Hel Radio Programma.! Voor de jeugd. Kunsthandel TILBURG. Spiegels en Schilderijen Etsen - Schilderstukken Kruisbeelden. Madonna's in plaat en beeld. Encadrementen. gemengd nieuws. gevaar van foenemd misver- 'Li in M buitenland. De twaalf staten die deel uitmaken Raad van den Volkenbond. ra" n balten aanwezigheid van China hoan een geheime bespreking en prd waarbij naar verluidt zou g«Vbesioten. dat een dringend beroep lapan zal worden gedaan, om de vijandelijkheden zoo spoedig mogelflk te staken. Oostenrijk verlangt uitbreiding van economisch arbeidsveld. De Oostenrijksche bondskanselier, Buresch, heeft de gezanten van Dttltschland, Engeland, Frankrflk en g en daarna die van andere landen inivangen en In een lange regeerlngs- verklaring medegedeeld, dat Oosten- !Jic absoluut een uitbreiding van zijn conomisch arbeidsveld noodlg heeft. ne Oostenrljksche regeering verklaart Lrom, dat zij met alle buurstaten allé andere landen, die daartoe Leid zijn, onderhandelingen over «conomische toenadering wil openen. ne kanselier verzocht den gezanten hun regeeringen zulks mede tedeelen en te vragen het streven der Oosten- tljksche regeering te steunen. Een verdwaalde vlieger. Een amateur-vlieger, die naar het Oooi wilde, kwam boven Frankrijk terecht. Van het vliegveld Schiphol is Zon dagmorgen een inwoner van het G >oi, die behalve aan paardensport ook aan liefhebberijvliegen doet, met een pander vliegtuig van de Amsterdamsche Luchtvaarschopl, de P H.—A IA., ver trokken. Hij had de vorige week zijn brevet gehaald en na de vele vluchten, die bij boven Schiphol had gedaan, wilde hij het thans eens verderop zoe ken. Hij vroeg en verkreeg toestem ming om met zijn vliegtuig een toch'je Ie doen boven de plaats van zijn in woning In Het Gooi. De P.H.A 1 A jkrtte en de vlieger, die als passagier 11,15 zijn zuster meenam, vertrok In Ooste-1 Ijjke richting. Hij is echter Zondag middag niet meer op Schiphol terug gekeerd. Het spreekt vanzelf, dat men zich ernstig ongerust begon temaken, totdat eindeltyk, via een familielid het bericht werd ontvangen, dat de ama teurvlieger een goed geslaagde nood landing had gedaan in België. Waar j hff zich bevond kon hij aan zijn familie niet opgeven, want het was in het 1 Waalsche gedeelte van België en van de bewoners had hij niet goed kunnen begrijpen, waar hij zich bevond. Hoe de Zondagsvlieger zoover uit de koer9 i9 geraakt, begrijpt men op Schiphol. Men heeft een radio-bericht voor den in België gestranden vlieger uit gezonden, waarin hem verzocht werd, niet «eer op te slijgen, doch zich telefonisch in verbinding te stellen met de Nat. Luchtvaartschool te Rotterdam. Het bleek dat hij ergens in Noord. Frankrijk in de buurt van Valenciennes geland was en een gebroken landing gestel had. Een instructeur der N. L. S haalt hem daar nu af. Slachtoffer van het ijs Uit Leeuwen—Beneden meldt men d.d 15 Febr. Gisteren zakte het 11jarig zoontje van C Jacobs door het ijs. Toen het kind op het droge was gebracht, ble ken de levensgeesten reeds geweken le zQn. Arbeiders In heete melasse gevallen. Zaterdagmiddag heeft op de Zuid- Nederlandsche Spiritusfabriek te Ber gen op Zoom een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl men bezig wa9, een Engelsch schip met heete melasse te beladen, kwamen de arbeider van den Borght en Loos, beiden wonende te Halsteren, te vallen. Zij kwamen in de heete massa terecht. In zeer emstigen toestand zijn zij naar het algemeen burgergasthuis vervoerd. Naar wij vanmorgen hebben ver nomen, is hun toestand zeer zorgelijk. AtiUSUA'8. