ju hier en elders kan worden inge dreven. Het bestuur zal nadere ïLnen hiervoor uitwerken. Tevens werd* onder de leden onder- ljng een reiskas opgericht. Vlsch sport. Ail onder-afdeeling van den Algem. Hengelaarsbond is hier opgericht de Kring Centraal-Brabant, waarbij zijn jangesloten 3 vereenigingen uit Til burg, de vischclub .Visscherslust" aimer, «Nieuw Leven te Zaltbommel, ng Maasmond" te Capelle en de *H. V. V." te Heusden. Het bestuur van den Kring bestaat uit de heerenFrans Broers uit Tilburg, voorzitterP. v. Meeuwen alhier, secretaris penningmeester en P.Schmie- bausen uit Heusden, commissaris. Rijwiel ontvreemd. Ten nadeele van v. K. werd Zater- dlgavond een rijwiel ontvreemd daf deplaatst was voor een woning in de Si. Antoniu9straat. Gauwdief. Een gauwdief gapte Zaterdagavond teo paar heerenschoenen, die op een bagagedrager van een onbeheerd «taande fiet9 waren gebonden. De poenen waren van A. K. Geschenk Raadhuis. [Sja 'gehouden onderhandsche aan. besteding i9 het vervaardigen van de eikenhouten bank, die door de R. K. Werklieden vereeniging aan het ge meentebestuur zal worden aangeboden voor de hal van het nieuwe gemeente, buis, opgedragen aan de Fa. G. van Huiten, alhier. Waalwijksche Biljartbond. Id het clublokaal der vereeniging .Amusement" Café Smolders, had Zaterdagavond de prijsuitreiking plaats ran bet concours van den W. B. B. De Voorzitter, de heer Fr. Slaats, beette de zeer talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Hij sprak de hoop aii, dat de competitie 1931 - 1932 het bare er toe zal hebben bijgedragen, Je vriendschapsbanden onderling te versterken; waarna door den secretaris ran den W. B. B. de prijzen werden uitgereikt. Voor de geldprijzen werd besloten een hink varken van minstens 100 pond schoon aan den haak te koopen «elk voorstel bij acclamatie werd aan genomen. Aan een der leden werd de leverantie opgedragen, terwijl een der andere leden de leverantie van een fabelachtig aantal broodjes toegewezen kreeg Onder groote hilariteit werd hierna besloten het braden van het varken en de vervaardiging van minstens 25 pond .haksel" of beter gezegd «zult" tan te besteden onder de heeren café kouders waar de vereenigingen thuis lijn. Vijf-en-dertig personen zullen tan den maaltijd deelnemen Daarna reikte de secretaris nog een tweetal prijzen uit. Op de eerste plaats feliciteerde hij den Voorz. den keer Fr. Slaats met zijn behaald kampioenschap en ook met de hoogste serie van de 1-te afdeeling, daarna den heer M. v. d. Ven met de hoogste serie van de 2e afdeeling, waarna de bezoekers in een geanimeerde stem ming tot het sluitingsuur bijeen bleven. Muziekschool. Met het oog op de Paaschvacantie to de ingebruikneming van het muziek lokaal voor militaire, en andere doeleinden, werd gisteren, Dinsdag- ivond de cursus 1931— 32 in onze muziekschool gesloten. Het aantal leerlingen liep van 16 tot 12 terug, liet uit gebrek aan ambitie, doch door liekle en vertrek naar elderst Over de resultaten kan men ook ditmaal tevreden zijn, niettemin hopen wij, dit een volgende maal het aantal leerlingen aanzienlijk grooter zal zijn. Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding voor den bouw van acht middenstands- koningen in de Baardwijkschestraat voor de firma J. Vermeer alhier, onde architectuur van den heer A. N. J. Snijers te Raamsdonkveer, werd het timmer- en metselwerk opgedragen ua de aannemers Adr. Vermeer en het schilderwerk aan C. Mol, beide alhier. Slapte bij Bata. Naar uit Zlin bericht wordt, zouden de schoenfabrieken van Bafa aldaar '000 werklieden van de 17000 ont ken zijn. Burgemeester. Bij Kon, besluit van 18 dezer is benoemd tot burgemeester der ge Jeente Roosendaal en Nispen mr. C. A. Prinsen, commies-chef der afdeeling Dnantiën op 't gemeentehuis te 's Her- togenbosch en geboren te Haarsteeg. Mr. Claudius A. Prinsen werd 10 Januari 1896 te Haarsteeg geboren, behaalde in 1915 het onderwijzers- J'Ploma en was eenigen tijd in Den Bosch in de fraterschool als onder •laer werkzaam Daarna koos hij de i(meente—administratie en kwam "a serst werkzaam te zijn geweest op de secretariën te Nieuwkuik en St. Michiels.Gestel in 1919 als ambtenaar op de Bossche Secretarie. Reeds het volgend jaar werd hij bevorderd tot commies en vervolgens tot hoofdcom. mies, chef der afdeeling financiën. Hij zette zijn studiën voort en legde in 1930 aan de R. K. Universiteit te Nijmegen het doctoraal.examen in de rechten, hoofdrichting publiekrecht, af. Boerenleenbank. Maandagavond hield de Boerenleen bank een buitengewone algemeene vergadering in het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk. De Voorzitter, de Heer Adr. van den Broek opende de vergadering met den Chr. groet en zei in zijn openings woord, dat deze vergadering was bij. eengeroepen om te voorzien in de vacature ontstaan door het overlijden van den Heer J. A. J. van Heijst, in leven Directeur der Boerenleenbank. Hij wees op de groote verantwoording en de voorname plichten „welke een goed Bestuurslid heeft en drukte de leden ernstig op het hart hun stem te geven aan een lid, wien zij de belangen der Bank en hun eigen belangen gerust kunnen toevertrouwen. Tot secretaris der vergadering werd benoemd de kassier de Heer W. van der Mee en tot stemopnemers de Heeren W. de Jong en W. Pullen9. De notulen der laatste vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Bij verkiezing van een Bestuurslid werd de Heer Arn. Pullens met groote meerderheid gekozen. De Heer Pullens verklaarde onder dankzegging zijne benoeming gaarne te aanvaarden. De Voorzitter feliciteerde den Heer Pullens met het vertrouwen dat de le den in hem hebben gesteld en hoo te dat hij lange jaren een ijverig Bestuurs lid zal zijn. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De Voorzitter spoorde deleden aan steed9 trouwe leden te zijn en dit vooral te toonen door het geregeld bezoeken der vergaderingen. Hierna werd de vergadering ge- sloten met den Chr. groet. Openlucht—Filmvoorstellingen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat verzoekt ons opname van het volgende: Bij de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", Badhuisweg 145 te 's Gra- venhage bestaat het voornemen om, met behulp van een daartoe ingerichte auto van 15 April tot 15 October a.s. openlucht-filmvoorstellingen te geven in ongeveer 150 plaatsen hier te lande. De bedoeling is eiken avond behalve des Zondags een openlucht-filmvoor stelling te geven. Het reisplan zal zoodanig worden opgesteld, dat met plaatselijke belangen (tentoonstellingen, bijzondere gebeurtenissen, enz.) zoo volledig mogelijk wordt tekening ge- houden. Het is de bedoeling, dat de kosten zullen worden gedekt door betaling van fabrikanten, wier films vertoond zullen worden. De kosten voor deel nemende firma's bedragen f 1.per meter film bij 25 vertooningen gedu rende één maand, zoodat deze voor vertooning gedurende één maand van b.v. 150 meter in 25 gemeenten niet meer dan f 150.