5 ,11: Wielerclub. UITLOTING VAN SCHULDBRIEVEN VOOR-I JEUGD nummei Met het WIen Neerlands Bloed werd het concert geopend. Bijzonder viel het nummer Diavollne Air Varlé, solo voor Es-CIarlnet door den heer A. Zwaans In den smaak, wat het applaus bewees. Tot slot van dit concert speelde de harmonie nog een potpourri van enkele moderne nummers, die eveneens zeer in den smaak viel Voetbal Kaatsheuvel. Op Maandag 15 Augustus zal op het Voetbalterrein der R.K. Voetbalvereen. DES een wedstrijd worden gespeeld tu3schen DES en de Veteranen van Wilhelmina. Bestond voor dezen wed strijd het vorig jaar veel belangstelling ongetwijfeld zal ook weer deze ont moeting door velen worden bezocht. Na afloop van den wedstrijd zal Kaatsheuvel een bijzondere attractie gepresenteerd wordendoorhet optreden van de Paardenrijvereenlging .De Eendracht* uit Oosterhout, die op het Don Bosco-terrein een ruiterfeest zal organiseeren. De Harmonie „Apollo" zal de wed strijd met muziek opluisteren. van het feit zelf door B. en W. m.i. niet goed te praten is. Geen schriftelijke voorbereiding, noch mondelinge toelichting door den voorzitter, noch een der wethouders. Wat er aan de zaak vastzit weet ik natuurlijk niet, maar de houding van die zijde was in deze vergadering van dien aard, dat tenslotte een gevoelige les niet kon uitblijven. Wordt daaruit de noodige leering getrokken voor de toekomst, dan kan daarmee het belang van B. en W. en van de gemeente tenminste gediend zijn. Mijn dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, INSIDER. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Aug. '32. De heer G. Baaijens alhier is sedert Maandag belast met de post bestellingen te Herpt, ter vervanging van den heer Muijen aldaar, die op gen. datum op aanvrage met pensioen ging. De hier gehouden collecte voor de vereeniging voor alleenstaande blinden te Wolfheeze, bracht op f 16.95. In de tweede ontmoeting te Woudrichem tusschen den heer Pele- kaan en onzen stadgenoot De Graag, die damden om den kampioenstitel voor deze streek, won de laatste. De stand Is nu 4 0 voor dezen. Volgende wedstrijd te Heusden. Jl. Donderdag maakte de R.K. Tooneelvereeniging een uitstapje per bus naar Arnhem. Ondanks de ver wachting hier troffen zij het best met het weer, zoodat vele om natuurschoon bekende plaatsen in de omgeving be zocht werden, o.a. ook Burgers dieren park. Na een prettige reis arriveerde men hier 's avonds in de beste stem. ming. Vrijdag speelde de V.V. Longa alhier tegen H.B. Drunen en speelde gelijk 0—0; P.S.V. tegen Juliana ver loor toen echter met 2 3. In den seriewedstrijd te Haar steeg won P S.V. alhier van Wilhelmina Wijk met 1 0; evenzoo Juliana al hier van D.V.O. Haarsteeg met 3-2, zoodat onze beide clubs a.s. Zondag in de beslissing spelen. Zondagavond om 7 uur bood de R.K. Fanfare een concert aan op de Vischmarkt, dat vele hoorders wist te trekken. Nu, zij zullen het zich niet hebben beklaagd, want de nummers werden keurig gespeeld en het weer was prachtig. Toen Zaterdagmorgen bij de alleenwonende Mej. Schr, de bel niet werd beantwoord, waarschuwde iemand haar broer en nadat het gelukt was binnen te komen, vond men haar dood naast haar stoel liggen, terwijl zij den vorigen dag nog in welstand verkeerde. Dit plotselinge afsterven verwekte heel wat ontsteltenis INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). De kruik gaat zoolang te water lot ze breekt of Wie met vuur speelt enz. Mijnheer de Redacteur. Deze twee echt vaderlandsche spreek woorden schoten mij in de gedachten toen ik Uw laatste raadsverslag las of liever direct al bij het hoofdjemotie van