Nieuws nil Kaalsheafel. Smetten, Doorzitten Stukloopen der Huid PUROL Kamer ie huur oeuraagl. Marktberichten. 1QB 1 L. W. J. C. Christ, Rectificatie. publiek ver koop en: ■I heeft de heer A. Metselaar, tegen 1 September a.s. ontslag genomen als lid van den Raad. De zetel zal vermoedelijk worden Ingenomen door den heer P. Schmie- husen, oud-lld van den Raad. De Kaatsheuvel, 18 Aug. 1932. Jubilea. afdeellng Kaatsheuvel van den R.K. Fabrleksarbeldersbond bestaat 25 jaren, welk feit Zondag 23 October feestelijk zal worden herdacht en waar voor reeds eene commissie is benoemd. De Werkmeestersbond St. Johannes de Dooper herdenkt 16 October zijn 12'/2-jarig bestaan. Volksconcert. Zaterdag 20 Augustus geeft de Kon. Erk. Harmonie Apollo, Directeur de heer P. B. Blsselink, een volksconcert op de K. B. kiosk op de Markt alhier. Programma 1. Teuert Los, March 2. Ouverture Semiramls 3. Espana Walzer 3. Ballet Egyptien Pauze. 5. The Qreat Lettle Army, Marche 6 Eln Morgen, eln Mlt- tag, eln Abend In Wlen, Ouverture 7. Valse Interrompue 8. Czardas 9. Finale. R.K. Kaatsheuvelsche Wielerclub. Zaterdag a.s. houdt de Kaatsheuvel sche R.K. Wielerclub haar tweede tral. ningsrit. Het parcours loopt van Kaats, heuvel (Horst) Waalwijk, Nieuwkuljk, Helvoirf, Udenhout, Loon—op—zand, Kaatsheuvel, eindstreep bij café de Wed. J. v. Berkel. Er wordt gestart om 6,30. Kapelaan Swagenmakers. Vrijdag 19 Augustus treedt de nieuw benoemde derde kapelaan, de Wel- Eerw. heer A. D. M. Swagenmakers, priester van het Seminarie, in onze parochie in functie. Ongeveer een half jaar heeft het de uitgebreide parochie met twee kapelaans moeten stellen, waarin nu gelukkig weder verandering gekomen is. A. Holzmann. O. Rossini. E. Waldteufel. A. Luigini. K Allford. F. v. Suppé. L. Montagne. L.Qrossmann. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De onbekende ruiter", „De wrekende schaduw". Zaterdag 8 uur, Wttte Bioscoop, „Gouddorst". Zaterdag 8'/a u. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8'/aU. Luxor Bioscoop, „De onbekende ruiter", „De wrekende schaduw". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „Oouddorst". Maandag 8-9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Oymnastiek aspiranten K. en V Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Oymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Waalwijk, 19 Aug. 1932. Eieren 4-5 cent. Varkens f 5.—f 7.— GEMENGD NIEUWS. Zes gevechts-stieren losgebroken. Boven eenige Spaansche provincies ontlaadde zich een hevig onweer, dat gepaard ging met hagelbuien. Bij Villa Rosa werd de omheining van een weide omvergerukt, zoodat zes stieren, die bestemd waren voor de te houden stierengevechten, konden ontsnappen. De dieren, opgewonden door het noodweer en de bliksemstralen, renden de stad in en doodden twee personen, die zij op hun weg ontmoetten, ter wijl vijf andere personen, die zich niet tijdig in veiligheid konden brengen, ernstig gewond werden. blijdorp.moord opgehelderd Gedetineerde In de gevangenis te Scheventngen bekent de dader te zijn. Naar gemeld wordt, heeft een gede tineerde H. in de strafgevangenis te Scheveningen bekend den moord op Marietje van Os in den Blijdorppolder te hebben gepleegd. Het is een Rot- terdammer, die destijds vrij spoedig na den afschuwelijken moord werd gearresteerd, doch later weer op vrije voeten werd gesteld. De man is thans naar het Huis van Bewaring te Rot terdam overgebracht. Een onderzoek naar de juistheid van zijn verklaringen wordt Ingesteld. Zooals