Met algemeene stemmen wordt be sloten de subsidie toe te staan. Grenswijziging. 2. Voorstel B. en W. om de Kroon te verzoeken de noodzakelijke grens wijziging van deze gemeente te willen bevorderen. De Voorzitter licht dit punt toe. B. en W. hebben zich reeds tot twee- maal toe gewend tot Oed. Staten om te verzoeken wijk E der gemeente Vlijmen bij deze gemeente te voegen. Oed. Staten staan echter op het stand, punt dat deze wijziging beter kan worden overwogen wanneer de ver- eeniging van Vlijmen en Nieuwkuijk een feit is. Nu is bij het nazien der nieuwe gemeentewet gebleken dat men zich voor deze kwestie niet tot Oed. Staten rnaar tot de Kroon had moeten wenden. B en W. stellen daarom thans voor zich tot de Kroon te richten en zij vragen machtiging om al het moge lijke te doen om deze grenswijziging te bevorderen. De raad gaat hiermede accoord. Werkverschaffing. 3. Voorstel B. en W. tot aankoop van het fort in de Bernsche Hoeve als werkobject voor werkverschaffing. De Voorzitter klaagt over den zorg- vollen tijd die voor de gemeente is aangebroken nu de houtbewerking en de mandenindustrie bijna geheel zijn stopgezet. In samenwerking met de polders zouden nog wel verschillende werken uitgevoerd kunnen worden, doch daarbij stuit men op groote moeilijkheden. B. en W. hebben een eindje de toekomst ingekeken, een goed beleid eischt zulks in dezen tijd en het was voor hen dan ook prettig van den Ontvanger der Registratie te Werkendam te vernemen dat er ge legenheid bestaat om het fort in de Bernsche Hoeve aan te koopen. Dit zou immers een prachtig werkobject kunnen worden, waaruit voor de ge meente een grondaanwinst van pl.m. 4H.A.zou kunnen voortvloeien. Tege lijk heeft men dan het voordeel dat de groote verkeersweg die thans door het fort loopt in eigendom der gemeente zal komen, waarvoor anders wellicht in de toekomst een onteige ningsprocedure gevoerd zou moeten worden. De gemeente krijgt dan tevens de beschikking over een goed huls of bergplaats. Het afgraven zou kunnen geschieden door crisis, werkioozen met rljkssteun tegen een vergoeding van 22 ct. per uur, ofwel in aangenomen werk. Van het rijk kan weer dezelfde subsidie worden ver- kregen als bij vroegere werken. Spr. acht het voor de gemeente van groot belang dat van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt. B. en W. stellen dan ook voor tot aankoop van het fort over te gaan voor den gevraagden prijs van f 770 - Dhr. van Hemert weet niet precies hoe de gemeente het gebruik heeft gekregen van den weg door het fort. Spr. is van meening dat de rechten van het rijk op dezen weg al lang verjaard zijn. De Secreiaris geeft een korte toe lichting waaruit büjkt dat tot voor een tiental jaren de gemeente nog een jaariijksche canon betaalde voor het gebruik van dien weg. Van ver jaring van eenig recht kan dus geen sprake zijn. Wel heeft de gemeente bij event, verkoop van den grond altijd het voorkeursrecht. De Voorzitter zegt nog dat het in de bedoeling ligt eerst het terrein te egaliseeren en daarna het fort zelf te sloopen als dit tenminste niet te kostbaar wordt. Dhr. v. d. Brandt wil eerst den toestand ter plaatse gaan opnemen. Dhr. Wiakel zou graag bij den aan koop bepalen dat de genie te zijner tijd hulp verleent bij de slooping. De Voorzitter acht een en ander echter overbodig. Dhr. van Hemert vindt het uurloon zeer gering, vorig jaar werd nog 25 ct. gegeven, hetgeen best gerecht vaardigd is daar de menschen onder het toezicht der Heidemaatschappij hard moeten werken. De Voorzitter zegt dat het bedrag van 22 ct. door het rijk is vastgesteld. Daarom huldigen B. en W. ook het beginsel om het werk te laten aan nemen, dan kunnen de arbeiders meer verdienen. In beginsel wordt besloten tot aan koop van het fort. 4. Aanbieding gemeenterekeningen rekening G.E.B. over 1931. De gemeenterekening vertoont in den gewonen dienst een batig slot van f 137 57, de ontvangsten waren f 34,283.18 en de uitgaven f 34.145 61 er moeten nog enkele posten binnen komen, zoodat het totale voordeelige cijfer ongeveer 1000 gulden zal be dragen, De kapitaaldienst wijst een batig slot van f 86.07 aan. 5. Aanbieding gemeente-begrooting en begrooting G.E.B. voor 1933. 