afkeuring van 't beleid van B. en W. Een motie van afkeuring en wel met 8 1 stemmen (die van de wet houders kunnen wel buiten beschou wing blijven) dat wil m.i. nogal wat zeggen en is zoover mij bekend nog .nicht dagewesen" in de parlementaire geschiedenis onzer gemeente en zal ook elders zelden voorkomen. Mijnheer de redacteur, 't feit waar over het gaat of liever de behandeling daarvan in en Waspik, 1 Aug. 1932. Geachte Redactie. Gaarne zagen wij als een antwoord op brlefschrljver(ster) van den door hem (haar) gepubllceerden brief uit Waspik 26 Juli 1932 het volgende ge plaatst. Schrljver(ster) schijnt n 1. geheel verkeerd ingelicht betreffende de z.g. nieuwe club. Ten eerste fs hier feitelijk geen sprake van nieuwe, doch wel van een weder opnieuw opgerichte vereeni ging, de in den omtrek steeds gunstig bekend zijnde voetbalclub „Brabantla". Veel uwer Iezers(ressen) zullen zich dat nog heel goed herinneren. Ons bleek dit althans terstond bij de ver schillende vereenigingen die op ons schriftelijk verzoek direct bereid waren het terrein te openen. (Dit ls in uw brief zeer juist aangegeven). De Weled. Achtb. Heer Dekkers, burgemeester van Waspik, heeft Zondag 31 Juli ingoed gekozen woorden voor de sport in 't algemeen en in 't bijzonder voor het bestuur en leden van „Brabantia", het terrein voor geopend verklaard. Beschikbaar stelden zich voor deze gelegenheidGood Luck Geertruiden- berg, Excelsior Capelle en Excelsior 'sGravemoer, waarvan de diverse besturen ons een zeer gewaardeerde bloemenhulde hadden bereid in den vorm van prachtige bloemenmanden, terwijl thans nog 8 andere voetbal- vereenigingen elkaar zullen bekampen om beslag te leggen op de buiten, gewone mooie bekers, krans en tak, die ook alweder belangeloos aan ons bestuur zijn ter hand gesteld. Thans de door brtefschrijver(ster) aangehaalde neutraliteit en de terzijde zetting daarvan. Heeft onze Nederland- sche regeering die In de jaren 1914 1918 niet kunnen bewaren? Hoef ik te vragen hoeveel leed en jammer ons en ons land daardoor is bespaard? Doch wat aangaat onze vereeniging. die is officieel opgericht 31 juli, dus kan er volgens den datum van uw brief nog geen sprake zijn van een zekere richting. Tevens is er nog geen besluit genomen bij welken bond zal worden aangesloten. Dus uwe gevolgtrekkingen of inlich tingen zijn onjuist of minstens voor. barig. Wtl u geachte briefschrljver(ster) juiste inlichtingen dan is het bestuur van „Brabantla" bereid u deze te verstrekken. U. Mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Het Bestuur V.V. Brabantla wcrs hebben Vnn een mooicn wedstrijd kunnen genieten, waarin af en toe zelfs zeer goed spel gegeven werd. De warm te van den zomermiddag heeft velen mis schien thuis gehouden. A.s. Zondag speelt WSC een uitwed strijd in Tiel waar zij den Oostelijken 2e klasser Theole zal ontmoeten. Ook dit kan een nuttige oefening voor de zwart- hemden zijn, daar de vroeger zoo roem ruchte Tielsche club nog altijd een der sterkere 2e klussers genoemd mag wor den. Om 11 uur zullen de spelers ver trekken. Volgende week, op 14 of op 15 Augus tus komt GL'ÜOK uit Tilburg bij WSC op bezoek. H.E.C.LONGA-combinatie. Zooals wij hadden verwacht heeft HEC Zondag j.l. het tegen de sterke LONGA- combinatie uit Tilburg moeten afleggen. De gasten hebben door hun beter tech nisch spel den wedstrijd verdiend ge wonnen. Direct na den aftrap wordt er door beide elftallen een vlug tempo ingezet en al spoedig blijkt dat 11EC er al goed inzit. Het eerste succes is echter voor LONGA als de rechtsbinnen de bal met een onhoudbaar schot in het HEC-doel weet te plaatsen. HEC