Imi Sil 1*2 Ct. zal vermeerderen. Wij hebben kunnen constateeren d<at de belangstelling zeer groot is en nu krijgen we nog een paar drukke dagen, want de directie heeft beslo ten om de tentoonstelling met Zon dag te verlengen. Daarenboven is, volgens achterstaande advertentie, door de installateurs een aardige at tractie bedacht. Zij hebben vier ge schenken uitgeloofd om die uit te rei ken aan vier bezoekers, en waarvoor men z'n entree-kaartje (van 10 cent) goed moet bewaren. Door Wethouder Smolders zijn vier cijfers in een verzegelde enveloppe bewaard, waarop de prijzen. De houder van het correspondee- rend nummer op het entree-kaartje is winnaar. Men zij dus zuinig op z'n entree-bewijs. Zaterdagmiddag en -avond wordt 't bezoek opgevroolijkt door een goed strijkje, dus met recht mogen we een paar drukke dagen tegemoet zien; in elk opzicht is dan ook een bezoek overwaard. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs Gisteravond vergaderde de Com missie van Toezicht op het L. O. in deze gemeente, waarbij de voorzitter een woord van waardeering en dank bracht aan 't oud-lid, den heer A. van Gent en 't nieuwe lid Ir. H. van der Waerden welkom heette. Met genoegen werd geconstateerd dat door het gemeentebestuur met de opmerkingen der commissie steeds rekening wordt gehouden. Zeer uitvoerige overzichten werden verstrekt omtrent den toestand van het L. O. in deze gemeente. Hieruit blijkt dat deze telt 10 lagere scholen, waarvan 8 R K 1 Chr., 1 openb en een U.L O. school met tesamen 1636 leerlingen, nl. 833 jongens en 803 meisjes. Ook bevat deze statistiek ge gevens omtrent geoorloofd en onge oorloofd verzuim, omtrent de niet. leerplichtige kinderen, welke verder onderwijs gaan nemen, welke niet, enzwelke richting ze uitgaan naar fabriek, kantoor, hoogere inrichting van onderwijs enz. Een en ander wordt verwerkt tot een jaarverslag, dat den gemeenteraad zal worden aangeboden met de op merkingen die de commissie meent te moeten maken naar aanleiding van hare bezoeken en de mededeelingen van verschillende hoofden. Op een en ander hopen wij te zijner tijd uitvoerig terug te komen. Waalwijks Belang. In de laatst gehouden bestuursver gadering werd besloten de motie inzake «tramfiisle In Noordhrabant", onlangs aangenomen op eene vergade ring, belegd door de Vereeniging Oosterhout Vooruit", met alle kracht te ondersteunen. De motie luidt als volgt: Ingezetenen van Oosterhout uit de kringen van Handel. Industrie, Nijver heid en Vreemdelingenverkeer, bene vens talrijke particulieren, in vergade» ring bijeen op Woensdag 16 Maan 1932; Overtuigd, dat de communale en intercommunale toestanden in de pro vincle Noordbrabant dringend verbe tering vereischen Gehoord de uiteenzetting ter ver gadering over de plannen om te komen tot een fusie van tramwegen in de provincie Noordbrabant Spreken de wenschelijkheld uit, dat deze concentratie spoedig tot stand moge komen, opdat gevormd worde een verkeerslichaam. dat dient de locale, lnterlocale en provinciale belangen en wel in verband met goede internationale verbindingen Besluiten deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Water staat, den Commissaris der Koningin in de provincie Noordbrabant, de Eerste- en Tweede Kamer, het College van Ged. Staten in die provincie, leden van Provinciale Staten, Kamers van Koophandel en Fabrieken en de pers." Voorts werden besprekingen gevoerd over het programma der Volksconcerten van a.s. zomer en het te houden Volksfeest, waaromtrent spoedig nadere bijzonderheden