RECHTZAKEN. 1f Vast te steHen bijgaand ontwerp .oer nieuwe verordening. Burg. en Weth. van Waalwijk. Prae-advies punt 6. ^treffende het laatste agenda-punt -vingen wij vlak voor het afdrukken ;l ,ift blad een uitvoerig prae-advics. 2. Verzoek van de R K. V. V. Vlij- meniche - Boijs tot verlaging van de pacht van het voetbalterrein, met voor stel van Burg. en Weth. 3 Verzoek van de voetbalvereniging V.V.V. tot verhuring van een voetbal, terrein, met voorstel van Burg. en Weth. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de verordeningen op de ;n w. Zijn ervan overtuigd dat de uc ycrurucnnigcu up u« f issen en loonen van het personeel 1 heffing en invordering van vergunningS uurisscn --- m~ S i>r gemeente, in vergelijking met die andere dergelijke plaatsen, aan den 3,n kant zijn en stellen daarom voor: te trachten van de Kroon de ver- 'ing te verkrijgen, dat het gemiddeld I der wedden en loonen niet voor Staging in aanmerking komt, zoodat vermindering der uitkeering uit het eeiitefonds achterwege blijft, indien verder aan de gestelde voorwaarden r(lt voldaan, hetgeen in deze gemeente 'tgeval is; i ingeval deze verklaring niet door Kroon gegeven wordt, vanaf 1 Mei V(2 tot en met 30 April 1935 op de sa ssen van alle personeel (zoowel vast 1 tijdelijk) 'n uniforme tijdelijke korting ju 3<fc toe te passen, doch den kinder dag der ambtenaren tc blijven bere den van het onverkorte salaris en dien de werklieden en politie-agenjten handhaven op het bestaande bedrag. 3 in het sub 2 bedoelde geval de al ar voorgestelde korting eveneens toe passen op het personeel van den j^schkeuringsdienst. pe Commissie van Bestuur van dezen flU)t kan zich vereenigen met deze 'orstellen. Iif van Dongen bij de Liga.fabrieken. Sjef van Dongen, onze bekende (oordpoolheld, die zich verdienstelijk jsakte bij de opsporing der slacht ers van het verongelukte luchtschip ;j Italia, zal als vertegenwoordiger in tost treden der Biscuitfabrieken LIGA* te Bergen-op-Zoom. Zooals men zich zal herinneren rtrd door deze fabrieken indertijd •d expeditie uitgerust, die een speciaal .reid krachtvoedsel naar het hooge boorden bracht hetwelk o a. ook aan jief van Dongen werd verstrekt. DRUNEN. Openbare vergadering van :m Raad der gemeente Drunen. te •ouden op Maandag, 2 Mei a.s. des gn. te 7 uur ten gemeentehuize. Agenda l. Ingekomen stukken w o a. schrijven van Gedeputeerde Sta in, houdende goedkeuring der slacht ^verordening i, schrijven van Oedeputeerde Sta dhoudende mededeeling der Konink •ke goedkeuring van de verordening ui heffing van slachthuisrechten; t. schrijven van Oedeputeerde Staten loudende goedkeuring van het raads leshiit tot het aangaan van een geld tóning groot f 23000 i goedkeuring van Gedeputeerde juten van het raadsbesluit tot het ittleenen van een renteloos voorschot wl 150.aan den Bijzonderen Vrij- vllligen Landstorm t, goedkeuring wijziging gemeente ligrootlng en begrooting Q.E.B. besluit van Oedeputeerde Staten loudende vaststelling van het bedrag p Inwoner der volgens de vastge- ttelde gemeenterekening 1930 ten laste Ier gemeente blijvende gewone uitga- itn voor politie, lager onderwijs en iimenzorg g. besluit van Oedeputeerde Staten loudende verdaging van hunne be- ilissing op het raadsbesluit tot he itneaan van een geldleening groot recht, met ontwerp-besluit. waarbij verschillende spelers gewond werden o a. ook Adam. Ofschoon de kwetsuren niet ernstig zijn en Adam kon blijven doorspelen, waren zij toch van dien aard, dat hij in de tweede helft van den wedstrijd vrijwel van spelen uitgeschakeld was. VJaalwijksche Concoursbond. Uitslag wedvlucht Vilvoorde afstand 95 K.M. los 8 uur in concours 294 duiven. H. v. Corstanje 1 41 42, Verhagen 2, 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot j. Schoemans 3 13, A. Verhoeven 4 5 46 12, vaststelling van een verordening op de helfi tg en invordering van verlofsrecht, met ontwerp-besluit. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot gedeeltelQke verharding van de Priem- steeg aan de Haarsteegsche zijde. 7. Ontwerp-besluit van Oed. Staten tot toepassing van een korting op de jaarwedden van Burgemeesters. Secre tarissen, Ontvangers enz met voorstel van Burg. en Weth. 8. Voorstel van Qed. Staten totver- eeniging van de gemeenten Vlijmen en Nieuwkuijk. 9. Wijziging begrooting 1931 (met inbegrip van die van het O E.Ben 1932. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den raad der gemeente Sprang. Capelle te houden op Vrijdag 29 April 1932 des nam. half drie. Agenda 1. Ingekomen stukken. j. Kipping 6 38 43, A. Bakkers 7, Th. de Ronde 8 15, M. Leijten 9 40. A. Stokwielder 10 24, Th. v. d. Geld 11 32 63 73, A. v. Hilst 12 23, L. v. Gelder 14, L. Leijten 16 44, L. Heijmans 17, Fr. Schoemans 18, A.v. Eeten 19 30 50. J. v. Velthoven 20, J. C. Muskens 21 34 64. W. v. Bokhoven 22 51, K. Broumels 25 36 37 59. G. de Leijer 26, A. v. Eiick 27 69, H. Knippels 28. P. L. Pulles 29 66, L. v. d. Bogaait 31, H. Pulles 33 54 58 62, G. Schoemans 35, A. Bras penning 39 55 56 70, M. v. d. Griendt 45 en eerste Overduif Th. Duijvekam 47. 53, A. de Leijer 48 60 65 71, A. v. Spijk 49 68, P. Schoemans 52, Th. Adriaanse 57, A. Hensen 61, Sjel Boot 67, J. Schalken 74. Eerste contateering 9 10 1. Laatste conta- teering 9 17 29. Zaterdag inkorten voor Baarle—Nassau van 2 tot 4 uur. n.m. Oefenvlucht voor Vilvoorde. TÏLBURGSCHE WIELERBAAN. Slants gevallen. Zaterdag hadden te Tilburg interna tionale wielerwedstrijden plaats, die reeds twee keer uitgesteld waren. Deze keer hield het weer zich goed, ofschoon als bekend, tot Athene tegemoet gereisd. De aankomst te Brussel had in allen eenvoud plaats. Slechts een paar hof. dignitarissen en enkele verwanten van majoor Cauberghen prof. vanStraelen, die het eenig gevolg van den Koning uitmaakten, bevonden zich op het station. tj&Met deze reis heeft de vorst bewe zen, dat het mogelijk is het traject België - Congo en terug in iets meer dan twee weken af te leggen. Koning Albert was 25 Maart vertrokken en vertoefde 18 dagen in de kolonie. Hij legde in 13 dagen tienduizend kilo- meter per vliegtuig af. Onmiddellijk na aankomst ten paleize hervatte de vorst zijn gewone werkzaamheden. In den loop van den dag had hij reeds een onderhoud met mini9ter-president Renkin. 2. Voorstellen van Burg. en Weth. door een fiksche bui de laatste nam- tot verdere belastingverhooging. 3. Vaststelling verordeningen rege lende de heffing en invordering van vergunningsrecht en verlofsrecht. 4. Behandeling reclames straat, belasting. 