zoo doch niet duur. Bil Pijnen aJêtijd psA 1ApOndS-paJ<fL .VERSCH GEKARND van larer zorg Weth. v. d. WilHgenburg. U moet er aan denken dat jaarlijks een bedrag van f500 op de begrooling drukt als hiervoor een leening moet worden aangegaan. Michael Voor andere doeleinden zouden we wel geld hebben. Verheijden Hoe 't ook draait, chris telijk of onchristelijk, er schijnt nog geld genoeg te vinden te zijn. Weth. v. d. WilHgenburg Dat chris telijk vindt ik een heel ongepast woord in uw mond Wat er ook gebeurd is, ik verklaar dat van mijne zijde niet de bedoeling voorzit om de zaak tegen te werken omdat het de Openbare School betreft. Er zit bij mij niets voor dan de financleele kwestie in dezen tijd, waarvoor uzelf immers ook altijd bezorgd is geweest. De heer Timmermans acht het on mogelijk om voor f5500 twee goede lokalen te bouwen. Dan krijgt men prutswerk, dat over enkele jaren weer gerepareerd moet worden. De heer de Rooij vindt het jammer dat de school niet gebouwd is toen er geld genoeg was Toen is 't altijd vastgekoppeld aan den schoolstrijd, hoewel het daarmee niets te maken had. Spr. zou trachten in elk geval iets te bereiken. Er zal z i. in Sprang- Capelle best voldoende geld te vinden zijn om die school te bouwen. Weth. v. d. WilHgenburg wijst nog maals op den financieelen toestand der gemeente. Als de opcenten G.F.B. niet worden goedgekeurd zullen de andere belastingen toch weer moeten worden opgeschroefd. De heer Kerst wil de zaak zien in verband met het geheel van inkomsten en uitgaven. Verheijden. Daar heb ik toch altijd al op gewezen, ook bij andere plannen. Weth. v. d. WilHgenburg. Welke plannen bedoelt u Verheijden. Er is de laatste 10 jaren zoo veel gebeurd. De wegen laat ik er dan nog maar buiten, dat moest gebeuren, hoewel ik het er niet mee eens ben dat de boel door anderen aan flarden gereden wordt, terwijl wij het moeten betalen. De Rooij Dit is even belangrijk als de wegen De heer Kerst zou graag cijfers zien e voorziuer zegt dai dezé zahx aan Qed. Staten is opgegeven. Er is verder nog niets van gehoord. Hierna wordt de vergadering gesloten. BUITENLAND. De conferentie te Lausanne. De herstelconferentie loopt nog niet zoo vlot als men bij 't begin dezer week verwachtte Er is beurtelings een hausse en een baisse-stemming. Woensdagavond zijn MacDonald, Herriot en v. Papen samen aan het praten geweest zonder echter tot resul taat te komen. Donderdagmorgen zetten de Duiischer en de Franschman de besprekingen voor». Blijkens een Woiff telegram hebben deze iets meer klaarheid gebracht, maar in de politieke geschilpunten niet tot een afdoende oplossing geleld. Waarschijnlijk zal het eindresultaat nog eenige weken op zich laten wachten, ma3r de vraagstukken van de herstel betalingen en het oeconomisch herstel zijn zoo grondig besproken, dat de conferentie reeds daarom een succes, al is het niet volkomen genoemd mag worden. De N.R. Crt. meldt hierover nog: Na afloop was von Papen zichtbaar ontevreden. Herriot is blijkbaar niet bereid hem de formule toe te staan betreffende de opheffing van het artikel over de verantwoordelijkheid voor de schade van den oorlog, die hjj verlangt. Van Duitsche zijde zegt men nu, dat er geen tijd meer is om dergelijke politieke kwesties hier bevredigend te regelen. De recordvlucht om de wereld. In 11 uur over den Oceaan. De Amerikaansche vliegers Maltern en Griffin, die een recordvlucht om de wereld beproeven,zijn Woensmiddag om 17 42 uur (Duitsche tijd) op het Tempelhofer vliegveld te Berlijn ge daald. Ze waren van New«York Dinsdag morgen om 4 uur vertrokken en maakten hun eerste tusschenlanding te Harbour Qrace in New Foundland. Hier starten ze Dinsdagmiddag voor den tocht over den Oceaan. Qlsier- morgen 10.30 uur werden ze boven Ierland