— bedragen. Voor inlichtingen omtrent de kosten van vervaardiging van e^n bedrijfsfilm, enz. gelieven belanghebbenden zich te wenden tot de Vereeniging .Neder landsch Fabrikaat". DRUNEN. Zondagmiddag hield de R.K. W. V. de algemeene Jaarverga dering in de zaal der Jongens Congre- gatle, nadat 's morgens velen aan de algemeene H. Communie hadden deel genomen. De Voorzitter de heer W. v. d. Wiel heette allen welkom en opende deze vergadering met den gebrukelijken groet De Oeest. Adviseur was wegens plot seiing sterfgeval verhinderd de verga dering bi] te wonen. De secretaris J. van Esch bracht verslag waaruit bleek dat het ledental is gestegen tot 90; opgericht is een afd. van de Centrale Volksbank. Er werden In het afgeloopen jaar 4 alge meene en 8 bestuursvergaderingen gehouden, terwijl door 40 personen is deelgenomen aan 't Congres te Utrecht. De Penningmeester W. v. d. Zanden bracht finantieel verslag uit. waar uit bleek dat de inkomsten be droegen f 393 82, de uitgaven f 342.63 alzoo een saldo van f51.19. De Voorzitter dankte beiden voor hun accuraat verslag. Daar geen can- didaten waren ingekomen, waren J. Konings. van Esch en W. v. d. Zanden, aftr. bestuursleden, als zoo. danig herkozen. In de Commissie van controle werden benoemd J. Vrijhoeven, L. Kogels en D. Muller. Verder werd besproken de steun actie voor de Tex ielarbeiders en de agenda van den Centralen Raad. waar W, v, d. Wiel als afgevaardigde zal optreden. Ook kwam ter sprake de oprichting van een afd. Kolenbond van de R K. W. V., leden kunnen zich hiervoor tot 1 April opgeven bij het bestuur. Gesproken werd over gezamenlijke actie om te trachten goedkooper brood te krflgent De leden werden aange spoord steun Ie verleenen voor H. L. Daarna werd nog gewezen op de werkioozen in Drunen, en er zal ge- tracht worden deze te steunen. Bij enkeie bakkers alhier is de broodpiijs wederom verhoogd met 1 cent, en is gebracht voor tarwebrood 8 ons van 10 op 11 cent. Enkele zijn voornemens den ouden prijs te hand. haven. Op Eerste Paaschdag vertrekt alhier de Processie naar Hakendover (België) Maandag keert men terug. Vele personen hebben zich hlervooi aangemeld. Zaterdag 19 Maart, feestdag van den H. Joseph, had alhier in allen eenvoud de wijding plaats van het nieuwe kloostergebouw der Eerw. Broeders door den ZeeiEerw. heer Pastoor Th. Ooossens. geassisteerd door den Eerw. broeder Ambrosius, algemeen Overste. Intusschen waren de Eerw. Broeders in de kapel vereenigd om Oods on- misbaren zegen af te smeeken over hun nieuw te betrekken woning Nadat de inzegening was verricht, dankte ZijnEerw. het convent voor de goede diensten op velerlei gebied door hen bewezen en feliciteerde hen met het nieuwe gebouw, dat zoo pas aan Ood was toegewijd en waarover hij de bij zondere bescherming afsmeekte van den H. Joseph en stelde dezen mach tigen heilige ten voorbeeld en ter na volging in zijne volmaakte deugden van nederigheid, armoede, zuiverheid, gehoorzaamheid en arbeidzaamheid. Hiermede was de plechtigheid ge ëindigd. A.s. Maandag. 