Hei Radio Programma. Ztfeêsg Reederii Jrie Smit" SX THOR GOEDERENDIENST giMttH-Zuisli Marktberichten. H. de Bont-v. Huiten RECHTZAKEN. Waarschuwing loting onder de aanwezigen verloot. De hceren J. Frederiks, voorzitter en H. v. d. Linden, penningmeester, legden hun ne functies neer met de belofte de loo- pende zaken tot nieuwe functionarissen zullen gekozen zijn, af te doen. Apollo. De harmonie Apollo gaf Dinsdagavond haar tweede winterconcert niet mede werking van het duo Kleyn uit Tilburg. Ondanks het zeer ongunstige weer was de zaal vrtf goed bezet. De harmonie speelde cenige nummers, w.o. de groote ouverture „Oberon" van Weber. De heer j. v. d. Heijden oogstte veel succes met de mooie clarinetsolo „Introduction et Polonaise de Concert" van Avon. De „Kleintjes" hadden het leeuwen deel van den avond ,doch verzorgden dat op een wijze, dat er de stemming spoedig in was en er den ganschen avond in bleef. Boerenbond. De af deeling Kaatsheuvel van den Boe renbond hield Donderdag jaarvergade ring, nadat om 9 uur een gezongen H. Mis voor de vereeniging was opgedragen. Besloten werd het pakhuis van de af- deeling over te dragen aan de Coüper. Handelsverceniging te Vcghel, nadat de heer Deelen, Voorzitter der Handelsver- eeniging, hierover in den breede een uit eenzetting gegeven had. De aftredende bestuursleden werden herkozen. örootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 436 BETER^IEERENKLE^^NQ Overtreding Jachtwet. M. v. D., arbeider te Waalwijk, kwam in appèl van een vonnis van den Kan tonrechter aldaar, waar hij verdachte was veroordeeld wegens overtreding der Jachtwet op 14 Nov. 1931 te Waal wijk in den Baardwykschen polder, in gebruik bij A. Brok. Verdachte beweerde van Brok vergun ning te hebben, doch getuige Brok ver klaarde. dat er geen sprake was van ver gunning. Verdachte verklaarde dat de dochter de vergunning gegeven had. Briefkes met jachtvergunningen van dochters zijn niet geldig, aldus de pre sident. Je moet bij de rechthebbende zijn. De eisch van het O. M .luidde beves tiging van het vonnis. Daar zal dan vervolgens de huldi. ging plaats hebben, waar het aan belangstelling natuurlijk niet ontbreken zal. Waalwljksche Bljartbond. Zaterdag 13 Febr. a.s. heeft de 8ste wedstrijd plaats van den W.B.B tus- schen de vereeniging .Ons Genoegen" gevestigd bij den heer A. Kemperman en de vereeniging D V.O." gevestigd bij den heer Joh. v. d. Meijs. Denzelfden avond speelt „W.B.C." gevestigd bij den heer A. v Berkel eenvriendschappelijken wedstrijd tegen Amusement" gevestigd bij den heer C. A. Smolders in het café „Hof van Holland". Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woens- dag hebben een of meer inbfekers getracht hun slag te slaan in het kantoor der firma O. A. Donkers alhier. Het trok te circa half vijf in den raakte toen van het schip los. Hij kon zwemmen en wist zich drijvende te houden totdat de schipper van de „Raptin" met een roeiboot bij hem was gekomen en hem opnam. De kapitein van de sleepboot en zijn vrouw, sinds 8 maanden ge trouwd. die geen van beiden konden zwemmen, zijn verdronken. De opvarenden van de „Raptin" hebben in verband met het gevaar het schip verlaten. De toestand van den geredden stuurman is niet zonder gevaar. Ongeluk In een zuivelfabriek. Qistermiddag waren twee