n 9 Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. et luis up liet eiland FEUILLETON MGDRDBPAB&MD II .KG i Ni M WOENSDAG 23 MAART 1932. 66« JAARGANG. JK Cl o O w ft Ui >1 EU Eü Dit blad verschi]nt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.26. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. II. Teiegr.-Adre»: ECHO Prijs der Advertentiên: 20 cent per regel; minimum 1.60. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD koope id. an GEMEENTERAAD. DRUNEN. (Vervolg). 4 Voorstel B. en W. om ingevolge be merkingen van Ged. Staten de slachthuis- verordening te wijzigen en op nieuw vast le stellen. Gedeputeerde Staten zijn van meening dal in deze verordening bepalingen zijn opgenomen die reeds in de Vleeschkeu- ringswet geregeld zijn (betreffende dc oitponding). Er is een briefwisseling met Ged. Staten over dit punt gevoerd. Hoe wel B. en W. meenen dat de verordening wel in orde is, stellen zij voor deze te wijzigen volgens den wensch van Ged. Stalen, om daardoor bet slachthuis spoe diger in bedrijf te kunnen stellen. De verordening wordt opnieuw vast gesteld met de door Ged. Staten ge- wenschte wijzigingen. 6. Aanwijzing van bet Centr. Bureau voor Verificatie en Financieele adviezen der Ver. van Ned. Gemeenten tot boek houdkundige van bet G.E.B. Indertijd werd dit bureau reeds met de controle belast. De nieuwe gemeentewet eisckt echter een speciaal raadsbesluit, [(et is dus een eenvoudige formaliteit. Wordt goedgevonden. 7. Mededeeling van Notaris Schreur.% betreffende het contract verhuringen van gemeente-landerijen. Notaris Schreurs vestigt er de aandacht op dat er geen contract bestaat inzake de verhuring. In deze streken is 't meest al zoo geregeld dat de notaris 5 ont vangt, waarbij het risico voor onbetaalde posten aan den landeigenaar blijft, of 7 waarbij hij zelf het risico overneemt. De heer de Wijs wil voor die 2 het risico liever aan den notaris laten. De heer W. v. d. Wiel vraagt naar het oordeel van B. en W. De Voorzitter zegt dat B. en W. het ook beter vinden het contract tegen 7 aan le gaan. De heer v. Drunen wil eveneens het ri sico aan den notaris laten. „Hij zal er zoo wonderveel meer niet aan verdienen." Besloten wordt een contract aan te gaan tegen 7 vergoeding. 8. Adres van Izaak Verkuil hou dende verzoek tol wijziging der rooi lijn voor zijn te bouwen woonhuis op 8 60 M. uit de kantlaag van den pro vincialen weg* De Voorzitter wijst op de bijzondere omstandigheid, die zich daar ter plaatse voordoet. In de bouwverordening is bepaald, dat hij den bouw van een nieuw huis de rooilijn wordt vastge- steld gelijk met de woning die het verst van den weg verwijderd is. Nu wil Verkuil bouwen tusschen 2 wonin gen, die zeer ver van den weg liggen en hij heeft aanvankelijk geen rekening gehouden met deze bepaling. B. en W. hebben hem er toen op opmerkzaam gemaakt. B. en W. zijn van meening, dat het verzoek kan worden ingewilligd,zonder dat men daarbij de beteekenis en be doeling der Woningwet over 't hoofd ziet. Naar aanleiding van een vraag van dhr. Verhoeven legt de voorzitter uit. dat de fout feitelijk ligt bij den architect die zich op de hoogte had moeten stellen met de gemeentelijke bouw- verordening. De heer v. Drunen meent, dat inder tijd besloten is B. en W. machtiging te veileenen tot het geven van ver gunning om van de rooilijn af te wijken. De Voorzitter zegt, dat B en W. niet deze bevoegdheid hebben, zij moeten advies vragen aan de Gezond- heidscommissie en vergunning hebben van. den raad. Het verzoek wordt ingewilligd. Op de publieke tribune is eenig gestom mel hetgeen de voorzitter aanleiding geeft een waarschuwing tot 't publiek te richten. Schietbaan. 