Ranbesteding. nel Hoslhnis F worden aanbesteedi Mil itaire zaken. Een drleialjingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1933 heelt een verzoek tot herkeuring Ingediend bij den Herkeuringsraad. BUjartnleuws. Zaterdag 16 April zal de biljartclub „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer W. Pullens ('t Vosje) een vriend, schappelijken wedstrijd spelen tegen de biljartclub „Nooit Volleerd" bij den heer P. v. Cromvoirt. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. Prins te Kaatsheuvel werd aanbesteed het bouwen van een landhuis aan de Burg. v. d. Klokken- laan alhier voor rekening van den Weled. heer A. Bos te Waalwijk. De uitslag was als volgt Fa v. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle f 12.193 Fa. Oversteeg, Sprang-Capelle f 12.143 i Joh. v. d. Meijs, Waalwijk f 11.990 j Fa. Hendriks, Orthen f 11.970 C. Michael, Sprang-Capelle f 11.695 F. v. d. Schoot, Tilburg f 11.647 H. M. Kramer, Waalwijk f 10.946 P. de Graauw, Waspik f 10.896 H. v. Huiten, Waalwijk f 10.890 W. v. d. Hammen, Waalwijk f 10.854 Gebr. Naglé, Geertruidenberg f 10.374 C. B. Timmermans, Sprang-Capelle f 10.747 Fa. Kleijugeld, Kaatsheuvel f 10.370 M. Drijvers, 's Bosch f 10.300 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Waarschuwing. Elke houder van een radlo-ontvang- inrichting is wettelijk verplicht aangllte te doen van het hebben van een radio ontvangtoestel. Het hebben of gebruiken van een ontvanginrichiing zonder aangifte is verboden en wordt op grond van de bepalingen van het Radio-reglement strafrechtelijk vervolgd. Inlichtingen verkrijgbaar aan het loket van het Post- en Telegraafkantoor te Waalwijk. Salariskorting voor gemeentepersoneel tn Noord-Brabant. Ged, Staten van Noordbrabant heb ben den gemeenteraden in hun gewest een brief gezonden betreffende hun voornemen tot een tydelijke korting, toe te passen op de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ontvan gers, ambtenaren van den burg. stand en wethouders, voor een tijdvak van drie jaren, ten bedrage van drie pCt. De korting wordt voor elk ambt slechts toegepast indien en voor zoover zij overschrijdt het bedrag hetwelk op de betrokkene in dat ambt over hetzelfde tijdvak ls verhaald wegens bijdrage voor pensioen. De tijdelijke kinder toeslagen voor burgemeesters, secre tarissen en ontvangers blijven bij bovenbedoelde korting, bulten aan merking. Belangrijke verbetering van het veer te öortnehem Naar aanleiding van een desbetreffend door den A. N. W. B. en de K.N.A.C. aan het Gemeentebestuur van Gortn- chem gericht verzoek deelt dit College thans mede. dat de voor het veerbedrijt Gorinchem Sleeuwijk geldende tarieven behoudens enkele kleine verlagingen voor den tijd van drie jaren zijn ge handhaafd ln verband hiermede ls door den Raad van die Gemeente besloten tot den bouw eener geheel nteuwe groote veerboot en tot het leggen van een ponton met brug te Sleeuwijk om het vlug op- en afgaan der auto's te bevorderen. In- en uitvoer van schoenen. mede, dat blijkens ingekomen verzoe ken om inlichtingen, door J. Dapper, wonende 1 C 45, aldaar, in verschil lende gemeenten advertenties ter plaatsing worden aangeboden, waarin goede verdiensten in uitzicht wordt gesteld. Alvorens met Dapper in relatie te treden, geeft de Burgemeester voor* noemd in overweging eerst inlichtingen bij hem in te winnen. Vereeniglng der gemeenten Vlijmen en Nieuwkuijk. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben aan de gemeenteraden van Vlijmen en Nieuwkuijk en aan de nog te benoemen commissies uit de ingezetenen van die gemeenten advies gevraagd omtrent eventueele vereeniging dezer beide gemeenten, welk advies bij het college verwacht wordt vóór 1 Juli a.s. Omtrent de beweegredenen voor een zoodanige vereeniging wordt de volgende globala uiteenzetting gegeven: De gemeenten Vlijmen en Nieuw kuijk, aatdige dorpen ten Westen van 's-Hertogenbosch in de Langstraat ge legen vormen samen een aaneengeslo ten geheel met een oppervlakte van 1950 H.A., Vlijmen 1539, Nieuwkuijk 411H.A. Naar den toestand op 31 Dec, 1930 bedroeg het zielental 5639, Vlijmen 4181, Nieuwkuijk 1458. Het in bevolking toenemende Vlij men groeit steeds meer naar Nieuw kuijk toe. Beider kommen vormen als het ware één straat. De aard en de opvattingen der ingezetenen zijn zoo goed als gelijk; deze ingezetenen zijn werkzaam in den landbouw en in dezelfde takken van nijverheid. Door vereeniging van beide ge meenten zal omstaan een gemeen schap van aantrekkelijken omvang, samengesteld uit elementen, waarvan een goede en nuttige samenwerking mag worden verwacht. De kracht dier gemeenschap zal uit den aard der zaak, en dan nog met minder kosten, die der afzonderlijke gemeenten overtreffen. Zij zal bij geringere belastingheffing meer dan tot dusverre kunnen doen tot bevordering der algemeene wel vaart. De vereenigde gemeenten, toegerust met middelen voor een behoorlijke sociale en economische verzorging der heer Hillebrand werd het accoutants-zong staande de nieuwe lidmaten rapport over het jaar 1932 voorgelezen. Ps. 121: 4. toe Dit rapport, zoowel als de gemiddelde prijzen bewees, dat het afgeloopen jaar gunstig mag genoemd worden. Bij gehouden stemming werden tot opslagplaatshouders aangewezen M van Beurden, Joh. Siegers en F. Kooien. Het aftredende bestuurslid Th. van den Besselaar werd met algemeene stemmen herkozen. Na nog enkele besprekingen over verschillende zake lijke onderwerpen, sloot de Voorzitter deze vergadering, die een zeer aange naam verloop had. NIEUWKUIJK Zaterdagavond 6 uur hield de tooneelvereeniging „Kunstna Arbeid" in het Bondsgebouw haar algemeene jaar- en tevens feestverga- dering ter gelegenheid van haar 12'/,- jarig bestaan. De Voorzitter, de heer N. v. Baard wijk opende deze feestvergadering met den christeiijken groet en feliciteerde de vereeniging met dit jubileum. Een bijzonder woord van hulde werd door hem gebracht aan den heer A. van Steensei. regisseur der Vereeniging vanaf den oprichtingsdag. In goed gekozen woorden ging spreker na wat de heer van Sieensei al in 't belang der vereeniging deed. Hij sprak hierbij de hoop uit dat het hem gegeven moge zijn nog eenmaal het zilveren- en gouden-jubileum te vieren. Als stoffelijk blijk van hulde en erkentelijkheid, werd den heer van Steensei namens de vereeniging een pracht—cadeau aangeboden n.l. een groepsfoto der Vereeniging formaat 40 oij 60 in verguiden lijst. ln zijn antwoord sprak de heer van Steensei zijn dankbaarheid uit voor de woorden die hem namens de vereeni ging waren toegesproken en de wen. schen die hem waren toegevoegd Zeer dankbaar ook was hij voor het aangeboden cadeau omdat hieruit blijkt de groote welwillendheid en erkentelijkheid die de vereeniging voor hem koestert. Gedurende den avond kwam nog de ZeerEerw. Heer Pastoor aan de ver eeniging zijn gelukwenschen aanbieden, er kwamen nog blijken van belang stelling binnen van verschillende plaat selijke vereenigingen. Ondanks het bescheiden feest dat de bevolking, zullen daarom belangrijk vereeniging vierde, heeft zij haar bijdragen tot versterking der gemeen- regj8Seur een warme en verdiende tehjke organisatie in de Langstraat, hU|<ie gebracht, die hem nog lang de herinnering aan zijn t2'/a-jarig jubileum Blykens de