[HO HAN HET ZUIIEN KING 3i. Zaterd. 16 Apr. '32. 55e Jrg. tweede blad. ONS WEEK PR A AT JE. ,aten we nu r'a aannemen, zoo zaten dezer dagen op een der schoone ïllandscbe lenteavonden met regen, ,el en een Zuid—Westerstorm, te lozen, laten we nu r'8 aannemen, f' de' Nederlandsche tö.diers en ,'joilonhouder» de teekenen des Hjds Ld verslaan en hun prijzen zoo laag Lelijk calculeerenlaten we dan Ju nog veronderstellen, dat een jSctie geest van zakelijkheid en durf Lf de oureaux der spoorwegdirectie I' stuiven en populaire seizoen- Lven een reis door Holland niet Lrder maken dan b.v. een rondreis Lr de rest van Europa, vii heen, L peinsden we vervo gens, zou dezen Ler tii onze reis zyn? Het bleek, dat we onze gedachten L verstaanbaar hadden weergegeven, Lt een stem, welke we kenden en L den huize aliijd te hooren Is, als 1^1} beslist moet worden, verkonde; L Ik ga niet méé. - Dat is geen bezwaar, kind zoo itpliceerden we. Als je werkelflk (Ver thuis blijft, dan heb ik er niets 'p legen om dezen keer - En jij gaat óók niel I Wanneer een huiselijk onderhoud op deze wijze ontwikkelt, dan zijn gewoon eenige oogenblikken te Rijgen. In den loop van jaren Is ons de beste tacilek voorgekomen. Toen de pauze, naar we meenden, liog genoeg had geduurd, begonnen de thee te prijzen, die we nergens te drinken kregen, naar we voor wen, als thuis. We roemden vervol- L het aanzien van de kamer en van 'tl geheele huis. als resultaat van de •deden schoonmaak, en Informeerden dodelijk voorzichiig: - Waaió .n, als ik het vragen mag, (jan we van het jaar niet op reis? - Omdat het niet past. Lees jij de bint niet We erkenden, dat we ons daaraan 30g wel eens te buiten gingen, maar jai we toch niet aanstonds konden begrijpen, wét dat met onze vacantie- plannen te maken kon hebben. - Heb je dan niet gelezen van die dob van kerkelijke collectanten - Die lui, die met het zakje rond gaan? Juist. Ze waren uit Hilversum. Elk jaar maakten ze een poijevan... Uit die zakjes? Neen, natuurlijk niet 1 Van d'r eigen centen. En dan gingen ze tn den zomer gezamenlijk een paar dagen op reis. Potverteren heet dat. Dat deden ze altijd In het buitenland, maar nu ja, ik begrl)p het al. Nu gaan ze In het eigen land de pot verteren. Dat is prachtig, precies hetzelfde, als wat ik wilde. Neen, ze gaan dit jaar heelemaal niet uit, zóó hebben ze besloten. Ze geven het geld aan het Crisis comité, omdat het niet past om zich uitbundig te vermaken, terwijl zooveel j menschen gebrek lijden. Met dat geld helpen ze nu de arme werkloozen aan steun en in verschillende bladen heb ben ze alle andere weldenkende men schen aangespoord om hun voorbeeld te volgen. Zie je. 2ÓÓ hoort het ook JQ moest over 2U'ke dingen ook eens wat dieper nadenken. Ik schaam me soms dood over je. Met Paschen óók. Toen liep jty te geuren met je nieuwe pak, terwijl andere menschen... Kindje Hef, zoo waagden we In te vallen, Ik vind het prachtig, dat de menschen zoo braaf gaan doen en hun braafheid aan anderen ter navolging voorhouden. Het is bepaald prijzens waardig om naar vermogen aan het Crisis—comité bij te dragen en aldus, zooals je zegt, de arme werkloozen aan steun te helpen. Je weet, elke maand geef ik aan hel Crt Elke maand geef je wat aan het Crisis—coml en daarmee maak je je van de zaak af. Maar je behoort te geven, wat je kunt en geen dingen te doen. waarmee je anderen de oogen uitsteekt. We mogen natuurlijk geen bui. tensporlge verkwisting ten toon sprei den, tii