luis nil Kaatsheuvel. 61. Wnmsdaa 3 Aug. '32. 55e Jrg. TWEEDE blad "provinciaal NIEUWS Waalwijk, 3 Aug. '32. Geslaagd. ne heeren Adr. Leljtens en Ant. alhier, die onlangs slaagden het examen boekhouden der v Leeraren behaalden dezer ,en ie Eindhoven ook het Mercurius- floma boekhouden. Mei. Marie v. d. Broek alhier, ETede te Utrecht voor het examen ransch (L.O.) Examen Gymnastiek M.O. fii«teren slaagde te Utrecht voor het Lichamelijke Opvoeding M.O. hee" Evert F. v. d. Oeer te Waalwijk, iHurUnE der R.K. Hoogere Handel- ióol afhler en leerling der R.K. langen Ie Tilburg. Als men nu weet dat dezen dag ,n 10 candidaten alleen de heer de L slaagde, een vorigen dag van 9 slechts 2 enz., terwijl hij dit moeilijke examen aflegde In weerwil ®n z'n diensttijd, na slechts 2jaar an mogen wij Evert, die voor de chamelijke opvoeding speciaal van J: jeugd in onze plaats en omgeving, danks zijn studie al heel wat ge daan heeft, wel van harte met dit rncces feliciteeren en niet minder z n Jmllie, met de beste wenschen voor j'n toekomst. Benoemd. RH Koninklijk besluit van 26 Juni i benoemd bij den militairen veteri- nairen dienst tot reserve-paardenarts der eerste klasse met ingang van 21 Augustus, de reserve-paardenarts der tweede alhier. op het trottoir terecht zonder echter voorbijgangers te treffen. Sportterrein W.S.C. Wij vernemen dat het bouwbureau van het nieuwe raadhuis door het bestuur der voetbalvereeniging W S C. is aangekocht. Half September zal dit gebouwtje geplaatst worden op het Sportterrein aan den Parallelweg waar het na inwendige verbouwing zal fungeeren als consumptiegelegenheid. De oude „tent" die al zooveel jaren als zoodanig zijn diensten bewezen heeft is volgens de bepalingen der nieuwe drankwet te klein. Deze zal nu worden omgebouwd tot een viertal ruime kleedkamers. 0.1. heeft het W.S.C.-bestuur met dezen aankoop een zeer gelukkige keuze gedaan. De accomodatie van het terrein zal door een en ander heel wat verbeterd worden. Tennissen. Zondag j.l. speelde de Waalwpsche Tennisclub „Tioltib" een wedstrijd daar uitgesproken eenmaal het 25-jarig j bestaan feestelijk te herdenken. Allen keerden hoogst voldaan huis waarts. Kampioenschap oude duiven. Het kampioenschap oude duiven der P. V. „De Jeugdige Vliegers over het jaar 1932 werd behaald door: le kampioen Th. van der Geld, met 3336 punten. 2e kampioen Ant. van Hilst met 2834 punten. 3e kampioen Sjef Boot met 2513 punten. De kampioenduif werd behaald door W. van Bokhoven met ringnummer H 1-30-30087. klasse A. T. M. Spierings Het nieuwe Raadhuis. De R.K. Werkmeesters—afdeeling SI Jan" bracht onder leiding der eren A. de Hoop en G. van Huiten n bezoek aan het nieuwe raadhuis. Hen spraken hun lof uit over het irachtige bouwwerk. „Oranje—Huls* Voor deelname van den kinder- tocbt bij gelegenheid van het Jninginnefeest bestaat groote belang- lling. Niet minder dan 160 kinderen bben zich aangemeld en zullen een schitterenden stoet vormen met ver- sierde fietsen, vliegende hollanders, enz. Het bestuur heeft zeer zeker een xware taak. Behalve dat voor deze deelneemsters en deelnemers be- loorlijke prijzen moeten worden aan kocht, wachten nog ruim 400 nderen op eene verrassing. Wie helpt nog eens extra mee om ten gelukkige middag aan de 600 deren van Centraal Waalwijk te zorgen. Mogelijk willen meerdere ames en Heeren eens een prijsje voor dezen wedstrijd beschikbaar stellen. Een kinderhand is gauw ge vuld 1 Een wat is mooier dan een nschuldige kinderlach Een en ander wordt gaarne in ont vangst genomen of afgehaald door den Voorzitter, den heer J. W. van Heesbeen, Grootestraat 319. 