zit voortdurend voor het LONGA-doel en eindelijk heb ben zij succes; als rechtsbuiten Kampman handig enkele spelers heeft gepasseerd, zet hij hoog voor en Han kopt prachtig in. Als de strijd 10 minuten oud is heeft LONGA opnieuw succes en wel door haar linksbinnen. Daarna plaatst Blom den bal hard op het doel, waar de doelman on voldoende stopt, zoodat Th. v. d. Wiel onberispelijk in kan schieten. HEC blijft tot de rust in de meerder heid en in deze periode weet Th. v. d. Wiel nog 2 doelpunten te maken. Na de rust weer hetzelfde vlugge spel. Geleidelijk komen de gasten door hun betere techniek en uithoudingsvermogen in de meerderheid. Een strafschop brengt den stand op 43. Vanaf dat oogenblik blijven de gasten in de meerderheid en geleidelijk voeren zij den stand door prachtige doelpunten tot 45 in hun voordeel op. In de laatste minuut is een blunder van den HEC-doclman de oor zaak van het fic doelpunt. De HEC-ërs mogen echter met voldoe ning op dezen wedstrijd terugzien. Het 2e elftal moest door omstandig heden tegen Capelle II spelen, welke te genstander voor onze reserves veel te zwak was. De 91 uitslag in het voor deel van HEG 2 geeft duidelijk het over wicht weer. A.s. Zondag heeft de 3e nederlaag-wed strijd plaats en wel tegen Good-Luck. SPORT. W.S.C.—LONGA 2—7. Hel is WSC Zaterdag niet meegevallen tegen haar sterken tegenstander. Wij had den, eerlijk gezegd, op een meer eervolle uitslag gehoopt en wij hadden dezen ook verwacht. Voor de rnst liet het zich ook aanzien dat de uitslag minder verplette- rend zou zijn. WSC gaf toen goed partij, 1 weliswaar haperde er hier en daar nog iels aan vooral de hal f I i n ie, waar Roxs vervangen was speelde niet haar gewone spel maar over het algemeen ging het niet slecht. In de voorhoede kregen we van den rechtervleugel zelfs bijzonder goed spel te zien. Hoewel LONGA ook in deze periode de sterkste was bleef de> stand gelijk. Na de pauze wilde hel order de zwarthemden echter minder goed vlot- j ten, vooral toen LONGA een voorsprong j nam en toen de voorhoede van WSC door elkaar werd gehaald. De Tilburgers waren te sterk voor den nieuwen 2e klasser, vooral in de tweede helft toen Pellikaan midhalf was gaan spelen. Het spel van dezen LONGA-man, die reeds verschillende malen voor het Zuidelijk elftal en voor de „Zwaluwen" buiten den raad is ook uitkwam, dwong terecht ieders bewonde- m.i. niet zooals het zijn moest, maar '"'"g af. Hij beheerschte het middenter- toch geloof ik niet dat dit feit alleen de schuld is van een dergelijke be. slissing van den raad m.i. beteekent dit meteen een uitspraak, dat men niet tevreden is over het beleid van B. en W. en allerminst met de leiding van den voorzitter. De raad heeft hiermede duide lijk willen demonstreeren, dat men de verordeningen en regelingen die de raad vaststelt ook wil hebben uitge voerd, dat de raad algeheel wil zijn ingelicht en gehoord, dat men wenscht vast te houden aan z'n grondwettelijk recht als beslissend en regeerend lichaam, dat men daaraan niet wil laten tornen, door wien ook, want dat zooiets werkelijk beteekent .aantasting van gezag". i Zoo bezie ik en velen met mij deze rein volkomen, zijn aangeven was per fect en vergemakkelijkte het werk der voorhoede niet weinig. Schier geen en kele maal gelukte het een WSC-er de?en speler een bal afhandig te maken. Direct na den aanvang gaf de rechter vleugel van WSC reeds blijk van bijzon dere activiteit, vooral cfe rechtsbuiten was er goed in en was voortdurend ge vaarlijk. Het viel dan ook niet te verwon deren dat deze speler kort na het begin op keurige wijze het eerste doelpunt wist te maken. WSC