monteurs van de firma Van der Made en De Vries, uit Grouw, bezig met het ver ven van een nieuwe warmwatertank, in de zuivelfabriek Jachilust, te Oude- schoot. Daarbij geraakte de monteur Schuurmans door de opstijgende dam- ptn bewusteloos. De 70-jarlge schip per M. Wijkstra. uit Heerenveen, die morgen de aandacht van den controleurj op daI oogenblik bij de fabriek steen van den plaatselijken Nachtveillghelds- dienst dat een paar honden van om- wonenden zich heftig lieten hooren. Bij controle van de toegangen tot de perceelen van de schoenfabriek der fa. O. A. Donkers vond hij de zijdeur van het kantoor open. Vermoedelijk hebben de inbreker(s) bij zijn nadering daardoor de wijk genomen. Hoe ze zijn binnengedrongen kon niet geconstateerd worden. Misschien heeft men zich laten in sluiten. Bij nader onderzoek bleek niets ontvreemd. Wel werd geconstateerd dat men getracht had de brandkast te forceeren, doch vermoedelijk h'eft men tijdens deze pogingen onraad bemerkt en heeft men de plaat gepoetst. De politie werd met een en ander in kennis gesteld, terwijl een woord van lof past voor de activiteit aan den controleur van Ravestein. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 512 Februari. Geboren: Wilhelmus F. zv. S. IJpelaar en W. A. Mulders. Theodora J. dv. A. de Brouwer en J. Leijtens. Marinus J. zv. M. J. IJpelaar en H. M. Bakker. Fredericus A. zv. G. L. A. Pril en M. Pe ters. Johannes C. M. zv. A. C. Ver meer en J. M. de Leyer. Adriana J. A. dv. J. J. M. van de Griendt en J. A. Veraa. Overleden: J. M. Kool wed. van J. S. de Geus oud 88 jaar. P. J. D. Nieuw koop 18 jaar. J. van der Lee wed. van II. F. Meeuwis oud 72 jaar. A. J. van Ree wed. van A. Hombergen oud 83 jaar. P. Berkelmans echtgen. van H. Maas, oud 73 jaar. HuwelijksaangiftenGeenc. Gehuwd: Gecne. Ingekomen: M. Alessie van Ginneken en Bavel. H. J. P. Francois van Made. Vertrokken: A. M. Kennis naar Velp. J. A. Proveniers naar Breda. W. Adamczak naar Vlijmen. J. W. Els hout naar Oisterwijk. C. J. Musters naar Tilburg. M. Junggeburt naar Nieuwenhagen. F. H. C. Beerens naar Amsterdam. J. G. C. Scholte en echt- genoote naar Amsterdam M. Kilgus naar Oirschot. A. J. M. Schreppers naar Boxtel. J. Verheyden naar Heijt- huizen. B. van Dijk naar Steenwijk. J. J. van Hoof naar 's-Bosch. LAATSTE BERICHTEN. Werkloozen. De eerste aanvullingslijst over de maand Februari van het correspon dentschap der Interc. Arbeidsbemid deling bevat wederom 35 nieuwe namen van werkloozen, waarvan 17 geheel en 18 gedeeltelijk. In hoofdzaak zijn het thans metse laars, timmerlieden, opperlui e.d. uit de bouwvakken. Hiertegenover staat dat er ook juist 35 namen kunnen worden afgevoerd, zoodat de toestand stationair geble ven is. Ongelukkige val. lJssport kan ook wel eens minder prettig afloopen. Dat ondervond gisterenmiddag het dochtertje van den heer R. alhier, dat het ongeluk had zoodanig te vallen dat zij ernstige verwondingen aan neus en mond opliep. Per auto werd zij naar het St. Nico- laas-Ziekenhuis gebracht, waar de wonden verbonden werden. Huldiging /uliana. Zondagmiddag zal de kampioenclub „Juliana" door de harmonie „St. Jan" van haar speelterrein met muziek waren afgehaald en naar haar Club- lokaal bij den heer Willem van Hel- voirt worden geleid, tenminste als de wedstrijd