2en Paaschdag, komt de Liedertafel «Tot Bloei der Toonkunst" uit v m. Baardwijk eene uitvoering geven in de zaal van calé Vissers alhier, met medewerking van hare tooneel-afdeeling. Op het programma dezer uitvoering komen wij a.s. Zaterdag nog nader terug. Maandagmorgen had onder groote belangstelling, de plechtige uit vaart plaats van den heer C. van Riel, in leven schoenfabrikant alhier. De lijkstoet werd geopend door het vrouwelijk fabriekspersoneel met een prachtige bloemenkrans, gevolgd door het mannelijk personeel, door wie de lijkbaar werd gedragen, die be dekt was met bloemstukken. Achter de lijkbaar volgden de naaste en verwijderde bloedverwanten, notabelen, vrienden, kennissen en ver. dere genoodigden, o.m. de burgemees ter en secretaris der gemeente. De plechtige lijkdienst met assisten tie, werd opgedragen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor Qiossens. Het priesterkoor was in rouwfloers gehuld en verlicht door talrijke waskaarsen. Het zaïgkoor voerde de driestem mige requiem-mis uit van Renters. Nadat de absoute was verrichten den kruisweg gebeden, verliet de lijkstoet in dezelfde volgorde het kerkgebouw onder statig klokgelui, om den diep betreurden overledene aan den schoot der aarde toe te vertrouwen. Zwaar is voorzeker het verlies voor de in diepen rouw achtergebleven weduwe en kinderen. Ook het personeel verliest in hem een door allen geacht en bemind patroon, die steeds een voorbeeld was van eenvoud, orde, arbeidzaamheid en voorkomendheid. Hij rust in vrede. Algemeene jaarvergadering van de afgevaardigden der handboog, schutterij gezelschappen van den Oranje- bond te Vught, in de zaal bij den heer Th. Elshout. De voorzitter J. Boers heelte allen welkom. De eere-voorzltter, de heer van Esch, bracht een woord van dank aan den nieuwen voorzitter endeed een beroep op aller medewerking, hij riep de nieuwe toegetreden vereeni- ging het welkom toe. De heer Brulleman bracht vervol gens verslag uit waaruit bleek dat een drietal vereenigingen zijn uitge treden, terwijl er een bijkwam, zoodat het getal vereenigingen aangesloten bij den Oranjebond 24 bedraagt, 2 concoursen werden gehouden en boven dien nog 2 nationale concoursen. Dit jaar zullen twee vereenigingen jubilee- ren. n 1. Victoria te Elshout en Nimrod te Hintham, welke bij die gelegenheid een concours zullen geven. Door de voorzitter werd hulde gebracht aan de nagedachtenis van den Heer van Turnhout, In wie de vereeniging een groot verlies heeft. Door den heer Verhallen werd financieel verslag uitgebracht wnaruit bieek dat de Inkomsten f213 93 be droegen en de uitgaven f 204,22, alzoo bleef In kas 19,71, Tot controle commissie werden ge kozen den Heeren Elshout (Drunen), Heesbeen (Boxtel), en Bakker (Haren), deze commissie bevond de kas in orde. De aftredende bestuursleden be- stuursleden de heeren Veihallen en Visschers werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Verder had de voorstelling en vast stelling van concoursen plaats. Na eenige bespreking werd besloten, dit j aar twee concoursen te geven, in Mei en in het najaar. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt, waarna meteenwooid van dank de vergadering gesloten werd. De groote huisviqtlentoonstelling van de stukken, vervaardigd door jon gens en Meisjes, zal Zaterdag om 2 uur cfficieel geopend worden. Dinsdag om 4 uur is de sluiting. Aan deze tentoonstelling Is een groote loterij verbonden waaraan prachtige prijzen worden gegeven. Er zijn zeer aardige werkjes te zien. DRUNEN. Na de afdeellngsverga- derlng op 16 Maart kwamen in alge meene jaarvergadering bijeen, de afgevaardigden der verschillende af- deelingen van de vellingvereeniging .De Langstraat", ter behandeling der aangekondigde agenda, in de groote zaal der jongenscongregatie. De Voorzitter, de heer C. Oljsman uit Waspik, wenschte de aanwezigen een zalig en gelukkig Nieuwjaar en hoopte dat onder Qods zegen in dit jaar een betere en meer winstgevende lijd mocht aanbrekenheette