DE ECHO VAN HEI ZUIDEN (cM cn oehaimeerd litou lil KaalstemeL Permanent Wave. So. 29. Zaterdag 9 April 1932. 55e Jrg. DERDE BLAD. DRANKWET 1931. Ingevolge het Kon. Besluit van den 29sten Januari 1932, Stbl. 24, trad deze wet mel in8an8 van 1 APrl1 i-1 ,n werking. De volgende bepalingen regelen de aanduiding vergunning of verlof. Artikel 1. De naam van hem, aan wien de vergunning of het verlof is verleend, moet boven of terzijde van elke buitendeur, die toegang geeft tot 4e inrichting, onuitwischbaar zijn aan gebracht in drukletters met eene hoogte Jan tenminste 30 m.M. en eene dikte van ten minste 4 m.M. Art. 2. De aanduiding, welke ver. gunning of welk verlof is verleend, moet boven of terzijde van elke buiten deur, die toegang geeft tot de inrich ting, onuitwischbaar voorkomen op een vlak van glad metaal of eenige andere gelijkwaardige stof van voldoende dikte, get eene lengte van ten minste 330 m M. en eene breedte van ten minste 230 m.Mmet dien verstande, dat de aanduiding a. Volledige vergunning moet voor. komen op een wit gelakt veld in zwart gelakte hoofddrukletters met eene hoog- ie van ten minste 50 m M. en eene dikte van ten minste 8 m.M. b Tap-vergunning moet yoorkomen op een wit gelakt veld, in zwart ge lakte hoofddrukletters met een hoogte van ten minste 50 m.M., en een dikte van ten minste 8 m.M. c. SUjt-vergunning moet voorkomen op een wit gelakt veld in zwart ge lakte hoofddrukletters met een hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.M d. Hotel-vergunning moet voorkomen op een veld door een diagonaal zoo danig gescheiden, dat de linkerdiiehoek boven groen en de rechterdriehoek onder wit is gelakt, en wel in zwart gelakte hoofddrukletters met eene hoog te van ten minste 50 m.M. en eene dikte van ten minste 8 m.M. e. Societeits-vergunning moet voor komen op een veld, door een diago naal zoodanig gescheiden, dat de llnkerdriehoek boven rood en de rech terdriehoek onder wit is gelakt en wel in zwart gelakte hoofddrukletters met eene hoogte van ten minste 50 m.M. en eene dikte van ten minste 8 m.M. f. Bijzondere vergunning moet voor komen op een wit gelakt veld in zwart geiakte hoofddrukletters met eene hoog te van ten minste 50 m M. en eene dikte van ten minste 8 m.M., terwijl onder die aanduiding in zwartgelakte hoofddrukletters met eene hoogte van ten minste 15 m.M. en eene dikte van ten minste 2 m.M. de woorden (Ver. koop 2—0 Liter) moeten zijn gevoegd g. Verlof A moet voorkomen op een veld, door een diagonaal zoodanig ge scheiden, dat de rechterdriehoek boven wit en de llnkerdriehoek onder blauw is gelakt en wel in zwart gelakte hoofddrukletters met eene hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.Mterwijl onder die aanduiding in zwart gelakte hoofd drukletters met eene hoogte van ten minste 15 m.M. en eene dikte van ten minste 2 m M. de woorden (zwak alcoholische dranken) moeten zijn toe gevoegd h. Verlof B moet voorkomen op een blauw gelakt veld in witte hoofddruk letters met eene hoogte van ten min ste 50 m.M. en eene dikte van ten minste 8 m Mterwijl onder die aan duiding In wit gelakte hoofddrukletters met eene hoogte van ten minste 15 m.M en eene dikte van ten minste 2 m M. de woorden (alcoholvrije dranken) moe ten zijn toegevoegd. Art. 3. Boven of terzijde van elke buitendeur, die toegang geeft tot de inrichting, moet voor de localiteiten die tusschen Zaterdagavond zes uur en Maandagmorgen acht uur voor het publiek gesloten zijn, de tijd, gedu rende welke zij gesloten zijn, onuit wischbaar zijn aangegeven op een vlak van glad metaal of eenige andere gelijk waardige stof van voldoende dikte met eene lengte van ten minste 330 m M en eene breedte van ten minste 121 mM. en wel op een wit gelakt veld in zwarte hoofddrukletters met eene hoogte van ten mir.ste 15 m M en eene dikte van ten minste 2 m M. Wij kunnen niets anders zeggen dan dat de post uit Marseille of de Middel- landsche Zee, uit Korfu of Athene nog steeds op zich laat wachten en zulks ondanks goede afspraken. De reis is trouwens binnen eenige dagen afge- loopen. Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ATTENTIE!! C. VAN DE WIEL» Dames en Heerenkapper, Naast Postkantoor. Tel. 8 - WAALWIJK - voor f 390.— en laagste M. Pullens voor f319.— per jaar, aan wien het werd gegund. De inleggelden voor nieuwe leden werden vastgesteld op f 1.50 per lid. De contributie of stiergeld werd vastgesteld op f2 40 per koe. In het café Siegers werd Dins dagavond door de leden van de var kens. en slachtveeverzekering haar PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 8 April 1932 De reis van de Patris II". Volgens een draadloos telegram van boord van de «Patris 11", waarop zich een gezelschap Nederlanders (o.a. twee Waalwijkers) bevindt, is het schip van Athene vertrokken met bestemming naar Delphi. Daar het kanaal van Co. rlnthe in verband met de jongste aard verschuivingen geblokkeerd is, gaat de reis evenwel zonder vertraging om de Zuidpunt van Griekenland. Maandag werd Itea bezocht. Het weer is schit terend. Verschillende lezers hebben ons ge vraagd naar de reisbeschrijving, die in eenige brieven in ons blad zou gege ven worden. Wij zj|n niet minder te 'ettrgesteld dan zij. Vanaf heden Onduleeren wij voor f 0.60 Per abb. van 10 maal f 5. Watergolven (wasschen inbe grepen) voor Dames die bij ons gepermanent zijn 1 1.26 Per abb. van 10 maal f 10.— ons mededeelt zal het jaarlljksche onderzoek voor verlofgangers der lichtingen 1920 en 1923 plaats hebben als volgt: Te Drunen in 't |onger»s—patronaat Stationstraat B 141, op 27 juni voor de gemeenten Waalwijk, Heusden, 4erpt, Drunen, Wijk c a Eethen, Veen, Oudheusden, Hedikhuizen en Nleuw- kuijk. Te Waspik in de v.m. O. L. School 1 51 op 28 Juni voor de gemeenten Waspik. Sprang—Capelle, Raamsdonk, Geertruidenberg en Loon—op—Zand. Keuring Dienstplicht. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons meldt zijn van de 7 Ingeschreve nen der lichting 1932, die het vorig jaar voor den dienstplicht tijdelijk ongeschikt werden verklaard, er thans 5 geschikt en 2 voorgoed ongeschikt bevonden. Van de 47 ingeschrevenen der lich ting 1933 die thans ter keuring zijn verschenen zijn er 15 geschikt, 5 tij delijk ongeschikt en 27 voorgoed on geschikt verklaard. Aanbesteding. Voor den bouw van een dubbel woonhuis aan de Minister Loeffstraat te Waalwijk, voor rekening van den heer Adr. Verheijden alhier, onder lei ding van het Architectenbureau v. Ree 6 Bossaerts te Waalwijk, werd als volgt ingeschreven W. v. d. Hammen, Waalwijk f7099.— J. W. NIeuwenhuizen, Sprang f 7045. C. Timmermans. Sprang f 6987. H. M. Kramer. Waalwijk f 6892. P. A. Kramer, Genderen f 6880. Fa. Wed. G v. Huiten, Waalwijk f6720.— P. de Graauw, Waspik f 6694 J Kooien, Waalwijk f 6398 L. Kooien, Nieuwkuljk f 6079. Het werk Is gegund aan den iaag- sten Inschrijver. Uitvoering. De tweede Winteruitvoering der har monie „St. Jan", welke door ziekte van een paar spelers moest uitgesteld wor den, zal morgen-, Zondagavond, gegeven worden in het Patronaatsgebouw, Min. Loeffstraat. Worden er gewoonlijk twee uitvoerin gen gegeven, omdat de zaal anders te klein is om alle belangstellenden te be vatten, ditmaal zal er, met het oog op het gevorderd seizoen, sechts één avond gespeeld worden. Verwacht mag worden dat het er overdruk zal zijn. Om teleur stelling te voorkomen is het dus, zoowel voor de donateurs als voor de verdere belangstellenden, dringend noodig om zich tijdig van kaartjes te voorzien, waartoe Zondag van 121 uur gelegen* heid