H. Kolsteren-Lagarde. H. Kolsieren-LaMe, Soirée Amusante Groot Gecostumeerd Bal The Flying Band „Les Rigollos". op Zondag 7, Maandag 8 en Dinsdag 9 Februari 193k, H. de Bont-v. Huiten vervolg Voor de Vastendagen Iets fijns voor den Boterham: i Permanent Wave. Laatste week \0 ll. Zaterdag 6 Febr. 1932. 55e Jrg. derde blad. PROVINCIAAL NIEUWS. Lid Gezondheldscomml sle. Bij besluit van den Commissaris der tfnniriflin In de provincie Noord— Brabant Is benoemd tot lid der Os- londbeidscommissie, zetelende te Waal. wijle, dr. H. O. Langemeijer, arts alhier. Werkverschajfing. Wij hebben indertijd uitvoerig mede gedeeld dat het gemeentebestuur zich onledig hield met het daarstellen van een object van werkverschaffing, dat njet alleen om het doel, maar ook om de groote productiviteit, zeer viel toe te juichen. Wij bedoelen het graven van een zgt afwateringskanaaltje van Galgen. viêl naar Sprang.Capelle dat het overtollige water in den Binnenpolder zou absorbeeren en wegvoeren, zoodat St. Antoniusstraat en het verdere Zuidelijke gedeelte over de spoorlijn voortaan watervrij zou worden. Men zal gereede toegeven dat dit eeD werk zou zijn van groote betee- kenis en 't verwondert ons niet dat men ons va talrijke zijden vraagt hoe het nu eigenlijk daarmee zit, omdat men er na misschien een half jaar niets meer van hoort. Wij kunnen daaromtrent natuurlijk niets officieels mededeelen, maar weten toch wei dat het gemeentebestuur tal ua conferenties heeft gehouden met Ir. Krugers van den dienst der ont watering, met de waterschapsbesturen, die hierbij annex waren en met tal van andere autoriteiten, dat de plannen, de fioancieele opzet enz. geheel gereed waren ter behandeling met den minis ter.. tot ten slotte weer bezwaren komen uit dezen en geenen hoek de een w.l 't water niet ontvangen, de ander wil dat niet, zoodat men moet conclu- deeren, dat hoe goed opgezet en be- doeld, er alle kans bestaat dat deze plannen nog zullen stranden. Wa ir hier de juis.e oorzaak zit, weten we oiet, maar de feiten liggen jammer genoeg zoo. Wij vragen ons af of er nu geen andere autoriteiten zijn, die de weige- renden tot medewerking kunnen dwin- jen voor zulk een uitstekend en pro ductief object van werkverschaffing? Wij zouden een beetje meer licht in deze zaak wel gewenscht achten de weg der publiciteit kan sommigen wel eens aanzetten wel hun medewerking te geven. We vragen in dit verband nog maals: Is het niet gewenscht dat het publiek bij zaken als deze. die zoo met ingenomenheid zijn begroet en waar dus verwachtingen zijn gewekt, ook wordt ingelicht als 't ondanks alle pogingen die zijn aangewend, niet gaat zooals men dat gaarne zien zou? Temeer waar dergelijke aangelegen, heden tegenwoordig niet meer in openbare vergadering, maar meer on der ons besproken worden Nu wij toch schrijven over «werk verschaffing* willen wij nogmaals vra gen hoe 't staat met de verbreeding der Westerhavenkade. Wij hadden gehoopt dat deze aan gelegenheid met de huidige werke loosheid al lang hun beslag zou hebben gekregen, want men onder schatte toch niet het belang van een zekere en vaste verbinding met de Klei voor onze gemeente, vooral voor den winkelstand en de amusements, gelegenheden. Men late deze gelegenheid niet voorbijgaan. Deze is er nu en hoopelijk nog zoo kort mogelijk. R.K. Vrouwenbond. Woensdagavond vergaderde de R K Vrouwenbond