Landbouwiiiveniaris HUIS Ie huur ol le kooi: DMieleii inboedel. Uee- en LandbonM, ÉAGGI5 BOUILLON DENKT OM ONZE Elec. Luxe Bakkerij Pulles-Heesbeen Notaris A. Schaap publiek verkoopen Notaris Schreurs Notaris Schreurs Reclame koekjes vanaf 20 ct. per half pond. Zeer fijne Bitterkoekjes 35 ct. per half pond. Heerlijke Janhagel 25 ct. per half pond. Fijn gekruide Speculaas 25 ct. per half pond. Profiteert van onze ongekende BESCHUIT-RECLAME. nette LEERJONGEN te koop of te huur verkoopen verkoopen ^earminister Groener gepubliceerd. Het betreft ongeveer 460.000 man. \jlé papieren, uniformen, wapens, ènz., zij" beslag genomen. Het is overal rustig gebleven bii de uitvoering der verordeningen. „P- BINNENLAND. STAATSHULP. A AN HET REEDERIJBEDRIJF? In de heden gehouden algemeene vergadering der Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij, deelde de directeur der maatschap pij, de heer E. Heldring, mede, dat 't vraagstuk van hulpverleening door den Staat aan het reederijbedrijf in het algemeen, bij de Regeering in on derzoek is'. CONTINGENTEERING RUND- EN KALFSVLEESCH. Bij K.B. is, blijkens een mededee- ling in St.Crt., de tijdelijke beper king van den invoer van versch of ge koeld rund- en kalfsvleesch en van den invoer van bevroren rund- en kalfsvleesch verlengd tot 16 Juli a.s. Het percentage van 60 ten honderd, waarboven de invoer is verboden, zal thans worden bepaald naar den ge middelden invoer gedurende het over eenkomstige tijdvak (16 Jan.-16 Juli) der jaren 1929; 1930 en 1931. BE NEDERLANDSCH—BELGISCHE BETREKKINGEN. In den ministerraad heeft de heer Hvmans, minister van buitenland- sche zaken, breedvoerig gesproken over de betrekkingen tusschen Bel gië en Nederland. Hij zette uiteen, in welke omstandigheden officieuse on derhandelingen tusschen twee staats lieden eenige maanden geleden waren begonnen, ten einde te onderzoeken, of er eenige overeenkomst mogelijk was. Er was eenige overeenstemming be reikt, waarvan de bepalingen even wel niet konden worden bekend ge maakt, wegens het verzet, dat in Ne derland is opgestoken. Dit verzet heeft den Nederlandschen minister aangespoord om de kwestie voor on- bepaalden tijd te verdagen. Minister Hvmans betreurde het, dat 13 jaren na den oorlog nog geep overeenkomst was getroffen, aangaande de herzie ning van het verdrag van 1839, het welk volgens de beslissing van de con ferentie van Versailles gewijzigd dien- dé te worden. REGEERINGSMAATREGEL TOT STEUN AAN DE PLUIMVEE HOUDERS. Zooals men zich herinneren zal, heeft de Ned. Pluimveefederatie eeni- gen tijd geleden het plan geopperd, dat de regeering 100 millioen eieren uit de markt zou nemen en die in de koelhuizen op zou slaan bij wijze van steun aan de pluimveehouderij. Naar wij thans vernemen, is dit voorstel ter bevoegder plaatse zeer ernstig in overweging en staat men er thans geenszins onsympathiek te genover. Integendeel, men meent na melijk dat aan een dergelijken steun voor de regeering zeer weinig risico practisch gesproken geen enkel risico verbonden is. Men zal de eieren namelijk tegen minder dan 2.5 cent kunnen inkoo- pen. Daar komt natuurlijk een en an der bij voor de kosten. Men verwacht echter dat de eieren ten minste 3.45 c. zullen opbrengen, hetgeen dan ook noodig zou zijn. Naar het Corr. Bureau verneemt, heeft een wetsontwerp tot regeling van een garantie-uitkeering ten be hoeve van de pluimveehouderij, het departement van Binnenlandsche Za ken en Landbouw