Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Logische gevotfïiiig. FEUILLETON Winkelnieuws. Alléén bi) Mol. IlÖbSS Voor. FBISO-BMI ZATERDAG 11 MAART 1832. 51* JAARGANG. Ie Echo van het Zuiden, faftlwybsche en Langstraatsche Courant Dit blad verschiiDt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. M. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der AdvertentiOn: 20 cent per regel; minimum 1.60. Bü contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. Zij die zich met ingang van 1 April a.s. op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. Nieuwe Belastingen. De Tweede Kamer is ons van deze week weer eens aan de portemonnale geweest. Op vooistel n 1 van Minister De Oeer aanvaardde ze aceijnsveihoo- gingen op suiker, wijn en sigaretten, alsmede vei hoogde invoerrechten op Zuidvruchten, als bananen, sinaasap pelen en citroenen. O ja, de zegelbe- listing op buitenlandsche eflecten woidt óór hooger. maar de meeslen onzer lezers zullen het leed daarover wel kunnen dragen. Mochten ze Inder daad geld over hebben, dan kunnen :e daarmee trouwens beter eigen handel en Industrie helpen, dan te gokken in builenlandsche fondsen. Wat de sigaretten aangaat, we hebben meelt] met de jongelui, die dat goed verbruiken, maar een strootje minder tal ze niet schaden. Wat de suiker .belieft echter, en llnaasapeten, bananen en citroenen, van het een en ander daórvan behoe ven we allemaal wat op z'n tijd. en daarvoor moeien we nu binnenkort neer gaan betalen. Billijk? Och, het geld moet er zijn, want de ondersteu ning van werkloozen en het helpen van noodlijdende bedrijven, verslindt nlllloenen. Maar heelemaal billijk Is het toch niet, dat de benoodlgde kapitalen door Indirecte belastingen, tl| het voor een betrekkelijk klein deel, worden gezocht. De druk wordt hier het meest op de groote gezinnen ge. |°gd. Aan Indirecte belastlrgen 8 van „De Echo van het Zuiden". Correct gekleed, En weinig besteed, MOL btijtt goedkooper. slechts i goede zijdebijna .onge merkt" betaalt men zfln deel. Om die reden worden die belastingen dan ook gaarne door den fhcus uitgedacht. Om die reden Is het ook, dat som mige, zelfs vrfl links georiënteerde gemeentebesturen, de objecten van indirecte belastingheffing danig uit builen. Rotterdam b.v. beurt 70 pC'. der Inkomsten uit de gemeentelijke btddjven, Iniusschen zij ook toegegeven, dat de hierboven aangeduide nieuwe In directe belastingen niet zwaar zullen drukken en nauwelijks we zonderen wijn en sigaretten uit op de ver koopsprQzen, tot uiting zullen komen. En niemand heelt reden om zich ge lukkig te prijzen, dat [hij aan een duurdere directe helfiig is ontsnapt. Dat komt óók! heeft minister De Oeer belootd. Tegen 1 Met 1933 I Spaar maar alvast I naar leger en vloot zweemt, maken zij zich zelf belachelijk en wat erger Is, ook de zaak van de ontwapening en den vrede. Was het de vorige week bijv. geen smadelijke vertooning toen op het eerste gerucht, dat er een torpedo jager naar Sjanghai werd gezonden, om voor het geval, dat de nood drong, onze landgenooten In veilig held te brengen, de Minister van De. fensle, de heeren Albarda en van Embden als brieschende leeuwen tegen zich zag optornen met allerlei verwQ. ten, alsof hij waarachtig inplaals van een wijs besluit een misdaad had ge daan De belde onbektokte antimllital- rlsten voelden zich bezwaatd door dat ootlogscheepje en hadden liever er een passagiersschip van de Java- Chlna—Japanlljn heen zien dlrlgeeren. Ze dachten zeker, dat de vecht- jasserige Japaneezen, die een reusach V OVERDRIJVING SCHAADT. Onze alkeer voor het militarisme en oorlogsdrtjveri) Is even groot als onze voorliefde voor vrede en voor gelijk tijdige algemeene geleidelijke ontwa pening. Niettemin, of heler gezegd, juist daarom koesteren wij ernstige bedenkingen tegen het optreden var de pasc fittlsche socialistische en vrtj. zinnig—democratische elementen, Met bun agl'a'le legen alles, waf Naar liet Engelsch van Archibald Marshall. 