wordt geboden. Het programma voorspelt een zeer prettige avond, waaraan vooral het groo- te oer-komische blijspel in 3 bedrijven „De arme millionair" niet weinig zal bij dragen. Ook het muzikale gedeelte is uit stekend verzorgd. Onder de nieuwe nummers die we van de harmonie zullen te hooren krijgen, vraagt vooral de marsch „Harmonie St. Jan", een com positie van den directeur, den heer J. Thijssen, onze bijzondere aandacht. Er zal precies op het aangegeven uur worden begonnen. Auto-ongeval. Onder 's-Gravenmoer hebben 2 Waal wijkers een aanrijding gehad. Een luxe wagen, gereden door den heer L. K., die in de richting Dongen reed, kwam in botsing met de autobus van den heer S„ waarin een 20-tal personen zaten. Tengevolge hiervan brak de stuurstang van de bus, waardoor deze in een heg terecht kwam. De wagen van den heer K. werd ernstig beschadigd, doch kon dc reis vervolgen. Het gezelschap dat in de bus zat, kon na eenig oponthoud per vrachtauto naar Waalwijk worden gebracht. Hulpverleening bij brand. De Noord-Brabantsche Provinciale Brandweerbond heeft de gemeentebe sturen van Alem. Berlicum, Cromvoirt, Dinther, Den Dungen, Empel, Engelen, Hedikhuizen Heeswijk, Helvoirt, Herpt, Heusden, Nieuwkuljk, Oudheusden, Rosmalen, Schijndel, Vlijmen, Vught, St. Michielsgestel, Oisterwijk uitge- noodigd tot een vergadering met het Gemeentebestuur van 's Hertogenbosch ten stadhuize aldaar op VrQdag 15 April half 3 uur. Op deze vergadering zal eene bespreking worden gehouden omtrent hulpverleening bij brand. Tijdelijke beperking Invoer leestklaar schoenwerk. Bij Kon. besluit is bepaald dat ge durende het tijdvak van 1 April 1932 tot 1 October 1932 de invoer uit leder land verboden is van leestklaar schoen werk, voor zoover deze meer bedraagt dan 100 ten honderd van de gemid delde hoeveelheid welke van dat schoenwerk gedurende het overeen, komstige tijdvak der jaren 1930 en 1931 is ingevoerd. Met ingang van vandaag, een dag waarop dit besluit in werking treedt, zai de invoer van de genoemde goe. deren slechts zijn toegestaan, indien daarbij wordt overgelegd een daartoe door of vanwege den minister van ar beid, handel en nijverheid af te geven vergunning. Dit geldt niet bij invotr van goederen, waarvan ten genoegen van den minister wordt aangetoond dat zij vóór een nader door den mi nister te bepalen datum ten recht- streekschen invoer naarNederland zijn verzonden. Men zie verder de St cl. no. 66 van 6 April. DRUNEN. Dinsdag vanaf 9—1 en van 2—4 uur en Woensdag van 9—1 uur op het gemeentehuls zitdag wor den gehouden om rijwielkaanen en weggeldkaarten af te haien. DRUNEN. Heden had de onder- handsche aanbesteding plaats van het bouwen van een woonhuis met werk. plaats voor den heer J. van Delft-van Drunen, wagenmaker alhier, architec tuur P. F. Veldman alhier. Het werk werd opgedragen het metselwerk aan Jos. v. lersel-Merks en het timmerwerk aan Jos. v. d. Loo te Elshout. Bij den heer H. Pulles de Wit op de heide is opgericht een voetbal- vereeniglng welke de naam zal dragen T. O. P. (Tot ons plezier) Het leden tal is reeds ruim 30 personen. Bij de gehouden vergadeiing zijn gekozen tot bestuursleden J. v. de Wiel, Voor zitter; J. Knippels, Secretaris; J de Gouw, Penningmeester en G.xle Gouw, J. v. d. Bosch. Wij wenschen deze vereeniging veel succes. A.s. Woensdag 13 April zal alhier in de zaal der Jongens Congregatie een groote openbare vergadering worden gehouden, welke voor ledereen toe gankelijk is. Alsdan zal ais spreker optreden de heer C v. Zalinge uit Zevenbergen. Deze zal een uiteenzetting geven over de Maatschappij en zieken, huisverpleging. De openschaal-collecte alhier, genouden in de R.K. Kerk ten behoeve van het crisis-comité heeft opgebracht ruim f 125.