maandstatistiek van den in- en uitvoer van schoenen werden in de maand Maart ingevoerd 78.256 pa ren (v. j. 211.145); van Jan.Maart werden ingevoerd 352.106 paren (v. j. 437.819). Uitgevoerd werden 7056 paren (v. j. 24.184) en in het tijdvak Jan.Maart 23.851 paren (v. j. 60.288). Contingenteertng van Schoenen. In de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp zegt de minister o.m. Ten aanzien van het schoeisel wordt de meening van die leden, die van oordeel waren, dat de voorloopig vastgestelde percentages te laag zijn berekend en een inconsequentie in zich sluiten, wordt door den minister niet gedeeld. Ten aanzien van de onderhavige artikelen geldt in het bijzonder, dat rekening moest worden gehouden ten eerste met een belangrijk te verwachten consumptie-verlies op grond van ver minderde koopkracht en voorts met een exorbitante voorraadvorming, waar van de invloed zich nog lang op de macht zal doen gevoelen. Deze voorraadvorming heeft in ver band met het feit dat de contingen- teering van schoenen eerst op 5 Febr 1932 ln werking is getreden, tengevolge gehad, dat de toegestane contingenten voor het eerste kwartaal van 1932 aanmerkelijk zijn overschreden. Eerst wanneer deze voorraden zijn uitgeput, kan worden waargenomen in hoeverre het vastgestelde contingen- teeringspercentage waarlijk Juist is geweest. Alvorens den inhoud van het con- tingenteeringsbesluit definitief vast te stellen heeft deNederlandscheregeering zich. ingevolge art. VIII van het protocol, behoorend bij het met Tsjechoslowakije op 20 Januari 1932 gesloten handels verdrag daarover moeten verstaan met de Tsjechoslowaaksche regeering. De bedoelde besprekingen hadden plaats van 1—5 Februari en hebben geleid tot een verhooging van het aanvankelijk voorgestelde contingent van 25 op 50 pCt. voor lederen schoeisel. Het protocol, op 29 December 1931 met België gesloten, verplichtte de Nederlandsche regeering tot een over eenkomstig overleg met de Belgische regeering, aan welks verplichting vol daan is. Waarschuwing. De Burgemeester van Lonneker deelt waar de thans tien jaar geleden ver- tregen vereeniging van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen uitmuntende resultaten heeft opgeleverd. Zooals gezegd moeten de adviezen van raden en commissies van ingeze tenen vóór 1 Juli a.s. zijn ontvangen, Universtteltsbijdragen. Dezer dagen vergaderde het Dioc. Comité der St. Radboudstichting van het Bisdom 's Bosch, waarin o.m. de Secretaris-penningmeester zijn jaarver slag uitbracht en rekening en verant woording deed over het afgeloopen boekjaar. In het verslag, waaruit bleek, dat de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet zonder invloed zijn gebleven op tiet resultaat der jaarltyksche geldin zameling voor de Katholieke Univer- slteit, werd geklaagd over het veel te laat opzenden der gelden door vele comiié's, zoodat het verslag een paar maanden te laat kon worden uitgebracht. Gememoreerd werd dat één Paro chiaal Comité blijkbaar nog niet klaar was met de collecte, die feitelijk reeds óór 1 Januari moest zijn gehouden. Bleken de totaal bijdragen der Kloos- ters en Gestichten een weinig te zijn gestegen, daartegenover staat, dat de opbrengst der Parochiale Comiié's dit aar met f 3145.— is teruggeloopen en heeft bedragen f 39586 49 tegen f 42732.61 in 1930. Daarenboven waren nog een tweetal egaten van f 1000.en drie bijzon dere giften van f 100.