Fa.FWvanLIEMP" wmlwuk Bekenihnaliiil!. Meubels Hoiiandsci» Muiam Bebrs. !ïiiojl_- Timlin leunen Marktberichten. vervaardigen en repareeren flotaris Middelkoop verkoopen MANDEL IN LIKEUREN GEDISTILLEERD1 J. ECKER. eeJ Notaris Schreurs F ANNO 1682 TEL 173 Katholieke Illustratie. 66ste jaargang No. 32. Met de bekoorlijke voorplaat .Pink gterbruidjes in Tyrol", het fraaie sonnet van Ko de Haan «Op t Hei lig Pinksterfeest" en het pakkende verhaal van Patrick Cornelissen .Pink- sterzegen* wordt deze aflevering tot Pinksternummer gestempeld. Ing. E. Ritter wijdt een gedegen en rijk geïllustreerd artikel aan .Ontsluierd morgenland". Van den moord op het Fransche staathoofd vertelt de pagina .Frankrijk's President gevallen". Rosa Zagnoni Marioni schetst een fijn trekje van «De man ia den klokketo- ren", terwijl Johan Peerdeman .Lief de 's list" verhaalt. J. A. Ankel stelt ons voor de keuze .Luchtschip of reuzenvliegtuig?" .Uit de donkere kamer" brengt een lente prijsvraag en Tante Linavertelt .Voor de jeugd" van Herman, den Zwerver. .Van den vroolijken kant* wekt een lach bij het sluiten van deze periodiek, die als iedere week met zorg gekozen foto op allerlei gebied bevat, waaronder die van de Passiespelen te Erl al zeer mooi zijn. DRUNEN. Toen het 15 jarig zoontje van den landbouwer Th. v. D. met paard en kar uit den overlaat huis waarts keerde, begon bruintje die den ganschen winter op stal had geslaan overmoedig te worden en ging op eens aan het draven, wat spoedig overging in galoppeeren, zoodat de jeugdige menner de leiding geheel verloor. Zijn pogingen om het dier te kalmeeren werkten averechts, zoodat het paard op hol sloeg en holder den bolder het dorp kwam binnengerend. In blinde vaart belandde het gespan met een smak tegen den voorgevel van een huls, gelukkig juist naast het raam, waarbij het paard kwam te vallen en de verschrikte jongen van de kar werd geworpen. Wonder boven wonder had noch het paard, noch de kar, noch de jongen eenig noemenswaardig letsel bekomen. Het Kermisterrein alhier is druk bezet met allerlei kramen en vermake lijkheden, zooals bioscoop, stoomca- roussel, luchtschommel, kinderfiets, molen, vliegbommensporttent enz., zoodat jong en oud in overvloed ge legenheid geboden wordt voor amuse ment. Op de jongens-congregatie wordt Dinsdag 17 Mei een Matiné gegeven voor dames en heeren door de har monie der congregatie en zal het duo de Laat uit Tilburg een keurig opge steld program ten gehoore brengen. Hetzelfde duo zal na den middag optreden in het jongenspatronaat en des avonds in de meisjes congregatie, zoodat ook daar voor een gepaste' ontspanning is gezorgd. Door onzen Z.Eerw. heer Pastoor Qoossens is een verzoek gericht aan de parochianen van Drunen om een klein gedeelte van hun kermisgeld af te slaan voor het crisis—comlfé ten einde de vele hulpbehoevenden ook een extraatje te kunnen verschaffen, terwijl alle anderen feestvieren. Hiervoor zal met de Pinksterdagen de tweede schaal gaan in alle H. Mis. sen. Moge allen gehoor geven aan dit verzoek, dan zal dit offertje een der aangenaamste herinneringen achter. I aten aan de Kermisdagen van 1932. DRUNEN. Er zal met de beide Pink sterdagen in café Vissers een Matlnée gegeven worden door een jasz—band uit 's Bosch, met medewerking van den bekenden humorist H. v. Engelen uit Waalwijk. In café M.. v. d. Westen zal een Matlnée gegeven worden door 't orkest Windsor uit 's Bosch met als Humorist de heer Stokvis, terwijl ook In andere café's muziek gegeven wordt. Op verschillende plaatsen bestaat Dinsdag gelegenheid tot dansen, terwijl dan ook in