7.B.C.vlucht. Wij hebben in ons blad herhaalde malen geschreven over de T.B.C.— vlucht van den Waalwijkschen Con- ursbond, die zoo'n mooi resultaat voor de T. B C.—bestrijding heeft pgeleverd n.l. f 162.- Daartoe hebben zeker bijgedragen de prachtige prijzen die door zoovele ingezetenen en ver eenigingen zijn beschikbaar gesteld. De ijverige secretaris heeft ons een oliedige lijst der schenkers doen geworden, maar die was zoo uitgebreid, dat we met het oog op onze plaats« ruimte deze niet hebben opgenomen maar in 't algemeen meedeelden, dat de bijdragen schitterend zijn geweest en buitengewoon groot in aantal, zoodat daardoor het succes ai ver- zekerd was. Namens den organiseerenden Bond, mogen wij de schenkers bij deze I hartelijk dank zeggen voor hun hoog gewaardeerde medewerking waardoor het goede doel zoo uitnemend is bereikt. Boven gaven wij het motief aan, waarom de volledige lijst niet is ge publiceerd; in de toekomst zullen wij de ingekomen geschenken succe- slevelijk vermelden. Dan is zeker aller belang gediend. Bloempjesdagen. Door B. en W. is vergunning ver leend tot het houden van bloempjes- dagen aan de T.B.C.-Commissie alhier op 21 Aug. a.s. ten bate der Prov. Vereen, tot Bestrijding der T.B.C., en aan de R.K. W.G.V; ter gelegenheid der Koninginneteelten. Uitstapjes. ertafel „Oefening en Ver- Maandag 14 Augustus a.s. pje maken naar Nijmegen, e Missienaaikring uit de ie St. Jan Baptist zal Zondag Jugiistus a.s. per autobus haar Hjkseb uitstapje maken, thans naar Tg bekende Passiespelen te Tegelen. De Waalwijksche Vereeniging van Vergunninghouders stelt zich voor o0 17 Augustus a.s. een uitstapje te maken P« autobus naar Breda, Tilburg, OisterwflJj en 's Bosch. Gemeen. jchapPeiak dlner te Tilburg. Goed afgeloopen. noof de Antoniusstraat reed een ,f»cbtaüt0 dle Plotseling een zijner norwiele" verloor. Het onderdeel ïeed °P gen u|ie verder e" kwam tegen de Bredasche ciub „Noco" op het terrein te Breda. Wist op 12 Juni j.l. .Noco" .Tioltib" te slaan met 5 3, nu nam „Tioltib revanche eveneens met eene 5-3 overwinning; De uitslagen zijn als volgt: Heeren enkelspel. van Iersel wint van W. Spruljt 6-3, 6-3 (Waalwijk). Th. van Delft wint van F. Jansen 7-5, 6-1 (Waalwijk;. Dames enkelspel. Mej. I. Timmermans verliest van Mej. H. Heiman 3-6, 6—2, 5—7 (Breda). Dames dubbelspel. Mej, T. van Iersel en Mej. I. Tim mermans winnen van Mej. A. Struyk en Mej. D. v. d. Sande 4—6, 6—2, 7-5 (Waalwijk). Heeren dubbelspel. J. van Iersel en H. Witlox winnen van W. Spruljt en A. Jansen 4 6, 6-2, 6-4 (Waalwijk). Gemengd dubbelspel. H. Witlox en Mej E. Moonen ver. liezen van A. Jansen en Mej. H. Heiman 3-6, 3-6 (Breda). M. van Loon en Mej. T. van Iersel verliezen van T. Loomans en Mej. R. Verhagen 6—3. 