doorgaat. Dreigend conflict in het heer en- kleed ingbedr ijf. In de Woensdagmiddag gehouden conferentie tusschen de besturen der twee werkgeversorganisaties in het maat- annex confectiebedrijf en de ver tegenwoordigers der vakbonden in de kleedingindustrie, is geen overeen stemming bereikt. De dagelijksche be sturen der vakbonden verklaarden zich niet bereid, de voorstellen der werk- gevers, o.a. inhoudende een verlaging van het uurloon met 5 cent en een voor de kleermakers in de maatzaken ongunstiger toepassing van de tarieven, bij de kleermakers te verdedigen. De werkgeversorganisaties hebben besloten, de kleermakers nog deze week te ontslaan, met ingang van Zaterdag 20 dezer. Zij zullen echter de kleermakers in de gelegenheid stellen, in de volgende week op nieuwe arbeidsvoorwaarden aangenomen te worden AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop ,Kljk uit, Harold 1" Zaterdag 8'/> u. repetitie Liederlafel .Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur. Witte Bioscoop. „De onsterfelijke vagebond". Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, .Kijk ui», Harold 1" Maandag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Kijk uit, Harold 1" Waalwijk, 12 Febr. 1932. Varkens f3.—f6.— Eieren 3'/a—4'/a cent. GEMENGD NIEUWS. Nederl. Sleepboot omgeslagen. De Nederlandsche sleepboot „Bo na spes"'.is Woensdag op het Volkerak ter hoogte van Dinteloord omgeslagen en gezonken. Deze sleepboot toebehoorende aan de firma H. Vermeulen te Dordrecht, was Woensdagmorgen vroeg met twee sleepbooten, de „Bienvenu" uit Gent en de „Raptin" van schipper van Diem uit Vlijmen van Dordrecht met bestemming naar Gent vertrokken. Aan boord van den sleepboot bevon den zich vier personen, namelijk de 27-jarige kapitein C Meijners uit Dordrecht en zijn 20 jarige vrouw, geboren T. van der Vliet uit Slie drecht, de 24-jarige machinist D. Bakker uit Dordrecht en de 19 jarige stuurman C. de Bruin, eveneens uit Dordrecht. Even beneden Dinteloord is de Bienvenu" vast gevaren. Het gevolg was dat de „Bonaspes" dwars getrok ken werd en door den sterken eb- stroom werd gegrepen. De sleepboot, die niet zoo spoedig van het sleep schip kon worden los gemaakt kap seisde en draaide eenige malen met den stroom over den kop mee. De machinist Bakker kon zwemmen en sprong onmiddelijk over boord Hij slaagde erin zwemmende het sleepschip „Bienvenu" te bereiken De stuurman de Bruin is tweemaal met de sleepboot rondgeslagen en kolen loste en die van het ongeluk hoorde, daalde, ondanks herhaalde waarschuwingen, in den ketel af, doch ook hij geraakte bewusteloos. Met behulp van een touw, waarlangs de tweede monteur naar beneden ging, had men spoedig de beide bewuste- loozen boven gebracht. De monteur Schuurmans kwam onmiddelijk weer bij, doch de 70-jarige Wijkstra bleek te zijn overleden. Diefstallen te Tilburg opgehelderd. Te Cappelle (België) is iemand aangehouden die bij zijn zwager, een bonthandelaar te Tilburg, eenige dagen geleden een geldkistje met een bedrag van 1500 gulden uit de slaapkamer gestolen had. Een bedrag van plus minus 9000 Belgische francs was nog in zijn bezit. Een tweede arrestatie der Tilburg- sche recherche was de aanhouding van een 26-jarigen man, die eenigen tijd geleden uit een eveneens aan den deikant gelegen perceel een