Groot Concert Willem Ravelli, Na afloop Groot Bal. H10IITE CARL! GROOT BAL. Dat doet Purol! LUX0R BIOSCOOP. der Liedertafel „Oefening en Vermaak" OP MAANDAG 28 MflflRT 2en Paaschdag. Bariton-zanger. ""provinciaal nieuws. toen de vereeniging werkelijk zwak stond, haar nieuw leven te hebben in geblazen, hetgeen een daverend ap plaus aan de zaal ontlokte. Nog tal van hartelijke woorden zijn er dien middag ook en petit comité gesproken. Schitterende bloemstukken kwame iu van de volgende vereenigingen enz. Wit-Gcle Kruis, Voetbalvereenigin .Juliana, 'l Puiloog, Voethalveréeniging H.E.C.. Kruisboogschuttersgezelschap Nooit Gedacht, Het Oranje Huis, Voet halvereeniging W.S.C., De Echo van het -Zukleit en N.V. Hotel De Twee kolommen. Telegrafische gelukwenschen kwa men binnen van: Z. Exc. Minister Mr Dr. Deckers, 's-Gravenhage, A. Fles kens, lid der Tweede Kamer, Geldrop Mr. P. H. Loeft', Vice-president van Gerechtshof te 's-Bosch, burgemeester J. Verwiel, Oisterwijk, Dr. J. B. F. van Gils te Den Haag, oud-Voorzitter, J Houben, Breda, oud-Voorzitter, Nota ris A. van Liempt, Gilze, Dr. Sweens 's-Bosch, Mevr. M. A. van Liempt, fa Vincent Hoffmans Zn., J .Wiesman J. Bossaerts, Werners-Tielen, 's-Bosch Toon Schalken, Dekkerswald, bestuur van 't St. Nicolaas-ziekcnhuis, bestuur der R.K. Winkeliersverccniging, Har monie SI. Jan, Operette-vereeniging T.A.V.E.N.U., R.K. Waalwijksche Gym nastiekvereeniging, Waalw. Zwemver eeniging, Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreomdelingenver keer, 's-Gravenhage, Oosterhout Voor uit, Vught Vooruit, Heusdcns Belang en 't personeel Waalwijksche Stoom drukkerij. Schriftelijke felicitaties o.a. van Jhr A. van Sasse van IJsselt, lid van de Eerste Kamer der Staten-Geenraal te 's-Bosch, die schrijft dat hij gaarne als oud-ingezet ené dezer gemeente per soonlijk hulde zou hebben gebracht voor al het goede, dat W. B. geduren de een tijdsverloop van een kwarteeuw voor haar heeft gedaan. Tengevolge der zitting van 't Hof was Z.H.Edel- gestr. daarin tot zijn groot leedwezen verhinderd en hij spreekt daarom schriftelijk de hoop uit dat de veree niging nog een lange reeks van jaren werkzaam moge zijn in het welzijn der zoo nijvere gemeente Waalwijk. Voorts van den heer Gerard v. Loon, Voorzitter der Kamer van Koophan del, die wegens ongesteldheid verhin derd was persoonlijk te komen compli menteeren. Hij had gaarne als Voor zitter der Kamer van Koophandel ko men getuigen van de waardeering voor het verdienstelijke werk door Waalwijks Belang verricht tot bevor dering van de bekendheid der plaats en tot verlevendiging van handel cn verkeer. Hij uit verder de beste wen- schen voor de toekomst, in een lang, bloeiend en succesvol bestaan. Voorts van het Wit-Gele Kruis, die naast welgemeende felicitaties, een lang bestaan wenscht in 't waarachtig belang van Waalwijk en gaarne de er kenning geeft van de groote verdien sten en eerlijke bedoelingen van de zil veren jubilaresse; van 't bestuur der voetbalvereeniging Juliana, van de Chr. Gemengde Zangverecniging „Hal lelujah", van 't oud-bestuurslid, den heer D. J. H. van Tussenbroek te Heemstede, van den heer Jos. de Pont, Voorzitter van dc Federatie v. Schoen fabrikanten te Tilburg, van den heer A. Strengholt, uitgever van „Ons Ne derland" te Amsterdam. Verdere felicitaties van dc heeren J. Bernard Timmermans Wzn., B. Timmermans-Verschurc, Bestuur der R.K. Werkliedenvereniging, Bestuur der harmonie „St. Crispijn", bestuur der R.K. Tooneelverecn. „D.V.S.V.", Zusters van 't Gezelschap J. M. J. en nog vele anderen. Ook de secretaris had verschillende persoonlijke, telegrafische en schrifte lijke gelukwenschen in ontvangst te nemen, waaronder een allerhartelijkst schrijven van den oud-voorzitter, den heer C. Witlox, met wien hij verschil lende jaren zoo prettig heeft mogen samenwerken. De aangeboden