ben ik volkomen met je eens. Maar als iedereen nu op zfln overigens normale uitgaven gaat bezuinigen om de werkloozen aan steun te helpen en tusschen haakjes, stiekum te potten, wie zal de werkloozen dan aan werk moeten helpen en wie zal degenen, die nog arbeid hebben, aan den arbeid houden? Is het dan tegenwoordig de hoogste eisch van gezonde economie om werkloozen te kweeken om ze te onderhouden? Jty en je kerkelijke collectanten zul. len d'r zin hebben. Wij gaan dezen zomer niet op rets, ik koop geen nieuwe schoenen en jfl doet het maar met je jutken van verleden jaar. We sturen alles naar het Crisis—coml'é. Van den zomer gaan we wandelen, brood en kotfie mee. misachten wel barrevoets, als onze oude schoenen zijn versleten. Dan loopen we langs een hotel, waar twee, drie, vier keil ners op het terras staan uit zien naar de klanten, die niet komen en naar de fooien hun loon welke uitblijven. Dan gaan we op ze af en we spreken ze toe: dwazen, leg neer je servet en meldt je b'j het Crisis-comité, waar onze centen liggen te wachten. Ons volk is degelijk en braaf, onderhoudt werkloozen, maar heeft geen geld over voor menschen, die verdienen willen. Dan gaan we naar de schoenenzaak en naar den wikkel voor damescon. feclie. En ook tia' zullen we... Houd op 1 houd op 1 riep weer de stem, welke anders altijd beslissend is in den huize. Anders. Dezen keer hebben we zelf beslistwe gaan van het jaar weer met vacantie, blijven in het eigenland, zullen op bescheiden wijze ontspan, ning zoeken en het overschotje be schikbaar stellen voor het Crisis— comi En reeds a s. Zondag geuren we. behalve met ons nieuwe Paascnpak, óók nog met een paar nieuwe ichoe- nen Nederlandsch fabrikaat GEMEENTERAAD. DUSSEN. Oeen wonlrgbouwcredlet. De nieuwe steunregeling De loonentn de werkverschaffi ng Politieverordening aangehouden. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 13 April des avonds 7 uur. Voorzitter de Edelachtb heer Snijders. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing goedgekeurd. Aan de orde: Zonder schriftelijke toestemming is eenige overname uit deze rubriek verboden. 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Van Ged. Slaten goedkeuringen der raadsbesluiten tot class ficatie der gemeente voor de O F.B. en lot heffing van opcenten op F B. en P.B en nota van aanmerkingen op het raads besluit tot wijziging der begrootingen 1931 en 1932. Deze aanmerkingen zijn alle van administratieven aard en worden ter afdoening in handen van B. en W, gesteld. Van het Kanaal.Comité in West- nieuw op en Annie kreeg ook een nieuw dekenije. Nu gingen haar poppenklnderen er weer in, die waren wat blij, want heusch, ztj vonden het heel niet pret tig, dag en nacht maar tegeh den muur te moeten zitten of in een stoeltje, zonder je ie kunnen bewegen. Dat begreep Annie natuurlijk ook wel en van nu af aan legde zij haar kinderen voortaan weer in bed even voordat zij zelf ging slapen. En jawel, na een paar dagen hadden haar peppen haar gezonde kleur weer terug en bleven zij rechtop zitten als Annie met haar speelde en ze even op den grond zette, want toen zij zoo moe waren geweest, vielen zij aldoor om. Voor de poppen was het dus prettig, dat de poesjes al weer groot waren. Brabant en Zeeuwsch—Vlaanderen verzoek om adhaesie.betuiging aan een adres aan den Minister inzake de Schelde—Rijn-verbinding. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, daar het voor deze streek van weinig belang is en men hier de zaak niet voldoende kan beoordeelen. -Van het gemeentebestuur van Oost. stelltngweif verzoek om adhaeste- betuigtng aan het verzoek aan den Minister tot het betrachten van spoed tn de maatregelen tot verbetering van land- en tuinbouw. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan dit verzoek te voldoen. Van het gemeentebestuur van Sprang- Capelle verzoek omadhaesie betuiging aan het verzoek aan Oed. Staten tot verlaging der salarissen van burge meester, secretaris, ontvanger, ambte naren van den Burgerlijken Stand en wethouders. B. en W. stellen voor dit stuk voor cennisgeving aan te nemen, in verband met een schrijven van Oed. Staten nzake deze kwestie. Qed. Staten verzoeken de gemeente n 1. haar oordeel uit te spreken over een tijdelijke salarisverlaging in ver- band met de tijdsomstandigheden. Qe- noemde ambtenaren zouden hun salaris voor den tijd van 3 jaren met 3 pG. verlaagd zien. De korting wordt voor elk ambt slechts toegepast indien en voor zoover zij overschrijdt 't bedrag, hetwelk op den betrokkene in dat ambt over hetzelfde ttydvak Is verhaald wegens bijdrage voor pensioen. De lijdelijke kindertoeslagen voor burge meester, secretaris en ontvanger blijven bij deze korting buiten aanmerking. Op voorstel van B. en W. wordt besloten bij Oed. Staten instemming met deze regeling te betuigen. Van P. Nederveen, wiens zoontje de ULO-school te De Werken bezoekt, verzoek om een tegemoetkoming van f 1 50 per week voor de hoogere kosten die hij gedurende de wintermaanden moet maken. B en W. stellen voor de tegemoet- koming te blijven verleenen volgens de indertijd vastgestelde regeling. B. en W. vinden geen reden aanwezig om voor dit geval het bedrag hooger te stellen. Credlet Woningbouw. Van de Wed v. d. Pluijm-van Olst verzoek om haar voor het bouwen van een woning credlet toe te staan. Oezien de toestand der oude woning en de GEZONDHEID PEPERMUNT uitgebreidheid van het gezin is het wenschelljk dat een nieuw huls ge bouwd wordt. De Voorzitter zegt dat B. en W. het verzoek graag zouden inwilligen, maar ze zijn huiverig door de moeilijke omstandigheden omdat de gemeente moeilijk aan geld kan komen. In naburige gemeenten ziet men reeds dat de steun In bons wordt uitbetaald en spr. zou liever niet zien dat deze gemeente In een dergeltjken toestand zou komen. Het Is daarom maar beter dat de gemeente nog wat contanten In voorraad houdt en dat het verzoek tot de volgende vergadering wordt aan gehouden. Aldus wordt besloten. Van K. j. Walraven verzoek om zijn schoolgeld-aar slag die nu f4 60 be draagt te wijzigen en in overeenstem ming te brengen met die van vorig jaar. De Voorzitter zal onderzoeken of hier een abuis in het spel is en de aanslag desnoods wijzigen. Vaststelling 3-iaarlIjksche afreke ning ex art. 101 L.O. wet 1920. De afrekening wijst de volgende eindbedragen aan: R K. Jongensschool wijk C f434 73 R K. Meisjesschool wijk C f 217 93 R K. Meisjesschool wijk B 1350 85 Bljz. Lag. School m. d. Bijbel 1 853 44 Steunregeling. Sfeurrpgellng werkloozen. Oplossingen van de vorige week. 1. Beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. 2. VOETBALSPEL Oostvoorne Eindhoven Tirannie Boskoop Akelig Laren Saar Pen En maar hun groote pluimstaart, die dan natuurlijk ook nat wordt, is voer die dieren een groot bezwaar en vele van hen verongelukken dan ook. Het beste zou zijn als de jongens die vlak bij de Missisippi wonen, luchtballons, b.v. twee aan elkaar gebonden, neer lepgon, met een briefje er bij .lucht". Misschien zullen de eekhoorns, die om hun staart binden en zoo veilig den overkant beteiken. De antenne. 