zullen volgen. Chr. Jongeltngsvereenlgtng Immanuel" te v.m. Besoljen, De Christelijke Jongelingsvereeniging .Immanuel* te vm. Besoljen hoopt a.s Maandag 2 Mei, des avonds om 7 uur, in het G:b*uw voor Christelijke Be langen boven de Chr. Bewaarschool aldaar met hare leden en begunstigers haar 15de Jaarvergadering te houden. Naast enkele onderwerpen bevat het programma ook enkele ernstige en luimige voordrachten en wij twijfelen niet of deze Jaarvergadering zal gelQk de andere een goed verloop hebben. Bekroning. De heer M. C. Pulles-Heesbeen alh., werd dezer dagen wederom bekroond. Thans was 't op den Nationalen Vak wedstrijd te Amsterdam, waar de heer Pulles met zijn inzending wittebrood, krentenbrood en beschuit een zilveren beker en twee eerekruisen verwierf. Deze onderscheidingen zijn in de eta lage der Electr. Luxe Bakkerij Pulles- Heesbeen te bezichtigen. Met de talrijke andere diploma's en bekroningen is dit weer een her wordt nieuwd bewijs voor de vakbekwaam heid van den heer Pulles en van de degelijkheid zijner producten. Wielerbaan Tilburg. Heden, Zaterdag, hebben op de Til- burgsche wielerbaan weer groote wedstrijden plaats. Onze plaatsgenoot Frans Slaats rijdt in een koppelwed strijd over 100 K.M. o.in. tegen het koppel, waarvan Rossou, zijn tegen stander van j.l. Zaterdag, deel uit maakt. Voorts zullen ook Pijnenburg en Braspenninx rijden. IN BED MET RUGPIJN. Zij moest van haar kinderen weg. „Zes maanden rust, weg van de kinderen", schreef men deze vrouw voor toen haar rugpijn acuut werd. Zij schreef ons om te vertellen, hoe zij zulk een kuur voorkwam. Let vooral op den laatsten zin van haar brief: „Twee jaar geleden leed ik aan hevige pijnen in mijn lendenen en ik kon mij met moeite rechtop houden. Soms moest ik een heele week naar bed. Gedurende drie maanden ging ik het Ziekenhuis in en uit en natuur lijk knapte ik dan wel wat op, maar helaas vertelde men mij daar, dat ik een maand of zes absolute rust noo- dig had weg van mijn kinderen. Ik kon er niet toe komen van de kinde ren te scheiden, dus ging ik maar niet meer naar het ziekenhuis. Ik be gon Kruschen Salts te gebruiken en heb sindsdien geen last meer van mijn rug". Mevr. W. Kruschen Salts bevat levenwekken de zouten, die de oorzaakvan rugpijn direct bestrijden. Spoedig nadat U be gonnen bent Kruschen Salts te ge bruiken, houden de ergste rugpijnen op. Zooals U met „de kleine dage- lijksche dosis" bemerkt, worden de steken steeds minder en eindelijk weet U nauwelijks meer wat pijn is. En als U dan verstandig bent, voor komt U een eventueele wederinstor- ting door geregeld iederen morgen de kleine, smaaklooze dosis Kruschen Salts te blijven gebruiken. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a ƒ1.90 en ƒ1.60 per flacon. Bedevaarten. De jaarlijksche processie naar Han. del zal dit jaar plaats hebben op Zaterdag en Zondag 7 en 8 Mei. Men ▼ertrekt hier Zaterdagmiddag ten 2 uur per extra tram. De bedevaart der R K. Werklieden, ▼ereeniging naar Elshout zal gehouden worden Zondag 8 Mei. De algemeene intentie hiervoor is ditmaalde ver. lossing uit den crisis nood. DRUNEN. A s. Zondag zal op de Drunensche heide het nieuwe voet. balterrein van de Voetbalvereniging .Tot Ons Pielzier* officieel geopend worden, waarna een wedstrQd werd gespeeld tegen .De Sporters". A.s Zondag na de Hoogmis zal door de gecombineerde besturen van de R.K. Werkliedenvereniging en fa brieksarbeiders een vergadering wor den gehouden tot aanstelling van een nieuwen bode, er zijn reeds een vijftal