5. Mededeelingen. WASPIK. Zaterdagmiddag geraakte het paard van den landbouwer P. K op hol. Gelukkig werd het dier spoedig tot staan gebracht; persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De kar werd zwaar beschadigd. Op Zondag 8 Mei a.9, hopen de echtelieden Adrianus Kolsteren en Petronella van den Berg hunne 50-ja rige echtvereeniging te herdenken. Het zal den oudjes dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. EETHEN. De raad der gemeente besloot gistermorgen aan den minister vergunning te vragen tot voortzetting der werkverschaffing. Wordt deze toe stemming verleend dan kan Maandag weer worden gewerkt. B en W. zijn in onderhandeling met den ontvanger der registratie te Werkendam, om 't fort te Doeveren aan te koopen en daar een werkverschaffing te beginnen. Een verzoek der inwoners van Meeuwen, om verbetering in de drink watervoorziening werd aangehouden, daar het rijk waarschijnlijk de noodige verbetering zal brengen. De indertijd vastgestelde bepaling tot het weren der zgn. .snorders* werd nu met 4 3 stemmen ver worpen. mers moesten vervallen. Het publiek was ook goed opgekomen, ongeveer 2400 man. Van de buitenlanders namen deel: het Belgische koppel Smets-Haegelsteens en de Duitscher Schnitzler Ook bekende binnenlandsche krachten waren van de partij, zooals Braspenninckx, P. van der Horst en v. d. Hout, Jan Pijnenburg, die ook in de verschillende wedstrijden uit zou komen, had een verkoudheid opge- loopen en werd vervangen door v. d. Horst; hij werd luide door het publiek gefeliciteerd en moest een eererondje rijden. Hierna namen de wedstrijden een aanvang. Individueelc wedstrijd voor onafh. en amateurs over 50 ronden met 5 klasse menten: 1. F. Slaats met 15 pnt. en 1 ronde; 2. K. Bossou met 12 pnt.; 3. C. Verhagen met 7 pnt.; 4. L. v. Geloven met 3 pnt.; 5. J. Touwslager met 3 pnt.; 6 S. van Draanen met 2 pnt.; 7. C. v. Oir- schot met 2 pnt.; De klassementen won nen achtereenvolgens: Bossou, Rossou, Slaats, Slaats. Het laatste klassement zag het levenslicht niet meer, door een val partij in 'een der laatste rondes, waarbij Slaats een flinke hoofdwonde kreeg. Tijd 12 min; 4.5 seconde. Clubwedstrijden ie Tilburg. Zondagmiddag zijn met deelname van renners van de twee Tilburgsche wie lerclubs TWC en Vitesse onderlinge clubwedstrijden gehouden. Er waren on geveer 1500 belangstellenden. Koppelwedstrijd over 90 ronden voor nieuwelingen1 P. Rossou-v. d. Lint met 7 pnt. in 21 min. 45 sec.; op 1 ronde: 2 v. Rijcn-Bakker met 6 pnt.; 3 C. Slaats- v. Beurden met 5 pnt.; op 3 ronden: 4. .Oostelbos-Elen met 3 pnt. De klassementen werden achtereen volgens gewonnen door: C. Slaats en P. Bossou. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.V Gymnastieklokaal. Donderdag vin 7—8 uur. Qym- nastiek adspiranten K. en V. Donderdag van 8—9 30 uur. Gym nastlek heeren K. en V. Vrijdag van 8—9 30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak, Achterzaal Hotel Verwiel. POLITIERECHTER 's BOSCH. Uitspraken. W. v. B. Dussen, art. 310 geschorst tot 9 Met as. J. v. B Eethen. art. 138, geschorst voor onbepaalden tfld h proces—verbaai van kasopname den gemeente—ontvanger, blijkens hetwelk op 29 Maart j.l. in kas moest lijn f 347.20 proces—verbaal van kasopname den Administrateur van het O E.B. 2. Verzoek om adhaesiebetuiging ian Burgemeester en Wethouders van Ooststellingwerf, inzake een door den Raad dier gemeente tot de Regeerfng gericht adres betreffende het nemen tan maatregelen tot steunverleening lan land- en tuinbouw. 3. Circulaire van Gedeputeerde Sta len met ontwerp—besluit betreffende ten tijdelijke korting op de jaarwedden tan Burgemeesters, Secretarissen, Ont- tangers, Ambtenaren van den Burger- Ijken Stand en Wethouders ten bedrage tan 3°/0, indien en voorzoover zij overschrijdt het bedrag, hetwelk op den betrokkene wordt verhaald wegens bijdragen voor pensioen. 4. Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Sprang—Capelle in zake verlaging salarissen gemeente- personeel. 5. Circulaire van de Nationale com missie tegen alcoholisme. 6 Voorstel van Burgemeester en Wethouders Inzake ontslag van pacht vangemeentelandertjen van de Wedu we de Laat. 7. Voorziening brandgevaar (op ver zoele van het lid van den Raad H. de Wijs). 8. Verzoeken om wijziging der roof- lijn door A. v. d. Veer en J. Klomp. - Uitslag van de gehouden aanbe stedlng voor den bouw van een woon huis van den heer A. v. d. Veer te Drunen, onder architecteur van den heer Snijders te R'veer. Frefjsen. Drunen f 5730 A. de Graauw, Waspik f 5349 J. Kooien, Waalwijk f 498f v. d. Aa, Waalwijk f 5000 Qunning volgens bestek. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 28 April 1932 des nam. ten 7 uur ten 'tadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken, SPORT. Neerlandia—B. V. V. Zaterdag 23 April j.l. speelde BW een vriendschappelijken wedstrijd te gen Neerlandia, welke wedstrijd eindig de in een 3 - 0 overwinning voor BW. De wedstrijd: BW wint de toss en kiest van wind af te spelen. Neer landia trapt af en onderneemt een gevaarlijke aanval op het BW doel welke echter door den doelverdediger netjes wordt gestopt. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is weet de links buiten van BVV den bal te bemachti gen, deze bedenkt zich geen oogenblik en zet den bal netjes voor, waarop de rechtsbinnen onhoudbaar inschiet 1 0 Den bal gaat middenuit en wordt direct naar het BW doel gebracht waar de baks van BW het terrein zuiveren. Het spel gaat dan geruimen tijd op en neer, tot dat 20 minuten voor de rust de rechtsbinnen van BW voorde tweede maal weet te doelpunten. Door dit tweede doelpunt niet ont moedigd onderneemt Neerlandia we derom een aanval welke door den BW keeper schitterend wordt opgevangen en weggewerkt. Nu wordt er van beide partijen flink aangepakt en ontkomen de doelwachters beurtelings aan gevaar tot dat 5 minuten voor de rust de centervoor van BW voor de derde maal den doelwachter het nakijken geeft. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust is het weer hetzelfde op en neer gaand spel als voor de rust maar doelpunten blijven uit, en als de scheidsrechter het einde aan kondigt heeft BW verdiend met 3 0 gewonnen. Adam geblesseerd. Zondag hebben de Grasshoppers hun voorlaatsten wedstrijd om het kampioenschap van hun afdeeling te Basel gespeeld tegen de club Old Boy9, die groot gevaar liep bij het verliezen van den wedstrijd te degradeeren en daarom al hun lichamelijke kracht aangewend hebben tegen het fijnere ■pel van de Zwitsersche kampioenen. Het werd een vrij ruwe wedstrijd, NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 26 April 1932. De maandmarkt was in de afge- loopen week door verschillende oor zaken niet zoo druk als gewoonlijk. Wat biggen etc. betreft was de aanvoer grooter, doch de prijzen waren laag, nl. van 46, terwijl vette varkens hoogstens 10 ct. per pond golden. De le prijs voor biggenaanvoer werd be haald door B. v. Andel, Dussen, de 2e door B. Nieuwkoop, Aalburg en de overige drie door M. Krop, Aalburg, M. Schreuders, Genderen en Keijnemans, Hemert. Voor pluimvee kwamen in aanmerking voor prijs: F. Verstero, Aalburg en H. van Wijk, Aalburg. Longa, die Zaterdag speelde tegen de V.V. Stormvogels te Vuren, won al daar met 42. In de jaarvergadering der Hengel- sportvereeniging werd rekening en ver antwoording