Spiervorming Radioproéramm Sproeten komen vroeg in Ondertusschen zQn Burg, en Welti, van meentng, dat er momenteel geen sprake is van een zoodanige blijvende daling van den levensstandaaid, dat thans een vermindering der salarissen op dien grond gewettigd zou zijn. Intusschen echter kunnen zeer bij zondere omstandigheden eischen, dat de amöienaren—salarissen, hoewel op zich niet te hoog, toch lijdelijk een vermindering dienen te ondergaan, n). Indien de gemeentebegrooting zonder zoodanige tijdelijke verlaging bezwaar lijk in evenwicht kan worden gehouden. Naar het oordeel van Burg. en Weth. eiacnt thans de toestand van de ge. meentekas nog niet, dat tot een derge. lijken maatregel wordt overgegaan. Mocht echter in de toekomst zulks noodig blijken, dan zijn Burg. en Weth. bereid, den Raad voorstellen te doen, om te komen tot een tijdelijke salarisverlaging van alle gemeente, ambtenaren, ook van hen, wier salaris niet door den gemeenteraad wordt vastgesteld. De heer W. v. d. Wiel krijgt de gelegenheid zijn vraag toe te lichten en zegtln de vorige vergadering hebt u gezegd dat de levensstandaard zeer is gedaald. Daar heb ik natuurlijk mijn conclusies uil gelrokken. Er Is geen reden om de ambtenaarssalarissen niet omlaag te brengen. U zegt dat de ver laging slechts lijdelijk zal zijn, maar daarmee ben ik het niet eens: de levensstandaard is werkelijk gedaald. Daarom is er geen enkel bezwaar tegen om de ambtenaren een klein cff;f te laten brengen en hen mede te laten werken aan de verbetering der moeilijke tijden voor de gemeente en vooral de arbeiders. Daarom wil ik voor. stellen een verlaging van 10 pCt. in te voeren. Overigens begrijp ik niet welk stand, punt de heer Muskens in deze inneemt. Verschillende malen heb ik het mee gemaakt dat hijzelf een voorstel tot salarisverlaging gedaan heeft, en nu 't werkelijk gemotiveerd is Is hij er zelt tegen. Wat kan een mensch toch in korten tijd veel veranderen 1 Voorzitter. U zegt dat de daling blijvend is, ik geloof echter dat de levensstandaard bij de eerste de beste opleving weer zai stijgen. Zoo gauw ais de landbouw maar iets opleeft worden de prijzen hooger, waardoor de levensstandaard stijgt. Alleen dan kan men spreken van een blijvende verandering als men tijden vergelijkt als bijv. van voor en na den oorlog. Men kan de loonen van arbeiders en ambtenaren niet vergelijken. Het loon der arbeiders houdt verband met de pryzen der artikelen die zij produ ceeren, terwijl het salaris der ambte naren niet onmiddellijk onderhevig is aan elke verandering die zich voordoet. Weth. Muskens is met mij van meening dat als de omstandigheden het eischen de salarissen omlaag moeten. Als de gemeentebegrooting niet in evenwicht kan gebracht worden dan met deze verlaging, dan zullen B. en W. met het voorstel komen. Op hetoogenblik Is daartoe echter nog geen reden. W. v. d. Wiel. Ik ben het niet met u eens, de levensstandaard is wel degelijk gedaald. Enkele jaren geleden Is nog een extra—verhooging van f200 gegeven aan de politie, hoewel wij toen reeds in dalende lijn gingen Arbeiders verdienen maar 18.