I Heeren Loieriiseelen J. REUS J. ELEKAN et Waarschuwing 1 Trouwkaarten of Trouwbrieven De heer Nuijten meent, dat men niet tol de begrooting behoeft te wachten, nu het winstcijfer van het slachthuis reeds vaststaat. Hij acht dit een aan gelegenheid op zichzelf, die niet lot de begrooting, als er toch al zooveel te behandelen is, behoeft te wachten. De heer Roxs zegt, een bestuurslid van de slagerspatroons gesproken te hebben, die het niet bezwaarlijk vond tol de begrooting te wachten. Nadat de Voorzitter nog eenige toelichting heeft gegeven, brengt hij hel voorstel van B. en W. om de be handeling van dit punt tot de begroo ting uit te stellen in stemming, het geen met 11 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. Alleen de heeren v. d. Waerden en Nuijten stemden tegen. Blanke Wiel. 4. Alsvoor omtrent aanwijzing eener nieuwe stortplaats voor vuil van de gemeente-reiniging. (Zie prae-advies in ons blad van Woensdag). Ter aanvulling van het prae-advies wil de Voorzitter er nog voor waar schuwen in dezen tijd geen dure stok paardjes te gaan berijden. Bij het be zoek dat de Voorzitter met den gem.- secretaris aan het Dept. van Finan- ciën heeft gebracht, heeft men hem medegedeeld, dat de belastingen in sommige gemeenten nog niet de helft van de raming hebben opgebracht. Wat onze gemeente betreft, meende de inspecteur destijds te moeten aan nemen, dat de inkomsten wel 10 zouden terugloopen. Dat was voor hem ook maar een sprong in het duister. Voorzichtigheidshalve namen B. en W. toen aan, dat de inkomsten wel 20 pet. zouden terugloopen en nu blijkt uit de voorloopige raming dat ze nog minder zullen zijn. Men zal er rekening mee moeten houden dat voor 1933-1934 door het sterk terug loopen van het belastbaar inkomen 't maximum aantal opcenten op de fondsbelasting nog niet voldoende zal zijn en misschien verhooging der per- soneele belasting of wijziging der klas- sificatie voor de fondsbelasting in de 2e of 3e klas hiervan het gevolg zal zijn. Het college van B. en W. heeft reeds geruimen tijd overwogen op welke wij ze bezuiniging op de begrooting zou te vinden zijn, maar dat is buitengewoon moeilijk. In geheime vergadering zal de Voorzitter straks hierover nadere bijzonderheden onder de aandacht der leden brengen. Het zal niet te vermij den zijn dat vitale belangen zullen worden geschaad en billijke verwach tingen den bodem zullen worden inge slagen om noodzakelijke bezuiniging door te voeren. Spr. wil thans reeds op een en ander wijzen om het vraag stuk van de vuilstorting in den Blan ken Wiel niet alleen te bekijken uit esthetisch oogpunt, maar daarbij vooral den finantieelen factor te over wegen. De 1500.die hier in het geding zijn, maken straks misschien 3 opcenten uit van de fondsbelasting. De heer Pullens zegt, dat het hem verwonderd heeft, dat in de moti veering van B. en W. alleen van de z.g. Lotjes gesproken wordt. Inder daad zijn de daartegen aangevoerde bezwaren van beteekenis te achten. Maar waarom halen B. en W. de beide wielen over den Dijk niet aan, waarop spr. in de vorige vergadering de aandacht heeft gevestigd, als zijn, de bijzonder geschikt voor deze vuil storting. Daarmede zouden alle bezwa ren ondervangen zijn. Er loopt een goede weg heen, die de boeren al jaren berijden en de eigenaars zouden het heel graag zien, dat ze gedicht wer den. Kosten zijn hieraan dus niet ver bonden en wat het bezwaar van moge lijken hoogen waterstand betreft, dat komt slechts zeer zelden