verlaten. GEMENGD NIEUWS. Auto gestolen. Op de veemarkt te R'dam is ten na- deele van den landbouwer van E. uit Heusden 'n gesloten Fordauto gestolen. De wagen Is blauw gelakt en bruin bekleed. Het Is een Sedan 1929 de kenmerken van het nummer bewijs zijn N. 8755het motornummer is A. 1324021. Verdronken. Op de Ruysdaelkade te Amsterdam waren gistermiddag eenige kinderen aan het spelen op schuiten. Een acht jarig knaapje is daarbij in het water gevallen. Na een kwartier werd hij door de brandweer met een dreg be wusteloos opgehaald. HQ bleek te zijn overleden. Vliegramp In Italië. Door het neerstorten van twee mi litaire vliegtuigen, die bij manoeuvres in de luchthaven van Pozzolo (Italië), tegen elkaar botsten, zijn zeven per sonen gedood, o.w. twee vlieger-olfi- cleren. De Fraude bij den Pensioenraad. De officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank eischte tegen twee ex- achrljvers van den Pensioenraad, die zich leder door fraude! 15000hadden toegeëigend, drie jaar gevangenisstraf en tegen een derden schrijver, die zich 1 5000 onrechtmatig had toegeeigend, iwee jaar en zes maanden gevangenis straf. Door een auto overreden en gedood. Te Gastricum wilde gistermiddag de 60-jarige Schut uit Bergen (N.H.) met zijn fiets bij den Brakerweg den Rijksstraatweg oversteken. Daarbij is hij door een passeerenden auto uit Secretaris: Mr. R.J. Th. v. d. Heijden. De notulen der laatste vergadering werden ongewijzigd vastgesteld en goed gekeurd. De Kamer kon zich geheel vereenigen niet het door het Bureau aan de Com missie van Advies Crisis Invoerwet te Zandvoor. gegrepen. Hij was onmid. I nan de Kamer gevraagd advies inzake ver- delijk dood. Het lijk is door de po litie in beslag genomen en naar het r.k. ziekenhuis te Alkmaar gebracht. Droevig ongeluk. Gisteren wandelde in de Rapen burgstraat te Amsterdam een dame met haar kindje in een kinderwagen. Het wagentje kantelde van het trottoir, met gevolg dat het kindje eruit viel en door een juist passeerenden auto van van Gent Loos gegrepen werd en gedood, Het doodelijk ongeluk op den strand, boulevard te Scheveningen. De Haagsche Rechtbank heeft van daag uitspraak gedaan in de zaak tegen de 40-jarige candidaat-notaris raej. A. M. van W. te Amsterdam, tegen wie door het O.M. een maand hechtenis was geëischt terzake dat het aan haar schuld te wijten zou zijn, dat in den namiddag van Zondag 1 October 1931 op den boulevard te Scheveningen tegenover het Wiener- café twee dames en een kind, die ter plaatse op een bank zaten met een door haar bestuurden auto wer den aangereden, tengevolge, waarvan mevr. van der Zwet uit Rotterdam op slag werd gedood en mevr. Fredericks na twee dagen lijden is overleden. De rechtbank acht niet bewezen het geen aan mej. van W. was ten laste gelegd en heeft haar mitsdien vrijge sproken. Het gestolen kind. Het contact met de ontvoerders van de baby van Lindbergh is hersteld en de onderhandelaars hebben goede hoop binnen twee of drie dagen tot een definitief resultaat te zullen komen. Naar verluidt is de beruchte Harry Fleischer, leider van de „Purperen Bende" in Detroit, van Nieuw Schot land naar Engeland vertrokken en hebben de autoriteiten aldaar het ver zoek ontvangen hem te arresteeren in verband met de ontvoering van het kind van Lindbergh. Noodlottig vliegongeluk bij Soerabaja. Soerabaja, 14 April. Een Dornier- marine-vliegboot, die voor een nach telijke oefening uit het marinevlieg kamp Morokrembangan was