bt ECHO VAN HET IIIIDEK LUXOR. WaalwiHsclH! OnlwikbeliDësclub. „Film als Kunst- en Cultuurfactor" Bommen on note-Carlo. Nieuws »il HailsheiTtl Op Zaterdag 20 Februari a. s., A. VAN DOMBURG „HET CO!» DAflST." Zaterdag, Zondag en Maandag i Entrée fl.—Donateurs vrij. No. 13. 13 Februari 1932. 55e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 13 Febr. 1932. Nat. Crisis-Comité. Afd Waalwijk. Vorig bedrag Mulo school (Januari) (Februari) Totaal 158.54 3.- 3.- t 164 5 (Wfl kunnen in d?ze rubriek natuur lijk alleen maar verantwoorden, de bedragen die aan ons bureau worden gestort. Red) Wij willen niettemin hier even ver melden dat door de plaatselijke afdee ling van 't Crisls.Comité is ontvangen van de Diaconie der Ned. Herv. Qem 163.50, welk bedrag direct aan den alg. penningmeester is afgedragen. Die onjuiste berichten toch I Wij hebben er al zoo herhaaldelij op gewezen dat tegenwoordig in de provinciale dagbladpers voortdurenc berichten voorkomen uit onze gemeente die kant noch wal raken niet alleen, maar die meermalen zeer onaangenaam en zelfs zeer schadelijk zijn voor de betrokkenen. Vooral in dezen tijd doen zij vee kwaad aan den naam onzer plaatsen onze industrie. Er schijnt geen verandering in te komen, hoe dikwijls erop gewezen wordt dat men toch direct geen geloo moet 9laan aan de praatjes van den man op de straat, dat men eer9t toch eens goed diende te informeeren. Ook klachten bij verschillende redacties blijven zonder resultaat. Eigenaardig dat gewoonlijk precies dezelfde berichten in dezelfde vier bladen voorkomen. Thans komt weer in drie ervan (Prov. CrtHuisgezin en Dagblat van Noord.Brabant) een bericht voor omtrent de fabriek def fa. Vincent Hoffmans en Zonen, alhier, |,nl. dat de fabriek van chemische producten en lijmfabriek in verband met moei lijkheden in den afzet, zijn stopgezet en dat ongeveer 30 arbeiders zijn ontslagen De fa. Hoffmans verzoekt ons na drukkelijk dit bericht ten sterkste tegen te spreken. De chemische fabriek werkt zelfs op volle capaciteit, terwijl alleen de afdeeling vleeschlijmfabricage met het oog op Russische dumping, tijdelijk is beperkt. Men zal begrijpen, zoo deelen ons de firmanten mede, welke een nadeel onze fabriek, speciaal chemische fa- briek, door dergelijke looze en on- juiste berichten ondervindt en zij zullen dan ook niet nalaten bij de respectieve redacties hun beklag te doen en te onderzoeken of aan dergelijke practijken langs wettelijken weg in hun eigen en 't algemeen belang geen einde is te maken. voor een buitengewoon filmwerk naar de Zie advertentie le blad. des avonds 8 uur. zal In de Achterzaal van HOTEL VERWIE L, door den heer een lezing worden (C 1 o s e- u p) gehouden, over HET BESTUUR. Voorverkoop en plaatsbespreking by Wed. PULLES, Sigarenmagazijn, gemeld is de Waalwijksche Ontwik kelingsclub er in geslaagd de bekende Amsterdamsche filmcriticus de heer A. van Domburg, ook bekend als Close.up, voor een lezing te Waal- wijk te engageeren. Voor vele Waalwijkers zal de heer van Domburg, thans redacteur van „de Tijd' te Amsterdam, geen onbe kende zijn, daar hij vroeger als leeraar aan de Waalwijksche Handelsschool verbonden was Voor een zoo uiterst actueel onder werp als film zal in onze plaats zeker wel de noodige belangstelling bestaan, vooral waar dit behandeld wordt door een der bekendste film-critici van ons land. Jarenlang heeft de heer van Domburg in „de Tijd", „de Nieuwe Eeuw" en andere katholieke bladen strijd gevoerd tegen de