dames- tasch met een inhoud van 110 gulden ontvreemdde. Doodelijk ongeluk met een lift. Gistermorgen is omstreeks halfnegen in het bankgebouw van de firma R. Mees en Zoonen aan het Beursplein te R'dam een ernstig ongeluk met een lift gebeurd. Op het dak van de lift stond de 21-jarige monteur L. Elshout, gewoond hebbende in de Kerkhofstraat, te werken Een van de liftjongens schijnt dit niet geweten te hebben en lij liet de lift opeens naar boven gaan. ïlshout riep om hulp. maar dat heeft de jongen niet gehoord. Elshout is, uit angst, dat hij bekneld zou raken tusschen de lift en de bovenzijde van den liftkoker, ter hoogte van de tweede verdieping van de lift gespron gen. Hij raakte toen klem tusschen de lilt en den vloer van de derde ver dieping. De borstkas werd ingedrukt en Elshout was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Doolsingel ovorgebracht. Ongeluk te Rljsoord. Vanmorgen omstreeks half negen is te Rijsoord op den Rijksstraatweg een erns;ig verkeersongeluk gebeurd. De huisschilder M. v. Kooten liep met zijn zesjarige dochtertje met zijn fiets aan de hand aan den rechterkant van den weg. Van achteren werden zij gegrepen door een vrachtauto, bestuurd door C. IJ Azn., eveneens wonende te Rijsoord. De man werd in de sloot geslingerd, met het gevolg, dat hij met zijn hoofd door het ijs schoot. De vracnauto reed te water. Het kind werd over de sloot geslingerd Werk lieden van de firma Spintier, die ter plaatse werkten, verleenden hulp. Het gelukte han na veel moeite, het slachtoffer onder den auto vandaan uit het ijs te trekken. Met zware ver wondingen werd hij naar een genees leer vervoerd Het kleine meisje had lichte vewondingen opgeloopen De bestuurder van den vrachtauto bleek niet in het bezit ie zijn van een ij bewijs. Doodelijk auto-ongeluk. Vanmorgen omstreeks 10 uu* is te ïcht bij de stoomzuivelfabriek de 60 jarige vrachtondernemer Mejolee aldaar, die achter zijn paard en wagen liep, aangereden door een vrachtauto van van Ophoven aldaar. De veron gelukte is spoedig overleden. Hij laat een weduwe en zeven kinderen achter. Kordate juffrouw. Eenigen tijd geleden werden van een in de Spoorweghaven te Rotter dam liggend sleepschip een partij sigaren en sigaretten benevens wat deedingstukken gestolen. De rivierpolitre slaagde er in een gedeele van het gestolen goed bij een opkooper in het havenkwartier in be slag te nemen en hij droeg dezen opkooper op nauwlettend toe te zien of de man die dit goed aan hem ver- tocht had nog eens terug kwam. In dat geval moest hij onmiddelijk de politie waarschuwen. Enkele dagen geleden kreeg de rivierpolitie een telefoontje van haar collega 's van den post aan de Leu venhaven dat zich daar de vrouw van den opkooper met een arrestant bevond Het bleek dat laatstgenoemde de man was die het gestolen goed was komen verkoopen. Dien middag had de vrouw hem in een café aan den Schiedamschen Dijk ontmoet en ge dachtig de van de politie ontvangen instructies had zij hem overgehaald met haar naar huis te gaan, waar een brief voor hem zou liggen. De man had echter achterdocht ge koesterd en zij had hem niet verder weten te krijgen dan in een café. gelegen tegenover den politiepost aan de Leuvehaven. Ook daar voelde hij zich niet op zijn gemak e op een gegeven oogenblik stapte hij op. De