opgeste gen, is bij een landingsoefening ver keerd gedaald en met den neus schuin in zee terecht gekomen. Het toestel vloog in brand. Patrouilleerende sloe pen snelden aanstonds ter assistentie, doch slaagden er slechts in een der inzittenden, den majoorkonstabel C. W. Christiani, op te pikken. De on gelukkige was met levensgevaarlijke brandwonden overdekt, zoodat zijn overlijden ieder oogenblik kan wor verwacht. Geen der andere leden van de bemanning is tot dusver teruggevon den. Het vliegtuig was inmiddels ge zonken. De bemanning bestond uit de vol gende personen: bestuurder den ser- geant-vliegtuigmaker V. J. Leder (in ternationaal en marine-vliegbrevet) den genoemden majoorkonstabel Chris tiani, den sergeant-vliegtuigmaker L Jetten en den Inlandschen korporaa Pangadahim. Verdere bijzonderheden ontbreken Gevreesd wordt dat alle inzittenden zijn omgekomen. Noodlottig ongeluk te Grave. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur zijn te Grave twee timmerlieden, die in de haven werkzaamheden verricht ten, verdronken De mannen, de 35- jarige J. K. te Grave en de 17-jarige H. v. d. H. uit het nabije Velp, moes ten hun werk in een roeiboot verrich ten. Op een gegeven moment sloeg dit bootje om en beiden geraakten te water en verdwenen in de diepte. Van der H. werd door toegeschoten helpers spoedig op het droge gebracht, waarna nog geruimen tijfl werd getracht de levensgeesten op te wekken, helaas echter zonder resultaat Tegen 7 uur werd ook het lijk van K. gevonden. Beide lijken zijn naar het St. Catharina-ziekenbuis te Grave overgebracht. Het slachtoffer K. was gehuwd. Auto het trottoir opgereden. Drie kinderen gewond. Gistermiddag is te Hillegom een Ford-auto door een defect aan de stuurinrichting gezwenkt en het trottoir van de Weerestei.nstraat opgereden. Daar speelden drie kinderen van den heer L., die allen zijn aangereden en daardoor vrij ernstig gewond. Zij zijn naar de Maria-stichting te Haarlem gebracht. Hun toestand is niet levens gevaarlijk. De politie heeft de auto die zoo goed als geheel vernield is, in beslag genomen. De bestuurder had een kleine wond aan zijn hals. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. Hij zou met een vaart van 50 K M. per uur hebben gereden. lenging der contingenteering van den invoer van schoenen. Het Bureau had geadviseerd de contingenteering van den invoer van schoenen met een zoo lang mogelijken termijn te verlengen. Op het rondschrijven van den Minis ter van Arbeid. Handel en Nijverheid en op het schrijven van den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch, waarin het advies der Kamer gevraagd was betref fende wettelijke maatregelen ten aanzien van uitstel van betaling, enz., was door het Bureau spoedhalve reeds geant woord. In het belang van handel en in dustrie had het bureau geadviseerd der gelijke wettelijke maatregelen achterwe ge te laten. De Kamer kon zich met het gezonden schrijven geheel vereenigen. De Kamer zal met belangstelling het verdere verloop van de werkzaamheden der Commissie, die tot taak heeft de ge zamenlijke belangen der Brabantschr Kamers van Koophandel te behartigen, tegemoet zien. De definitieve benoeming van een lid der Kamer in die Commis sie zal later geschieden. De Kamer besloot aan de Nederland- sche Kamer van Koophandel in België te berichten, dat zfj in principe zeer veel voelt voor een Tol Unie met België De Kamer is echter van gevoelen, dat een dergelijke Tol Unie zoo eenvoudig