candidanten ingekomen, zij die in aan merking wenschen te komen, kunnen zich deze week aanmelden. A.s. Donderdag 5 Mei zal na de Hoogmis in de zaai der Jongens een vergadering worden gehouden, waarbij alle leden der RK. Werkliedenver- eeniging worden verzocht aanwezig te zijn. Als spreker zal optreden de heer Hongers, propagandist uit 's Bosch, die een uiteenzetting zal geven van de kolenct Operatie. Getracht zal worden en dergelijke coöperatie op te richten. Deze week had in Café Vissers de aanbesteding plaats van het bouwen van een woonhuis met café voor re kening van A v. d. Veer, onder archi. tectuur van den heer Snijers uit Raamsdonksveer. Ingeschreven werd als volgt: F. Pressen. D'unen f 5730, P. de Graauw. Waspik 5340 I v. d Aa Waalwijk 5000 J. Kooien, Waalwijk 4988. Het werk is niet gegund. Zondag j I. speelde de voetbal, club TOP alhier een oefenwedstrijd tegen Emos II nit Helvoirt en won met 5—2. wat een mooie prestatie mag genoemd worden voor een pas beginnende vereeniging Op Zondag 1 Mei zal een openings wedstrijd plaats hebben tusschen Hollandia, Haarsteeg en SDO. Nieuw- kuik. Dit is de eerste werkelijke wed. strijd die gespeeld wordt op't nieuwe terrein van TOP Supporters zorgt dus dat ge om half twee allen present zijt om er den moed in te houden. ELSHOUT. Zondag, de eerste Zondag van de Maand Mei is voor onze pa rochie dit jaar een ware feestdag. De processie uit Tilburg komt met extra trams. Deze processie viert dit jaar haar tweede lustrum. Voor deze gelegen heid zal om lO'/s uur door den prior der abdij Bern bij Heeswijk een Pon- t'flcale H. Mis worden gecelebeerd. De algemeene H. Communie zal plaats hebben vanaf 5 uur. Gisteren had op den schutsboom van «O.L. Vrouwschuts" het koning. schieten plaats. waarbQ na een hevlgen strijd C Klerks, den Koningstitel wist te behalen ELSHOUT. Onder groote belang stelling trokken gisteren de leden van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm, onder leiding van commandant L. Klijn, begeleid door de Harmonie, vanaf het raadhuis naar de doelen in den tuin van den heer H. van Hoorn, om aldaar een schietwedstrijd te hou den. De Burgemeester, eere-voorzitter, Pastoor Willems en talrijke eereleden en belangstellenden waren daarbij aanwezig. De wedstrijd had een uistekend ver loop. De uitslag was als volgt: 1 A. Kempenaars, 93 punten, 2 M. Klijn, 91 p., 3 C. Pelders 89 p., 4 H. Muskens, 88 p., 5 A. van Beek 86 p., 6 H. Klijn 84 p., 7 W. Pulles 84 p., 8 C. Klijn Az. 83 p., 9 L. Klijn 82 p., 10 Th. v. d. Besselaar 80 p., 11 P. v. Huiten 79 p., 12 C. Klijn Jz. 79 p., 13 C. Pulles 70 punten. Na afloop werden de prijzen met een hartelijke toespraak uitgereikt. Bij het Koningschieten op de Baan door de Scherpschuttersvereeniging O.L.V. Schuts, loste Burgemeester mr. R. v. d. Heijden, welke eere-voorz. is, het eerste schot. Er werd hevig gestre den oin den Koningstitel, die tenslotte door C. Pelders werd veroverd. LIJMEN. De raad dezer gemeente besloot Donderdagavond de verzoeken der voetbalvereenigingen Vlijmensche Boys en V.V.V. resp. om verlaging van huur en tot verhuring van den Meer- henvel als voetbalterrein af te wijzen. De Prieinsteeg aan de Haarsteegsche zijde zal worden verhard, zoodat de Meisjesschool voortaan goed te berei ken zal zijn. Aan Ged. Staten zal verzocht worden om salariskorting voor alle ambtenaren te willen bevorderen. De besprekingen aangaande de ver eeniging der gemeenten Vlijmen en Nieuwkuik werden aangehouden tot de begrooting gereed is. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang) A.s. Z indag des voormiddags half 10 en des namiddags 2 uur hoopt in d> Ned. Herv. Kerk alhier op te treden ds. J. Fokkema. In de Geref. Kerk alhier hoop' as. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 5 uur In den Dienst des Woords voor te gaan ds. J. C Hagen. Ds. J. Fokkema. predikant bij de Ned Herv, Kerk alhier, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Den Bommel (Fiakkee). CAPELLE. De postduivenvereenl gl' g .Nog Sneller" alhier hield eer wedvlucht vanuit Vilvoorde, met der volgenden uitslag: 1-14 L Heurter, 2—7 Th. Groene- veld, 3-5 H Vos 4-8 M. Mesch, 6 J. van Oosterhout, 9 C. v. d. Schans, 10 M. van Peer. 11 12 A. Goedhart, 13 C. Groeneveld. Eerste overdulf J. van Oosterhout Twee éérst aangetoonde A. Goedhart In de Geref. Kerk aan he' Biugge je hoopt a.s. Z»ndag des mor. gens half tien en des namiddags halt drie op te treden ds. Hakman van Aimkerk. 65 stemmen. Aan Ged. Staten zal worden v zocht om de salarissen der ambte ren inplaats van met 3%, met jjj' te verlagen, ook voor de gemeent veldwachters. De heeren W. Ros en Ant. Kruis hebben hun benoeming tot be stuurslid van de plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvakarbetderbond aangenomen. Onze vroegere dorpsgenoot H Dikkers Azn., thans onderwijzer te Btiihoven is benoemd tot hoofd eener school te Nieuwpoort. Voor de N?d. Herv. gemeente alhier hoopt a.s Zondag des nam halt drie op te treden ds. Schlemper uit v.m Besoljen. 's Morgens halftien lees. dienst. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier ts beroepen ds. W. Weaseldijk te Den Ham. De vergadering van stemgerech- tigde ingelanden der Waterschappen de Groote Oude Sraat, binnen de Oude Straat, ten Westen van de Vrij hoevensche Vaart en ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen zal gehouden worden op Dinsdag 10 Mei a.s. des namiddags 3 uur in de zaal van den heer L F. van Dongen. O.m. komt aan de orde de benoe. ming van een afgevaardigde voor het Waterschap ten Westen van de Vrij- hoevensche Vaart voor de vergadering van het Waterschap Het Zuiderafwa- leringskanaal ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. v. d Hoeven. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden ds. v. d. Vlugt uit Drunen. Ter bescherming van het broedsel zijn door den kooiker in de onmidde- ijke omgeving van de eendenkool alhier met serum ingespoten eieren neergelegd tot verdelging van het on gedierte, dat het vooral op de eend- eieren gemunt heeft. Raadsvergadering van heden. Heden vergaderde de Raad der ge meente Sprang-Capelle. Ingekomen was een verzoek van de vergunninghouders om de café's gedurende de zomermaanden tot 11 u. open te stellen. Dit voorstel werd verworpen met Door Ged. Staten is geen vergUll ning verleend een leening voor h werkverschaffing aan te gaan, djee tengevolge is belastingverhooQj^ noodig. Van Januari tot April bedroeg», de kosten der werkverschaffing en van April tot Dec. zal nog 27000 benoodigd zijn, waarvan 9500 doo de gemeente moet woren gedekt f B. en W. stellen voor dit bedrag» vinden als volgt: Verhooging der Opcenten Vermo. gensbelasting tot 50, opbrengst ƒ850 Verhooging Opcenten G. F. g j 100, opbrengst ƒ2400. Idem P.B. tot 160, opbrengst ƒ4490 Plaatsing gemeente in de 3e klas^ F. B„ opbrengst 1600. Overschrijving van verschillend, posten ƒ250.