Bigawi oil Kaahheoel w. s, c. Zorgt voor uwe advertentie in het Paaschnummer. Tijdige inzending ge- wenscht. De heer Snoeren verklaart dat hij zelf altijd tegen dit voorstel is geweest, tot hij op advies van den directeur zich er voor een proeljaar mee ver- eenigd heeft. De heer Snaphaan herinnert zich nog de woorden van den directeur „als de afname niet toeneemt kost dit propaganda middel aan het bedrijf f 1500. De heer Nijkamp zegt dat de direc teur wel degelijk heeft uitgelegd dat hij een motief moest hebben om meer dere verbruikers te krijgen. De heer Snoeren wenscht dat de directeur zijn voorstel in de raads vergadering komt verdedigen. De heer Roestenberg meent dat daarmede toch niets bereikt zal wor den, daar de directeur van een totaal verkeerd principe uitgaat. Het is louter een kwestie van aanvoelen door den raad. Weth. v d. Horst oppert de moge lijkheid een tegemoetkoming aan de kleine afnemers te verleenen met be houd van dezelfde winst. De gas- commissie zou kunnen overwegen een grootere progressie in te voeren, waar door het tarief van 12 cent misschien verlaagd zou kunnen worden. Het punt wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 12 Voorstel tot het heffen van trottoirbelasting voor die gedeelten welke in 1931 zijn aangelegd. Wordt goedgevonden. 13. Vaststelling verordening Win- kelsluitingswet. (Prae-advies vorig nummer). Wordt na enkele opmerkingen on. veranderd vastgesteld. 14. Schrijven van Gedep. Staten inzake wijziging der politieverordening met betrekking tot het maken van afrasteringen op weilanden gelegen aan openbare wateren. Wordt goedgevonden. Schoolhuis Berkdijk. Ingekomen is nog een schrijven van Ged. Staten, waarin erop gewezen wordt dat het schoolhuis te Berkdijk feitelijk is verhuurd aan het kerk. bestuur en niet aan het hoofd der school. Het kerkbestuur verhuurt het huis weer aan het hoofd der school om te voorkomen dat deze in Kaats heuvel, dus ver van de school ver- wijderd, gaat wonen. Ged. Staten geven in overweging dit besluit opnieuw vast te stellen met de aanvulling dat het kerkbestuur het recht heeft het huis onder-te-verhuren. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Beerens maakt hiervan gebruik om te zeggen dat een werk man die reeds 3 jaar aan de gas fabriek werkt nog steeds geen vaste aanstelling heeft. De Voorzitter zegt dat dit is aan- gehouden in verband met de onder handelingen met Tilburg. Blijft het bedrijf in den huidigen toestand, het. geen binnen enkele weken bekend zal zijn, dan krijgt de man aanstonds zijn vaste aanstelling De heeren Snoeren wij9t nog op de toestand in de Klokkelaan, waar de tram den weg verspert, hetgeen des avonds gevaar kan opleveren. De heer C. Dingemans vraagt nog maals verbetering der aankondigings plaats in de Moer. De Voorzitter zegt toe een en ander te zullen doen verbeteren. Hierna gaat de raad in geheime zitting over. ring oin half 12 in het Bondsgebouw Begin van brand. gehouden was druk bezocht. j Zaterdagavond ontstond brand in 't In zijn openingswoord wijdde voor- achterhuis van den groentenhandelaar zitter Pols 'n bijzonder woord aan den jos. O. in de Heulstraat alhier. Met Patroonheilige van de vereeniging St. j vereende kracht wist met 't vuur te Joseph, om door diens voorspraak een blusschen. De brandweer, die spoedig spoedig einde van den crisis te krijgen, aanwefcig was, behoefde geen water Hij memoreerde de zorg van de regee ring inzake werkloosheid. Mgr. W. Völker sprak hierna zijn vreugde uit een werkliedenvereeniging te hebben in zijn parochie, die zoo zeer zijn steun is in het parochiewerk. Hij wilde van deze gelegenheid gebruik maken om in aansluiting op den Vas tenbrief van Z. D. H. Exc. Mgr. Diepen en de encycliek Quadragesimo van Z.H. den Paus, een woord van onderlinge liefde te prediken, speciaal ook ten op zichte van de andere standen. Hij hoopt met den Bisschop, dat de liefde door de arbeidersverenigingen zal