1 WESTERIAKEN s laenli leien Hoepohhen. EEN BEERENBOIS AUTO-BANDIETEN. I Men eische bij elk stuk eigen fabri- kaat ons bekende fabrieksmerk: f !.L_EE. Zwarte letters op zilveren veld, ^ke^/mvaalwukJ en voor elke order en betaling en voor elke leverantie of werkzaamheid v. d. N. V. K. E. M. I. de handteekening HARRY PIEL. ZORGT STEEDS op Uwe uitstapjes naar titiüMüdliUMbWi MOSTERD AZUNEN TAFELZUREN SLA-OLIËN TE KOOP Zondags geopend van 9 tot 'I uur. i if i I hi 8 J voor de belangstelling bij ons 12'/a-jarig bestaan ondervonden. Wij hopen het fw IvSSfV 03« «wlIJK^Bv CrilCilvK vertrouwen dat onze zaak meer dan 60 jaar bij allen genoten beeft door onze uitbreiding en door onze aanpassing en door betere bediening steeds meer waard te zijn. Het is gelukkig al enkele jaren bewezen dat men voor qualiteit en prijs niet naar Brussel of Parijs behoeft te gaan. Elke stijl en afmeting met elke passende stoffeering wordt U door bekwame hand geleverd. N.V. K.E.M.I. van personeel meer en meer onnoodig en ongewenscht. Dinsdag j.l. vonden we in een der groote dagbladen een advertentie van een Amsterdamsche automatiek. .Waarom" zoo werd daarin aan het publiek gevraagd „waarom zoudt ge u nog ergeren aan slechte bediening, dure prijzen en hooge fooien? Oaat liever naar auto matiek." Welk een verlokkend beeld 1 Men bedient zich vlug en behoeft geen fooien te geven; kellners en bedien- meisjes worden overbodig. De machi nes hebben de menschelijke werk krachten uit fabrieken en werkplaatsen verdreven, de automatieken zullen straks het leger van bedienend per soneel de straat op jagen. Men vindt de ingenieuze apparaten nu nog slechts in lunchrooms en des avonds, als de winkels zijn gesloten, langs de straat, maar als het publiek er eenmaal aan gewend is, het gemak en „voor deel" er van heeft leeren waardeeren, waarom zou het dan op den dag en overél geen automatieken gaan begee- ren Waarom zou een patroon zich nog de besognes van bedienend per soneel op den hals halen, als een automatiek het goedkooper en vlugger en voordeeiiger doet?" „Het gaat alles kwiek in de auto matiek" heet het slagwoord. Inderdaad, het personeel vliegt straks vlug de straat op en het leger van werkloozen zal worden uitgebreid, 't Oaat alles reuze—kwiek, maar wie zullen straks nog kunnen kóópen in de automatiek, als de maatschappij zich tot den chaos toe heeft gerationaliseerd De middenstander wordt beschermd, maar zijn bestaan wordt ondermijnd. Wat wij dan zouden willen ?"Van een journalist verwacht menè dat hij in een artikel niet uitsluitend misstanden zal weten bloot te leggen, maar ook een remedie zal weten aan te geven. We kunnen In dit geval echter slechts erkennenwe weten niet, hoe het zou moeten. Bij de behandeling van de Winkelsluitingswet las minister Ver schuur een briet voor van een winke. lier, vader van acht kinderen, die den minister smeekte om spoedige invoe ring van de wet, opdat hij tenminste des avonds na 8 uur nog iets aan de opvoeding van zijn kinderen zou kun. nen doen en zijn vrouw tijd zou heb- ben om wat kleeren te verstellen. We verstaan den nood der winkeliers, die elkaar door een begrijpelijke, maar noodlottige concurrentie uitbuiten. We zouden ze zoo graag geholpen zien, maar met de automatiek, als die ge duld wordt, zal het bestaan van vele duizenden heel kwiek erg ziek worden. BUITENLAND. Nieuwe fabrieken in Engeland. Een van de gevolgen van Engeland 's overgang tot het protectionisme is de vestiging in Engeland van fabrieken van ondernemingen die vroeger hun producten uit het buitenland invoer den. Volgens de Londensche Kamer van Koophandel zijn de laatste maan den ongeveer 100 nieuwe fabrieken gevestigd, waarvan een dozijn door Engelsche importfirma's, die nu zelf de artikelen fabriceeren die zij vroeger importeerden. De meeste nieuwe fa brieken bevinden zich in den omtrek van Londen. Het zijn 27 Duitsche, 15 Nederlandsche. 