jubileumlijst van nieuwe leden van „Waalwyks Belang" bevat 54 namen, onder welke 7 nieuwe leden in v.m. Baardwijk en 10 in voor malig Besoijen. En hiermee zijn wij aan 't einde van 't verslag der officieele herdenking van 't 25-jarig bestaan der vereeniging Waalwijks Belang, voor welke veree niging, voor welk bestuur en voor wiens secretaris Maandag 21 Maart een ware gloriedag geworden is. Spreekt toch uit de magistrale rede van den Voorzitter van 't Huldigings- Comité, uit de buitengewone gift van ruim 700.de toetreding van ongeveer 60 nieuwe leden, het aan te bieden herdenkingsalbum, de groote belangstelling van de hoogste autori teiten uit den lande, de lange rij van autoriteiten en vertegenwoordigers van vereenigingen in onze gemeente, van particulieren, van gelukwenschen en huldebetuigingen in allerlei vorm, niet duidelijk, dat de vereeniging „Waal- wijks Belang" de sympathie heeft van schier de geheele gemeente, gedragen wordt door der. steun van allen, die 'l wel en wee onzer gemeente ter harte gaat en dat men ook weet te waar- deeren wat zij op zoo veelzijdig gebied doet en poogt te bereiken. Dal is de groote les van 1.1. Maandag: maar dat legt W. B. ook den plicht op om met nog meer energie op den ingeslagen weg voort te gaan en nog meer te doen waar mogelijk is. Zij leve, groeie cn bloeie! Ten slotte moge hier ook onzerzijds een woord van lof en hulde niet ach terwege blijven voor liet huldigings comité, bestaande uit de heeren: J. van Iersel, Voorzitter, -I. van Hees been, secretaris en Ir. Cl. Raming, Penningmeester, L.. van Adelberg, Chr. Ivlerx, C. G. Nieuwkoop, Willem Timmermans cn Gerard Veltman, die het initiatief namen voor deze schit terende huldiging cn die door hun energiek werken de jubileerende ver eeniging en het bestuur zulke mooie geschenken konden aanbieden. Zij hebben hiermee een zeer verdienstelijk en ook succesvol werk gedaan. Ook de leden van 't uitgebreide eere comité hebben daarmee de jubileeren de vereeniging naar waarde geëerd. De heer Frits van Bladel, bloemist alhier had het sympathieke idee, aan 't Bestuur van Waalwijks Belang de decoratie der feestzaal in 't hotel Ver- wiel aan te bieden. Zij zag er dan ook met z'n uitstekend arrangement van bloemen en planten zeer smaakvol uit en behield tevens een officieel cachet. Wij schreven hierboven dat verschil lende bladen beschouwingen wijdden aan 't zilveren jubileum van „Waal wijks Belang". Het „Dagblad van Noordbrabant geeft onder 't hoofd „een mooie staat van dienst", een uitvoerig overzeilt, ter wijl de Prov. Bossche Courant met een foto van 't bestuur een zeer uitgebreide beschrijving geeft over de verloopen 25 jaar. Het Huisgezin geeft eveneens met de foto een uitvoerige beschouwing onder flen kop „Daden in de geschiedenis van Waalwijk, Wat een vooruitstrevend bestuur bereikt". Het besluit zijn artikel met 't volgen de: ,Men ziet uit deze losse opsomming ,die aanspraak mag maken op onvol ledigheid, dat de vereeniging „Waal wijks Belang" geheel het maatschap pelijk leven van het Langstraatsehe Centrum doordrongen heeft. „Bij de totstandkoming van verschil lende groote werken was er niet alleen .contact met diverse vereenigingen, ,maar ook een vruchtbare samenwer king met het gemeentebestuur. Die .samenwerking was vooral soepel en ,zeer gemakkelijk te hereiken, toen den .verleden jaar overleden gemeente secretaris M. A. J. van Liempt, nog .voorzitter was van „Waalwijks Be- ,lang." „Hier zij een eerbiedig woord van hulde en dank gebracht aan de nage dachtenis van den sympathieken lei der van W. B., die door zijn persoon en zijn arbeid het aspect en den in- vloed der vereeniging zoo zeer wist .te verhoogen. „Naast dit persoonlijk woord past .nog een tweede. „Vanaf de oprichting der vereeniging „is de heer Jan Tielen haar ijverige .secretaris. Een kwart eeuw heeft de ,heer Tielen, de lompe