voor en dan zou men er wel even iets anders op kunnen vinden. De heer v. Haren zegt, dat de finan- cieele bezwaren voor hem reeds vol doende zijn om het voorstel van B. en W. te steunen. In de vorige vergade ring heeft hij ook reeds betwist dat hier van schending van natuurschoon sprake zou zijn. Hij zet nogmaals uit een wat algemeen onder natuur schoon wordt begrepen, om dan aan te toonen, dat de Blanke Wiel juist van alle natuurschoon gespeend is, omdat alle factoren die dit plekje moesten stempelen tot een stukje na tuurschoon, ontbreken. Hij ziet het als een kuil met vuil water, waar geen levend wezen in verblijven kan dan 'n hoop kikvorschen en ratten. De inge zetenen deponeeren er soms een die- rencadaver en een oude stroozak in en verder ziet men er wat roestige lijm en verfbussen ronddrijven. Spr. is er van overtuigd, dat de bevolking van Baardwijk den Raad dankbaar zal zijn, als dat gat zoo spoedig mogelijk wordt dichtgegooid. Het is voorgesteld of zoo'n waterpartij een mooie onder breking zou zijn van een eentonige huizenrij, maar kan men nog een gril liger wijze van bebouwing aanwijzen dan daar in Baardwijk? Evenmin als spr. het in Waalwijk op zijn plaats zou achten om de huizenrij te onder breken door er wat kuilen te graven met wat eendengroes en kikvorschen er in, evenmin kan hij dat in Baard wijk mooi vinden. Voorzitter. Dat is wel een heel ander geluid De heer Spijkerman merkt op dat moeilijk is aan te geven wat zooal on der natuurschoon is te verstaan. Dat kan men niet aangeven, dat moet men aanvoelen. Op gezag van andere men- schen die dit een mooi plekje vonden, heeft spr. zich ook voor het behoud daarvan uitgesproken. Maar zou er dan geen oplossing te vinden zijn door de wielen over den dijk als stortings plaats aan te wijzen, zooals de heer Pullens voorstelde? De Voorzitter zegt dat de vuilniskar j wel die weg over den dijk berijden kan, maar voor de groote wagen met vier wielen is het zeer moeilijk. Ook blijft het bezwaar bij hoog water nog bestaan. De heer Spapens vraagt of het vuil niet langs op de havenkade gestort kan j worden, doch de voorzitter zet uiteen dat de gemeente dan eerst dure per- ceelen zou moeten aankoopen. I De heer Eibers betoogt dat de Blanke j Wiel van 3 eigenaars is, n.l. de Oost- zijde van Klerks, middenin van de ge- meente en Westzijde van v. Heesbeen. Wanneer Klerks en v. Heesbeen nu plezier hebben om die wiel, zoover hij van hen is, vol te gooien, dan houdt de gemeente middenin nog een kuil over zonder eigendom langs de kanten, zoo dat zij er niets meer van maken kan tenzij ze die gronden ging aankoopen. In een der wielen over den dijk is bo vendien een afwatering die in stand moet blijven. Gaat men die wiel dicht gooien dan moet er met een dam op deskundige wijze een vrije waterloop gemaakt worden, wat veel kosten zal I meebrengen. De heer Nuijten vindt de argumenten van B. en W. niet sterk. De vuilniswa gen kan z.i. best over dien weg rijden. Het volgooien van den wiel door de andere eigenaars kan verboden wor den. De heer Smolders onderstreept nog eens de bezwaren reeds door den heer Eibers naar voren gebracht. Het zou tenslotte slechts uitstel van executie zijn. want na 1 jaar zouden de wielen over den dijk vol zijn. De noodzake lijkheid om de bewuste 1500 te be zuinigen toont hij aan met te wijzen op den finantieelen toestand der ge meente. De werkloosheidszorg vordert op de huidige basis reeds 40.000. De heer Pullens meent dat de geop perde