— Bij de Woensdag 1.1. gehouden keuring werden van de 18 dienstplich tige.! uit ortze gemeente er slechts 4 goedgekeurd voor den militairen dienst. De tooneelclub der Jongens- congregatie heeft met de opvoering van het tooneelstuk «De vloek van een Roeping", dat Donderdagavond uitsluitend voor dames gespeeld werd, haar ouden roem wederom gehand haafd. Het spel stond op even hoog peil als met vastenavond. De volle zaal gaf haar voldoening te kennen door een daverend applaus. ELSHOUT. In de zaal der Jongens congregatie had eergisteren de sluiting plaats van den door den tuinbouw onderwijzer A. Willems, gegeven twee jarige Tuinbouw—cursus. Hierbij waren aanwezigPastoor Willems, Burgemeester R. v. d. Hefl- j den en de heer v. Gogh, Rpstuin. bouwconsulent, de heer J. Kip wet houder en afgevaardigde van de N.C B. en Jongenboerenstand. De jongens werden door de heeren Willems en J. van Esch, tuinbouw kundige uit Vught ondervraagd. Vervolgens werden nog enkele woorden van opwekking gesproken, waarna door de heer van Gogh, aan 17 van de 19 jongens het diploma werd uitgereikt en wel aan J. jehoei, W. de Hart, J. Brok Jz., C. van Engelen, j. Brok Wz., Chr. Hamers, Adr. Klerks, J. Klerks Gz., B. Klerks Lz., W. Klljn Jz., P. Klljn Az., A. Kip Hz., Musker.s Az., L. Mus- kens Wz., M. Muskens jz., G. Sluis- veld en H. Sluisveld. Namens de leerlingen bracht de heer W. de Hart een woord van dank. N1EUWKUIJK. Maandagavond hield in café Siegers de Stierenvereeniging haar algemeene jaarvergadering. De Voorzitter, de heer W. Ppen. burg, opende deze bijeenkomst, waar bij bijna alle leden tegenwoordig wa. ren. Hierna gaf de secretaris een uit gebreid verslag over het boekjaar 1 April 1931-1 April 1932 Hieruit bleek dat de ontvangsten waren f 1126 50 de uitgaven f 1112.47, batig saldo f14 03. De bezittingen der vereeniging waren stamboekstieren f 650 leen bank en kas f25.78, totaal f675 78. Schulden f850.—. Alzoo een nadeelig saldo van f 174,22. Wederom werden twee nieuwe le den ingeschreven. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren P. van Spijk en Adr. van den Brand. Met algemeene stemmen werden de aftredende bestuursleden W. Pijnen burg en A. Loeff herbenoemd. Hierna volgde de aanbesteding van voer. en uitlaatgeld van den stier. In- gekomen waren hiervoor twee biljet- ten. Hoogste Inschrijver was van Son SYSTÈME .EUGÈNE" i 10.- SYSTÈME .WELLA" I 5.- Per geheel origineele behandeling en gegarandeerd. worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door het gebruik van MIJntiardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. algemeene jaarvergadering gehouden. Aanwezig waren 104 leden. De se cretaris, de beer Th. van den Besselaar, gaf een uitgebreid verslag over het afgeloopen boekjaar 1 April 1931- 1 April 1932. De ontvangsten waren f772.59. uitgaven f803 96, nadeelig saldo f31.37. De totale bezittingen wa ren thans nog f744.66. De ontvangsten van de slachtveeverzekering waren f4150, uitgaven f9 78. batig slot van f31.72. Aan kas f295 83. De varkens verzekering telt 149 en de slachtvee- verzekering 103 leden. Er werd uit gekeerd een bedrag van 1572 45 voor 44 gestorven varkens. De premle-ont vangst bedroeg f 574.69 van 765 var kens en 12 zeugen. Het inleggeld van deze vereeniging bedraagt f5—, de premie 12 cent per maand De uitkeering is 9 cent onder de 150 pond ruw gewicht en 11 cent daarboven. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren Ant.Mom- mersteeg en Adr. van Opn. De aftre dende bestuursleden, de heeren Ivo van Buul en F Mommersteeg werden bij acclamatie herkozen. Met een dankwoord aan den secre taris voor diens beheer en een aan sporing tot de vergadering steeds goede leden te zp. sluit de Voorzitter de vergadering met den chr. groet. SPRANG-CAPELLE (Voorm. Sprang). A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur cn des avonds 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namid dags 5 uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente aan den Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Fokkema uit Sprang. Het le elftal van H.E.C. uit Waal wijk zal a.s. Zondagmiddag op 't sport terrein aan de Willem van Gentsvaart een liefdadigheidswedstrijd spelen tegen Excelsior I. De ontvangsten van deze ontmoeting komen ten bate van den Excelsiorspeler H. S., die 2en Paaschdag het ongeluk had zyn been te breken. We hopen, dat het weer dien middag mede werkt en dan twijfelen we niet, of vele sportliefhebbers zullen dezen wedstrijd bijwonen, om te zien wat Excelsior I presteert tegen een 3e klasse N.V.B.'er A.s. Zondagmiddag half 3 hoopt voor de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. v. d. Vlugt uit Drunen. Des morgens half 10 leesdienst. CAPELLE. Men deelt ons mede dat het bestuur der voetbalvereeniging „Sparta" te Vrijhoeve-Capelle, heeft be sloten de trekking der door haar geor ganiseerde verloting, te doen plaats heb ben op 21 Mei a.s. Deze zal geschieden onder politie-toezicht in de zaal van Café J. Treffers. De districtbestuurder van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders bond heeft een conferentie met B. en W dezer gemeente gehad betreffende de Werkverschaffing en Steunregeling. De Afdeeling van den Chr. Bouw vakarbeidersbond te dezer plaatse, houdt op 22 April a.s. een openbare vergade ring in de vergaderzaal in de Nieuw- straat. Een Inspecteur van den Raad van Arbeid hoopt als spreker op te treden. De voetbalvereeniging Excelsior alhier, organiseert met Hemelvaartsdag een grooten seriewedstrijd. Voor het indeelingsdistrict Den Bosch is bepaald, dat het onderzoek der verlofgangers van de lichtingen 1920 en 1923 voor deze gemeente zal plaats vin den te Waspik op 28 Juni a.s. WASPIK. Het jaarlijksch onderzoek der verlofgangers van de lichtingen 1920 en 1923 zal, voor wat betreft deze gemeente, worden gehouden In de voormalige openbare lagere school. B Nr. 51 alhier op Dinsdag 28 Juni a.s. des voormiddags half tien. In den loop der maand Augustus zal alhier wederom een missietentoon stelling worden gehouden. RAAMSDONKSVEER. Wegens va cature in de aanliggende Gemeente 's Gravenmoer zal Ds Gaithart Zondag alleen des morgens voor eigen Ge meente optreden en wel in de Veersche Kerk om half tien. Zaterdag zal de Afd. Raamsdonk van den Chr. Nat. Werkm.-bond haar vergadering houden, onder meer ter verkiezing van Bestuursleden. Woensdagavond werd alhier een Propagandaavond gehouden door den Chr. Besturenbond onder leiding van den voorzitter dhr. Sneep. De Gemeng de Zangver. .Excelsior" verleende haar zeer gewaardeerde medewerking. De spreker voor dezen avond was dhr. Ketselaar uit Dordrecht met het onder werp: Chr. Vakbeweging en Sociale actie. In een gloedvolle rede besprak hflWat eischt de Chr. Vakbeweging: Plicht maar ook recht van den Arbei der. Toespraken werden gehouden deor de plaatselQke Predikanten Ds. Quithart en Ds. van Maare. De col lecte voor het vereenlglngsgebouw bracht f 13.50 op. Het was een wel geslaagde avond. Wegens een kleine daling van het leerlingenaantal op de Veersche Chr. School werd een der Onderwij zeressen op wachtgeld gesteld Woensdag a s zal de vereeniging .Het Groene Kruis" haar Jaarvergade ring houden. MADE. Op het kruispunt bij het Ge meentehuis alhier, kwam een motorrij der in botsing met den wielrijder C. B., die te laat de richting aangaf. Beiden kwamen van de richting Geertruiden berg en terwijl de motorrijder wilde pas- seeren, wou C. B. juist de richting Oos terhout inslaan. Beiden smakten tegen den grond, doch brachten het er nogal goed