— ontvangen. Het totaal ingekomen bedrag in het Bossche Bisdom voor het boekjaar 931 voor onze Katholieke Universiteit van de Parochiale Comiié's, de Kloos ters en Gestichten en de hiervoor bedoelde Bijzondere Giflen, bedraagt tesamen f 45585 76. DRUNEN. Maandagmorgen 10 uur tiad de olflcieele opening plaats van het Gemeentelijk slachthuis alhier in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders en verschillende leden van den Raad. Burgemeester v. d. Heijden wees op iet groote nut dat deze inrichting op levert voor het algemeen belang en schetste in korte trekken de toestanden van vroeger en thans. Wethouder van Halder sprak een woord van dank tot den Burgemeester en gaf zijn meening te kennen dat ihans goed opgelet diende te worden dat er geen ontduikingen plaats hebben. Hiermede werd het bedrijf open gesteld. Het eerste slachtoffer was een varken. DRUNEN. Zaterdag 16 April zal in de zaal der jongenscongregatie een vriendschappelijke wedstrijd plaats hebben, tusschen de eerste zestallen van de biljartclub uit Helvoirt, gevestigd in Hótel „De Keizer" en van B. J.C. alhier. Daar het hier gaat tusschen twee der sterkste clubs uit den omtrek, staat ons een spannende wedstrijd te wachten. Gespeeld zal worden op een eerste klas „Wilhelmina" biljart, aan vang 6 uur, precies. NIEUWKUIK. Maandagavond had in het caté Joh. Siegers de jaarlljksche vergadering plaats van de leden der groenten- en fruitveiling Vlijmen. De Voorzitter, de heer W. van der Leede opende de vergadering met een wel kom tot de talrijk aanwezige leden. Door den directeur der velling, den als regisseur zal doen bijblijven. Hierna werd door den secretaris rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen boekjaar. De drie aftredende bestuursleden N. v. Baard wijk, H. van Drunen en W. de Bont werden met algemeene stemmen her kozen. Men besloot dezen zomer een uit stapje te maken naar Scheveningen. Ten bate der R.K. Jeugdverenigingen van jongens en meisjes, zal de veree- niglng op 8 Mei a.s. een uitvoering geven. Men bleef nog geruimen tijd gezellig bijeen. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging G.V.V. voor 't eerst een wedvlucht vanuit Baarle Nassau. De prijzen werden als volgt behaald: A. Roestenburg 1—2—4—11, H. de Bont 3. Th. van der Geld 5—8—9— 10, A. Kooien 6—7. De eerste duif werd geconstateerd 8 u. 22 min. 59 sec. Laatste 8 u. 33 min. 17 sec. VLIJMEN. Naar wij vernemen is in het gebouw van N. C. B. ingebro- ken. Toen de werkman J. Kivits in het gebouw kwam ontdekte hij dat er ingebroken was. Door het raam zijn ze binnen gekomen. Een klein bedrag aan wisselgeld wordt vermist. SPRANG-CAPELLE. Voor zoover ln deze gemeente de col lecte ten bate van het plaatselijk crisis, comité reeds is gehouden en aan het comtié is afgedragen, heeft deze reeds opgebracht eeu bedrag van f 560.10. Bij het comité zijn een 54 tal aan vragen om steun binnengekomen. CAPELLE. Tengevolge van hetont- stuimige stormachtige weer op het eind der vorige week is de Vrijhoevensche Buitenpolder geheel overstroomd, ter wijl de Capelsche Buitenpolder even eens grootendeels onder water staat. j I. Zondagmiddag werd op het sporrterrein aan de Willem van Gents vaart een liefdadigheidswedstrijd ge speeld tusschen HEC uit Waalwijken Excelsior alhier. Deze wedstrijd werd tengevolge van het ongunstige weer gestaakt met een stand 4—1 in het voordeel van HEC. De wedstrijd werd gespeeld ten bate van den Excelsior—speler H. S., die verpleegd wordt in het Ziekenhuis te Raamsdonksveer. Een vijftal van de hengelaars- vereeniging „De Maasmond" alhier zal a s. Zondag deelnemen aan het hengel, concours van de zuster-vereeniging „Visscherslusl" te Waalwijk. Aan het Zaterdag 23 April a.s. te Son (N.Bte houden solisten- concours zullen eenige muzikanten van „Kunst na Arbeid" deelnemen. In de 3e afd. de heer Z. Molegraaf en in de 2e afd. de heeren P. Spuybroek en A. H Spierings, alsmede het duo P. Spuybroek—C. Qulrljns. Wewenschen hen dien dag veel succes toe. Zondagmiddag had in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk de bevestiging der nieuwe lidmaten plaats, door den consulent ds. Fokkema van Sprang. Z Eerw. bepaalde zijn gehoor bij de woorden uit Matih. 