6. Aanbieding rekening en begroo ting Burg. Armbestuur. Al deze stukken worden verwezen naar de commissie, bestaande uit de heeren van Hemert, v. d. Brand en v. Bokhoven, die daarover rapport zal uitbrengen. 7. Vaststelling verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van den veldwachter. begrooting werd aangewezen zal ook deze verordening bestudeeren en In de volgende vergadering verslag uit brengen. 8. Vaststelling verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling met instructie voor den agent. Dhr. van Hemert vraagt hierbij of de gemeente nooit kans krijgt bij uitvoering van groote werken ook enkele arbeiders te plaatsen. De Voorzitter antwoordt dat daar toe maandelijks een opgave van werk zoekenden gedaan wordt, men hoor er echter nooit iets van. De verordening wordt goedgekeurd. 9. Vaststelling van een rente-percen- tage der door het O E.B. In rekening- courant gestorte of opgenomen gelden, alsmede van een percentage der reserve die ten laste der exploitatie komt. In overleg met den verificateur der Ver. van Ned. Gemeenten stellen B en W. voor resp. 3 en 5 pCt. te be rekenen, teneinde een betere ver houding in de administratie te krijgen. Wordt goedgevonden. 10. Begrootingswijziging. De wijzigingen van administratieven aard, worden goedgekeurd. Rondvraag. Dhr. van Bokhoven had verwacht, dat B. en W. de pachters al wel geholpen zouden hebben ingevolge de crisis-pachtwet. Spr. vindt het beter een onderlinge regeling te treffen dan dat de pachters voor den kanton rechter moeten komen. De Voorzitter verzamelt daartoe op het oogenblik de noodige gegevens. Deze zullen zoo spoedig mogelijk aan den raad worden medegedeeld. Ook spr. is van meening dat een onder linge regeling veel beter is dan een justitieele. Bij het opmaken der nieuwe be grooting is voor restitutie van pacht aan hen die daarvoor in aanmerking komen al eenige reserve gemaakt Spr. wijst op de abnormale hoogte waarop de pachtprijzen zich thans bevinden, zij zijn zelfs hooger dan in de jaren 1915—'18, men moet teruggaan tot 1902 om de prijzen op dezelfde hoogte te zien. Dhr. Winkel vindt dat al het land der gemeente veel te hoog verpacht is, vooral voor dezen tijd. De Secretaris stelt een regeling voor. Er kan een rondschrijven gericht worden tot de pachters om dezen te verzoeken op te geven voor welk bedrag zij hun perceel wenschen te houden, daarna kunnen B. en W. met de menschen onderhandelen om ten- slotte de definitieve regeling aan den raad voor te leggen. Dhr. Winkel vindt het nuttig een commissie uit den raad te benoemen, hetgeen de Voorzitter echter overbodig acht daar de kwestie toch nog in den raad besproken wordt. Besloten wordt te handelen volgens advies van den Secretaris. Hierna wordt de vergadering ge sloten. EETHEN, De gemeenteraad van Eethen ver gaderde Donderdag 11 Aug. des voor middags 10 uur, onder voorzitterschap van den EdelAchtb. heer Brune. Secretaris de heer D. A. v. d. Schans. Afwezig de heer Vos. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verzoek der blindenvereening „St. Antonius van Padua* om een subsidie van één cent per inwoner. Op dit verzoek wordt afwijzend be schikt. De prov. vereeniging .Het Groene Kruis" verzoekt om een subsidie van 10 voor het werk tot verbetering van de hygiëne van het kind. B. en W. stellen voor dit verzoek In te willigen. De heer G. v. d. Beek vraagt o deze subsidie de ingezetenen ook recht geeft tegen verlaagd tarief van het consultatiebureau te Almkerk ge bruik temaken. Spr. meent dat dit in sommige plaatsen het geval is, men haalt de kinderen zelfs per auto op. De Voorzitter verduidelijkt dat deze subsidie alleen is om het bureau in stand te houden. De heer Donken gelooft dat dit bu reau indertijd al een subsidie van f10 heeft gehad. De Secretaris zegt dat een dergelijk besluit wel eens genomen is, echter Is men er later op terug gekomen. De Voorzitter acht de subsidie voor zoo'n nuttige instelling niet te hoog. Met algemeene stemmen wordt be sloten de subsidie te verleenen. Verzoek van het Bestuur der Chr. Lagere Landbouwschool te Andel. om een subsidie. In het adres wordt mee gedeeld, dat de school in een behoefte voorziet, dit getuigt het groot aantal leerlingen, waardoor ze wordt bezocht, ook uit de gemeente Eethen, waaruit 10 leerlingen de lessen volgen. In ver band met de tijdsomstandigheden ver. minderen ook de inkomsten der school en wordt de rijkssubsidie verminderd, waarom gevraagd wordt een subsidie van f 5 per leerling. B. en W. stellen voor een subsidie van f2.50 per leerling toe te kennen, wat dus neerkomt op f 25. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Rekening 1931 der Gezondheids commissie te Heusden. Deze rekening van f 56.58; ontvangsten f 2190.26 en uitgaven f 2133 68. Van dezelfde commissie de begroo ting voor 1933. De raad gaat accoord met de bijdrage dezer gemeente die f 114 65 bedraagt. Verzoek om ontslag van dhr. A. M. de Roon, te Heesbeen als onderwijzer van het herhalingsonderwijs. De Voorzitter zegt dat reeds na 1921 geen herhalingsonderwijs meer gege ven is. Het ontslag wordt eervol ver leend met Ingang van het jaar 1921. De heer de Roon vraagt tevens ont slag als schoonhouder der school. Den voorzitter komt dit verzoek vreemd voor daar de heer de Roon nooit als zoodanig is benoemd. De kwestie is van belang voor het pen sioen, daarom zijn alle gegevens ver zameld en naar den Haag opgezonden. Aanbieding gemeente-rekening 1931. Deze rekening geeft den voorzitter reden tot tevredenheid, zij begon n.l. met een nadeelig slot van f 4803.96 en ten slotte resteert een batig saldo van f 626 28. De rekening sluit op f 91217 74. De kapitaaldienst sluit op f 18660.45 met een batig slot van f 7927.53. De rekening wordt verwezen naar een commissie bestaande uit de heeren G. v. d. Beek, Donken en Lankhaar. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. De leden worden allen herkozen, zoodat de com missie blijft bestaan uit de heeren W. Blom, J. Haare, P. de Raad, A. de Graaff en M. v. Wijk. Het kohier der straatbelasting wordt vastgesteld op f 1647. De heer G. v. d. Beek vraagt voor taan te zorgen dat er geen onbillijk, heden in de aanslagen voorkomen. De Voorzitter geeft dit toe. Basis voor de aanslagen is de schatting voor de grondbelasting en het ligt niet op den weg der gemeente daarin veran dering te brengen. Belanghebbenden dienen daarop zelf aan te dringen. Winkelsluiting. De Voorzitter zegt dat enkele win keliers bij hem hebben aangedrongen op verandering der winkelsluitings-wet. Zij willen n.l. hun winkels een uur langer open hebben omdat men zich hier niet aan den Zomertijd houdt en het hier dus steeds een uur vroeger is als de wettelijke tijd. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer G. v. d. Beek beschouwt het verzoek als een actie tegen den zomertijd. De heer Donken vraagt of de mi nister deze wijziging zal goedkeuren. De Voorzitter gelooft dit wel. Het verzoek wordt ingewilligd. Bij de rondvraag maakt de heer Donken de opmerking dat het al ge- ruimen tijd geleden is dat de rekenin gen van het Burg. Armbestuur den raad werden aangeboden. Hij gelooft dat dit het vorig jaar In het geheel niet gebeurd is. De Voorzitter gelooft van wel, meestal gebeurt dit in September of October. De heer Donken meende dat in deze vergadering het nieuwe hoofd der school benoemd zou worden. De Voorzitter zegt dat B. en W. alle moeite gedaan hebben sollicitan ten te krijgen, toen de tijd hiervoor verstreken was is de heele boel aan den Inspecieur gezonden voor advies. Veertien dagen geleden zijn de stuk ken terug ontvangen. Spr. gelooft, dat de raad het zal waardeeren als B. en W. de geschikste sollicitanten uitnoo- digen proefles te komen geven of nog >eter hen in hupne klas gaan bezoe- cen. Aangezien het nu overal vacantie is, ondervindt dit eenige vertraging. Is dit echter gebeurd, dan wordt in overleg met den inspecteur de voor dracht samengesteld. Er blijven slechts 2 of 3 geschikte sollicitanten over. B. en W. betrachten zooveel mogelijk spoed. De heer v. Buuren vraagt herstel, ling van den toren te Meeuwen. B. en W. zullen den toestand ter plaatse opnemen. Tenlsotte vraagt de heer Donken er eenige bekendheid aan te geven wie ter plaatse agent is der arbeidsbe middeling. De voorzitter zal dit Qoen, hoewel hij meent dat men het to:h wel zal weten. Hierna wordt de vergadering ge sloten. tlng 1933 van de Gezondheidscommis sie te Heusden worden goedgekeurd. De gemeente Herpt moet f29.35 bij dragen. Een verzoekschrift van den Bijz. Vrijw. Landstorm te Herpt om een subsidie van f 15. B. en W. adviseeren dit verzoek in te willigen, waartoe wordt besloten. Een verzoekschrift van de voetbal vereniging „Brabantia" te Herpt om eene subsidie, waartoe B. en W. niet kunnen adviseeren en de raad niet kan besluiten. Een verzoekschrift van J. van der Staak te Oudheusden om vermindering van pacht van een perceel bouwland aan den Bernschen dijk. Wordt be sloten otn 10 pCt. reductie te geven. Brief van Ged. Slaten omtrent de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van de gemeenteveldwachters. Ged. Staten stellen voor de 4 verhoogingen van f 50 te brengen op 8 verhoogingen van f50, alzoo een maximum salaris van f 1400 vormende, waarmede B en W. noch de raad accoord gaan. Bij de rondvraag informeert het lid Couwenberg naar de achterstallige pacht bij de gemeente. De Voorzitter zegt dat men alle moeite heeft gedaan en zal doen om- deze binnen te krijgen. Hierna sluiting. dergingen eenige uitbreiding. De toestand was over het algemeen niet bevredigend, doch beter dan d tijdsomstandigheden deden verwach! ten. Nieuwe tuinderijen vestigden zich niet. 1 De afneming van het scheep vaartbe- drijf in de laatste jaren zette zich 0ok in 1931 voort. Slechts enkele schepen deden de havens aan. Op 1 Januari stonden 7 werkioozen bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling als werkzoekenden inge schreven. Op 31 December bedroeg dit aantal 46. Gemeentelijke steun aan werkioozen werd alleen in de maand December uitgekeerd. In totaal genoten 19 perso- nen lot een bedrag van 254,95 steun. Rijks- of gemeentelijke werkverschaf fingen kwamen niet tot stand. »en; lioscb bekr" Jaarverslag Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat Economische toestand in de verschil lende gemeenten, die behooren tot het district der Kamer. Hieronder volgen eenige aanteeke- ningen uit de rapporten omtrent den economischen toestand van de gemeen ten in het district der Kamer. HERPT. Openbare vergadering van den raad der gemeente Herpt c a. gehouden op Vrijdag 13 Aug. 1932 des nam. 71/, uur. Voorzitter: H. J. v. Eggelen, burge meester. Secretaris: F. A. J. v. Liempt. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Aanbieding gemeente-rekening 1931. Deze wordt voorloopig vastgesteld op de volgende bedragenontvangsten f 16.670.39, uitgaven f 16.685.86, een nadeelig slot van f 15.37 de kapitaal dienst sluit op f845.85. De gemeente-begrooting 1933 wordt door B. en W. aangeboden en zal bij de leden circuleeren. De rekening van het Burg. Armbe stuur wordt goedgekeurd. Uit de cijfers blijkt dat over 1931 een tamelijk bedrag is ingeteerd. Ingekomen stukken De rekening over 1931 met een DRÜNEN. In deze gemeente zijn 1U schoenfabrieken gevestigd waarin ruim 2oÜ arbeiders werkzaam zijn. De toestand in de schoenindustrie was in het algemeen niet gunstig. In hel eerste halljaar was die toestand nog redelijk wel te noemen, doch in het tweede halfjaar daalden prijzen en pro ductie beduidend en was de toestand bepaald slecht. Geen der hiervoor vermelde bedrij ven werd opgeheven of stilgelegd, wel werd in liet tweede halfjaar 1931 in verband met de verminderde aanvraag minder geproduceerd en werden en kele arbeiders ontslagen. Doeli dit aan tal was zeer gering. De toestand in de landbouwbedrij ven was het eerste halfjaar 1931 nog betrekkelijk gunstig. Het tweede hall- jaar kenmerkte zich door een sterke daling der prijzen, zoowel van de land- bouw-producten als van het vee. Voor al de prijzen der zuivelproducten en mestvarkens, waarop landbouw en vee teelt in deze gemeente voornamelijk zijn geconcentreerd, daalden onrustba rend. Wat den tuinbouw betreft wordt ver wezen naar het jaarverslag 1931 dei- in deze gemeente gevestigde veiling- vereeniging. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling stonden ingeschre ven: op 1 Jan. 1931 lü werkioozen, 31 Dec. 1931 32 werkioozen. Tengevolge van den crisis werden in 1931 door het Burgerlijk Armbestuur 24 personen ondersteund, met een to taal bedrag van 1156.23. Het hoogste bedrag aan ondersteuning werd uitge keerd over de maand Februari. Gezien het geringe aantal werkioozen is nimmer een feitelijke werkverschaf fing in het leven geroepen. De werkioo zen /werden te werk gesteld op de ge- meente-landerijen. Gedurende het laatste kwartaal 1931 werden de meeste werkioozen te werk gesteld en wel gemiddeld pl.m. 15. Aan deze werkioozen werd in totaal aan ar beidsloon uitgegeven pl.m. 1000. Het maximum bedrag aan arbeidsloon werd uitbetaald in de maanden Novem ber en December, n.l. pl.m. 750. DUSSEN. Een gezeten midden stand heeft zich tot nog toe in deze ge meente niet kunnen ontwikkelen. Het winkelbedrijf wordt nagenoeg alleen als nevenbedrijf uitgeoefend ter voor ziening in de noodzakelijkste plaatse lijke behoeften. De klompenindustrie, welke met uitzondering van een viertal machinaal gedreven bedrijven nog uit sluitend uit handenarbeid bestaat, ver keert in kwijnenden toestand. De eenige grootindustrie, die alhier gevestigd is, is de N.V. Papierfabriek „Maasmond" te Keizersveer. Ontslag van personeel kwam niet voor, hetgeen den toestand der gemeente gunstig heeft kunnen beinvloeden. Tengevolge van den crisis zijh nage noeg geen bedrijven stilgelegd. De klei ne bedrijven hebben zich met veel moei te kunnen handhaven. Nagenoeg overal werd met verlies gewerkt en viel ver mindering van personeel te constatee- ren. Zooals overal elders was de toestand in het landbouw- en veeteeltbedrijf in 1931 slecht. Vooral in 't laatste gedeel te van het jaar uitte dit zich in de toe nemende werkloosheid onder de land arbeiders. Kapitaalkrachtige boerenbe drijven zijn alhier behoudens in en kele polders van den Bieschbosch weinig gevestigd. De grootere landbou wers ondervonden eenigen invloed ten goede van de Tarwewet. EETHEN. De algemeene malaise deed zich ook in onze gemeente op zeer ernstige wijze gevoelen. De veehandel en de kleinhandel leden er ten zeerste onder. Een vrij gunstige uitzondering maakte de handel in aardappelen. In de overige takken kon moeilijk een be staan gevonden worden. De prijzen van vee liepen in het voorjaar mede door den gunstigen grasgroei nog op, doch toen de zomer was aangebroken zakten