Een gloriedag voor Waalwijks Belang. Summer 24 TWEEDE BLAD. Het zilveren jubileumjaar der ver eniging „Waalwijks Belang" is Maan dag. den oprichtingsdag, met eene of- fjcieele receptie ingezet en reeds aan stonds hebben we daarbij kunnen con- statperen dat men zoowel in ali builen Waalwijk met deze vereeniging harte lijk meeleeft en algemeen sympathi seert. Zaterdag wijdden de provinciale bladen verschillende kolommen aan het jubileum der vereeniging en van den secretaris, en allen waren vol lof over den staat van dienst die beiden reeds achter den rug hebben. Daarop is Maandagmiddag de re ceptie gekomen, waar het bestuur en speciaal dan den secretaris vele harte lijke woorden werden toegesproken. Kn wat wellicht in de oogen van het vooruitstrevende bestuur het meest welkom was, dank zij het ijverig wer ken van het huldigings-comité in de enkele weken die het ten dienste ston den, was, dat de kas der vereeniging gespekt kon worden met een bedrag van niet minder dan 700.terwijl de ledenlijst van Waalwijks Belang met 54 nieuwe leden kon worden aan gevuld. Zeker een prachtig succes, waarvoor een dankwoord past niet alleen aan het comité, doch ook aan alle Waal- wijkers die door hun gift hun belang stelling voor de vereeniging in daden betuigd hebben. Er behoefden nu een maal geen doekjes omgewonden te worden, dat de kasmiddelen niet toe lieten dat de actie der vereeniging op den ouden voet kon worden voortgezet en dat b.v. op de eerste plaats die aan trekkelijke, ingeburgerde zomeravond- concerten door de bezuinigingsmaat regelen getroffen zouden worden. Nu het fonds echter reeds aanstonds met zulk een bedrag kan worden aange vuld, behoeven we deze volksontspan- nmg gelukkig voörloopig niet te mis sen en kunnen vele andere zaken wor den aangepakt. Ook deze prachtige ledenwinst is voor W. B. van groote beteekenis, niet alleen daar hieruit een verhooging der contributiebedragen voortvloeit, doch vooral daar bij het bestuur hierdoor de overtuiging versterkt wordt dat het Vrijwel alle Waalwijkers achter zich heeft en dat zal het bestuur krachtig steunen in zijn werk. Het bestuur heeft den secretaris teloren een persoonlijke herinnering aan zijn jubileum aangeboden, in den vorm van een prachtig Delftsch bord, vérvaardigd door „De Porceleine Fles" te Delft, met het navolgende op schrift: Secretaris 1907 Waalwijks Belang. 1932 Van Uwe mede-bestuursleden. Dit prachtig en kunstvol stuk werk kostbaar op de eerste plaats voor den jubilaris, werd den heer Tielen bij monde van den waarn. Voorzitter, den heer Wiesman, in 'n hartelijke en sym pathieke speech aangeboden, waarin hij wees op de groote verdiensten van den secretaris voor W.B. en hem dank bracht voor het vele voor Waalwijk gedaan en de prettige samenwerking jn het bestuur. De receptie die van 12 tot 14 uur in de intieme achterzaal van Hotel Ver- wiel gehouden werd, had een zeer druk bezoek.- O.m. kwamen het be stuur complimenteeren: De beide wethouders, de heeren W. Eibers en F. Smolders, die beiden ook als lid van het Dagelijksch Bestuur der ge- -meente Waalwijks Belang dank brach ten voor het vele en goede wat de ver eeniging in het belang der gemeente Waalwijk heeft gedaan; Mr. R. J. Th. van der Heijden, burgemeester van Drunen en Oudheusden en secretaris der Kamer van Koophandel alhier (de voorzitter der Kamer was wegens on gesteldheid verhinderd); Mr. M. Brou wers, griffier, ook namens den Kan tonrechter Jhr. Mr. E. Verheijen; J. F- Spapens namens de Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikan ten; Mr. B. Timmermans directeur van „Noord-Braband", lid van 't Eere- Comité; de heer Gruppelaar, directeur der Geldersche Credietvereeniging; J. Lenzholz, namens de D.V.S.G.; ■Ptt. dê Vries, directeur der R.K. H. H.S. en H.B.S. alhier; Dr. H. G. Lan- gemeijer; Dr. M. Kolster; de notaris sen Christ en Schaap; de heer Froklage namens „Oranje-Huis"; de heer Chr. van Liempt namens de R.K. Midden- stands-vereeniging; de dames Hoff- mans-v. d. Schoot, v. d. Heijden-v. Ier- sel en Gragtmans namens