bevorderd worden. Na het zingen van het strijdlied werd de candidaatstelling voor de bestuurs verkiezing besproken en bepaald, dat 14 dagen gelegenheid zal gegeven wor den tot het stellen van candidaten. Af tredende bestuursleden zijn de heeren: Roestenberg, v. Wezenbeek en Didden. Tot afgevaardigde naar de Centrale Raad werd door de leden benoemd de heer C. Dingemans. De heer C. Roestenberg gaf een over zicht van wat Herwonnen Levenskracht in 1931 deed. Hieruit bleek dat de uit gaven in totaal waren 384.56, de in komsten 328.04. Het nadeelig saldo alzoo 56.52. Over de plaatselijke kas werden 1782 L. melk verstrekt voor een bedrag van 190.12. De 5-cent-actie telde 162 leden met een opbrengst van 440.70. De bloempjesdag van H.L. bracht 185.05 op. De heer W. Damen gaf een overzicht over de Ziekenkas. De ontvangsten wa ren aan contributie 1739.40. Uitge keerd werd aan ziekengeld 14471.02. Na aftrek van de huishoudelijke onkos ten bedroeg 't saldo' 16.64. Het totaal bezit was op 1 Jan.: Reservefonds 1536.72 Saldo 1931 16.64 Rente over 1931 1 46.08 VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gegund. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van Mevr. Wed M. A. J. v. Liempt is bij onderhandsche aan besteding opgedragen aan de fa. de Bont Zn. te Nieuwkuik, de aan. nemers van het nieuwe raadhuis. Het woonhuis dat gebouwd wordt in de Mr. v. Coothstraat, is ontworpen door architect Klijnen, den ontwerper van het verworpen raadhuis plan. Excursie Gasfabriek Hedenmorgen hebben de leerlingen der belde hoogste klassen der R.K. H.H.S. een bezoek gebracht aan de Gemeentelijke Gasfabriek alhier. Op zeer welwillende wijze werden de excursisten ontvangen door den direc teur van de fabriek, den heer Ir van Vliet, die de leerlingen rondleidde door dit model bedrijf. De leerlingen waren zeer voldaan over dit leerzame bezoek. Kaatsheuvel, 22 Maart 1932. R. K. Werkliedenvereeniging. Zondag 20 Maart hield de R.K. Werk liedenvereeniging haar jaarvergade ring. Om 6 uur werd een H. Mis met algemeene H. Communie opgedragen tot intentie! van een spoedig einde van den economischen crisis. De vergade- Totaal 1599.44. Het ledental bedroeg op 1 Jan. j.l. 246. Over de leesbibliotheek deelde de heer Damen mede, dat in 1931 18 zittin gen gehouden werden en door 226 ge zinnen in totaal 2624 boeken gelezen werden. De heer Jan Beerends maakte bekend dat de Levensverzekering Concordia in totaal op 31 Dec. 1931 alhier 400 polis sen met een verzekerd kapitaal van 52000 had en de premie-opbrengst 2100.beloopt. Bij de Centrale Volksbank werd in gelegd 12.269,56, terugbet. ƒ9715,27, het totale saldo te goed was op 31 Dec. 1931: 16249.71, wat in 't afgeloopen jaar met 2558.29 is vermeerderd. Het aantal leden van de Ziekenhuis- verpleging bedroeg 179 gezinnen met 851 personen. De ontvangsten waren 171.87. De plaatselijke uitgaven 109.31. Het saldo 94.96. Het reser ve-kapitaal 768.10. Bij het adviezen-bureau kwamen 86 aanvragen om advies in, waarvan 23 omtrent belasting, schoolgeld en inko men, 12 omtrent successierechten en 42 inzake ouderdoms- en invaliditeits- rente. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door dhr. IJpelaar, die voorstel de met 1 ct. de contributie te verhoo- gen om alzoo een fonds te stichten voor den houw van een nieuw Bondsge- houw; door dhr. C. van Wanrooy over de organisatie van de vrouwelijke le den; door dhr. G. Dingemans over de openingsrede van den voorzitter en het lezen van den Volkskrant, door dhr. Grootzwagers omtrent het nut der Kies- vereeniging, door dhr. B. Valk inzake de oprichting van een propagandaclub. De Geestelijke Adviseur, Kap. de Klijn, sprak 'n woord van oprechte waardeering en wees met Mgr. Völker op de macht van den patroonheilige. Onder dankzegging sloot daarna de voorzitter de vergadering. Geslaagd. Voor het op 1 Maart gehouden exa men voor 'l Godsdienstdiploma slaag den o.m. Mej. F. Damen, die hare op