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek adspiranten K en V. Donderdag van 8—9 30 uur. Gym nastiek heeren K. en V. Vrijdag van 8—9 30 uur. Gymnastiek dames K en V. Donderdag 8'/a uur Algemeene ver gadering Tavenu. Opkomst dringend verzocht. Vr^dagavond 8 uur repetitie adspi ranten W.G.V. Zaterdag 8 uur. A. van Domburg °ver .Film als Kunst— en Cultuur- factor". Hotel Verwiel. Zaterdag 8 uur Repetitie 2e tenoren. Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag 8'/i u. Repetitie voor allen. Liedertafel .Oefening en Vermaak'. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel «Oefening en Vermaak". MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 1G Februari. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd: 1153 paarden, 1 veulen, 1177 magere runderen, 920 vet te runderen, 280 vette kalveren, 860 nuchtere kalveren, 160 graskalveren, 225 schapen of lammeren, 72 biggen, 7 bok ken of geiten, 3 overloopers. Prijzen per 4 kilo: koeien 2024 ct., 3032 ct. en 35 38 ct.; ossen 22426 ct. 30—32 ct. en 34--37 ct.; stieren 20—23 ct., 2426 ct. en 2931 ct.; kalveren 30—35 ct., 474— 524 ct. en 574—651/» ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien 190—300, stieren 90—240, graskalveren 4085, paarden 180 225, slachtpaarden 100-180, hitten 75- 135, fok nuchtere kalveren 1017, slacht nuchtere kalveren 47, kalfkoei- en 165—290, pinken 100—150, vaar zen 135180, biggen ƒ2.505, per week 45 tot 85 cents. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen groot, de handel zeer lui en de prijzen van gisteren waren niet te handhaven. Een prima spoelingskoe ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren tamelijk ter markt, met gedruk- ten handel en de prijzen bleven gelijk aan die der vorige week. De aanvoer van vette kalveren was ruim, met zeer slechten handel en de prijzen van de beste soorten bleven ge handhaafd. Een prima kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien flink met kal- men handel, terwijl de prijzen op dezelf de hoogte bleven. Jongvee maar matig ter markt, met lui en handel en vry vaste prijzen. De aanvoer van graskalveren was eveneens matig, de handel was vlotter met onveranderde prijzen. Per pond 20, 22 en 24 cent. Nuchtere fok- en slachtkalvercn met grooten aanvoer, zeer slechten handel en lagere prijzen. De prijzen van werk- en slachtpaarden en hitten was redelijk, met stillen handel en ongeveer de oude prijzen Biggen weinig ter markt, met zeer flauwen handel en lage prijzen. Schapen en lammeren tamelijk aange voerd, handel en prijzen als gisteren. de dorst. Hij besloot water te gaan zoeken. Maar hoe hij keek en tuurde, er was nergens een druppel water te bekennen. Uren lang liep hij weer door in de gloeiende zon, het wa9 een ware marteling. Toen bedacht hij, dat er misschien water onder den grond zou zitten. Met zijn handen begon hij te graven, de eene kuil na den andere, maar ook daar niets dan teleurstelling. Verderop probeerde hij het weer opnieuw, vlak bij een groote castusboom. Weer groef hij tevergeefs en zijn handen waren overal geschaafd door dat harde scherpe zand. Opeens grijpt hij in een wortel, die zacht en sappig is. Hij trekt