men zich zal herinneren, werd na den moord op Marietje van Os op 9 October 1929 een uitgebreid onderzoek ingesteld. Dag en nacht heeft men aan het politiebureau Groote Paauwensteeg gewerkt, om den dader van dezen vreeselijken moord op te sporen. Herhaaldelijk werden men- schen aangehouden, die achteraf hun alibi konden bewijzen. Eenmaal moest men iemand op vrije voeten stellen, die slechts een zeer gebrekkig alibi kon opgeven en die reeds eerder voor een zedendelict was veroordeeld. Dit is de man, die thans een bekentenis heeft afgelegd. Men herinnert zich dat op 18 Oc tober 1929 's avonds halftwaalf de politie aan het bureau Groote Paauwen steeg uit Heerlen bericht ontving, dat men een verdachte in deze moordzaak in een logement aldaar had aangehou den. Men had te Heerlen een razzia in logementen gehouden en daar iemand gearresteerd, van wien men met vrij groote zekerheid meende te kunnen vaststellen, dat hij de dader moest zijn. Deze man, zekere V., die langen tijd in voorarrest heeft gezeten, moest later toch op vrije voeten wor den gesteld. Thans nu de gedetineerde in de gevangenis te Scheveningen zelf bekend heeft Marietje van Os te heb ben vermoord, hoopt men den dader in handen te hebben. De Msb. meldt nog dat indertijd H., een 25-jarige fabrieksarbeider voor dit misdrijf gearresteerd is. H. ontkende echter stellig iets met den moord te maken te hebben en hij werd dan ook al weer spoedig op vrije voeten gesteld. In den tijd, dat de moord gepleegd werd, was H. als ar beider werkzaam in een fabriek in het Oosten van de stad. Al heel gauw hoorde de politie meer van dezen H. Vrij kort na den moord in den Blijdorppolder werd de man gearresteerd wegens een zedendelict, gepleegd in de omgeving van de Waalhaven. Ook in dit geval betrof het een minderjarig meisje, dat H. had meegelokt. De zaak kwam voor de rechtbank en H. werd veroordeeld. Zijn langdurige straf moest hij onder gaan in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. Verleden jaar, omstreeks dezen tijd kwam de zaak-Blijdorp weer ter sprake, doordat H. in Scheveningen bekend zou hebben, schuldig te zijn aan den moord op Marietje van Os. Hij werd onmiddellijk naar Rotterdam overge- bracht doch hier ontkende hij weer pertinent schuldig te zijn. Er viel niets tegen den man te beginnen en hij werd weer naar Scheveningen terugge bracht, waar hij zijn straftijd uitzat. Daarna leidde hij een zwervend leven tot hij in de buurt van Assen weer een zedenmisdrijf beging, gepakt werd en door de Assensche rechtbank tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld werd. Een gedeelte van deze straf onderging hij in de gevangenis te Assen. Daarna werd hij overgebracht naar de cellulaire gevangenis te Sche veningen. Zijn onze inlichtingen juist, dan zouden er, behalve de bekentenis, zeer sterke aanwijzingen voor H.'s schuld bestaan. Het onderzoek, dat eigenlijk nooit is stil gelegd, is weer met hernieuwde kracht aangevat en alles wordt er op gezet om eindelijk klaarheid te brengen in dit gruwzaam en mysterieus drama. Merkwaardig is het zeker wel, dat H. zijn bekentenis heeft afgelegd op het moment dat hij bijna in vrijheid zou worden gesteld. Daarmee vervalt het vermoeden, dat hij, om wat af wisseling in zijn eentonigen straftijd te brengen, een bekentenis verzonnen heeft. zijn. Onmiddellijk verlieten de meeste passagiers de wagens en werd er door het personeel en verscheidene Inzitten den een onderzoek langs de spoorbaan ingesteld. Enkele honderden meters