leiding ontving bij de Zusters Ursuli- nen te Boxtel en Mej. C. v. d. Linden, die hare opleiding ontving bij de Zus ters Franciscanessen te Oirschot. Kinderlijkje gevonden. Bij de Kon. Maréchaussee werd aan gifte gedaan van het vinden van een kinderlijkje van het mannelijk ge slacht, op den Horst alhier. Uit een ingesteld onderzoek is komen vast te te geven. Markt. Zooals onze jaar-almanak 1932 ver meldt, wordt dit jaar de voorjaars- markt te Kaatsheuvel door 't invallen van den 2cn Paaschdag, op den laat- sten Maandag van Maart, gehouden op Dinsdag 29 Maart. Directeur K. J. V. Door Z. H. Exc. Mgr. Diepen is be noemd tot Directeur van de K.J.V.- afdeeling alhier, als opvolger van den WelEerw. Heer v. d. Biggelaar, de WelEerw. Heer E. Rietra, kapelaan alhier. Duivensport. Maandag 28 Maart a.s. zal om 12 uur v.m. in de zaal van den heer Jan van Dun een groote vergadering ge houden worden om te trachten met instandhouding van de diverse plaat selijke duivenclubs, te komen tot de organisatie van een plaatselijke vlieg hond. 't Was voor de vele liefhebbers ter plaatse 'n mooi werk, op dit gebied saam te kunnen werken. Toonecl-uitvoering. Zoóals reeds eerder vermeld, geeft de Tooneelvereeniging „Ons Ver maak", onder-afdeeling van 'l Kruis- verbond op den 2en Paaschdag een opvoering van 't bekende tooneelwerk „Wat niet sterven kon", waarmede,de club, zoowel voor den R.K. Tooneel- bond als in Valkenswaard, zooveel succes behaalde. De uitvoering is voor alle dames tegen 'n matig entrée toe gankelijk. De recette komen geheel ten bate van het plaatselijk crisis-comité. Concert Apollo. Op den 2en Paaschdag geeft de Harmonie Apollo" een groot concert aan de donateurs der vereeniging. Het groot succes dat het duo Polus- uit Antwerpen 'bij het armenconcert der j zangvereeniging „Bel Canto" dezen winter gehad heeft, heeft het bestuur j van Apollo doen besluiten, dit prima tweetal voor dezen avond voor het hu moristische gedeelte te engageeren. Ongetwijfeld wordt het een succes avond. Tooneel. Zondag 10 April geeft de Tooneel vereeniging St. Christophorus, 'n ón- der-afdeeling van ons Jongenspatro naat, haar laatste seizoens-uitvoering. Opgevoerd wordt het bekende drama „Palstor Bonus" van Henri 't Sas. de ballen prachtig naar de voorhoede en spoedig is de stand door den links binnen gelijk Eu dhoven onderneemt ook ver- i schillende gevaarlijke aanvallen maar d.r Juliana— achterhoede blijkt ook In goeden votm. Als de Juliana-voorhoede weer ten aanval trekt schtet de een. tervoor hard op doel en weet de Eindhoven keeper op gelukkige wijze te redden. Steeds moet nu de Elnd- hover veichdiging optreden en een hard schot van de Juliana midhalf spiiagt buiten bereik van den doel paal weder in het veld terug. Hoe door beide partijen nog wordt gewerkt doelpunten blijven uit en komt met deze stand het einde. Hoewel Juliana met invallers voor doelverdediger gp rechtshalf moest u'tkomen heeft h*t elftal een goede wedstrijd gespeeld tegen deze sterke tegenstanders. Eindhoven lelt ook 2 invallers Maandag 2e Pas chdag komt Eind hoven 2 een tegenbezoek brengen en staat de sponlltlh bbers weder een mooie wedstrijd te wachten. Korfbalwedstrijd W K C O N.A Zondag jl. spet.lde or.ze koitbaiver. WKC e*n vriendschappelijke wedstrijd tegen ONA Tilburg, welke wedstrijd door laais'genoemde vereeniging met 6—0 werd gewonnen. Wanneer om half d ie de scheids— r efter het signaal tot den aanvang geeft, stellen beide twaa'f allen zich volledig op Direct ontwikkelt zich een vlug spel. waarbij ru eens ONA dan Wvjer WKC in den aanval Is Na een kwartiertje spelen weet een der ONA. spelers met een Laaien worp de stand op 1—0 te brengen. Thans komt ONA erg opzetten, wat de verdediging zware oogenbükk<jn bezorgd Deze weet ech c.r goed stand te houden Even voor rust vergroot ONA den voorsprong. Na verwisseling der vakken gaat de wedshijd weer gelijk op. Voor rust kom! geen verand- rint» meer zoodat deze i"gaat met een 2-0 voo sprong voor ONA Na half time zien we direct dat WKC reeds te Veel va- haar krachten gevergd heef: tegen de goed getrainde ONA speb-rs. ONA wee» dan ook lang zaam d s»and op te voeren to1 6—0, waarmecje het einde aanbreekt. Een •egerpunt had echter WKC wel ver diend. Deze w clshijd heeft een zeer prettig verloop gi'had waarbij ONA een vol komen verdiende overwinning bihaald T. A. C.Tegelen Wilhelmina V. V. V. 5—1 1 4 SPORT. 