24. vs. 13, „Maar wie volharden zal tot heleinde, die zal zalig worden", De gemeente Het kerkgebouw was overvol. De afdeeling van den Chr. Bouw vakarbeidersbord houdt in de verga, derzaal in de Nieuwstraat a.s. Vrijdag avond half acht hare jaarvergadering. De agenda, welke zeer belangrijk Is vermeldt o.a. jaarverslagen van secre- taris en penningmeester en bestuurs verkiezing, Alle leden worden drin gend verzocht deze bijeenkomst bij te wonen. CAPELLE. Algemeene Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap .De Binnenpolder van s Greveld.-Capelie" op Dinsdag 3 Met 1932, des namiddags ten 3 ure bij L F. van Dongen te Capeile. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling van het proces verbaal van kasopneming bij den penningmeester. 3. Vaststelling der rekening over het dienstjaar aangevangen 1 juli 1930 en geëindigd 30 Juni 1931. 4. Vaststelling der begrooting voor het dienstjaar dat aanvangt 1 Juli 1932 en eindigt 30 Juni 1933. 5. Bepaling van het bedrag der omslagen. 6. Voorstel het Dageiijksch Bestuur te machtigen tot uitvoering der werken in eigen beheer. WASPIK. A.s. Zondag zal in de concertzaal van den Heer H. van Iersel alhier een uitvoering worden gegeven door de Vereenigde Haagsche Spelers. Opgevoerd zal worden het blijspel van Maurits Sabbe „Bietje" en „Het Apostelspel' door Max Mei. Gezien het succes dat genoemde spe lers hadden voor eenige maanden bij de opvoering van het blijspel „Lucht- kasteelen" twijfelen wij niet of zeer velen zullen de uitvoering op Zondag a.s. bijwonen. In de op 11 April 1.1. gehouden zitting van den keuringsraad, zijn 3 ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1933 voor goed ongeschikt verklaard, 1 tijdelijk ongeschikt en 1 geschikt. RAAMSDONK. Aan A. J. Boer, dienst, plichiige der lichting 1931 is voorgoed vrijstelling verleend wegens kostwin nerschap. RAAMSDONKSVEER. Op Zondag 1 Mei a.s. zal ten bate van de Katho lieke Jeugdvereeniging een speldjesdag worden gehouden. Door den R.K. Vrouwenbond Is op Zondag 10 April in het St. Hen ricusgebouw om half zeven n m. haar jaarvergadering gehouden. De Tooneelclub „St. Theresia" ver leende haar medewerking. Donderdagvoormiddag is tenge volge van den storm een groote hoepel- schuur, staande aan het Sandoel, omvergewaaid. GEERTRUIDENBERG. Vrijdag a.s des namiddags 7 uur zal door de Meisjesgymnastiekvereeniging alhier een uitvoering worden gegeven ln de bioscoopzaal van hotel Centraal. De opbrengst komt ten bate van het crisiscomité. De kermis belooft dit jaar weder om zeer druk te worden. Reeds werd bij inschrijving staanplaats verleend aanCake—Walk, autocarroussel. luchtschommel, draaimolen, circus de Muijnck, zweefmolen en diverse gebak en sulkerkramen. In de afgeloopen week bedroeg het aantal werkloozen dat voor den gemeentelijken steun in aanmerking kwam 70 Naar wij vernemen is het voor malige hotel Santbergen aangekocht aan welk hotel vermoedelijk de be- stemming als patronaat zal worden gegeven. GEERTRUIDENBERG. In de bioscoopzaal van Hotel „Centfaal" werd door de Meisjes-gymnastiekver- eeniging alhier, een uitvoering gegeven, waarbij vele ouders der kinderen en belangstellenden aanwezig waren. Onder leiding van mej. A. Boon werden verschillende gymnastieknum- mer9 keurig uitgevoerd, terwijl