gedaan en alles in orde bevonden. De voorzitter werd bij accl. aangewezen tot afgevaardigde naar de algem. vergadering van den Ned. Hen- gelaarsbond te Utrecht, terwijl in het bestuur herkozen werden P. van Over keek, 2e voorz., J. v. d. Donk, le secr. en G. v. Hemert, 2e penningmeester. Op het Solistenconcours te Son werden door leden der R.K. Fanfare de volgende prijzen behaald: Dubbel- kwartet Ie pr. le afd.; Jac. van Diem, 2e pr. afd. uitmuntendheid, bugle; A. v. d. Wiel, 3e pr. le afd., trombone; J. Toethuis, 2e pr. 2e afd., piston; P. Leijten, 3e pr. 2e afd., bugle; A. v. Bok hoven, 2e pr. 3e afd., bugle, terwijl A. Borsje van de Heusd. fanfare een len prijs in de 2e afd. behaalde. In de vergadering van den gem.- raad op j.l. Maandag kwamen o.a. aan de orde: Voorstel van B. en W. tot vast stelling van verordeningen, regelende de th a n s~ ge r*e z e n cr e diet m óe Fl ij k h e den zal het rijk voorzien door de verleening van een garantie, die ten hoogste BINNENLAND. Garantieregeling ten behoeve van de klppenhonderlj. De regeering heeft bij de Tweede Kamer van de Staten-Generaal een wetsontwerp ingediend tot steun aan de kippenhouderij. De eierverkoopin- stellingen zullen, evenals in voorgaande jaren, ongeveer 100 miljoen eieren uit de markt nemen en in koelhuizen opslaan, ten einde deze te bewaren tot het najaar en den winter, wanneer de vraag naar eieren in het algemeen grooter is dan de productie In de f 3.5 miljoen zal beloopen Huwelijk tijdens werkloosheid. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de ge meentebesturen het volgende medege- deeld Zij die na 30 April 1932 gedurende hun werkloosheid zijn gehuwd of voornemens zijn te huwen, zullen eerst dan voor plaatsing bij de werkverschaf fing in aanmerking komen, wanneer zij na hun huwelijk ten minste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Telegrammen naar Indië. Naar de .Tel." verneemt zal het telegramtarief naar Ned. Indië niet verlaagd kunnen worden, omdat men de onmisbare roedewerking van de Ned.-Indische regeering niet kan ver krijgen. Onderwijl neemt het recht, streeksche radiotelegraafverkeer af, om dat velen er de voorkeur aan geven, hun telegrammen aan een correspon dentieadres te Londen te zenden en aldus gebruik maken van het aan merkelijk goedkoopere tarief tusschen Engeland en Ned.-Indië Staten tot tijdelijke korting op de jaar wedden van den burgemeester, secreta ris, ontvanger, ambtenaar van den Bur gerlijken Stand en Wethouders; verzoek van de Beederij Van der Schuijt om ver mindering van aanleggeld; verzoek van de Nat. Commissie tegen het Alcoholisme om verlaging van het maximum aantal verloven A; Wijziging gem.-begrooting 1931. Alhier bestaan plannen tot oprich ting eener voet bal vereeniging, die zich later kan aansluiten bij den R.K. Voet balbond. Zondag was de V.V. Wilhelmina (Wijk) naar hier gekomen voor 'n match met Juliana en won met 43. GEMEENTERAAD. GEEBTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Baad dezer gemeente, gehouden op Vrijdag 22 April, nam. 2 uur. Voorzitter de E.A. lieer Binnchi. Secretaris de heer Meijers. Aanwezig alle leden. De notulen worden na voorlezing goedgekeurd. Aan de orde 1. Mededeeling proces-verbaal van kasopname le kwartaal 1932. Dit is de eerste maal dat de kas is op genomen door het Centraal Bureau voor Verificatie, tot nog toe geschiedde dit altijd door B. en W. De administratie was in orde. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. Wet 1920 voor de Bij- Nieuwe salarisverlaging Rijkspersoneel, zondere scholen over 1930. Weigert namaak! dat men het volgend jaar weer voor hoogere uitgaven staat. De Voorzitter zegt, dat de zaak zoo in de Onderwijswet geregeld is. Enkele vaste kosten, zooals schoonmaken, druk ken natuurlijk voor een kleinere school zwaarder dan voor een grootere, daar door zijn de kosten in deze gemeente hoog. Spr. merkt nog op, dat 3-jaarlijks een verrekening plaats heeft, indien minder dan het toegestane bedrag is uitgekeerd. Zoo heeft b.v. de_ Zusters- school de laatste 3 jaren 175.min der uitgegeven dan zij aan de hand van de becijfering had mogen doen. Het schoolbestuur is dus zuinig geweest. Spreker wil graag met de schoolbe sturen een bespreking houden, om hen erop te wijzen, dat in deze tijden de uit gaven zoo laag mogelijk moeten wor den gehouden. 3. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L.O. Wet 1920 voor de bij zondere scholen over 1932. Dit voorschot bedraagt 80%, zoodat de Jongensschool 1435.92 en de Meis jesschool 1909.20 krijgt. 4. Aanvraag van de R.K. Bijzondere Jongensschool tot het beschikbaar stel len van gelden, ingevolge art. 72 der L.O. Wet 1920 voor aankoop van school- meubelen. Er is 353.17 noodig voor aankoop van schoolbanken wegens de uitbreiding van het aantal leerlingen. Het aantal leerlingen is tot 220 geste gen, waarvoor 13 2-persoons banken ge kocht moeten worden. De Voorzitter zal eerst aan het school bestuur vragen, waar of deze vermeer dering nu plotseling vandaan komt, een dergelijke fluctuatie in het getal leerlin gen heeft spreker nog nooit meege maakt, altijd heeft het tusschen 177 en 197 gevarieerd. Bovendien zijn vorig jaar banken gekocht voor 16 per stuk terwijl deze banken 26.kosten. Ook daarover zullen B. en W. nog met het schoolbestuur spreken. De heer Jansen meent, dat de Raad over het bedrag weinig te zeggen heeft. Hij vindt een vergelijking met den prijs van vroeger gekochte banken treurig. Spreker is zelfs van meening, dat dt> banken reeds besteld zijn, hetgeen hij meer dan erg vindt, wanneer de toezeg ging van het geld nog niet is gedaan. Voorzitter. Ze kunnen ze wel bestellen maar voor eigen risico. De heer Jansen zou in dezen tijd juist trachten goedkooper te koopen. De ban ken die vorig jaar 16.50 kostten, zul len nu wel goedkooper zijn. De Baad kan weinig over het geld te zeggen heb ben, maar hij heeft toch te zorgen voor de financiën der gemeente. Daarmee moet op een billijke manier worden om gesprongen. De Voorzitter zegt, dat de banken die vorig jaar voor de Openbare school ge kocht zijn, ook 26.kostten. Deze zijn gekocht in overleg met de inspectrice, doch hier bestond de moeilijkheid dat de banken moesten kunnen worden uit gewisseld. Dfift moesten afzonderlijke banken zijn, die niet aaneensloten en daarom waren deze aanmerkelijk duur der. Weth. Sassen merkt op, dat men zoo zuinig mogelijk moet zijn. Kan 't school bestuur de noodzakelijkheid dezer dure banken motiveeren, dan kan spr. ermee accoord gaan, anders niet. De heer Jansen gelooft namens de le den te spreken, door ertegen te protes teeren dat onnoodig deze dure banken gekocht worden. Het is zeer onbillijk de banken reeds te koopen voor de goed keuring is verleend. De Voorzitter zegt, dat B. en W. in den regel overleg plegen met de school besturen voor tot aankoop wordt over gegaan. Als de banken nu reeds gekocht zijn, kaf* dat niet meer. B. en W. kunnen dan wel