—, de politie f 38 en ambtenaren tot f 70. Daar kan dus wel wat vanaf en daarom meen ik juist het voorstel te moeten doen tot een tijdelijke verlaging van 10 pCt. Voorzitter. U moet niet ieder over eenzelfden kam scheren. De een heeft recht op een hooger salaris dan de ander, die vergelijking gaat dus niet op. A. v. d. Wiel. Ik ben het ten deeie met dhr. W. v. d. Wiel eens, temeer waar de ambtenaren over het geheel genomen verlaagd zijn en juist de gemeentelijke niet. Hun salaris is toch eenigszlns gebaseerd op een duurderen levensstandaard, daarom vlrid ik het goed dat er een verlaging zal komen De voorzitter heeft reeds toegezegd dat het middel in aanmerking zai komen om de begrooting in evenwicht te brengen. Ik zou dit graag zien, want het geeft m.i. een scheeve verhouding dat de een wel en de ander niet ver laagd wordt. De onderwijzers hebben al 3 verlagingen gehad. Voorzitter. O/er het algemeen gaat men te gemakkelijk af op berichten In de peis Men moet ook in aan merking nemen dat de ambtenaren hier zeer slecht gesalarieerd worden tegenover in andere provincies, ln Zuid-Holland zijn de salarissen dikwijls eens zoo hoog als hier. Van Drunen. U spreekt van den levensstandaard van voor en na den oorlog. In het weeklad van den N C B. staat echter geschreven dat land- en tuinbouwproducten moeten worden teruggebracht tot het peil van 1813. Daarom vraag ik wat verdient nu een werkman wat verdient een boer 1 Wat waren de loonen ln 1813? Ik stel voor de salarlssn direct met 10 pCt. te verlagen. Voorzitter. Ik hoop voor de boeren Quaker bestaat voor 16 °/o uïl proteïne, onontbeerlijk voor de ontwikkeling der spieren en bindweefsels. Boven dien bevat het vetten en mineralen. Quaker Is een „volkomen" voedsel en bovendien bijzonder smakelijk. DÏ SdOTJIfflljI en arbeiders dat de toestanden van 1813 niet zullen terugkomen, want dan waren ze er beroerd aan toe. Oelukkig zijn daarvoor voorlooplg nog geen rymptOHen aanwezig. Van Drunen. In 1813 zou men geen 10 cent voor de varkens geboden heb ben zooals nu. Het staat toch ge. schreven ln 't Weekblad van den NCB.. Voorzitter. Ik wil niet zeggen dat da toestand nu goed is. Maar tk betwij fel trouwens of het nog mogelijk zou zijn dat wij met onze technische uit. rusting ferugkeeren tot de toestanden van 1813 Ik wil niet beweren dat het niet waar is wat er in 't blad van den N.C B. geschreven staat. Wethouder Muskens. Op 't oogen- blik ga ik met B. W. mee, maar in de vergadering van 't college heb ik reeds gezegd dat als gevolg van de slechte lijden ook de ambtenaren salarissen omlaag zullen moeten. Het is niet uilgesloten dat het voorstel tot verlaging nog dit jaar gedaan zal worden. Wat betreft mijn verandering van opiniedhr. W. v. d. Wiel is al zoo dikwijls van opinie veranderd, dat hem dit niet behoeft te verwonderen. W. v. d. Wiel. Dat kan gebeuren. Ik hoop ook dat de toestanden van 1813 niet meer zullen terugkeeren. De salarissen zijn ln dezen lijd op peil gebracht, en dat scheelt nu enorm veel. Er kan loch geen bezwaar tegen zijn dat een klein off ;r wordt gebracht door de ambtenren. Voorzitter. De ambtenaren zullen als de lijd daar Is dat offer graag bren gen, maar nu is het tijdstip daarvoor nog niet aangebroken. Over de salarissen van burgemeesf ter, secretaris en ontvanger heeft de raad bovendien geen zeggenschap, die worden door Oed. Staten vastgesteld. Het zou toch onbilltyk zijn als alleen de andere salarissen verlaagd werden. W. v. d Wiel. Mijn bedoeling is alle salarissen te verlagen. Ik geloof niet dat Oed, Staten daar bezwaar tegen zullen hebben. Ook Oed. Staten van Oelderiand hebben een dergelijk besluit genomen. Voorzitter. Er is nog geen enkele gemeente die dit besluit genomen heeft, daarom geloof ik niet dat het bjj Oed. Staten genade zal vinden. De heer Q. Verhoeven verklaart zich tenslotte ^oor een verlaging, mits deze niet voor