iRafliovroÉramma Crisis-Varkenswel. DU M C C f JAC, VAN DER AA, waves GRATIS WATERGOLF Let op het adresStationsstraat 47 Waalwijk nabij de Gasfabriek .-n slotte de bal in het doel wordt al! komt het einde van dezen 67«ien aanval, welke als reeds eerder e mrid een zuiver doelpunt was. V rwer het verdere verloop van den H.irlid zullen we maar niet spreken wel willen wij er aan toevoegen "1! een vereeniglng dergelijke wed- t aden wil uitschrijven, dat ze dan ün iedere vereeniglng moet spelen ,eg te winnen en zorgdragen voor °HJi ;0ede leiding, want die was bar cSpht en dit heeft veel bijgedragen dat Sc v niet heeft kunnen winnen, liever aêzêsd niet heeft mogen winnen. 8 {jet einde kwam met gelijken stand ,"1' KORFBALSPORT. SPRANO. nÊ Korfbalvereeniging N.E.O. alhier „„tilde i I. Zaterdag een competitie- oH«trlid voor den Dordschen Korfbal- k nd tegen de Korfbalclub Arkel te Artel N E.O. wist na een spannenden wedstrijd met 6-3 te winnen. WIELERSPORT. KAATSHEUVEL. Ai Zondag zal er een trainingsrit reden worden waaraan alle Kaats- heuvelsche liefhebbers deel kunnen npmen Er zal gereden worden vanaf Kruisstraat, bij Th. van Boxtel, over den Horst, Sprang, v.m. Besoijen zoo over den dijk naar Capelle, Waspik, •«Gravenmoer, Dongenschevaart, Kruis- «iraat, Na de route zal er vergaderd worden om een Wielerclub op te richten. Aanvang van de rit 5 uur. De Olympische Spelen. Nederlandsche zwem-successen. Donderdag zijn, naar men uit Los Angeles meldt, in het Olympisch zwemstadion voor 5000 toeschouwers de series 400 Meter vrije slag voor dames gehouden, waaraan ook de Nederlandsche vertegenwoordigsters mevr. Philipsen-Braun en mej. P. Oversloot hebben deelgenomen. In haar series kwamen beide zwemsters als tweede aan en plaatsen zich dus in de demifinales. In de tweede serie zwom mevr. Philipsen-Braun tegen de sterke Ame- rikaansche Helen Madison. Haar tempo was heel wat sneller dan in de eerste serie en de tijden van beide zwemsters lagen dan ook een stuk beneden die van de zwemsters uit de eerste serie. Toch dient nog te worden opgemerkt, dat mevr. Philipsen-Braun /ang niet alles gaf en zich tevreden stelde met een goede tweede plaats. Daarmede heeft zij zich in de demi finale geplaatst. In de derde serie kwam ook mej. P. Oversloot tegen een zeer sterke Amerikaansche zwemster. Hoewel mej. Kight met een flinken voorsprong won, plaatste mej. P. Oversloot zich met een goeden tijd van 5 min. 50.3 sec. op de tweede plaats. Dus ook de tweede Nederlandsche vertegenwoor digster in dit nummer is gequalificeerd voor de demi-finale. Deze tweede plaats kon verkregen worden na hevigen strijd met mej. Bult. De tijd van mej. Kight was 5 min. 40.9 sec. hetgeen een nieuw Olympisch record beteekende. Het oude Olym pisch record stond op naam van Martha Norelius (V. St) welk record op de Spelen te Amsterdam is ge vestigd. Gemeld kan nog worden, dat me vrouw PhilipsenBraun en mej. P. Oversloot in uitstekende conditie zijn. De Nederlandsche zeilers lelden nog. Heden hebben 3 zeilwedstrijden in dejmonotype klassen plaats gehad. Bob Maas is er niet in geslaagd een van deze races te winnen. Hij werd achter eenvolgens vierde, achtste en tweede. In de totale puntentelling heeft hij echter nog steeds de leiding met 77 punten voor Frankrijk met 71 punten, Spanje 68 punten, Duitschland 67 en Canada 58 punten. In de starklasse hadden heden 2 wedstrijden plaats in welke de gebroeders Maas tweemaal een zesde plaats bezetten. Het landenklassement In het landenklassement staat Ne derland thans op de 14e plaats. TOONEEL. Plankenland. Het katholieke dillettanten-tooneel had al lang