bezwaren geen steek houden. De weg acht hij goed met den grooten wa gen berijdbaar, waar noodig kan wel een beetje sintels gestort worden. Die waterloop die open moet blijven is met de vele werkloozen waarover de ge meente beschikt in enkele dagen klaar. Die bezuiniging van 1500 wordt met spr.'s voorstel even goed verkregen, daar die alleen noodig zouden zijn als de z.g. Lotjes werden aangewezen. Ook de 300— voor een afrastering die B. erf W. voor de Blanke Wiel)vragen, zouden dan bespaard kunnen worden. Z.i. kan het zonder kosten gevonden worden dat Baardwijk van die vuile boel langs de straat verschoond blijft. Dat de wielen over den dijk in een jaar volcegooid zouden zijn. ontkent hij ten sterkste, daar een er van, het moeras meegerekend, van groote uitgestrekt heid is. De heer Smolders heeft zulks van den gemeente-bouwkundige vernomen, die hij wel zoo goed op de hoogte acht als den heer Pullens. De heer Spapens zou willen voor stellen om met het storten in den Blan ke Wiel te wachten tot eerst die twee over den dijk gedicht zijn. De voorzitter wijst nogmaals op de bezwaren die hij daartegen heeft en brengt het voorstel van B. en W. om den Blanken Wiel als stortingsplaats aan te wijzen in stemming. Het wordt met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Vóór stemden de heeren Passier, v. Haren, Spapens, Smolders, Eibers, Roxs, v. Driel en Klijberg. Tegen de heeren v. d. Geld, v. d. Waerden, Spijkerman, Nuijten en Pul lens. 5. Voorstel tot verleening eener subsidie van 50.aan de vereeni- ging „Ons Ambachtsonderwijs voor Waalwijk en Omstreken"-alhier. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Initiatief-voorstel. f». Initiatief-voorstel van de raads leden Nuijten en 5 anderen, inzake toe passing eener tijdelijke korting op jaarwedden van 't gemeentepersoneel. (Zie schrijven van den heer Nuijten c.s. in ons blad van Woensdag j.l. af gedrukt.) De voorzitter meent dat men dit ini tiatief-voorstel van tweeërlei gezichts punt kan beoordeelen. Legt men den maatstaf aan van diegenen die meenen dat het besluit inzake de salariskorting in de vorige vergadering op wettelijke en ordelijke wijze is genomen, dan kan het oordeel niet anders zijn dan dat het ongepast is te trachten dat ongedaan te maken. Daarmede zullen ook ver schillende onderteekenaars het naar spr. meent eens zijn. Een besluit moet een besluit zijn, als men daar niet meer op rekenen kan, dan kan er van een ordelijk bestuur eener gemeente geen sprake zijn. Daar zijn onderteekenaars die ook vroeger er op gestaan hebben dat eenmaal genomen besluiten ook ge handhaafd en uitgevoerd werden. Men kan het ook beschouwen van den kant van diegenen die meenen dat in de vorige vergadering een onregelmatig heid is gepleegd. Als voorzitter van den raad heeft spr. een officieele functie en gezag. Wanneer zijn meening nu niet strookt met de meening van den raad en langs minnelijken weg komt men niet tot overeenstemming, dan kan zijn gezag alleen gecorrigeerd worden door een hooger gezag, in dit geval door Ged. Staten. Toen de heer Nuijten spr. eenige dagen na de vorige vergadering op- belde en als zijne meening ie kennen gaf dat er tegen een artikel uit de gemeentewet gezondigd was heeft hij hem gezegd dat hij overtuigd was goed te hebben gehandeld en geadviseerd om zich tot Ged. Staten te wenden om een uitspraak in deze. Daartegen had $pr. geen bezwaar en hij had gehoopt dat de heer Nuijten dat ook gedaan zou hebben. Had de voorzitter dan