kleinere en grootere salarissen gelijk is. Het voorstel van dhr. W. v. d. Wiel wordt alleen gesteund door dhr. van Drunen en komt dus niet in stemming. Kwijtschelding pacht. Op de vraagMeenen B. en W. dat in verband, met den steeds stijgenden nood der kleine boeren, een gedeel telijke kwijtschelding der laatste pacht der gemeentegronden moet worden verleend? hebben B. en W. geant woord B. en W. hebben reeds tn hunne voorlaatste vergadering uitvoerig verklaard, dat* zij te geschik ter tijd met voorstellen by den Raad zullen komen, om op de pacht voor de pachters der gemeentegronden een reductie te verleenen. Hoewel overbodig, herhaalt het Col lege van B. en W. die verklaring, er aan toevoegende, dat over het laatst afgeloopen pachtjaar conform de voor stellen der pachtcommissie reeds kor tingen zijn toegestaan varieerende van 5 pCt. tot 15 pCt. De Voorzitter voegt hieraan nog toe dat deze kortingen niet tijdelijk doch dtflfiliief waren. W. v. d. Wiel. De laatste zinsnede van bet antwoord lijkt niet op de wer- keiykheld. Deze verlaging is toch alleen beschouwd als een billQkheld tegen, over de andere pachters, daar sommige pachters byzonder hoog waren tegen over die van de ln de nabytieid lig gende perceelen, Daarom was deze verlaging dus een billijkheidskwestie. Voorzitter. U wilt toch zeker niet beweren dat de andere verlagingen van pacht ook een biliykheidskwestle zou zyn. W. v. d. Wiel. Ik bedoel maar dat die verlaging eigenlijk toch gekomen zou zijn. Telken jare worden de pach ten herzien en als biykt dat de ver houding onderling niet goed is, wor- den ze verlaagd. De Voorzitter verzoekt Wethouder van Halder als voorzitter der pacht commissie hierover zyn oordeel uit te spreken. Weth. van Halder. W. v. d. Wiel vergist zich, de pachcommissie heeft zich op 't standpunt gesteld dat die gronden verlaagd moesten worden waarop de malaise het zwaarst drukte. W. v. d. Wie'. Zooals U gelezen zult hebben zyn tal van gemeentebe sturen de paentboeren tegemoet ge komen. Ook het rijk en de bisschop pen hebben hierin het voorbeeld ge- geven. Waar wy vele arme boeren hebben meen Ik dat het noodzakelijk is dat de*e boeren reductie krijgen. Voorzitter. U vergelijkt ons met andere gemeenten. Vraag eens welke prys in normale tijden in die ver. schillende gemeenten gemaakt wordt. De prys is hier altijd veel lager ge weest als elders. Verschillende plaat sen die de pacht verlaagd hebben zQn nu nog veel duurder als Drunen. B. en W. zijn wel dcgeiyk van plan om t. z. f. met een voorstel te komen om reductie te verleenen, maar daarbij moet uiet vergeten worden dat het een beduidende vermindering van inkoms- sten der gemeente zal inhouden waar tegenover een verlaging van uitgaven of verhooging van Inkomsten zal moe ten staan. W. v. d. Wiel. Als wy niet helpen, zullen er verschillende zyn die straks geheel ten laste der gemeente zullen komen. Vele kleine boertjes staan er reeds zeldzaam slecht voor en kunnen den kost niet meer verdienen. Voorzitter. Wij zyn terdege op de hoogte van de slechte toestanden, maar het gaat niet aan het geld der ge meente zoo maar te gaan rondstrooien. Wij zullen beoordeelen wat het ge schikte moment voor een eventueele verlaging is. v. Drunen. De pachtcommissie heeft de prijzen vastgesteld per 3 Mrt. 1931. Sindsdien is het venchil weer zeer groot. Er zyn complfX*n grond die verhuurd zijn voor f 6000 en die in 't geheel niet verlaagd zyn. Na die pachtverlaging van 3 M?art is er nog veel land dat 