4—6, 2—6 (Breda). Th. van Delft en Mej L. Timmer mans winnen van T. Jansen en Mej. A. Jansen 3—6,8—6,6—1 (Waalwijk). Totaal uitslag 5—3 voor „Tioltib Waalwijk. A.s. Zaterdag en Zondag komt de Vlijmensche Tennisclub „Vlijmen* een bezoek brengen aan „Tioltib". De uitslag van den op 25 en 26 Juni te Vimmen gehouden wedstrijd tegen deze club was 5—5. Mogelijk dat „Tioltib" zich op eigen terrein sterker toont. Wij wen schen haar in elk geval goed succes. Kruisboogsport. J.l. Zondag had de eerste ont moeting plaats tusschen 2 twaalftallen van den Langstraatschen Kruisboog- bond in het café van den heer Brok te Nieuwkuijk. Het eene twaalftal was samengesteld uit de beste schutters der gezel schappen uit Herpt, Haarsteeg, Vlijmen en Nieuwkuijk en het andere twaalf tal uit Waalwijk en Kaatsheuvel. Er werden door eiken schutter 15 pijlen geschoten met het volgend resultaat Twaalftal Oost. W. v. d. Ven, Nieuwkuijk G. Brok, Jo van Engelen, J. v. Bijnen, J. v. d. Ven, W. v. Engelen, A. de Kort, Herpt J. Kouwenberg, A. v. d. Aa. Nieuwkuijk G. Bergmans, J. v. Bijnen. Haarsteeg W. Venus, Vlijmen Totaal 738 punten. Twaalftal West. J. Vermeulen Jr., Waalwijk J. Vermeulen Sr., P. Lammers, w K. v. d Schans, H. van Helvoirt, L. Kroot, J. van Wanroolj, Kaatsheuvel jac. v. Dongen, A. v. Dongen, Th. Casteleijns, Waalwijk H. Bergmans, J. v. d. Hoven, Totaal 768 punten. Zoodat het laatste twaalftal deze eerste ontmoeting heeft gewonnen met 30 punten. De volgende ontmoeting heeft plaats bij den heer L. Leijter.s alhier op Zondag 28 Augustus a s„ welke de beslissing brengt. Voor deze ontmoetingen Is een mooie beker beschikbaar gesteld. Langstraatschen Scherpschutter sbond. Onder zeer groote belangstelling, werd op Zondag 31 Juli onder de aangesloten vereenigingen van den Langstraatschen Scherpschuttersbond „St. Ambrosius" te Baardwijk, „St. Jan Baptist" K'heuvel, „St. Catharina" Herpt, „O. L. Vrouwe Schuts" Elshout en „Prinses Juliana" Vlijmen het 10- jarig bestaan feestelijk herdacht in Café Verboord te Vlijmen. Onder een gezellig samenzijn werd eerst begonnen met een prijsverschie- ting waaraan niet minder dan 66 schutters deelnamen en aan eiken schutter een prijs werd uitgereikt. Na afloop werden door den heer Verboord verfrisschingen aangeboden, waaronder verschillende stukjes muziek en zang ten gehoore werden gebracht. Tot laat in den avond bleef men ge zellig bijeen en de wensch werd Voor een veilig verkeer. Naar wij vernemen is door Ged. Staten een schrijven tot het Gemeente bestuur gericht, waarin erop gewezen wordt dat op den Provincialen weg Besoijensche straat-Sprang door wiel rijders veelvuldig wordt gebruik ge maakt van den autoweg, hoewel zich daarnaast een goed fietspad bevindt. Het spreekt vanzelf dat hierdoor het autoverkeer ten zeerste bemoeilijkt wordt en dat deze wijze van rijden de kans op ongelukken ten zeerste vergroot. Wij hebben zelf reeds ver schillende malen kunnen constateeren dat troepjes fietsers van den asphalt- weg gebruik maakten en moeten het toejuichen dat dit misbruik bestreden wordt. Rijwielplaatjes. De controle op de nieuwe rijwiel- belastingmerken is thans begonnen. Men denke er dus aan zich van een plaatje te voorzien, daar men anders wel eens duurder uit zou kunnen komen. P. v. d. B. was met zijn nieuwe belastingmerk al heel onfortuinlijk, het werd hem reeds den eersten dag door een vlug-vinger ontstolen. De politie zoekt den dader. Mond- en Klauwzeer. Het Mond- en Klauwzeer is thans geconstateerd onder het vee van de landbouwers A. Sch., G. M., A. O. wed. P. v. H. A s. Zondag zal door de harmonie „De Volharding' gevestigd bij den heer Elshout een Tuinconcert gegeven worden in den tuin bij den Heer P. Klerks. Café bij de Remise. Gezien het schitterend program, twijfelen wij niet of. als het weer medewerkt, de belangstelling groot zal zijn- Uitslag aantesteding voor het bouwen van een Winkelhuis met Bakkerij te Drunen voor den Heer L. van Dommelen te Nieuwkuijk.