café Elshout een uitvoering wordt gegeven met het bekende Duo Smink uit Rotterdam. DRUNEN. Verleden Zondag werd alhier een fiets gestolen. De dader bleef tot dusverre onbekend. Woensdag werd door de radio hetpolitie-bericht omgeroepen dat te De Bilt een Duit- scher was gearresteerd, in 't bezit van een rijwiel van dat en dat merk en nummer en vermoedelijk van dief stal afkomstig. De politie alhier constateerde dat een en ander klopte met het merk der hier gestolen flets en verzoekt den man in arrest te houden. Zli begaf zich direct naar De Bilt en trof daar het vermiste rijwiel. Een woord van lof voor hare activiteit. De gearresteerde bleek een Duitse zwerver, zonder papieren, die reeds een tiental jaren in tuchtschool en gevangenis had doorgebracht. ELSHOUT. Op len Pinksterdag zal de Kerk van af 5 uur geopend zijn en zijn de H. Missen om 6 8 10 uur, terwij op tweeden Pinksterdag de H. Diensten zijn om 6, 7, kwart over 8, half 1( half 11 uur. Dinsdag komen de H Families uit Loonopzand en Nieuwkuik CAPELLE. Voor de Ned Herv. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. hal drie op te treden de heer Kroon, gods dienst-onderwijzer te Tolberd. Maandag 2en Pinksterdag half tien leesdienst De Ned. Herv. Meisjesvereeni ging op Q. O. «Bidt en Werkt" alhier maakte j I. Woensdag per autobus een uitstapje naar Utrecht, waar o m. de Bondsvergadering werd bijgewoond in opgewekte stemming arriveerde het gezelschap 's avonds weder te dezer plaatse. Het muziekgezelschap .Kunstna Arbeid" heeft besloten deel te nemen aan het Zaterdag 18 Juni a.s. te Was pik te houden Festival. Het 2e elftal der voetbalvereni ging .Excelsior" neemt a.s. Maandag (2en Pinksterdag) deel aan de serie wedstrflden te Sprang, georganiseerd door NEO. Het le elftal speelt met Pinksteren voor den BVB-beker op het sportter rein alhier een wedstrijd tegen Longa III uit Tilburg. A.s. Zondag des namiddags uur hoopt voor de Ned Herv. ge meente a. d. Loonschendijk op te treden ds. Muhlnickel uit Waalwijk. Ds. W. Wesseldijk te Den Ham, beroepen-predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier was ook beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Ridderkerk, doch heeft voor dit laatste beroep be danki. CAPELLE. De postduivenvereniging .Nog Sneller" hield op 1 Mei een wedvlucht vanuit Mons. De uitslag was als volgt: 1—7 H. Vos, 2—12 J. van Oosterhout, 3—9—14 Th. Groeneveld, 4 L. Heurter, 5 L. Verduin, 6 M. Mesch, 8 A. Goedhart, 10 M. van Peer, 11 C. Groeneveld, 13 J. v. Beek. Eerste oyerduif L. Heurter. 2 eerst aangetoonde Th. Groeneveld. Uitslag wedvlucht Vilvoorde. 5 Mei. 1—4 v. Oosterhout, 2—11 N. Blom, 3 C. v. d. Schans, 5 H. Vos, 6—12 L. Verduin, 7 L. Heurter, 8—13 C. Groeneveld, 9 M. Ver duin, 10 A. Goedhart. Eerste overduif C. Groeneveld. 2 eerstaangetoonde H. Vos. Uitslag wedvlucht Noyon, 8 Mei. 1—2 H. Vos, 3—12 L. Heurter, 4—9 L. Ver- duin, 5—7 Th. Groeneveld, 6—13 A. Goed hart, 8 A. v. Beek, 10 C. Groeneveld, 11 M. v. Peer. Eerste overduif H. Vos. 2 eerstaangetoonde L. Heurter. Als een bijzonderheid dient vermeld dat onze dorpsgenoot de heer M. Mesch, lid van de postduivenvereeniging .Nog Snel ler" alhier, op het nationaal concours van uit Noyon. uitgaande van de postduivenver eeniging te Dongen, waarvoor een 450-tal duiven waren ingekorfd, den len prijs be haalde. Voorwaar een prachtig resultaat voor den heer Mesch en „Nog Sneller". VRI] HOEVE-CAPELLE. Qedurende de maand April werd op dit kantoor op de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 9507. terug betaald f 6551 86 VRIJ H.