2d en Paaschdag WSC—NEC, Nijmegen. Als climax op de diverse gespeelde oefenwedstrijden is WSC er voor 2den Paaschdag in geslaagd een bij zonderen wedstrijd tot stand te brengen; op ge noemden datum zal het eerste elftal der bekende Nijmegensche vereeniging N.E.C., één der sterkste Oostelijke 2de klussers, een wedstrijd komen spelen tegen W.S.C. Zoover wij ons herinne ren is dit de eerste ontmoeting tegen eene Oostelijke vereeniging sedert het bestaan van WSC. Voetbal vereeniging B.S.V., Besoijen. In den Zaterdagmiddag gespeelden voetbalwedstrijd B.S.V.Longa, heeft B.S.V. op sprekende wijze haar meer derheid uitgedrukt door Longa met een 83 nederlaag huiswaarts te sturen. A.s. Zaterdag 26 Maart zal BSV deel nemen aan de seriewedstrijden van de voetbalvereeniging Sparta te Vrijh.-Ca- pelle en zal uitkomen tegen Neerlandia om 3,30 uur. JULIANA. Eindhoven 2Juliana 2—2 Zondag j.l. had bovenstaande vriend schappelijke wedstrijd in Eindhoven plaats en eindigde in gelijk spel Beide vereenigingen werpen zich van den aftrap met volle geestdrift in den strijd en het spel gaat vlug var. doel tót doel. Eindhoven is door den wind gesteund wat in de meerderheid terwijl zij ook een mooi samenspel laten zien terwijl de Juliana—spelers nog te weinig rekening houden met het groote terrein. Na een kwartier spelen weel Eind hoven te doe'punlen De Juliana— voorhoede onderneemt nu ook ten pe- vaarlijke aanval en een hard schot gaat juist naast. Eindhoven weet bij een volgende aanval met een kopbal 2—0 te maken, waarmede de rus* aanbreekt: Na rust wordt door Juliana onmid Jellijk flmk aangepakt en er wordt nu en echliterende partij gespeeld Ei. d hoven wordt nu op eigen helft terug staan dat de 19-jarige M. M. de moe- jgdrorgen en spoedig weet de Juliana- der van het kind is. Er is sectie op linksbinnen uit een prach' voorzet van het lijkje uitgeoefend door de dokto- j den rechtsbuiten onhoudbaar In te ren Mettrop en Nieuwenhuizen uit koppen, steeds wordt het spel van 's-Bosch. jullana beier, de achterhoede plaaist SPRANG—CAPEELE. Seriewedstrijden Sparta. A.s. Zaterdag 26 Maart en Maandag 28 Maart (2en Paaschdag) zullen op het terrein van Sparta te Vrijh.-Capellc seriewedstrijden worden gespeeld, waaraan door een 8-tal clubs uit de buurt zal worden deelgenomen. Hiervoor zijn prachtige prijzen be schikbaar gesteld. Het programma luidt: Zaterdag: 3,304,30 uur Neerlandia—B.S.V. 4,30—5,30 uur S.D.O.—Roodhuiden. Maandag (2en Paaschdag): 121 uur N.E.O.'s-Gravemoer. 12. uur Capelle IB.V.V. Hierna zal de finale plaats hebben. De wedstrijden van Zondag. Om het kampioenschap werd Zondag maar één wedstrijd gespeeld n 1. Veendam—Enschede. De Oostelijken wonen deze matjge vertooning slechts op 't kanije af, nl. met den eenigen goal van den wedstrijd. In Zuid verrichtte Bleijerheide het stoute stukje om NAC te slaan, waar door de Bredasche kampioensallures geheel teloor gingen en waardoor de mijnwerkers in puntental gelijk zijn gekomen met B.V.V. en de Valk. De competitie krijgt dus hier een verleng, stuk. Picus beëindigde haar competitie met een overwinning op V O S. en is nu klaar' voor de degradatie—wed strijden. Landenwedstrijd. België-Nederland 1 4 Kampioenschap van Nederland. Veendam Enschede COMPETITIE. Afdeeling IV. Bleijerheide- N A. C. Willem II M V.V 2e klasse. Roermond - Helmond V. O S.