NET DAGMEISIE Waarschuwing Hel Leven van ie Dieren. Notaris SCHREURS Notaris SCHREURS Gevraagd A. L. Brehm Mandenwringend liepen zij In het rl Het was of allen hun bezinning fit waren. Een aantal jongelieden echter naar het gat, ten einde f trachten de drenkelingen te redden. K rh het ijs brokkelde steeds meer f en het duurde niet lang of niet Jjlflder dan veertien personen lagen ,ejongeman de 26-jarige schilder Van Megen woonachtig te Nijmegen li» met een vriend naar Bemmel was komen om daar schaatsen te rijden bedacht zich geen oogenblik en sprong water om de drenkelingen te redden, ui] moest zijn moedige poging met Jen dood bekoopen. gen tweede moedige redder, de 24iarlge melkhandelaar W. j. Alofs. wonende te Haalderen, begaf zich eveneens onverwflld te water. Hij slaagde er in een der meisjes grijpen. Met schier bovenmensche lljke inspanning kon bfl haar op het jij brengen. Deze eerste geredde bleek een zus. lef van den moedigen Alofs te zijn. Voor de tweede maal duikende kon mi een jongen van 14 jaar grijpen. ee[1 zekere F. Wilting, zijn buurjongen. Ook bij hem wist men de levensgeesten weer op te wekken. Alofs zette zijn reddingspogingen Inlusschen onvermoeid voort en ver eerde meermalen in levensgevaar. Door middel van de inmiddels aan gebrachte langere ladder wist hfl het pelsje Rijken uit Bemmel op het droge te brengen. De dappere kerel had veel water binnengekregen en was een bezwij ming nabij Niettemin begaf hfl zich oogenbllkkelijk weer te water ten einde zijn heldenwerk voort te zetten. Het was toen helaas reeds te voorzien, dit geen der slachtoffers meer levend «borgen zou kunnen worden. De duisternis begon snel te vallen, maar Alofs bleef doorgaan met het zoeken „aar de drenkelingen, zich er niet aan storende dat de ijspegels aan zijn kleeren hingen. Hij slaagde er achter, eenvolgens in de 17-jarige Tonla Willing, en de 18 jarige Fien Wilting, austers van den geredden jongen, boven te brengen Ofschoon dr. Poell uil Bemmel geruimen lijd kunstmatige ademhaling toepaste, waren de levens geesten bij beiden reeds geweken. Ten slotte vond hij het ontzielde lichaam van Van Megen, die bij de moedige reddingspogingen om het leven was gekomen. Het lijk van de 18-)arlge Mathilde Heymen uit Bem mel kon hij niet vinden. Op dringend verzoek van de om slanders begaf Alofs zich hierna naar huls. De man was volkomen verkleumd en uitgeput. Auto tegen een boom gereden. Wolff meldt uit Kranenburg, dat de Nederlandsche bankier van Oort uit Nijmegen gisteravond op den weg van Kleef naar Kranenburg met zijn auto legen een boom is gereden. Hij is uit den auto geslingerd en zwaar gewond naar het ziekenhuis te Kra- nenburg vervoerd, waar hij kort daarop is overleden. Op de plaats van het ongeluk werden ongeveer 20 000 rijksmarken gevonden. Kind verbrand. Te Oudenbosch kreeg het 2 jarig zoontje van A K., een kan heete kotfie over het lichaam en bekwam zulke hevige brandwonden dat de kleine aan de gevolgen is overleden. Overreden en gedood. Maandagmiddag is het negenjarige toon'je van den fabrieksarbeider D., te Velsen, wonende in de Noorder- dorpstraat, in de Meervlietstraat aldaar door een vrachtauto van de firma Z. overreden en gedood. Auto te water. Maandagavond half zeven reed de 32-jarige O uit Aerdenhout met zijn auto langs de Leidsche Vaart te Haar lem In de richting Aerdenhout. Ter hoogte van het viaduct is de auto vermoedelijk door het springen van een band geslipt en In de vaart terecht gekomen. De heer G.. die alleen in den auto zat. moet gepoogd hebben zich zwemmend te redden, doch waar- schtjnlljk door het ijs is dit niet gelukt. Het lp was vannacht nog niet ge. vonden. Sneltrein In Frankrijk ontspoord. Zondagavond Is de sneltrein Ven. tlmigliaParijs, nabij Marseille ont spoord. Het ongeluk werd veroorzaakt door ontploffing van een helsche machine, die op de rails geplaatst was. Toen de locomotief van de trein juist over een kleine brug reed, volgde een geweldige explosie waarvan de kna '°t ver in den omtrek gehoord kon worden. De locomotief reed na de ontsporing roet den tender, een