een stuk van dien wortel uit den grond, rook er eens aan, zette er toen zijn tanden in, en. wat een gelnk 1 Daar vond hij een eetbare wortel, die niet alleen zijn honger stilde, maar ook zijn dorst leschte. Hij groef nog een groot stuk wortel uit, stak dat in zijn mond en ging nu vol moed verder. Dagen ach tereen liep hij, 9teed" maar naar het oosten, tot hij tenslotte aan een kleine havenplaats bij de kust kwam. Den heelen weg had hij zich door dien wortel, die overal in den grond vlak bij de cactusboomen te vinden was. gevoed. In de haven lag een groot schip met bestemming naar zijn vader land. Hij wilde graag onderweg de kost verdienen met werken, daar zag hij niet tegenop, als hij maar niet alleen in het vreemde land moest achter blijven. De kapitein was een braaf mensch en stemde dadelijk toe. Tom hielp onderweg in de keuken en na een paar weken stapte hij in zijn geboorteplaats weer aan wal. Hij holde naar zijn ouderlijk huis en de gezichten van zijn vader en moeder waren onbeschrijfelijk. Toen de blii- heid van het weerzien een beetje voorbij wa9, vertelde hij alles wat hij bij zijn oom had meegemaakt. Zijn vader en moeder waren daar natuur lijk heel boos over en schreven een langen brief aan hun iamilielid, waar in zij hem vertelden, dat hun zoon weer veilig thuis was en dat zij het schande vonden om hun kind zoo te behandelen. Tom die intusschen had leeien aanpakken, ging nu bij een baas in de leer De banketbakkei ij had hem aan boord zeer aangetrokken en na een paar jaar was hij de eerste be diende in een flinke banketbakkerij. Hij was een heel goed vakman, had plezier in zijn dagelijks werk en verzon iederen keer een nieuw koekje of gebakje, waardoor de zaak steeds meer klanten kreeg. Zoo was hij al weer lang zijn leed uit Amerika ver geten, toen hij na verloop van mis. schien wel tien jaar, een groote gele enveloppe uit dat vreemde land kreeg, dat er heel gewichtig uitzag met vijf groote lakken aan den achterkant. Stel je zijn verbazing voor, toen hij het openmaakte en uit den brief la9, dat zijn oom gestorven was en hem tot een erfgenaam had gemaakt. Hij had tenslotte toch berouw over zijn han delwijze gekregen en wilde dit nu op deze manier goedmaken. Het was een aardig sommetje en dat stelde hem in staat zelf een zaak te gaan beginnen. Zijn ouders kwamen bij hem in wo nen en zoo had het slechte avontuur toch nog een goed einde. Abonneert U op het Waatwiiksche en Lang- straatsche blad,dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. Abonneert U op en Adverteert in „De Echo van het Zuiden". DORST. De ouders van Tom waren heel arm, zoo arm, dat zij hun zoon geen vak konden laten leeren. Een van de ooms van Tom woonde in Amerika en had daar een groote boerderij, een farm noemen ze dat daar. Deze schreef nu, dat hij zijn neef wel graag bij zich wilde hebben om een boer van van hem te maken, die later goed zijn brood zou kunnen verdienen. Hij zond bet reisgeld en wat extra geld voor kleeren en eindelijk kwam de dag, dat vader en moeder hun jongen naar de boot brachten, die naar een ver, ver land zou vertrekken Hart roerend was het afscheid, hij kon haast niet van zijn moeder loskomen Maar de fluit van de boot ging en niet lang daarna kwam er beweging in het schip en daar vertrok hij. Hij wuifde tot hij niets meer op de kade kon ontdekken. Zonder veel wetens, waardigheden kwam