de pianobegeleiding bij mej. M. Lucas in goede handen bleek te zijn. Door herhaaldelijk applaus gaven de aanwezigen blijk van hunne waardee ring voor hetgeen mej. Boon met haar gymnastiekcursu9 had bereikt. Door enkele leerlingen werden aan Mej. Boon en Lucas bloemen aange. boden, terwijl aan het eind van de uitvoering de heer J. W. de Koning met welgekozen woorden namen9 de ouders der leerlingen aan de leidster der gymnastiekvereeniging dank bracht voor betgeen zij in het belang der leerlingen had gedaan De dames Boon en Luca9 kunnen trotsch zijn op hetgeen door haar is be- reikt. LOON OP ZAND. De tooneel. vereeniging „St. Jozef" onderafdeeling van de R.K. Werkliedenvereeniging, alhier, besloot Zondagavond de rij harer winteruitvoeringen met een lief dadigheidsuitvoering ten bate van het plaatselijk crisiscomité. Voor een volle zaal werd opgevoerd het drama van G. Nielen „De Anar chist" gevolgd door het blijspel „De vergadering der Pacifisten" van Hein van Nielhoven. Zooals we dat van genoemde club gewoon zijn kregen we weer goed spel te zien. Tusschen de bedrijven bracht de voorzitter van het crisiscomité een woord van dank aan de spelers voor hun prestatie's ten bate van ditschoone doel, terwijl hij de aanwezigen aan spoorde ook al wordt hier in Loon op Zand nog vrij goed gewerkt toch wekelijks bij de collecte voor het crisiscomité goed te blijven geven, wijl er toch in verschillende gezinnen nog dringend hulp noodlg is en in de naaste toekomst noodig zal blij. ven. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 12 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 216 paarden, 4 veulens, 1664 magere runderen, 875 vette runderen, 450 vette kalveren, 1911 nuchtere kalveren, 49 schapen of lammeren, 77 big gen, 8 bokken of geiten, 4 overloopers. Prijzen per i kilo: koeien 16—20 ct., 27— 29 ct., en 34—35 ct., ossen 16—20 ct., 25— 27i ct., en 31—33 ct., stieren 15—171 ct., 20-22J ct. en 25—27J ct., kalveren 25—321 ct., 371—421 ct., en 471-521 ct. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 150 tot f 240, stieren f 90f 325, paarden f 150—f270, slachtpaarden f 100— f 170, hitten f 60—f 120, fok nuchtere kal veren f 9—f 14, slacht nuchtere kalveren f 2.50—f 4.50, kalfkoeien f 140—f235, pinken f 50—f 110, vaarzen f 120—f 170, biggen f 2.50—5, 40—80 ct. per week. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek adspiranten K. en V. Donderdag van 8—9.30 uur. Gym nastiek heeren K. en V. Vrijdag van 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Vrijdagavond 8 uur repetitie adspi ranten W.G.V. Zaterdag 8u. Repetitie voor allen. Liedertatei „üciening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertatei „Oefening en Vermaak". Duivensport. GEMENGD NlEUWSs Vulkanische uitbarsting ln Zuid Amerika. De vulkanen in het Andes gebergte van de West-kust van Zuid—Amerika zijn sedert Zondag in werking. Thans spuwen niet minder dan acht vulkanen hun lava en asch uit. Een gebied ge legen binnen en straal van 500 K.M. van een der vulkanen is verslikt door schadelijke en zelfs doodelijke krater- gassen. Ontzettend is de aschregen die tot op 1500 K M. van de uitbarsting ver- wijdeid neervalt. De lucht wordt hier- door zoo verduisterd, dat men midden op den dag kunstlicht moet branden. Men kan velen niet te hulp komen door de verschillende gaswolken. Vader en kind gedood. Gistermiddag hebben de onbewaakte overwegen wederom twee slachtoffers geëiacht. Bij het passeeren van den overweg bij de hahe Zuidplaspoider aan de spoorlijn Gouda—Den Haag werd de luxe auto van den tuinder P. van Vuuren uit Capelie a. d IJssel door trein no. 167. die