13. Hij was verbaasd over de uitwer king die zijn mededeeling had. Zijn moeder werd bleek en haar adem ging onrustig. Sir Guy Bertram toch niet! riep ze onthutst. Neen, neen, George, dien moet je niet hier brengen Maar moederlief, waarom in vre desnaam niet? Het antwoord kwam hakkelend en naar het George toescheen ontwijkend. Toen we hem in Cambridge leer den kennen, had ik er geen idee van dat hijdat hij de Sir Guy Bertram was, waar alle kranten vol van staan. Toen was hij dat ook nog niet, moederlief. Maar ik begrijp nog steeds met waarom hij niet hier mag komen. H\j is een oud vriend van mij en zijn Mels en erfenis brengen daarin geen verandering. Wat hebt u voor bezwa ren? Mevrouw Greenfield ging zitten en staarde peinzend voor zich uit. Ze scheen haar gedachten te ordenen. Je weet, George, hernam ze rus tiger pratend dan zooeven, dat ik voor eggy zoo goed als een moeder ben. Ze is nog erg jong en. En wat moeder? viel George haar ongeduldig in de rede. Heb je Sir Guy Bertram vandaag gesproken? vroeg ze, zijn vraag negee- rend. En heeft Peggy hem ook gespro ken? Ja, hij was bij de cricketmatch. Hij zei, dat hij al lang van plan was geweest u op te zoeken. Daarom vroeg ik hem voor Zondag. Geef je je er wel rekenschap van lieve jongen, dat het twee jaar geleden is, dat we Sir Guy Bertram ontmoet hebben en dat hij nu pas op het idee komt mij een bezoek te brengen? vroeg Mevrouw Greenfield ernstig. Wat wilt u daarmee zeggen, moe der? Peggy is heel knap en heel aan trekkelijk. Maar wij haar vader staat maatschappelijk niet op één lijn met Sir Guy Bertram. Ik weet, ik weet zeker, dat het hem heel onaangenaam zou zijn, wanneer iemand van Sir Guy's positie zich voor haar zou gaan. nu ja. interesseeren. George lachte. Heusch, moeder, nu bent u toch wel een beetje voorbarig. Daar heb ik nu toch werkelijk geen oogenblik aan gedacht. Bertram is een jaar ouder dan ik en heeft tienmaal zooveel ervaring en Peggy is wel beschouwd niet meer dan een schoolkind. Een flauw glimlachje gleed over Me vrouw Greenfield's bleek gezicht. Ze is ruim negentien en meer dan gewoon knap; ze is welbe schouwd een schoonheid. Ik durf er een eed op te doen, dat Sir Guy twee jaar geleden direct gecharmeerd van haar was en het feit dat hij plotseling nadat hij haar weer heeft ontmoet, ons een bezoek wil brengen, ons, waar hij maatschappelijk toch een Mge volkswijk onder mootddadig vuur namen en hun halve leger en heele vloot naar Sjanghai sjouwen, omver zouden vallen van schrik voor hel kleine oorlogsschip dal Nederland de langtse—rivier op liet varen. Doch afgezien van de fantastische mogelQkhetd, een dwaasheid om aan een hersenschim en een ziekelijke overdrijving het hachje van een paar honderd menschen te wagen. Een kind kan toch immers begrijpen, dal het personeel van een passagiersschip en vooral nie! van een passagtersschlovan genoemde lijn, dat hoofdzakelijk uit Chineezen bestaat, niet geschikt en evenmin in slaat Is, om, wanneer on verhoopt de oortogshel ook in de in ternationale nederzetting losbreekt, leven en eigendom onzer burgers te redden. Men grgpt niet voor zijn pleizierln een wespennetis het echter noodtg, dan dient men stevige handschoenen aan te trekken. Toch stemmen zonder schroom nog 23 volwassen menschen en volksvertegenwoordigers voor een voorstel om onverwijld den torpedo jager terug te roepen. Het moet gezegd, dat de Vrijzinnig. Democraten In de Tweede Kamer dit maal verstandiger waren dan hun col lega van Embden uit de Eerste Ka mer, Mr. Marchant schaarde zich achter de regeering en sprak zijn motieven PER '/z POND BJ9 GEEL 30 d. GROEN 33 ROOD. 40 per H PR t daarover uit in een rede, die prof. van Embden wel als een moreelen stoot In zijn ribben zal hebben gevoeld BINNENLAND. Het vliegveld Holland bij Delft. In verband met loopende geruchten, dat van een plan voor het vliegveld Holland onder de gemeente Delft als gezamenlijk vliegveld voor Den Haag pn Ratterdam zou zijn afgezien, ver neemt de Telegraaf, dat In deze nog geen enkele beslissing is genomen. De bestaande commissie heeft deze kwestie nog niet behandeld, hoewel er een strooming bestaat om in ver band met den huldigen toestand tot een eenvoudiger plan te besluiten, terwijl daarentegen in andere stroo— ming in deze commissie het juist den lijd vindt om het plan als werkver— setoff ngs-object van ruim acht ton in zijn oorspronkelijk gedachten—opzet door te zetten. eind boven staat, bewijst