Minpenleering schoenen. Modelleur-stikmeester. Marktberichten. ER BIEDT ZICH AAN: ter van der Steegt mag hij niet vergeten. Hij ziet in hem een ideëele Priester, die hij van zijn studiejaren af kent en waaraan hij zijn roeping dartkt. Pater Havenman is weliswaar nog betrekke lijk kort in ons Missiehuis, doch men ziet ook in hem den blijden geest van Christus, die veel voor onze nieuwe Missie belooft te arbeiden. Edel drietal, zoo besloot Pater Rec tor, groote verwachtingen worden van U gekoesterd, gij zult ze niet bescha men. daarvan zijn wij overtuigd. Wij, Priesters en studenten, zullen hiervoor iederen dag onze gebeden tot God, van Wien alle goed te wachten is, richten. Namens de vertrekkende Paters nam toen de ZeerEerw. Pater Wilkens het woord. Zichtbaar aangedaan, zei spre ker meermalen een afscheidsfeest van Missionarissen te hebben medegemaakt. Hij sprak daarbij meermalen hun het afscheidswoord toe. Thans was hij de scheidende Missionaris. Hij dankte op de eerste plaats de HoogEerw. Pater Generaal, die op dit afscheidsfeest heeft willen tegenwoor dig zijn, de Eerw. Paters, Broeders en studenten, die al het mogelijke gedaan hadden om dezen dag tot een onverge- telijken te maken. Ook de Eerw. heeren Geestelijken uit den omtrek en met wien hij zoo be vriend was, richtte hij een speciaal woord van dank, voor al datgene wat hij van hen heeft mogen ondervinden. De nieuwe Missie op Java noemde spr. een groote aanwinst voor de Congrega tie en hij zal trachten dat deze aan winst een parel aan de kroon van de Missiegebieden zal worden. Zeer zeker valt hem het scheiden zwaar, doch nu de scheiding een strijd voor God met zich brengt, noemt hij het een eer, dat hem dit door zijn over heid is opgelegd. Hij hoopt dat spoedig het aantal krachten in zijn Missie zal uitbreiden. Hij rekent op het gebed van allen dat hem en de zijnen is toege zegd en zegt, dat de band van samen leving zal vereenigd blijven door de zoete herinneringen welke wij van U hebben opgedaan. Verder dankt hij nog het Hoofdbe stuur voor den kelk welke hem als sou- venier is geschonken. (Daverend ap plaus). Pastoor Peeters sprak hierna nog een woord tot zijn specialen vriend Pa ter Wilkens, wiens vriendschap, hooge en superieure gave, hij sedert jaren kende. Hiermede werd deze dag van het waardige afscheidsfeest besloten. Donderdagmorgen werd een algemee- ne H. Communie op het Missiehuis voor de Paters opgedragen. Om half 10 werd de solemneele H. Mis door Pater Wil kens, geassisteerd door 2 andere schei dende Missionarissen opgedragen. Het zangkoor voerde onder leiding van Pa ter v. d. Ysel op verdienstelijke wijze de Missa Pontificatis van Perosi uit. De WelEerw. Pater Glaudemans hield de feestpredicatie en had hiervoor tot tekst gekozen de woorden van St. Pau- lus: „Hoe schoon zijn de voeten van hen die goede boodschappen brengen". Na de H. Mis gaven de scheidenden voor het laatst hun priesterlijken zegen. Daarna gingen allen de Missionarissen persoonlijk de hand drukken. In den na middag half twee reden de auto's, die de Missionarissen naar Roosendaal zou den brengen, voor. Heel de bevolking van het Missiehuis had zich voor de deur opgesteld. De Missionarissen zegen den hun familie. De motoren ronkten. Ze stapten in. Toen brak het enthousias me los. Langzaam reden de wagens de rijen door. Een laatste „Zij leven lang" en weg waren ze. Op weg naar hun nieuw Missiegebied en arbeidsveld. Nieuwe zorgen en nieuwe voldoeningen tegemoet. Mogen de eerste beperkt blij ven en de tweede hen in ruime mate worden geschonken. Veel zegen zij hen toegewenscht. GEMENGD NIEUWS. Ontploffing aan boord van tankschip- Bij een aantal ontploffingen in he1 tankschip „Bidwell" van de Sinclair Oil Company, dat in Pennsylvania bezig was olie te laden, zijn acht personen gedood. Er