Amerikaansche rommelproductie, waarmede de film- markt is overvoerd geworden en het groote publiek een wansmaak is bij- gebracht Thans zal hij ook in Waalwijk komen vertellen, welke waarde de film heeft voor kunst en cultuur. Ook in Waalwijk zitten de bioscopen week op week vol, we kunnen dus met reden verwachten dat die talrijke film liefhebbers ook eens wat meer zullen willen weten van het onderwerp dat de heer van Domburg zal behandelen Men zie voor nadere bijzonderheden de advertentie. VERWACHT WITTE BIOSCOOP. Waa/wijksch -Usbaan. Eindelijk hebben we dan weer ijs. Het heeft er lang uitgezien alsof er dezen winter in 't geheel geen vorstje zou komen. Maar beter laat dan nooit zullen we maar denken en als de weerberichten juist blijken kunnen we er nog een flinke tijd van profiteeren ook. De Waalwijksche Usbaan is than9 in prachtige conditie. Reeds Donder dagmiddag werd het ijs sterk genoeg bevonden om de baan open te stellen en reeds aanstonds waren er tal van liefhebbers die kwamen opdagen om de ijzers die reeds enkele jaren niet meer uit het vet waren geweest onder te binden. Ook gisterenmiddag was het er weer druk, vooral vele schoolkinderen die voor ijspret vrijaf hadden gekregen. Er staan ons nu enkele mooie ijsdagen te wachten, blijft het weer goed dan zal er vandaag en morgen flink wor den gereden en verwachten we een groote drukte op de prachtige baan. Heden wordt de baan om 12 uur en morgen om 11 uur geopend. Aan de loketter, zijn dagkaarten verkrijg— krijgbaar a 40 cent voor volwassenen en i 20 cent voor kinderen. Het be stuur der ijsclub heeft de doorloo- pende kaarten wegens het reeds ver gevorderde seizoen op f 1.50 gesteld. De kaarten moeten zichtbaar gedragen worden. Het bestuur verzoekt ons nog mede te deelen dat het streng verboden zal Een passage in het verslag van de zjn op de baan in zg. „slierten" te algemeene vergadering van den R K. rqtlen. Een maatregel die wij zeer Vrouwenbond (zie ons no. van 11. toejuichen daar door deze bezigheid Zaterdag) zou aanleiding geven tot maar al te dikwijls het plezier voor verwarring. de overige rijders bedorven wordt en Mevrouw Jansen-Huljs fs gekozen men bovendien het ijs bederft. tot bestuurslid voor de parochie St. Waalwijksche ontwikkellngsclub. Jan inplaats van Mevr. Moonen-Sassen, Zooals Woensdag reeds kort werd tevens presidente was. Gildefeest. Door het gilde St. Crispijn en St. Crispianus werd dezer dagen in café v. d. Meijs het jaarlijksch gildefeest gegeven. De gildebroeders kwamen zelf in verschillende nummers voor iet voetlicht, en vertolkten hun rollen, zooal niet op een onberispelijke, dan toch op een zeer amusante wijze, waardoor er dan ook volop gelachen is. Vooral aan het hoofdnummer „de Twee Spitsboeven" was bijzonderen zorg besteed. Goed af geloo pen. Toen de heer v. M. met zijn kneeht bezig was een benzinevat schoon te maken beging hij de onvoorzichtigheid dit te willen bespoedigen door het vat te verwarmen. Met een hevigen cnal sprong het vat uit elkaar en tientallen meters verder kwamen de eelen terecht. Wonder boven wonder swamen de heer v. M. en zijn knecht er zonder verwondingen af. Zij had den deze onvoorzichtigheid wel eens duur kunnen bekoopen. Aanrijding. In de St. Antoniusstraat had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto en een wlelrljdsler. Mej van M. werd door den vrachtwagen der firma tegen den grond gereden. Zelf «wam zij er goed af, maar haar fiats werd geheel vernield. Expositie tapijten en