9. Adres van het bestuur van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm te Drunen om een renteloos voorschot uit de gemeentekas voor den aanleg van een schietbaan, met voorstel van Burgemeester en Welhoudprs. irleetlri van „De Echo van het Zniden". Naar het Engelsch van Prae-advies van B. en W.; De Bijzondere Vrijwillige Landstorm, afdeellng Drunen, moet voor de door haar te houden schietoefeningen een baan huren ver bulten de gemeente. Waar de afstand voor vele leden zeer groot is en dit derhalve een trouwe opkomst niet in de band werkt, heeft het Bestuur van den Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm uitgezien naar een geschikt terrein in onze gemeente. Na veel moeite en nauwkeurig onderzoek heeft men thans de hand kunnen leggen op een perceel grond in de duinen, waar een goede en voor de omgeving niet gevaarlijke baan kan worden aan gelegd. De kosten die benoodigd zijn voor het aanleggen van een goede baan en die een bedrag van ongeveer f 150 zullen beloopen, zijn echter te zwaar voor genoemde afdeellng van den Bij zonderen Vrljwilligen Landstorm. Men wendt zich nu tot den Raad met het verzoek aan de afdeellng Drunen het bedrag van f150.— rentelojs te willen wat bi aak. illfelt 16) Het is me altijd buitengewoon aangenaam u van dienst le kunnen zijn, meneer Richards, zei George met koele ironie. De oogen van de beide mannen ont moetten elkaar een ondeelbaar oogen- blik, toen George de kamer uitging; het was niet twijfelachtig dat er een diepe klove tusschen hen bestond, die niet gemakkelijk te overbruggen zou zijn. Hoor eens meisje, begon Ri chards, toen zijn dochter in de kamer was teruggekomen, dat kan zoo niet. Je bent nog te jong om zelf te beslis sen wat goed voor je is of niet. Als je je ongelukkig voelde op school, had je dat toch kunnen schrijven en vra gen of je thuisK mocht komen, inplaats van op je eigen houtje naar Engeland terug te reizen! Ik was bang dat U het niet zou goedvinden, als ik het vroeg, antwoordde Peg£y. Maar als ik het noodig oordeel dat je teruggaat, ben je er nog niets beter aan toe, meende haar vader. Er was een opstandige blik in Peggy's voorschieten. De bedoeling is het ge leende geld terug te betalen in zes een jaarlljksche termijnen van f25—, te beginnen op den lsten Mei 1933. Door de baan aan anderen onder te verhuren is men in staat jaarlijks de voor de terugbetaling benoodigde gel den bijeen te brengen. Het lijkt het College overbodig het nut en de noodzakelijkheid van het bestaan van den Bljzonderen Vrljwil ligen Landstorm nader uiteen te zetten. Gezien de onmisbaarheid in deze roerige tijden van een goed geoefend afweercorps, meenen zij goed te doen den Raad voor te stellen het gedane verzoek in te willigen. De heer de Wijs vraagt welke ga rantie de B.V L. kan geven, dat de gelden worden terugbetaald. De Voorzitter stelt voldoende ver trouwen in den leider der afdeellng. die hem verklaard heeft dat het geld zeker betaald zal worden. De B.V L. is een hechte organisatie, die wel zal blijven bestaan. De heer de Wijs wli, dat de B.V.L. zich met verschillende omliggende ge meenten in verbinding stelt om te trachten gezamenlijk de kosten te dragen en deze niet alleen op de gemeente Drunen te laten drukken. De Voorzitter vindt het bedrag te klein om over 4 gemeenten verdeeld te worden. Zij zouden dan elk t 30 moeten betalen en waren dan evenveel baas over de baan, hetgeen ook tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. De regeling die voorgesteld wordt, vindt spr. veel beter, dan be talen de afdeelingen van buiten een vergoeding voor het gebruik der baan. De heer W. v. d. Wiel vindt het bedrag niet groot. Hij zou een over- eenkomst willen aangaan met de leden van den landstorm, waarbij deze zich hoofdelijk aansprakelijk stellen. De Voorzitter zegt, dat de overeen, komst wordt gesloten met de afdeellng ais geheelhij gelooft niet. dat er eenig risico aan verbonden is en zou PER Yi POND GEEL30d. GROEN.. 