Wij bedanken KLUMPEBS KLEEDINGMAGAZIIN KW Tweeden Pinksterdag deadend. IN UW BELANG GEBRUIK CARBORUNDUM Abonneert op het Waalwijksche en Lang- straatsche blad, dat ook voor Uwe advertentie] het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge< meen gelezen wordt. den voorzitter, den heer C. Beerens onder welgekozen woorden aan de overwinnaars uitgereikt, die zich voor deze prachtige prijzen en de schitte rende regeling zeer dankbaar toonde H V.V. kan op deze serie-wedstrijden vol tevredenheid teru^ zien. R.W.B. RWB 4 beëindigde de competitie met een wedstrijd tegen BW 6. Er werd van beide zijden heel goed ge speeld, onze voorhoede was echter productiever. RWB 4 won welver diend met 3—1, waarmede op keurige wijze deze eerste competitie een einde nam. RWB 2 speelde voor de BVB-beker te Capelle tegen Capelle en verloor met 5 3. B. S. V. Besoijen. Vorige week nam de voetbalver- eeniging BSV deel aan de serie wedstrijden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging Excelsior te Capelle en wel op Donderdag 5 en Zaterdag 7 Mei. In de eerste ronde lootte de ver- eeniging BSV vrij, maar Zaterdag stond haar een zwaren strijd te wachten en moest zij uitkomen tegen NEO te Sprang. Deze wedstrijd is wel de zwaarste geweest die er gestreden is op de geheele serie; van het begin tot het eind is er door beide ploegen gestreden om de overwinning, ofschoon BSV wel iets in de meerderheid was en dan ook een welverdiende 3-1 zege behaalde. Ruststand 1- 1. Alhoewel de scheidsrechter een kleine fout beging om een doelpunt aan BSV toe te kennen, dat volkomen naastging, is deze 3-1 overwinning toch juist, door de kansen die BSV gehad heeft en het missen van een strafschop. Daarna moest er gespeeld worden om den len en 2en prijs tusschen SDO en BSV. In dezen Iaatsten wed- strijd speelde BSV op halve kracht, 3 spelers waren geblesseerd en konden niet meer met de anderen mee. SDO was dan ook geregeld sterker, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken, dank zij de achterhoede met den doelverdediger aan het hoofd en kwam het einde met blanken stand 0-0. Daarna werden strafschoppen ge geven, waarvan er SDO 3 en BSV 4 in doelpunten omzetten, zoo kwam het einde en heeft BSV weer den len prijs, een prachtigen beker ge- wonnen. Dit is de tweede maal van dit seizoen dat BSV ter serie trok en ook tweemaal heeft zij den len prijs gewonnen. Bravo BSV ers zoo gaat het goed. A s. Zaterdag zal BSV deelnemen aan de serie-wedstrijden bn NEO te Sprang en komt uit tegen SDO. SPRANG Sportyer. N.E.O. A.s. Zaterdag 14 Mei en Maandag 16 Mei (2den Pinksterdag) geeft de Sporiver. N.E O alhier een serie De elflallen zullen als 't volgt tegen el kaar uitkomen 14 Mei. E Trekvogels Kaatsheuvel tegen Zwaluwen Waalwijk van 3 tot 4 uur. G S.D.O Sprang tegen B S.V. Be soijen van 4 tot 5 uur. A. H V.V. Waalwijk tegen Sparta Vrijhoeve van 5 tot 6 uur. 6 uur. 2den Pinksterdag. Neerlandla Kaatsheuvel tegen Wif- Hemden—Capelle. Winnaar A. komt tegen winnaar C. E. G. Er zijn vier prijzen beschikbaar ge- steld. Korfbalver NEO. A.s. Zaterdag gaat N.E.O. I naar Almkerk, voor den Dordschen Korf- baibond een wedstrijd spelen tegen A.K.C l. De Voetbaluitslagen. In het Zuiden valt nog wefnig te zeegen over het resultaat der promotie competitie. Eigenaardig was dat Mid- delburg dat Donderdag thuis met 4-1 van de Valk verloor, nu In Valkens- waard met 3-0 won. Ook de wedstrijd Juliana Helmond gaf ce dergelijk resultaat, juliana dat Donderdag met 3-2 veiloor. nam nu met dezelfde cijfers