25—300% boven de pryzen van voor den oorlog staat. Daar behoeft U niet mee te lachen, dat kan ik U bewyzen 1 Voorzitter. Ik druk alleen mijn ver wondering daarover uit, ik zou er allerminst mee durven lachen. Persoonlijk heb Ik geen verstand van pachtprijzen en daarom houd ik my aan 't advies der pach'commlssie. Wanneer U het met dat advies niet eens is, kan ik er nlels aan doen. Het beste is dat U die zaak in de pacht, commissie bespreekt. v. Drunen. Van de pachtcommissie heb ik al genoeg ondervonden 1 W. v. d. Wiel. Ik stel voor de pach. ten van het afeeloopen jaar te ver minderen met 20%. De heer v. Drunen steunt dit voor stel hoewel hijzelf een verlaging van 25% wenschte. Verder ontmoet het voorstel geen steun zoodat het niet instemming komt. Noodslachthuis. Op de vraag: Kunnen B. en W. den Raad mede- deelen van welke houtsoort het aan gekochte weegmateriaal voor het nood- slachthuis Is vervaardigd hebben B. en W. geantwoord: Het noodslachthuis is gebouwd volgens bestek en teekening. door den Raad goedgekeurd. Wordt het nood slachthuis opgeleverd en voldoet het naar het oordeel van den architect aan de bepalingen van bestek en teekenin- gen, dan zullen B. en W. het aldus als goed opgeleverd beschouwen. Hetzelfde geldt voor het materiaal, dat ln het noodslachthuis dienst zal moeten doen. Dit wordt besteld volgens aanwyzingen van den keurmeester in onzen Vleeschkeuringskring en by af levering door dezen gekeurd. Voldoet het geleverde naar het oordeel van den keurmeester aan de gestelde eischen. dan worden de goederen ge accepteerd. B. en W. verklaren zfch incompetent, om diverse houtsoorten e.d. persoon lijk te keuren. W. v. d. Wiel. We varen met dat antwoord in 'i zelfde schuitje van het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol Bij alle Drogisten. Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. vorigen keer. Ik heb bedoeld te vragen van welk hout de bascule ln het slacht huis vervaardigd is en op deze vraag wordt geen antwoord gegeven. De bascule Is daar gebracht door v. Huiten uit de Wolfshoek, ik heb ze zelf gezien. Door den slager die B en W. hebben aangesteld, is de bascule toen weer bij v. Huiten teruggebracht. Het gaat er over, dat er een inschrij ving gehouden is om een bascule te doen leveren van grenen hout, terwijl er nu een geleverd is van masthout. Ik hoop. dat U het werk aan den laagsten inschrijver zult gunnen. Voorzitter Er is B. en W. niets van bekend, dat er een bascule geleverd is. De slager die is aangesteld, heeft nooit een sleutel gehad, zoodat er geen sprake van Is, dat de keurmeester de bascule heeft kunnen keuren. Ik heb geen rekening gezien. De zaak zal nog wel eens onderzocht worden, maar ik weet van niets. De heer de Wijs vraagt wat de reden is waarom het slachthuis nog niet is geopend. Dit had toch reeds in Januari moeten gebeuren. De Voorzitter zegt dat de opening buiten de schuld van B. en W zoo lang is tegen gehouden, daar Oed. Staten aanmerking op de verordening hebben gemaakt. Op 24 Dec. is de verordening ter goedkeuring opge stuurd, maar op 10 Februari is eerst bericht ontvangen dat de beslissing hierop verdaagd werd. De heer A. v. d. Wiel zou'(slacht huis toch in gebruik willen stellen, daar er zoo een groot renteverlies uit voortvloeit. De Voorzitter acht dit onnoodig, daar men toch niemand zal kunnen verplichten van het slachthuis gebruik te maken zoolang de verordening niet is goedgekeurd. Daar de verordening nu is gewyzigd In den geest zooals Oed. Staten