Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. 1". Logischi gnmitreUiiig. I es! Winkelnieuws. Mol Voor. i t Gaat FEÜILLETOM I llm Archibald Marshall. jlER 37. ZATERDAG 7 MEI 1932. 55e JAARGANG. lit de k! ebben t mei t hel Jopen geen. oclsle na de 'DEN, 'l]K- i Dit blad verschijnt UITGAVE: Prijs der Advertentiën: WOENSDAG en ZATERDAG. 20 cent per regel; minimum 1.50. grieven, Ingezonden stukken, gelden enz. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Bij contract flink rabat. franco te zenden aan den Uitgever. Reclames 40 cent per regel. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. groot che ligt! GEMEENTERAAD. VLIJMEN. nbare vergadering van den raad gemeente Vlijmen, gehouden op derdag 28 April n.m. 7 uur. oorzitter: de EdelAchtb. heer G. R. i Ven. Secretaris de heer v. Hest. Aanwezig alle leden. De notulen worden goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen stukken, rocessen-verbaal van kasopname den gemeente-ontvanger en hij den retaris-penningmeester van het irgerlijk armbestuur. Voetbalterreinen. 2. Verzoek van de R. K. V. V. Vlii- snsche Boys, om vermindering der icht van het voetbalterrein. Hoewel de vereeniging bloeit kan zij ra prijs moeilijk betalen, daar zij van ar werklooze leden geen contributie i vorderen. Verzocht wordt de pacht 50.te brengen. De voorzitter zegt dat de waarde der «rceelen in scharen 75.bedraagt, en W. stellen daarom voor afwijzend beschikken. Wordt goedgevonden. 3. Verzoek van de voetbalvereeni- jng V. V. V. tot verhuring van bet etbalterrein aan den Meerheuvel. De voorzitter herinnert er aan dat noeger toestemming is verleend dit erceel als voetbalterrein te gebruiken. ^:r. acht het niet wenschelijk het ter- ïin voor goed af te staan als voetbal- lerrein, want daardoor dalen ook de liggende perceelen aanmerkelijk in Alleen het Beste kan U voordeel brengen. Juist daarom moet U bij MOL koopen, omdat U daar de aller beste kwaliteit tegen den laagste prijs geleverd wordt. Vergelijkt U juist, U koopt bij MOL. MOL bltlft goedkooper. waarde. Ander terrein heeft de gemeen te niet beschikbaar. Wordt afwijzend beschikt. 4. Wijziging verordening op de heffing en invordering van vergun ningsrecht. Het minimum recht is voortaan 40. De heffing naar de huurwaarde wordt vastgesteld op 10 van elke 50. waardoor slechts één café boven bet minimum komt. 5. Vaststelling verordening op de heffing van verlofsrecht. Het verlofsrecht wordt op 25 ge steld, alleen het patronaat heeft ver lofsrecht. School Priemsteeg. 0. Voorstel B. en W. tot gedeeltelij ke verharding van de Priemsteeg aan de Haarsteegsche zijde. De voorzitter zet uiteen dat dit punt samenhangt met de uitbreiding dei- Meisjesschool aan de Haarsteegsche zijde. Tegen het eerste ontwerp dezer uitbreiding, dat 10,000 kostte, hebben B. W. geprotesteerd. Talrijke bespre kingen zijn hierover gevoerd. B. W. wilden dat een schoollokaal gebouwd werd met een plat dak, doch de direc teur van het onderwijsbureau te 's-Ha- ge bleef zich daartegen verzetten en eischte dat de kap van het gebouw werd doorgetrokken. Daar de toegangsweg naar de school zeer slecht is hebben B. W. toen een tusschenvoorstel gedaan en gezegd bet bedrag dat wordt uitgespaard door een lokaal met plat dak te bouwen, te zul len aanwenden om de Priemsteeg te verbeteren. Het schoolbestuur zal dan het nieu we lokaal kunnen laten overkappen, maar op eigen kosten. De wegverbetering kost 550, ter wijl de gemeente op den sehoolbouw 700 uitspaart. De sehoolbouw is nu begroot op 0700.met inbegrip der meubels 7000.Tot de aanbesteding zal niet worden overgegaan voordat de geldlee- ning geplaatst is. De raad gaat accoord met dit voorstel van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van 1 Den heelen dag tobde ze, ziek van 1 bezoekt izekerheid en besluiteloosheid over n zeer vraag wat het beste zou zijn. En )ns voor ngzamerhand rijpte haar besluit om rdehaar eorge er toch maar niet buiten te la- ;ostuumï wat het zwaarste was,moest het gulden, vaarste wegen. En tegen den avond, gfl75C naf U5 nchester BURG ninapar 48156 en mevrouw Greenfield vroeg, haar #n poosje alleen te laten, ging ze uit George het telegram te zenden dat -fm vroeg in den morgen bereikte, in el groote huis tusschen de heuvels m Cumberland. HOOFDSTUK XVII. mijn zoon voor altijd. Mevrouw Greenfield stond den vol enden morgen op haar gewonen tijd °P' Zij zag er vreeselijk slecht uit en kt was duidelijk, dat zij al haar ener- noodig