etsen. Blijkens vorenstaande advertentie heeft de heer Jos de Folter in de etalages van zijn meubelmagazijn een expositie ingericht van Perzische tapij ten. Er is een keur van prachtig tapijt werk te bewonderen, en deze tentoon stelling is een duidelijk bewijs dat men ook voor goederen in het fijnere genre niet buiten Waalwijk behoeft te gaan. Tevens exposeert de heer de Folter een collectie der laatste werken van onze Waalwijksche kunstenares Elsa Rubbens, die zeker ieder zal bekoren. Het geheel is op een zeer smaak- volle wijze ingericht, en wij kunnen ieder aanraden eens een kijkje te gaan nemen. Men vindt er zeker iets van zijn gading, en bovendienwaarin zou men zijn geld in dezen onzekeren tijd beter kunnen beleggen dan in goede kunstwerken met blijvende waarde R.K. Vrouwenbond. De presidente wordt gekozen uit en door het bestuur, wat zal geschieden zoodra het bestuur wederom voltallig Is. t w. na de volgende algemeene vergadering. DRUNEN. Dinsdagavond gaf de har monie van hel PatroQqqJ. niet medewer king van de tooneëlvërèeniging weder om een uitvoering, waarbij meer humor was. De harmonie bracht onder leiding van den Directeur H. Brok. een G-tal nummers ten gehoore. Door de tooneel- vereeniging werd opgevoerd: „Wenken van het noodlot", een klucht met vele leuke scènes, waarmede onbedaarlijk is gelachen. Er werd als altijd vlot ge speeld. Verder werden nog eenige soli ten gehoore gebracht, zoodat het geheel een aardige en genotvolle avond was. Woensdagavond half 7 werd in de groote zaal der .Jongenscongregatie de algemeene jaarvergadering gehouden van de Kalveren verzekering, onderafd. N. C. B. De secretaris L. de Wit bracht ver slag uit, waaruit bleek dat het ledental met 8 is vermeerderd en thans 151 be draagt. Op 1 Jan. waren 122 kalveren verzekerd; voor 62 ongevallen werd dit jaar 934.20 uitbetaald. De inkomsten be droegen 1009.88. de uitgaven 1047.89. nadeelift saldo 38.01. Het reservefonds bedroeg op 31 Dec. 430.91. Het aftre dende bestuurslid A. Pulles werd her kozen. Op voorstel van 't bestuur werd beslo ten de prijs van stierkalveren beneden de 125 pond te verlagen en te brengen van 15 op 12 cent per pond. Tevens werd besloten te trachten de kalveren, welke moeten worden opgeruimd, naar Boxtel te verzenden. De Varkensvel-zekering hield Woensdagavond half 8 in de patronaats zaal haar algemeene jaarvergadering. De secretaris, M. v. Dommelen, bracht ver slag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten bedroegen 591.28 en de uitgaven 560.76, blijft in kas een saldo van 30.52. De bezittingen bedroegen op 31 J Dec. in totaai 127.59; in het reserve-^ fonds 644.68. Besloten werd de premie per maand te verlagen en te brengen van 15 op 10 cent voor varkens en voor zeugen van 30 op 25 cent. Voortaan zal de premie op den laatsten Zondag der maand worden opgehaald. - De vierde schaalcolleete, in de R.K. Kerk gehouden voor het crisis-co mité, heeft opgebracht ruim 100. NiEUWKUIJK. De WelEerw. heer S'eures, kapelaan alhier, is als zoodanig benoemd te Volker. Zeer noode zien de parochianen Z Eerw. uit de parochie vertrokken. Nooit was hem iets te veel waar het betrof het heil der parochie Tal ljke instellingen zooals H. Familie, Misslenaaikrlng, R.K Jeugdvereeniglng en meer anderen zullen aan hem veel verspelen. Hij was bemind door jong en oud, rijk en arm. Onze beste wen. schen vergezellen hem In zijn nieuwe standplaats SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Zaterdagmiddag 3 uur zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier door de afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders eene Openbare verga dering worden gehouden, waarin als sprekers zullen optreden de heeren W. Strijbis Pzn.. bondsvoorzitter en M. J. Kunst, met het onderwerp „Onzer tijden nood". A.s. Zondag des voormiddags 9.30 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fok- kema. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half drie in den dienst des woords voor te gaan Ü9. J. C. Hagen. Chr. Volksbond in 23e jaarvergadering bijeenkomen. •CAPELLE Gezien de tljdsomslan digheden, waarin op alle manier ge tracht wordt de christelijke gror.dsla gen van ons volksleven te ondermijnen besloot de A. R. Kiesvereeniging alhier pogingen aan te wenden om allen die het Evangelie verkiezen bo ven de revolutie, saam te brengen tot meerdere bestudeering van de AR beginselen. De eerste openbare ver gaderlng hiertoe zal worden belegd D. V. op Vrijdag 19 Febr. e k. des avonds te 7 uur ln het vergaderlokaal van Chr. Belangen te Viljhoeve (aan het Bruggetje). De heer A Melzke zal alsdan een onderwerp Inleiden over: „Werk slaking". De toegang ook voor niet leden is vrij. Na behandeling van dit onderwerp zal er bestuursverkiezing plaats vinden, door periodieke aflre ding van 2 bestuursleden, alsmede tot voorziening van een vacature ontstaan door het vertrek van dhr. A. Millenaar De 3e jaarvergadering van de Chr. Oranjevereniging „Het drievou dig Snoer" zal gehouden worden D V. Donderdag 18 Febr. e.k. des avonds te 7 uur In het gebouw van den Volksbond le Sprang. Tot deze vergadering, die een ge zellig karakter zal dragen worden alle leden opgewekt te komen en zoo mo gelijk hun medewerking te verleenen door zang en voordracht. De Voorzitter zal spreken over „Een gebouw zonder fundament". De afdeeling Sprang—Capelle en omstreken van Volksonderwijs hield j.l. Woensdagavond 7 uur in het Sta tionsk'. ffiehuls van den heer L. F. Dongen, alhier een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer E Colet. De zaal was geheel bezet. Nadat de voorzitter deze bijeen kom3t geopend had en de notulen der vorige ledenvergadering na voorlezirg waren goedgekeurd en vastgesteld bracht de secretaris de heer J K>-aak een keurig verzorgd verslag uit, om trent den toestand en de werkzaam heden der afdeeling gedurende hei vorige jaar. Het verslag getuigde van opbloeiend vereeniglngsleven en ge- stadigen groei van het ledental. Ook het verslag van den penningmeester den heer G. A. S. de Ba3, gaf blijk dat de vereeniging bloeiende is en dat de fiiar.cieele toestand geen reden WITTE BIOSCOOP. Op a s Dinsdag en Woensdag avond zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de feestelijke jaar vergadering gehouden worden van de afd. Sprang van den Ned. Chr Fa- brieksarbeidersbond, resp. voor de leden en hunne vrouwen en verloof den wonende ten Oosten en ten Wes ten van de Molensteeg, Tevens zijn van verschillende znsterorganisatie9 enz. afgevaardigden uitgenoodigd. De afdeeling Sprang van het Nederl. Werküedenverbpnd .Patri monium" zal op Maandag 22 Febr. des avonds half 8 in de zaal van den tot zorg baart De rekening en ver antwoording over 1931 werden door de heeren J. H. Jansen en A. Kerst nagezien en In orde bevonden. De heer H. J. Spierlngs, die de af deeling vertegenwoordigd had op de 5 en 6 Nov. 1.1. te Arnhem'gehouden alge meene vergadering van Volksonderwijs, bracht een uitgebreid verslag uit, om trent het