te 14.51 uur uit den Haag was vertrokken, gegrepen. De auto, waarin behalve de 40-jarige tuinder ook diens 5-jarig dochtertje was gezeten, werd een 50-tal M. door de locomotief meegesleurd en daarna langs de spoorbaan geslingerd. Totaal versplinterd bleef de wagen aan den berm liggen. De belde inzittenden, die vreeselijk verminkt waren, bleken op slag te zijn gedood. De lijken werden onder toezicht van de gemeentepolitie van Moordrecht, in welker gebied deze overweg gelegen is, naar het kerkhof aldaar vervoerd. De locomotief was door de bofsing aan de voorzijde beschadigd, de lampen waren vernield. De trein kwam met ongeveer 20 minuten vertraging te Gouda aan. Op dezen onbewaakten overweg hebben reeds meermalen doodelijke ongelukken plaats gehad. Enkele maan den geleden nog werd er een vracht- auto uit Rotterdam door een trein gegrepen, waarbij de bestuurdereven- eens werd gedood. Het uitzicht wordt ter plaatse belemmerd door een langs de spoorbaan staand huisje. Uit zijn auto geslingerd. De bierbottelaar W. uit Vroomshoop reed met zijn auto op het Westeind te Almelo. De wagen slingerde en op een gegeven moment reed deze recht op het kanaal af. Op het laatste oogen- blik botste de wagen echter nog tegen een hoop steenen. W. werd door den schok uit den wagen geslingerd en bekwam een zeer ernstige hoofdwonde. Zijn toestand is zorgwekkend. Twee Nederlandsche kooplieden te Parijs overvallen. De dader gegrepen. V.D. verneemt uit Parijs Dinsdag heeft een man twee An sterdamsche kooplieden, de heerei» L. M. en S. V.. die te Parijs vertoei den weten te overvallen en van hun geld te beroowen. Onlangs heeft een zekere F iemand van Duitsche of Poolsche nationaliteit, de kooplieden te Amsterdam k en bij die gelegenheid een fen*. zijde aangeboden. Dezer dagen heeft hij M telegrafisch naar Parijs ontbod gezien de zijde voor verzendij!'1 lag. De kooplieden gaven gev0u de aanbieding en hebben z|cUl dagmiddag naar Parijs begeven F., die voorgaf expediteur te als tusschenpersoon voor een brikant op te treden hen in U 7 opzocht en monsters van de' zijde overhandigde. De ziid 300.000 francs moeten opbreng6 bedrag onmiddellijk zou moe,,0' den betaald. Uit Amsterdam z" omdat M. en V. niet genoeg <j. zich hadden, de ontbrekende 19c francs telegrafisch worden overeen? F. heeft de beide Amsterdam" meegelokt naar een garage Wa goederen zouden zijn opgeslagen'r heeft hij met een ploertendooder een slag in het gezicht toegebrj, welke een kleine wonde boven oog heeft veroorzaakt V. bemerke wat gebeurde, zag kans den [J grijpen en te overmeesteren, Waa hij aan de politie kon worden gegeven. F. is opgesloten. jeugdige rooversbende ontdekt Tal van winkeliers te kwamen in den laatsten tijd W ontdekking, dat er goederen wan verduisterd nadat zij de winkel hadden gehoord en niemand ln winkel bleek te zijn. Zaterdagavo zag een winkelier uit de bite stetnschelaan echter een tweetal gens wegloopen en op diens aanwö zijn deze jongens aangehouden, verhoor bleek al spoedig dat de po de daders te pakken had. Deze i jongens bleken te behooren tot jeugdige rooversbende, waarvan leider 14 jaar oud is. In het zijn Zondag 9 jongens aan een vêrho onderworpen. De jongens bleken In Tieekerbosschen een rooversholge te hebben, waar zy de gestolen g^e ren deponeerden. Zij verklaarden echter, dat op gegeven moment de goederen verdi nen waren. De buit der dieven ln verscheidenheid zeer uiteen, waren doozen sigaretten w.o. 12.50 waarde, bonbons, choco bananen, blikken met toffee's, flesschen met rollendrop, een goud ring, een klokje, een 100-tal eietei gereedschappen, als boren, vijlen enz. Twee jongens