3. IN DE POPPENWIEG. Annie had een heele boel poppen tn zij wilde zoo graag voor haar kin. deren ook een bedje hebben, want zij vond, dat zij zoo bleek werden van tl dat zitten den heelen nacht. Annie's moeder had niet veel geld en kon geen poppenwieg koopen, maar tl] bedacht zich, dat zij op zolder nog j een mooie mand had staan Deze werd 21 nu te voorschijn gehaald en schoon- gemaakt. Moeder zocht nu In haar lappendoos naar een paar mooie stuk ken zijde en bekleedde van binnen de mand, zoodat deze nu een prachtig PQppenwiegje was geworden. Annie was er heel erg blij mee en bracht nu lederen avond trouw al haar kinderen naar bed. Toen moeder weer eens tijd had, maakte zij van een mooie lichtblauwe lap fl mei een deken'je voor de poppen, terwijl een oud kus- ten'je als matras dier.de, en ook over nieuw overtrokken werd. Het wiegje werd dus steeds mooier tn zachter en dat vond de poes van Annie ook. Ztj nam overdag vaak voor zichtig de poppen bij haar jurkje en legde hen uit het wiegje op den frond, daarna ging zij dan zelf erin llapen. Eerst had Annie maar niet kunnen begrijpen, wie haar poppen toch uit bet wiegje had gelegd, vooral omdat ®oeder haar had gezegd, dat zij het niet had gedaan. Maar poelje was slim en zorgde er voor. dat Annie haar Doolt In het wiegje zag liggen. Ten. •lotte zette Annie haar poppen weer °P stoeltjes en Het zij ze alleen over. 'lag als ze thuis was, slapen, dan wist Ie ifker, dat haar kinderen niet wak kef werden gemaakt. Een paar weken op een Woensdag middag wilde Annie, die eerst met moeder boodschappen zou gaan doen en door den regen thuis bleef, weer met haar poppen gaan spelen, toen ztj een heel zacht gepiep In haar kamertje hoorde. Zij zocht waar het geluld van daan kwam en keek toen In haar poppenwiegje. En 0, wat zag zij daar Vier kleine poesjes lagen daar opeen hoopje bij elkaar. Haar poesje vond zeker, dat het wiegje beier geschikt wat voor poesenwiegje als voor pop penwiegje. Annie haalde vlug haar moeder er bi] en zij besloten de poes haar zin te geven en de kleine poesjes in het wiegje te laten liggen. Moeder legde ze alleen op het blauw flanellen deken tje, want dan lagen zij een beeije zach ter en nu Heten zQ de wieg op het zelfde plaatsje in het donker staan Na Hen dagen gingen de oogjes open en toen de poeejes drie weken oud waren, probeerden zij hel wiegje uit te klimmen, Dit had natuurlijk als resultaat, dat het heele wiegje omviel en zoo konden zij dan gemakkeltyk in en uit wippen. Maar hoewel de poesenmoeder haar kinderen veilig vond in het wiegje, vonden de poesjes het zelf veel pret. tiger bij Annie op schoot of op den vloer om haar heen. En zoo lagen ztj toen alleen nog maar des nachts in toet mooie poppenwiegje. Maar toen ze nog een paar weken ouder werden en hun moeder niet veel meer naar hen omkeek, werden de poesjes aan vriendinnetjes van Annie weggegeven en zoo stond het wiegje weer leeg Moeder haalde nu de bekleeding er uit en maakte het weer heelemaal op Beer Heer Keer Leer Meer Peer Maar Jans, waarom laat je dat splnne- web hangen Jans: O. Is dat een splnneweb Mevrouw? Ik dacht, dat dat ding bij de radio hoorde 1 Voorschot. Droevige Drimmelsche Dorps geschiedenis- Door Drimmels duinachtige dreven drentelde dartel Dominee Derken's deugdzame dochter Doortje. Dit