waargenomen, om 14 20 uur ----- ------ keken, zoo goed als onmogelijk geacht. Een grap uit Lausanne. Een algemeen euvel, waaraan men op internationale conferenties lijdende is, is dat men niet voldoende opschiet. Een grapjas die zijn ongeduld niet voldoende meester was, ging aan het zoeken hoe hij het herstelprobleem, waarover zich de politici te Lausanne het hoofd breken tot een spoediger oplossing zou kunnen brengen. De meest afdoende manier was spoedig gevonden en de man die blijkbaar goed in zijn papieren zat stuurde aan Herriot, den Franschen minister-presi dent, op zijn zestigsten verjaardag een envelop met inhoud. Hoe groot zou Herriot's vreugde geweest zijn, toen hij daaruit de oplossing van het ge- heele probleem tevoorschijn haalde: vijf milliard mark? Maar hoe groot tevens zijn teleurstelling toen hij moest con- stateeren, dat de bankbiljetten uit den inflatietijd dateerden en juist de waarde hadden van een halve pfennig 1 Misschien heeft de grappenmaker wel een serieuze bedoeling gehad en de conferentie willen waarschuwen Daar zou het wel weer eens op uit kunnen loopen BINNENLAND. Instelling economische raad. De Eerste Kamer heeft heden zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd het wetsontwerp tot instelling van een economischen raad. De Kamervacature-Heemskerk De heer H. A. Dambrlnk benoemd. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de vacature Heemskerk, na het bedanken voor zijn benoeming door mr. H. Bijleveld, thans tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard den heer H. A. Dambrink te Utrecht. Het weren van vreemde arbeiders. Naar de .Volkskrant" verneemt, overweegt de minister van Binnen- landsche Zaken de invoering van een wettelijke regeling, waarbij het in dienst nemen van vreem de abeiders afhan n zoo misch herstel. In dezen tijd van crisiswetgeving kan door opschorting van de wet een door haar invoering ontstane crisis, worden opgeheven. Met velen zou zij het betreuren wanneer hiermede noodeloos langer zou worden gewacht en daardoor steeds ingrijpender en voor menigeen onherstelbaar zou ontstaan. Zij is ervan overtuigd, dat een als door haar aan Uwe Excellentie voor gestelde beslissing door het grootste deel der Nederlandsche bevolking zal worden toegejuicht en gewaardeerd. Zij verzoekt Uwe Excellentie be- leefd, haar Uwe goedgunstige be- schikking met het oog op het drin gend karakter, ten spoedigste te willen mededeelen. De /oodsche Invalide. De Joodsche Invalide heeft van den 'minister toestemming gekregen om ook dit jaar weer een groote loterij te organiseeren. Men zal zich herinneren dat verleden jaar een voor ons land ongekend aantal van 280 000 loten spoedig verkocht waren en tienduizen den teleurgesteld werden. Dit beden kende zullen de 24 000 loten, die thans beschikbaar zijn, stellig binnen een minimum van tijd uitverkocht wo. den. De Hoofdprijs van de loterij is een prachtig heerenhuis aan de Lin- naeusparkweg 45 te Amsterdam, de tweede prijs een 5-persoons Rockne Six, 4 deurs Sedan, nieuwste product der Stude-Baker-Corporation, de derde prijs een mooie piano merk Gebr. Zimmerman, afgestaan door de Firma Duwaer 8c Naessens te Amsterdam, de vierde prijs een Philips Ontvang, installatie 730 A met Superinductie- schakeling, afgestaan door de Firma Philips te Eindhoven. Verder meer dan duizend fraaie prijzen, w.o. een electriscb rijwiel, nieuwste vinding van de Firma Philips, welwillend afgestaan door de N V. Handelsmij. R. S. Stok vis 8c Zn. te Rotterdam. Opcenten Sigaretten—accijns" Kleinhandelaars in sigaretten wor den er aan herinnerd, dat vanaf 1 Aug De vacantie-tijd nadert, de tijd van fietsen en wandelen, van roeien en zeilen, van kampeeren en picknicken -Boterhammen mee!" luidt de af! spraak. Immers, wanneer