was een be. manning van 40 personen aan boord van het schip, toen de ontploffing plaats had. Achttien personen werden gewond van wie vier doodelijk en vijftien worden vermist, die waar- schijnlijk eveueens zijn omgekomen; de vrouw van den kapitein liep he. vige brandwonden op. Het schip, werd door vier ontploffingen die tot op 30 K M. afstand werden gehoord' geheel vernield Zuige ing in den rook gestikt. Gisteravond om zes uur is op de boerderij van J. Nijssen te Ophoven onder de gemeente Roggel bij Roer- mond een begin van brand ontstaan, waarbijeen kindje van acht maanden ten gevolge van den rook is gestikt. Het m isje lag op een boven kamer in hai: wieg, welke geplaatst was na bij ee i schoorsteen. Toen de moeder haar kindje naar beneden wilde ha- len, rntdekte zij tot haar grooten schrik dat de kamer vol rook stond. Zij greep de kleine uit de wieg en snelde de kamer uit. Een dokter was spoedig ter plaatse doch deze kon slechts den dood constateeren. Tusschen de wieg en den schoor steen was een kist geplaatst, waarop een kusten uit de wieg wat gevallen. Het kussen dat tegen den schoorsteen lag is beginnen te smeulen evenals de houten k'st. Met eenige emmers water werd het brandje gebluscht. Waarschijnlijk heeft zich ter plaatse in den schoorsteen een klein lek bevon den. Overvol in een postkantoor. Men meldt uit Stadskanaal: Dinsdagavond omstreeks half 7 heeft op het hoofdpostkantoor alhier een brutale aanslag plaats gehad. Voor het loket vervoegde zich een nog onbekend gebleven persoon met het verzoek, een biljet van f 1000 te wis selett. Terwijl de dienstdoende amb tenaar bezig was te wisselen, loste de man een schot i p den ambtenaar, zonder hem echter te treffen. Het individu wist te ontkomen met het wisselgeld, echter met achterlating van het biljet van f 1000. dat hij in de J vestibule liet vallen. Een dame, die daar ook stond, heeft hem goed op- genomen. Drie personen In de vlammen omgekomen. Zondagnacht heeft een felle brand aan den Trekweg te 's Hage drie slachtoffers geëischt. De heer Jorna hield daar 't café- restaurant Charlie. Ongeveer een half jaar geleden had hij dit betrokken en geheel opgeknapt. Nadat de Zondagavondbezoekers te half een waren vertrokken begaf de familie zich naar boven, ter ruste. In hun eersten slaap, omstreeks kwart voor twee, werden de bewoners ge wekt door een doffen knal, gevolgd door schervengerinkel en tot hun groote ontzetting zagen zij, dat het heele gebouw één vlammenzee was Inmiddels waren ook de omwonenden ontwaakt door het geknetter van het vuur, dat met lange vlammen over de helft van de straat sloeg. Dadelijk stelde men pogingen in het werk om de bewoners te redden en waarschuw de men de brandweer, die spoedig aanwezig was. De heer Jorna had intusschen met twee van zijn kinderen het dak we ten te bereiken en ontvluchtte daar de vuurzee. Ook de bewoners van het perceel Van Leeuwenhoekstraat 90 werden door de vlammen verdreven. Een man liet zich uit de tweede verdieping zakken langs aan elkaar geknoopte lakens, doch deze braken en hij stortte omlaag. Gelukkig kon een der omstanders zijn val breken, zoodat hij er met een gebroken been afkwam. De overige huisgenooten van dit perceel namen over het dak de vlucht Het vuur in het brandende calé was zoo fel, dat de brandweer, die de vlammen aan vóór en achterzijde bestreed, bijna een uur noodig had voor het blusschingswerk. Onderwijl deden de wildste geruchten de ronde van menschen, die in het brandende huis waren gezien, en van wie men niet wist of zij een veilig heenkomen hadden kunnen zoeken. Op het dak hoorde een brandwacht een kind huilen. Hij ging er heen; het was het jongste kind van den café- houder. De kleertjes weren van het onderlijf gebrand en het was doornat van het bluschwater. Het lag bij de moeder, de