fEHOVHH HET ZUIQEH Ulaaluiiihers, Lanostraiers Fl. 25000.- 4000 300 27 ]AREN lOOO-den Fa. P. T. Bier laag h-van der Heijden Anton Holtgrefe H. de Bont-v. Huiten DIT BLAD! DERDE blad. PROVINCIAAL nieuws. Waalwijk, 2 September '32. Koninflinnefeesten. van Oranje-Huls (Centrum) „n Zaterdag 3 September a.s. ter «tegenheid van den verjaardag van H. M onze geëerbiedigde Koningin. ,<nuUr. Kinderoptocht met versierde fietsen enz., voorafgegaan door de Sarmonie „de Volharding- uit prunen. 160 kinderen nemen hieraan deel. Opstelling op de Markt. De stoet eaat a's v0,^tStationsstraat, Burg- v. d. Klokkeniaan, Mr. van Cooihstraat, Grootestraat, Markt. 0e samenstelling is als volgt: Harmonie De Volharding, Drunen. visies met versierde fietsen (18) L w skiioopers (9) poppenw.(14) vl. Holl. (3) trekwag. (3) costuums (2) 2. 7, Jongens 13. - H, Groepen fietsen (29) skiioopers (14) vl. Holl. (17) costuums (15) trekwag. (11) vliegmach. (2) diversen (4) (21) uur. Gratis bioscoopvoorstelling voor i' a||e kinderen die het afgeloopen schooljaar de le t/m. de 7e klas bezocht hebben. Dus ook voor de kinderen van niet-leden onzer ver- eenlglng. De kinderen, vooral die aan den optocht deelnemen, worden ver zocht zich met Oranje strik, sjerp of Iets dergelijks te sieren. Na afloop der bioscoop uitrei king der prijzen aan deelneemsters en deelnemers aan den optocht en van een kleine verrassing aan alle kinderen. 530 uur. Marsch der W.G.V.Ieden door de gemeente. 7,30 uur. Voorstelling der W.G.V. op het plancher op de Markt. 9 uur. Groot avondconcert door Neder- land's beste Fanfare corps .St. Caecllia" uit Ammerzoden. Programma 1, The Stars and Stripes Forever, MarchSousa. 2, Liege Immortelle, Ouverture F. Rousseau. 3, Royal-Chasseur, Fantaisle H. Fernand. IPiédosa, Ouverture Weber. PAUZE. 5.3e Marche aux Flambeaux O. Meyerbeer. 5, Reves sur l'Ocean, Valse J. Qung'l. Uphigenie en Aulide, Ouverture Oluck. 8. FlorenllnerMarsch J. Fuclk. St. Antonius -parochie. Het comité voor deze wijk heeft het programma als volgt samengesteld: 2'/, uurKinderoptochtdeze wordt bij de Tweede Zeine en vandaar naar het speelterrein bij v. Daelen. De optocht wordt de harmonie St. Crispyn opge- 3uur: Aanvang der kinderspelen. Deze bestaan uit Voor de meisjes van klasse 1Blok- jesrapenklasse 2Eierwedloop klasse3; de Vlugge Kellnerklasse 4: Sprlelloopen klasse 5 Ringsteken klasse 6: Stoofsteken, klasse 7 Stoe lendans. Voor de jongens van klasse 1 Blok- jesrapenklasse 2Stoofstekenklasse 3: Zakloopen klasse 4 de Haastige Reis; klasse 5; Sprietloopen klasse 6: Kruistouwtrekken klasse 7 Blaas Na afloop der spelen heeft de prijs uitreiking plaats in de zaal van café *an Daelen. 7'/i uurLichtstoet voor kinderen. 8"/2 uurBal—champ être op het Sl Antonlusplein. Qedurende het bal "I de trekking der loterij plaats hebben. Vereenigtng Koninginnedag v.m. Besoijen. Programma der feestelijkheden ter 'lering van den verjaardag van H, M. Koningin op Zaterdag 3 September. 2iur: Opmarsch der schoolkinderen, voorafgegaan door de Gymnas tiekvereenlging .Kracht en Vlug heid" vanaf het schoolplein, naar het speelterrein voetbal veld R.W.B. 'liuur: Aanvang der kinderspelen: 5'/367 jaar jongens houtjesrapen 5'/a6— 7 jaar meisjes houtjesrapen 8—9 10 jaar jongens zakloopen. 8— 9 lOjaarmeisjes hlnkkamp. 11 12 jaar jongenstouwtrekken. 11 12 jaar meisjes elerloopen 13—14 jaar jongens 100 M. hardloopen met hindernissen. 13—14 jaar meisjes estafetten- wedloop. 6 uurAfmarsch van het feestterrein. 7—7'/3 uur: Qem Zangvereeniging Vooruitgang zij ons Doel. Programma 1. Wilhelmus. 2. Moed gehouden. J.J.Smedes. 3. Hetiiedder Bloemen, F. Fierie. 4 Pelgrimslied E. Drenth. 5. Het lied van de Zee P. Hartog. 772-8 uur: Chr. Gem, Zangveree niging Halleluja. Programma 1. Neerlands Vlag, Jac. Bonset. 2. Die Ehre Qottes aus derNatur, Beethoven. 3. DieHimmelerzahlen, Haydn. 4. Domine Salvam fac Reginam Nostram, Glessen. 8 uur: Qroot concert door de har monie St Crispljn. Programma 1. The Stars and Stripes For ever, Marsch Sousa 2. Le Secret de Pierrot Ouverture F. Popy 3. Fantaisle sur l'Opera La Traviata O. Verdi 4. Les Campagnardes, Polka v. 2 pistons J. Werkman Pauze. 