verloop dezer jaarlljksche bijeenkomst der groote vereeniging Volksonderwijs. In verband met het niet doorgaan van de Prolestvergaderlng van het Plaatselijk Com ié van Actie tegen het wetsontwerp Terpslra op 6 Jan. 1.1 tengevolge van de slechte weersom standigheden dien avond, hield de voorzitter vervolgens een inleiding over hel bij de Volksvertegenwoordi ging ingediende wetsontwerp tot wijziging d r Lager Onderwijswet 1920 Na deze door de aanwezigen met aandacht gevolgde uiteenzetting werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen „De vergadering, belegd door hel Plaatselijk Comiié van Actie tegen het Wetsontwerp Terpstra gehouden te Capelle (N —Br.) op 10 Febr. 1932. gehoord de besprekingen, overwe gende dat het wetsontwerp inbreuk maakt op de pacificatie, ten nadeele van het openbaar onderwijs, dat het, in fhgranten strijd met de opdracht aan de Staatscommissie— Rutgers, bezuinigingen voorstelt, die de vitale belangen, zoowel van het bijzonder als het openbaar onderwijs dit met name door een uit onder wijs- en opvoedkundig oogpunt niet genoeg te veroordeelen opvoeren van het aantal leerlingen per leerkracht ten zeerste benadeelen, dat het geen bepalingen Inhoudt, die, in overeenstemming met genoemde opdracht, aan de financiëele gelijk stelling van openbaar en bijzonder onderwijs een minder kostbare toe passing geven; integendeel, dat het wetsontwerp oorzaak zal zijn ten na deele van Rijks— ais Gemeentelijke Financiën voortgezette stichting van bijzondere scholen en schoolijes, dat het uit de Wet wegneemt een als noodzagelijk voorgenomen verbe» terde onderwijzers—opleiding en daarin bepalingen opneemt, die aan de be— mii ii in ii ii in in in ii Hm nun Z Wegens het groote succes Z Z dat wij hadden met onze Z - htbben wij besloten deze te 1 verlengen tot 1 APRIL. E Z Systeem „Eugène" MO.— E Z Systeem „Welt a" f 5.— E Z per geheel orlglr.eele behandeling E Z en gegarandeerd. E E COR. VAN OE WIEL. 2 Dames- en Heerenkapper 2 Naast het Postkantoor Tel 8. 2 Waalwijk. 47606 E IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM a. bij de aanvrage, tot oprichting van een bijzondere school niet meer mee te tellen de kinderen, die reeds een bijzondere school hezoeken, b. geen medewerking te verleenen tot oprichting van bijzondere scholen met minder dan drie leerkrachten, c. de concentratie van U. L. O.- scholen te bevorderen,. verklaart zich homogeen met de door het „Comité van Actie tegen het Wetsontwerp Terpstra" ingestelde actie, vertrouwt, dat het deze actie on- ve-zwakt zal voortzetten, teneinde de Volksvertegenwoordiging te overtuigen van den noodzaak van het aanbrengen van de door het Comité voorgestane verbeteringen en besluit deze motie ter kennis te brengen van de Tweede Kamer der S'aten - Generaal en de pers, Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank voor de belangstelling het huishou- delijk gedeelte der bijeenkomst en in troduceerde in hartelijke bewoordingen de tooneelvereeniging .Oefent U zeiven" uit 's Gravemoer, die onder leiding van Mevr. v. Willigen, het tooneelstuk in 3 bedrijven „Onder één dak" van J. Fabricius, voor het voetlicht bracht. Ongetwijfeld heeft deze vereeniging met de opvoering van dit werk bewezen, dat zij als di lettanten vereeniging op zeer hoog peil staat. Alle rollen, zoowel de hoofdrol als nevenrollen, werden op onverbeterlijke wijze vertolkt, hetgeen voorzeker te danken is aan volharding en studie onder accurate en artistieke leiding. De