ongeveer 40 jarige H. Jorna-Siuy ven berg, die reeds aan brand wonden bezweken bleek. Bij hun verder onderzoek in het volkomen uitgebrande gebouw ontdekten de brandwachten twee verkoolde lijken dat van de 18 jarige Duitsche dienst, bode L Kïrtmann en van den onge- veer 50 jarigen kostganger H. Rooden- burg. De dienstbode was sedert kort in betrekking en had het kind naar het dak gebracht en het daar neerge legd, omdat zij meende, dat daar geen oogenblikkelijk gevaar bestond. Het meisje keerde daarop terug om te zien of zij op de andere étages nog iets zou kunnen redden. Toen zij echter de zoldertrap af wilde gaan, sloegen de vlammen haar in het ge zicht. Zij kon er niet meer doorheen en ook achter haar was het een vuur zee. Het meisje vond zoo een ver- schrikkelijken dood in de vlammen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Men achtte het eerst mogelijk, dat een der café bezoekers onvoorzichtig met vuur is geweest, maar de vlammen hebben zoo geducht huisgehouden dat dit wel niet opgehelderd zal kunnen wor den. Alle personen werden in een toe stand van vluchten aangetroffen, ook de houding waarin de lijken van de dienstbode en de echtgenoote van den heer Jorna werden gevonden, wees uit dat beiden al het mogelijke gedaan hadden om aan de woedende vlam men te ontkomen. De eenige die vol komen passief in zijn bed was blijven liggen, was de knecht R. Nu stond deze R. bekend als een imbeciel, die, hoewel niemand kwaad doende, zich uiterst zonderling ge droeg. Zondag heeft hij zich nog zondelinger dan anders gedragen; hij had beneden in het café gezeten en vroeg steeds om bier en herhaaldelijk om lucifers. Toen allen reeds naar bed waren gegaan, hoorde de heer Jorna nog iemand loopen. Hij naar beneden, wie er was. De knecht antwoordde, dat hij nog niet naar bed ging. De heer Jorna zeide hem toen dadelijk naar zijn kamer te gaan, daar het tijd was om ta slapen. Hij hoorde toen R. den trap op komen en even later was het rustig in huis. Een schipper, die recht tegenover het café ligplaats heeft, verklaarde, dat hij voor het eerst vuur heeft ge zien bij den trap welke naar boven leidt. Uiteraard is deze zaak niet te bewij zen. maar uit de getuigenverklaringen is toch wel zooveel gebleken, dat men spreken kan van ernstige verdenking tegen den knecht Water in de oogenblikken, vooraf gaande aan de ontdekking van den brand, zich in het café heeft afge- speeld, zal wel nooit volkomen wor den opgehelderd. De mogelijkheid bestaat ook. dat de knecht beneden nog iets wilde drinken en daarbij onvoorzichtig met lucifers is te werk gegaan. Aardbeving op Cuba. Naar uit Havanna gemeld wordt Is de stad Santiago op Cuba door een hevige aardbeving geteisterd. De aardbeving heeft 30 seconden geduurd. De kathedraal van de stad is verwoett. Alle bulzen van de water leiding zijn geFp'ongen. Om plunde ringen te voorkomen Is in het gebied van de aardbeving de staat van beleg afg kondigd, Qroote gedeelten van de stad waren in donker gehuld. Onder de bevolking heerschte een paniek Uit de puin- hoopen van de ingestorte huizen, die de straten bedekken hoorde men hel jammeren van slachtt ffers In de be- nedenverdieping van een groot gebouw vond men veertien lijken van menschen die bij de instorting zija gedood. De eerste berichten snraken van een zeer groot aantal slachtoffers, er zouden 2000 dooden te betreuren zijn. Nadere berichten uit Havanna melden echter dat het met het aantal dooden waarschijnlijk zal meevallen en dat dit ongeveer honderd zal blijken te zijn. Er zijn 200 zwaargewonden en ontel bare lichtgewonden, maar doordat de Hchtleidingen vernield zijn, waren in de eerste verwarring de berichten van zelf overdreven. Er is echter een ander groot gevaar, nl. het uiibreken van epidemische ziekten door 't ontbreken van drinkwater. Naar