Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. i sgsieem iuiêne" I10.-I 1 Siisn „Ma" i o.-1 H. de Bont-v. Huiten Hoofdpijn al en Kiespijn ^IMEB It- ZATERDAG 11 MAART 1932. «3e JAARGANG. "■-o Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk f 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. tl. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Ad vertent iën; 20 cent per regel; minimum 1.Ö0. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regeL Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 11 Maart 1932. 25-jarig bestaan „Waalwijks Belang Het uitvoerend comité, dat zich heeft gevormd voor de huldiging van „Waalwijks Belang" bij zijn 25-jarig bestaap op 21 Maart a.s., stelt zich ten doel: 1. Het bijeenbrengen van een bedrag jat op dien dag aan de jubileerende vereeniging zal worden overhandigd en waarvan W. B. op een nog nader te bepalen datum aan Waalwijks inwo ners, een in .verband met de tijdsomstandigheden bescheiden volks feest zal organiseeren ter herdenking van haar 25-jarig jubileum, terwijl een bepaald bedrag zal worden gestort in het door W. B. te stichten fonds voor het geven van volksconcerten. 2. Het aanbieden van een jubileum- lijst met een groot aantal nieuwe leden. Het Comité, wil gaarne eenieder aan sporen het in dit streven te steunen. Wat W. B. voor Waalwijk heeft ge daan, behoeven we niet uiteen te zet ten, dat zou te veel tijd en plaatsruimte vorderen. W. B. heeft steeds op de bres gestaan om de belangen van Waal wijks inwoners te behartigen. Het or ganiseerde volksfeesten, kinderleesten, gaf volksconcerten, werkte mee aan de organisatie van winkelweken, deed alles om Waalwijk hoog te houden en voor vreemdelingen Waalwijk aan trekkelijk te maken.' W. B. behartigde steeds en overal waar dat slechts mo gelijk was, de belangen van handel en industrie. Ook op charitatief gebied heelt W. B. ontzettend veel gedaan. We behoeven slechts te herinneren aan het fonds van 25.000, dat W. B. bijeenbracht voor de operatickamei van het nieuwe ziekenhuis. Waar schijnlijk zullen we binnen zeer korten tijd een verslag te zien krijgen van al les wat W. B. in zijn 25-jarig bestaan voor Waalwijk heeft gedaan. Waalwijks Belang verdient ons al ler sympathie, hulde en dankbaarheid. Laat niemand achterblijven bij de uiting van deze gevoelens jegens de ju bileerende vereeniging. Het Comité stelt alles in 't werk om W. B. een waardige huldiging voor te bereiden, doch het is afhankelijk van de medewerking van 't Waalwijksche publiek. Laat eenieder blijk geven van zijn sympathie voor W. B. door naar ver houding bij te dragen in het door het Comité bijeen te brengen fonds en/of lid te worden van deze vereeniging. Indien W. B. kan beschikken over grootere middelen, zal deze vereeni ging nog meer kunnen do<?n en dit is ook haar wehsch. Ook zou het Comité het zeer op prijs stellen indien de in vloed van W. B. nog meer kon uit groeien buiten het z.g. centrum van Waalwijk. W. B. moet geheel groot- Waalwijk omvatten. Om Waalwijks Belang te steunen, heeft thans iedereen een prachtige ge legenheid. Gaarne hopen wij, dat een ieder deze met liefde zal aangrijpen. Het Dag. Bestuur: J. v. IERSEL-Holtus, Voorz. J. W. v. HEESBEEN, Secr. C. RAMING, Penningm. Secretariaat: Grootestraat 319. De receptie die door het bestuur van „Waalwijks Belang" wordt gehou den ter gelegenheid van 't 25-jarig be staan der vereeniging, zal plaats Reb ben op Maandag 21 Maart a.s. van 121^ uur in de achterzaal van Hotel Verwiel. Accoord inzake nieuwe verbindingsstraat. Naar wij vernemen heeft gister avond een conferentie door B. en W. in tegenwoordigheid