terug vondt men het kind naast de spoorbaan liggen, met het hoofdje tegen de rails. Het was bewusteloos. Korten tijd later is het kind, Otlo Pljpker afkomstig uit Limburg, over leden. Een redding. Gistermiddag is de 18-jarige J. C. van Dijk, uit de van Speykstraat te Rotterdam, toen hij een motorbootje, waarop hij als matroos werkzaam is, aan het verven was, in het water ge vallen. De 23 jarige J. Kornet zag het ongeluk gebeuren en sprong te water, van de Kelzersbrug af. Hij mocht er aanvankelijk niet in slagen den drenke ling te redden, maar na driemaal te hebben gedoken, bracht hij hem boven water. Beiden werden, de een bewuste loos, de ander volledig uitgeput, met een dreg aan boord van een scheepje getrokken. Daar is men onmiddellijk begonnen kunstmatige ademhaling toe te passen. Nn ongeveer tien minuten mocht men er in slagen, de levensgeesten op te wekken. De geredde en de redder, die water in gekregen had, zijn daarna naar het ziekenhuis gebracht. Brandspuit met brandgasten te water. Waarschijnlijk ten gevolge van hooibroei is te Exloërmond de boer derij van den heer H. E. totaal afge brand. Bij de eerste poging om tot blusschen over te gaan heeft zich nog een tragisch ongeval voorgedaan. De brandspuit zou door eenige arbeiders gehaald worden, doch op weg naar de plaats van den brand zijn deze met spuit en al van de brug in het kanaal gereden. De meesten konden spoedig weer tegen de brug opklimmen, doch een hunner, W„ bleek onder in het water onder de spuit te zijn geraakt, Na ongeveer tien minuten in de knel gezeten te hebben, werd hij bevrijd en opgehaald. Het gelukte een genees heer, na herhaalde toepassing van kunstmatige ademhaling, de levens geesten bij W. weer op te wekken. Later is de man overleden. Fransch watervliegtuig neergestort. Bij een nachtvlucht is een water vliegtuig van de marine niet ver van Bizerta neergestort. Het toestel ver brandde geheel en de vier inzittenden zijn omgekomen. Inbraak met geweldpleging. In de buurtschap Stuivezand bij Hooge Zwaluwe is een brutale inbraak geschied bij de aldaar wonende 80- jarige mej. van G. Twee gemaskerde mannen waren door een W. C -raampje haar woning binnengedrongen Terwijl een der indringers de oude vrouw in bedwang hield door haar een doek over het hoofd te werpen, heeft de ander het aanwezige geld, zijnde f85, gestolen. Kindverlamming in Hongarije. In Zegedin zijn 22 kinderen door kinderverlamming aangetast. De vreeselljke ziekte heeft reeds drie slachtoffers gtëischt. De artsen probeeren thans een nieuwe entmethode, door het bloed van den vader of de moeder der zieke kinde ren bij de patiënten in te spuiten. Pont met Autobus gezonken Qlsteravond is in het zijkanaal tus- schen den Houtrakpolder en den Orooten Ifpolder een groote 4 tons autobus, die van IJmuiden op weg was naar Amersfoort, met de pont, waardoor zij zou worden overgezet, gezonken op ongeveer een dertig meter uit den wal. De zich op de pont bevindende personen, zoomede de pontwachter J. Korstanje uit Halfweg, en eenige per. sonen die zich buiten de bus bevonden geraakten eveneens te water. Een deel wist zwemmende den kant te bereiken, terwijl de overigen met de sloep, waarmede personen worden overgezet, gered werden, zoodat dit ongeluk, gezien de omstandigheden, nog goed Is afgeloopen. Kind uit een rijdende trein gevallen. De reizigers van de sneltrein naar het noorden des lands, die Donder dagmorgen om 10.50 uur uit Amers foort vertrokkon is, bemerkten even voorbij het station Putten tot hun groote ontsteltenis, dat de trein plot seling stopte. Er was aan de nood rem getrokken. Een jongetje van vijf jaar zou uit een der coupé's gevallen Advertentie Kola. In de advertentie van de KOFA, 3e pagina 1ste Blad, staat: zwaar Huiskamer garni tuur 4 stoelen, 2 fautuils met leer in de rug f 20.75, dit moet zijn f 26.75. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Raadsvergadering. Door den voorzitter van den ge meenteraad is aan de raadsleden een schrijven gericht waarin wordt mede gedeeld dat B. en W. het voor-ontwerp der begrooting 1933 in behandeling hebben, waarmede tevens een herzie ning van het belastingstelsel samen hangt. Het college is nog wachtende op enkele gegevens van den inspec- teur der directe belastingen, aan de hand waarvan de voorstellen moeten bepaald worden. In verband daarmede zal de raadsvergadering die naar ge woonte op den laatsten Vrijdag der maand zou worden gehouden, moeten worden uitgesteld. De voorzitter is voornemens deze tegen Dinsdag 30 Augustus voor te schrijven. Klooster—jubileum. Op 9 Sept a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn dat de Eerw. Overste van het St. Antoniusgesticht in de St Cle. mensparochie Mère Adrienne (in de wereld mej. M. Winters uit Waspik) in het klooster trad. Van deze halve eeuw heeft zij zich gedurende 40 jaar aan het onderwijs gewijd. Zij was achtereenvolgens overste te Zevenaar, Zevenbergen en thans alhier. Het zal de Eerw. gouden jubilaresse bij dit zeldzame feest ongetwijfeld niet aan blijken van belangstelling ontbre ken. Niet alleen voor hare familie leden en hare mede-kloosterlingen, doch ook voor de ouden van dagen die in het St. Antoniusgesticht ver pleegd worden, als voor de kinderen van de Bijz. Meisjesschool zal het een heugelijke feestdag worden. De kleinen vooral zijn reeds druk voor het feest programma aan het repereeren. Ook van de zijde der parochianen zal er dien dag zeker hartelijk medeleven blijken. Programma. Het programma van „St. Jan" op hedenavond te samen met de zang. vereenigingen is als volgt: 1. Mont la villa, Marsch H. Chaillet. 2. Maritana, Opera Jos. Kessels. 3. Voix Roumaines, Valse de concert M. J. H. Kessels. 4. Marsch „Harmonie St. Jan" J. A. Thijssen. K. M. V. De Kath. Jonge Middenstands- vereeniging hield gisteravond een vergadering in den Gildenbond. Door het lid den heer A. v. Huiten werd een lezing gehouden over het onder werp „Bouwkunde". Op vlotte wijze vertelde de inleider een en ander over de bouwkunst van den ouden en van den nieuwen tijd. Ongeval. Gisteravond kwam een jongmensch zekere de P. alhier met z'n fiets van den Dijk gereden In de richting Haven, maar doordat hij den draai te ruim nam en zoodoende op den rijweg kwam, werd hij van achter gegrepen door den motor van den heer v. E. alhier, die hem tijdig had zien aan komen, maar vermoedde dat hij vol doende rechts 't fietspad zou houden. Een botsing was onvermijdelijk en beiden vlogen van hun voeriulg op 't trottoir. De fiets van de P. had een spatbord en bagagedrager 3tuk, terwijl hij er overigens goed afkwam. De mo torrijder v. E. kreeg een blessuur aan den vinger en een bloedende wonde aan 't hoofd, terwyi z'n motorlamp, spatbord enz. ernstig werden bescha digd. De wielryder de P. hield staande geheel rechts op 't fietspad te hebben gereden. De politie stelt een onderzoek in. Traningsrtt W.W.C. Door het besiuur is de rit belang rijk gewijzigd. De toer zal gaan vertrek café Snijders, v.m. Besoijen, Capelle brug, linksaf Vrijh.