dametje deed dolgaarne deugdzame daden; dagelijks drenkte Dooiije dé dorstige dieren. Dertien donzige duifjes doorkliefden Drimmels dreven, doch de dartelende dreumes Dirk, des daglooners Donker, dreigde driest deze donzige diertjes. Dit deerde de dierenbeschermende Doorljede dartele deerne deed daarom den drommelschen dierenkweller door den deftlgen diender des dorps dooreenschudden, doch de doortrapte deugniet doorscheurde driest den i donkerblauwen duffel des dronken dienders, daar deze driemaal daags dronkenmakende dranken doorzwolg Dolzinnig doorboorde de degen des drlfllgen dienders den doodsbleeken deugniet. De dorpsdienaar dwarrelde dooreen door deze deerniswaardige daad. De dorpsschout dagvaardde dadelijk den doemenswaardigen doodslager, doch dediender deserteerde door de diligence, die Drimmels dorpsweg doorreed. Dominee Derksen's dochter doorleefde dientengevolge droevige dagen. Doorlje doorkruiste daarna dagelijks droomerig de dennewouden, de dartelheid dervende, daar Doris' dood Doorlje drukte. Dinsdag den dertiende Dec doordrong de droeve dood de deur des Dominees Derksen, diens desolate deugdzame dochter Door'je doodende. Dat doet de deur dicht. Nieuwe Raadsels. 1. Hoe kan men 11 van 4 aftrek ken en nog 4 overhouden? 2. Het geheel is een vereenlging, welke dikwijls goede zaken maakt 12-13-14-15-11 is een bezitting waaraan de mensch veel waarde hecht, 71314 9 10 11 12 Is een voorwerp waarop wij ons In den win'er vermaken, 2 1 17 Is een hondennaam, 2-6—4-6 is een viervoetig dier, 17-18-3 is iets hetgeen niemand gaarne heeft, 16-6—3—7—13—14 is een gelief koosde drank, 518 is een gevaarlijk oorlogs. projectiel. 3. Waartegen valt Iemand uit de derde verdieping? - Hoeveel ben Ik u waard, moeder? vleit Bobble. Een mlliioen en nog veel meer, zegt moeder feeder. Het kereltje denkt even na en vraagt dan: „Kan ik daar geen dubbel'je voorschot op krijgen, moedei?Ik wou zoo graag een reep chocolade koopen." Gehoorzaam. Mijnheer Dikzak was op visite en de kleine zoon des huizes was ongewoon zoet en zat als een modeljongetje op zijn stoel. f» .Wel, wel, DIpkle", zei Mijnheer Dikzak, zich eindelijk eens tot het ventje we» dend „Ben jij altijd zoo zoet en stil „Neen. mijnheer," bekende Dickie, „maar moeder heeft me een dubbeltje beloofd, als Ik niets zou zeggen over uw dikheid". 4. Onder een boom, waar appelen aan hingen, stond een jongen, die aan den boom schudde. Er vielen evenwel geen appelen af en toch bleven er geen appelen aanhangen. Hoeveel appe- len hingen er dus aan den boom? Veelbelovend. „Ik denk, dat Ik muzikant zal worden zal worden als ik groot ben", zei Bertie, die liever lui was dan moe. „En waarom?" vroeg zijn moeder lachend. „Wel." zei Bertie toen weer, „om. dat tk dan mijn levenlang niets anders te doen heb dan te spelen". GRAPJES. De vernuftige eekhoorn. 'Het gebeurt soms, dat de eekhoorns In den nood zitten, hetzfl door voedsel- schaarschte of wat ook Dan probeeren zij dikwijls de groote Amerikaansche rivier de Missisippi over te zwemmen, OUDERS LEZEN UWE KINDEREN ONS JEUODHOEKJE. In de tegenwoordige 2enuwsloopende tijd heeft wel ieder be hoefte aan een dage- lijksoh middel ter opwekking en verfris- sching. Duizenden kiezen hiervoor de origineele KINQ pepermunt. Aan het edele natuurproduct waaruit is bereid, is de gunstige uitwerking toe te schrij ven. Wie dit éénmaal heeft ondervonden, wil het niet meör missen.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5