in de groote zaal der RK Werkliedenvereeniglng. Alvorens de tooneelclub van den Missienaalkring van v.m. Besoijen die dezen avond een tweetal blijspelen zou opvoeren voor het voetlicht trad, nam de HoogEerw. heer Deken van Rlel het woord, dankte voor de be- wflien van belangstelling bij zijn 12'/,-jarig pastoorsfeest en zijn be noeming tot deken hij deelde mede dat daar geen tegen-candidaten waren ge. Held, de candidate van het bestuur voor het presidentschap mevr. I. Jansen- Halls is gekozen. In de volgende ver gadering zal moeten worden voorzien <n een tweetal bestuursvacatures, n.l voor mevr. Maas.Maas uit de parochie van 0. L Vrouw, en voor mtj Trees van der Lee uit de parochie van St Antonius Candidaten voor deze vaca* Jures kunnen gedurende 14 dagen bij het bestuur worden ingediend.' De Hoogeerw. adviseur dankte de schel» dende bestuursleden voor 't vele goede werk in het belang van den Vrouwen, bond verricht, waarna de tooneel- vereenlging van v.m. Besoijen een aanvang nam met de opvoering van Extra aanbieding Fijne Sardines in den priji van 12 30—35 en 40 cent per blikje. Verder voorradie alle soorten Sardines van l'Hirondelle. Billet, F ères Canaud, Philippe <5 Canaud enz. Prima Zalm vanaf 35 cent tot 1.25 per blik. Steur In tomatensaus in »/2 bl. Makreel Tonnetjes Gekrolde Ansjovis enz. WAALWIJK. Ziet onze geprijsde Etalage. het 3-bedrijvige blijspel «De tante uit Amerika". Dit aardige thema, dat reeds voor tallooze kluchten de stof vormde, was ook hier weer op zeer komische wijze verwerkt. Wij gaven reeds eenlgen tijd geleden, toen het stuk in 't Patronaat ie v.m. Besoijen is opgevoerd, een uitvoerig verslag, zoodat wij hierom, irent niet in herhaling behoeven te treden. Ook hier hadden de dames eer van haar werk, er werd kranig spel geleverd en het was een frissche, vlotte vertooning die bij het publiek zeer in den smaak viel. Onbedaarlijk werd vaak gelachen om het optreden van de beide dienstboden en vooral van het pseudo-ntchtje. Een extra compliment verdiende de aankleeding van het tooneel, we zagen zelden zoo n keurig miliieu. Den heer Jos de Folter, die een en ander daar- stelde, komt wel een woord van lof toe. Tot slot werden we nog vergast op een klucht «tiet bekroonde Kaatje", die de lachspieren der bezoeksters danig op de proef stelde. De tooneelclub van v m. Besoijen heeft den leden van den R.K. Vrou wenbond een prettigen avond bezorgd en het behaalde succes zal haar een aansporing zijn in de toekomst nog meermalen voor dergelijke avonden te zorgen. Arbeidsbemiddeling. Volgens de 5e volledige lijst van 't Correspondentschap der Arbeidsbemid deling te Waalwijk, telde onze gemeente op Maandag 1 Februari 384 ingeschre ven werkloozen tegen 429 op 1 jan., aldus 45 minder. Hiervan zijn 259 geheel en 125 gedeeltelijk werkeloos. Werklooshetdsstattstlek. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de werkloosheid In de gezamenlijke lederindustrie in Nov. 1931 16 3 pC'., tegen in Oct 1931 10.1 pCt. en in Nov. 1930 4.2 pCt. Ned. Herv. Kerk te Waalwijk. Vijfde lezing op Dinsdag 9 Febr. 1932. des avonds ten 8 uur precies. Spreker de Weleerw. heer Ds. A wan Selms. Predikant der Ned. Herv. Qem. te Nijmegen. Onderwerp: «De Mensch". De lezing wordt gehouden in de kerkzaal. Carnaval 90efenlng en Vermaak44 In aansluiting op vorige berichten kunnen wij mededeelen dat voor de