aanwezigen hebben met onverdeelde belangstelling deze uit voering beluisterd en door spontaan applaus aan hun ingenomenheid uiting gegeven. De algemeene voorjaarskeuring voor spiingstieren zal, voor wat be- trett deze gemeente, worden gehou- en op Dinsdag 15 Maart des v.m. 9 uur te Waalwijk. -- De twee groote voorjaarsmarkten zuilen in deze gemeente worden ge houden op Donderdag 17 Maart en op Donderdag 7 April. GEERT* UIDENBERG Voor de Lvangeiisalie Eben Haezer te Raams- donksvter hoopt Zondag a.s. des v.m. u en des n m. 2 uur voor te Raan de heer van der Ent uit Aalst. Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier opt z°ndag as. des v.m. 10 uur -oor te gaan Ds. van de Loos uit Lage Zwaluwe. LOONOPZAND. Deze wetk hielden de werkmeesters alhier een vergadering, om te komen tot oprichting eenerafd. ^an den RK Werkmeestersbond St. Johannes den Dooper. Een hoofdbe stuurslid met name de heer v. d. Horst uit Utrecht was aanwezig om verschil- lende inlichtingen aangaande den Bond 'e verschaffen. Staande de vergadering gaven zich een veertiental aanwezigen °P om lid te worden, zoodat in de volgende week tot definitieve oprichting zal worden overgegaan. Met de op. richting van deze afd. zal zeer zeker voor de betrokken werkmeesters In de al lang gevoelde behoefte om een e,gen vakbond te bezitlen voldaan zfin. Daartegen zal de Vakbond van den R K Fabrleksarbeldersbond er zeker onder "jden, want een drietal besluursleden zullen naar den Werkmeestersbond overgaan waaronder Voorzitter en Se cretaris die belden al 12'/a jaar In het bestuur zitiing hebben. LOON OP ZAND. Naar aanleiding eener circulaire van het Nat. Crisis— Comité, kan aan noodlijdende boeren en tuinders, met minder dan 5 H.A. grond,legen sterk gereduceerden prijs of gratis zwavelzure ammoniak be schikbaar worden gesteld. Vanwege den burgemeester zijn de desbetreffends Boerenbonden hiermede in kennis ge steld. Naar aanleiding hiervan hield de Boerenbond alhier een spoed- elschende vergadering waarop 't doel en de strekking dezer circulaire werd te kennen gegeven. De opkomst van degenen die daarvoor in aanmerking konden komen was goed en er werd druk gebruik van gemaakt, in de hoop dat het bestelde zal verkregen worden. Een nobele daad van het N C C dat ook de zoo zwaar getroffen kleine boeren en tuinders niet vergeet. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 11 Febr. '32. De Bond van R.K. Zangkoren in bet dekenaat Heusden besloot dezen Met "een woord van erkentelijkheid 1 "SnJaarUjksche bijeenkomst te hou- werd de leidater en uitvoerenden ',n Vli|men op Zonda8 17 April e.k. namens de aanwezigen door den heer1 Zoo druk als het vroeger was met Colet dank gezellige avoni gebracht, waarna hij dezen Carnaval, dl® zelfs zeer vele Langstra- vond van Volksonderwijs 'ers naar f1'®1* trok, zoo doodsch was 't Volksonderwijs sloot. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des nam ddags half drie op te treden Ds. Louwe Kooymans uil Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Dat de radio distributie in deze gemeente in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat het aantal aansluitingen in betrekkelijk korten ijd de honderd reeds heeft over. schreden. Naar we vernemen is door land bouwers en tuinders, die hiervoor in aanmerking komen, ongeveer 9000 K. G. zwavelzure amoniak, welke vanwege het Crisis Comité voor deze groep aan verminderden prijs wordt beschikbaar gesteld, aangevraagd. J.l. Woensdagavond ontstond )rand