werkelijk het wetsartikel verkeerd toegepast, dan was dit initiatief-voor stel niet noodig geweest, want dan was het besluit ongeldig en moest het punt opnieuw in behandeling komen. Om nu een princlpieele uitspraak uit te lokken doet spr. het voorstel om deze kwestie tot de volgende ver gadering aan te houden, teneinde de iniatlefnemers In de gelegenheid te stellen zich bij het college van Ged. Staten te vergewissen of hier een on regelmatigheid heeft plaats gehad en dus het genomen besluit al of niet wettelijk is genomen. Spr. wil zijn voorstel, als zijnde een voorstel van orde, het eerst behandeld zien, zoodat de raad zich eerst a'leen heeft uit te spreken over het al of niet uitstellen van dit punt. De heer Nuijten zegt de meening van den voorzitter niet te kunnen deelen. Inderdaad hadden de leden zich hierover tot Gjd. Staten kunnen wenden, maar zij hebben toch ook het recht om initiatief-voorstellen in te dienen zonder Ged. Staten daarin te kennen. Had spr. zich tot Ged. Staten ge wend dan had hij in het geding moeten brengen het bewuste art. 58 en rekening houdend met art. 126. 2e lid, zich tevens ook tot de Kroon moeten wenden. Maar waarom het zoo omslachtig ver te gaan zoeken Daarom is het initiatief-voorstel ge daan om het raadsbesluit van de vorige vergadering in te trekken, omdat toen gehandeld is in strijd met art. 58 en er misvattingen hebben plaats gehad. Spr. is er dus niet voor om eerst een groot lichaam als Ged. Staten in het geding te betrekken. Hij zou gaarne zien dat de Voorzitter diens voorstel introk en spr. gelegenheid gaf, nader uiteen te zetten, waarom het initiatief—voorstel werd gedaan De Voorzitter merkt op dat de heer Nuijten om de kwestie heendraalt. Spr. heeft vooropgesteld dat, als het besluit op wettige wijze genomen is, het niet aangaat te trachten zoo'n be sluit te ondergraven; dan moet het gestand worden gedaan. Men moet eerbied hebben voor gevallen beslis singen ook al is men daardoor teleur gesteld. Was het besluit in de vorige vergadering met grooter meerderheid genomen dan zou de heer Nuijten er misschien niet op teruggekomen zijn, maar nu speculeert hij er op dat het met één stem meerderheid is aange nomen, dus een dubbeltje op zijn kant was. Daarom waagt hij thans een po- ging om een ander besluit er door te krijgen. Als men daarvan een gewoonte ging maken werd het besturen van een gemeente onmogelijk gemaakt. De heer Nuijten protesteert er tegen dat hij gespeculeerd zou hebben zoo als de Voorzitter hem toeschrijft. Hij heeft gewoon gebruik gemaakt van een recht dat den raadsleden is toegestaan en dat de Voorzitter hem wei niet be twisten zal. De heer v. d. Waerden zegt tegen deze kwestie ook geheel anders aan te kijken dan de Voorzitter. Hij had ge dacht dat deze het apprecieeren zou dat men zich niet aanstonds tot Ged. Staten had gewend. Hij kan niet bea men dat het besluit op wettelijke en ordelijke wijze genomen is met het oog op het nieuwe art. 58 der Gemeente wet. Dit artikel schrijft voor dat bij staking van stemmen in de volgende vergadering de beraadslagingen weer opnieuw geopend kunnen worden. Dit laatste heeft de Voorzitter naar spr.'s meening niet toegestaan. De Voorzitter bestrijdt deze opvat ting. Hij heeft wel degelijk de dis cussies heropend, maar er bij opge merkt dat er geen amendementen op het aangehouden voorstel konden wor den ingediend. Z i. is dat juist volgens de bedoeling der wet, want ander9 is er geen oorspronkelijk voorstel