tevens van den secretaris en den gemeente-architect plaats gehad met verschillende eige- i, naren der bouwgronden der ontwor pen nieuwe straat. Met genoegen kunnen wij mede- 'deelen dat met de voornaamste eige naren tot wederzijdsche tevredenheid I eene schikking is tot stand gekomen, behoudens goedkeuring van Gedepu teerde Staten en den Gemeenteraad. Wij kunnen deze oplossing zeker met vreugde begroeten, omdat thans 'bouwgronden in het centrum der ge meente voldoende beschikbaar komen •'en zeker de werkeloosheid in de k bouwvakken, welke thans op onze gemeente nog zwaar drukt, hierdoor spoedig naar wij hopen gedeeltelijk zal verdwijnen. Wij hopen weldra in de gelegenheid te zijn nadere gege vens hieromtrent mede te deelen. Grootestraat Teletoon 109. HET ADRES voor een 436 BETERE HEERENKLEEDING R.K. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond afd. Waal wijk zal eene algemeene vergadering houden op Woensdag 16 Maart des avonds ten 8 uur in de zaal van den Gildenbond. De ZeerEerw. pater Kouwenhoven uit Kaatsheuvel zal dan een lezing houden inet lichtbeelden over Borneo. Bekende schrijvers hebben hun me dewerking aan dit tijdschrift toege zegd. Wij noemen slechts Clinge Doo- renbos. Jan Feith, Willem Hunsche, Anton Pieck en nog talrijke andere. Het eerste nummer bevat vele uitste kende bijdragen en houdt een belofte in voor de toekomst. „Artsilk" zal in vele huisgezinnen welkom zijn, te meer daar het zoo uitstekend ver zorgd wordt voorgelegd. De Schclde-Rijnverbinding. De redactie van het Dagblad van Noord-Brabant heeft op velerzijdsch verzoek een samenvattende brochure uitgegeven van'de publicaties in dit blad over het vraagstuk der Schelde- Rijnverbinding. Hoewel het onmoge lijk was al hetgeen reeds gepubliceerd is, in deze brochure samen te vatten, is hetgeen hier geboden wordt zeker in staat om een overzicht te geven Van het aandeel dat Westelijk Noord- Brabant en ZeeuwschVlaanderen ge had hebben in de ontwikkeling van zullen spoedig bedaren door Mlfotiardl's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdrijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en po ders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons meldt, zullen de zittingen van ds 29ste Keuringsraad voor de lichting 1933 dit jaar o.a. in deze gemeente worden gehouden. I Deze zittingen zullen plaats hebben in het gymnastieklokaal der Openbare School, Stationstraat 64, op 6 en 7 Aprilvoor de ingeschrevenen uit de gemeente Waalwijk van gemelde lich ting; op 8 April: voor die uit Sprang- Capelle; en op 8 en 9 April: voor die uit Loon op Zand. De tijdelijk ongeschikten van de lichting 1932, ook zij die wegens broe- derdienst voorgoed zijn vrijgesteld, moeten zich op den eersten keurings dag en met de eerste ploeg voor hunne gemeente aan de keuring onderwer- ;pen- Tentoonstelling. De onlangs door ons aangekondigde tentoonstelling op het gebied van gas, electriciteit en water die door de ge meentebedrijven georganiseerd wordt in samenwerking met de installateurs hier ter plaatse zal gehouden worden van 25-30 April in de zaal Musis Sa crum. Gilde St. Crispijn opgeheven. Op de Maandag 7 Maart gehouden vergadering der oude Gilde Sint Cris pijn en Crispinianus werd met alge meene stemmen tot opheffing der Gil de besloten, na een bestaan van onge veer 150 jaar. De bezittingen der gilde n.l. 