-Capelle, Sprang, Watertoren. Dit wordt driemaal gereden, zoodat liet publiek gelegenheid genoeg heeft de renners te zien passeeren. Vertrek 11 uur v.m. De medewerking van het publiek wordt gevraagd. De hitte. Donderdag omstreeks 5 uur was de temperatuur 34 8 gr. Celsius in de schaduw oftewel 94.64 Fahrenheit. Dat is een record, de hoogste waar neming sedert 1906. ZWEMMEN. krachten aan de bevordering van het onderwys gegeven en den dank ver. diend van zeer vele ouders voor zijne medewerking aan de opvoeding hunner kinderen. Gelukte vlucht van Molllson. De Engelsche Oceaan-vlieger Mol llson heeft zijn Oceaanvlucht tot een goed einde gebracht. Hij is heden- morgen 11 uur 45 pl. tijd vlot te Pennfield Ridge by St. John in Nieuw- Brunswyk gedaald en hoopt morgen zyn tocht naar New York voort te zetten. Hy verklaarde zyn reis te heb ben onderbroken, omdat hy zich ver moeid gevoelde, doch nog voldoende benzine aan boord te hebben om den tocht naar New York te volbrengen. Molllson was Donderdag om elf uur 35 van Port Marnock in Ierland ge start. Hy heeft den tocht naar Nleuw- Brunswijk volbracht in totaal dertig uur en twintig minuten en had een gemiddelde snelheid van 140 KM. per uur. Bondswedstrijden N.B.Z.B. Door den Noordbrabantschen Zwein- bond zullen Zondag 28 dezer provincia le wedstrijden worden gehouden in Tilburg in de inrichting zwembad Til burg. De verschillende Brabantsche zwem- vereenigingen zullen deelnemen aan een niet te lang, maar zeer gevarieerd programma, waarbij de vereeniging die met haar zwemmers het grootste aantal punten behaalt in het bezit zal komen van een wisselbeker, welke het eigen dom wordt door drie overwinningen achtereen of door vijf overwinningen in totaal. Als bijzondere attractie staat op het program een polowedstrijd tusschen een zevental van den Noordbrabant schen Zwembond en een zevental van een der Amsterdamsche zwemclubs. Hierdoor wordt tevens de gelegenheid geschapen, dat de Brabantsche zwem mers zich eens kunnen meten met sportbroeders uit een andere "streek, -wat de beoefening van de zwemsport in het Zuiden zeker ten goede zal ko men. De gasten uit het Noorden zullen te vens aan de verschillende nummers deelnemen buiten mededinging. 's-HERTOGENBOSCH. Met ingang van 22 Augustus wordt de heer J. W. Gulden uit Sleeuwijk overgeplaatst naar Hulst. Daardoor ontstaat een va cature in de Provinciale Staten. Zijn opvolger is het oud-Slatenlid de heer H. Walder (s.d.) te Bergen-op-Zoom. Deze heeft nog geen beslissing geno men of hij een benoeming zal aanvaar- ^en' RAAMSDONK(DORP). Voor het op gisteren te Wageningen gehouden examen voor landbouw—onderwys slaagde onze dorpsgenoot, de heer B. J. Elsman, hoofd der N.H. Byzondere School alhier. Den geslaagde proficiat. RAAMSDONKSVEER. De Eerw. Frater Henricus, hoofd der St. Theodo- russchool alhier, gaat deze plaats metterwoon verlaten, daar hy is over geplaatst naar eene school aan den Bosschen weg te Tilburg. Gedurende de veertien jaar, die bij in deze gemeente heeft doorgebracht, heeft hy zijne beste INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie M. de Redacteur, Met die warmte ia werken ook geen plezier, vooral wanneer dat in heete fabriekslokalen moet gebeuren. Kun nen de fabrikanten echter de last niet zooveel mogelijk verlichten? 