meer. Spr. is ervan overtuigd niet in strijd met de wet te hebben gehandeld, maar als de leden twijfelen is het de meest logische weg dat zij Ged. Staten een uitspraak in deze vragen. De heer v. d. Waerden acht het een kwestie van opvatting. Als men de beraadslagingen heropent kan men zich op een eng en een breed stand punt plaatsen. De Voorzitter meent in de vorige vergadering lang genoeg over dit punt te hebben laten spreken Allen wilde hij geen andere voorstellen toelaten. Spr. begrijpt niet wat tegen zijn voor stel kan zijn. Van Ged Staten krijgt men dan een juiste onpartijdige uit spraak. Hij is ervan overtuigd dat de heer v. d. Waerden in zijn hart het standpunt van spr. zal eerbiedigen. Dhr. v. d. Geld, een der onder teekenaars, zegt zich uit eerlijkheids gevoel wel met den door den Voor zitter aangewezen weg te kunnen vereenigen. Is er inderdaad een infor. maliteit gepleegd dan zal daarvan nader blijken. De heer van Driel verklaart het bewuste art. 58 op dezelfde manier op te vatten als de Voorzitter heeft gedaan. De heer Smolders wijst nog op de groote ruimte die de discussies over dit punt in de notulen innemen om aan te toonen dat de discussies wel degelijk hierover geopend zijn geweest. Wanneer het der onderteekenaars inderdaad te doen is om bevrediging van hun rechtsgevoel dan is de aangewezen weg een uitspraak van Ged. Staten te vragen. De heer van Haren, mede onder teekenaar, zegt een andere opvatting te huldigen over het heropenen der beraadslaging dan de Voorzitter en hierover gaat de heele kwestie. HQ kan er zich wel mee vereenigen aan Ged. Staten in deze een uitspraak te vragen. De heer Nuijten betoogt dat onder heropenen is te verstaan het terug treden in de beraadslagingen die men heeft gehad en die geen bevredigende oplossing brachten. Spr. vraagt den voorzitter op grond van welk artikel deze verbood om amendementen op het voorstel naar voren te brengen. De Voorzitter zegt zulks gedaan te hebben omdat hij overtuigd was dat zoo het artikel moest worden opgevat. Zijn de leden van ander gevoelen dan moeten die zich om nadere inlichtingen tot Ged. Staten wenden. De heer v. d. Waerden had gemeend dat de bewandelde weg minzamer was maar kan er zich goed mee vereenigen aan Ged. Staten een uitspraak te vragen. Ook de onderteekenaar de heer Roxs verklaart zich daarmede accoord. Na nog eenige discussie brengt de Voorzitter zijn voorstel in omvraag om dit punt tot de volgende vergadering aan te houden teneinde de Initiatief nemers in de gelegenheid te stellen zich tot Ged. Staten te wenden, waar aan spr. de intentie verbindt, dat, mocht blijken dat de Voorzitter juist gehandeld heeft, men niet meer zal trachten op het genomen besluit terug te komen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Hierna schorst de voorzitter de openbare vergadering. Na heropening wordt besloten tot het aangaan eener geldleening groot f 25000 tegen 5s/4 en °/o provisie tot dekking van de kosten verbonden aan den aanleg van de nieuwe verbindingsstraat S ationsstraat Mr v. Coothdraa'.Jul anastraat. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. R.K. Crlsts.Comlté. Afdeellng Nationaal Crtsts-Comtlé. Vorig bedrag f265.69 Bijdrage Mulo-School over Mei f 3 Opbrengst wedstrijd WSC-- veteranen-NOAD-veteranen f 6 38. Totaal f 275 07 Geslaagd. De heer P. Brekelmans te v.m. Be- soljen slaagde voor het examen Rijks klerk bij de Dir. Belastingen, invoer rechten en accijnzen. Examen. Mej. Betsie Leijtens alhier slaagde voor 't examen Nuttige handwerken", aan de R.K Kweekschool te Etten. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt mo menteel 256 tegen 248 vorige week. Ned. R.K. Bond van Loodgietersen Koper slagers-Pairoons. Op 28 en 29 Juni a.s. houdt de af- deeling 's Bosch en Omstreken van bovengenoemde bond een Algemeene Vergadering te 's Bosch Uit het geheele land zullen de leden samen komen ten einde belangrijke punten te bespreken. Het comité zorgt dan tevens voor passende feestelijkheden terwijl B. en W. officieel zullen ontvangen. Het Secretariaat Is gevestigd Hint- hammerstraat No. 113 te 's Bosch. Bedevaart naar St. Antonlus. Dinsdag 28 Juni as. komen ter bedevaart naar den H. Antonius onder leidtng van kapelaan Rtetra, de K. V. meisjes uit Kaatsheuvel. Het Lof, dat om 8 uur begint, wordt door de meisjes gezongen en na het Lof zal eene openbare hulde plaats hebben b(j het H. Hart-monument. De deelneemsters komen langs den Watertoren en^keeren langs het Station terug. Zeer zeker zal het ook dezerzijds niet aan belangstelling ontbreken. R K. Jonge Mlddenstandsvereenlglng. Deze pas opgerichte vereeniging hield gisteren avond in den Gilden bond een vergadering, die tevens be zocht werd door de afgevaardigden van de R K. Winkeliersvereniging en van de R.K. Middenstai dsvereeniging. De heer W. Kie kx hield een uit eenzetting van het Liberalisme, waarvan hij op duidelQke wijze het ontstaan, de ontwikkeling en de beteekenis schetste. De Voorzitter der R.K. Winkeliers vereniging, de heer A. Bergmans, sprak namens deze vereeniging een woord van felicitatie tot de jonge ver eeniging. Voorts werden enkele huishoudelijke punten behandeld. De vergadering had een aangenaam verloop. Waalwljksche Zwemvereentglng. Van 16—23 Juni is door 674 personen gebruik gemaakt van de bad- en zwemgelegenheid. De temperatuur is 191/» °- Tennisclub 9Tioltibu. De tennisclub „Ttolllb" alhier zal a.s. Zaterdag en Zondag deelnemen aan de wedstrijden, uitgeschreven door de Viljmensche Tenniscub te Vlijmen. Herman Verheijen te Dongen. Men schrijft uit Dongen aan de Prov. Crt. De heer H. Verheijen te Dongen heeft wegens vertrek naar Utrecht ontslag genomen als lid van den gemeenteraad en als wethouder, als lid van de Pro vinciale Staten van Noordbrabant, als lid van de Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk en als werk gever—bestuurslid van den Raad van Arbeid te Tilburg. De heer Verheijen was sinds 1927 raadslid en weihouder van financiën der gemeente Dongen. Gedurende deze I periode heeft hij geen gemakkelijke i taak te vervullen gehad. De gemeente huishouding nam veel van zijn vrijen tijd In beslag. Zijn doortastend optre den en juiste inzichten hebben de ge meente gebracht van onder uit de rij der gemeenten met zware schuldenlast en hooge belastingen tot bovenaan onder de gemeenten met lage belas tingen. Veel is er ten goede veranderd in het aanzien onzer gemeente, waar. aan wethouder Verheijen heeft mede gewerkt. Zoo was hij ook voorzitter van de studie—commissie tot onder zoek der maatregelen, die genomen dienden te worden tot reiniging der rivier de Donge. Als voorzitter van de Commissie voor de Lfchtbedrijven heeft hij een groote reorganisatie in beide bedrijven mede daargesteld en mocht het genoegen smaken zoowel de Gasfabriek als het G.E.B. tof groo ten bloei te zien geraken. Hij zal als raadslid worden opgevolgd door den heer F. v. d. Bosch. Sinds 1918 was de heer Verheijen lid van de Provinciale