het Wit-Gele Kruis; de heer A. van Gent namens het Groene Kruis; de heer Verdurmen namens het bestuur der Waalwijksche Winkeliersvereniging; de heeren A. Sassen en A. Roxs namens W.S.C.; de> heeren A. v. Hilst Jr. en C. Pullens na mens de Waalwijksche IJsclub; de heer H. Bresser namens de dir. van het „Huisgezin" en de vereen, „de Bra- bantsche Pers"; de heeren A. de Leeuw en J. Thijsscn namens de harmonie St. Jan; de heeren Jos. Loeff en J. Thijs scn namens de Veemarktcommissie, die dank bracht voor den voortduren- den steun van W. B. voor 't marktwe zen; de heeren Th. Festen en A. van Iersel namens „Oefening en Vermaak"; de heeren H. Robbers namens N.V. Hotel „De Twee Kolommen; H. Dries- sen namens „Het Puiloog"; de heeren P. v. Schijndel, J. A. van Campen, Otto Donkers, A. de Leeuw, leden van 't Eerecomité; de heer Gediga van de Rijksvakschool; de dames der Be stuursleden van W. B. en verder tal van particulieren en leden van W. B. Namens het huldigings-comité sprak de heer Jan van Iersel Sr. als volgt: Jubileerend Bestuur van IV. B., Geachte Voorzitter en bestuursleden. Als Voorzitter van de Commissie ter voorbereiding van de huldiging der jubi- leerende vereeniging Waalwijks Belang, heb ik de eer en het voorrecht het be stuur de hartelijkste en meest welgemeen de wenschen te brengen namens de Com missie, het Eere-comité en ook namens oud-Waalwijkers en de leden van Uwe vereeniging. Ge hebt eenigszins aarzelend opgezien tegen den dag van uw jubileum, wegens de slechte en zorgvolle tijdsomstandighe den, waarin niet alleen Waalwijk, maai ook vele en grootere gemeenten verkee- ren en wij kunnen niet anders dan deze bescheiden houding waardeeren. Doch, Mijne Heeren, op de laatste alge- meene vergadering van W. B. is het U voorzeker duidelijk geworden dat de le den Uwer vereeniging spontaan met alge- meene stemmen het besluit hebben geno men om de herdenking van Uw jubileum op zoo krachtig mogelijke wijze door te zetten. De leden van W. B. waren innig overtuigd dat hulde en waardeering aan 't bestuur op dezen gedenkwaardigen dag niet mochten achterwege blijven. De leden van W. B. wenschten op de zen dag hulde en ook dankbare hulde te brengen voor het vele goede en verdien stelijke, dat door Uwe vereeniging gedu rende de 25 jaren is tot stand gebracht. De leden verlangden hunnen erkenlelij- ken dank te betuigen voor de wijze waar op het bestuur de leiding heeft genomen om de belangen van Waalwijk, waar het noodig was, te vertegenwoordigen, te be pleiten en door te voeren. Ge hebt, M. H., den naam der vereeni ging W. B., den naam W. B., die alles omvat, steeds voor oogen gehad, ge hebt ook getracht W. B. correct te volgen en ik wil het op dit oogenblik met eere ver melden dat het steeds uw streven is ge weest het algemeen belang te bevorderen zonder eenige bevoorrechting van rang cf stand. Ik weet niet of mijne conclusie juist is, doch volgens mijne overtuiging is hier aan toe te schrijven de goede verstand houding en harmonie van de leden onder ling en uw bestuur. De Commissie heeft inderdaad in het korte bestek van veertien dagen, welke den jubileumdatum zijn voorafgegaan, ondervonden dat de sympathie voor uwe vereeniging algemeen is, niet alleen in Waalwijk, doch ook buiten Waalwijk. Die sympathie spreekt duidelijk uit de brieven en bijdragen welke aan ons Co mité zijn toegezonden en welke in uw ar chief voor allen die na ons komen, zullen bevestigen de waardeering voor alles wat uwe vereeniging in en voor Waalwijks Belang steeds heeft gedaan. Jubileerend bestuur, ik zou gaarne de vele verdiensten memoreeren van uwe voorgangers, doch in de Echo van hel Zuiden van eergisteren zijn deze reeds met jaar en datum vermeld. Daarbij zou het mfj ook te ver voeren en zou ik daar mede te veel tijd in beslag nemen en daardoor uw receptieuur bekorten en in 't gedrang brengen. Doch, M. H., ik voel mij gedrongen hierop een uitzondering te maken en ik ben overtuigd dat ik de tolk ben van de leden van W. B., wanneer ik op dezen heuglijken dag dankbare hulde en