allen welkom en opende de vergadering met chr groet. Spreker wQdde eenige woorden van waardeering ter nagedachtenis aan den afgevaardigde, wijlen den Edelachtb. Heer van He^st uit voorm. Baardwijk en hoopte dat de ontslapene in dank bare herinnering zou blijven. Tot bewijs van instemming werden de aanwezigen verzocht even op te staan. Nadat de presentielijst was afgelezen, las de secretaris de heer v. Wijck ce notulen der vorige vergadering voor, die ongewijzigd werden goedgekeurd. De directeur, de heer Boelen, bracht ook op deze vergadering nogmaals verslag uit van de verlies, en winst rekening over 1931, waarvan wij reeds een overzicht gaven, Hierna had stemming plaats van twee periodiek aftr. leden, ni. de heeren C. Oljsman, voorz. en het bestuurslid W. v. Huiten uit Haarsteeg die voor herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. De heer C. Oljsman werd met algemeene stemmen herkozen. Voor de vacature bestuurslid werd met groote meerder, heid gekozen de heer H. v. d. Brand uit Haarsteeg. Vervolgens moest een verkiezing plaats hebben van een commissaris, wegens overlijden van den Edelachtb. Heer J. van Bokhoven, Burgemeester van Haarsteeg. Aanbevolen werd voor deze vacature de Edelachtb. HeerJ.A. J. v. Heereveld. Burgemeester te Haar steeg, die bij acclamatie werd gekozen. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, waarbij de meeste op- en aanmerkingen op bevredigende wijze werden opgelost. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering met chr. groet. Zools gemeld zal op den Tweeden Paaschdag 6'/a uur bij den heer Th. Elshout een uitvoering worden gegeven voor Dames en Heeren. De daartoe gevormde tooneelclub van het Tram personeel zal opvoeren een tooneelspel in een bedrijf .Een Vergissing en .Een slimme Bediende", blijspel in een bedrijf. A.s. Zaterdag zal de pas opge richte Kruisboogschutterij .de Molen schutters", gevestigd bij M v. d. Westen aldaar haar eerste vergadering houder waar een definitief bestuur gekozen zal worden. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Op uitnoodiging van de Ned Herv Jongel, Vereen, op G. G. „Timotheus" alhier trad j 1. Donderdagavond in hel Ned. Herv. Kerkgebouw op Ds. Bar- telema van Zeist, met het onderwerp .Aan den klaagmuur". Deze leerzame rede werd door een aandachtig gehoor van het begin tot het einde gevolgd. Het kerkgebouw was flink bezet. Op Goeden Vrijdag des avonds 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ü9. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoopi Vrijdagavond half 8 op te treden Ds. J. C. Hagen. In het gezin van de R. op het Oosteinde alhier is bij een 6 jarig zoontje besmettelijke ziekte Diphteritus geconstateerd. J1. Maandagmiddag reden de wielrijders H. en v. B^lhier in de bocht bij den slager N. alhier in volle vaart tegen elkaar in. Beiden werden van de fiets geslingerd. Van B. bad sicb zoodanig aan zijn knie bezeerd dat geneeskundige hulp van dr. Win kelman moest worden ingeroepen. Hij werd bij den smid B. binnengedragen en na behandeld te zijn per auto door dr. W. naar zijn woning vervoerd. H. kwam met den schrik vrij. CaPELLE. Zondagmiddag had in de Ned. Merv. Keik aihier de be vestiging plaats van een 15 tal nieuwe lidmaten, De consulent Ds. Schiem. per van v.m. Besoljen. Z Eciw. Oepaalde zijn gehoor Dij de Woorden uit Maiih. 