bleken op denultk te gaan staan, terwijl er een den wiok binnenging als er niemand In was I leeftijden varieeren van 10 tot 15jaar W 0 E N Brieven, franc Abonner Franco dit p beslag ren F zage Ernstig ongeluk op een onbewaaktt overweg. Twee kinderen Gistermiddag zijn op den onbewaak ten overweg in de Oosterboer n Meppel twee misjes door den sneliit uit Groningen, die 5,40 te Meppel aa komt, gegrepen en vermorzeld. Hetz de 6-jarige Wilhelmina van derHn uit de Riouwstraat en de 7-jarige Mi Lente uit de Balistraat. Met eeni andere kinderen uit de Indische bui zouden zij melk halen bij een boe aan de overzijde van de lijn. moesten wachten voor een goedere trein, die in de richting Ruinerwo reed. Door de bocht in de lijn zafi de kinderen den aansnellenden treint de richting Groningen niet aankoms Nauwelijks waren zij op de lijn of locomotief greep hen. De anderekia deren konden nog net een goed hee komen zoeken. 'Ingedi üke bes loof der len. lijfs Het ei ting op Raad va safe-lokt ir van Jen inhc .lag ond niet een palingen litvoerh aiet is a ilichtinj brengen! Jedeelin bandelii ward ei daglegg Nu ec Janige geldend alle aar Het liening Hel ge\ terug t< briek, waarbij worden den in huurd beslagn zen op ven. Mi garages van LAATSTE BERICHTEN. DUSSEN. Openbare vergadering vit' den raad der gemeente Dussen op Woensdag 13 April 1932 des m ten 7 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en t deelingen. 2. Vaststelling 3-jaarlijksche afreke ning ex art. 101 L.O. wet 1920. 3 Tegemoeikoming ex. art. 13 def L. O.—wet 1920. 4. Crediet woningbouw. 5. Steunregeling werkloozen. 6. Wijziging plaatselijk polille verordening. Uitvoerig verslag volgend nuranH ADVERTENTIèN. Op Zaterdag 23 April, 's nam. 3 uur zal In Hotel C. v. D. ASSEM te Kaatsheuvel, Den bouw van een dubbel Woonhuis en den diepingsbouw der briek voor den He J. v. d. Linden-Spranger Bestek en teekening te ver* krijgen f 6.— (restitutie f 3 De Architect, J. A. PRINS. Hoofdstr. 195, Kaatsheuvel. 21. - Ik moet. Juist verwar sching - I vader wek h wat ik beseft, leen it loch e roidda, duren( ben t( niet m voudig houd. Het die hi verdri hulde, Ze ve en sn woort Jongmensch zoekt te Waalwijk. Brieven met prijsopgaaf aan het Bureau van dit blad onder* No. der advert. 48053 WAALWIJK. Zondag 10 April hield de Waalwijkschc Con- coursbond een wedvlucht van baarle Nassau. Uit slag als volgt: A Verhoeven 1-3-8; J v, d Houdt 2; A v Spijk 4-10-20-25-30W v bokhoven 5-21D van den boomgaard G-32; A Stam 7-12-15; A van Schaijk 0; J Kipping 11-1-1-23-28. Th van der Geld 13-20-27; A J bakkers 10-33; A van llllst 17-29; A de. Leycr 18-21; A van den Hoven, Drunen 19- 31; Sjel boot 22-31-35-30 en eerste overduil. Eerste constaleering 8-21-28; laatste 8-33-34. Los 8 uur; afstand 28 KM. Wind: Z.W. Vrijdag 15 April inkorvcn voor Lier, België, van 6,30 tot 8 uur; vracht 8 cent per duif. DRUNEN. Zondag hield de Posctduivcnvereeniging De Postduif gevestigd in Café A van der Geld een wedvlucht vanuit baarle Nassau. De prijzen wer den behaald als volgt: 1 en 11 W. Vivcen-van Ravenstcin; 2, 14, 22, 25 en 20 Mans-van Oers; 3 en 27 Staphout-Pulles; 4, 15, 18 en 28 Pelders; 5, 0, 7, 8. 10, 17. 20 en 21 Gebrs. van Ravenstcin; 9 en 10 Melis; 12 Berg mans; 13 en 23 H van brcugel; 19, 2-1 en 29 BruurmlJn; eerste overduif Gebrs. van Ravenstcin; tweede overduif J van Stipliout-Pullcs; eerste Ko ningspoule W Vivcen-van Ravenstcin; tweede Ko- ningspoulc Gebrs. Maas-van Oers. Speciaal Maas van Oers. Dc eerste duif bereikte het hok om 8 uur 99 min. 33 sec. Duiven los 8 uur 30 min. QT( ct

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6