protesteeren en niet meer ver goeden als normaal billijk is. Het be stuur staat dan toch weer sterker, als de banken reeds aanwezig zijn. Spreker stelt voor aan het Schoolbestuur nadere inlichtingen te vragen en in de volgen de vergadering te beslissen. De heer Jansen vraagt, of de Com missie van Toezicht in deze niets te ver tellen heeft. Spr. is zelf lid hiervan en zou graag eens weten wat de taak /lezer commissie is. De Voorzitter zegt, dat dit niet direct tot de taak der commissie behoort, zij kan er zich toch voor interesseeren. Het voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen. 5. Aanvragen voor aankoop bouwter rein door: a. A. Beijpert; b. H. Heidema en J. Weterings. Op verzoek vn den heer Jansen, die een persoonlijke kwestie wil bespreken, wordt dit punt tot de geheime vergade ring uitgesteld. 6. Aanvragen voor huur van terrein door: a. A. A. Elshout; b. A. Sandbcrgen. Elshout verzoekt weer voor 3 jaar 'i perceel by de Zwemkom. De Voorzitter zegt, dat de huur per 31 Dec. is afgeloopen. E. wil het stik grond op dezelfde voorwaarden voor 3 jaar weer in pacht nemen. B. en W. stellen voor daaraan te vol doen met de voorwaarde, dat de ge meente het recht van opzegging houdt. Wordt goedgevonden. A. Sandbcrgen had een perceel langs de haven. De toestand van dit terrein is beduidend achteruit gegaan, daar de uit weg vervallen is en de haven verzan'dt. S. kan daarom geen 40.meer voor het terrein geven, doch hoogstens 20. B. en W. hebben er geen bezwaar te gen het terrein op de oude voorwaarden te verhuren voor den tijd van 3 jaar. De Naar de ,Tel." verneemt zal de commissie-Weiter voorstellen de sala- rissen van het rijkspersoneel met 8 te korten wat de gehuwden betreft, en met 14 °/o wat de ongehuwden aangaat, inclusief wat reeds vroeger gekort is. BUITENLAND. Koning Albert terug van zijn reis naar de Congo. Koning Albert is gisteren van zijn reis naar de Congo te Brussel terug gekeerd. Koniugin Elisabeth was hem, I)e vergoeding wordt vastgesteld op 9.30 per leerling, zoodat aan de R.K. Jongensschool moet worden uitgekeerd 1692.60 en aan de Bijz. Meisjesschool 2291.44. De heer Timmermans constateert bij vergelijking der uitkeeringen over de laatste jaren, dat deze elk jaar hooger worden. Voor de Meisjesschool maakt dit nu reeds bijna een verschil van ƒ500. Als norm wordt aangenomen de uitkee ring per leerling voor de Openbare School. Dit acht spr. niet geheel juist, want deze uitkeering zal hooger wor den naarmate het aantal leerlingen dier school slinkt. Spr. zou het bedrag in onderling overleg met de schoolbestu ren bepalen, and«rs loopt men de kans prys willen zij op 30.stellen, daar het terrein voor een riethandel gunstig gelegen is en wel 600 M2 groot is. De juiste waarde van het perceel is moei lijk te schatten. Een termijn van 3 jaar achten B. en W. lang genoeg,, daar in dien tijd weer een verandering ten goe de kan plaats hebben. Sandbergen vraagt tevens verlaging der pacht der rietvelden die hij gehuurd heeft langs Noordkade en Spoorhaven. In 1928 zijn deze velden hem verhuurd voor 20 jaar tegen 90.per jaar plus 400 voor het staande gewas. Naderhand heeft S. toen nog eens om vermindering gevraagd, daar hij zich in het oppervlak vergist had. De voorzitter wil thans nog geen ver laging geven en eerst afwachten, hoe 't met het rietland gaat. W 7iin orvnn nvprtn i ftH Hat Hp Vraagt de echte Poeders en Tabletten I Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 7