15 Amerikaansche, en even zooveel Tsjechoslowaaksche en Oostenrijksche ondernemingen en een Deensche. Oceaan.vlucht door vrouw' alleen. De bekende vliegenierster Amelia Earhart is heden om 19 uur 16 Green wich tijd van het Taterborou-vliegveld in New Jersey naar Harbour Grace gestart, van waar zij alleen den Atlan- tischen Oceaan wil oversteken naar Europa. Dit zal de eerste Oceaanvlucht worden door een vrouw alleen onder nomen. BINNENLAND. Hulpverleening aan de melkveehouderij. Van officieele zijde wordt gemeld, dat de regeering voornemens is om, wanneer het thans aanhangige wets- regelen tot hulpverleening aan de melkveehouderij, tot wet wordt ver heven bij alsdan te treffen regeling rekening te houden met de hoeveel heden boter, die reeds In koelhuizen opgeslagen zijn of opgeslagen zullen worden. Deze hoeveelheden zullen dan in bedoelde regeling worden betrok ken. zoodat het opslaan van boter In koel- en vrieshuizen geen extra risico voor de belanghebbenden oplevert, in afwachting hiervan en ter aanmoedi ging van het opslaan van boter heeft de regeering besloten, dat de kosten van opslag en bewaren van boter in koel- en vrieshuizen door haar vergoed zullen worden, zoowel voor wat aan gaat de reeds aanwezige voorraden, alsook tot nader order voor alle voor raden, die nog opgeslagen zullen worden. Ter voorkoming van prijsop drijving van de koelruimten is dit besluit, hetwelk reeds Dinsdag j I, genomen werd, eerst gisteren bekend gemaakt. VERKEERSLESSEN VAN DEN A.N.W.B. 10e Les. Verkeer van rechts gaat voort fc; In de achtste les hebben we al ge leerd, dat het verkeer van rechts den voorrang heeft. Die regel is gemaakt omdat op een kruispunt voertuigen of fietsen, die van verschillende kanten komen, niet tegelijk kunnen passeeren. De wielrijder op het linker plaatje doet het dus goed; hij laat de groen- tekar, die van rechts komt, passeeren en hij is daarvoor van zijn fiet9 ge stapt. Dat kan niemand anders zijn dan slimme Jantje en het meisje, dat op het trottior staat te wachten tot ze veilig kan oversteken, i9 natuurlijk weer zijn verstandige zusje Eulalia. Op het rechter plaatje doet Piet op zijn fiets het verkeerd en hij komt leelijk in gevaar. Zijn voorwiel heeft al een trap van het paard beet en het is zijn eigen schuld als hij een onge luk krijgt, want hij had den ander moeten laten voorgaan. Soms zijn de straten of wegen bij een kruispunt of hoek zoo smal, dat het moeilijk is bijtijds te zien, of er van den anderen kant ook iets aan komt. Daarom zal een voorzichtige en ver standige fietser, chauffeur of voerman in zoo'n geval zijn vaart minderen en het kruispunt langzaam naderen, zoodat hij dadelijk stoppen kan als dat noodig is. Sommige menschen laten het ver keer van recht9 wel voorgaan, maar blijven op hun fiets zitten, hoewel ze bijna stil staan. Dat kan gevaar op leveren, want met het voorwiel moeten dan allerlei bewegingen worden ge maakt om het evenwicht te bewaren en daardoor worden dan weer ande ren gehinderd. Acrobatiek op de fiets is altijd gevaarlijk. Menschen met lange beenen kunnen met één voet op den grond stil staan en toch