* Archi tect A. N. J. Snyers Raamsdonksveer. B. van Oers, Drunen f 4326.— M. Schapendonk f 4470.— H. Jehoel f 4540.— Gebr. Jehoel f 4535.— H. de Wit f 4477.- F. Fressen f 4449.— G. de Bont, Nieuwkuflk f 4575 P. de Graauw, Waspik f 4149.— H. Vromans, Vugt f 4650 J v. d. Loo, Eishout f 4441.— Gegund aan P. de Graauw te Waspik. Op Zondagen 14 en 21 Aug. zal door de voetbalvereeniging TOP een seriewedstrijd worden gehouden waaraan prachtige prijzen verbonden zijn, o a. twee mooie bekers, kransen enz. Moge het weer medewerken tot ieders belang. Bij de gehouden aanbesteding in café Pulles-de Wit voor 't bouwen van een woonhuis voor rekening van L. Ketels onder architectuur van J. v. Vlijmen werd ingeschreven als volgt: 59 57 60 66 66 68 65 66 44 59 66 62 63 64 59 63 64 70 60 64 66 67 59 69 P. en Een kalf van den landbouwer A. K. werd in de weide in den Waalwijk schen Buitenpolder dood gevonden. Het cadaver werd onder politietoezicht begraven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Juli 1932. Ingelegd f88843,47, terug betaald f69136 52. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 15000 Wielerclub. Naar wij hooren bestaan er in onze gemeente plannen tot oprichting van een wielerclub. Daartoe is thans blij kens achterstaande advertentie een vergadering bijeengeroepen in café Snijders. Gezien de belangstelling die er den laatsten tijd voor deze sport in onze gemeente gekomen is gelooven wij te mogen veronderstellen dat deze vergadering druk bezocht zal worden. Een nieuwe van Schijndel Schoenfabriek In Gogh. Naar vernomen wordt is te Gogh een nieuwe N V. opgericht, onder den naam „Van Schijndel—Satll— Modell Schuhfabrik". De N.V. is opgericht met een vol gestort stamkapitaal van R.M. 100 000 De fabriek is opgericht in Gogh en begint te werken met 50 arbeiders wier getal weldra zal worden uitge breid. Tel. Ernstig motorfietsongeluk. Op den betonweg van Arnhem naar Nijmegen is Zondagmorgen onder Eist een motorfiets met duo bestuurd door den 27.jarigen R. Schoondermark uit Almelo, (een oud Waalwijker) tenge volge van de groote snelheid, tegen een lichtmast geslingerd De bestuurder was op slag dood. De passagier kreeg een enkelbreuk en eenige verwondin gen. Dokter Zeydner verleende hem hulp. Het tweetal was op weg naar Waalwijk. Wij vernemen nog dat S. niet tegen een lantaarnpaal is opgebotst doch tegen een ijzeren hek dat voor een woning langs den weg stond. De bot sing was zoo hevig dat de duo-pas sagier tientallen meters ver werd weg geslingerd. Wonder boven wonder is deze er dan ook met slechts weinig be teekenende verwondingen afgekomen Het lijk van den bestuurder is Dinsdagavond naar Waalwijk over gebracht, waar het hedenmiddag ten 3 uur op de begraafplaats der Ned Herv. Gemeente zal worden ter aarde besteld. DRUNEN. Eender padvinders, die hier in de Drunensche heide in grooten getale zijn gekampeerd, die Vrijdag avond door het hoofd van politie alhier, door de radio als vermiste were gesignaleerd en wiens opsporing werd verzocht, heeft men te Laren aange troffen. De reden waarom hij zoo stiekum het kamp heeft verlaten is ons niet bekend. De heer P. Versteljnen alhier die een half jaar geleden een varkens slagerij begon, heeft wederom een zaak geopend in alle soorten levens middelen, zoodat het