2ö. Er was voor deze plechtigheid enorm veel belangstelling. Doordat kinderen met luciteis hauden gespeeld, brak Zor.dagmudag brand uit in een hootscnell van P. aan den Loonscnendljtr. Met een standpijp op de waterleiding werd het vuur gebluscht. In de Ned Herv. Kerk wordt a.s. Vrijdagavond 25 Maart in verband met deu Uoeden Vrijdag leesdienst gehouden. In de Qeref. Kerk wordt eveneens leesdienst gthouden. WASPIK. Aan 11 ingeschrevenen voor oen dienstplicht der uchitng 1933 ls bij besluit van den Commissaus der Koningin voor goed vrijstelling wegens broedcrdienst verleend. Door de Tooneelvereeniging „Entie Nous" zal op Zondag 3 Apni te Tilburg in het Pa ronaaisgcOouw der parochie Loven een uitvoering worden gegeven van het blijipel in 5 oediljven „Ue Toog van Mljnnccr Pastoor", door Pater Servailus. Zaterdagavond zou de Heer Gulden op het Havenplein een lezing houden over het doel der S. D. A P. Wijl het puoliek weldra een zeer drei. gende houding aannam, waardoor de openbare oroe zou worden verstoord, moest de lezing worden ondeibruken. RAAMSDONK. In het jaar 1931 passeerden de Rolbrug 3020 opvarende schepen met een tonneninhoud van 607562 en 2875 alvarende schepen tonneninhoud 559538; het aantal op- varende siooniDooien bedroeg 8533 met een tonneninhoud van 770723 cn het aantal afvarende sioombootiii 8204, tonneninhoud 742728. Dezer dagen slaagden voor hel godsdienstdiploma A de damea C. Kieboom en Aa. van Beek. Aan S. P. van Leeuwen i9 ver leend tot het bouwen van een woning aan de Havenstraat. Door de R.K. Vereeniging tot bevordering van lndustrieonderwij9 voor meisjes »St. Anna" werd dezer dagen examen afgenomen voor co9 tuumnaaien en linnennaaien. Voor het examen costuumnaaien slaagde de jongedames Jo. de Wit en Anna Dir. ven. Voor het examen linnennaaien Anna Boons, Bertha Rekkers, Anna van Oort, Rika Kanters. Allen werden opgeleid door de Eerw Zuster M. Theodosia, te Raamsdonk(dorp). De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als geheel werkloos ingeschreven 310 personen, gedeeltelijk werkloos 4. Voor steun vanwege de gemeente kwamen in aanmerking 124 werkioozen. Van de N V. American Petroleum Company te 's Gravenhage is een verzoek ingekomen bij het Gemeente, bestuur tot oprichting van eene onder, grondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting bij A. J, van der Sluys aan de Steenstraat op het Veer. Door de Stichting tot onder, steuning en zedelijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht zal in het begin van April a.s. een collecte worden gehouden in deze gemeente. RAAMSDONKSVEER. Door de Kon. Erk. Harmonie .de Eendracht" zal op Zondag 3 April a.s. een muzi kale wandeling gemaakt worden door de gemeente. GEERTRUI DEN BERG. Behalve aan het kantoor van den ontvanger kunnen de rijkaarten voor de provin. ciale wegen in Noord.Brabant worden afgehaald op de hieronder vermelde zitdagen. Voor het Ontvangkantoor Geertrui, denberg zal zitdag worden gehouden te Waspik Woensdag 20 April en Donderdag 21 April 1933 van v m. 8'/i- 12 uur, 's middags en van 1 4'/j uur nam. (School achter Gemeente huis). Raamsdonk(Dorp) Vrijdag 22 April 1932 van v.m 8'/j-12uur s middags en van 1— 4'/, uur n m. (oude ge meentehuis). Made c a. Maandag 25 April en Dinsdag 26 April 1932 van v m. 8'/a 12 uur 's middags en van 1 - 4'/t uur n.m. (onder het gemeentehuis). Aangifte op den zitdag in April voorkomt lang wachten bij latere aan. gifte ten kantore. De biljetten moeten ingevuld aangeboden worden. Het onderhoud van de gemeente- gebouwen over het jaar 1932 is bij inschrijving gegund aan A Rijpert alhier.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7