revanche. De Valk, Middelburg en Helmond staan nu met nog een gering onderling verschil voor hun Iaatsten wedstrijd die de beslissing zal brengen. De promotie derde klasse Is nu door de overwinning van Piciss op Ooster hout zoover gevorderd, dat we kunnen zeggen dat de wedstrijd Picus—WSC de beslissing zal brengen. Voorts is Zondag het pleit beslecht voor de Bredasche Cadettenclub Velo- cltas, dat zijn plaats In de tweede klasse A moest afstaan aan Vlisslngen. Daardoor wordt de vroeger In ons land zoo roemrijke club naar de derde klas verdreven. De oude voetbalsterren moeten wel een stuk van hun luis'er laten vallen dit jaar: H FC., H V.V, Velocitas. Promotie Ilde klasse Zuid. De Valk—Middelburg 0—3 uliana—Helmond 3—2 Promotie lilde klasse Zuid. Oosterhout—Picus 1—4 Vlissingen—Velocitas 5—0 P/omotle 11de klasse De Valk 5 3 117 10-6 Middelburg 5 3 0 2 6 13 13 Helmond 5 2 1 2 5 13 11 Juliana 5 1 0 4 2 8—14 Promotie lilde klasse W. S. C. 4 3 1 0 7 17—6 Picus 4 3 0 1 6 1617 Baardwijk 4 0 13 1 11—15 Oosterhout 2 0 0 2 0 2—8 Nederland verliest met 2-0 van Ierland Ondanks een uitstekenden wedstrijd hebben onze nationale voetbalverte genwoordigers Zondag de meerderheid van de Ieren moeten erkennen. Dat is allerminst een blamage voor ons elftal, eerder hei tegendeel. Het la r.u eenmaal geen schande voor een amateursploeg ie verliezen van een beroepselflal Tegen het hoogstaand technische spel der Ieren hebben de onzen zich kranig gehouden. Zoo was het een ultsti ken. de en prachtigen wedstrijd, hoewel er de geestdrift van de Holland België ontmoeting aan ontbrak. Ons elftal had twee Invallers nl. Volkers en B. Paauwe, die reep. invielen voor Adam en J. Paauwe. Belden voldeden uitstekend, ofschoon Volkers toch niet van de kwaliteit van den Hagenaar is Van der Meulen stond bij ons weer onder de lat en heeft zich daar weer geweerd op de zelfde wijze als we van hem gewoon zijn. Ook Weber en van Run speelden weer voor wat ze waard waren, vooral v, Run was herhaaldelijk de redder in critleke situaties. De halfünle, allen spelers van Fcij r.oord en Ajax die nog een flinke ma'ch van Donderdag in de beenen hadien, was na de rust eenlgszir.s vermoeid, vooral de Aj xied. Toch speelden ook deze drie een goedt partij. Datzelfde kan ook van de voor. hoed-: gezegd worden, waarvan de binnenspelers nog al eers iets te lang zaam waren. Het elftal der leren deed voor het Engelsche beroepspel niet onder. Ver dediging. halflinie en voorhoede ver stonden hun taak uitstekend en de heeren speelden met een opmerkelijk gemak Moore. de cenler-joor, was de gevaarlijkste man uit de voorhoede en hij was dan ook de maker der beide doelpunten. Het eerste lersche doelpunt werd gemaakt uit een formidabel hard schot van O'Reilly dat via twee andere spelers langs v. d. Meulen vloog Even voor de rust zetle de Hollanders er nog alles op om gelijk te maken, doch verder dan eenige mooie kansen, die of dooi pech of door hei uitstekende werk van den Ierscher. keeper onge bruikt bleven, brachten zij het niet. Direct na de rust wist Moore, na van Heel en v. Run gepasseerd te zijn, v. d. Meulen voor de tweede maal te passeeren De Ieren bleven het beste van het spel houden, ofschoon onze voorhoede af en toe een krachtige poging waagde om een tegenpunt te maken. Het lukte echter niet. Ook de Ieren kregen echter geen bal meer in 't Hollandsche doel voordat de Belg Langenus het einde aankondigde. Voor den wedstrijd bestond niet die overweldigende belangstelling als voor de Holland-België ontmoetingen. Duivensport. Wedvlucht