handhaafde dezen voor sprong eenigen tijd, hoewel de LONOA- menschen hel doel hevig bestookten. Aan weerszijden werd een doelpunt gemaakt dat scheidsrechter v. Zeist wegens otf- side niet toekende. Nadat het WSC-Joel al eenmaal gelukkig ontsnapt was, moest de doelman toch zwichten voor een door braak van Broeken, die den bal in den uitersten hoek plaatste. De aanvallen die WSC ondernam, waren steeds gevaar lijk, doch het volgende doelpunt kwam desondanks - I i desondanks weer aan Me andere zijde, p aak en zoo is ze op z n plaats, t waar de groote Loovkens met een fraaien speciaal tegen een autocratisch optre- kopbal v. d. Ven passeerde. Nog voor de den van den voorzitter, die zich ook rust echter wist de WSC-rechtsbinnen ditmaal zoo weinig soepel toonde dat s,an<' °P gelijken voet te brengen. Na de rust was de wedstrijd niet meer zoo aantrekkelijk als daarvoor. LONGA hij de uitgestoken hand niet wilde 1 aangrijpen, waardoor hij B. en W. vermoedelijk dit gevoelig echec had kunnen besparen, die zelfs na de meening van den raad gehoord te hebben, niet een nadere overweging door B en W. wilde toezeggen. En nu moge men de wijze waarop sommige woordvoerders meenden hun zienswijze naar voren te moeten brengen verre van sympathiek achten, het neemt niet weg dat de behandeling was bijna voortdurend in de meerder heid, wat het 5-tal doelpunten dat ach tereenvolgens gemaakt werd, wei bewees. Vooral het derde van den linksbinnen was een juweel. De reeds genoemde om zetting in de WSC-ploeg was allerminst een verbetering en gelukkig werden do oude plaatsen tegen liet einde weer her nomen. Toen kwam WSC weer wat meer in den aanval, zonder echter doelpunten te kunnen maken. Voor een dergclijkcn wedstrijd hadden we meer publiek verwacht. De toesehou- SPRANG. Zaterdag j.l. hebben op het SDO— terrein de laatste wedstrijden plaats gehad van de serie—wedstrijden uit geschreven door de v.v. SDO. Als no. 1 kwamen In 't veld NEO—Sparta Deze werd gewonnen door NEO met 2—1. Daarna BSVRWB. Dit wert een gelijk spel 3—3. Hierna straf schoppen, wederom gelijk en bi) het loten was RWB de gelukkige. Door den verliezer werden ook strafschoppen genomen en hiervan wist Sparta te winnen. De eindstrijd ging tusschen RWB—NEO, die NEO door hard zwoegen wist te winnen en ook vol komen den len prijs verdiende. Uit slag 4—2. In volgorde dus: 1 NEO, RWB, 3 Sparta, 4 BSV. Maandagavond had de 3e wed strijd plaats van het SDO—nederlaag tournooi. BSV was de gast. Door het wachten voor den regen kon niet eerder begonnen worden dan 7.50. De regen was dan ook dien avond een geweldige spelbreker en toch werd er af en toe nog aardig voetbal gespeeld. Veel valt er niet over dezen wedstrijd te zeggen, daar beide elftallen niet volledig kon den spelen. Toch smaakte SDO het genoegen 't eerste doelpunt temaken, daar een BSV'er in eigen doel trapte. Maar lang had SDO daar geen plezier van, daar BSV van verren afstand uit een vrijen schop wist gelijk te maken. Zoo bleef de stand tot de rust. Na de rust pakt SDO eens flink aan, maar voor het doel hebben beide elftallen nogal eens pech. Toch komt SDO er steeds beter in en weet den stand op te voeren tot 4—1, waarmede ook 't einde komt en waardoor SDO haar derden nederlaag—tournooiwedstrijd op prachtige wijze wist te winnen. Woensdagavond komt Neerlandia 11 voor het nederlaag—tournooi afd. II. Aan spanning zal het niet ontbreken, daar is Neerlandia te goed voor bekend. Daar de tweede afdeeling een wed strijd achter is wordt er a.s. Zaterdag, middag ook een wedstrijd gespeeld n.l, tegen NEO II. Deze wordt mede van de sterkste geacht, zoodat er voor de sportliefhebbers dien middag een aar- digen wedstrijd op 't program staat. Dus allen op naar het SDO-terrein. Aanvang Woensdagavond 7.15 uur en Zaterdagmiddag 3.15 uur. Op de wedstrijd van a.s. Maandag komen we Zaterdag nog nader terug. KORFBALSPORT. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag werd op liet ter rein van N.E.O. alhier een comp.-wed- strijd gespeeld tusschen de korfbal twaalftallen N.E.O. alhier en D.O.S. uit Geertruidenberg, voor den Dordlschen Korfbalbond. Na een spannenden wed strijd wist D.O.S. met 21 den wedstrijd te winnen. WIELRENNEN. Klassieken loer door Nrd Brabant" (uilgeschreven door „de Maandag morgen). Zondag j.l. werd de „Toer door Nrd Braband" verreden over een af stand van 230 K M., waarvoor circa 60 renners te 's Bosch op de Markt aan de start verschenen. Te 12 uur vertrokken de profs en onafhankelijken, terwijl 7 minuten later een peleton van 30 amateurs, waaronder onze plaatsgenoot Frans Slaats, volgde. De belangstelling van het publiek was langs het geheele traject overweldigend. Reeds na St. MichielsGestel wer den de eerste uitlooppogingen met succes ondernomen, de wegtoopers zijn evenwel bij Westerhoven na een afstand van 93 K.M. gereden te heb. ben, hun met moeite veroverde voor sprong te niet gaan, doordat de Rijks politie hier alles doet stoppen en renners en volgauto's opdracht geeft rechts van den weg te blijven rijden. Een en ander eischt 'n kwartier op onthoud en als opnieuw wordt ver trokken, is de geheele groep, behou dens uitvallers en achterblijvers weer geheel bij elkaar geloopen. Dan komt echter spoedig eenige teekening in den strijd, er wordt geweldig gedemarreerd met het gevolg dat de Belgen de Loor en de Schepper, alsmede de Oosten rijker Dender zich van het peleton loswerken en geleidelijk met grooter voorsprong den kop vormen. Van de amateurs is het Nijssen en Goderie gelukt in gezelschap van enkele on afhankelijken weg te loopen. Slaats, de groote favoriet der ama- teurs, die anders gewend is den toon en het tempo aan te geven blijkt niet „fit" te zijn en rijdt ver beneden z'n vorm. Te Esbeek denken we hem nog te zien ophalen. Onder een groep van 7 renners begint hij geweldig aan te trekken en via Hilvarenbeek gaat het op Tilburg aan. Steeds koploopend jaagt hij met flinke vaart door Tilburg, toegejuicht en aangevoerd door dui zenden supporters. Bij de contröle blijkt hij nog slechts 5 minuten ach terstand te hebben op de uitgeloopen amateurs Goderie en Nijssen. Terecht herleefde dus de hoop op 'n Waal- wijks succes. Deze moordende jacht en het voortdurend trekpaard spelen hadden evenwel te veel van hem ge vergd en voordat de vluchtelingen zijn ingehaald verslapt z'n tempo. TeRiel besloot Frans, mede op advies van enkele supporters die hem per auto volgden het verdere gedeelte van het traject (nog circa 60 K.M.) niet meer te rijden. Het is ongetwijfeld een enorme teleurstelling geweest voor de duizenden kijkers, die zich hier ter plaatse en in de naaste omgeving speciaal voor zijn doorkomst hadden opgesteld. Wij vertrouwen evenwel dat Slaats zich 'n volgenden keer schitterend zal rehabiliteeren en het geschokt ver trouwen bij z'n supporters zal doen herleven; hij is dit aan z'n reputatie verplicht. Tenslotte geven we hier nog de namen der eerstaankomenden te 's Her togenbosch van de finish op de Wie lerbaan 1. De Loor (onafhankelijke) België, in 7 uur 11 min. 30 sec. Dat is met een snelheid van 31 K.M. 920 M. 2. De Schepper (prof.) België. 3. Dender (onafhankelijke)Oostenrljk. 4. Kortgout (onafhankelijke) België. 5. Cor Heeren (id) Nederland. 6. Van Olrschot (amateur) Tilburg 7. Alb. Maes (prof.) België. 