zou hebben om den dag r te komen. Peggy deed wat ze kon nhaar wat af te leiden en op te beu- 'm, maar ze had bedroevend weinig es. In den middag ging mevrouw Green ed weer naar haar kamer. Peggy buurde het dienstmeisje uit om eeni- ge boodschappen te doen en ging aan het raam van haar kamer zitten om de komst van George af te wachten. Zij had nagezien op welk uur de eerste trein vertrok, dien bij zou kunnen ne men dat was wel heel vrotg, maar zij dacht dat baar telegram hem nog wel tijdig zou hebben bereikt om hem met dien trein te doen gaan en als hij nergens een aansluiting miste, zou hij tegen vijf uur thuis kunnen zijn. En in deze verwachting werd zij niet be drogen, want even voor vijven slaakte Peggy een kreet van dankbare voldoe ning, toen ze een huurauto voor bet hek zag stilhouden. Zij liep snel maar zacht naar beneden om den jongeman te ontvangen, en hem op de hoogte te brengen, voor zijn moeder iets van zijn komst zou merken. George zag er vermoeid en ontdaan uit, toen hij, met zijn valies in de hand over het tuinpad naar haar toekwam. Wat is er gebeurd, Peggy? vroeg hij onrustig. Is er iets met moeder? Waar is zij? Zij is nog boven. Ik hoop dat zij slaapt. Ik zal haar straks gaan vertel len dat je hier bent, dan komt ze wel zoo gauw mogelijk beneden. George luisterde zwijgend naar haar relaas over de gebeurtenissen van de laatste weken. Zijn gezicht verstrakte en er kwam een onheilspellende blik in zijn oogen, naarmate haar verhaal vorderde. Toen zij uitgesproken had, stelde hij een vraag die haar heviger deed ont stellen dan alle ellende van den afge- loopen tijd had vermogen te doen. Je weet natuurlijk wie het is? vroeg hij kort. Neen, stamelde zij, weet jij dat dan? Ja, zei George, het is mijn vader. George! riep Peggy uit, buiten Salariskorting. 7. Ontwerp-besluit van Ged. Staten tot toepassing van een korting op de jaarwedden van burgemeesters, secre tarissen, ontvangers. Dhr. van Wagenberg is voor deze verlaging. Dhr. v. d. Griendt zag liever een al- gemeene verlaging van 10 pCt., ook voor dokters, verloskundigen enz. Dit is maar prutswerk van Ged. Staten dat niets te bcteekenen heeft. Dhr. v. Heesbeen wijst op den ver laagden levensstandaard, waarvan de ambtenaren met hun oude salarissen nu profiteeren. Hij stelt voor aan Ged. Staten te verzoeken alle ambtenaren met 3 pCt. te verlagen. De voorzitter wil niet vergeten dat ook de ambtenaren in een moeilijke po sitie hebben verkeerd, n.l. in den oor logstijd, toen de prijzen hoog waren, maar de salarissen gelijk bleven. Het voorstel-v. Heesbeen wordt aan genomen. Annexatie. 8. Voorstel Ged. Staten tot vereeni ging der gemeenten Vlijmen en Nieuw- kuijk. De voorzitter zegt dat B. W. bezig zijn met het maken van een overzicht van den finantieelen toestand van bei de gemeenten en met het opmaken tfetvp 'i JHkrtC f eener begrooting voor de nieuwe ge meente. Spr. stelt daarom voor de zaak nog aan te houden tot deze begrooting kan worden overgelegd. Wordt aangehouden. Brandgevaar. Dhr. v. Halder wijst er bij de Rond vraag op dat de brandspuit in slechten toestand is, hetgeen bij den laatsten brand weer gebleken is. Spr. meent dat in Bergen-op-Zoom een goede inotor- spuit te koop is. De voorzitter zegt dat bedoelde spuit al verkocht is. Hij moet echter klagen over de hulp die men van de ingezete nen ondervintTt. Groote kerels staan op hun gemak naar den brand te kij ken, terwijl de pomp door jongens van 12 of 15 jaar moet bediend worden. Als allen wilden meehelpen, zou een flinke brand bestreden kunnen wor den. Spr. heeft het plan een verorde ning samen te stellen om de ingezete nen te verplichten hulp te verleenen. i Op het oogenblik wordf lijdelijk verzet gepleegd. Dhr. v. Halder vindt de spuit van Wolput slecht. Hij vindt het wensche lijk om de spuit van Vlijmen naar Wol- put te verplaatsen. De voorzitter schat de kosten van een spuit op 25,000.Waar de ver eeniging der gemeenten hangende is, wil spr. de zaak nog aanhouden. Hij zal binnenkort een conferentie hebben met de burgemeesters van Dru- nen en Nieuwkuijk betreffende de wa terleiding. Vooreerst zal het nog moei- zichzelf van ontzetting. Je dacht natuurlijk, dat hij dood was, hernam George. Dat dacht ik ook. Moeder had me verteld dat hij was overleden en verder heeft ze nooit iets over hem willen loslaten. Natuurlijk verkeerde zij ook in de meening dat hij dood was, anders zou zij het niet gezegd hebben. En nu vertoont hij zich onverwacht weer om