35 ROOD... 40 oogen, maar ze zei niets. Ik ben overigeris niet van plan je terug te sturen, vervolgde Richards, ten minste, ik hoop dal ik daartoe niet ge noodzaakt zal zijn. Het is waarempel niet zoo goedkoop 'n dochter in Parijs op kostschool te laten gaan en als jij beslo ten hebt niet te willen leeren, kan ik het geld beter in mijn zak houden. Boven dien^ voor het gewone, praktische leven weet je meer dan genoeg. Dus je ziet dat je nog niet zoo'n onrede lijke vader hebt, hé? eindigde hij met een slecht-gelukte poging tot scherts. N-neen, stemde het meisje zonder veel geestdrift toe. Wat zou je er van zeggen om hij mij in 't Noorden te komen, vervolgde Richards. Peggy keek hem verschrikt aan. O, vader, dat verlangt U toch niet! stamelde ze. Op het oogenblik nog niet, maar wat er later gebeuren zal is een andere vraag. Je plaats is bü je vader, zou ik zeggen,, wanneer die je een tehuis aan biedt. Maar waarom hebt U daar dan nooit eerder over gedacht, vader? Ik ben immers nooit in Uw huis geweest, nog niet eens om 'n paar dagen te logeeren. Ik heb dit hier als mijn tehuis leeren be schouwen; ik hen er aan gehecht en wil hier blijven. Het is ook mijn bedoeling dat je hier voorloopig blijft; tenminste wan neer aan een bepaalde voorwaarde, die ik George heb gesteld, wordt voldaan. Anders blijf je hier niet. Wat voor voorwaarde? vroeg het meisje in spanning. Richards gaf niet direct antwoord. Ik was niet van plan om er met je daarom de leden niet Individueel aan. sprakeiijk willen stellen. Wordt goedgekeurd. 10. Verzoek van Gerrit de Brouwer om een gedeelte van zijn van de gemeente in huur hebbend perceel no. 10 op de Lange Heide over te mogen doen aan L. Schalken. De Voorzitter ltcht hierbij toe dat de B. niet in staat is zelf zijn land geheel te bewerken. Er is daarom alle reden om het verzoek in te willigen. Wordt goedgevonden. 11. Vragen van het raadslid W. v. d. Wiel. Salarissen ambtenaren. Zijn Buig. en Weth. niet met mij van meening, nu de levensstandaard zoo zeer is gedaald, ook de salarissen van de ambtenaren behooren te worden verlaagd hebben B. en W. geantwoord Burg.-en Weth. zfln van oordeel, dat, wanneer vaststaat dat de levensstan daard blijvend zoodanig is gedaald, dat de salarissen der ambtenaren, in dienst der gemeente, in verhouding lot dien levensstandaard beduidend te hoog zijn, die salarissen behooren te worden verlaagd. over te spreken, antwoordde hij na even nagedacht te hebben. Maar ik zie eigenlijk niet in, waarom ik er je buiten zou houden. George moet mij beloven, dat de jongeman die hier van daag geweest is, niet meer zal terug komen. Peggy kreeg een kleur als vuur. Waarom zou Sir Guy Bertram hier niet meer mogen komen, vader? viel ze uit. Hij is een vriend van George. En van jou ook, nietwaar jonge dame. En ik wensch niet dat dat zoo verder gaat, begrijp je? Als deze jon geman bijgeval een zwak plekje in je hart veroverd heeft, doe je verstandig hem daaruit zoo gauw mogelijk te verwijderen. De arme Peggy was gekwetst in haar beste gevoelens van trots en kieschheid door deze ruwe, onbarm hartige woorden. Door zijn verregaand gebrek aan tact, had