critiek van som- ,mige geesten ten spijt, zich aan de „vereeniging gegeven. Wie het voor recht heeft den secretaris van nabij ,te kennen, wordt altijd getroffen door .het enthousiasme en de vooruitstre vendheid, waarmee hij de belangen van zijn plaats voorstaat. Daarvoor ,komt hem bij dit jubileum een eere- saluut toe. „Moge het actieve bestuur van „Waal- .wijks Belang" zich bewust blijven van .haar taak en voor de komende vijf en .twintig jaren een geschiedenis schrij- .ven, die de eerste zoo mogelijk in „grootheid en daden ziil overtreffen. „Daarvoor onze beste wenschen." Het „Nieuwsblad van 't Land van Heusden en Altena" schrijft o.m.: „Den 21sle Maart 1907 werd de ver- „eeniging „Waalwijks Belang" opge- „richt met aanvankelijk 40 leden. Maan- „dag herdenkt de vereeniging dus haar „25-jarig bestaan en tevens het feit, dat „de heer J. Tielen 25 jaar lang secreta- „ris der vereeniging is geweest. „In een uitvoerig overzicht heeft de „heer Tielen een kijk gegeven op de „werkzaamheden der vereeniging in de „afgeloopen jaren, waaruit blijkt, dat „met recht kan worden gezegd, dat de „vereeniging in haar 25-jarig bestaan „zeer veel voor Waalwijk heeft gedaan. ..Het valt daarom te begrijpen, dat „Maandag voor de vereeniging en voor „Waalwijk een feestdag zal worden." De „Maasbode" van Vrijdag: Maandag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de vereeniging „Waalwijks Belang" werd opgericht. De Vereeni ging stelt zich ten doel de verheffing van het marktwezen en de bevordering van het vreemdelingenverkeer. Zij heeft zeer veel gedaan voor de gemeente Waalwijk o.m. door het organiseeren van tentoonstellingen en volksfeesten en mag zich in een bloeiend bestaan verheugen. Waalwijk, 23 Maart 1932. Geslaagd. Aan de RK Kweekschool „Marien- burg" te 's Bosch slaagde voor het Godsdienstexamen o.m. Mej. Dina Lombarts uit Waalwijk (vm. Baardwijk.) Wit.Gele Kruis. Maandagavond hield de vereeniging het Wit Gele kruis haar jaarvergade ring welke niet druk bezocht was. De voorzitter de heer A. Verwiel opende met den chr. groet, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en zeide verder dat ook't W. G. kruis het afgeloopen jaar de gevolgen van den crisis reeds heeft ondervonden daar de ontvangsten aan contributie, vergeleken bij het vorig jaar zijn teruggeioopen. Als men nagaat wat het W. G kruis voor die paar gulden contributie geeft moesten velen zelfs niet willen volstaan met het betalen van slechts de minimum-contributie maar door eene vrijwillige verhooging de kas van deze zoo nuttige vereeni ging stijven. Overigens verkeert het W. G. kruis in den besten welstand en wordt van alle instellingen een druk "gebruik gemaakt zoodat er zeer zeker reden tot tevredenheid bestaat. Door den secretaris den heer Velt- man worden vervolgens de notulen gelezen die zonder aanmerkingen wor den goedgekeurd. In zijn jaarverslag zegt de secretaris dat op het afgeloopen j aar met dank- baarheid kan worden teruggezien, maar we voor de toekomst toch geen te groot opiimisme mogen koesteren, daar ook voor het W. G. kruis in deze tijden groote zuinigheid geboden Is. De Inkomsten vermeerderden dit jaar door eenige extra giften waartegenover echter een daling van contributie staat. Spreker dankte de dames die voor de inning der contributie hadden zorg gedragen en voorts de Eerw. Zusters, de Zusters kraamverpleegsters en de heeren doktoren voor hunne gewaar deerde medewerking. Hij memoreerde voorts de diverse instellingen van het W. G. kruis als de wijkverpleging en de wijkkraam verpleging, het consultatiebureau, den gehouden moedercursus, die door pi m. 100 moeders werd gevolgd, en de pas ingestelde hulp in de huishouding, waarvan reeds een druk gebruik wordt gemaakt en sloot zijn verslag met dank aan allen die de vereeniging in het afgeloopen jaar steunden. Hierna bracht de penningmeester