8. Goderie (amateur) Zunderf. 9. Nijssen (amateur) Aken. 10. Meerschaert (prof.) België. Men schrijft ons nog over dezen wedstrijd De strijd om den grooten prijs van „De Maandagmorgen" was jl. Zondag ook voor onze plaats van belang, immers Slaats reed mee en dit was voldoende om elk wieler-enthousiast (en dit zijn er reed3 vele) met belang stelling naar het verloop van dezen monsterrit te doen uitzien. Helaas heeft Slaats geen succes kun nen boeken, hij was absoluut niet „fit" en zoo besloot hij tenslotte in Riel, toen er reeds 180 K.M. verreden wa ren het maar op te geven. Toch was zijn positie toen nog veel gunstiger dan hij zelf waarschijnlijk veronderstelde. In Hilvarenbeek nl. kwam hij er o.i. wat beter in, zoodat hij in Tilburg aan het hoofd van het peleton kwam binnenstuiven. Toen was er maar een amateur nl. Nijssen uit Aken, die enkele minuten wa9 uitgeloopen en waarvan echter in Waalwijk bleek dat deze zeker weder een kwartier terrein verloren had. Naar wij vernamen had ook deze met hevige buikkrampen te worstelen gehad, wat echter aanleiding zou zijn geweest dat, indien Frans door had kunnen zetten, hij zeer waarschijnlijk nog als no. I zou zijn aangekomen. Het is intusschen wel extra jammer, waar Slaats overigens den laatsten tijd in zeer goede conditie is, dat hij zich juist dezen Zondag niet lekker voelde, te meer daar het naar onze meening juist een wedstrijd voor hem wa9. Zeker het was ver 230 K.M. is een niet te onderschatten parcours hetgeen in Holland nog nooit verreden is, doch waar alle amateurs gelijktijdig startten en hij toch dan zoo goed als altijd de sterkste is, hadden wij nu juist op hem onze hoop gevestigd. De groote afstand heeft hem dan ook geen parten gespeeld, want wij die den wedstrijd volgden zagen al bij de eerste uitlooppogingen, welke reeds na circa 50 K.M.' begonnen, dat er iets haperde bij Frans. Tegen zijn gewoonte in volgde hij deze uitloopers ïeelemaal niet en het was hem goed aan te zien, dat hij ontzettend zwaar trapte en moeite had bij het peleton te blijven. Enfin Slaat9 zal er zich niet door aten ontmoedigen daar kennen wij hem te goed voor elk 9portman heeft zoo al eens een dag dat het niet vlotten wil en dus een volgende maal maar weer beter. Als wij nog terug denken aan den HaagBrussel of aan Jinteloord dan weten wij wat hij in z'n mars heeft. De teleurstelling bij het publiek dat met honderden was opgekomen bij de controle in de St. Antoniusstraat was natuurlijk wel groot. Wat zouden ze lem een ovatie hebben gebracht al9 lij daar eens als eerste door had mo gen komen. Nu is alles dank zij ook een goede regeling zeer kalm verloopen vanzelf sprekend kregen de renners die bij tusschenpoozen van enkele minuten passeerden een applausje, doch daar bleef bet dan ook meestal bij. De jeugd die natuurlijk in zeer grooten getale was opgekomen maakte het den rijders en controleurs wel wat lastig, zoodat voor een eventueele volgende rit wat meer politie afzetting niet ver keerd zou zijn. WIELRIIDEN. De Tour de France. De Tour de France, de gigantische wegwedstrijd door Frankrijk werd Zondag beëindigd. De Franschman Leducq werd winnaar, hij won tevens de laatste etappe Amiens—Parijs. De eindstand van het algemeen klassement luidt: 1. Leducq 2. Stoepel 3. Camusso 4. Presentie 5. Ronsse 6. Bonduel 154.11.47. 154.35 50. 154 38.10. 154.48.37. 154 52.53. 154,57.2. Leducq heeft dus met meer dan 24 minuten voorsprong op Stoepel den Tour de France gewonnen. De eindstand van het landenklasse- ment luidt: Italië 464.37.41. 2 België 465 5 8. 3 Frankrijk 465 9 31. 