vrouw nam daarop een kloek besluit, greep den op niets verdachten man op straat plotseling in zijn kraag en sleurde hem den politiepost aan de Leuvehaven binnen, waarna de rivierpolitie van de zaak in kennis werd gesteld. De man werd naar dat bureau overgebracht, waar bleek dat hij de 32 jarige Poolsche zeeman J. P. was. Bij fouilleering kwam men tot de ontdekking dat zijn ondergoed met plaatjes gemerkt was en na informatie bleek dat deze plaatjes de merken waren uit de strafgevangenis te Merx place in België. De Belgische justitie werd op de hoogte gesteld en al spoedig bleek dat de man uit die gevangenis, waar hij een jaar gevangenisstraf moest uit zitten wegens diefstal ontvlucht was. Ook in Frankrijk heeft hij nog ver schillende dingen op zijn kerfstok. Hij is inmiddefs naar het Huis van Bewaring overgebracht. Ernstig ongeluk te 's-Gravenhage. Op het Willen Witsenplein, te 's Gravenhage, is vanavond een ern stig ongeluk gebeurd. Een vrachtwagen kwam uit Katwijk naar Den Haag rijden en had te Wassenaar een paar jongens meegenomen. De jongens zijn, zonder dat de chauffeur, die in de cabine zat, er iets van bemerkte, aan het stoeien gegaan, totdat één hunner, de 17-jarige M. J., uit de Louisestraai te Wassenaar, van den wagen viel en juist vóór het achterwiel, dat over zijn lichaam reed. De jongen was direct dood. Misdrijf Gisterochtend is de 38-jarige gehuw. de arbeider L. Feiken, uit Meeden, uit het kanaal te Muntendam opge haald. Het lijk had een diepe snede in het voorhoofd. Men vermoedde aanvankelijk, dat Feiken met de fiets tegen de bruleuning was gereden ver volgens in het kanaal terecht gekomen was. Het parket te Winschoten heefi zich echter met de zaak bemoeid en ambtenaren van de marechaussee te Muntendam hebben aanleiding gevon den, enkele personen in arrest te stellen. Verdronken. Zaterdagnacht is de 36 jarige C. den B., uit Hillegom, in het Haringvliet te water geraakt. Twee schippers hebben hem met veel moeite weer op het droge weten te brengen. In bewuste- looztn toestand is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij is overleden. E'nstige vechtpartij te Maastricht. Zondagnacht heeft te Maastricht een ernstige vechtpartij plaats gehad, waar- bij de 32 jarige werkman P. A v. d. S levensgevaarlijk werd gewond. Na het sluiten der calé s om twee uur 's nachts, ontstond, zooals reeds meermalen is geschied, ruzie tusschen v. d. S. en de familie C. Nabij de woning van v. d. S. ontving deze met een hard voorwerp een slag op het hoofd, waardoor hij zwaar gewond werd. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het hospitaal overgebracht. De vermoedelijke daders werden spoedig gearresteerd Oorspronkelijk nam een hunner de schuld op zich, doch toen hem werd medegedeeld dat het slachtoffer in levensgevaar verkeer de, herriep hij zijn verklaring en wees een ander als den dader aan. Deze werd daarna gearresteerd. Twee kinderen in een auto verbrand Zondagmiddag is een ernstig ongeluk gebeurd in Wandsbeck, op 'n terrein, waar verscheidene oude vrachtwagens stonden. Twee jongens van zes of zeven jaar waren daar op de auto s aan het spelen en hadden klaarblijkelijk ook een vuurtje gestookt Plotseling ont stonden twee hevige explosies in den benzinetank, waardoor de wagen, waar zij zich op bevonden in brand