schande over ons allen te brengen. Onder het gesprek was er een uit drukking van felle woede op zijn ge zicht gekomen. Peggy had hem nog nooit aan zoo'n hevige emotie ten prooi gezien, ze was haast bang voor zijn heftigheid. Met eenige inspanning echter wist hij zich te beheerschen. Hij moest oogenblikkelijk besluiten wat hem verder te doen stond, dat besefte hij volkomen. Zijn moeder kon direct be neden komen. Hij overlegde dus haas tig met Peggy en zij kwamen tot de conclusie dat, hoe ongewenscht de op winding ook voor Mevrouw Green field's toch reeds ondermijnd gestel mocht zijn, er geen andere uitweg overbleef dan haar den man te laten ontvangen. Dan moest George de ka mer, waarin zij aan het praten waren, binjien komen en een volledige ver klaring eischen. George was er op voorbereid dat zijn moeder er slecht zou uitzien, maar haar doodsbleek afgetobd gezicht en de trekken van lijden, van uitputting en overspanning, die er op lagen, toen zij hem, even later beneden komend, welkom heette, overtroffen zijn ergste verwachtingen. Hij moest zich echter goed houden en iets verzinnen om zijn onverwachte komst aannemelijk te maken. De arme Mevrouw Greenfield werd merkbaar heen en weer geslingerd tusschen de vreugde over het weer zien en haar angst dat het haar door zijn aanwezigheid in huis moeilijk zou vallen haar vreeselijk geheim te be waren. Zij stelde hem zelfs voor na 't etten weer te vertrekken, zoodat hij den nacht rustig op zijn eigen kamer in Londen kon doorbrengen, onder voorwendsel dat zijn kamer in de kleine villa niet voor hem in gereed heid was gebracht. Maar George lach te hare bezwaren weg. Komaan, moedertjelief, zei hij geforceerd vroolijk, dat is nu nog nooit vertoond, dat u er naiy- snakte mij kwijt te raken..Maar heusch, ik kan geen voet meer verzetten, ik ben eenvoudig doodop van vermoeidheid. Om tien uur kruip ik in mijn mandje en ik ben van plan te slapen als 'n os. En zoo geschiedde het: na een rus- tigen avond, waarin Mevrouw Green- field haast spraakzaam en opgewekt was geweest en George alles of be ter gezegd bijna alles van zijn ver blijf op Wetstones had verteld, leek het niet waarschijnlijk dat de jonge man door alles heen zou slapen als hij naar bed ging, wat er ook om hem heen mocht voorvallen. Hij had im mers den vorigen nacht bijna geen oog dicht gedaan en was van zes uur dien morgen in 't getouw geweest. Hij was zich van dat gevaar volkomen be wust en bleef daarom in zijn slaapka mer rechtop in zijn stoel zitten, nu en dan in deze ongemakkelijke houding even indommelend, totdat het geluid van open gaande deuren en zachte voetstappen, waarmede de arme Peg gy zoo vertrouwd was geraakt, hem plotseling deed opschrikken en alle gedachten aan slaap bij hem verdreet. Hij wachtte een paar minuten tot al les weer stil was geworden en ging toen naar beneden. Peggy stond aan haar deur toen hij voorbij ging, maar ze zeiden geen woord tegen elkaar. Hij daalde geluidloos de trap af om den indringer tegemoet te treden. Op de onderste trede gekomen, kon hij de stem van den man onderschei den, een ruwe en bevelende stem en opeens deed een gesmoorde kreet van zijn moeder hem zijn schreden ver haasten. Hij wierp de deur van de ont vangkamer open en stormde binnen. De man had mevrouw Greenfield bij de schouders gegrepen en scheen haar met geweld te dreigen. Ze hield de handen als smeekend ineen ge klemd en haar dun, grijs haar om lijstte een deerniswekkend gezicht. De twee menschen in de kamer haddden zich nog ternauwernood van zijn te genwoordigheid rekenschap kunnen geven, toen George den nachtelijken bezoeker al bij den kraag had gepakt en hem heefT en weer schudde met al de spierkracht van een sterk man, die tot razende woede geprikkeld is. Hij zou in staat geweest zijn hem in zijn wilde drift te vermoorden, als hij niet opeens zijn moeder, zonder een geluid te geven, vlak naast zich op den grond had zien zinken. Met een geweldigen smak wierp hij den man van zich af, zoodat deze in een hoek van het ver trek terecht, kwam. Slechts ten deele beseffend wat er precies met hem ge beurd was en half gewurgd, maar niet ernstig gedeerd, bleef de ellendige in eengedoken tegen den muur liggen. Als je 't hart hebt een vin te ver roeren voor ik met je afgerekend heb, bulderde George tegen hem, sla ik je de hersens in! (Wordt vervolgd). JaahvHfesciie en Langstraatscbe ('onraiil, ■ii wij i' ot r- rs, i

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 1