waar deering breng aan den secretaris der ver eeniging, die ook heden met de jubilee- rende vereeniging zijn zilveren jubileum als secretaris herdenkt. Mijnheer Tielen, ik zal geen opsomming geven van het vele en verdienstelijke werk dat ge in de 25 jaren in en voor de korte, doch welgemeende en krachtige woorden U namens de leden van W. B. onzen dank betuigen. Mijnheer Tielen, ge staat in volle le venskracht hier nog voor ons, ge staat nog in den zomer van uw leven en ge ziet den herfst slechts in de verre-verte na deren. Blijf Uw ambt als secretaris trouw en gestand met dezelfde ambitie, met de zelfde toewijding nog vele jaren en wij hopen en wenschen het tot uw gouden jubileum het gouden jubileum der Ver eeniging.. De vereeniging die U dierbaar is en waarvoor ge 25 jaren hebt gewerkt en gestreden. Mijne Heeren, het comité heeft in de korte spanne tijds van slechts ruim 14 da gen voor uw jubileum naar best vermogen dezen dag voorbereid doch wij willen 't gaarne erkennen dat wij een dankbaar werk hebben gehad omdat van alle zij den ons de sympathie werd gegeven en verzekerd. Wij zijn daardoor diep getroffen en be tuigen l en allen die daaraan hebben me degewerkt en bijgedragen, onzen harte- lijken dank. V U stellen Uwe blijken van waardee ring op zeer hoogen prijs en geven U de verzekering dat de dag van heden, de spontane huldiging, het kostbare ge schenk, voor ons een spoorslag zal zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. zoo mogelijk nog meer te doen. Vooral ook de aanbieding van een lijst met nieuwe leden zal ons bestuur schra gen in de overtuiging, dat met aller steun kan en moet gewerkt worden in het be lang onzer dierbare gemeente. Ik dank ook namens het bestuur de le den van het Eere-Comité die Waalwijks Belang daardoor een zeer groote eer be wezen en ik sluit met nogmaals dank te zeggen aan het Huldigings-Comité voor zijn krachtdadig werken, vooral aan den voorzitter, secretaris en penningmeester Namens de Liedertafel „Oefening en Vermaak" sprak de heer Th. Festen de volgende woorden: Voorzitter, Secretaris en verdere bestuursleden van W. B. Thans komen wij U namens de lieder tafel „Oefening en Vermaak" recht har telijk feliciteeren met het 25-jarig bestaan Uwer vereeniging. Ook feliciteeren wy in het bijzonder den secretaris, den heer J. Tielen, met zijn zilveren jubileum. Hij heeft als oprichter en als echt Waalwfj- ker bewezen, dat hij zijn geboorteplaats innig lief heeft. Wij hebben Zaterdag in de Echo kunnen lezen welk belangrijk werk door U in de vervlogen jaren is tot stand gebracht. Wij hopen dat dit door de gansche bevolking zeer dankbaar zal worden beantwoord en wenschen U toe dat U nog vele jaren in de beste gezond heid zult mogen werken om den vooruit- W. B. in de bloemen! Zittend van links naar rechts: J. van Iersel (Voorzitter Hulrligings-comité); Jan Tielen (secretaris W. B.)H. Wiesman (Wrn. voorzitter W. B.); Norb. van Loon (penningm. W. B.); J. van Heesbeen (secr. Huldigings-comité). Staande van links naar rechts: Gerard Verwiel, Jacq. Spijkerman, Jud. Tim mermans Phzn., (commissarissen W.B.); Ir. Cl. Raming (penningm. Huldi gings-comité); Arnoud Verwiel, Henri Hoffmans (commissarissen W. B.). vereeniging hebt gedqan, doch ik zal in Namens het Eere-comité, oud-Waalwij kers en leden van W. B. kunnen wij U overhandigen een bedrag van ruim 700 welk bedrag de vereeniging kan beste den voor doeleinden welke volgens Uwe zienswijze in het algemeen belang van Waalwijk zijn, hetgeen wij gaarne aan Uw beleid en beslissing overlaten. Wat echter op dezen dag voor U wel licht nog grootere waarde heeft en meer intense voldoening schenkt is dat wfj U bij dezen een lijst van 54 nieuwe leden kunnen overhandigen wat voor U een be wijs is dat Uwe werkzaamheden en uw beleid worden gewaardeerd. Het Jubileum-comité heeft gemeend, dat ook een blijvend aandenken, een blij vende herinnering aan dezen dag U aan genaam zal zijn en wij hebben in bewer king een jubileumalbum waarin de na men van het bestuur en vorige besturen, de namen