—CAPELLE. De bevesti ging van Cand. P. K. Keizer bij de Qeref. Kerk alhier zal plaats hebben 22 Mei. Als bevestiger hoopt op te treden Ds. Keizer te Rheden—Steeg WASPIK. Voor den herijk van maten en gewichten zal dit jaar zitting wor den gehouden in de voormalige open. bare lagere school op Woensdag 25 Mei a s. van 9—12 en 1—4 uur voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met een der letters A tot en met R en op Vrijdag 27 Mei van 9—11 uur de let. ters S tot en met Z. Op Woensdag 25 Mei a s. des namiddags 3 uur zal in het hotel van Iersel een algemeene vergadering wor den gehouden van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap «Klein Waspik". Aan de orde is: 1. Verkiezing van een voorzitter, wegens periodieke aftreding van den heer C. P Qljsman; 2. Vaststelling rekening over het dienstjaar 1930—1931. 3. Vaststelling begrootlng voor het dienstjaar 1932-1933. 4. Verzoek van het bestuur om zoo noodlg de uitvoering der werken in eigen beheer te kunnen doen. RAAMSDONK. Tot tijdelijk onder wijzer aan de R.K. jongensschool al hier ia benoemd de heer Jos. H. Ver vlossen, komende van Qeldrop. Op Vrijdag 27 Mei a s. wordt bij C. van der Plas om 2 uur een vergadering gehouden van Stemge- rechtige Ingelanden van het Waterschap «de Gecombineerde Aanwassen" en om 3 uur van het Waterschap «de Nieuwe Bultendijksche Hooipolder". In deze gemeente zijn de hier onder genoemde dagen aangewezen, waarop de bij de Winkelsluitingswet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur nietzullen gelden Nieuw- jaaisdag, Driekoningen, Tweede Paaschdag, Tweede Pinksterdag, O H. Hemelvaart. H. Sacramentsdag, de dag, die O H. Hemelvaart onmiddellijk voor. afgaat, H H. Apostelen Petrus en Pau- lus, Maria Hemelvaart, Maria Oeboorte, Tweede Kerstdag, O.L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, Verjaardag van H.M. de Koningin, de dagen, waarop binnen deze gemeente de jaarlljksche kermis wordt gevierd, 31 October, 24 Dec. en 31 December. De herijk van maten en gewich ten heeft dit jaar voor deze gemeente plaats te Raamsdonksveer In het Henricusgebouw op Zaterdag 21 Mei. Maandag 23 Mei en Dinsdag 24 Mei a s. RAAMSDONKSVEER. Dezer dagen is alhier een portemonnaie met inhoud gevonden. Terug te bekomen bij de Marechaussées. Met Ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tot chef-veldwachter der gemeente Raamsdonk W. B, F. H. LE Hane, thans, agent van politie le klasse te Delft. RAAMSDONKSVEER. Tot voorzitter van het bestuur der Chr. Scholen werd gekozen Ds. H. Guiltart alhier. len Pinksterdag hoopt Ds Quit- tart des v.m. om half tien op 't Veer en des nam. om 2 uur op 't Dorp op te treden; 2en Pinksterdag op half tien wederom op het Dorp. Naar we vernemen werd aan den heer de Bont als laagste inschrijver, voor f 360, 't schilderwerk der Midden standswoningen gegund. QEERTRUIDENBERQ. Aan de N.V. Tankfabriek alhier, is opgedragen het maken van 40 geëmailleerde tanks, voor rekening van de N.V. Hero te Breda. Woensdag jl. overleed alhier in het St. Agnesgesticht op 82-jarigen leeftijd de eerw. zuster Landoalda (in de wereld Oeertruda A. de Veer). Ruim 40 jaren was zij als liefde zuster in het St. Agnesgesticht werk zaam. Voor de Evangelisatie Eben Hae- zer hoopt 2en Pinksterdag a s. des v.m 9.30 uur voor te gaan de heer Schoon- deibeek. DUSSEN. F. K. v. Evert, Ned. Herv. predikant te Zoutelande, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Qem. alhier bedankt. LOON OP ZAND. Zaterdag 1.1. was hel feest In de zaal onzer harmonie «Concordia". Haar bestuur en leden ïerdachten met groote opgewektheid den schitterenden uitslag van hare