'n drie tal prachtige vanen met kist zullen aan de meest biedende worden ver kocht. Verkade's fabrieken. Op Woensdag 30 Maart a.s. zal de directie van de bekende Verkade's fabrieken te Zaandam in Musis Sa crum een avond geven. die> voor een ieder gratis toegankelijk is, waarop hel kanalenvraagstuk. zij den belangstellenden een en andei yoor diegenen die zich in deze zoo zal vertellen en laten zien over dit in- actueeje kwestie willen oriënteeren, is teressante wereldbedrjjf. deze brocbure, die voor den prijs van De bezoekers zal zij daarbij op hare slechtg cent wordt beschikbaar ge- prima artikelen regaleeren. r'steld, een waardevol bezit. Waalwijksche Biljartbond. De actie van dit blad terzake het •7 10 \foart a'« hppft dp 12e '.Kanalen-plan hebben wij reeds vroe- Zateidag 12 Ma WRR ger aangestipt en de samenvoeging ontmoet,ng P»tsvan den W.RB g J P enz tef. tusschen de vereen. D.V.O vanhet cen d werk, dat de algc- vereen^.A^nusemen't gmïesügd^ by -ene ac.ie „er vergengelen den heer C. A. Smolders. Deze wed-^kan- Waarschuwing. Onder verwijzing naar zyne waar- strijd is de laatste van de competitie. Autolak-inrichting. schil wing d.d. 11 Nov. j.l. betreffende Zooals blijkt uit achterstaande ad- .Petrus Straathof en Leonardus Straat- vertentie heeft de firma W. Hens hof, bloembollenhandelaren, wonende Zonen aan hare bekende schilders- aan de Beekkade no. 7 te Hillegom, en behangerszaak een nieuw inrich- ook handel drijvende onder de namen ting toegevoegd, n.l. voor het lakken „Blumenhof" en „La Reine", deelt en polijsten van auto's en allerlei lak- de burgemeester van Hillegom thans werk. De oude werkplaats is hiertoe mede, dat L. Straathof voornoemd uitgebreid met een geheel stofvrij en;ook handel drijft onder ^den naam ruim verlicht lokaal, dat door cen- „Aurora bulb nur series. Gedurende de Permanent S 3 Wave.Reclame tot 1 APRIL 3 per geheel orlgineele behandeling Z Z en gegarandeerd. 3 Dames let vooral op de vak- Z 3 kunde van den Permanenteur. Z 3 Onvakkundig behandeld haar 3 3 Is onherstelbaar. COR. VAN DE WIEL, 3 3 Dames- en Heerenkapner Z 3 Naast het Postkantoor Tel 8 Z 2 Waalwijk. 47606 3 Z Bespreekt s.v p. tijdig voor de 3 Z a.*. Paaschdrukte. 3 7iiiiiiiiiiiiiiiihiiiihiiiii|I1>~ trale verwarming verwarmd wordt. Het lakken geschiedt volgens het nieuwste systeem met een electrische spuitinstallatie met luchtafzuiging. In de werkplaats zal tevens nog een draaischijf worden opgesteld, waar door het mogelijk is de wagen tijdens het lakken te laten draaien, zoodat de spuit op dezelfde plaats kan blijven opgesteld. Ook ander lakwerk, zooals haardplaten e.d., wordt thans door de fa. Hens als nieuw gemaakt en dit behoeft dus niet meer zooals tot nog toe naar de fabriek te worden opge stuurd. De inrichting voldoet aan al le eischen en zal zeker in een behoefte voorzien. 1 Voorts heeft de firma zich thans ook gespecialiseerd in de vervaardi ging van soorten reclamewerk, zooals etalagestandaards e.d. Wij za- <;en verschillende zeer aardige ont werpen. Middenstanders, die een aar dig tintje aan hun etalages willen ge ven, kunnen zich met het volste ver trouwen tot deze firma wenden. Wij wenschen de firma W. Hens Zonen het beste succes met deze uit breiding hunner zaken. Artsilk", De N.V. „Artsilk" te Breda heeft een keurig geillustreerd tijdschrift, genaamd „Artsilk" uitgegeven, waar van dezer dagen het eerste nummer verscheen. Dit blad zal voortaan elke maand verschijnen en wordt gratis ter beschikking gesteld van de ver- bruiksters der bekende Artsilk haak-, brei- wa weefgarens. Hij geeft belanghebbenden in over weging om. alvorens met deze firma in relatie to treden, bij hem inlichtin gen in te winnen. Overneming in de plaatselijke bla den wordt beleefd verzocht. DRUNEN. De vijfde openrchaal- cillecie gehouden in de R K. kerk •Ihier, ten baie van het Crisis comi neef! opgebracht 1125.