4Duitsch- land 465 36.57.5 Zwitserland 469.13.16. De Olympische spelen begonnen. Zaterdag zijn de Olympische spelen te Los Angeles plechtig geopend met het afleggen van den gebruikelljken eed door de deelnemers. De Nederiandsche vlag werd ge dragen door luitenant Pahud de Mor- tanges. De Chef- de Mission* de heer Kellenbach, liep aan het hoofd van het team, daarna volgden onze dames, de ruiters en de rest van de ploeg. Het geheel maakte een kranigen Indruk en het geheele Stadion juichte onze Iandgenooten hartelijk toe. De athletlek wedstrijden zijn daarna begonnen. Onze landgenoot Chr. Berger had daarbij succes, in de 100 M. hard- loopen wist hij zich in de kwartfinale te plaatsendaarna werd hij echter uitgeschakeld. De 10 K.M. hardloopen werd ge wonnen door den Pool Kusvcinsky in den tijd van 30 min. U.4 sec. Het nummer kogelstooten bracht een over winning voor den Amerikaan Exton met een worp van 16 005 M. Speer werpen voor dames werd gewonnen door mej. Didrickson (V. S) met 43.71 M. In hoogspringen werd de Canadees Mac Naughton winnaar met 1.972 M. Het krachtsporttournooi bracht ver. schillende Fransche successen. in de 100 M. hardloopen voor dames hebben onze vertegenwoordigsters geen succes gehad. Mej. Schuurman die favoriet was, wist weliswaar haar serie te winnen doch werd no. laatst in de demi—finalesook mej. Aalten werd in de demifinaie geplaatst doch ook zQ kon het niet verder brengen. De hoop van Nederland is thans gevestigd op van Egmond die in de wielerwedstrijden de 1000 M. sprint in zijn serie won. De 100 M. hardloopen is door den Amerikaan Tolan gewonnen, de 400 M. hordenloop door Tissdael (Ierland). CORRESPONDENTIE. Inzender alhier. Uw 9tuk kan zóó niet worden opgenomen. De zaak is te serieus om op die manier iemand in 't belachelijke te zetten of om ze op die wijze te commentarieeren. RED. LAATSTE BERICHTEN. x Auto-ongeval op 't gevaarlijke kruispunt te Sprang. Toen H. v. d. Hoven alhier hedenmid dag te ongeveer 1 uur plotseling per fiets den weg overstak, werd hy door de juist passeerende auto van den heer Norb. van Loon uit Waalwijk aangereden. Ernstig gewond werd de man opgenomen en in café van Zwieteren binnengedragen. Dr. Winkelman was spoedig ter plaatse en bracht den ongelukkige per auto van den heer v. L. naar het St. Nicolaas-zieken- huis te Waalwijk over. De getroffene, oud 60 jaar, bekwam een schedelbreuk. Zijn toestand is zeer ernstig. GEMEENTERAAD. OUDHEUSDEN-ELSHOUT. Gisterenmorgen vergaderde de raad dezer gemeente onder Voorzitterschap van den E.A. heer Mr. v. d. Heijden. Afwezig: de heer Brok. 1. Ingekomen Stukken. a. Besluiten van Gedeputeerde Staten, waarbij goedkeuring wordt ver leend aan de Raadsbesluiten tot wij. ziging der gemeente-begrootingen voor 1931 en 1932. b. Rekening en begrooting der Ge- zondheidscommissie te Heusden. De rekening sluit op f2133 68. met een een batig slot van f 17.15 en een bij. drage dezer gemeente van f55.10. De begrooting sluit op f2244 39 met een bjjkrage van Oudheusden groot f 54.20. De raad gaat met deze cijfers accoord. 2. Voorstel B, en W. tot wijziging der begrooting. Verschillende overschrijvingen, tot een totaal van f797.49, zijn noodig. Voorts moet op den kapitaaldienst een wijziging gebracht worden, daar de verbetering van het perceel van v. Wijk niet f 1000.zooals geraamd was, doch f 1500.— zal kosten. De raad gaat hiermede accoord. 3. Verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling. De Voorzitter zegt dat het corres pondentschap, dat hier, tot nog toe heeft bestaan, moet worden vervangen door een agentschap. Het is dus slechts een formeele kwestie. De verordening wordt na voorlezing goedgekeurd. De jaarwedde van den agent wordt vastgesteld op f50.