bagagewagen en een restauratierijtuig nog een honderd meter door alvorens tot staan te komen. Me volgende rijtuigen vielen van den o 8 meter hoogen spoordijk. Eenige Passagiers werden licht gewond. Dynamtetaanslag uit wraak. Zondagnacht Is te Qothenburg door een dynamtetaanslag een huis zoo goed als geheel vernield, terwijl tot nog toe uit de puinhoopen vijf dooden en vijf gewonden zijn geborgen. De vier gezinnen, die in het huls woonden, sliepen allen toen de ont- plolfi ig plaats vond. Uit de puinhoopen werden drie dooden geborgen, terwijl zeven personen zwaar gewond naar het ziekenhuis werden overgebracht, waar korten tijd later twee hunner zijn overleden. De aanslag Is gepleegd door een 5-jarlg bouwvakarbeider, die besloten had wraak te oefenen op zijn geschei den vrouw. Omstreeks half drie wierp hij een >akket met dynamiet door een venster In een kamer van het huis, waarin zijn gescheiden vrouw woonde. Des morgens vond men den man dood in een bosch nabij de stad hij had een eind aan zijn leven gemaakt. De doodslag op Notaris Courrech Staal Naar wij vernemen heeft C. S. te Woerden, die op 29 Januari j.l. door de rechtbank te Dordrecht als verdacht van doodslag op notaris Courrech Sta 1 te Qortnchem tot vijftien jaar werd veroordeeld, hooger beroep aan eeteekend. Hij zal voor het Haagsche Gerechtshof verdedigd worden door mr. dr. W. A. Vrolijk te Arnhem. Omtrent den datum van deze behande- tng in tweede instantie is nog niets bekend. Door armoede tot 't misdrijf gekomen De politie heeft te Amsterdam een man gearresteerd wegens het vervaar dlgen van valsche munt. Het zal ongeveer veertien dagen geleden zijn, dat bij de politie te Apeldoorn eenige valsche rijksdaalders gedeponeerd werden, die door winke liers aldaar in betaling waren genomen. Alles wees er op. dat de dader moest zijn een dertigjarig goudsmid. Terwijl dit onderzoek nog aan den gang was, verdween de ex goudsmid met vrouw en kind naar Amsterdam, waar de man in den val liep. De rechercheurs zagen hem een sigarenwinkel aan den Zeeburgerdijk binnengaan. Even later gingen zij naar binnen. Het bleek dat de goudsmid met een valschen rijksdaalder had betaald. Hij werd onmiddellijk aange. houden en naar het bureau Linneaus straat gebracht. Daarna werd. in zijn woning een huiszoeking verricht. In het keukentje op het aanrecht werd een stel \alsche munters werk tuigen gevonden en eenige specie. Deze werden In beslag genomen en naar het bureau overgebracht. Qe bleken is dat de dader er in totaal ongeveer zestien vervaardigd had. Zij waren vrij goed nagemaakt. Het zilver gehalte kwam ongeveer overeen met de echte rijksdaalders. De arrestant was sterk onder den indruk van het gebeurde. Herhaaldelijk had hij op alle wijzen getracht een betrekking te krijgen, doch overal liep het mis. Ten slotte was er geen brood meer in huis. Zoowel hij als zijn vrouw en kind leden honger. Het gebeurde dat het kind huilende wak«er werd van den honger. Na lang ge aarzeld te hebben, besloot hij zijn kennis die hij in de practijk had.opge- daan aan te wenden tot't vei vaardigen van valsche munt. Telkens, wanneer hij een valschen rijksdaalder had uitgegeven, liep hij met het wisselgeld naar een bakker en zijn eerste werk was het koopen van brood. Daar hij vreesde in Apeldoorn betrapt te worden, vertrok hij naar de hoofd stad. De man heeft een eerlijke loopbaan achter den rugop zijn gedrag is niet de minste aanmerking geweest. Al zijn bezittingen had hij moeten verkoopen. Drie personen door kolendamp gestikt In de gemeente Veldeghem vond men des morgens de 67-jarfge vrouw L. de Paepe, hare 28-jarige dochter C. Maertens en een kind van negen maanden dood te bed liggen. Zij waren des nachts gestikt door kolendamp, welke de slaapkamer gevuld had uit een dichtgezette kachel. Knaapje te IJmulden overreden. Qlstermiddag heeft te IJmuiden een tragisch ongeval plaats gevonden. De 8-jarige P. Doustra stak van een zijweg komende plotseling de straat over, juist toen van den kant van de pont een bestelauto kwam aanrijden. De bestuurder van den auto kon, hoewel hij sterk remde, niet