costumeering nog enkele mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld en wel een gratis Permanent Wave met half jaar vrij Watergolf, alsmede nog een Par- manent Wave als tweede prijs, aan geboden door den heer Raak, Dames- kapper alhier. Verder zal ook de N V. «Kofa" een waardevolle premie uilloven. Langstraatsche Scherpschuttersbond. Volgens besluit van de op 19 Oct. 1931 te Vlijmen gehouden bonds vergadering werd aan de Baardwijksche Scherpschutlersvereen. «St. Ambrosius" opgedragen in |anuari 1932 een ver gadering uit te schrijven om te komen tot verlenging en voortbestaan van den Langstraatschen Schutterabond. Door de aanwezige vereenigingen werd met algemeene stemmen besloten tot het doen voortbestaan van genoem den bond. Uit de volle vergadering werd de heer Jos Lotff tot Bonds voorzitter gekozen. De verdere besiuurs- leden werden eveneens gekozen en deze zullen hunne functies onderling verdeelen. Er was veel animo onder de leden. De datums der concoursen in de volgende twee jaren werden vastgesteld, terwijl door eenige der aanwezige leden reeds eenige prijzen als Koningskruis enz. werden toege. zegd. Ook gingen er stemmen op om het 10-jarig bestaan feestelijk te vieren, hetgeen in een volgende vergadering zal worden vastgelegd. Met een woord van dank en aan moediging sloot de voorzitter deze zeer gezellige samenkomst. Ongeval. De bijna 60-jarige arbeider Bras penning uit Sprang, werkzaam aan de Tlmturschoenfabrieken, was behulp zaam bij het lossen van cokes. Toen de kar tn de bergplaats gereden was en hij den boom wilde losmaken, schoot het paard plotseling vooruiten raakte de man ernstig tusschen het wiel en den muur bekneld. Direct werd geneeskund'ge hulp ingeroepen, die kwetsing van 't schouderbeen con- stateerde. Hij werd per auto naar z'n woning te Sprang overgebracht, waar bij nader onderzoek bleek dat nog een tweetal ribben gebroken waren. De toestand van den getriffene, die vroeger al eens ernstige brandwonden in 't bedrijf opliep, is naar omstandig heden bevredigend. Bond van Ned. Ond. Te Waalwijk vergaderde 30 Jan.j.l. de afd, «Langstraat" van den Bond v. N. O. Om 2 uur opende de voorz. deze verg. met een terugblik op't af treden van den alg. voorz. den heer Lamers, een beschouwing over de fusie—inleidingen op de congressen van het Qenootschap en de Bond v. N.O. en de aansluiting bij het N.V.V. „Met Lamers verdwijnt uit ons H. Best. een der oude strijders voor den Bond, het onderwijs, het Nederlandsche kind. Gedurende 30 jaren streed hij, als H B. lid voor zijn, voor onze idealen. Altijd was hij met den Bond een geheel. Grooten dank verdient hij, voor 't groote en mooie werk door hem in meerdere funciies verricht, in't belang van de verhelfi ïg van ons onderwijs en de leerkrachten daaraan verbonden. Lamers is uit het Bondsgesïoelte ver. dwenen, maar in de harten der Bonds- onderwtjzers behoudt hij zijn plaats 't Ga hem goed in zijn verdere leven". Komende tot de fusie kwestie, merkt de spr. op, dat de fusie—neiging van 't Gen. zich niet beperkt tot den Bond v. N.O. maar dat in 't H. Best. van 't G.n. ook een stroomirg bestaat, even eens met de Hoofden Ver. te fuseeren. Hij herinnert aan de verklaring van den vertegenwoordiger der H Ver.'t Verheugt ons, dat Gen. en H Ver meer Kaas Chaletkaas a 6 en 12 portionen Pindakaas Chobotra Ontbljtgember Prima Honing Jam