vloog hetgeen met zoo'n snelheid geschiedde dat de jo ïgens zich niet meer in vei ligheid konden brengen. Beide jongens werden doo* de brandweer, die on middellijk gealarmeerd was, in den aanvang in het geheel niet bemerkt Eerst toen men na het blusschen tot opruiming overging werden de lijken der knapen die volkomen onherken baar waren, gevonden. Uit een zijspanwagen geslingerd. Op den Binnenweg heeft Zaterdag avond een ernstig ongeluk plaats ge had. Toen de bestuurder van een motor met zijspan plotseling krachtig remde, schoof de passagier uit den zijspanwagen de 46-jarige J. v. d. L., gewoond hebbende in de Jan Kruyff- straat, de straat op, waar hij bewusteloos bleef liggen. Met een zware hersen- Ruwe huid met diepe voren? Winterhanden, winterooren Wintervoeten, winterteenen? Stukke armen, stukke beenen Weer in orde na 't gebruik Van Purot. Parol lo pulk! Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak! schudding werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij in den atgeloopen nacht is overleden. Moordaanslag op jachtopziener. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeftin het dorp Hemrik bij Heeren veen een schietpartij plaats gehad tusschen twee jachtopzieners en twee stroopers. Gedurende den laatsten tijd werd er veel gestroopt en in verband hier mede hadden de jachtopzieners Idzinga en Joi.ker zich verdekt in een greppel opgesteld, Omstreeks 4 uur kwamen twee stroopers in hun buurt en toen zij tot op 10 M. genaderd waren, sprongen de beide pachtopzieners uit hun greppel. Een der stroopers, de 26 jarige J. Fokkema legde onmiddel lijk op de jachtopzieners aan en loste een schot in hun richting. De jachtop- ziener Idzinga werd ernstig in den sch-.uder getroffen. De beide stroopers namen d larop de vlucht. Zondagmorgen circa 8 uur hebben rijks- en gemeente-politie den verdach. te van den laffen aanslag op den jachtopziener Idzinga te Wynieterp ten huize van zijn ouders aangehouden. Het is de ongeveer 26 jarige J. Fok- kema. Verdachte, die aan een verhoor werd onderworpen, heeft toegegeven dat het schot gevallen is, doch vol- gens zijn zeggen was dit per ongeluk geschied op het moment dat hij zijn geweer uit elkaar wilde nemen. Hij ontkende dan ook aangelegd te hebben. In tegenstelling hiermede zijn de verklaringen van het slachtoffer en van den jachopziener Jonker die wel degelijk hebben geconstateerd dat de verdachte met zijn geweer in aanl.g heeft gevuurd. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig doch niet levensgevaarlijk. De kans is zeer groot dat hij voor altijd het gebruik van zijn arm zal moeten missen. De verdwijning van den heer Kreghnger. Donderdag is uit het kanaal van Viliebroek, dat de zeehaven van Brussel met de Rupel en de Schelde verbindt, een in verren staat van ontbinding ver. keerend lijk opgehaald, dat ongeveer drie maanden in het water moet hebben gelegen. Het was nagenoeg op dezelfde plaats, waar na de verdwijning op 11 November van den Antwerpschen groothandelaar Kreglinger gedregd werd, wat toen echter zonder resultaat bleet. Op het lijk is geen enkel papier of ander identiteitsbewijs gevonden. Naar de kleeren te oordeelen, dacht men dat het wel het stoffelijk overschot van den spoorloos verdwenen Antwer penaar kon zijn, maar sommige punten *an het signalement komen echter niet overeen met de persoonbeschrijving van Kreglinger, zoodat deze veronder- steilli g, naar het paiket te Brussel meent, niet juist moet worden geacht. Bierstaklng te Hamburg. Naar V D. uit Hamburg meldt, hebben 2170 van de ongeveer 4000 calébcrtx ders, aldaar, zich voor een bierstaking verklaard, als protest teeen het prij«- verlagifigsdecreet van dr. Qoedeler. Na Vrijdag zou eventueel niet meer worden getapt. Telef No. 201. Directie te Slikkerveer. 