—. Dit voorstel werd zonder discussie en met alg. stemmen aangenomen. Uitvoerig verslag volgend nummer. LOONSCHENDIJK. Donderdagavond half 8, nadat een geslaagde openbare les in aardrijkskunde voorafgegaan was, opende het schoolhoofd de ouder, vergadering, met een woord van wel- kom in 't bijzonder tot den Wethouder van, Onderwijs, den heer L. J. van der Horst, die hierna een woord tot de ouders richtte, waaruit bleek, dat alles wat 't onderwijs betreft, zijn hart heeft. Als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur stelde hij er prijs op te verklaren, dat 't onderwijs aan deze school op zeer hoog peil staat, een mee ning, die volgens Z.Ed. gedeeld wordt door alle leden der Commissie van Schooltoezicht. „Dit is de ronde waar. heid". Hij roemde den gezelligen band. die hier bestaat tusschen personeel en kinderen, ,,'t Onderwijs, en de gezellige band die hier heerscht, vinden we haast op geen eene school zoo goed als hier" Namens het Gemeentebestuur richt te Z.Ed. een woord van hartelijken dank tot de beide leerkrachten voor de wjjze waarop zij zich van hunne taak kwij ten en verklaarde, dat men uiterst te vreden is over werken en streven van het personeel. „De kinderen worden hier gemaakt tot inenschen in de maat schappij. Menig oud-leerling zal nader hand met vreugde terugdenken aan zijn kinderjaren, met groote waardee ring voor het personeel." Het H. d. Sch. bedankte den heer L. J. v. d. Horst voor zijn belangstelling in de school, en voor zijn waardeerende woorden aangaande de bereikte on derwijsresultaten. Het onderwerp: „De opvoeding en't onderwijs onzer jeugd" werd hierna door het schoolhoofd besproken. Aan het slot zijner beschouwing merkte hij o.m. op: De Openbare School brengt den kin deren in de eerste plaats de kennis bij, die zij in de maatschappij noodig heb ben, maar ze voedt de kinderen ook op tot de zedelijke, maatschappelijke en Christelijke deugden. Tot lid der Onder-Commissie werd de heer A. van Dommelen gekozen, waarna het schoolwerk door de ouders bekeken en soms met de leerkrachten besproken werd, wat steeds op prijs wordt gesteld. Hierna sluiting der bij eenkomst. WASPiK, Vergadering van den Raad der gemeente op Vrijdag 29 April 1932 des namiddags half zeven uur. Aan de orde is 1. Mededeelingen. 2. Subsidie wegverbetering midden huis. 3 Vergoeding kosten brandweer. 4. Salariskorting burgemeester, ie. cretaris, ontvanger, ambtenaren van den burgerlijken stand en wethouderi, 5. Verzoek om adhaesiebetuiging salaris-korting ambtenaren. 6 Verzoek om pachtverraindering M. Remmeren. 7. Adres tegen de benoeming van A. Brokx tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. RAAMSDONK. Door de R-K. Werkliedenvereniging van Raama- donksveer, zal binnenkort een verloting AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, «Victoria en haar huzaar". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, «Watt en half Watt als mannequins'. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak, Achterzaal Hotel Verwiel. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel «Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'u. Luxor Bioscoop, «Victoria en haar huzaar". Zondag 6 en 8'/a uur Witte Bioscoop, «Watt en half Watt als manmqulni'. Dinsdag half negen repetitie Tavenu. Deze courant kost slechts cent per weck door onze col porteurs bezorgd. zelfwerkend waschmfddel van 25 cent tot(g Cta Henkel's Wasch-en Bleek-Soda van 10 cent tot het radicale Schuurpoeder -ao van 13 cent tot het moderne Afwaschmiddel voor vaatwerk, van 15 cent tot -Es3 Cl« het voortreffelijk Bleekmiddel van 13 cent tot Oaterma Handel

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10