hij in Amerika aan en na een paar dagen was hij bij zijn oom op de farm. De ont vangst wa9 niet bepaald hartelijk en al spoedig bleek het Tom, dat hij beter thuis had kunnen blijven dan bij zijn oom te zijn, die zelf geen kinderen had en zeer hartvochtig was. Van 's morgens tot 's avonds laat moest hij hard aanpakken en als hi] dan avonds doodmoe van het veld thuiskwam en zijn oom vond, dat hij niet genoeg had gedaan, kreeg hij een pak slaag en geen middageten. De jongen schreef aan zijn ouders hoe zijn oom voor hem wa9, maar zijn oom maakte den brief open en toen begon het eerst heelemaal er slecht voor hem uit te zien. Na drie maan- den was het een ware hel voor Tom en op zekeren dag liep hij weg. Maar waar moest hij naar toe, hij wist heelemaal geen weg in dat groote land en wat het ergste was, hij kende ook de taal niet. Maar alles liever dan bij zijn oom blijven en hij holde naar het oosten, want hij wist dat daar de kust van de Atlantische Oceaan moest zijn. Troosteloos was het land om hem heen, een prairie, dat is een dorre grasvlakte, strekte zich uit zoo- ver hij kon zien met niets dan hier en daar een groote cactus, met scherpe punten, die dreigend tegen den hemel afstak. Den heelen dag liep hij voort, totdat hij tenslotte uitgeput van moe, heid, honger maar vooral van dorst niet verder kon. Hij strekte zich op den grond uit en sliep heel spoedig in. -Hij werd pa9 wakker, toen het den volgenden dag bijna tien uur was. Dadelijk voelde hij weer den honger, maar het meest kwelde hem ook nu LUXOR BIOSCOOP. Biengt deze week het phenomenale filmwerk De veifiimlng van de gelijknamige operette van Ftanz Lthar. In de hoofdrol de wereldvermaarde zanger RICHARD TAUBER. Een streelirg voor het oog. Een slreellng voor oor. Een onvergetelijk schouwspel. Niemand minder dan de fameuze componist FraozLchar dirigeert het orkest, niemand minder dan de Kammeraiger Richard Taober vervult In deze fi m de dubbele rol van den Ooster9Chen Vorst en Chlneesche Prins Sou Chong en doet ons weer genieten van zijn meesterlijken zang. Max Refchman heeft voor dit filmwetk de regie gevoerd en Das Land des Lhchelns gemaakt tot een kunstwerk van eersten rang. DuiLch sprekend met Hollandschen tekst. Bespreekt tljdtg Uwe plaatsen want het loopt storm 111 Hofleveranciers van H M. de Koningin en van Z. H den Paus. HET OUDSTE. VERTROUWBAARSTE EN EEN1QSTE SPECIAALMAGAZIJN IN ££ln de Zomerstraat.^® 9,00 10,00 10,15 10,30 11,00 12,00 1,00 2,00 2,30 HILVERSUM 1875 M. I DONDERDAG 18 FEBRUARI. (A.V.R.O.) 8,00 Grnmofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Grnmofoonmuziek. 10,30 Solisten-concert. 11,00 Knipcursus kinderklecdlnu. 11,30 Solisten-concert. 12,00 Gramofoonmuzlek. 12,15 Het Avro-Kleln-Orkest. 2,30 Gramofoonmuzlek. 3,00 Knipcursus voor gevorderden. 8,45 Gramofoonmuzlek. •1,00 Ziekenuur. 5,00 Het Omroep Orkest. fi,30 Sportpraatje door H. Hollander. 7,00 Omroep-orkest. 7,30 Engelsche les voor beginners. 8,00 Gramofoonmuzlek. 8,15 Caccilin-concert, Stadsschouwburg A'dam. 10,30 Vaz Dlas. 10,45 Gramofoonmuzlek. 11,00 Dansmuziek uit het Carlton-Hotel, A dam. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10,00 Gramofoonmuzlek. 10,15 Korte ziekendlenst door Ds. Vermeer. 10,45 Grnmofoonmuziek. (K.R.O.) 11,00 Gramofoonmuzlek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door Past. Perquin. 