38619 v VAN en tusschengelegen plaatsen. Van WAALWIJK, Maandagmorgen. Van QEERTRU1DENBERG, Maandagmorgen. Van DORDRECHT Te UTRECHT, Maandagavond. Te AMSTERDAM, Dinsdagmorgen. Van AMS1 ERDAM, Donderdagmiddag 4 uur. Agenten: Estafette A'dam, Klovenierburgwal83. Tel.47378 Centrum. Estafette Utrecht (Lichter Rijnkade). Tel. 10158. Oeertmldenberg. Tel. 141. 8,1.1 8,3» 8,55 9,00 9,30 10,00 10,20 11,00 1120 12,00 1,15 4,00 4,15 4,45 5,00 6,00 6.15 8,00 8,15 9,00 9,20 10,45 11,00 8,30 9.30 10,30 11,45 2,00 1.45 2,10 2.30 4,15 5,00 5,50 \45 8,10 8,15 9,15 10.10 8,00 10,00 10,15 10,30 11.00 12,00 12,15 2,30 3,00 3,30 4,30 5,30 7,00 7.30 8,00 8,45 9,00 9,20 10,00 10,10 11,00 8,00 8,15 10,30 11.00 11,30 12,30 2.00 2,35 2,15 3,15 4,00 5,00 5,30 6,30 7,00 7,45 8.00 9,00 9,30 10,00 10,30 ZONDAG 14 F.üiRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Esppranto-cursus. Voetbnlmededeelingen. Tuinbouwli n 1 l'u 11 rt J e Hpt Vara-Phllharmoniscli Orkest. Socialistische en dramatische poczle. Vervolg concert. Zondngmorgcntoesprnak door Zwcrtbroek. Vervolg concert. (A.V.R.O.) Het Avro-Knmerorkest. Uitzending uit het Stadion tc Amsterdam, Int. voctbnlwedstr. Nederland—België. Oogge tuige-verslag door H. Hollander. Gramofoonmuzick, Film en filmkunst door L. J. Jordaan. Sportuitslagen Vaz Dins. (V.A.R.A.) Kinderuurtje. (V.P.R.O.) Halve uren met boeken. Kerkdienst Ned. Prot. Bond. Wecsp. Spr.: D. van do Most van Spijk. (A.V.R.O.) Vaz Dlas. Het Omroep-orkest. Wie lieeft bet woord? Twaalf typen te- spe len door Koos Koen, waaraan verbonden een prijsvraag. Een gevarieerd concert door liet Omroep orkest. G ramofoonmuziek Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) Morgenwijding door Ds. S. P. Vermeer. (K.R.O.) 7 Morgenconcert. Hoogmis uit de kerk van den H. Lambertus te Hengelo, opgedragen door Deken Weycn- horg, predikatie door kap. de Jong. Middenstandskwnrticrtje. KRO-sextct. G. Bulten: De ambtenaren en de A.R.K.A. Literair halfuurtje. The Dutch Gentleman Band. Ziekenlof uit Den Bosch. (N.C.R.V.) Orgelbespeling door J. A. de Zwaan. Kerkdienst uit Ned. Herv. Kerk, Den Haag. Voorganger: Ds, D. A. v. d. Bosch. Na den dienst tot 7,45 gewijde muziek. (K.R.O.) Prof. Heezcmans: Huwelijk en voorbereiding tot het huwelijk. Voetbaluitslagen B.K.F. Het KRO-Orkest. Vaz Dlas. Epiloog door bet Klein Koor. MAANDAG 15 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) G ramofoonmuziek Morgenwijding. Gramofoonmuzick. Voorlezen door Mr. La Chapelle. Orgelconcert door Frans Hasselaar. Gramofoonmuziek. Lunchmuziek uit Tanz-KIause Bellevue ie Amsterdam. Kamermuziek. Mevr. Annle Veen-Brons over: Hel nieuwe Feminisme. Conceit uil Café Central. Den Haag. Kinderuur. Kovacs Lajos en zijn orkest. Boekenhalfuur. Gramofoonmuzick. Het Omroep-orkest. Gramofoonmuziek. Het Omroep-orkest. Hallo Europe! Uitz. uit Amerika. Vaz Dias. Het Omroep-orkest. Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) Schriftlezing. Morgenconcert. Korte ziekendienst door Ds. Lokhorst. Lezen van Clir. lectuur. Gramofoonmuziek. Orgelconcert door Jan Zwart. Uitzending voor scholen. Ds. F. C. M pij ster. Gramofoonmuziek. Mej. de Hol: Gezinsvoeding en voedings middelen. Cursus knippen en stofversieren. Ziekcnuurtje door Ds. Wallien. Ds. .T. Vcrsteegt: Het werk Gods in de ha vens van Rotterdam. Chr. liederen m. toelichting door J. de Heer. Vertcluurtje voor jongeren. Cursus Engelsch. Ned. Chr. Persbureau. Concert Haarl. Orkest Vereeniging. P. Keuning: De lank van onze Christen- auteurs. Vervolg concert. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. DINSDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Cello-Recital. J. Acrts: Illustraties in de literatuur en haar verband tot den tekst. Gramofoonmuziek. Hei Avro-Knmerorkest. Gramofoonmuziek. Knipcursus voor beginners. Solisten-concert. Radio-klnder-koorzang. Gramofoonmuziek. Orgelconcert door Pierre Palla. Gramofoonmuziek. Cyclus: Moderne Fransche Kamermuziek. Engelsche les voor gevorderden. Het Omroep-orkest. Souper, tooneelspel in één bedrijf. Het Omroep-orkest. Vaz Dias. Het Russisch Ensemble Knrusscl. Gramofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. KRO-trio. Gramofoonmuziek. Vrouwenuurtje. Cursus knippen en naaien v. beglnnenden. (H.I.R.O.) Uitz. Ver. Wett. Dierenbescherming en Int. Vrouwenhond voor Vrede en Vrijheid. (K.R.O.) Middenstandscursus. KRO-Salon-Orkest. 6,15 Uitz. Onderwijsfonds v. d. binnenvaart. 6,45 Cursus Engelsch. Prof. Pompc: Bedelarij. Verhondskwartlcrtje. Lijdensmeditatie uit Langendijk door Past. Th. J. van Noord. Vaz Dias. KRO-Kunstenscmble. Gramofoonmuzick. WOENSDAG 17 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 cn 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitz. voor arb. in continu-bedrijven. Vara-orkest. Onze keuken door I\ .T. Kers Jr. Piano-recital door C. J. Lemnire. 8,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11,30 12,00 2.30 3,00 4.00 4.30 5.00 .5.30 6,30 7.00 7.30 8.00 9,00 9,45 10.00 10.30 11.00 8,00 10,00 11,30 12,15 1,45 2,00 3,00 3,30 4,30 4,55 7,10 7,45 8,00 9,30 11.00 10,00 3,30 Prinses Ezelsvel, hoorspel voor kinderen. 4,15 Het Vara-septet. 4,45 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 5,30 Vervolg concert. 6,30 RVU. Prof. Jordan: Het dier in zijn milieu. 7,00 Joodseh uurtje. 8,00 Het gem. koor der arb. zangver. De Dage raad te Leeuwarden. 9,15 Wakker cn Tropendult. 9,15 Vervolg concert. 11,00 Vaz Dias. 11,15 G ra mofoonmuziek. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Morgenconcert. 10,00 Zang door N'CRV-Dameskoor. 10,30 Korte ziekendienst door Ds. Wierslnga. 11,00 Harmonlumbespeling door M. Jurjaanz. 12,15 Middagconcert. 2,30 Lezen van Chr. lectuur. 3,00 Het Delftsche Trio. 5,00 Kinderuurtje. 6,00 Uurtje voor de landbouwers. 7,00 Stafkapitein Pieter W. Cohen: Leger des Heils-internationalismc. 7,45 Ncd. Chr. Persbureau. 8,00 Hel Rozenburgsch Vrouwenkoor. 9,00 K. O. FinkensieperDe geestelijke arbeid op de Zuiderzee en in de Wieringermeer. 9,30 Kwintet. 10,00 Vaz Dias. 10,45 Gramofoonmuziek. 10,15 12,00 2,15 3,00

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10