dezen persoon aan ondernemingsgeest niet ontbreekt Dit is reeds de vierde nieuwe zaak die in zes maanden tijd hier is geopend De netto opbrengst van de alhier gehouden Missietentoonstelling be draagt in contanten f 600. H. de Wit, Drunen f3650 j. v. d. Loo, Elshout f3550 C. v. d. Witteboer, Vucht f3540 J. Kooien, Waalwijk f3370 J. Blankers, Nieuwkuijk f3348 L. Kooien, Nieuwkuijk f3318 P. Groffen, Haarsteeg f3279 Gebr. Jehoel, Drunen f3170 P. A. Kramer, Genderen f 3040 Den laagste is het wetk gegund. Zondag hield de postduiven vereniging „De Postduif', gevestigd In café A. v. d. Geld, een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt1 13 H. Bergmans, 2 3 7 17 19 20 W. Viveen-v.Raven- steijn, 4 P. Scherpenburg, 5 11 12 21 Gebr. Maas-v Oers, 6 9 10 18 H. v. Breugel, 8 15 W. Melis, 14 Gebr. v. Ravensteijn, 16 22 J. Stiphout Pulles. Eerste overduif J. Stiphout-Pulles, tweede overduif W. Melis. Speciaal W. Viveen v. Ravensteijn. Eerste en tweede koningspoule W. Viveen-v. Ravensteijn. Aankomst eerste prijsduif 10.21,34, aatste prijsduif 10.31.15. Duiven los 9 uur. Afstand 100 K.M. NIEUWKUIJK. Gedurende de afge- oopen maand werd aan het post kantoor alhier voor de Rijkspostspaar bank ingelegd f 3436.10, terugbetaald f2341.92. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een doop— en St. Theresiakapel in onze parochiekerk onder architectuur van den heer Fran sen uit Roermond werd door de plaatselijke aannemers ingeschreven als volgt: L. Kooien f2350, J. Blan kers f 2297, G. de Bont f 2180 en J de Bont f 1915. Door de slagers alhier werd aan de leden van den R K. Werkliedenbond op het door hen te gebruiken vleesch een reductie gegeven van 5 procent. SPRANG-GAPELLE (V.m. Sprang) Aan het Hulppbstkantoor alhier werd gedurende de maand Juli voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f5015 82 en terugbetaald f2951.26. De leden der Geref. Knapen- vereeniging „Samuel" alhier zullen met hun leiders Maandag 15 Aug. a.s. per autobus een pleizierreisje maken naar Nijmegen en omstreken. Het plaatselijk Crisis.Comité Sprang-Capelle stelt naar wij vernemen voor geringen prijs aardige fietsvlag- getjes beschikbaar. De baten van den verkoopkomendenarbeid van genoemd comité ten goede. CAPELLE. Van de lichting 1933 dezer gemeente zijn bestemd tot ge woon dienstplichtigen C. H. van Caem, E. M. van Campen, H. P. Dekkers, J. W. C. Geenen, J. van den Hoven, C. H. Klaasse, J. Kluytenaar, J. Mayers, B. A. Middelkoop, J. D. v. Oversteeg, G. C. Paans, A. C. Paapen, J. A. Quiryns, D. de Rooy, P. de Rooy, F. Tactor, M. Taktor, C. D. Verhagen en A. Waarts, terwijl tot buitengewoon dienstplichtigen bestemd zijn H. Cha- bot, O. v. Dongen, Th. Groeneveld, A. P. de Jong, C. Laros, C. Z. Mole- graaf, T. Mouthaan, P. D. van Pelt, Joh. de Roon, G. H. Rosenbrand, D. R. Lesage, Jac. Lesage, A. Smits, C. A. Spierings, L. A. Spierings, A. C. Sprangers, D. P. van Tilborgh, A. Verhagen, M. M. Vos, H. van Vuuren en A. van de Werken. De Afdeeling van den Vrij willi gen Landstorm in deze gemeente zal met 2 vijftallen deelnemen aan den schietwedstrijd, welke te Loon op Zand op 13 Aug. e.k. des nam. 4 uur zal worden gehouden in verband met de opening van een nieuwe schietbaan. Blijkens officieele mededeeling bedroeg het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing in de week van 23—29 Juli j.l. 75. Gedurende de maand Juli 1932 werden ter gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 24 runderen, 63 varkens, 1 schaap en 3 geiten. Voor de stations Capelle-Nieuwe vaart en Kaatsheuvel-Capelle is een motor-tractor in dienst gesteld. Hier door zal het verkeer, dat tot nog toe vertraging ondervond van het rangee ren, aanmerkelijk worden gebaat. Door den Minister van Binnen, landsche Zaken is goedkeuring ver leend aan het plan om middels de werkverschaffiing de kaden van de polders in deze gemeente te verhoogen. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier is besloten om over te gaan tot uitbreiding van het aantal zitplaatsen in de kerk, zulks in ver band met den toenemenden bloei der gemeente. De bessenpluk in deze gemeente is geëindigd. Er werden goede prijzen gemaakt. De opbrengst van het gewas was circa 50% lager dan vorig jaar. J.L Donderdag maakten de leer lingen van de Chr. school aan den Loonschendijk een schoolreisje naar Haarlem en Zandvoort. O.m. werd een bezoek gebracht aan de St. Bavo kerk met zijn schitterend orgel, het Haarlemmerhout en liet strand. Circa 11 uur keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. De reis werd gemaakt per autobus van de nieuwe autobusonder neming de Jong-de Roon alhier. Gedurende de maand Juli 1932 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 8193,43 en terugbetaald f 4403,80. Het aantal inlagen bedroeg 97, dat der terugbetalingen 20. - De heer M. C. Rijken, Hoofd der Chr. school alhier is aangezocht om op te treden als directeur van de nieuw op te richten Chr. zangvereeni- ging alhier. De daarvoor vereischte dispensatie is bereids bij Ged. Staten aangevraagd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. Braaksma, thans onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O. te Breda, heeft met gunstig gevolg zijn examen Fransch L.O. afgelegd. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 4 Augustus 1932 des na middags zeven uur. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding gemeenterekening 1930 en benoeming commissie van onderzoek. 3. Aankoop grond C. J. Savelkouls en overdracht van het transformatie huisje aan de P.N.E.M. 4. Bepaling van de dagen waarop ingevolge de winkelsluitingswet de winkels mogen openblijven. 5. Vaststelling» verordening op het correspondentschap der arbeidsbemid deling. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 34 varkens, 9 runderen en 2 kalveren. Zondag heerschte in ons gehucht, waar het anders zoo stil kan zijn, een buitengewone drukte. Het was de Zondag in 't octaaf van St. Anna. Dan komen uit de omgeving tal van pelgrims ter bedevaart. Ditmaal was de toeloop bijzonder groot, én door 't gunstige zomerweer, èn door de heer lijke predicatie van den Z.Eerw. pater Benedictus van het Capucijnerklooster te 's Bosch, èn om het zingen van het Lof door een knapenkoor van de R.K. Jonge Werkman uit de parochie Has- selt te Tilburg. De vereerders van St. Anna zullen voldaan zijn over hun bezoek aan deze bedevaartplaats. Zaterdagmiddag had. de opening plaats van het sportterrein van de voetbalvereeniging „Brabantia* te Waspik-Boven. De eerste wedstrijd werd gespeeld tusschen de vereeni gingen „Brabantia* Waspik en „Het Wapen van Raarasdonk* uit Raams- donk. Uitslag 3 6. De officieele opening had plaats des Zondagsmiddags door den Edelacht- baren Heer P. Dekkers, Burgemeester dezer gemeente, waarna de volgende wedstrijden werden gespeeld: 1. Good Luck Geertruidenberg Excelsior Capelle. Uitslag 3—3. 