mo gelijk dient te worden opgezet en der halve alleen moet omvatten de goederen, die in het verhonden land zijn voortge bracht. gegroeid of gevangen. Op deze wijze kunnen vele voordeelen voor bei de landen worden verkregen, zonder dat al te groote en lastige onderhandelingen gevoerd moeten worden. Inzake adhaesie-betuiging aan het adres van het Kanalen-Comité, waarbij wordt opgekomen voor de belangen van Brabant, wordt besloten af te wachten tot het concept-adres der belanghebben de Kamers van Koophandel is binnen» gekomen. De Kamer kan dan, alvorens tot inede-onderteekening van dat adres over te gaan, haar standpunt ten opzich te van eenige punten van het te advi- seeren plan nader bepalen. De heer Jansen meende te moeten op merken dat z.i. te weinig rekening wordt gehouden met de bijzondere belangen van de scheepvaart. Naar sprekers meening worden de scheepvaartorganisaties stelselmatig bui ten alle Comité's gehouden. Besloten wordt voor het 9e Binnen- Scheepvaartcongres, dat in Juni a.s. te Terneuzen gehouden wordt, een subsi die van 10.te voteeren. Door „Waalwijks Belang" werd aan dé Kamer bericht, dat er mogelijk ge vaar bestaat voor opheffing of inkrim ping van den nachtdienst van de vrije Rijksveeren te Capelle en Waalwijk. Het Bureau heeft zich reeds met den Hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat in dit district in verbinding gesteld, doch kan thans nog geen nadere mededeelingen daaromtrent doen. Inzake verbetering van Postbestelling in het Land van Heusden en Altena wordt een briefwisseling met den In specteur der P.T.T. gevoerd. De Kamer besloot bij den Minister van Financiën aan te dringen het vervoer van gedistilleerd voor de slijters te ver gemakkelijken. Ten aanzien van het verkrijgen van eenige voorrechten hij den invoer van Nederlandsclie goederen in Argentinië, deelt de Kamer het gevoelen der Neder- landsche Kamer van Koophandel te Buenos-Aires. weshalve zij besloot een desbetreffend verzoekschrift aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid te steunen. De Kamer heeft van de Commissie voor den Nederlandsch-Zuid-Afrikaan- schen Handel te 's-Gravenhage uitge breid materiaal ontvangen over de pro ductie van schoenen en Ieder in Zuid- Afrika en van den invoer daarvan. Deze gegevens zullen in een overzichtelijk ge heel verwerkt worden en aan de leden der Kamer en schoen- en lederfabrikan ten worden verstrekt. De Kamer besloot het streven harer zusterkamer voor Zeeuwsch-Vlaanderen te steunen in den strijd tegen het euvel der z.g. „Prikborden", die feitelijk niets anders beteekenen dan een verkapte loterij en reëelen handel vaak onmoge lijk maken. Besloten wordt nu blijkt dat da bocht in den weg Waalwijk-Capelle hij Sjo Verstynen gemakkelijk kan worden weggenomen bij Ged. Staten aan te dringen dit verkeersopstakel uit- den weg te ruimen. Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben bericht gezonden, dat de bocht in den weg bij het z.g. Middenhuis te Was pik zal worden weggenomen door door trekking van den weg door het daar aan wezige wiel. De Kamer besloot nog een adres te richten aan het College van Burgemees ter en Wethouders van Geertruidenberg, inzake verbetearing van den Stations weg. bouwer v. d. Dungen aan de Wolput te Vlijmen. Het vuur greep zeer snel om zich heen en spoedig werden behalve deze schuur ook het woon huis van v. d. Dungen, alsmede de woning van den landbouwer de Vaan en nog een paar schuren een prooi der vlammen. Het vee kon gered worden, alle inboedel ging verloren. Met behulp der brandweer van Vlij men en doordat het verder aangren zende huis met pannen was gedekt kon de brand tot deze 2 woningen en 3 schuren beperkt blijven. Groote brand te Vlijmen. Heden, Vrijdagmiddag, te circa 3 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de schuur van den land- ADVERTENTIëN. GEBOREN: JAN Zoon van J. BATAILLE en A. BATA1LLE-DE BEER. Waalwijk. 