op het zadel blijven zitten en kunnen dan dadelijk weer doorrijden als de ver keersagent het teeken geeft, maar wie niet zulke lange beenen heeft, doet beter af te stappen. Je zit er gauw genoeg weer opl RECHTZAKEN. Bestolen. M. Ryken uit Vrijhoeve-Capelle had aan zijn auto een electrischen hoorn, ter waarde van 17.Op 19 April par keerde hij te Oss, waar een 18-jarige jon gen uit Dreumel, genaamd A. v. B. den hoorn brutaal van de auto schroefde en er mee vandoor ging. De eisch wegens diefstal luidde tegen BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 13—20 Mei. Geboren: Wilhelmina C. M. dv. J. C. Pullens -en W. Duijvekam. Pe trus A. zv. M. W. van der Heijden en M. C. van Brunschot. Goverdina E. M. d.v. B. Hornes en P. de Folter. Marinus P. zv. A. C. van Brunschot en A. Werde. Cornelia J. M. d.v. A. van den Broek en J. M. van Muile- kom. Henrica J. W. dv. F. A. Klerx en M. J. van Daalen. Johan na J. M. dv. J. P. Korthout en E. Mi- chielsen. Overleden: P. Leijtens 63 jaar. Huwelijksaangiften: J. J. v. Oers 29 jaar en A. M. Thijssen 27 jaar bei den alhier. Huwelijken: J. van Wel 26 jaar te Tilburg en A. F. Maas 25 jaar alhier. C. Lammers 32 jaar en J. M. Reus 33 jaar beiden alhier. W. A. Klijn 29 jaar te Tilburg en M. J. de Vries 24 jaar alhier. J. J .Klijn 28 jaaT te Oudheusden en M. G. v. d. Heuvel 24 jaar alhier. Ingekomen: G. J. en J. v. d. Woeij van Amsterdam. J. A. Verschuren van 's-Bosch. VertrokkenC. M. Leijtens naar Tilburg. At. Mann naar Dord recht. M. de Gouw naar Loonop- zand. M. J. A. van Bokhoven naar Winssem (Ewijk). Th. J. van den Heuvel naar Vught. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Adrianus J. M. zv J. H. G. Waal wijk-Donkers. Wilhelmus Hendri- kus Marinus zv H. A. L. de Vries-v. Gehuwd Gerardus W. Hendrikx, 23 j. en Cornelia J. Sneijers, 19 jaar. Overleden Geertruida M. A. de Veer, 82 jaar. Gevestigd Anna C. Th. Jooren, van Zwijn- drecht. P. E. Wildschut en gezin, van Haarlem. Wilhelmina M. J. Wanders, van Duiven. Anna M. Winters, van Tilburg. Johanna M. Joosen, van Breda; Johannes F. Snijders, van Raamsdonk. Wed. F. Bakx, geb. van der Ven, van Raams donk. Petrus Brouwers, v. Hoeven. Vertrokken Frederika J. Waasdorp, naar Bus- sum. Hendrikus Ros, naar Ooster- houl. Maria C. A. Daanen, naar Cuijk c.a. Johanna P. van Alen, naar Rotterdam. Jeanne I. C. Dek kers, naar Tilburg. Cornelis Ho- nout, naar Waalwijk. Gerardus P. M. F. van Lammeren, naar Breda. Cornelis A. Goossens en gezin, naar Raamsdonk. ADVERTENTIëN. ONDERTROUWD; Johannes J. van Oers en Adrlana M. Thlfssen. Waalwijk. 19 Mei 1932. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Zuster betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. 48229 FAMILIE DE KORT. Burgemeester en Weihouders van Waalwijk MAKEN BEKEND, dat het kosteloos Inenten tegen Koepokken zal plaats hebben op Woensdag 25 Mei, nam. 5 uur, in de R K. Jongensschool te v.m. Besoljen. Donderdag 26 Met, nam. 5 uur, in het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk. Vrijdag 27 Met, ham. 5 uur, In de R. K. Bewaarschool Qrootestr. 244a te Waalwijk. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk: E. MOONEN De Secretaris J. VAN MIERLO. N. B. De ouders worden ver zocht hun trouwboekje mede te brengen. 