. Ingekomen stukken. a. een rapport van het Centraal Bureau voor verificatie en financiëele adviezen der Vereeniging van Neder- iandsche Gemeenten, betreffende de kasopneming en conti öe van het G E B. op 22 December 1931. Het rapport wordt door den secre taris voorgelezen, Dhr. W. v. d. Wiel merkt op dat de inning der gelden 's zomers om de twee maanden gebeurt, hij acht dit voor vele menschen bezwaarlijk en vraagt daarom ook in *t zomerseizoen maandelijks de meters te doen op nemen. De Voorzitter zegt dat de meter opneming 's zomers om de twee maan den geschiedt, daar er dan in dit tijdperk nog minder verbruikt wordt als 's winters in één maand. Er kan dus moeilijk een bezwaar bestaan. Spr. heef! hierover tenminste nog nooit klachten gehoord. Daarom acht hij het niet noodig dat de kosten van de meteropneming worden verhoogd. De heer W. v. d. Wiel vindt dai het er best af kan, het bedrQf maakt voldoende winst. Hij blijft van meenirg dat het voor sommige menschen moeilijk is voor 2 maanden tegelijk te betalen en verzoekt daarom zoo dit eenigszins mogelijk is de meteropne ming voortaan maandelijks te doen geschieden. De Voorzitter vindt het motief van de heer v. d. W. niet juist, en ziet geen reden om het bediijf een extra last op te leggen. b. Verklaring van het bestuur der R.K. Meisjesschool dat de bij haar in gebruik zijnde gebouwen en terreinen nog haar eigendom zijn en overeen komstig hunne bestemming worden gebruikt. c Overzicht van den toestand der werkloosheid in de provincie Noord» Brabant op 30 November 1931. d. circulaire van den Minister van Arbeid, Handel en Nijveiheld betref fende Rljkssteun voor Woningwetbouw; De voorzitter merkt op, dat de be doeling dezer uitvoerige ciicuialre is om nieuwe maatregelen vast te stellen, houdende de voorwaarden waaronder door het ministerie steun kan worden verstrekt voor het bouwen van wonin gen en het opruimen van krotwoningen. Verschillende punten zijn in overeen stemming met een reeds vroeger ge zonden circulaire, enkele houden wij zigingen in van minder beteekenl9. Spr. acht het orinoodig deze kwestie nu reeds af te handelen, dat kan nog geschieden wanneer zich eventueel een geval mocht voordoen. De heer W. v. d. Wiel vraagt of in de circulaire ook bedragen genoemd worden. De Voorzitter geeft nog een korte toelchting en zegt dat de verordening onder groote gezinnen verstaan wor den, gezinnen rnet 6 of meer kinderen. Ten behoeve van deze gezinnen kun nen bijdragen worden gegeven, tenzij er reeds verdienende kinderen zijn. De hoogste bijdrage is f 37.50, onder voorwaarden dat ook de gemeente een zelfde bedrag geeft, e. mededeciing van Gedeputeerde Stalen dat zij hun beslissing op het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening verdagen; De Voorzitter heeft Ged. Staten reeds een uiteenzetting der bedoeling gegeven. De heer van Drunen vraagt of de leening nu toch kan plaats hebben. De Voorzitter zegt dat Ged. Staten alleen aanmerking op het aflossings plan maken, en niet tegen het bedrag der leening. islot volgend nummer.) ROTTERDAM, 26 Januari. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 197 paarden, 1 veulen, 745 magere runderen, 835 vette runderen, 210 vette kalveren, 742 nuchtere kalveren, 120 graskalveren, 119 schapen of lammeren, 104 biggen, 11 bokken of geiten cn 22 overloopers. Koeien 1823, 3032,5 en 36-«|| ct., ossen 2225 en 3436 ct., stier* 1921, 23—25 en 28—30 ct., kalvem afF 35—42,5, 50—52,5 cn 60—65 ct., >'1 M per half kg. Melkkoeien 185295, stieren j-l 340, graskalveren 7085, paardej 180285, slachtpaarden 130_j hitten 75135, kalfkoeien 160— pinken 130150, vaarzen 140— biggen 58, fok nuchterej kalveren 1119, slacht nuchtere kalveren r: 9, alles per stuk. Biggen 0,80—j j, per week. ADVERTENTléN. kleine vrijstaande (plm. 25 M2) Brieven met opgave van huur, prijs onder No. der advertentie Bureau van dit blad. 4765? De. verkooping van het Huis en Erf te Vrijh,. Capelle van den Heer J. VERSTEEG Notaris SCHAAP. W Br Ab Fr te Waalwijk, zal op Dinsdag 2 Februari 1932, voorm. 10 uur, bij HUB VAN SON te. Drunen, Voorde HeerenHOORNICH&Zn, te Goes: w.o. 5000 dak vloer-, zolder-, schot-, kraal- en weegdeelen, meest gepl. en geschaafd tot] M lang, veel geverfd, 3/< 1, l1/, dm. dik, kantboorden, kantplan ken, groote partij balken, planken-, gordings en baddings tol 7 M. lang, partij stijlen, palen 3 x 3 4 x 4, 2'/2 x 6 w.o. geschaafd partij latten, tengels, schrootea, pl.m. 300 pracht buiten» eo binnendeuren w.o. met glas-tol 1 00 cM. breed en veel met dubbe\ paneel, schitterende partij dlv. ramen, zeer geschikt voor kippen hokken, partij koper enz. Zooals bekend verkoopen dt H.H. HOORN1CH de beste mate rialen, alles als nieuw en zeei geschikt voor nieuwbouw er wordt tegen elk aannemelijk bo verkocht. Alles wordt verkocht op slu met keus van meer. 47651 het veel besproken filmwerk: KOMT TE WAALWIJK Spannend filmdrama in 11 acten. De schitterende film O elk ten, L oen, malt Maa met we t een penl deel banc vlot hebt beur H min oft a nog met bezii is, t( land hebt lijk T< deig N D geen elk verg tigei bevr keltj niet Her« n IN DE met zijn prachtige zang en overweldigende gekleurde tooneelen, wordt binnen kort in ons theater terng gebracht* AFDEELING AUTOBUS-DIENST. Teneinde aan zeer vele belangen tegemoet te komen der bewoners, zoowel als van 't reizend publiek voor plaatsen onzer trajecten hebben wij voor onze zeer comfortabele auto bussen eenige ingelegd, waardoor het afleggen van trajecten als Den Bosch-Waalwijk, Waalwijk-Tilburg, Den Bosch-Heusden en van zelf ook over langere trajecten M EER DAN 20 MINUTEN WORDT BEKORT. Deze sneldiensten gaan in 1 Februari a.S. De nieuwe dienstregelingen zijn verkrijgbaar bij onze plaatselijke kantoren, bij de chauffeurs en conducteurs vanaf 27 januari a.s. erl i (A. I ook deujj mait vaar dat kron if f »w!

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6