15 April 1932. Mr. v. Coothstraat 62. Voor direct] gevraagd: om in het vak te worden opgeleid. JAC VAN DER AA, Dames— en Heerenkapper Stationsstraat 47 Waalwijk. te Waalwijk, 48067 zal op Donderdag 21 April 1932, nam. l'/a uur, ten verzoeke en ten huize van Mej. Wed. P W. NIEUWKOOP te Drongelen, den geheelen als: 1 paard, 3 melkkoeien, 3 stieren, 7 vaarzen, 1 kalf, 11 varkens, 3 schapen met lammeren, 1 geit, 1 stortkar, 1 melkkar, 2 kruiwagens, 1 melkwagentje, 1 maaimachine. 1 wanmolen, 1 bietensnijder, 1 hondehok, voor raad hooi en stroo, hout ruiters, mest, 18000 liter gier, schaafbank met gereedschap, bascule met gewichten, paardetuig, landbouw gereedschappen. zuïvelbenoo— digdheden, aardappelriek, koren- schop, fornuis, ploeg, egge. 4 melkbussen, motordorschmachine met dubbele reiniging, 8 P. K benzinemotor op wagen, karn met toebehooren, grondboor, voederbakken, touw, ladder, kip pen en eenig huishoudelijk gerief als fornuis, bed, tafel, stoelen enz. Te bezichtigen op den dag der verkooping van 10 tot 12 uur. op zeer goeden stand in Waalwtyk voor ELK doel geschikt. Brieven onder letter L a. h. Bureau v. d. Blad. 48073 aan de Kloosterweg nabij den Watertoren. Te bevragen bij VAN LOON. M. ESCH. 48066 te Drunen, zal ten verzoeke van den Heer JOS VAN HERPT te Drunen en te zijnen woonhuize aldaar, op Donderdag 21 April 1982, des nam. 2 uur precies, in het openbaar en a contant EEN bestaande onder meer uitKasten, stoelen, tafels, spiegels, gordijnen, kachels, radio-toestel, bloemen, tafeltjes, vogelkooi, glas— en aardewerk, heerenrijwiel, fiets pomp, beelden, vazen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging één uur voorden verkoop. 48065 te Drunen, zal ten verzoeke van Mejuffr. de Wed. J. DE LAAT-v. d. LEE te Drunen, wegens sterfgeval, op Dinsdag 19 April 1982, des voorm. half tien precies en ten sterfhulze van den Heer J. DE LAAT te Drunen, in het openbaar en k contant bestaande o.m. uit een negenjarig merriepaard, vier koeien (aan de telling), een zeug met negen biggen, hoogkar, laagkar, melk kar. ploeg, egge, mangelwortel- machine, wan, paardetuig zoo goed als nieuw, kuipen, vaten, bakken en verdere landbouw, werktuigen en gereedschappen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging één uur voorden verkoop. 48064 en een Haosi's Bouillon blokje ziin voldoende om een kop heerlijken bouil lon te bereiden, geschikt bU het stoven van groen ten, voor de bereiding van soepen, of om ge bruikt te worden elf drink* bouillon. Enz. Enz. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT. Verslag der Vergadering van 14 April 1932, gehouden ten Raadhuize te Waal wijk, des namiddags te half 3. Aanwezig 16 leden; afwezig 2 leden. Voorzitter: G. N. van Loon. Onze naam waarborgt U kwaliteit en zuiverheid. Gesteld onder voortdurende strenge contiöle van 't Station voor Bakkerij te Wagenlngen. Meer dan 40 maal bekroond in Binnen- en Buitenland. Vele malen lid der Jury. i Een Heerenhuis

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 11