2. Brabantia Waspik Excelsior s Gravemoer. Uitslag 3—3. Aan de vereenigingen werd een prachtige herinneringsmedaille uitge reikt. Verschillende bloemenmanden werden aangeboden. A.s. Zondag zullen de wedstrijden worden voortgezet. RAAMSDONK. Het bouwen van een land- bouwschuur met stalling voor rekening van A. Kamp is opgedragen aan de aannemers Mertens en Weterings alhier. De dienstplichtige C. P. van Baal, der lichting 1932 is voor een jaar vrijgesteld wejjens kostwinnerschap. RAAMSDONKSVEER. Tot Penningmeester van de St. Vincentiusvereenigin^ is benoemd de heer A. H. M. J. Brejaart. Door de vrouw van K. is bij de ge- meente-politie aangifte gedaan, wegens mis handeling van haar zoontje. Procesverbaal is opgemaakt. Zekere C. v. B. is door de gemeente politie bekeurd, wegens het blijven staan op het Kruispad, wat erg hinderlijk is voor het verkeer, v. B. was reeds meerdere malen gewaarschuwd. GEERTRUIDENBERG. Geslaagd voor het examen Handenarbeid Kweekschool Maas tricht, mej. A. Boon alhier. Op het j.l. gehouden examen te Am sterdam, slaagde onze stadgenoot A, W. Demmers voor het diploma sterkstroom monteur Maandag jl. maakten de misdinaars uit deze gemeente en die uit Raamsdonksveer met de touringcar van J. Pruijsten, een uit stapje naar Nijmegen alwaar zij zich koste lijk hebben geamuseerd. Voor de Evangelisatie Ebeo Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. desvm. 9.30 en des nm. 2 uur voor te gaan de heer Schoonderbeek. Werkloosheid. Op het bureau voor Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering alhier stonden Maandag jl. 64 personen als geheel en 142 personen als gedeel telijk werkloos ingeschreven. Het aanlal te werkgestelden in de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg over de af geloopen week 49. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juli 1932 ingelegd f 31155,—en terug, betaald f 8977,47 Er werden 23 nieuwe boekjes uitgegeven. Dwars door Brabant rit. In verband met den kamp om den grooten prijs van „De Maandagmorgen" van Zondag jl. die duizenden belang stellenden in spanning hield, willen wij er even op wijzen dat deze wed strijd met zijn trajeclje van een slordige 230 K.M geheel werd uitgereden door den amateur A. C. Kogels Kaatsheuvel, sche van geboorte (thans te Tilburg). Deze sympathieke rijder behoort voor zoover wij thans over gegevens be schikken, niet tot de prijswinnaars, doch we mogen het gerust een pres tatie noemen een dergelljken zwaren rit in behoorlijken tijd te beëindigen. Gezien zijn stijl en tempo van rijden zien wij in hem een der eerste routiers der toekomst. Blerick Sterrit. Naar wij vernemen heelt de heer G. van den Wildenberg, ambt. ter secretarie alhier in den sterrit uitge schreven door de Motorclub Blerick e.o. op Zondag jl. den 2en prijs be haald. Keuring Certificaat Politiehonden K. N. PV. Op de terreinen aan den Galgenwiel werd heden de eerste keuringsdag ge houden voor het certificaat politiehond van den K N P V. afdeeling Noordbra- bant. Als keurmeesters fungeerden: de heeren J. C. F. van Helsland, Inspecteur van Politie te Kaatsheuvel; P Letchert, Burgemeester van Nieuw Vosmeer; en Westendorp Particulier Nijmegen. Werd de keuring in den voormiddag door goed weer begunstigd, in den namiddag was menige regenbul, zoowel voor de deelnemers en keurmeesters, als voor de