deelname aan het Muziekconcours te driebergen op Hemelvaartsdag 1.1. Onder leiding van haar directeur den lieer A. Qroot werden twee zware meesterwerken en wel „Fingalshöhle" van P. Mendelssohn en «Meeresstilte und gliickliche Fahrl" uitgevoerd in de Superieure Afdeeling. En wel zóó meesterlijk, zóó onberispelijk dat aan «Concordia* het maximum aantal te behalen punten kon worden toegekend le prijs met lof der jury en directeurs- prijs. Daarbij verwierf onze harmonie n den wedstrijd der Eere—Afdeeling ook den len prijs. Daar zij eerst laat n den nacht terugkeerde werd dus Zaterdag 1.1. druk «gefeest". Er werden tal van toespraken gehouden, waarin hulde werd gebracht aan directeur, de kranige muzikanten en het bestuur, en waarbij de beste wenschen werden geuit voor den bloei van Concordia. De Mannenzangvereeniging «Ce- cilia" uit Tilburg gal Zondag 1.1. een keurig matirée in de zaal van den heer Fr. Aertsen alhier. Er werden een tweetal prachtige koorstukken gegeven en een drietal solo-stukken voor tenor en baryion. leidende heeren Beyloos en Schrij vens verwierven luiden bijval, vooral de eerste wist door zfln heerlijk geluld en geschoolde voordracht het talrijke publiek In vervoering te brengen. Met nog enkele humoristische voordrachten werd de middag-uitvoering tot groote voldoening der aanwezigen besloten. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 2 uur en Maandag (2en Pinksterdag) des voorin, half 10 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. Hoofd-er i kiespijf* MIJNHARDT'S POEDERS J SPORT. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zon dag, des voorin, half 10 en des nam. uur en Maandag (2en Pinksterdag) des voorin, half 10 in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Onder groote blijken van belang stelling van familie en vrienden vier de het echtpaar Christoffel Molen graaf en Maria de Bie j.l. Woensdag zijn gouden huwelijksfeest. Wij feliciteeren deze krasse oudjes hartelijk met dat heuglijk feit en wen schen hen nog vele jaren in goede ge zondheid toe. NIEUWS UIT HEUSDEN. H.E.C Maandag 2en Pinksterdag zal HEC een uitstapje maken naar Eindhoven, waar dan de wedstrijd PSV—Ajax bij gewoond zal worden. De leden wor den verzocht om uiterst 12 uur aan de Markt aanwezig te zijn, daar precies om 12 uur wordt vertrokken. Als de zomertijd is ingevoerd zal HEC beginnen met hare leden te trainen. De training die ruim drie maanden zal duren, zal bestaan uit 100 meter wedloop en 2x20 meter snelloop, 100 meter dribbelen met den bal tusschen paaltjes en 100 meter hardloopen met den bal, en koppen en doeltrappen, er zullen nog enkele andere dingen bijgevoegd worden, die doeltreffend zijn voor den voetballer. Voor deze training worden punten toegekend, en wel zoo dat de aspirant leden net zooveel punten zal kunnen behalen als de grooten leden. Vele prijzen zal het Bestuur aan koopen waaronder ook zullen behooren geheele voetbaluitrusiingen. In Augustas en September zal er een nederlaag—tournooi gehouden worden, om een gouden clubmedallle met 12 draagmedailles. hiervoor heb ben reeds ingeschreven Noad, Willem II Longa te Tilburg, BW en Wilhelmlna 's Bosch, en van enkele andere veree nlgingen wordt nog inschrijving tegemoet gezien, zoodat we dezen zomer verscheidene mooie wedstrijden te zien zullen krijgen. JULIANA. Maandag 2en Pinksterdag speelt Juliana haar laatste thuiswedstrijd voor de promotie tegen Oosterhout Onze geel—zwarten hebben geen kans meer op promotie en de talrijke sport liefhebbers welke de wedstrijden heb ben bijgewoond hebben kunnen con stateeren dat alleen door