ze weldra belangrijk in. Deze dalende lijn liep tot het einde van het jaar door. Tengevolge der uitvoer-moei- lijkheden werd de afzetmogelijkheid voor vee, zuivel, enz. zoo beperkt, dat in het laatste deel zulke lage prijzen werden bedongen, dat zij gedurende tientallen jaren nog slechts door die van de eerste maanden van 1932 in laagte werden overtroffen. De fruithandel gaf ook slechte uit komsten; slechte uitvoer-gelegenheid, minderwaardig gewas en te hoog be stede prijzen op het hout werkten daar toe samen. Zooals reeds opgemerkt was de aard- appelhandel beter en leverde deze voor velen nog een behoorlijk bestaan op. De resultaten van landbouw en vee houderij waren bedroevend. Was de toestand in de eerste maanden voor de veehouderij nog bevredigend, aan het eind was het alles verlies wat men ver nam. De oogst der verschillende gewassen was reeds niet gunstig. Granen hadden reeds een onvoordeelige stand, terwijl nog veel bedierf door de minder gun stige weersgesteldheid. Door de regee- ringsbemoeiingen werd voor de tarwe nog een behoorlijke prijs gemaakt, doch voor de andere granen was het geen nog geoogst werd zoo laag in prijs, dat lang niet de productiekosten konden worden gemaakt. Over de wer king der tarwewet is men zeer tevre den. Het aardappelgewas gaf een goede opbrengst en zooals reeds boven werd opgemerkt goede prijzen. Van bieten was de Kilo-opbrengst tengevolge van den kouden zomer ver beneden liet middelmatige en de prijs laag. Vlas wordt bijna niet meer verbouwd. Ook de teelt van koolzaad is sterk ver minderd. Dit laatste gaf ook een klein beschot. Enkele landbouwers legden zich op de bloementeelt toe. De grond blijkt daarvoor in deze streek zeer ge schikt, doch de gemaakte prijzen zijn zoo, dat verdere uitbreiding voorloopig wel niet zal plaats hebben. Met de paardenfokkerij blijft het mi sère. De dieren brengen hun opfokkos- ten meestal niet op en de fokkerij is dan ook sterk ingekrompen. Men ziet in deze gemeente ook veel kruisings producten tusschen trek- en tuigpaard. Gelukkig houden, een vrij groot aantal fokkers vol met de zuivere fokkerij van het tuigpaard. De rundveefokkerij maakte in het voorjaar nog een goeden tijd door. Het liep echter gauw mis en wel in die ma te, dat daar ook van winst geen sprake meer was. De laatste jaren fokten velen stierkalveren op, om die in het najaar aan worstfabrieken te slijten. Dit vormde vaak een prachtmiddel om een deel der pacht bijeen te krijgen. Vooral kleine hoeren maakten hierdoor een spaarpot tegen den betalingsdag. He laas viel dit in het najaar 1931 erg tegen en konden de dieren maar ruim 50 pCt. opbrengen van vorige jaren. De weide- rij gaf vooral voor hen, die in het voor jaar vee inkochten, groote verliezen. Meestal werden in het najaar de in koopsprijzen van 't voorjaar lang niet bedongen en moet weidepacht enz. worden toegegeven met nog een deel van den inkoop. Door de lage prijzen werd meer vee opgestald dan andere jaren, hetgeen in de toekomst nog weer tot sterke prijs verlaging zal leiden. De Fok- en Controle Vereeniging „Het Land van Heusden en Altena" bleef met haar gewone werkzaamheden doorgaan. Een fokveedag werd weder georganiseerd, waarbij bleek, dat in 't materiaal der vereeniging langzamer hand meer lijn komt. De stieren der Vereerd ging werden weer meermalen bekroond. De schapenfokkerij gaf aanvankelijk bevredigende uitkomsten, hoewel in de laatste paar maanden de prijzen sterk terug liepen. Ook de wolprijs zakte belangrijk in. Bovendien deed de voch tige zomer in het najaar vee! leverbot ziekte ontstaan. Het Noordbrabantsche Texel sche Schapenstamboek hield ook in 1931 zijn jaariijksche wolkeuring in deze gemeente (in Drongelen). Deze ver- II i gutu8vn».uiU uy

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 2