zijn jaarverslag uit waaraan wij het volgende ontleenen. Ontvangsten Ziekenverpleging f 5419 99 Wijkkraamverpleging .1947 50 Totaal 7j67.49 Uitgaven Ziekenverpleging f 3710 50 Wijkkraamverpleging 3 66 06 Totaal 6876.bó Batig Saldo over 1931 f 490.83 De voorzitter zegt secretaris en penningmeester dank voor de uiige brachte verslagen. Van de controle commissie was bericht ingekomen dat boeken en bescheiden tn orde zijn bevonden. Voor dit jaar worden als leden der commissie benoemd de heeren Drs. de Vries en Siemer. De aftredende bestuursleden, de heeren Pullens, Jansen en Smolders werden herkozen. De Zeergel. heer Dr. Moll die dezen avond een lezing zal houden over kinderhygiëne vangt hierna zijn cau serie aan met een overzicht van 't W G. Kruiswerk in het algemeen, dat vol gens spr. in den loop der jaren een stuk Brabantsche cultuur geworden is. Het zwaartepunt aan de W.O. Kruis actie richt zich op de jeugd, moederschapszorg en ktndertygiëie zijn dan ook tot hoofdtaak gesteld en dat er op dit gebied reeds niet te onder schatten resultaten bereikt zijn, toont spr. aan dcor te wijzen op de enorme daling der zuigelingensterfte In Bra bant tn de jaren, dal het W.—G. Krui» hier zijn zegenrijke arbeid verricht. Het W.—G. Kruis kan er dan ook met recht op bogen aan de erge wan toestanden. die voorheen op dit gebied neerschien. reeds grootendeels een einde te hebben gemaakt daar ouder- wetsche begrippen omtrent de ver zorgtng van den zuigeling nagenoeg geheel zijn verdwenen, anders is hei gesteld met de zorg voor de kleuters. Wanneer de kleine zijn eerste levens jaar heeft voleind en voorheen aller aandacht zich op hem concentreerde, wordt hij dan vaak zoo goed als ge heel aan zijn lot overgelaten, omdat de georganiseerde zuigelingenzorg na het eerste jaar automatiscn ophoudt en op het gebied van kleuterzorg in Brabant in tegenstelling met andere ptovincies, nog zelfs het hoog noodlge ontbreekt. Ook hier heeft hei W.—G. Kruis nog een groote taak te vervullen, opdat niet het vele goede door de zuigelingenzorg bereikt, verloren ga, door het ontoreken van de noodlge verzorging in de kleuterjaren. Spr. toont de wenschelijkheid aan van consuliatiebureaux voor kleuters en de oprichting van kleuter—tehuizen. Een dergelijke kolonie zai als eerste in Brabant eerlang worden gesticht te Rijsbergen bij Breda, die dan tevens zai zijn het opleidingsinstituut voor de kleuler—verzorgsters, die dan in meer dere plaatsen zullen worden aange steld. De kosten voor een dergelijk kleuterhuls zijn, ook in deze tijden, zeer zeker verantwoord en spr. ver trouwt, dat de afd. Waalwijk ook hieraan het zijne gaarne zal willen bijdragen. Tot slot bepleit spr. nog de oprich ting van een schoolartsenaienst en hij besluit zijn lezing met de hoop een inzicht te hebben gegeven in de kin derhygiëne dte van zoo groote betee- kenis is voor het levensgeluk van het toekomstige geslacht. De Voorzitter dankte Dr. Moll voor zijn interessante causerie die blijkens het applaus door de aanwezigen zeer op prijs was gesteld. Bij de rondvraag sloot de HoogEerw. heer Deken van Riel zich aan bij de woorden van Dr. Mol, Inzake het kleuterhuis en beval deze instelling in aller belangstelling en steun. Na een dankwoord van den voor- zitter werd vervolgens de vergadering gesloten met den gebrulkelijken groet. Gastentoonsteltlng. Wij hebben reeds in 't kort mede gedeeld dat in April a.s. in de zaal Musis Sacrum een tentoonstelling zal worden georganiseerd op het gebied van gas-, water-, electr.