'n Middel dat althans voor de morgenuren eenige verkoeling kan geven ligt bij de hand. Reeds 's morgens als we de fabriek be treden is het daar al bijna ondragelijk warm. Ik zou daarom den fabrikanten in overweging willen geven 's nachts zooveel mogelijk de ramen open te la ten en een frisch windje door de loka len te laten spelen. Voor event, dief stal kunnen wel maatregelen genomen worden b.v. een wacht, daarvoor zijn menschen genoeg te vinden. Vertrouwend dat de heeren patroons dit eens in overweging willen nemen, dank ik U, M. d. R., voor de plaats ruimte. EEN SCHOENMAKER. V Minister Rays schrijft een Inge zonden stuk! Men herinnert zich ongetwijfeld nog de telegramwisselingen tusschen minister Verschuur en oud-minister Posthuma, even later gevolgd door de kwestie Verschuur—Kan. Er is over die zaken nog al wat geschreven in goedkeurenden en afkeurenden zin, goedkeurend door hen, die van oordeel zijn, dat het heusch geen kwaad kan om kwesties van publiek belang ook in het publiek te behandelen en voldoende mede- deelingen aan de pers te verstrekken, afkeurend door hen, die beducht zijn dat het ministerieel decorum zoo spoedig gekneusd is In het huidige kabinet schijnt men niet beschroomd te zijn om open kaart te spelen. Minister Verschuur ging voor en minister Ruys de Beerenbrouck heejt, zelfs een inge zonden stuk geschreven in het ,,Volk'' waarin hij de critiek van dat blad op de werkverschaffingspolitiek weer legt. Tot zoover een couranten-bericht. Men ziet hieruit dat zelfs Z.Ex. minister Ruys de Beerenbrouck wel degeiyk nota neemt van 't geen in de pers geschreven wordt niet alleen, maar dat hij 't niet beneden zyn waar digheid van minister acht van zijn meening in de pers te doen biyken, iog meer, dat hij zelfs ingezonden stukken schrijfi ter weerlegging van 't geen naar z'n meening onjuist is of het pHbllek nader kan Inlichten. Mogeiyk ter leering van andere, zelfs mindere godes GEMEENTERAAD. NIEUWKUIjK. Donderdagnamiddag 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen. Afwezig de heer Mart. v. d. Ven. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden. Ingekomen stukken. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur om voor de Jongensschool 2 nieuwe kachels aan te schaffen. De kosten hiervan bedragen f49. Wordt aangehouden, daar niet blijkt of de opgegeven prys per stuk is of niet. Verzoek van den heer E. Daems alhier om een vergoeding In de kosten voor zyn in 's Bosch schoolgaand kind van f100. Ondanks het feit dat het verzoek niet op zegel Is, wordt het toch in behandeling genomen. De Voorzitter zegt dat het kind in Den Bosch op de Nutschool lager onderwys geniet. Omdat hier genoeg gelegenheid is om lager onderwys te genieten stelt de Voorzitter voor hierop niet in te gaan. De heer A. Mostermans zegt dat men hier voor kinderen die in Viymen, Drunen of Waalwyk naar school gaan ook betaalt. De Voorzitter zegt dat Middelbaar Onderwys niet hetzelfde is. De heer Wilgers heeft destijds al gewaarschuwd om hiermede voorzichtig te zyn. Men kan hier toch geen ver schil gaan maken. Hy Is er ten stellig, ste van overtuigd dat er binnenkort meer zullen komen om aubsld: zou hierover nog wel wat meer zeggen, doch doet dit liever inc; vergadering, waarom hij voor i punt verder af te handelen in comité. Wordt goedgevonden. Voorstel van B. en W. bet de wijze van eventueele betal het aangekochte pand vanA.v De Voorzitter deelt mede aankoop door van Son zelf doorgaan. Omtrent den aanh dit pand door de gemeente dan ook tevens een noodsl zal worden Ingericht, werden waarden in een schrijven aan Staten gericht voorgelezen. De heer v. d. Besselaar zou a| de Inrichting van een noodsla daar te stellen, eerst