het spel altijd geen succes is te behalen en heeft de leiding der scheidrechters onze geel- zwarten de kans ontnomen, wat we zeer treurig is in zulke belangrijke wedstrijden. Hoewel het vooral voor de spelers welke de geheele competitie hun uiterste krachten hebben gegeven minder prettig is zoo de kans te zien voorbijgaan, vertrouwen wij dat onder onzen aanvoerder Wilhelm, weder met eensgezindheid zal worden aan gepakt en dan zal zeer zeker ook het eerlijk recht eenmaal zegevieren. Zoo moeten dan onze geel - zwarten in den strijd tegen den kampioen van 3 C Oosterhout, welke vereeniging over een hard werkende ploeg be schikt. Onze geel—zwarten zullen dus een sterken tegenstander tegenover ztch krijgen, daar Oosterhout moet winnen om nog kans te behouden voor de promotie. Dat zij er dan ook alles op zullen zetten is te begrijpen, temeer daar ook voor hen nog 2 thuiswed strijden te wachten staan. Juliana zal het du3 niet gemakkelijk krijgen en er staat dus een zware wedstrijd te wachten. Wij hebben wel vertrouwen in de Juliana spelers dat zij zich van het begin weer met volle geestdrift in den strijd zuilen werpen om te trachten de eerste overwinning in de wacht te slepen opdat de talrijke voetballiefhebbers welke Maandag wel weer op het Juliana—terrein aanwezig zullen zijn van'nspannenden wedstr^d kunnen genieten. Aanvang om half drie. voor het prachtig werk van 't behalen van het kampioenschap 1931 1932. Er is geen club In 't Zuiden was dien avond niet van de lucht! Om half twaalf werd deze prettige avond besloten. Zaterdag speelt SDO 1 teRen BSV 1 op de serie wedstrijd te geven door de Verg. NEO alhier. Waalwijk, 13 Mei 1932. Eieren 2—3 cent. Varkens f3.—f5.— Hardel druk. Heusden. 13 Mei 1932. Naar men ons mededeelt, zal de onlangs opgerichte R. K. voetbalclub P.S V, den 2en Pinksterdag haar veld nabij de groote brug openen met een onderlingen wedstrijd. Wij achten het ongewenscht en nergens dienstig voor thans terug te komen op een wedstrijd van 14 dagen geleden en ook het daarbij betrokken Incident. Belde zijn toen door onze redactie zelf besproken, wat wij meer dan voldoende achten. Wij geven ver slaggevers der respectieve vereenigin- gingen steeds gelegenheid de meening hunner eigen vereeniging over een wedstrijd weer te geven na dien wed strijd. Naplelten 14 dagen later achten wij uit den booze. Daarom schrappen wij 'n gedeelte van dtt bericht. Red. S.D.O.—Sprang. Woensdag 4 Mei kwam de voetbal vereniging SDO te Sprang in een feestvergadering bijeen, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap der Zaterdagmiddag compititie afd. I. Om circa 7.45 opende de voorzitter met 'n hartelijke speech de feestver- gadering, hierbij haalde spreker aan wat in deze twee jaren door de Ver eeniging SDO was bereikt, hoe in 't jiar 1930—1931 het kampioenschap was behaald, door van de 6 te spelen wedstrijden er 4 te winnen, één gelijk en één verloren. Thans nu in de lste BSV Besoijen mede aan de Zaterdagmiddag competitie deelneemt in de tweede afdeeling HVV en Ca- pelle 3 tot de Zaterdagmiddag com petitie toetraden werd het voor beide afdeelingen een verwoede strijd om het kampioenschap 1931 1932. En ook hier wist SDO 1 beslag op te leggen door van de 8 te spelen wed. strijden 8 te winnen, dus ongeslagen kampioen. Dit was dus werkelijkheid geworden, waar wij ééndrachtelijk naar hadden gestreefd. Het tweede elfial bezette de tweede plaats, voor want een mooie prestatie na eerst in 1930—1931 het kampioenschap te be halen; onze, zustervereeniging NEO eindigde als tweede en thans is het omgekeerd NEO 2 kampioen afd. 2 en SDO 2 op de tweede plaats. Voor SDO een prachtig succes. De avond werd verder gevuld met zang, muziek en voordrachten. Hierbij werd een heerlijk maal aangeboden AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, «Storm over Azië". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, «De getemde feeks". Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor alien. Liedertafel «Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel «Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel «Tot Bloei der Toonkunst". Zondag6en8'/au. Luxor Bioscoop, «Storm over Azië". Zondag 6 en 8l/2 uur, Witte Bioscoop, «De getemde feeks". Maandag 12 uur. Repetitie Lieder tafel «Oefening en Vermaak". Maandag 6 en 8'/a u. Witte Bioscoop, Harten in ballingschap. Maandag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop, „Bloed en zand". Gemengd Nieuws. Baby Lindbergh dood. Een neger zag een kindervoetje. Het lijkje werd door een neger ont dekt. Toen hij met zijn vrachtauto langs de straatweg te Hopewell reed, bemerkte hij op 3 K.M. van het huis van Lindbergh aan den kant van den weg een kindervoetje, dat uit een hoop bladeren stak. Hij stelde on- middellijk de politie hiervan in kennis, die het reeds in sterke mate tot ont binding overgegane lijkje door de kleeren als het kind van Lindbergh kon identificeeren. De baby was in een doek gewik keld alsof men het had willen begra ven. Een gat van de grootte van een 2'/a centstuk was in het voorhoofd. Lindbergh herkent het lijk van zijn zoontje. Lindbergh zelf heeft vastgesteld, dat het hemdje zelf van zijn zoontje was. Het kindje moet reeds geruimen tijd dood zijn geweest. Met de grootste voorzorgen werd het droevig nieuws aan mevrouw Lindbergh medegedeeld. Ofschoon zij trachtte zich goed te houden, was het toch niet te verwonderen, dat er een hevige uitbarsting van droefheid volgde, nu de spanning na zooveel weken op zulk een wijze werd opgeheven. Het lijkje afschuwelijk verminkt. De gerechtelijke lijkschouwing van het lijkje van d« baby Lindhergh heeft uitgewezen, dat de dood moet zijn ingetreden tengevolge van een schedel breuk, die ontstaan kan zijn door een slag, of doordat bet kind uit een auto is geworpen. In den schedel zit een gat, iets kleiner dan een gulden. De ontbinding is reeds zeer ver gevorderd. De oogen, de linkervoet en een deel van het linkerbeen ontbreken. Laatste berichten. Pleahilge Lbegrafenis v. d. Linden te Kaatsheuvel. Hedenmorgen half tien had de treurige plechtigheid der begrafenis van het zoo droevig om 't leven gekomen en veelbelovend jongmensch plaats in de parochiekerk van St. Jan, waarbij directeur met leeraren en leerlingen en wethouder Eibers als vertegen woordiger van 't Plaatselijk bestuur der R.K. H.B.S. en H.H.S. van welke hij een uitstekend leerling was, aan wezig waren om aller vriend, met zoo vele faraileleden en ingezetenen de laatste eer te bewijzen. Het was een droeve plechtigheid die op allen een zeer diepen indruk maakte, vooral was men zeer begaan met het lot der zoo diep getroffen ouders, broer en zuster. Hij ruste in vrede. R. K. Vereeniging van Ned. Leder fabrikanten. In de plaats van den heer Herman Verheijen, die de lederindustrie en de gemeente Dongen verlaat, om zich te Jtrecht te vestigen, is gekozen tot voorzitter van bovengenoemde ver eeniging de heer L. J. Uytendaal te *ijen, directeur der N.V. Lederfabriek ^Joord-Braband aldaar. Op het laatste Crisis-congres te s-Hage had hij reeds gelegenheid met tracht voor de leder—industrie op te tomen, zooals blijkt uit een elders opgenomen verslag dier vergadering. Vice-Voorzitter