- en sanitaire- instaliaties. De data van deze expositie ziin thans bepaald op 27 tot en met 30 April, de opening zal Woensdagmiddag te 2 uur plaats vinden. Wij zijn in staat reeds nu enkele bijzonderheden aangaande deze ten. toonstelling, die zeer belangwekkend belooft te worden, te geven. De gemeente—bedrijven zullen met enkele stands komen op technisch terrein, waar zeer intressante dingen te zien zullen zijn. Daarnaast worden stands ingericht door de erkende in stallateurs, de firma's ELEM, C. Marks, H. Meeth en E. Dekkers. Een bijzondere attractie zullen de stands zijn van enkele groote licha- Ruwe huid en rume handen worden gaaf en zacht als fluweel. men, waaronder één uit het bulten, land, die aan deze tentoonstelling hunne medewerking hebben willen verieenen Wij noemen slechts de Mij. tot ver. vaardiging van Gasmeters te Dotd. recht, met huishoudelijke en gebrulkj. apparaten, H.E.E.M.A F. te Hengelo Pnllips en Siemnes—Schuckert niel eiectrische huishoudelijke apparaten Tijdens de tentoonstelling zullen kook- en bak-demonstraties worden gegeven op gas- en op eiectrische installaties, zoodat er voor de huis- vrouw nog een ander te leeren valt Er zullen voorts lezingen worden gehouden over moderne woningver. iichting, terwijl voor muziek en andere afwisseling gezorgd is. De expositie wordt dus flink opge. zet en wij twijfelen niet of er zai groote belangstelling voor bltyken te bestaan, met alleen uit Waalwijk maar ook uil de omgeving. Paasch.concert Liedertafel Oefening en Vermaak Het Paaschconcert, liever gezegd 'i door omstandigheden verdaagde tradi- tioneele groote Januarl-concert, nadert en belooft scnltterend te worden, Wanneer wij het programma bezien constateeren we, dat de solist, de ge. vierde bariton Willen Ravelli, niet karig is met zijn nummers en ons zal vergasten op een keur van aria's en liederen. Dit is reeds een bezoek aan Musis waard. Doch daarnaast komt ook het koor zelve met een groote ver scheidenheid kleinere en groote koren voor den dag. Van de kleinere noemen we alleen het zeldzaam mooie ,Qio. ckenlied" van den modernen compo. nist Erwin Lendrai. Onder de grooierc vinden wij het zware machtige „Toihen. volk" van Heger, welk koor in de bibliotheek van O. en V. reeds lang op een uitvoering wachtte en dat thans voor het eerst zal ten gehoore gebracht worden. Om de soli en koren goed te kun nen volgen is het raadzaam een tekst boekje te nemen, dat ondanks ds hooge kosten tegen matigen prijs ver krijgbaar Is. Met den tekst voor zich kan men den componist en zijn weik beter verstaan en geniet zoodoende 100% meer van het gebodene. Boven dien verlicht men hierdoor eenigermale de hooge kosten aan een dergelijk concert verbonden en steunt hierdoor financieel de Liedertafel, welke niets ongedaan laat om het zijne bezoeken zoo aangenaam mogelijk te maken. Een gezellig bal op den nieuwen schitterenden dansvloer in Musis zal dezen avond besluiten. Liedertafel ^Oefening en Vermaak', De Paaschmatinéi dezer vereeniging zal door omstandigheden ditmaal niet 2en Paaschdag doch hoogstwaarchljn* lijk Zondag 3 April plaats hebben. Verde bijzonderheden hieromtrent laten wij nog volgen. Operettevereeniglng mT.A. V.E.N.U De vereeniging „TAVENU" heeft sinds de laatste opvoeringen van «Nel'y1 niet stilgezeten doch bereid een greo- ten Cabaretavond voor, die 3 April a.s. gegeven zal worden In Musis Sacrum. Zooals we dit van TAVANU gewend zijn, zal dit ongetwijfeld we derom een gezellige avond worden, waarop wij nader zullen terugkomen in een volgend nummer. Zaterdag en Zondag Een Super-Schlager met in de hoofdrol JEANETTE MAC DONALD. Maandag <2en Paaschdag) EereMdmaatschap. Aan den heer L. Burmanje, die In 1927 zijn 40-jarig jubileum vierde alt lid der Liedertafel .Tot Bloei der Toonkunst" alhier, is thans hef Eere lidmaatschap dezer vereeniging aan geboden, dat door hem dankbaar it aanvaard. mKunst en Kracht'. Door de algemeene vergadering der Patron. Gymnastiekvereen. .Kunst en Kracht" alhier, werd tot secretaris ge* kozen de heer Gérard Klerx. In beginsel werd besloten deze zomer een athletiek dag te organiseeren waar door alle athletiek beoefen***

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6