hierover Vleeschkeurlngsdlenst eens Infor omtrent goedkeuring. Wordt toegezegd. Voorstel van B. en W. tot het vragen van een Rykssubsidie 0i intusschen Ingekomen objectvoor verschaffing. De Voorzitter zegt dat een der werkverschaffing voor onze getij, in 't verschiet Is, nl. op de grö. van de „Margriet', welke bezliii' eigendom zyn van den heer vat Leede. Het stuk land dat ontgo- zou moeten worden Is 18 H.A. De algemeene kosten zouden f 12.000 bedragen. De heer v. d. Besselaar vraj? het de bedoeling is dat de gemi, deze gronden koopt of dat ze aai eigenaar biyven. De Voorzitter zegt dat de genei deze gronden van den eigenaar kan koopen. Al de werkloozen onze gemeente zullen hier tewerL steld kunnen worden. Het werk* in stukloon uitgevoerd, terwijl q cent uurloon wordt gegeven. De»> week zal zijn 48 uur. De heeren Wilgers en de vinden een werkverschaffing op meente-eigendom zelf beter. De heer Wilgers zou dit nog nader kunnen aanduiden waar maar doet dit weer liever in gehr vergadering. Ook dit punt wordt verder r sloten deuren behandeld. Aanbieding gem.-begrooling De belastingen zullen in den grootlng minstens f 1000 minder brengen als is begroot. Er zal dan: minstens een verhooging van 33 van belasting te wachten zijn. Dep begrooting werkloozen is begrooi f3000. Ook daar wordt een tekon verwacht. De heer Wilgers vindt daten wel posten zijn waarop bezuinigd! worden. Voorstel van B. en W. tot wyzig der algemeene politieverordening, De Voorzitter zegt naar aanleid van het onlangs voorgevallene gemeente, waarby een der kastelt een bekeuring opliep voor telaatc< bezoek en daarvan werd vrijgesprot de politieverordening hier een ging moet ondergaan. De wyzlging der verordening wf hierna voorgelezen. Hierna sluit de Voorzitter de op bare vergadering. gjHEB r" V ADVERTENTIëN. Het sodalis ticlil v zij gev ming i De gro in P:) schrijn af. En over il luxe a Hel voor 1: duit n Met n wacht, zoudei «oedin Ier er juist is gee braha roode wanm Gevraagd te Waalwijk door bekende firma Een nette ruime Kamer voor een halven dag per week. Liefst bij particulier en in het centrum. Brieven met opgaaf van prijs onder nummer der adv. bureau van dit blad. 48612 Notaris te Waalwyk, zal ten verzoeke van den heer R. TH. VAN MIL te Waalwijk te zynen huize aan de Grootestraat 257 aldaar, op Maandag 29 Augustus 1932, des namid dags te 2 uur om contant geld o.a. Brandkast, bureau minlstre, waschkasten, waschtafels en stel len, ledikanten, bedden, bad met geyser, tafels, haard en kachels, bascule met gewichten, stofdichte etalagekasten, glazen winkel kasten, winkelkassa, papierrol, keukenkast, koperen vogelkool met standaard, gordijnen, para- pluiebak, boodschapsmanden, luidspreker, waschkulpen, regen tonnen, hardsteenen paarden bakken, yzeren ruiven en al wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Verder voor afbraak, een houten gebouw op stee* nen voet met steenen vloeren, zeer soiled, lengte 10 60 breedte 5 60 hoogte 5 10 zeer geschikt voor schuur, pak huis of garage. 48613 Te zien Maandag 29 Augustus 1932 v.m, 9-12 uur. te lab nood temee der 1) mille, uit ai Of genst' het 1 zijn t offer van doen beeld De lie-ni einde erop mon< opda zoud uit d verh vuile W Pro\ men de li Li reeh Drei Li avoi groc tevvi mui L aut< Sur stek 1. van leve keli kee I gel. als len de 1 cor het zoe hij of ha. kn vlc veriachl en genees! men mei GEKEI"™ Dooko 30-60 to 90 cl. Tub* 80 et. Bt) Apoth. co Drogiilco

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 10