van het Eere-comité en leden der vereeniging zullen worden vermeld, welke namen voor allen die na ons ko men zullen getuigen van de dankbaar heid voor het thans jubileercnde bestuur. Wanneer de leden van W. B. en wij thans Mijneheeren, op dit oogenblik in en met onze gedachten eenen zilveren lau werkrans om uwe schouders vlechten, dan wenschen wij U toe en hierop ver trouwen wij dat ge met dezelfde energie en met dezelfde toewijding onder Gods besten zegen Uwe krachten zult blijven wijden aan het algemeen belang van Waalwijk en dan ben ik overtuigd dat na 25 jaren wederom dankbare leden van W. B. U den gouden lauwerkrans op de schouders zullen drukken. (Applaus). De heer H. Wiesman dankte hierop als vice-voorzitter met de volgende woorden Heeren Leden van 't Eere-Ccmitè en Huldigings-Comité, Mijne Heeren, Als waarnemend Voorzitter der veree niging „Waalwijks Belang" zij het mij vergund op de eerste plaats een hartelijk woord van gelukwensch te richten tot al le leden onzer jubileercnde vereeniging, mijne mede-bestuursleden en niet het minst tot onzen secretaris, die heden mede zijn zilveren jubileum als zoodanig herdenkt. Na het uitvoerig verslag in „de Echo" omtrent de werkzaamheden onzer ver eeniging, behoef ik daarover niet veel meer te zeggen. Ik meen dal deze staat van dienst voor zichzelf spreekt en dat het niet al te onbescheiden klinkt als ik zeg, dat Waalwijks Belang heeft gewerkt zooveel in haar vermogen was, in het be lang der gemeente Waalwijk op veelzijdig terrein. Dat Waalwijk dat ook waardeert, blijkt ons heden door de schitterende huldi ging, die het Comité ons bestuur en daar door de vereeniging heeft bereid. Toen die heeren zoo spontaan de be noeming als lid van dat comité aannamen waren wy er van overtuigd, dat, kennen de hun sympathie voor Waalwijks Belang en hun energie en doorzettingsvermogen, Waalwyks Belang een warme hulde zou worden bereid. Dat het zulk een grootsche hulde zou worden, zulk een geschenk ten algemee- nen nutte zou kunnen worden geoffreerd hadden wij natuurlijk niet durven ver wachten. en aan allen die aan deze huldiging hoe dan ook hebben willen deelnemen. Ten slotte moet ik een speciaal woord van .dank richten tot het Huldigings- Comité voor hun persoonlijk geschenk aan het bestuur. Toen de Voorzitter op een der laatste vergaderingen zeide, dat het comité persoonlijk een blijk van be langstelling wilde geven aan het bestuur, hebben wij getracht te weten te komen wat dit wel zou zijn. Dit bleek echter on mogelijk, totdat wij Zaterdag uit de Echo vernamen dat het geschenk zou bestaan in een album. Dat wij hiermede ten volle sympathiseeren, is vanzelfsprekend. Wij danken daar ten zeerste voor en verzeke ren U dat dit album de beste plaats op de schrijftafel van den secretaris zal blij ven innemen. Ten laatste wil ik de vereenigingen en particulieren, die ons door bloemen of telegrammen hulde betuigd hebben, har telijk dank brengen. (Applaus). De jubileerende secretaris, de heer Jan Tielen, sprak nog het yolgende dankwoord Leden van 't Eere- en Huldigings- Comité, geacht bestuur en leden van W. B. 't Zal voor U allen duidelijk zijn dat deze huldiging, deze hartelijke woorden van de heeren v. Iersel en Wiesman en het schitterend geschenk in den vorm van een Delftsch gedenk-bord, mij zeer heb ben getroffen. Ik had natuurlijk wel ver wacht dat mijn zilveren jubileum als be stuurslid en secretaris met eenige woor den zou worden herdacht, maar ik had toch niet kunnen.cn mogen verwachten dat dit op zulk een wijze zou geschieden. Toen ik bij de oprichting van W. B. het secretariaat op mij nam, heb ik dat met graagte gedaan en als ik in die 25 jaren iets heb kunnen bereiken in 't belang van de vereeniging en onze gemeente, dan was dat voor mij een groote voldoening, maar anderzijds niet meer dan 'n staaltje van een plicht die ik vrijwillig en met liefde op mij heb genomen. Dat gij, Mijne Heeren, de waardeering voor hetgeen ik deed, op deze wijze hebt willen uitdrukken, het stemt mij buiten gewoon dankbaar. Het feit