12,15 Het KRO-Orkest. (N.C.R.V.) 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Vrouwenhalfuurtje. 4,00 Ziekenuurtje door Ds. Tazelaar. 5,00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5,45 Celli-concert. 6,45 Cursus knippen en stof versieren. 7,00 Vrngenhnlfuurtje. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 J. Schuurmnns: Iets over zending en volks leven op Z.O. Celebes. 8,30 Het Harmonie-Orkest der NCRV. 9,00 Mevr. Schokking: Marokko. 10,00 Vaz Dias. 10,45 Gramofoonplaten. VRIJDAG 19 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,15 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 1,00 Gramofoonmuzlek. Var a-Septet. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Voordracht door Minny Erfmann. Vervolg concert. Kwartiertje voor den Rond van Sociaal- Democratische Vrouwenclubs. Concert, slot. (A.V.R.O.) Gramofoonmuzlek. Het Omroep-orkest. Ultz. voor scholen. Het Omroep-orkest. (V.A.R.A.) 4,00 Piano-recital door Joh. Jong. 4,30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5,00 Het Vara-orkest. 6,15 Het kapitalisme en wat er aan voorat ging. Prof. R. Kuyper: Waar het kapitalisme naar toe gaat. 7,15 Concert, vervolg. (V.P.R.O.) 8,00 Catechisatie. 8,30 Haydn-cyclus. 9,00 Cursus. Geloofsvertrouwen door Ds. Trouw. 9,30 Vervolg Haydn-cyclus. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dlas. 10,15 Verhalen vertellen voor kinderen, door Ds. H. Cramer. 10,45 Gramofoonmuzlek. (V.A.R.A.) 11,00 Het Roemeensch Orkest Tanasc Codolban. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) Sjio Schriftlezing. 8,15 Gnynofoonmuziek. 10,30 Korte ziekendlenst door Ds. Kievit. lt,00 Grnmofoonmuziek. 12,15 Middagconcert. 2,00 Babyverzorging,, door Zuster Blank voort. 3,00 Concert. 5,00 C. A. Deul: De kleinbecld-cnmcrn. 5,30 Gramofoonplaten. 6,00 H. Steinvoort: Een boekensteun. 6,30 Bezoek radio-dokter. 7.00 A. J. Herwig: Het gebruik van vaste plan ten In den siertuin. 7,45 Max. K. W. Gerlsch: Het Goethe-jaar 1932 In Duitschland. 8,00 De.Hanrl. Orkest-Vereeniglng. 9,00 Dr. RooscWat moeten wij van ons lichaam denken? 9,30 Vervolg concert HOV. 10,00 Vaz Dias. 10,30 Gramofoonmuzlek. ZATERDAG 28 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuzlek. 9.00 Trio Willem Drukker. (V.P.R.O.) to,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Ultz. voor arb. in continu-bcdrijvcn. 12,00 Vara-Septet. 2,15 M. van der SteenDe noodtoestand onder de binnenschippers. 2,30 Gramofoonmuzlek. 3,00 Harmonie-Orkest. 3,40 Ch. Cramer: Soekarno's boek: Indonesië klaagt aan. 4,05 Concert, slot. 4,45 E. Kupers: De reis van de NV V-delegatie naar Indonesië. 5,00 Beoefening der huismuziek. 6,00 Zang en plano. 6,30 Fricscli kinderuurtje. 7,30 Bestuursmedcdeelingen door A. do Vries. 7,45 Zaterdagavond-programma. 31,00 Vaz Dlas. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Gramofoonmuzlek. 10,00 KRO-Trlo. 11,00 Gramofoonmuzlek. 11,30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12,15 KRO-Sextet. 2,00 Gramofoonmuzlek. 2,30 Kinderuurtje. 4,00 KRO-Kuustcnsemblc. 5,15 Sportpraatje door S. P. J. Borsten. 5,30 KRO-Kunstcnsemble. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 6,40 Cursus Esperanto. 7,10 Dr. Meuleman: Zorg voor zuigelingen. 8,00 KRO-Salon-orkest. 9,00 Vaz Dlas. 11,00 Gramofoonmuzlek. Das Land des Lachelns. „BRIEIS"

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7