Appelstroop Chocolade Hagelslag Kwatla vlokken Gestampte muisjes Limburgsehe Koek Prima Ontbijtkoek enz. WAALWIJK. en meer één worden* op 't congres van 't Gen. te Deventer, waar R's le voorstel tot fusie met den B v. N. O. de kans op tn bespreking komen be nomen werd. Spr. volgt hierna op de voet de uit voerige fusierede van R gehouden op 't congres van 't Gen. te Tiei. Deze fusierede werd door de vele, opzette lijk ingelaschte vinnigheden jegens de B. v. N O een ruzierede met begelei ding van applaus, waardoor de schijn werd gewekt van een fusie comedie. In de openingsrede op ons Rotter- damsche congres zei onze wnd. voorz. J, van der Siuijs. Wij hopen en vertrouwen, dat bij de komende conferenties het Hoofd bestuur van het Gen. blijk zal geven, deze erns ige zaak te kunnen behan delen, niet als de inleider op het'Gen. Congres, maar op een wijze, die past aan serieuze bestuurders van een groote vereeniging en die in overeenstemming is met de onderwijs- en onderwijzers- belangen, die hiermede gemoeid zijn. Met in verband met de toetreding van het Ned. Ind. Ond. Gen tot het Beroepssecretariaat der Onderwijzers, hetwelk op het standpunt staat van het Intern. Verbond, wijst spr. op de beteekenis van de aansluiting van den Bond v. N.O bij het N.V.V. De B. v. N. O heeft ingezien, dat wij alleen hei verliezen tegen Minister De Geer, tegen Minister Terpstra andere vakverenigingen, hootd- en handarbeiders stonden tegenover hun betaaisheeren in dezelfde machtelooze positie. Gezamenlijk hebben wij in het N.V.V. een macht gevormd, die de reactie kan en zal breken. Wij weten niet, of dit zal zijn in de naaste of in de verre toekomst. Dat zal afhangen o m. van u. In dezen strijd van macht tegen macht is ons aller taak de uitbouw van onze organisatie, de groei van onzen Bond, in versneld tempo. Toe treding tot onze grootste en machtigste vakver. bij het Openbaar Onderwijs, dat is de beste fusie, zegt spr. Spr. uit alsnog den wensch, dat in dit ingetreden jaar, school en corps mogen bewaard blijven voor wei wor den van het rampontwerp Terpstra en dat allen, als overtuigde Bondsleden hun beste krachten zullen geven voor den bloei van het openbaar onderwijs. Spr. verklaart hiermede de verg. geopend, waarna de secretaris de no tulen en 'l jaarverslag voorleest, welke beide onder dankz. worden goedge keurd. Uit het verslag blijkt toenemende der Liedertafel „OEFENING EN VERMAAK, Waalwijk telkens ten 8 uur in de Concertzaal „Mu&ls Sacrum". ELKEN AVOND: OPGELUISTERD DOOR Prachtige prijzen voor het beste (Eiken avond) Damescostuum Heerencostuum Gecostumeerd Paar waaronder een Permanent Wave, Systeem Eugène a 110,— gratis aangeboden door den heer COR. v. d. WIEL, Dameskapper, alhier, 2 Permanent «Waves" met gratis Watergolf, aan geboden door den heer W. VAN RAAK, een extra prijs, aangeboden door Magazijn „KOFA* DIVERSE ATTRACTIES. Entrée voor NIET-LCDEN per avond t 1.per persoon. Doorloopende kaarten (3 avonden) f2 per persoon. H H, BONORA1RE LEDEN hebben MAANDAG vrij toegang met ééne dame, ZONDAG en DINSDAG hebben zij 50 pCt. reductie op den entrée-prijs zoowel voor zichzelf als voor hunne dame. WERKENDE LEDEN hebben voor zichzelf 3 avonden vrij entiée en kunnen ZONDAG en DINSDAG van hun gewoon introductie recht gebruik maken, MAANDAG NIET. belangstelling voor de vergaderingen, vermeerdering van ledental ondank normale afschrijvingen en meedoen aan alle protestmeetings en congres sen, uitgaande van Bond—A C.O.P.