in den schoorsteen van het luis bewoond door de gezinnen R en D. in de Kom alhier. Door het srachtig optreden der bewoners, ge- ïolpen door de buren werd de brand met emmers water tijdig gebluscht, zoodat erger voorkomen werd. A.s. Zondag hoopt voor de Ned, Herv. gemeente a. d. Loonschendijk des nam. 2 uur op te treden Ds. Mulhnickel uit Waalwijk. CAPELLE. Op 21 Februari a.s. hoopt de heer Ant. van Beek, mets- terknecht bij de firma Adr. Oerlemans enjZonen Bouwmaterlalenhandel aihier, den dag le herdenken dat hij voor 0 jaren in dienst trad bij genoemde ma. Het zal hem op dezen dag voor zeker aan belangstelling niet ontbre ken. thans. Van vastenavondviering was hier niets te merken. Wel was er op een paar plaatsen gelegenheid tot dansen, doch ook daar was het geen vergelijking met vroeger, zoodat we gerust kunnen zeg gen dat de Carnaval hier eerlang tot het verleden zal behooren. De uitslag van de 4e ronde van den dam wedstrijd bij V. D. is: le groep Bax-de Graag 02; De Joode-Pellekaan 0—2. 2e groep Swagemakers-Deurloo 0—2; Jonker-Schijf I 20. A.s. Zaterdag wordt hier verwacht om te spelen in den nederlaagwedstrijd bij Longa de V.V. Sparta uit Vrijhoeve- Capelle. Voor het Kantongerecht werd hier veroordeeld J. W. H. M., artist te Breda, voor het buiten noodzaak uitoefenen der geneeskunde. De uitspraak luidde f 300 subs. 30 dagen hechtenis met openbaar making van het vonnis. Kaatsheuvel, 12 Febr. '32. Kermis 1932. Voor de kermis 1932 zijn door B. en W. dezer gemeente de staanplaatsen van vermakelijkheden verpacht. Voor Kaatsheuvel werd toegewezen: P. J. Roels, Stoomcaroussel. B. M. Giesen, Caroussel en Luchtschommel. G. Gersen. Gebakkraam. J. Maas, Fo tografietent. F. Jansen, Koek- en Sui- kerkraam. A. Jansen-v. Giesen, Sui- kerkraam. J. v. d, Leeuw, Suiker- kraam. A. Thiel-v. Gemert, Gebak kraam. Gez. J. en W. Vogel, Galante- In de Geref. Kerk alhier, boopi riekraam. A. H. de Jong, Galanterie- s. Zondag 14 Febr. des avonds zeï kraam. H. H. Geven, Schiet- en lfin- uur op te treden Ds. Menke van Gen- trektent. Chr. Sleeker, Werptent. deren i X. F. Vale, Vliegboomsport. L. Schel- WASPIK. In de gehouden jaarver. lekens' Fruitkraam. - C. Hueber-van gadering van de Harmonie .Volks- Beers' Palin8j cn ;™rkraam. - A- Hun- vlijt en Volksvermaak" werden tol estuursleden herkozen de heeren A. loom, A. P. Brokx en J. P. van Velt- loven. Door B. en W. is aan den heer teekenis van den onderwijzerals op— SneIs vergunning ingevolge de voedkundige leerkracht ten zeerste brechts, Paling- en vischkraam. Voor Loonopzand L. Lindaert, Zweefmolen. Wed. N. Theunisz, Galanterie- en Suikerkraam. J. v. Helvcrt, Paling- en zuurkraam. H. Theunisz, Schiettent. W. de Poo- afbreuk doen, van oordeel, dat aan de financiëele gelijkstelling een minder kostbare toe passing kan worden gegeven, waarbij bovendien de belangen van het on derwijs zullen worden gediend, door o. a. Hinderwet verleend tot het oprichten ter' Gebakkraam. A. C. Leander. eener slagerij in het pand wijk A No. Luchtschommel. Winkclicrsvereeniging. De Winkeliersvereniging hield Dins- dag in de zaal van Euphonia een fcest- 1 avond, waarop het zeer stemmingsvol toeging. Aan liet eind werden de niet af- gehaalde prijzen van de St. Nicolaasver- 60. Aan den heer M. de Klijn is ver- lof verleend voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in het perceel wijk A No. 123. VERWACHT ddttwc£igjdi uuui ucii neer v»«v

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9