het ons te doen is om het vrije buiten zijn, dan ver. mijden we bij voorkeur de gewoonlijk druk bezochte café s en restaurants; dan nemen we .proviand" van huis meeeen maatregel, die tegelijker- tijd ook het voordeel brengt van aan. zienlijke kostenbesparing. De veldflesch of de thermosflesch wordt gevuld, de boterhammen worden ingepakt. Stevige boterhammen zullen 't ge. woonlijk wel zijn, boterhammen, die het gemis van den warmen maaltijd vergoeden en waarop we het best een dag kunnen uithouden. Wat zullen we kiezen, om ze .aan te kleeden* of te meubileeren", zooals de termen luiden Waarschijnlijk liefst niet veel zoete belegselsdie wekken den dorst maar op. Ook om dezelfde reden geen bij uitstek .hartige" toevoegsels. We houden ons dus aan den gulden middenweg. Hard gekookte eieren kunnen goede diensten bewijzen iets rauws, in den vorm b.v. van kom. kommer, tomaat of sla valt gewoon, lijk in den smaak en helpt door de frischheid den dorst bestrijden kaas vormt een derde mogelijkheid, die niet te versmaden is. Laten we eens zien, wat met deze verschillende ingrediënten te bereiken valt. Fijn gewreven eieren. Kook het vereischte aantal eieren hard of ook wel bijna hard (iets week van dooier dus); wrijf ze fijn en maak ze naar smaak af door ze te vermengen met wat zout (niet te veel!) en wat Maggi's Aroma. Spreid het mengsel uit op de ge smeerde boterhammen en bedek bet met een tweede geboterd sneetje brood. Komkommer. Snijd een komkommer in dunne plakjes, beleg daarmee de gesmeerde sneden brood en druppel er spaarzaam 9-20 betreffende eventueele reparatie der bestaande school, zoodat men een vergelijking zou kunnen maken. Dhr. de Rooij, Kraak en Michael steunen het voorstel-Verheijden, dat met algemeene stemmen wordt aan. genomen. De heer Boer vraagt bij de Rond vraag wanneer de uilkeering aan de boeren Ingevolge de Crisfszuivelwet zal plaats hebben. De Voorzitter zegt dat de gemeente geen contanten heeft. Er is echtereen voorschot gevraagd aan het rijk. Zoo spoedig mogelijk zal de uitkeerlng worden gedaan. De heer Boer veronderstelt dat de Zuivelfabriek wel een bedrag zal willen voorschieten voor dit doel. De heer Michael vraagt nog hoe het staat met de 10 pCt. salarisverlaging, die B en W. indertijd hebben voor- 13—14 15 bewoner van Lapland 25—26—3 is lichter dan de lucht 28—1—22—23 grondsoort 24—21—30 telwoord 4-7—29-12 hondensoort 18 1917—25—16—27 deel van het gelaat 9—5 10 een hert 8 11 voegwoord 20—7—24 herkauwer 2 Van links naar rechts en van boven naar beneden ben Ik iets, waar naar kinderen graag luisteren x medeklinker xxx lidwoord xxxxx jongensnaam xxxxxxx het gevraagde woord xxxxx veroorzaakt soms groot onheil xxx voorzetsel x medeklinker 3. Van boven naar beneden en van links naar rechts ben ik een verfris- schende drank: xxxxxxxx het gevraagde woord xxxxxxx behoort bij Groot—BritannlC xxxxxx jongensnaam xxxxx plaats in Overijsel xxxx plaats in Drente xxx een visch xx verkorte meisjesnaam x klinker (14.40 Amsterdamsche tfld) vlogen ze over Bremen. Het 3200 K M. lange traject over den Atlantischen Oceaan hebben ze volgens een Wolfftelegram afgelegd in den fantastischen tijd van ongeveer 11 uur, hetgeen een gemiddelde snel heid van bijna 300 K.M. per uur zou beteekenen. Hiermee hebben ze het record, dat miss Earhart in Mei vestigde, met 2 uur verbeterd. De Amerikaansche vliegers Mattern en Griffin zijn vanmiddag om 5.42 uur te Berlijn geland met hun vliegtuig «Progress of Centuiy", zoodat zij de vlucht Harbour Grace—Berlijn binnen l8'/4 uur hebben afgelegd en dus een voorsprong van 3'/4 uur hebben op Post en Gatiy, wier record voor de vlucht om de wereld zij willen ver beteren. Een groot aantal journalisten was bij de aankomst tegenwoordig en juichte de