dat hij zich nog altijd tot haar aangetrokken voelt. Dat zijn dingen waarin de oo- gen van een vrouw zich niet bedrie gen, beste jongen! George gaf niet direct antwoord. Misschien hebt u gelijk tot op zekere hoogte, zei hij na een poosje. Ik wil niet ontkennen dat hij mis schien een beetje gecharmeerd van haar is. Dat spreekt haast vanzelf. Maar het feit dat een man het leuk vindt om gezellig te praten en pret te maken met een aantrekkelijk kind als Peggy, beteekent toch nog niet dat hij verliefd op haar is! Maar het zou er het gevolg van kunnen zijn Dat lijkt me niet heel waar schijnlijk, moeder. U moet maar eens hooren op wat voor manier hij tegen haar praat! Ik geloof dat dat wel het laatste zou zijn dat in zijn hoofd op kwam om verliefd te worden op Peggy! Gesteld dat je gelijk hebt George, dan moet je de zaak ook nog van Peggy's kant bekijken. Vind je het eerlijk tegenover het kind, om haar op intiemen voet met een man als Sir Guy te laten omgaan, terwijl je zelf zegt, dat van haar gaan houden wel het laatste is dat in zijn hoofd zou opkomen? Ik ben overtuigd dat zij even min zooiets denkt als hij, verklaarde George een beetje ongeduldig. Ze is nog veel te jong. O, George, George, verweet zijn moeder, wat heb jij nog weinig idee van een meisjeshart. Ik geloof best dat ze op het oogenblik niet aan zoo iets denkt, tenminste dat ze er zich niet van bewust is, maar ik wil voor het te laat is, beletten dat de gedacht* bij haar opkomt. Bovendien, veron^ derstel dat ze van elkaar gingen hou den, dan zou dat de zaak nog erger maken, want haar vader zou nooit zijn toestemming tot een huwelijk geven. Maar waarom in vredesnaam j niet? riep George verbaasd en geër- i gerd uit. Wat kan hij daartegen hebben? Guy is een aardige, keurige 1 kerel en als die gestolen juweelen nooit boven water komen, kan hij zich financieel nog uitstekend red- den. Ik zou niet weten, wat Richards meer zou kunnen verlangen dan een schoonzoon als Guy Bertram. Toe George, pleitte Mevrouw Greenfield, kun je niet zorgen dat dat bezoek van Sir Guv niet doorgaat? Ik ben zoo vreeselijk hang dat er moei lijkheden uit voortkomen; ik geloof werkelijk dat als meneer Richards hoort dat hy hier is geweest en dat hoort hij natuurlijk hij Peggy niet langer aan mijn zorg toevertrouwt. En ik kan haar niet verliezen. George's gezicht stond donker, j Die man schynt de macht te hebben ons voor te schrijven wat we doen en laten moeten, viel hij uit. Dus het komt hierop neer dat ik Guy moet schrijven datdatja, wat moet ik hem eigenlijk schrijven. Ik haat dat soort dingen. Je zou kunnen schrijven dat ik me niet heelemaal goed voel en hem daarom niet kan ontvangen. Dat is trouwens de volle waarheid. Wat is er toch moedertje? vroeg George, direct heelemaal verteederd, terwijl hij zijn arm om haar heen sloeg. Waar tobt u toch over? Mevrouw Greenfield's oogen vulden zich met tranen. Wat ben je toch lief voor je oude moeder! zei ze zacht. Ik mag tevreden zijn met m'n twee kinderen. Ik heb het Peggy niet gezegd, maar mijn hart sprong op van vreugde toen ik haar snoezig gezichtje opeens in de deur zag. Ik heb haar vader gewoonweg ge smeekt om haar nu maar hier te la ten blijven. Als hij haar naar kostschool te rugstuurt, kom ik hier wonen, moe der, dan reis ik eiken dag heen en weer. Neen jongen, dat mag ik niet van je vergen, weerde zijn moeder het hartelijke, edelmoedige aanbod ferm af. Ik ben al dol gelukkig dat ik je zooveel vaker zie dan toen je in Cambridge was. Je hebt nu een le venstaak en daarby mag ik je niet in den weg staan. Dat heen en weer rei zen zou veel te vermoeiend zijn en je werk zou er onder lijden. In ieder geval kom ik Zaterdag middag, beloofde George. Ik heb een afspraak om te gaan dineeren, maar dat kan ik gemakkelijk afzeggen. Of de kleine meid weer naar school ge stuurd wordt of niet, we zullen het samen in ieder geval heel gezellig hebben. Bertram zal ik morgen schrij ven. Vrijdag en Zaterdag gingen voorbij en er kwam taal noch teeken van Ri chards. Ondanks de stoutmoedigheid waarmee ze uit het Parijsche pensio naat was weggeloopen, toonde Peggy thans duidelijk sporen van zenuwach tigheid Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 1