- Picus 0-1 3-1 3-0 1-4 3-4, België -Nederland 1—4. Op klinkende wijze heeft het Neder- landsch elftal Zondag revanche ge nomen voor de nederlaag te Amster dam. Met 4 1 werden de Belgen op eigen grond geslagen, iets wat de Hollanders al sinds 7 jaren niet meer hebben kunnen presteeren. De Belgen namen het eerste doel- punt voor hun rekening, (eigenlijk was het de fout van Weber) doch daarna hadden zij hun kruit verschoten en kwamen de Hollanders aan de beurt. Dit beteekende dat Lagendaal los kwam deze speler heeft Zondag van zijn beroemde schutterscapaciteiten een nuttig gebruik gemaakt en niet minder dan 4 maal kogelde hij den bal langs den Belgischen doelman. Ons nationale elftal heeft uitstekend voldaan hetgeen wel blijkt uit onder, staande beschouwing, die we vertalen uit de Brusselsche „Matin": De Nederlandsche ploeg verdiende de overwinning volkomen hoewel zij deze gemakkelijk behaalde tegen een buitengewoon zwak Belgisch elftal. De mannen van boven den Moerdijk speelden een magnificken wedstrijd en wierpen zich met hart en ziel in den strijd. De beste speler was ontegen. zeggelijk de middenvoor Lagendaal, die een sensationeel staaltje liet zien en na den wedstrijd op de schouders genomen werd; hij maakte alle doel. punten. Elke keer als Lagendaal de verdediging passeerde was het doel in gevaar, want de centervoor schoot zuiver en buitengewoon hard Zijn taak werd echter vergemakkelijkt door het zwakke spel van Herremans tegen Hooijdonkx zou de groote Hol lander 't minder gemakkelijk hebben gehad. Van de binnenspelers was Adam de snelste en hij verdeelde het spel het best. Met Wels vormde hij de ge. vaarlijkste vleugel, die veel beter vras dan van Nellen Mol. De buiten spelers waren zeer snel en vooral Wels heeft een zeer goeden indruk achter gelaten. Achter de Nederlandsche aanval stond een zeer sterke middenlinie die de voorhoede op buitengewone wijze steunde, v. Heel onderscheidde zich en deed de Belgische vleugel Versijp- Voorhoof een volkomen echec lijden. De passes van Anderiessen, tusschen de backs door boden Lagendaal ge. makkelijke kansen. Het spel van den midhalf was zeer gevarieerd en hij verplaatste het spel goed naar de vleugels. Paauwe had een moeielijke taak tegen den veteraan Bastin, hij was even snel als de Belgische buitenspeler. Van Run en Weber waren moeilijk te passeeren, en verplaatsten het spel met forsche trappen. Weber, die nog pas 19 jaar is, toonde zich een groot speler en hij volgt de sporen van zijn grooten voorganger Denis. De vervanging van v. d. Meulen door v. d. Male was voor de Hollan- ders geen handicap, daar de keeper schitterende safes verricht heeft. d. Meulen zou het zeker niet beter gedaan hebben. Deze woorden van de zijde der tegenstanders zeggen voldoende voor het 9pel der Hollandsche ploeg, waarin Lagendaal en v. d. Male dit keer uit blonken Deze laatste was een ware openbaring ln de Belgische ploeg viel vooral op de veteraan Bastin. De achterhoede was gehandicapt door 't niet mee spelen van Hooijd nckx AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8'/a uur. Ex'ra repetitie Liedertalel „Oefenirg en hermaak" bij den heer v. Berkel Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek adspiranten K en V. Donderdag van 8-9 30 uur. Gym nastiek heeren K en V. Viijd?g van 8 9 30 uur. Gymnastiek dames K en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie adspi ranten W.G.V. Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Ltedertafel „Oefening en Vermaak". MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. De prijzen -waren: Koeien 19—21, 28—32 en 35—38 ct., ossen 1821, 27,531 en 3336 ct„ stieren 1820, 22,524 en 27,530 ct., kalveren 27,5—32,5, 42,5—47,5 en 52,5 57,5 ct., alles per half kg. Melkkoeien 150260, stieren 70 360, paarden 160290, slachtpaar- den 100—185, hitten 70—115, kalf- koeien 160255, pinken 90140, vaarzen 140170, biggen 2.505, fok nuchtere kalveren 1218, nuch tere slachtkalveren 35, alles per stuk, biggen 4075 ct. per week. bpctt

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10