48242 thans bewoond door den Heer jac. van Drongefen. staande in de Kom der gemeente Vrijhoeve- Capelle. Een gedeelte der koop som kan als eerste hypotheek op het pand gevestigd blijven. Dagelijks te bezichtigen, be halve Zondags. Te bevragen btj48234 FAMILIE G. BOTH, Waalwijk. Besoijenschestraat 41 A. Zaterdag 8 uur Zondag 6 en 8uur brengen wij het schitterende filmwerk Sensatloneele avonturenfilm In 10 acten. HOOFDROL EN REGIE48232 Achtervolging der bandietenGevecht in de onderaardsche schuilplaats! Het in de lucht laten vliegen van een ver borgen spelonk waar HARRY PIEL gevangen zit11 Het zijn momenten van adembenemende spanning, De beste Harry Piel film van het seizoen I! W TOEGANG 16 JAAR. Heide, Roestelberg e.d. voorzien te zijn van eenige pakjes onzer heerlijke TOERISTENCAKE. Ze is steeds versch en blijft altijd malsch, daarbij zeer voedzaam en smakelijk. De prijs is slechts 20 cent per pakje van 5 stuks. Gebruikt ook 9teeds onze reclamekoekjes a 20 cent per half pond. Janhagel 25 cent per half pond. Fijn gekrulde Speculaas 25 cent per half pond. Steeds Versche Eierkoeken 10 stuks voor 25 cent. Heerlijke Engel sche Room- caramels 15 cent per ons. Kent U onze Choc. Oublies reeds? Ze kosten slechts 16c p.ons Wilt U iets lek. kers en toch goedkoop bij de thee, probeer dan een9 onze Triumph Toffée's a 10 c. p 12 stuks I 1 I I I f p I 'I li i. iV L MEUBELINDUSTRIE J Uitspraken: M. W. te Sprang-Capelle, op verboden terrein gefietst, 1.boete; A. P. R. te Sprang-Capelle, alsvoor, 1.boete; f E. J. v. C., aannemer, Rosmalen, aan- j rijding door schuld, 15.boete, subs. I 10 dagen hechtenis. Grootvader. C. C., 56 jaar, schoenmaker te Tilburg, is 'n echte pimpelneus. En 't is zoo erg met hem, dal hij niet meer weet hoe dik wijls hij al veroordeeld is, wegens open bare dronkenschap. In Waalwijk was hij door den Kantonrechter veroordeeld tot 3 weken hechtenis en 6 maanden opzen ding naar de Rijkswerkinrichting. „Schanslooper" te worden, daar deinsde hij van terug, al had het groot ste verdriet in het gezin jaar in jaar uit niet den minsten invloed op den egoïst uitgeoefend. Hij kwam van zijn vonnis in hooger beroep en had de hulp ingeroepen van de reclasseering die over hem rappor teerde. Verdachte had zich aangesloten bij de Ceheelonthoudersvereeniging en hij had er een briefje van. Alsof het briefje het geneesmiddel was en het bewijs voor de beterschap. Trouwens de pimpelneus wist niet eens waar hij lid van geworden was. En hij zeurde: Toe nou, mijnheer, pro beer het nog eens met me. De mensch is zoo zwak, mijnheer, en het was van louter vreugde, dat ik er weer af geraak te. Ik was grootvader geworden en ging toen naar Loon-op-Zand, om vnaar den kleine te kijken en ging hem met m'n zoon „aangeven". En toen ben ik dron ken geworden, mijnheer! en hij beves tigde nog eens „dat de mensch zoo zwak is". De veldwachter van Loon-op-Zand als getuige gehoord, wist niet veel uit het leven van den grootvader, die 10 jaar geleden vanuit Loon-op-Zand naar Til burg was gaan wonen. Ik heb een ouw vrouwke, klaagde de man. En die moet toch den kost hebben.. Daar had je nou eerder aan moeten denken, man, dan had je heel wat ver dronken dubbeltjes voor je vrouwke kunnen besparen, aldus de president. Toe nou, mijnheer, ik zal 't nooit weer doen. Niet voor je vrouwke, maar om van de straf af te komen, oordeelde de pre sident. En de mensch is toch zoo zwak, zegt ge zelf, hé? De eisch luidde bevestiging van het vonnis, 3 weken hechtenis en 6 maan den opzending. Uitspraak 2 Juni. Stationsstraat 83. Min. Loeffstraat 59 e. 48237 Huwelijksvoltrekking Donderdag 16 Juni in de Parochiekerk van den H. Clemens des v.m. te half tien uur. LUXE BROOD;BESCHUIT-EN

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 2