Staten van Noordbrabant en het laatst werd hij ais nummer een gekozen in het district Zevenbergen. Steeds was hij in de weer om de belangen van ons gewest, vooral van het district Zevenbergen naar voren te brengen. Als zoodanig zal hij worden opgevolgd door Mr. A. K. M. G. Baron van Oldenzeel tot Oldenzeel. Vanaf de oprichting was de heer Verheijen werkgever—bestuurslid van den Raad van Arbeid te Tilburg en vanaf de reorganisatie lid van de Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk. In beide functies kwamen zijn bekendheid en vooruitstrevendheid op industrieel gebied naar voren Zoo was hij ook ais lederfabrikant mede oprichter, voorzitter en eere voorzitter van de R.K. Vereeniging van Neder- landsche Lederfabrikanten. Hij was voorzitter van de Commissie van Over leg tusschen de samenwerkende ver- eenigingen in de schoen- en leder- branche, die vooraf ging aan het Schoenenwetje. In Dongen maakte de heer Verheijen deel uit van verschillende vereenigin- gen oa. was hij ruim 17 jaar voor zitter van de Koninklijke Harmonie Musts Sacrum, mede oprichter en voor zitter van de R.K Woningbouwver- eeniging De Goede Woning. Hij was 25 jaar lang lid en secretaiis van de Vincenttusvereeniging en mede oprich ter en penningmeester van de vereeni ging tot bevordering van R K. bQzon- der onderwijs. Zijn vertrek beteekent voor onze gemeente en voor vele vereenigingen een gevoelig verlies. Wij wenschen hem in zijn werkkring en woonplaats nog vele voorspoedige jaren. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag Feestavond W.S.C. voor leden en donateurs, Musis Sacrum. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De geheimzinnige waarschuwing", „Oe weg naar den afgrond". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De Wolga Bootman*. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8'/jU. Luxor Bioscoop, „De Wolga Bootman". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „De geheimzinnige waarschuwing", „De weg naar den afgrond". Verkeerslessen vat den A.N.W.B. 13e Les. Houd rechts tn de bocht Wat i9 de grondregel v; verkeer „Hou rechts". Aan welken kant van dent IV O EI» men niet rijden jrieven, .Aan den linker kant". franc Wanneer het bij het inhalen ibonnei is, mag men wel op den linkejpranco van den weg rijden, maar niet dan noodzakelijk i9. Vooral in een bocht, die moeilijk te voorzien is, mc voorgeschreven rechts houden in acht genomen worden en bocht i9 het inhalen verboi wet schrijft dit uitdrukkelijk I .Niet inhalen in een boch zeker moet men rechts houi een ander niet inhalen in ba zooals op de teekening zijn waar een dikke boom en strui het uitzicht benemen. De motorrijder rechts DIT Openb sr gem kan»1 °P jongen, die heel onvoorzicht de linkerzijde van den weg rij tijdig achter het boschje zien men en een botsing is onverm Zoo 'n onoverzichtelijke boch ook wel een „blinde" bocht gei en daar moet je dus dubbel dp,ofC*en en voorzichtig zijn. Maar ook in andere, gemakk bochten en trouwens overal o Voorzl Secret, Afwez immen De m Aan d 1 Inge Van C weg is het bepaald noodz 'UJJ en steeds rechts te houden. Denk33^8 e' aan den grondregel van het tJ Het is wel eens verleidelijk, $5, groote bocht naar links op de ij helft van den weg te gaan rijdflaal de bocht „af te snijden", mal UP is gevaarlijk en mag absoluut De fietser op het linkerplaaij goed rechts, kijk maar naa spoor in de bocht en de aut aeenle hem tegemoet komt, doet hen den zoodat ze elkaar in de bocht