— N.V.V. en Comiié Terpstra. Onder de ingekomen stukken is het materiaal van het Bureau voor Kinder bescherming, omvangrijk en van groot belang, zoodat aan de kwestie school- voeding- en kleeding een aparte be spreking zal worden gewijd. De voorz. wijst erop, dat het N.V.V. ook zijn aandacht aan deze zaak wijdt, in zijn orgaan schrijft het o.m. «Het Bureau voor Kinderbescherming, de uit onzen Bond v. Ned. Ond. voort- gekomen stichilng, heelt er o 1 een buitengewoon goed werk mee gedaan, om zich juist in dezen lijd met het vraagstuk der organisatie van de school- voeding- en kiceding bezig te houden. De druk dezer tijden immers komt voor een belangrijk gedeelte neer op het kind van ae door de malaise en de daaruit voortvloeiende weikloosheid getroffenen. Slecht gekleed en onvol doende gevoed, bezotkt een sieeds grooter wordend aantal kinderen de school. «En.... wat peelt opvoeding, als de voeding op is?" Zooals bekend geacht mag worden, geeft artikel 36 van de Leerplichtwet aan de gemeentebesturen het recht, gelden uit te trekken voor voedingen kleeding van schoolgaande kinderen voor voeding een onbeperkt bedrag, voor kleeding een maximum bedrag van f 20 per jaar en per kind. Het fin. beheer van den penning meester wordt onder dankz. goedge keurd. Teneinde bij het meedoen aan acties niet fin. gehandicapt te worden, wordt de contributie gewijzigd. Tevens wordt besloien de stichting van den Bond le Lunteren «Het Her stellingsoord", extra te steunen. Het Bestuur wordt bij acclamatie herkozen. Hierna, bij de rondvraag nog even geanimeerde discussie, waarna sluiting der vergadering door den voorzitter. Z der Reclame maand jjj Z BESPREEKT U NOG HEDEN, z „Eugène" f 10.— „Well a" f 5.- Z Per geheel origineele behandeling en gegarandeeid. COR. VAN OE WIEL, E Dames- en Heerenkapper Z Z Naast het Poslkantoor Tel 8 Z Waalwijk. 47606 z ïiiiiiiiimmimiimiiiiiiiiiH Waalwijksche Biljartbond. Zaterdag 6 Februari 1932 heeft de 7e wedstrijd plaats van den W. B. B. msschen de vereenigingen «D V.O", gevestigd bij den heer J. v d Meijs, en de vereeniging «De Schepper", gevestigd bij den heer Th. Lommers. De vereenigingen worden verzocht op ijd aanwezig te zijn met het oog op het sluitingsuur. K.E.M.J. N.V. De ministerieele bewilliging is ver leend op de statuten van de K.E.M.I., Klerkx' Electrische Meubel-Industrie N. V., alhier. De vennootschap is opgericht door de heeren Chr. J. Klerkx, J. C. F. J., L. J., WJ., W. M. en F. J. Klerkx, allen te Waalwijk, met het doel: het uitoefe nen van het meubelmakers- en stoffeer- dersbedrijf en daaraan verwante bedrij ven, direct of indirect, de handel in daarbij behoorende zaken of daartoe behoorende goederen, deelname in deze of aanverwante bedrijven, alles in den ruimsten zin. Blijkens de St.crt. van 3 Febr. 1932, no. 23, is het maatschappelijk kapitaal bepaald op 25.000, waarvan 10.000 is geplaatst en volgestort. Directeur is de heer J. L. F. J. Klerkx en commissaris de heer Chr. J. Klerkx. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 436 BETERE HEERENKLEED ING Plaats uw advertentien in het blad, dat in uwe plaats en omgeving gelezen wordt; steunt de plaatselijke industrie. Hllllllflllllllllllllllllllllllllll

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9