vliegers, die een opge wekten indruk maakten, geestdriftig toe. Griffin verklaarde, dat het uitzicht boven den Atlantischen Oceaan slecht was geweest, zoodat zij soms ge dwongen waren tot 5 meter boven het water te dalen. Op de vraag, wanneer zij verder zouden gaan, ant woordden de vliegers, zoo spoedig mogelijk, doch eerst wilden zij Iets te drinken hebben. Aan dezen wensch werd terstond voldaan en van ver schillende kanten werden glazen bier aangebracht. Ongerustheid over Mattern en Grijfin Er is ongerustheid over het lot der Amerikaansche vliegers Mattern en Griffin, daar men sedert hun vertrek gisteravond van Berlijn naar Moskou niets meer van hen heeft gehoord. Aan de Lithausch—Poolsche grens is kort na middernacht een vliegtuig gezien, dat waarschijnlijk het uit den koers geraakte vliegtuig van Griffin en Mattern geweest is. Zware onweders zijn In Polen en Wit-Rusland gevallen, zoodat het geen wonder zou zijn als de vliegers, die slechts voor 1200 mijl brandstof bij zich hadden, zijn ver dwaald en ergens een noodlanding hebben moeten maken. Dat zfl Moskou al voorbij gevlogen zouden zijn om op een der vele landingsterreinen tusschen Moskou en Omsk te landen, wordt te kelijk wordt gesteld van een vergunning der overheid. Winkelsluitingswet. De firma C. Jamin te Rotterdam heeft den volgenden open brief ge zonden aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid te's-Gravenhage Met verschuldigden eerbied deelt de firma C Jamin Uwe Exellentie mede, dat zij, nu de winkelsluitings wet twee maanden in werking is, ten duidelijkste ondervonden heeft, dat hare aan Uwe Excellentie en de leden der Staten.Generaal kenbaar gemaakte gedachte, dat door de inwerktreding van de betreffende wet het debiet ten zeerste zou worden geschaad en de werkgelegenheid zou worden vermin derd, maar al te zeer bewaarheid is. Tengevolge van de betreffende wet ontstond werkeloosheid voor een groot deel van haar personeel. Uit verschillende berichten welke haar toekwamen en welke Uwe Excel, lentie er zeer zeker over ontving, en verder van algemeene bekendheid zijn, blijkt de wet bij allen er door getroffen, debietsvermindering te ver oorzaken met een zelfde als door haar aangegeven gevolg. De handel in het algemeen en allen hetzij direct of indirect erbij betrokken, ondervinden de ongewenschte nadee- lige gevolgen. Velen zijn genoodzaakt, willen zij zich niet de bestaansmogelijkheid ge heel zien ontnomen, de wet op aller lei wijze te ontduiken. Inmiddels is deze wet aan de consumenten ook allerminst sympathiek. Zij richt zich thans tot Uwe Excel lentie met het dringend verzoek en is ervan overtuigd dat hierin een wensch van allen er door getroffen, tot U spreekt, aan de leden der Staten- Generaal voor te stellen, de wet voor onbepaalden tijd op te schorten en inmiddels een enquête te doen in. stellen naar de van verschillende zijden en hare firma aan Uwe Exel lentie kenbaar gemaakte bezwaren. 't Is haar bekend, dat de Tweede Kamer op reces is, doch zij vleit zich met de gedachte, dat de Edelachtbare Leden gaarne bereid zullen worden bevonden hunne vacantie te onder breken om mede te kunnen werken a.s. de sigaretten bij hen ten verkoop voorhanden, voorzien moeten zijn van een zegel waaruit blijkt dat de nieuwe 20 opcenten zijn voldaan. Voor zooveel noodig wordt ter ver duidelijking hiervan nog vermeld, dat met ingang van 1 April 1932 de op centen op den sigaretten—accQns wer den verhoogd van 30 op 50. De siga retten, die door de winkeliers enz. rè 1 April jl. werden ontvangen, zijn wel reeds door de leveranciers van de toeslagzegels voorzien, doch voor de op l April bij hen in voorraad zijnde sigaretten, die nu met 1 Augustus nog niet zijn uitverkocht, moeten zij zelf toeslagzegels opplakken. Deze