van den W.C.B.. te Waalwijk vanuit Vilvoorde. Afstand 115 K.M. Los 8 uur. Wind Noord-West. De uitslag was als volgt A. van Eijck 1 23, Th. van der Geld 2 13 25 33 34, A. de Peffer 3, A. van Spijk 4 32, J. C. Muskens 5 9 10» K. Broumels 6 20, H. van Corstanje 7, A. de Leijer 8 16 26, L. v. d. Bogaard 11, P. Schoemans 12, J. v. Veldhoven 14 31, L. Heijmans 15 30, W. v. Bokhoven 17, A. Bakkers 18, A. Stam 19 27, H. Pullens 21, M. Leijten 22, J. Kipping 24, Th. de Ronde 28, A. van Hilst 29, C. Witlox 35. Eerste overduif A. Bakkers. Eerste con stateering 9—24—23. Laatste constateering 9-33-37. Wedvlucht van den W.C.B. te Waalwijk vanuit Noyen, afstand 267 K.M. Los 8 uur. Er waren 222 duiven in concours. De uit- slag was. I J. C. Muskens 1 46, A. Stam 2 17, Th. v. d. Geld 3 18 27 28 35, G. de Leijer 4 45, A. de Leijer 5 40 56, A. van Eijck 6 20, G. Schoemans 7, Th. de Ronde 8 44, Sjef Boot 9 33 51, A. van Spijk 10 39 42 55, J. van Bokhoven 11, W. v. Bokhoven 12 31, Joh. Verhagen 13 15 37 53. J. Schoemans 14 54, K. Broumels 16, A. Hensen 19 24, J. van Veldhoven 21 38, M. Leijtens 22, D. v. d. Boomgaard 23, Th. Duivekamp 25 32, J. Leijten 26, A. J. Bakkers 29 52, A. v. Hilst 30, Adr. Stokwielder 34, A. Verhoeven 36, L. Heijmans 41 50, A. Braspenning 43, J. de Peffer 47, H. v. Corstanje 48, J. Kipping 49. Eerste overduif J. van Veldhoven. Eerste constateering 11 19—42. Laatste consta teering 11-33-1. (Prov. Crt.) Vrijdag van 8-9 30 uur. Gymnastiek dames K en V. Vrijdagavond 5.30 7 en 8 30 uur repetitie adspiranten W.G.V. Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Maandag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 0 Mei. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd: 170 paar den, 4 veulens, 1 ezel, 1977 magere runderen, 780 vette runderen, 407 vet te kalveren, 1165 nuchtere kalveren, 103 schapen of lammeren. 43 biggen, 8 bokken of geiten, 5 overloopers. Prijzen per pond: koeien 17.522. 2831, 3536 cent; ossen 17.522, 2730, 3335 cent; stieren 1619, 22—24. 26—28 cent; kalveren 25—30 4045 en 52.557.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 140250, stieren 40— 300, paarden 135275, slachtpaar- den ƒ90150, hitten ƒ60110, veu lens ƒ2040, fok nuchtere kalveren 915, slacht nuchtere kalveren 3 5, kalfkoeien 135240, pinken 4590, vaarzen 100150, biggen 24.50, biggen per week 3050 et. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was watig, de handel was begin markt langzaam, maar la- Ier vlotter, zoodat hier goed prijshou dend werd verkocht. Een prima spoe lingkoe ging nog tot 2 cent en een beste kwaliteit os tot 1 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was weder om tamelijk groot, de handel was ta melijk en de prijzen waren aanmer kelijk hooger dan vorige week Dins dag. Vette kalveren met flinken aanvoer tamelijk vlotten handel; ook hier wer den de prijzen van gisteren gemakke lijk bedongen. Een puikbest kalf ging nog tot 2.5 cent boven noteering. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was matig, de handel redelijk en goed prijshoudend. Jongvee redelijk Ier markt, hier was meer vraag, ofschoon de prijzen toch niet hooger waren. De aanvoer van nuchtere fok- en slacht kalveren was aanmerkelijk min der, de handel daarentegen beter en er werden dientengevolge hoogere prijzen bedongen. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens waren tamelijk aangevoerd, handel redelijk en hier werden even eens hoogere prijzen besteed. Biggen zeer beperkt ter markt, hoe genaamd geen handel en nog zeer lage prijzen. Schapen en lammeren maar weinig aangevoerd, handel en prijzen als gisteren. Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 9 Mei 1932. Asperges 75100 et., Idem II 50 70 ct., Idem III 3045 ct., Spinazie 10—15 ct., Postelijn 24—27 ct., Juirv 912 ct., Sjalotten 1014 ct., alles per Kg. Bloemkool 1826 ct., Idem 1016 ct., Idem 58 ct., Roode kool 711 ct., Savoie kool 69 ct., Witte kool 4—7 ct., Sla 3—4.3/4 ct., Sla II 12.5 ct., Tulpen 0.51 ct., alles per stuk. Keelen 12.1/4 ct., Rabarber 25 ct., Radijs 33.5 ct., Peen 10 14 ct., Selderij 12 ct., Bospijpjuin 11.1/4 ct., alles per bos. Circus Schneider. j Dank zij de hulp van den heer l Gleich, directeur van het Circus Gleich, j is Alfred Schneider er in geslaagd op 1 de openbare verkoopingen van 16 en 25 April j 1. te Napels zijn gezamenlijk materiaal en de dieren zijner onderne mingen terug te koopen Het circus Schneider is daarop naar Parijs vertrokken voor een optreden in het Palais des Sports. De valsche Van Gogh's. De B. Z. am Mittag meldt, dat de politie te Toulouse een oplichtersbende van vijf leden heeft gearresteerd, wier aanvoerder zich voor graaf Alexander Ludingshausen alias Prins Galitzin uitgaf. De commissaris te Toulouse gelooft, dat deze zwendelaar de „onbe kende Rus" uit het proces tegen Wacker te Berlijn is, aangezien hij bij zijn verhoor onmiddelijk moest toe- geven, ook een valsche Greco naar Parijs te hebben verkocht. De Ber- liinsche recherche zal nader ingelicht worden. Drie kinderen verbrand. Te Polfxja zijn drie kinderen ver brand, die met anderen In een hooi berg speelden die plotseling in brand vloog BINNENLAND. Directeur.Generaal van den landbouw. Bij Kon. besluit is ir. lh. Mansholl, inspecteur van den landbouw, hoofd van den buitenlandschen landbouw- voorlichtingsdienst, te rekenen van 1 Mei 1932 belast met de waarneming van de functie van directeur-generaal van den landbouw. school en daarna de Ecole Nationale des Mines, waar hij zijn studie als mijnbouwkundig ingenieur voltooide Op lateren leeftijd wijdde hij zich aan het onderwijs en was geruimen tijd leeraar aan de Ecole des Hautes Etudes Commerciales. In de politiek bracht hij het reeds spoedig tot afgevaardigde in de departementale vertegenwoordi ging. Hij maakte deel uit van een der vele Fransche kabinetten en vertegen, woordigde Frankrijk geruimen tijd als gedelegeerde bij den Volkenbond, Eenige jaren geleden werd bij senator en verleden jaar volgde hij Paul Doumer bij diens verkiezing tot president der republiek op als president van den Senaat Nadat de stemming geëindigd was, heeft Fernand Rabier, vice-president van den Senaat, om 16 50 uur de verkiezing van Lebrun tot president der Fransche republiek bekend ge maakt. De proclamatie werd met lang. durige toejuichingen van alle zijden begroet. Alleen de communisten hiel- den een tegendemonstratie, maar hun kreten raakten verloren temidden van de ovaties. Naar Havas gisteravond meldde, heeft het kabinet-Tardieu zijn ontslag aangeboden. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. van 30 April tot met 6 Mei 1932. Geboorten: Johannes G. J. z.v. PieterJ, K. Groenenwegen de Borst. Huwelijken Franciscus Meijwaard, jm. oud 24 j. en Johanna A. Dank, jd. oud23j. Franciscus A. Bakx, jm. oud 27 j. en Cornelia H. Kivits, jd. oud 28 j. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag van 7—8 uur. Gym nastiek adspiranten K. en V. Donderdag van 8 9 30 uur. Gym nastiek beeren K en V. GEMENGD NIEUWS. Verkeersongevallen. Door een auto overreden en gedood Gistermiddag ongeveer 3 uur reden twee jongens op de fiets op de Konings- kade te 's Gravenhage tusschen Dieren tuin en KoningsbruEen van deze jongens begon met zijn fiets te slingeren en toen de bestuurder van een nade- rende autobus van de H. T. M voor hem wilde uitwijken, geraakte de andere jongen, de 14-jarige W. uit de Pink- straat te Scheveningen, onder den auto. Hij werd vrijwel op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Door een tram overreden en gedood Omtrent het ernstige ongeluk, dat gistermorgen, zooals gemeld, tegen 11 uur op den hoek van Noordwal en Prinsestraat te 's Gravenhage is ge schied, meldt men ons nog, dat het slachtoffer, de heer J. S. M wonende aan de Regentesselaan, door een tram wagen van lijn 2 is gegrepen en op slag gedood. Het lijk is naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Door een trein overreden en gedood. Vrijdagavond is door den trein, die om 23 u. 15 uit Enschede naar Hen gelo vertrekt, onder de gemeente Lonnekei de 20 jarige kapper van D overreden en gedood. BUITENLAND. Lebrun gekozen tot Fransch President. De Nationale Vergadering te Ver sailles heeft gistermiddag Albert Le brun, den voorzitter van den Senaat, tot president der Fransche republiek gekozen. Er waren 902 stemgerechtigden. Vol gens de officieele mededeeling van den uitslag hebben hiervan 826 afgevaar digden gestemd; 49 stemmen waren blanco of ongeldig. De verdere ver deeling der s:emmen was: Lebrun 633 stemmen Paul Faure 114 stemmen Painlevé 12 stemmen Cachin 8 stemmen. Albert Frangois Lebrun is op 29 Augustus 1871 geboren en is dus ruim 60 jaar. Zijn eerste opleiding ontving hij aan het lyceum te Nancy. Vervol gens bezocht hij de polytechnische Met Carborundum spaart U een belangrijk bedrag aan onkosten uit! Ovale Zeisensteenen Fl. 0.60, vervangen 100 meeltjes of zeisenscherpers Aanzetsteenen voor gereedschappen en messen, slijp werk op draaibanken Fl. 0 95 Kunnen als vijl worden gebruikt Keukenaanzetsteenen op blok Fl. I.IO, voor hakmessen, keukenbijlen, kortom alle huishoudelijk slijpwerk! Carborundumschuurpapier en -linnen voor alle industrie- en huishoudgebruik, in alle grof ten in voorraad! Dit Amerikaansche Carborundum heeft een afzet van millioenen dollars per jaar, aan de practische bruikbaar heid behoeven wij dus niets toe te voegen Fa. P. 7. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN, ANTON HOLTGREFE Grootestraat 261-263. - Tel. 72. - WAALWIJK. het geachte publiek van Tilburg en Omstreken voor het vertrouwen dat wij van hen genoten hebben. Reeds hon derden hebben met ons kennis gemaakt en wij zijn er van overtuigd dat ze allen tevreden naar huis zijn gegaan met een costuum uit zoowel wat kwaliteit als prijs betreft. Wilt U die voorkeur ook eens genieten Welaan bezoekt U dan ook eens ons magazijn. Onze prijzen zijn zeer laag, de kwaliteit zeerhoog U betaalt bij ons voor het allerbeste costuum met zijden-voering, paardehaar- bewerking den spotprijs van 22 galden. Jongenscostuums vanaf 3 gulden, Jongeheeren-costuums vanaf 7 gulden, Heeren Regenjassen, wollen gabardine, zijden-voering f 17 50, Heerenbroeken gestreept vanaf 1.60, Stofjassen vanaf 1.75. De allerbeste kwaliteit Manchesterbroeken f4.70. Manchester- Jassen, de allerbeste kwaliteit, 8 gulden enz. enz. Geen bluf maar komt U eens overtuigen Nljverstraat 16 bij de Molenstraat, TILBURG. P. S. Komt U per autobus of tram Wilhelminapark afstappen. Vraag naar de Molenstraat. 48156

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8