behoefte aan een goed tijdschrift. De ijverige werker Jan Grosfeld, die met zijn tooneelfonds al zooveel in het belang van de tooneel-amateurs gedaan heeft, heeft daartoe thans het initiatief genomen en heefteen maandblad „Plankenland" het licht doen zien. Wij ontvingen het eerste nummer dat er zeer verzorgd uitziet en vele intressante artikelen bevat. Vooral de tooneelcursus zal de aandacht der dilletanten hebben. Voorts wordt al een „Plankenland competitie aangekondigd. Ook de heer H, van Engelen alhier schreef een welkomstwoord. Medewerker voor de decor-rubriek is de heer Piet Mossinkoff, de bekende 's-Bossche tooneelschilder. Wij twijfelen niet of weldra zal ieder R.K. amateur-tooneellist abonné van deze nuttige uitgave zijn. LOON-OP-ZAND. A.s. Zondag, 14 Augustus, wordt er een Fancy Fair ge houden, georganiseerd door het plaat selijk comité van Herwonnen Levens kracht; verschillende attracties zullen er worden opgesteld, zooals: rad van avontuur, touwtrekken, ping-pong, grabbelton, enz. De baten hiervan zijn voor den bouw van bet nieuwe sanato rium van H. Levenskracht. Op Zaterdag 13 Aug. ten 6 uur zal de opening plaats hebben door een lid van het Dag. Be stuur onzer gemeente.,Op dien dag zijn ook de verschillende besturen der ar- beiders-organisatie's uitgenoodigd, zoo als het bestuur der R.K. Werklieden- vereeniging, van Vakvereeniging en Werkineestersbond, bet Bestuur van het Wit-Gele Kruis en den R.K. Boe renbond. We wenschen bet plaatselijk comité van H. L. veel succes, met de hoop dat er geen enkele inwoner van Loon-op- Zand verzuimt een kijkje te gaan ne men en zooveel in zijn vermogen zijn geluk te beproeven bij de verschil lende attracties, om zoodoende dit sehoone werk te steunen. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De raadselachtige man". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Qekooide menschen". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 87a u. Luxor Bioscoop, „De raadselachtige man". Zondag 6 en 87a uur, Witte Bioscoop, „Oekooide menschen". Maandag 8—9.30 uur. Qymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Maandag 6 en 87a u Luxor Bioscoop, „De pantser-auto". Maandag 6 en 87a u. Witte Bioscoop, „Anna Christie". GEMENGD NIEUWS. Rechtszaken. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de Rotterdam sche rechtbank, waarbij de verdachte Z. ter zake van doodslag, gepleegd op een vrouw aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam, tot 8 jaar gevan genisstraf is veroordeeld, bevestigd. De roofoverval op de Incassobank. Het Gerechtshof te 's Gravenhage behandelde heden in hooger beroep de zaak tegen den 21-jarigen beeld houwer J. H. F. M., die door de Rechtbank te Rotterdam is veroor deeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis, we gens poging tot diefstal en poging tot zware mishandeling. Het betreft de bekende roofoverval in het kantoor der Incasso-bank aan den Goudschen Singel te Rotterdam, waarbij de verdachte met zekeren B. dit kantoor met een revolver in de hand binnendrong, doch op de vlucht sloeg, nadat een der employé's een melkflesch door de ruiten had gewor pen. Genoemde B. wist toen te ont komen. doch M., die in de cabine van een vrachtauto gevlucht was, werd gearresteerd, nadat hij verschillende schoten gelost had, waarbij o a. de politiebeambte Ruijgrok in de kaak gewond werd. De procureur-generaal eischte thans verhooging der straf tot 6 jaar. De verdediger verzocht clementie wegens de jeugd van verdachte. Ongeval ie Eindhoven. Woensdag meldden wij een doode- lijk ongeval te Eindhoven, waarvan zekere A. J. Coppens het slachtoffer