toeslagzegels moeten worden aangevraagd tusschen 18 en 26 juli a s. ten kantore van den Rijksontvan- ger, waar formulieren voor dit doel einde vanaf 18 Juli kosteloos verkrijg baar zullen zijn. Dit formulier is zoo ingericht dat men dadelijk zonder eenige berekening kan zien welke aanvullingszegels men voor de verschillende sigaretten—ver. pakkingen noodig heeft. Overschietende zegels worden door den Ontvanger later alleen feruggeno men en verrekend, indien blijkt, dat bij het aanvragen het aantal benoodig- de zegels zoo nauwkeurig mogelijk is geschat. Hieraan gelieve men bij het aanvragen der zegels dus reeds te denken. De inlevering van de overtollige zegels zal vóór 16 Augusius moeten geschieden. Na dien datum worden geen zegels meer terug genomen. Zegels welke sporen van gebruik vertoonen, worden van de teruggaaf of verrekening uitgesloten. wat door elkaar geklopt citroensap en. Maggi's Aroma over (geen zout, omdat dit het vocht uit de komkommer trekt en de boterhammen dus te nat zou maken). Bedek elke belegde snee met een tweede gesmeerde boterham en druk het geheel flink op elkaar. Tomaat. Kies vooral stevige (niet overrijpe) vruchten; snijd ze met een scherp mes in plakjes, bedek daarmee ge- smeerde sneetjes brood en druppel er (spaarzaam!) wat Maggi's Aroma over. Bedek dan iedere belegde boterham met een tweede geboterde snee (voor tomaten wordt liever geen zout gebruikt, omdat daardoor vocht aan de vrucht wordt onttrokken). Groene sla. Kies hiervoor goed gewasschen krop sla of spinazie, liefst vermengd met wat prei, wat dragon of wat peterselie. Hak of snijd al de groenten fijn, ver meng ze met wat door elkaar geroerd citroensap en Maggi's Aroma (vooral niet veel!) en leg dan de «sla" tusschen twee gesmeerde sneden brood. Meng desverkiezende door de sla eenige fijngewreven hardgekookte eieren of een paar fijngewreven koude aardappelen: het mengsel zal daardoor het brood minder vochtig maken. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhaidt's Poeders spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders Kiespijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Rheumatiekpoeders. Maagpoeders. Pijnstillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij hetkoopen hierop! Prijs per poeder 8ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. GEMENGD NIEUWS. Brand aan boord van de Dempo te Tandjong Priok. Tandjong Priok werd In alle vroegte opgeschrikt door brandgerucht. Het bleek dat aan boord van de aan de Llbydkade liggende mailboot Dempo van den Rotterdamschen Lloyd, die Donderdag zou vertrekken, een grijze rookwolk In de buurt van de derde klas te voorschijn kwam. Onmiddelijk werd alles in het werk gesteld om den brand te blusschen en zoodra bukend was dat de boot niet zou kunnen vertrekken werden de meeste passagiers gewaarschuwd. De brand bleek ontstaan door broeiing in de tabakslading. Door het sluiten van luik IV, waar de broeiing plaats had en het volpompen met koolzuur is de brand gebluscht. Omtrent de schade was vóór den namiddag geen zek hel 1 Ex bal Jul gra vei 1 na! ma spi vo ter tel ala ste Ve no 8,15 I- 9,00 F 9,05 T 9,30 Z .0,30 K 2,00 V 2,30 II 2,00 F 2,30 0 3,00 V 4,30 C 5,00 6,00 6,45 7,45 8,00 8,15 I 9,00 t 10,10 1 10,30 i 8,30 1 9,30 1 10,30 I 12,00 1 12,15 1 1,40 1 2,10 2,30 4,30 5,00 7,45 8,10 8,15 9,00 10,40 6,45 i 8,00 9,00 10,00 10,15 10,30 T.,00 11,15 11,45 12,00 2,15 3,00 3,30 4,30 5,00 6,00 6,45 7,00 8,00 10,45 11,00 8,00 8,15 10,30 11,00 11,30 12,30 2,00 8,00 10,00 11,30 12,15 I,45 2,00 3,00 5.30 7,10 7,45 8,00 8,45 9,00 9,15 9,30 9,5(1 10,05 II,00 6,4: 8-0< 10,0< 10,1! 12,01 2,1! 3,01 3,31 5,31 6,0< 6,3< 7,0( 7,1£ 7,4! 8,01 8,3( 9,1< 10,01 10,1! 11,01 11,1! 801 WJ

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6