is de heer A. Verster te Gilze. De beschuldigingen tegen het concern-Miilier. Naar wij vernemen, is de accoun tant R. Heyne, die gistermorgen door de Haagsche politie is gearresteerd, ter zake van het verspreiden van den Open brief aan dr. A. G. Kröller, waarin o.a. een zinsnede voorkwam, welke beleedigend werd geacht voor den minister van justitie, gistermiddag in tegenwoordigheid van den officier van justitie, rar. Blok, alsmede den verdediger Tj. Mobach door den rechter-commissaris mr v ningen verhoord, waarna hi" onderteekenen van een Jv?1 waarbij hij zich verbond u verdere voor politie en justi»;^ digende qualifiers te onthoud., vrije voeten is gesteld. n» Landbouwer levend verbrand Gistermiddag is te Soer.n^ gem. Maasheeze, de ongeveer jarige landbouwer Bssch bij h I stoken van een mierennest |!f verbrand. Ernstig auto ongeluk bij Kaarden Automobilisten op den rljkswPo der Naarden zagen gistermiddag streeks 2 uur ter hoogte van d nemelkssloot een auto, die uit h 6 ting van Amsterdam kwam een' mortale maken en toen tót «til» komen. Zij vonden den autonmk half uit het raampje hangen met hP hoofdwonden. Een dokter, die snn, ter plaatse was, stelde vast da dood reeds was ingetreden. De automobilist, de heer Sternn bankier te Amsterdam en cor.su! raai van Perzië aldaar, had bèh hoofdwonden een schedelbreuk ge gen; zijn rechierbeen was gebro De linker achterband van den bleek lek te zijn, zoodat men ve derstelt, dat de auto hierdoor over kop is geslagen. De heer Stem was 40 jaar oud en sindseenlgei te Naarden woonachtig. WOE Brieve: frar Abonn France dit ADVERTENTIëN. Met leedwezen geven wij hiermede kennis van het overlijden van den Heer H. DE JONG, die gedurende 33 jaren met de grootste plichtsbetrach ting als hoofdboekhouder aan onze fabriek is verbon den geweest. Zijne nagedachtenis blijft bij directie en personeel in hooge eere. Directie N.V. Lederfabriek vh. v. Iersel, Wltlox Co. Waalwijk, 12 Mei 1932. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het van alle soortan tagen billijk tariaf. Bestellingen ANTONIUSSTR A AT 65. Aanbevelend, E' Ltcht| ioordig isns e :iijkl d; ig verl Toch teer o leenen Te Si oaand ;n con -ere a {partei wet marken, De bi een I leuwe inden, ilange Wij leken ebben gen t ;t bul i kleit ruchte ■oeten ilet lai K. V den en is at on oodtoe oogst terkge' Blijft :aan v in fijt te Drunen, 482C9 bericht, dat de namens den Heer LAMB. VISSERS te Drunen e.a. in velling staande onroerends goederen, zijn ingezet als volgt: Koop 1 Koop 2 Koop Koop Koop Koop Koop Koop 8 Koop 9 op f 1600.- op f 2125.- op f 260- op f 2500- op f 100. op f 1600.- op f 550.- op f 40 - op I 75 Toeslag heeft plaats op Dinsdag 24 Mei 1932 des avonds 7 uur precies ter herberge van Wed.. MART. VISSERS te Drunen. te Capelle, zal op Zaterdag 21 Het a.s. ten verzoeke van den heer C BRAAT te Made, om contant geld in het openbaar EEN PARTfj NIEUWE er. wel: N.m. 2 uur bij J TREFFEN te Vrijhoeve-Capelle N.m. 4 uur bijj VLOEIM/S te Waspik, komende bij eerstgenoemde r kooping een partij deurflfr van Tegen raif uu pende ach ov acht. G erend aenning lit het pannin «en na; Gc tijd!, Toen dimlacl oor se: rust. Onde rroevig laar d( lij het 'innent aiddell ticharc reid. E lij Geo fok zii arop r g; ilnen ar zi wen h aa; in z< TERRAZZO-. BETON- en HOUTQRANIET VLOEREN, TERRAZZO QOOTSTEENE Alle maien uit voorraad lever betonschuttinqen. Voor Waalwijk en O.tstreken boodschappen en bestellingen zorgen Café «De Korenbeurs* Markt, Waalwijk. Doos <*5ct Perstuk 8ct. r-Tkl Bij Uw drogist.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10