belangstellenden een on aangename verrassing. Voorgeleid wer- den 5 honden. Het certificaat met lof werd uitgereikt aan C A. Samler met den Belgischen Herder Wilson, reu, met 278 punten; een certificaat met lot aan F. van Palen, Eindhoven met Belgische Herder Sonja, reu, met 263 punten; certificaat aan C. Aerts Vaikenswaard, jachtopziener, met Belgischen Herder, reu, voorgeleid door A. J. Hurks, Eindhoven, met 235 punten en een voorloopig certificaat aan H. Duisters, Nederweert, Gemeente Veldwachter, met Belgische Herder, Hector, reu, voorgeleid door C. van Heijst 207 punten. Onder de aanwezigen was ook de Heer Hoeben, Inspecteur van Politie le Waalwijk. De keuring had Dinsdag het vol gende resultaat A* M. de Jong, agent van politie te Eindhoven, met Centra, reu. gekruiste Duitsche herder, certificaat met 233 punten. R. Hurkx, spoorwegbeambte Eind hoven, met Prins, reu, gekruiste Fiansche herder, 181 punten. A. J. Hurkx spoorwegbeambte te Eindhoven, met Max, reu, Mechelsche herder, certificaat 237 punten. Teruggetrokken een. Niet opgekomen een. Duivensport. Zondag hield de Duivenclub „De Combi natie" gevestigd bij den heer Jan van Dun alhier een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Halle (B). De uitslag was als volgt: 1 29 87 J. Opperman, 2 7 20 25 65 70 80 82 86 Fr. v. d. Assem, 3 30 32 P. Kemmeren. 4 28 74 75 84 85 C. van Boxtel, 5 6 23 44 - Op het j.l. gehouden examen slaagden 57 6Q 58 A PriemSf 8 15 G Lar;>s 9 Jg 3g ize stadeenooten de heeren F. de wit en p i/pmmprpn w ,„u onze stadgenooten P. Joosen voor het diploma Fransch L.O. St. JOACHIMSMOER. Donderdag 28 Juli ondernam het personeel der open bare school alhier met de leerlingen der hoogste klas een reisje naar Rotterdam. Om 8 uur 's morgens bracht een bus van de H. B. het gezelschap naar Tilburg, waar de tocht per trein werd voortgezet naar Rotterdam. Alleerst werd daar een rondtocht gemaakt door de havens,waar voor de jeugd veel moois en voor zoo'n plattelandsjeugd wonder baars te zien was. Bij het veriaten van de boot stond de electrlsche tram klaar die de jeugd snel vervoerde naar de bekende Diergaarde. Daar werden eenige leerrijke en aangename uren doorgebracht en tot slot werd het bekende nieuwe magazijn „De Bijen korf" bezichtigd. Voldaan keerde het gezelschap met den trein van kwart voor acht naar Tilburg en vandaar per autobus naar de Moer, 48 55 56 P. Kemmeren, 10 22 34 35 Joh. Couwenberg, 11 40 41 42 72 C. de Bondt, 12 13 14 J. Bergmans, 16 21 62 J. van der Linden, 17 52 83 A. Vloemans, 18 33 P. Zijlmans, 24 68 69 L. v. Mosselveld, 26 79 Soeterbroek, 27 81 H. Couwenberg, 31 71 Ch. Steenbergen, 36 46 A. Pijnenburg, 37 G. Laros, 38 45 50 F. Damen, 43 49 53 Th. Emmers, 47 A. v. d. Ven, 51 73 Jac. v. Dongen, 54 J. Valk, 56 77 J. Schrauwers, 59 78 Sj. Pijnenburg, 61 66 67 76 J. Kem meren, 63 W. Kemmeren, 64 H. Snoeren. Lostijd 8 uur. le duif 9.45.10. laatste duif 9.55.46. Concert Kaatsheuvel. Dinsdagavond gaf het Kon Muziek gezelschap „Euphonia" een concert ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Moeder. Ii de belangstelling voor de concerten in onze plaats den laatsten ttyd niet groot, het Dinsdagavond gegeven con cert maakte hierop een uitzondering. Honderden belangstellenden stonden Dinsdagavond rondom de kiosk en luisterden met veel belangstelling naar het mooie programma,

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5