—. Zondag 13 Maart zal een alge meene vergadering worden gehouden /oor de leden der Groenteveiling, •fdeellng Drunen, In de groote zaai Ier meisjes-congregatie om half twee. Door de leden van St Raphel (Tram en bus personeel) bestaat het olall om door een daartoe gevormde ooneelclub op den Tweeden Paasch- dag In het café van Th. Elshout een uitvoering te geven voor alle leden van St Raphael. De afgevaardigde van den Bord van Handboogschu terljen .De O ar je- iond* zal op Zondag 20 Maart in Café Elshout de algemeene jaarver, radering worden gehouden. De Heer M. van Halder alhier fs door het Hoofdbestuur van den ,M C.B. benoemd In het bestuur van le fokvereeniglng te's Hertogenbosch. ELSHOUT. De raad der gemeente Elshout - Oudheusden hield Vrijdag, morgen een openbare vergadering. Aan het R K. Schoolbestuur te Els. hout werd f 6925 beschikbaar gesteld voor den aankoop van schoolmeubelen. Een verzoekschrift van J. v Liempt te Oudheusden om aansluiting aan het electriciteitsnet werd afgewezen. De winkelsluitingswet werd aange. nomen conform voorstel B en W. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het aangaan van een geldleening van f 1000,— aflosbaar in 10 jaren ter verbetering van gemeente- landerijen, speciaal het perceel vroeger in huur bij dhr. v. Wijk. Aan de heeren A. J. de Hart en L. van Bers werd vermindering van pacht toegestaan, de pachtsommen werden resp. met f28,cn f5,ver laagd. (Uitvoerig verslag in 't volgend nummer). SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 6 uur hoopt in de Ned. Herv Keik alhier voor te gaan Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoo^t a s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half 3 op te treden Ds. J. C. Hagen. CAPELLE In de Oeref Kerk hoopt a.s Zondag Maart des 's morgens half tien en des namiddags half drie op te treden cand. Her duks. Onze oud-dorpsgenoot de heef P van den Hoven ihans te Lage Zwa- luwe hetdach» Woensdag j.l het feit, dat hij voor 25 jaren werd aangesteld als ambtenaar bij de Ned. Spoorwe gen. Zfln wij goed Ingelicht, dan zal waarschijnlijk binnen korten lijd het station CapelleNUuwevaart worden opgeheven. Er zou dan een halte plaats gevestigd worden. Naar men ons mededeelt, heeft de collecte Maandagavond j.l. tn de Oeref. Keik gehouden, len bate del Chr. School, ruim f 20.— opgebracht. Naar de arbeiders ons mededee- len, dan zal de werkverschatl'g der gemeente Sprang-Capelle In de Helde, binnen verloop van een tweetal weken beeirdigd zijn. Het aantal werkloozen in deze gemeente, is deze week weer belang rijk toegenomen. In de te houden feestelijke samen- komst, van de afdeeling van den Chr. Fabrieks en Transportarbelderrb ir.d op a s Zaterdagavond, hoopt het be stuurslid A. Metske, het onderwerp .Werkstaking" in le leiden. Dinsdagavond j I. hield de plaat selijke afdeeling van den Chr. Bouw- vakarbeldersbond een groote propa. ganda-vergaderlng In de vergaderzaal In de Heistiaat, welke bijeenkomst druk bezocht was, en waarbtj als spreker optrad de heer A. Mobach van Utrech», D STictbestuurder. Daar de voorzitter nog niet aanwe. z'g Is, opent om 8 uur de heer P. Faro deze bijeenkomst op gebruikelijke wijze. Deze avond is belegd om te trachten het ledental nog op te voeren, verschillende ongeorganiseerden zijn ultgenoodlgd deze propaganda-bljeen- komst bij te wonen. Hij verklaart de vergadering voor geopend en de heer Mobach h«t woord verkrijgt, die be gint met te zeggen dat hei hem aange- naam was op deze propaganda samen komst in Capelle aanwezig te kunneq Vaalvykstbe en Langstraalsclie Conraul'

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9