was, Wij schreven toen dat deze uit Waalwijk geboortig was, hetgeen ach teraf bliikt onjuist te zijn. De man heet Koppens en is afkomstig uit Weelde. Ontploffing In een motorboot. Gisteren is door onbekende oorzaak een motorboot in Loosdrecht, waarin twee dames gezeten waren, tengevolge van een ontploffing, geheel uitgebrand. Een van de beide inzittende dames, mevr. Ardennen, is uit de boot ge slingerd en brak beide beenen. De andere dame sprong overboord en heeft geen letsel bekomen. De beide dames zijn door toeschietende booten aan wal gebracht, waarna Mevr. Ar dennen direct naar de R.K. Zieken verpleging te Hilversum is vervoerd. Haar toestand is op het oogenblik redelijk. gecompliceerde scheenbreuk naar het R. K. ziekenhuis gebracht. De auto werd in beslag genomen, en de dronken bestuurder is door de marechaussee opgesloten. SPORT. Nederland wint den zeilwedstrijd. Uit Los Angeles wordt gemeld dat Gebr. Maas (Nederland) de Olym pische zeilwedstrijden gewonnen heb ben. WIELERSPORT. Om den grooten prijs van den Bosch. Maandag wordt deze groote race voor de vijfde maal gehouden, Er nemen 100 renners deel. Om 11 uur wordt in 's Bosch vertrokken de ren ners passeeren in Udenhout om 3,50, in Loon—op—Zand om 400, in Sprang- Capelle om 4.04, in Waalwijk om 4.08, Drunen 4.15, Vlijmen 4 22. BINNENLAND. Winkelsluitingswet. Gemeld wordt, dat met het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond aan het ministerie van oeconomische zaken en arbeid besprekingen gevoerd zijn over de gevolgen van de sedert 1 Mei j.l. in werking getreden Winkelsluitingswet. Daarbij zijn verschillende bezwaren naar voren gebracht, die zich bij de uitvoering van de wet hebben voor gedaan, in het bijzonder die, welke de winkels van banket, suikerwerk en chocolade, alsmede eenige andere zaken ondervinden van de sluiting op Zondag. Aan voornoemd bestuur werd toege- zegd, dat zoo spoedig mogelijk te dier zake een onderzoek zou worden inge steld, en dat naar aanleiding daarvan zou worden overwogen, of en op welke wijze aan de geopperde bezwaren zou kunnen worden tegemoet gekomen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Verkeersongevallen. Gisteren is de 15-jarige A. H., wonen de in de Joost van Geelstraat in de Hrvenstraat alhier met zijn fiets tegen een tram opgereden. Met inwendige kneuzingen is de jongen in het zieken, huis aan den Coolsingel opgenomen. Vanmorgen is het driejarige zoontje van den landbouwer G. Blok aan den Rijksstraatweg te Rijsoord aangereden door een personenauto. De kleine kwam te vallen en door een der wielen is hem een oor afgereden. Overigens kwam het kind geen letsel. Gisteren is nabij het tramstation te Sneek de ruim 30-jarige J. Jissink uit Uitwellingerga, die de straat zou over steken, door een auto gegrepen. De wielen gingen den man over de borst kas. In zeer zorgwekkenden toestand is hij per brancard naar 't St. Antonius- Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag ongeveer zes uur reed een 17-jarige jongen op zijn fiets in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam id de richting van de Van Baerlestraat. In deze richting reed ook een tram- wagen van lijn 2 en toen de jongen zag, dat de ruimte tusschen een auto, die ongeveer ter hoogte van perceel 96 stond, en de tram te nauw was om te passeeren, remde hij uit alle macht, met het gevolg, dat de fiets slipte en de jongen met het hoofd tegen den bijwagen van lijn 2 terecht kwam. Hij liep daarbij vermoedelijk een schedel- fractuur op en is in ernstigen toestand naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Op den N.Z. Voorburgwal bij de