dat wenschen, zal de goedkeuring nu niet meer zoo lang uitblijven. In tegenstelling met de loopende geruchten wil spreker nog ver klaren dat het slachthuis goed is op. geleverd. De aannemer heeft zelfs nog beter materiaal gebruikt als noodig was. 12. Wyziglng Gemeentebegrooting 19 U. Naar aanleiding hiervan meent de heer de Wys dat er op de straat verlichting nog wel wat bezuinigd kan worden. Bij lichte maan is't onnoodig dat de lantaarns branden.Paarentegen zou men ze beter Zondags een kwar tiertje langer kunnen aanlaten. De Voorzitter heeft ook verwonderd gestaan over het hooge bedrag voor straatverlichting. Bij onderzoek ls ge bleken dat diegene die belast is met het aan— en uitdraaien der lantaarns zich niet strikt aan de bepalingen heeft gehouden. Bovendien hadden verschil lende lantaarns te sterke lampen. Spr. zal met de wensch van dhr. de Wys rekening houden. De wijziging wordt goedgekeurd. 13.Wyziglng begrooting O E.B. 1931. Wordt goedgekeurd. De Rondvraag. 14. Vragen van drie leden van den Raad inzake punt „Rondvraag". De heeren Verhoeven, Vesters en de Wys verzoeken weder-lnstelling der Rondvraag. De heer Verhoeven lfcht het verzoek toe. Hy vindt het gewenscht de rond vraag weer in te stellen, zooals in vele grootere plaatsen ook gedaan is.Tydens den eminenten voorzitter Mr. Loeff heeft hy er wel aan meegewerkt dtt gebruik af te sch;fl;n, maar nu vindt hi] het ongemakkelijk om voor een simpele vraag telkens met een brief naar het raadhuis te moeten komen. De Voorzitter zegt dat het hem ver wonderd heeft dit schryven te zien, daar enkele jaren geleden besloten is tot afschaffing. Hy heeft er persooniyk geen bezwaar tegen de vragen te be antwoorden, doch op vele vragen kan men niet direct een antwoord geven Spr. gelooft niet dat het noodig is hiervoor een wyziglng in het reglement te brengen en wil de leden gaarne na elke vergadering gelegenheid geven vragen te stellen. De heer W. v. d. Wiel vindt dat het vele moeliykheden zal scheppen Indertijd heeft spr. schriftelijke vragen gesteld en toen is gedaan alsof ook dat niet mocht. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. toen nog niet hun antwoord konden geven omdat ze den toestand niet overzien hadden. Ondanks dat hy het niet behoefde te doen, heeft spr. toen toch direct geantwoord. De raad gaat hierna over In geheime vergadering ter behandeling van recla mes schoolgeld en tot vaststelling van het tuppletoir-cohier van 't schoolgeld. 5,00 6.00 7,00 7,45 8,00 10,30 10,40 8,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11.30 12,00 2,00 3,00 ■1.00 5.00 5,30 6,00 6,45 7,15 7,30 8,00 8,40 9,00 10,00 10,15 11,00 8.00 WOENSDAG 23 MAART. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 3,30 Voor de kinderen. 5,30 Vnrn-Septet. 6,00 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 6,30 Het beginselprogram der SDAP d. H p, 0,50 Muziek van dezen tijd. "T 8,00 Opvoering van De dolende soldaat 10,30 Vaz Dlas. 10,45 Gramofoonmuzlek. HUIZEN 298 M. (N.C.R.V.) Klndcruurtjc. Uurtje voor landbouwers. De Reformatie-periode en liet muzic^ ln dien tijd door G. van Rnvenzwaaj Ned. Chr. Persbureau. Concert door Chr. Gem. Zangver., A'di» Vaz Dlas. Gramofoonplaten. DONDERDAG 24 MAART. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Gramofoonmuzlek. Morgenwijding. Gramofoonmuzlek. Solisten-concert. Paaschrecepten. Solisten-concert. Het Omroep-orkest. Halfuur voor de vrouw. Gramofoonmuzlek. Zickenuur. Rndio-kinder-koorznng. Gramofoonmuzlek. Dansmuziek uit Cabaret I-a Galté, A'dia Sportpraatje. Gramofoonmuzlek. Engelsche les. Het Omroep-orkest. Koorzang uit Stadsschouwburg, Haartan Robert Stolz programma. Vaz Dlas. Het Omroep-orkest. Gramofoonmuzlek. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) Morgonconcert. (N.C.R.V.) 10,00 Gramofoonmuzlek. 10,15 Korte zb-kendienst door Dh. Geels. (K.R.O.) 11,00 Gramofoonmuzlek. 11,30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perqulo 12,15 KRO-Orkcst. (N.C.R.V.) 2,00 Cursus franie handwerken. 3,00 Vrouwenhalfuurtje. 4,00 Zlekenuurtje door Dr. I-os. 5,00 Cursus handenarbeid voor onze Jeugd. 5,45 Plano-recital. 6,45 Cursus knippen erl stofversieren. 7,00 Vragenhalfuurtjc. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Wijdingsuur door Ds. Boerlijst. 9,00 Ouderuurtje. 9,30 Concert door de H.O.V. 10,00 Vaz Dlas. 11,00 Gramofoonplaten. VRIJDAG 25 MAART. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuzlek. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Voordracht Jannv van Oogen. 10,30 Vara-Sepet. 11,00 Voordracht. 11,15 Vara-Septet. (A.V.R.O.) 12,00 Gewijd concert. 1,00 Kommer Kleijn leest een Paaschverhaal 1,30 Gramofoonmuzlek. 2,00 Klassiek concert. (V.A.R.A.) 4,00 Piano-recttal. 4,30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5,00 Vara-Orkest. 0,40 Het beginselprogram der SDAP. Prof. Raat (V.P.R.O.) 7,00 Goede Vrijdag programma. Kerkdienst Ned. Prot. Bond, Den Haag 8,30 Concert van gewijde muziek. (V.A.R.A.) 10,00 Vara-Septet. 11,00 P. Voogd: Llndsey's leven vol gevaren. 11,30 Gramofoonmuzlek. HUIZEN 298 M. (K.R.O.) 8,00 Pastoor Perquin: Goede Vrijdag-gedaclito 11,00 Pater Oscar Huf: De liturgie van de goed» week. 12,15 KRO-Kunslenscmble. I,45 Gramofoonmuzlek. 2,30 Uitz. van de plechtigheden op de H. Land stichting bij Nijmegen. 5,00 Gramofoonmuzlek. 7,45 Vaz Dias. 8,00 Het leven en sterven onze» Heeren, «r het Passiespel van Oberammergau. ZATERDAG 26 MAART. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuzlek. 9,00 Vara-Septet. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. V.AJl.A. 10,15 Uitz. voor arbeiders ln continu-bedrljv* 12,00 Schrummclkwintet. 2,00 Kwartiertje voor het Instituut v. Arb.-0nl» 2,15 Johan Riedel, zang, Joh. Jong, piano. 2,30 W. A. Groennou: Het ontstaan van Muiu- tuli's Max Havelaor. 2,50 Zang en piano. 3,00 Schaak-consultatie-partij. 4,00 Haydn-kwartet. 4,45 Lezing over Arbeiderssport. 5,00 Beoefening der huismuziek. 5,45 Actueel allerlei uit de arb. beweging. 6,00 Zanggroep De Wielewaal. 6,15 Uit de roode jeugdbeweging. 6.20 De Wielewaal. 6,30 Literair halfuurtje. 7,00 Gramofoonmuzlek. 7,15 Bestuursmededeelingcn. 7,30 Vara-Orkest. 8,00 Optreden van den conférencier H. Maren*00 8,15 Teun de Klepperman. 8,30 Vara-Orkest. 9,00 Uitz. feestavond Alg. Ned. Typografen W" afd. Groningen. 9,30 Henrl Marchand. 9,45 Vara-Orkest. 10,30 Henrl Marchand. 10,45 Vaz Dlas. 11,00 Uitz. uit Groningen. 11,30 Gramofoonmuzlek. HUIZEN 298 M. K.R.O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 KRO-trlo. II,30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12,15 Het KRO-Sextet. 2,00 Gramofoonmuzlek. 2,30 Kindcruurtje. 4,00 Gramofoonmuzlek. 5,15 Esperanto-nleuwa. 5,30 Gramofoonmuzlek. 6,00 Journalistiek Weekoverzicht. 6,20 Gramofoonmuzlek. 6,40 Cursus Esperanto. 7,10 Dichters en kinderen door L. Fens. 7,45 Sportpraatje R.K.F, 8,00 KRO-Salon-Orkest. 0,15 Vaz Dlas. 11,00 Graaaof eenjotuslefc-

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 2