van otficieele zijde werd mede gedeeld zouden er zelfs maai 6 dooden zijn. LAATSTE BERICHTEN. Zooals wij Vrijdagmiddag reeds per bulletin bekend gemaakt hebben, be vatte de St.ct. van dien dag het Kon. Besluit o.tn. tot Contingenteering van den invoer van Schoenen. Schoeisel. Gedurende het tijdvak van 1 Jan. 1932 tot 1 April 1932 is de invoer uit ieder land verboden van: a. (post 675) schoenen, laarzen en pantoffels, geheel of voor het grootste deel van leder, voor zoover deze meer bedraagt dan 50 ten honderd van het gemiddelde aantal paren dier goederen, dat uit dat land per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 is in- gevoerd b. (post 3675) schoenen, laarzen en pantoffels, niet geheel of voor het grootste deel van leder,caoutchouc,gom elastiek of rubber, voor zoover deze meer bedraagt dan 75 ten honderd van het gemiddelde aantal paren dier goederen, dat uit dat land per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 is ingevoerd c. (post 3675) schoenen, laarzen en pantoffels, geheel of voor het grootste deel van caoutchouc, gomelastiek of rubber, voor zoover deze meer be draagt dan 100 ten honderd van het gemiddelde aantal paren dier goede ren, dat uit dat land per drie maan den in de jaren i929 en 1930 is in gevoerd. Vertrouwen wij dat met de spoedige uitvoering van dit Kon Besl. een meer normale werkgelegenheid terugkeert opdat ook de werkeloosheid naarmate, in belang van arbeider en gemeen schap weldra afnemen zal. De invoer bedroeg over het eerste kwartaal der jaren 1928, '29 en '30 resp. 378.708, 365.621 en 388 043 paren Gemiddeld werd in dit kwartaal dus ingevoerd 377.457. De invoer is thans bepaald op 50 procent van dit aantal, dus op 188 728 paren. Ter vergelijking geven wij nog de cijfers over de eerste drie maanden van 1931, toen de invoer 437 819 be droeg, en van het laatste kwartaal van 1931 'toen deze 658 192 gestegen was. Ook worden tricotgoederen, wollen stoffen en bovenkleeding gecontingen teerd. R.K. Kiesvereenlging. Gisteravond hield de R.K. Kies- vereeniging een bestuursvergadering onder leiding van den heer J. van Heesbeen. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer Norb. van Loon. Enkele bestuursleden waren zonder kennisgeving afwezig. Na voorlezing der notulen van de laatste bestuursvergadering door den heer Th. Nuijten, werden deze on veranderd goedgekeurd. Een overzicht van de contributie inning werd gegeven, waarvan de resultaten bevredigend mochten wor den genoemd. In tegenstelling met andere periodes na een verkiezings jaar was het zelfs gunstig. Volgens besluit van de November, vergadering zou een deputatie van het bestuur een conferentie houden met een vertegenwoordigende club van de parochie v.m. Baardwijk. Bij monde van den voorzitter werd ver slag van deze besprekingen gegeven. Een volle avond was er aan besteed. Als eindconclusie was afgesproken, dat genoemde club schriftelijk en in details uitgewerkt haar bij het bestuur zou indienen. Het bestuur zou deze ernstig be studeeren. Zoo eenlgszms mogelijk, al of niet gewijzigd overnemen, doch in elk geval ook spoedig hare beslissing nemen. Tot op heden was echter nog niet9 binnengekomen. Besloten werd Baardwijk schriftelijk aan de afspraak te herinneren. Mededeeling werd gedaan van het bijwonen der Staten Kieskring ver gadering. De heer Siemer had aldaar als voorzitter en bestuurslid bedankt. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Overweg Stationsstraat-Antoniusstraat. Het verkeer op den overweg Sta tionsstraat —Antoniusstraat wordt reeds enkele dagen gecontroleerd, in verband met het plan om dezen overweg in de toekomst vanaf het Station te be dienen. F. N. Mannaerts. Gisteren vierde de bekende Til- lurgsche groot—industrieel, de heer N. Mannaerts, over wiens persoon wij in ons vorig nummer reeds een en ander zeiden, zijn 80sten verjaar dag waarbij het hem niet aan belang stelling ontbroken heeft, 's Morgens werd in de parochiekerk van hetGoirke een plechtige jubilé mis opgedragen. Om 12 uur werd een officieele receptie gehouden ten zijnen huize, waarbij lem o.m. zijn portret werd aangebo den, geschilderd door den kunstschil der Theo van Delft alhier. Ruzie. Op het Slachthuis kregen twee slagersjongens ruzie, waarbij C. E. zoodanig werd toegetakeld dat hij zich onder geneesku dige behandeling moest stellen. Hij had inwendige kneu zingen aan zijn knie opgeloopen. Door de politie is tegen den dader J. W. procesverbaal opgemaakt. Palais de Dance. Tijdens de Bossche Carnaval wordt het Concertgebouw aldaar telken jarc oingetooverd in een Palais de Dance. Daartoe worden de zalen gedecoreerd door de fa. Janssen en Meeuwis te Am sterdam, welke firma hare sporen op dit gebied reeds eenige jaren heeft ver diend. Niemand minder dan de Directie van het Carlton Hotel te Amsterdam draagt aan deze firma bij voorkomende door haar georganiseerde groote fees ten, de decoratie harer zalen op. Zoo ook is dat hel geval geweest bij de fees ten, gehouden tijdens het bezoek van de Russische Opera te Amsterdam, circa 14 dagen geleden. De décors, vervaardigd voor de Russische Feestweek in het Carlton Hotel, zijn thans naar het Con certgebouw te Den Bosch overgebracht en vormen met andere speciaal voor het Concertgebouw gemaakte decoraties een feeërieke aanblik. Een en ander wordt door speciaal opgestelde en vervaardig de schijnwerpers belicht, waardoor de volle rijkdom van de zware zijden doe ken, kwistig met goud en zilver beschil derd, volledig tot haar recht komt. Niets in het Palais de Dance herinnert aan het Concertgebouw, zelfs het too- neel is verdwenen en in een Russischen tuin herschapen met Russische land schappen en witte prieeltjes. Het bovengedeelte der groote zaal is meer carnavalesque gehouden, echter eveneens smaakvol en geheel aanpas send aan het andere decor. Midden in de zaal verrijst een enorme muziektempel, waarop een geweldige lichtkap is geplaatst van circa 5 M. in het vierkant met een hoogte van 7 Me ter tot aan den zolder rijkend. In deze tent zal gedurende de. drie carnavals dagen een groot volledig dans-attractie- stemmingsorkest zetelen onder directie van Carlo Reys. Dit orkest was in Ant werpen tijdens de wereldtentoonstelling een attractie op zichzelf en zal de aller nieuwste schlagers en potpourri's ten gehoore brengen, evenals het aloude Bossche Carnavalsrepertoire, dat zoo zeer de echte vroolijkc stemming ver mag te wekken. Als u dus Zondag, Maandag of Dins dag a.s. Den Bosch bezoekt, mag u zeker niet vergeten het Palais de Dance in het Concertgebouw binnen te gaan om dit festijn van kleur, licht en pleizier bij te wonen. China en japan. De japanners gaan door met de forten van Woesoeng met kracht te bombardeeren, maar zij zijn er niet ingeslaagd deze te veroveren en te bezetten. Er wordt heftig gevochten. De Engelsche kanselier der schal, kist Neville Chamerbain heeft in 't Lagerhuis de nieuwe tariefpolitiek uit eengezet. Er wordt over 't algemeen een recht van 10°/0 op de waarde ge. heven. De koloniën zijn vrijgest ld. SPORT. Nederland België. Het Nedeilandsch elftal, dat Zon. dag 14 dezer tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld van der Meulen (HFC) van Run Lelyeld (PSV) (vUC) Paauwe Anderlessen van Heel (Fcyenoord) (Ajax) (F« yenoord) Wels Adams Lagendaal (Uniias) (HVV) (Xerxes) Mol van Nellen (KFC) (OHC) Invallers zijnOJijk, Diepenbeek, v. d. Wilt, v. d. Broek en Kools. België zal met het volgende elftal uitkomen Vandenberghe Nouwens Hoydanckx Simons Hellemans Declerq Versyp Voorhoof Capelle Vanbeeck Vandeneynite. Reserves: Badjou, Herremans Moeschal en J Diddens. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag half 8 uur. Post—avond In Musis Sacrum. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De lachende Luitenant". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Ci y Lights". Zaterdag GEEN repetitie Llederlafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak.. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8uur, Witte Bioscoop, „Ci y Ltgh'S". Zondag 6 en 8'l2 u. Luxor Bioscoop, „De lachende Luitenant". Zondag 7 uur. Concert „Tot Bloei der Toonkunst' Cromvoirt. Maandag 8 uur, Luxor „Rio Rlta". Maandag 8 uur, „No, No, Nanette". Dinsdag 8 uur, „Rio Rita". Dinsdag 8 uur. „No, No. Nanette". Liedertafel bij P. v. Bioscoop, Bioscoop, Luxor Bioscoop, Witte Bioscoop, Witte Waalwijk, 5 Febr. 1932 Varkens f 2.-f 5.— Eieren 4-4'/a cent. ADVEKTENTIiN. QETROUWD WILLEM VAN NELVOIRT en TREES VAN DER LEE, die mede namens wederzljdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwflk, 3 Februari 1932. EEN BEKWAAM Op groote schoenfabriek werkzaam geweest. Bekend met alle Onderwerk-afdeelingen en tevens Calculator. V. g. g. v. Britven ondtr No. dtf adverttntit a. h. Burtau v. d. blad. 47709 FRANS EN KEES SLAATS WINNEN. De trainlngsrit welke 1.1. Zondag door de Til- hurgsclie Wielerclub Vitesse Is gehouden, ging over het traject Tilburg—Reijcn—Hreda—Ginneken Rijsbergen been en terug. Vertrek en aankomst Café Jan de Haas, Tilburg. Afstand 05 K.M. De A-klassers, W. van den Bemdt, II. van Oir- scliot, Frans Slaats cn W. Vriens, vertrokken het eerst en minuten daarna de B-klassers, bestaande uit 15 renners, waaronder Kees Staats. De A-klassers gnven op de heenreis elkander ni»i veel toe. Juist bij 't keerpunt Rijsbergen, bmi A. van Oirscliot een crank en 't was de bekend rijwielfabrikant cler der meekarren de bekend. J. Bnrcmans aldaar, dc levera* rr'en van Pijnenburg en Brnspen nlng, die zoo bereidwillig was van Oirscliot on middellijk een andere fiets ter hand te stelle zoodat hij direct opnieuw zich in den strijd werpen. crpen Niet zoodra had Frans Slaats gezien dut Oirscliot pech had, of hij doet er nog een scheni bij. Vriens cn van der Bemdt die tot het ken punt goed hadden gereden, kunnen thans het gf. weldige tempo van Slaats van circa 12 a 43 kV niet meer houden en moeten dan lossen. Van Ojr schot op zijn geleend karretje zet moedig de ach tervolging in, doch ook hij kan den sterke Fran Slaats niet meer halen. Geheel alleen komt Slaat, op de eindstreep aan in den schitterenden tijd van 1 uur 51 min. 12 sec, op 8 minuten gevolgd door A. van Oirscliot. Intusschen hadden de B-klassers zich ook duch tig geroerd en met uitzondering van 2 renners, dié door pech moesten uitvallen was bij het keerpunt tc Rijsbergen de gnnsclic groei) nog bijeen. Kees Slaats begint geweldig van leer te trekken Dc heele groep, bestaande nog uit 13 man, stelt' alles in liet werk om Kees bij te houden, doch successievelijk laat den een na den ander los. Ten laatste schieten er nog 6 renners over die onderlina een heftigen stuyd voeren. 1'. van Dooien, die ver- schillende uitlooppogingen had ondernomen, had blijkbaar te veel van zijn krachten gevergd cn moest nabij Ilulten loslaten. De andere peddelen stevig door en 't zal wederom de eindsprint zij„ die dc beslissing moet brengen. Reeds op ongeveer 3(10 meter voor de eindstreep schiet Kees Slaat, naar voren en in een geweldige sprint passeert hij ten nanschouwc van het duizendkoppige publiek liet eerst de eindstreep der R-klasscrs. Voorwaar een sprint «lie door bekende bcrocps- rijders benijd zou worden; het was een pracht- prestatie «lie onze beide Waalwijkscho jongens een eer is. Het was een prachtige rit, die, dank zij dc uit. stekende organisatie uitstekend geslaagd is.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 12