dat de alge- meene ledenvergadering mij reeds zeven of acht maal herkoos als haar bestuurslid en 't bestuur mij al dien tijd als haar se cretaris aanwees, de bewijzen van sympa thie, die ik steeds heb mogen ondervinden in dat bestuur, maar speciaal de spontane openlijke hulde, mij heden in woord en daad gebracht, Mijneheeren, zij leveren mij 't bewijs, 't zij in alle bescheidenheid ge zegd, dat ik in die beste jaren mijns le vens iets heb gedaan, iets heb bereikt voor Waalwijks Belang en onze gemeente. Voor deze blijken van sympathie en waardeering breng ik U allerhartelijkst dank. Het doet me werkelijk dubbel goed juist in dezen tijd. Ik behoef dit voor U niet nader te preciseeren. Geacht bestuur, leden van Waalwijks Belang, ik moge U op dit plechtig oogen blik de verzekering geven, dat, zoolang de algemeene vergadering mij een plaats waardig keurt in het bestuur van W. B., ik rekenen mag op de sympathie en me dewerking der bestuursleden, mij God de kracht en de lust er toe geeft, ik zal blij ven arbeiden voor en in Waalwijks Be lang, voor en in Waalwijk, die mij. beiden zeer na aan 't hart liggen. (Applaus). gang van ons dierbaar Waalwijk te be vorderen. De heer A. van Gent feliciteerde het bestuur in de volgende bewoordingen: ücunes en Heeren, Het is mij als Voorzitter van het Alg. Groene Kruis een genoegen bij de vele hulde die reeds gebracht is, de mijne te mogen voegen. Ik wil dan enkele woor den van dank spreken voor de medewer king die ook wij van W. B. als vereeni ging voor de volksgezondheid, hebben on dervonden. Wij zouden in verzuim zijn, indien wij niet onze hulde aan het be stuur der jubileerende vereeniging brach ten. Nu wil ik een kleine afwijking ma ken op hetgeen wij tot nog toe gehoord hebben. Dit is vooral omdat over den secretaris der vereeniging, die 25 jaar achter het bureau gezeten heeft, een bij zonderheid is opgemerkt. De heer Tielen is, zooals de vorige spreker heeft gezegd, een geboren Waalwijker en hij heeft mis schien wel eens een niet-geboren Waal wijker eenigszins achteruit geschoven, waarvoor hij een zeer kernachtige uit drukking had: Jullie zijn geen rasechte Waalwijkers! Ik heb dit aan het bestuur van Waalwijks Belang nooit kwalijk ge nomen, integendeel, ik heb het op prijs gesteld, daar het een bewijs was dat men de belangen van Waalwijk niet eenvou dig direct durfde toevertrouwen aan vreemde handen, doordat men met hart en ziel voor de belangen van Waalwijk is opgekomen. Ik ben geen ras-echte Waal wijker en kan wel zeggen dat ik hier ge komen ben met de bedoeling om zoo gauw mogelijk weer te vertrekken. Het feit echter dat ik hier 23 jaar tot mijn genoe gen gewoond heb en het feit dat ik thans trotsch ben op mijn gemeente Waalwijk, is niet op de laatste plaats te danken aan het bestuur van Waalwijks Belang en aan den secretaris, maar misschien wel op de eerste plaats. Daarom doet het mij genoegen dat ik in de gelegenheid gesteld ben mijn har- telijken gelukwensch aan te bieden en hoop ik dat U op den ingeslagen weg zult mogen voortgaan en dat men eenmaal den gouden krans inplaats van den zilveren op Uw schouders zal mogen leggen. Voorts sprak nog de heer J. A. van Campen uit Drongelen, die als trouw lid van W.B. steeds gepleit heeft voor 'n goede verbinding met ,,'t Overland". Spr. stelde het werk van W. B. op hoo gen prijs en noemde het ook voor de omgelegen plaatsen van groot belang dat Waalwijk zich steeds meer en meer uitbreidt en op zijn qui-vive is. Speciaal richtte hij zich tot den heer Tielen, die z. i. nog veel in 't belang van Waalwijk en omgeving kan doen. Vooral wees spr. op het belang van Waalwijk als onderwijs-centrum voor „de Klei". Ten slotte droeg hij een toe- j passelijk gedicht voor dat algemeene instemming verwierf. De vice-voorzitter had de keurige attentie op dit feestelijk oogenblik een woord van warme hulde te spreken voor den heer Cor Witlox, wien de .on vergankelijke eer toekomt in .19.11» Woensdag 23 Maart 1932. 55e Jaargang De Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5