voorkomen, dat het knaapje door den auto werd ge grepen. Het werd een eind meege sleurd en kwam toen onder den auto terecht. Deerlijk verwond werd de jongen een huis binnengedragen, waar spoedig geneeskundige hulp aanwezig was. Deze mocht echter niet meer batenhet knaapje overleed spoedig aan de gevolgen. Auto te water. Maandagavond omstreeks half zeven, Is ter hoogte van den spoordijk, waar. De schitterende en gun stig gelegen baan der Waalwijksche IJsclub, die vanaf Donderdag in uit stekende conditie ver. keerde en enorm veel liefhebbers trok. Deze foto ts Zaterdag, middag betrekkelijk vroeg genomen. Zondag was 't bezoek overweldigend. Men schat 't aantal lief hebbers van Zaterdag op 1000 en van Zondag op 1500. over de tram van Amsterdam naar Zandvoort de spoorbaan Haarlem- Rotterdam "passeert, een luxe auto, bestuurd door den heer P. M O., directeur der Int. Kolfiehandelmaat. schappij, wonende In Aerdenhcut, in het water van de Leidsche Vaart gereden. De autobestuurder is ver dronken. Nadat de auto op den walkant was gebracht bleek dat de wagen een lekken linker—voorband had gekregen. Naar het lijk van den bestuurder is den geheelen avond gedregd, doch het is niet gevonden Bewoners van huizen aan de overzijde van de vaart, hebben gezien dat de bestuurder uit den auto is gekropen en naar den walkant wilde gaan, doch blijkbaar uitgleed of door koude bevangen werd en onder het Ijs verdween. Albert Carré, f Uit Parijs mag een enkel woord ter herdenking van Albert Carré niet ontbreken, dezen waardigen tweeden zoon van Oscar. De laatste jaren trad hij gereg ld met zijn paarden nummer in het Medrano-circus op. Vijf en-veertig paarden scheen hij er nog te zijner beschikking te hebben. Het Parijsche publiek werd niet moe er hem toe te juichen. Onnoodig te zeggen, dat de dieren zijn liefde hadden. Doorkneed in de knepen en tradities van de dressuur in vrijheid en het hooge schoolrijden, was hij een sierlijk ruiter, om het even of hij zich vertoonde in de zwarte rok of een dracht van Oostersche kleurigheid. Hij was gehuwd met de school- rijdster Dora Schumann en laat eenige zoons na, de een zegt twee, de ander drie van wie de oudste de dochter van den clown Paul Fratellini getrouwd heeft. De zoons schijnen de hippische traditie te zullen voortzetten. Zestig doodvonnissen. Het opperste gerechtshof te Nairobi heefi 60 inboorlingen ter dood veroor deeld en tien tot gevangenzitting voor onbepaalden tijd, omdat zij in het Oekambadistrict door stokslagen een „toovenares" hebben gedood, die zij er van beschuldigden een vrouw door betoovering ernstig ziek te hebben gemaakt. hun redding zouden moeten wachten. Na uren, die mij eindeloos leken, dacht ik, dat wij van dorst zouden omkomen. Toen ik hopeloos ging liggen, hoorde lk plotseling geroep. Ik schreeuwde mijn naam terug, alsook die van mijn twee gewonde kameraden en begon als een razende zelf te graven in de richting vanwaar lit de menschelijke stemmen had gehoord." Urenlang heeft P.que moeten wach ten, alvorens hij werd verlost. Tegen 6 uur gisteravond kwamen de redders voor het eerst met hem in contact en eerst hedenochtend om half zeven zag hij met zijn twee lotgenooten het dag. licht, dat zestien zijner kameraden niet meer zouden aanschouwen. P que en de Cechoslovaak in zijn gezelschap waren slechts betrekkelijk licht gewond, doch hun zenuwen waren dermate geschokt, dat men hun een inspuiting moest geven. De derde persoon, die tegelijk naar boven werd gebracht, ts zwaar gewondalle drie werden naar 't ziekenhuis te Charleroi overgebracht, waar voor hen reeds de andere slacht- tff:rs waren opgenomen. Den geheelen dag bleven talrijke personen, bloedverwanten en vrienden van de slachtoffers of de redders voor den ingang van de mijn staan. Een van de smartelijkste voorvallen deed zich voor, toen de mijn haar eerste prooi losliet: het was het lijk van den zoon van een opzichter-houwer, welke laatste zich bij de eerste reddings ploegen bevond, die afdaalden. De opzichter weigerde zich te laten af lossen, doch toen het eerste IQk naar boven kwam en men