Korstjespoortsteeg te Amsterdam is gistermiddag bij het achteruitrijden van een grooten vrachtauto met tractor een man tusschen den auto en den muur van een huis bekneld geraakt. Met in- wendige kneuzingen is hij naar hat Binnengasthuis vervoerd. De tocht van prof. Plccard naar de stratosfeer. Prof. Plccard was voornemens om, wanneer het weer het toelaat heden ochtend te Dubendorff bij Zurich voor zijn tocht naar de stratosfeer op te stijgen. Een fiets aangereden door een auto. Een jongetje gedood. Gisteravond ongeveer half negen is in de Bentheimerstraat te Oldenzaal een doodelijk ongelukgebeurd.De45-ja- rige Vasters fietste daar met zijn4-ja- rig kleinzoontje achter op de fiets. Een auto bestuurd door den slager P. L. uit Losser, die in staat van dronkenschap verkeerde, heeft toen de fiets van Vasters aangereden, waar door het kleine jongetje onder een auto geraakte. Het kind was op slag dood. De heer Vasters werd met een ADVERTENTIiN. Voor Hulsslactatlngen is geen belasting verschuldigd, wanneer door den belanghebben de een bewijsstuk wordt overlegd, afgegeven door de betrokken ge westelijke varkens-centrale, waar uit 1)1 ij kt: a. dat hij gedurende het loo- pende kalenderjaar niet meer dan 1 varken heeft geniest voor eigen gebruik, en in totaal niet meer dan 2 varkens heeft gehouden; 1). hij het varken of de var kens, bedoeld onder a, tenminste 4 maanden zelf heeft gemest; c. hij hij de aanschaffing van de varkens daarvan onverwijld aan de betrokken gewest, var kenscentrale heeft kennis gege ven, onder mededeeling, dat één van die varkens voor huisslaeh- ting, waarvoor geen heffing ver schuldigd is, is bestemd. In alle andere gevallen is een recht verschuldigd groot negen cent per K.G. geslacht gewicht. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Directeur van den Vleeschkeuringsdienst (Kan toor Slachthuis, Tel. H>4, Waal wijk). M 1VI C V Gediplomeerd Dames- en Heerenkapper, éOk 1 I O V1* IVl f-* 9eeft vanaf heden 15 AUGUSTUS gedurende O een half jaar één na bij hem gepermanent te zijn. U krijgt een prima behandeling met een prima systeem, nl. „Eugène", het beste van het beste, voor den prijs van f 10.— Knippen, wasschen, friction en watergolf inbe grepen, dus daarna nog een grdftiS watergolf, voorzien van allernieuwste droog-installaties. Vanaf heden wordt het ONDULEEREN VERLAAGD van 60 op 50 Ct« Ons tarief is dus als volgt: ONDULEEREN 50 cent WASSCHEN 50 cent. KNIPPEN35 cent. Wasschen, knippen en onduleeren fl.25 Eerste klas bediening. Tweede klas prijzen. ABONNEMENTEN 10 x Onduleeren 10 x Knippen 10 x W. en Ond. f4.00 f3.00 f9.00 5,00 0,00 0,30 7,45 8,00 8,10 •J,10 9,30 10,30 11,00 8,30 0,30 0,50 HILVERSUM 1875 M. ZONDAG 14 AUGUSTUS. (V.A.R.A.) Lichaamsoefeningen. Toespraak Fed. v. Arb. Esperantisten. Postduiven- en voetlwlberlchten. Tuinbouwhalfuurtje. Orgelspel door Joli. Jong. Vara-Klein-Orkest. Literair halfuurtje. Vara-Klein-Orkest. Zondagmorgen toespraak. (A.V.ILO.) Het Avro-Kamerorkest. Bdekenhalfuur. Harprecital. Het Residentie-orkest uit hurhaus. Gramofoonmuzlek. (V.A.R.A.) Dilettanten-uurtje. (V.P.R.O.) Halve uren met' boeken. Wijdingsuur in de studio. Het A'damsch Vocaal Kwartet. (A.V.ILO.) Vaz Dias. Het Omroeporkest. Voordracht door Nico de Jong. Het Omroeporkest. Granioloonniuziek. Dansmuziek. HUIZEN 2% M. (K.R.O.) Morgenwijding. (N.C.R.Y.) - Graniofoon muziek. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te 1 er- kel en Rodenrijs. (K.R.O.) KRO-Sextet. l'ater Juc. Jacobs. Roeken en Schrijvers. Het KRO-Orkcst. Ziekenhui tuurt je. (N.C.R.V.) Kerkdienst Gerei". Kerk Baarn. Voorganger Ds. W. Seinen. Na den dienst tot 7,45 Gramofoonminziek. (K.R.O.) Acoustiek, Pater Mulder SJ. Voetbaluitslagen van de R.K.F. Het Paroch. zangkoor St. Willibrorduskerk to Amsterdam. Theo de Witte leest voor uit zijn „Maria- spel". Va/. Dias. KRO-Kunst ensemble. Epiloog door het klein koor. MAANDAG 15 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Gramofoonmuzlek. Morgenwijding. Graiuofoonmuziek. Mevr. Marie Meunier-Nagtegaal leest voor. Orgelconcert. Het Avro-Klcin-Orkest. Causerie door Max Tak. Concert. Kinderuur. Orgelconcert. Boekenhalfuur. Grainofoonmuziek. Die Rlunie von Hawaii, operette. Vaz Dias. Het Avro-Kamèrorkesl. HUIZEN 290 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Korte ziekendlcnst. |1I,00 Lezen van Clir. lectuur. 111,30 Gramofoonplnlen. 12,00 Politieberichten. 12,30 Orgelconcert. 2,00 Gramofoonplaten. 3,15 Cursus knippen en naaien. 3,30 Cursus stofversieren en lioedeninaken. 4,00 Ziekenuurtje. 5,00 Concert. 12,15 1,30 2,10 2,30 1,30 5,00 7,45 8,10 8,15 9,15 9,35 9,50 10,40 8,00 10,00 10,15 10,30 ll.nil 12,00 2,30 3,30 4,30 5,30 7,00 7,30 8,00 10,00 10,10 Vragenuurtje. Ned. Clir. Persbureau. De Haarl. Orkest-Vereeniging. L. Bodaan: Pro en Contra over Jeugdwerk Vervolg concert. Vaz Dias. Gramofoonplaten, vroolijk programma. DINSDAG 16 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) G r a mof oomuuziek Het Avro-Kamerorkest. Morgenwijding. Gramofoonmuzlek. Vincent Berghegge draagt voor. Het Avro-Klein-Orkest. Gramofoonuiuziek. Van Dijk's origineele. Volendammers. Uitz. Kindennatiné uit Kurhaus. Grumofoonmuzick. Dansmuziek. Piano-recital. Kovacs Lajos en zijn orkest. Causerie over Joegoslavië. Het Omroeporkest. Vaz Dias. Omroeporkest. G ramof oomnuz iek. HUIZEN 290 M. (K.R.O.) Morgenconcert. KRO-Kunst ensemble. Godsdienstig halfuurtje. KRO-Trio. Gramofoonmuzlek. Vrouwenuurtje. G ramof oonmuziek. KRO-Orkest. Mevr. J. M. Sterck-ProotIets uit de mid- deleewsche toestanden. Vcrbondskwartiertje. KRO-Salon-Orkest. Vaz Dias. Gramofoonmuzlek. WOENSDAG 17 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 0,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,(H) Gramofoonuiuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitz. voor Arb. in «ie Continubedrijven. RVU. Cursus: Kuntselen in hel gezin. Vara-Klein-Orkest. Vara-Septet. Orgelspel. Vara-Septet. Vara-Septet. Voor de kinderen. Vara-Septet. RVU. Cursus: Iloe Amsterdam een wereld stad werd. Vara-Klein-Orkest. Tooneelspel. Uitz. Alg. Ned. Bond Handels- en Knnt.-bed. Cosi fan Tutte, Opera. Voordracht door Adolf Bouwmeester. Vara-Klein-Orkest. Vaz Dias. Vara-Klein-Orkest. Gramofoon muz iek. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) Schriftlezing. Morgenconcert. Zang door het NCRV-Dameskoor. Korte ziekendienst door l)s. Tom. Harinoniuinbcspeling. Middagconcert. Lezen van Clir. lectuur. Plano-recital. Liederen-recital. Vervolg piano-recltnl. Kinderuurtje. Chr. liederenuurtje. Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Ned. Chr. Persbureau. De A'damscho Orkestverecniglng. Stafkaplteine M. I.igtvoet van het Leger des Heils, over: Uitgaande in wegen en heggen. Vervolg concert, Vaz Dias, Gramofoonplaten. 6,30 7,45 8,00 9,00 9,30 10,00 10,30 8,00 9,00 10,00 10,15 11,00 11,30 12,30 I,30 2.30 3,30 4,00 5,00 5,30 7,30 8,00 10,00 10,10 II,00 8.00 10,00 11,30 12,15 I,45 2,00 3,00 5,10 7,10 7,45 8,00 9,15 II,00 10,00 10,15 11,00 11,30 12,00 12,30 I,00 2,15 3,00 5,30 6.30 7,00 7,45 8,00 8,20 9,40 10,40 11,00 11,15 II,55 8,00 8,15 10,00 10,30 11,00 12,15 2,30 3,00 3,25 4,35 5,00 6,00 7,00 7,45 8,00 9,00 9,30 10.00 10,30

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 11