haar vader een sluier verscheurd, die lag uitgespreid over iets heel teers, dat ze zichzelf nog nauwelijks had durven bekennen. Het meisje barstte in tranen uit. Hoe kunt u zulke dingen zeggen, vader? snikte ze. Alsof ikO, ik hoop Sir Guy Bertram nooit weer te ontmoeten. Ik zal ook wel zalig oppassen, dat het niet weer gebeurt, verklaarde Ri chards schamper. Daarop verliet hij de kamer; hij hield niet van vrouwen tranen. Ofschoon hij er in was geslaagd de stemming in het kleine gezin van Me vrouw Greenfield grondig te bederven en twee leden ervan ernstig tegen zich in 't harnas te jagen en van streek te maken, beschouwde Richards, in de hevigheid van zijn begeerte om zijn doel te bereiken, zijn taak nog niet als j volbracht. Hij was er ten zeerste op gesteld, dat Peggy in High gate zou blijven, maar was niet overtuigd dat George ten- j slotte bereid zou zijn de schriftelijke verklaring te geven in den vorm, dien hij had geëischt. Richards was iemand die van snel en doortastend handelen hield, fijngevoeligheid was een eigen- schap, die hem niet in den weg zat en zich vijanden maken iets, waarom hij zich niet bekommerde. Zoo kwam hij f tot de slotsom dat de beste methode j om de moeilijkheden eens en vooral i op te lossen was, zelf naar den man toegaan, dien hij van Peggy wenschte verre te houden. Hij besloot er geen gras over te laten groeien en Guy was nauwelijks van zijn uitstapje naar Highgate op zijn kamers terug, toen hij tot zijn onuitsprekelijke verbazing bezoek kreeg van den man, wiens ge zicht hij enkele uren tevoren vluchtig door het open venster van Mevrouw Greenfield's salon had gezien. U kent mij niet, begon Richards, nadat hem een stoel was aangeboden, en u zult mij waarschijnlijk kwalijk nemen wat ik te zeggen heb. Maar daar is niets aan te doen; ik zal kort zijn en open kaart met u spelen. Ik ben geen diplomaat en geen jonkertje uit een salon; ik zeg de dingen rondweg zooals ik ze op het hart heb! En voor Guy bekomen was van de verwondering over deze zonderlinge inleiding, vervolgde de bezoeker: Mijn dochter heeft de eer gehad kennis met u te maken. Ik wensch niet dat deze kennismaking wordt voortge zet. Het duurde even eer Guy Bertram woorden vond. Wel alle drommels, barstte hij eindelijk uit, ik moet zeggen, dat dit een buitensporig-onhebbelijke ma nier is om bij een wildvreemde met de deur in huis te vallen! Misschien hebt u gelijk, ant woordde Richards, in het minst niet van zijn stuk gebracht. Maar ik heb u gewaarschuwd, dat het niet mijn ge woonte is doekjes te winden om het geen ik te zeggen heb. Ik heb er niets tegen dat u vriendschappelijk omgaat met George Greenfield of met zijn moederen Ms ik wèl wat ertegen zou hebben, kon ik er nog niets aan doen. Maar over mijn eigen dochter ben ik de baas en als u geen kans ziet uit de buurt te blijven van het huis van Mevrouw Greenfield zoolang mijn dochter daar woont, zal ik genood zaakt zijn haar daar weg te nemen. En dat is iets dat ik niet wil en dat zij niet wil en dat eigenlijk gezegd nie mand wil! Ook de familie Greenfield niet. Hebt u uw wensch... dat ik niet meer bij Mevrouw Greenfield aan huis zal komen... aan haar en haar zoon kenbaar gemaakt? vroeg Guy. Inderdaad. Dan begrijp ik er alles van! Om dat zij er als fijnbeschaafde menschen natuurlijk uit kieschheid tegen op zien uw wensch aan mij over te bren gen, hebt u zelf de koe maar bij de horens gevat! Wordt vervolgd. 'taalwiiksche en Linsstrailsrke Courant, AltCfllBAI.D MARSHAJJ.. MAAT5CHAPPY VAM VEMEKER1MG OP MET LEVEfl PFR'tPD

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 1