den man vertelde, dat het stoffelijk overschot van zijn zoon was gevonden, zakte hij ineen en moest weggeleid worden. Alle lijken, die successievelijk naar boven gebracht worden, zijn vreeselijk verminkt, zoo dat in vele gevallen herkenning slechts mogelijk was door de op de lampen vermelde nummers of namen. De koning en de koningin van Belg vergezeld van minister Htyman, hebben ook een bezoek gebracht aan de gewonden en de nabestaanden van de gedooden, alsmede aan de mijn, waar deze vreeselljke ramp heeft plaats gehad. Plaats uw advertentien in het blad, dat in uwe plaats en omgeving gelezen wordt; steunt de plaatselijke industrie. Ontzettende uren in een mijn. De tragische balans van de mijnramp te Marchlenne kan thans worden op. gemaakt: 16 dooden, 8 gewonden,van wie drie levensgevaarlijk, een onge deerd gebleven mijnwerker Alle over levenden zullen levenslang de herin nering aan de ontzettende uren be waren. Hoe deze uren zijn geweest, blijkt uit het bondige en aangrijpende verhaal van den geredden mijnwerker jean P que „lk bevond mij midden in de mijn gang, toen de ramp plaats had. Eens» klaps hoorde ik een donderend gedreun. Ik dacht, dat een mechanische hamer neerstortte en een bergsteenkoolmee voerde. Ik wilde mij in veiligheid brengen, maar ik was aan beide zijden door de instorting ingesloten en er was geen ontkomen meer aan. Overal was alles afgesloten. Met moeite kon ik adem halen. Toen ik wat was btjge- komen, hoorde ik hel steunen van mijn kameraad Kolawa vlak bij en vaneen nabijzljnde uitholling hoorde lk het gereutel van twee stervenden. Ik greep mQn electrische lamp en deed de ronde, lk zag zes kameraden liggen, vreeselijk verminkt aan hoofd en rug. Ik nam hun electrische lampen, want ik wist niet hoeveel dagen en nachten wij op XMAfcUWö l/IT HEUSDEN. Heusden, 16 Febiuari '32 Zaterdag speelde Sparta (Vrijhoeven) hier tegen Longa. Dit was de 8de nederlaag-wedstrijd en werd gewon nen door de laatste met 5—2. Met zekerheid kan worden mee gedeeld dat hier en in de omgeving der stad ln de laatste dagen reeds enkele ooievaars zijn waargenomen, wat ongeveer een maand vroeger is dan normaal. Aan den op 17 April te Son te houden solistenwedstrijd wordt door eenige werkende leden der R K Fan- fare deelgenomen, benevens door een dubbel—kwartet. Hoewel er maai eenige dagen vorst geweest Is, hebben toch velen de schaatsen kunnen aanbinden vooral het ondergeloopen land op de uiter- j waard bood een mooie gelegenheid om te schaatsen. De Chr. Jongelingsvereenlng is voornemens een reclteeravond te hou den op 4 Maart e. k. Tot lid derjuiy zijn aangezocht de heeren D. Hees, P. Maasen en H. Schouten. ADVERTENTIëN. te Waalwijk boven 18 Jaar. Brjeven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 47786 te Drunen bericht, dat de namens de Kinderen IVO PULLEN te NleuwkuQk in veiling staande onroerende goederen zijn lnpe?et als volgt; 47788 Koop 1 op 1500. Koop 2 op 1820.— Koop 3 op 1830.— Koop 4 op 1120.— Toeslag heeft olaats ter her. berge van OODEFR. DE BONT te Nieuwkuljk op Donderdag 25 Februari 1932 des avonds 7 uur. te Drunen, bericht, dat de namens de Erven AUQ SURTEL te Drunen in veiling staande onroerende goe deren zijn ingezet als volgt: Koop 1 op 1 1000.— Koop 2 op 1 850.— Koop 3 op 1 3150.— Toeslag heeft olaats ter herberge van PIET KLERKS te Drunen r p Vrijdag 26 Februari 1932. des avonds 7 uur. 47787 Dit Is de afbeelding van de EENIGE verpakking van Klaver- blad's Karnemelkzeep..Het Melkmeisje No. 340M. N V. „HET KLAVERBLAD', Haarlem. Aan het Eureau van dit blad is de lnteekening opengesteld op geheel opnieuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschQnt ln 5 crompres gedrukte deelen, ge bonden in geheel linnen pracht band enz. tegen den prijs van slechts 13.25 per deel plus porto. Het is totaal 2000 blad zijden, 19 x 13V, c.M. met 318 afbeeldingen. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Ttelen. Waalwljksche Stoomdrokkerlj Aitoen Titles. UVVASsVvV, v™ HET MtLKMEUJt v N -WC »- InternationaalGedtponear

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3