passeeren. ADVERTENTIëN. B. er zend f niet Jui jaderin gingen men, d gaderln Kraal Koopt steeds Uw WETTIGEne| hl BRIEFJES bij het onderslaan!meende adres. Ook verkrijgbaar bij de sub-ageriten in iedere plaats. Bij afname van 10 en stuks reductie. ze wi Van St. Crlsptlnstraat 91 WAALWIJK. Commissionnair in loten. taak i andere Boer merkin: teggen koord en ten Ik zot De vorige over t RECHTSKUNDIG ADVISEU8, Havenstraat 5, (nabij 't Staties), "•-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bestand met be trekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateeie, ecu «.^holding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als by Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren me' hunne schuldeischera, maken vaa contracten, requester! enz. Degeljgke en prompte afwerking. Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. van SPORT. JULIANA—VAN HAREN XI-TAL. Op het Julianaterrein vond Don derdagavond onder tamelijk veel pu blieke belangstelling een wedstrijd plaats tusschen Juliana en een elftal uit het personeel der Van Haren's schoenfabrieken. 't Van Haren's elftal, dat verschil lende eerste-elftal spelers van Juliana telde, bleek een zeer sterke ploeg te zijn, waartegen Juliana niet was op-- gewasschen. Reeds met rust was de stand 30 voor het Van Haren's elftal. Daarna wist het den stand nog tot 70 op te voeren, doch toen vond Juliana schijn baar, dat het al te bar ging worden. De Juliana-menschen pakten het laat ste deel van den wedstrijd nog eens flink aan en wisten 4 maal tegen te scoren. Het einde bracht .dus een ver diende 74 overwinning voor het Van Haren's elftal. Dit elftal was als volgt samenge steld: W. v. d. Meerakker H. Pullens, R. v. Hofstad. F. Vruchten, J. Wilhelm, P. v. Hulst Sjef van Hooff, P. Maas, C. v. Gelder, J. de Wit, J- Boom' Dit is de afbeelding van EENIGE verpakking van Klav blad's Karnemelkzeep„H Melkmeisje No. 340". N.V. .HET KLAVERBLA Haarlem. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen I AG&NDAB, WAALWIJK, BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 17 —24 Juni 1932. Geboren: Cornelia M. dv M. Kleijnveld en C. M. van Disseldorp. Johanna P. dv M. M. Schoofs en F. C. van Ham. Cornells J. M. zv C F Litzroth en P A Loonen. Marius G J zv R Mieris en M S Verhoof- stad. Johannes A zv G Th van Assen en A Steenbergen. Gerardus J zv J C L van der Geld en E W Beuckmann. Overleden: G M Meijs, wed. van M Heijhuurs. Huwelijks-aangiften Ph A Verhoofstad, 25 jaar en P J L Maas, 26 jaar, beiden alhier. C J van den Houdt, 28 jaar en M P v d Put, 25 jaar, beiden alhier. J Dumoulin, 28 jaar en L. Maas, 25 jaar, heiden alhier. W de Louw, 26 jaar en J W van Don gen, 25.jaar, beiden alhier. AC van Ham, 30 jaar te Loon-op-Zand en G J M de Ruijter, 26 jaar, alhier. A Heuver- ling 23 jaar, te Vlijmen en C H de Peffer, 20 jaar, alhier. Ingekomen: M P v d Put, van Raamsdonk. EC van Zeeland, van Tilburg.G J A C Wa- gemakers, van Boxtel. CA Vergouwen van Etten en Leur. II Venus van Go- rinchem. Vertrokken J van Tilborgh naar Vrijh.-Capelle. H Jüngeburth naar Nieuwenhagen. G Eikenaar, wed. C H Zuring en gezin nr. Deventer. G M Verpraet naar Loon-op- Zand. 15. I Iwee cl den, zi op de val Mi men. land dat hij I p.-schi I deed 1 scher. Guy. *ET MELKMElWl Internationaal - eiland zegger gezet. niets nterki 1 700 ge\vo( wilde bij hei liet h het h borge Het i gelijk dat tl het 1 vóndi getwi dezel zullei I

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 12