— welk bedrag tot nu toe ook het correspondentschap ontving. De correspondent, dhr. jos. v. Heijst wordt met algemeene stemmen benoemd 4. Voorlooplge vaststelling geit. rekening. Namens de Commissie vtn(. zoek zegt dhr. van Lieshout d( in orde te hebben bevonden, merkt hij op dat sterk bezuip moeten worden. De rekening wordt vastgesfi een nadeelig slot in den dienst van f692 20 en in den ka- dienst van f388 84. Bij de rondvraag vraagt de Mook voort te maken met de ling van den weg. De Voorzitter zegt dat de financiën de oorzaak der ve zijn. B. en W. wachten liever er een straatmaker werkloos w dezen het werk te laten doen. In dit verband wil de Voor vast iets zeggen van hetgeen de te wachten staat. Er moet r voorstel gedaan worden tot bek, verhoogingde opcenten Q, moeten op 100 worden gestt:. opc. P. B. moeten worden verk van 100 tot 200 en op de Verm belasting zullen 25 opc geheven n worden. Voorts meenen B. en het volgend jaar de steun van ht zal moeten worden ingeroepen de voortzetting van steunverlee werkverschaffing. B. en W. zich niet meer verantwoord wj, dit uitsluitend op kosten van meer.te geschiedt. Ook andere gingen in de begrooting achtsp: mogeiyk. De heer de Baalj heeft gezlt, de pachters in Drunen 20 pQ laging hebben gekregen, hij hei zich over verwonderd- dat dit os Elshout niet is gebeurd. De Voorzitter antwoordt dat W. daarover reeds gedacht en sproken hebben. Mogeiyk kan 8e8ro' Dl' In t len e door dagell oorzal meente echter op het eind van voor groote moeilijkheden komen, de kasmiddelen niet toereikend ku zyn. Dan moet de gemeente zit Ged. Staten wenden. In deze standlgheden vindt spr. het niet om de inkomsten te gaan vei! beter is het eerst de toestand o| einde van dit jaar eens af te zie: Pachtverlaging hebben B. c wel degeiyk overwogen doch dat; gemakkelijker in Drunen, waar d: kening over 't vorig jaar een overs: van f 3000 aanwyst, dan in Els: waar toch al een tekort is van f 60. Bovendien hebben de pachters event, verlaging op het oogenblik geen profijt daar de pachten December betaald moeten word's De vergadering wordt hierna gesl: w. nl: BUITENLAND. Mgr. Selpel f. De Oostenrijksche Oud-bondski lier mgr. dr. Seipel, is op 56-jar leeflijd overleden. ADVERTENTIëN. Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK MAKEN BEKEND dat in hunne vergadering van 2 Augustus 1932 een openbare heeft plaats gehad, te weten Van de leening 1907 ad f25000.- de nrs. 18 en 20; Van de leening 1904 ad f48000.de nr9. 6, 36 en 70; Van de leening 1900 ad f21500 - nr. 27. De uitgelote schuldbrieven zijn betaalbaar bij de N.V. GEL. DERSCHE CREDIETVEREE. NIGING, Kantoor WAALWIJK als volgtdie van de leening 1900 ad f21500.- vanaf 1 October a.s., de overige vanaf 1 September a.s. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. wordt llngen Kan keren zal ni deel c bUjvei geduli teeket neeml ons n spellii De m op te voor voorg Nu haarfi ontstc kome terug was, voorz Tijdei invlot gen, met c ze k ichjjr rend, huidi voorz voors zal k va Jongelui die aspiraties hebben voor de Wielersport worden uitgenoodigd tot een vergadering op Maandagavond 8 Ang. a.s., in café „De Korenbeurs", Markt, Waalwijk. Op deze vergadering zal ge tracht worden te komen tot op richting eener Wielerclub. De bijeenkomst is voor eenieder toegankelijk. DE INITIATIEFNEMERS Ka in de ze at ile an door wen juffn kon Ni dat Met heid, met haar de-bi haar stem lachi het niet ken eige: zorg vrije beid new en oudi rina totu ze haa oog aan nijk bij 4

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6