af. Het motorrijwiel was nogal be schadigd. DUSSEN. Op Zaterdag 9 April a.s. zal de heer J. Verduin alhier, met de leerlingen van den Tuinbouwcursus een excursie maken naar verschillende tuin bouwbedrijven te 's-Grevelduin-Capclle en 's-Gravenmoer. Mej. van T. alhier, had het onge luk een ketel kokend water over haar beenen te krijgen, zoodat zij ernstige brandwonden bekwam. De prijzen der melk en karnemelk zijn met 1 cent per liter verlaagd en ge bracht respectievelijk op 8 en 4 cent per Liter. GENDEREN. Onder leiding van den heer E. v. d. Beek, werd de Jaarvergade ring gehouden der Coöperatieve Zuivel fabriek „Op Hoop van Zegen" alhier. De rekening en balans werden goed gekeurd. In zijn jaaroverzicht deelde de secretaris den reorganisatietoestnnd der vereeniging mede, terwijl hij tevens eenig beeld gaf van de exportbelemme- ringen van het zuivelproduct. ALMKERK. Op den te houden Landdag van den Ring „Altena" van Herv. Jongelingsvereenigingen hopen als spreker op te treden: Ds. Voorsteegh van den Haag, Ds. Mulder van Hillegom en Ds. Donsselman van Amsterdam ANDEL. Te dezer plaatse is een af deeling van den Chr. Nat. Werkmans bond opgericht, waaraan verbonden een werkloozenkas. Het bestuur is samenge steld als volgt: M. van Rijswijk, Voorz., I). de Waal Secr., en F. van Duist, Pen ningmeester. 's-BOSCH. De maikt te 's Hertogen bosch is door B. en W. als parkeer terrein aangewezen. Daar wordt een overdruk gebruik van gemaakt en nu stellen B en W. voor aan F. Savel- kouls het recht te verleenen tot het uitoefenen van toezicht op motorrij tuigen en andere rij- en voertuigen, welke daar parkeeren, tegen betaling van een bedrag van f2000 per jaar. Van de auto's zal dan een parkeerloon geheven worden van 10 cent per uur tot een maximum van 25 cent per dag. Men deelt ons mede, dat op Don derdag 14 April a.s. voor het eerst, en voorts iederen Donderdagmiddag van 2 tot 8 uur te 's-Hertogenbosch op de Paradeplaats, het groote par keerterrein in het centrum der stad, een autobeurs wordt gehouden. Er bestaat voor deze beurs, de eerste in het Zuiden, in de betrokken kringen veel belangstelling. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 7 April 1932. Omtrent den Z.Eerw. heer van Bokhoven, pastoor te Zwolle (Louisiana) die 20 Maart j.l. plotseling overleed, heeft de familie nog bericht ontvangen, dat Z.Eerw. daags te voren, hoewel niet geheel in orde, nog zijn functie waarnam Zijn toestand verergerde zoo, dat hij des Zondags vervoerd moest worden naar het ziekenhuis te Shreve- port, waar hij denzelfden nacht stierf tengevolge van blindedarmontsteking. Reeds Dinsdag daarna werd hij onder zeer veel belangstelling er waren o.a 2 bisschoppen en nog 18 andere geestelijken bij tegenwoordig be graven. Zijn eigen bisschop, Mgr. v. d. Ven, hield een treffende toespraak, waarin hij deed uitkomen wat de overledene gedurende de 19 jaren dat hij te Z. als pastoor werkzaam was, voor de parochie gedaan heeft. De Heusdensche Hengelsport- vereeniging hoopt a s. Zondag deel te nemen aan het nat. vlschconcours te Waalwijk. De Chr. Knapenvereeniging «De jonge Qarde" heeft Zaterdagavond in de Chr. Bewaarschool haar jaarfeest. Naar we vernemen staan op het pro gramma vele voordrachten, samen spraken en een pantomime. Zondag komt de V.V. j.Hardlnx- veldsche Boys" hier een vriendschap- pelijken wedstrijd spelen tegen Juliana. Zondag speelt de heer A. de Graag wederom te Amsterdam voor het damkampioenschap van Nederland en wel tegen de heeren Dukel en Rustenburg. Kaatsheuvel, 8 April 1932. D.E.S.-nieuws. In de Maandag j 1. gehouden leden vergadering van DES werden 7 nieuwe leden met algemeene stemmen aange. nomen. Als bestuursleden werden be-

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9