5. Marche de Riënzl R. Wagner 6. Fantaisie sur l'Opera Le Trouvére G. Verdl 7. Dollarwalzer Leo Fall 8. Florentiner Marsch Fus k 10' 2 uur: Opste'len voor de taptoe. Alle deelnemers aan de taptoe woiden verzocht een lampion mee te dragen. Alle inwoners worden vriendelijk verzocht de vlaggen uit te steken. Programma Konlnginnefeesten In v.m Baardwijk op Zaterdag 3 Sept. 1932. 2 uur. Samenkomst van alle school kinderen, voor de jongens aan de R.K Bijzondere Jongensschool, voor de meisjes aan de R K. Bijzondere Meis jesschool, dit geldt ook voor de jongens en meisjes die buiten onze plaats de school bezoeken. Daarna wordt gemarcheerd naar de muzieknis, alwaar door de jongens en meisjes gezamenlijk gezongen wordt. Daarna korte toespraak door den voorzitter. De kinderen worden beleefd doch dringend verzocht zich te tooien met Oranje en Rood-Wlt Blauw. 2 30. Afmarsch naar het speelterrein voorafgegaan door de Harmonie. Na aankomst op het terrein vangen direct de spelen die bestaan uit blokjes rapen, hardloopen, Hinkstap, touwtrekken, kaatsballen, balkrufen, tonrolien, blaas- trappen, hardloopen, spriet- en mast- loopen aan. Na afloop der spelen uitreiking der prijzen en uitdeeling van versnape ringen. 7'/a uur- Gymnastiek uitvoering op de kiosk doo! de Patr. Gymn.-vereen. „Kunst en Kracht*. 8 uur. Concert op het Raadhuisplein van de Harmonie „St. Jan" en de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Tijdens het concert zal door den voorzitter van „Oranje Boven" een toespraak gehouden worden. Programma Harmonie St. /an. vm. Baardwijk. 1. Mons la ville, Marsch. H. Chaillet. 2. l'Amabie, ouverture, J. Werkman. 3. Feestklanken, fantaisie over Ned. Volksliederen, M. J. H. Kessels 4. Flots du Danube, J. Ivanovice. Pauze 5. Badinage, clarinet-solo door den heer H. Mulders, E. Avon. 6. Voix Roumaines, valse, Kessels. 7. La fée aux yeux bleus, ouverture. A. Govaert. 8. Marsche populair, J. Wierts. 9. Wilhelmus. Door de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" zal worden uitgevoerd Domine Salvam fac, koor. Neerland's Mannenzang, koor. God en de Koning, koor met soli. Neerlands Taal, koor. Na afloop van het concert Taptoe door voormalig Baardwijk. Konlnginnejeest Centrum. Naar wij vernemen zal de Kinder optocht, georganiseerd door „Oranje Huis" worden begeleid door de Har monie „De Volharding" uit Drunen. De jury voor den optocht bestaat uit de heeren Qruppelaar, Am Verwiel en W. Hens. Alle kinderen die aan dezen optocht deelnemen zullen behalve de prachtige prijzen een plaquette van de Kon. Familie ontvangen. De filmvoorstelling wordt gegeven in de Witte Bioscoop. Concert Liedertafel. Het concert dat de liedertafel „Oefe ning en Vermaak" onder leiding van notaris Christ en met begeleiding van koper van de harmonie „De Volharding" uit Drunen, Woensdag 31 Augustus gaf, Is jammer genoeg voor een stuk letter lijk verregend. Dubbel jammer, omdat de belang stelling zeer groot was men wil op Koninglnneverjaardag zelf iets, maar niet minder omdat de nummers die de liedertafel kon afwerken getuig den van haar bijzonder kunnen. Machtig klonk het schitterende „Domine Salvam fac Reginam nostram" begeleid door koper; het maakte een diepen indruk op het publiek dat dirigent en koor met een hartelijk applaus beloonde. Daarna kregen we „Mijn land is een land der Zee" van Mosmans en „Bede" van Heinze met bariton-solo van den heer Pieter van Ree. Ook dit nummer werd op hoogst Waalwijk behoort tot de 2e linie alleen een gedeelte der gemeente Loonopzand, n.i. een strook ten Zuidoosten, zuiden en zuidwesten van het dorp Loon op Zand, De juiste grens is te vernemen bij de belasting-ambtenaren en ten gemeentehuize aldaar. De voornaamste der voormelde be palingen zijndat suiker in genoemd terrein ongedekt mag worden vervoerd in een hoeveelheid van maximum drie K.Q., terwijl dehoeveelheid welke aldaar ongedekt voorhanden mag zijn bedraagt: bij neringdoende maximum 3 K.Q. en bij particulieren maximum 3 K.O per lid van het gezin, daarbij niet mede- gerekend kinderen beneden de b jaren. Bij vervoer of nederlage van grootere hoeveelheden is een document noodig, waaromtrent bij de belastingambtenaren verdere inlichtingen zijn te verkrijgen. Zondagsdienst Postkantoor Waalwijk. De aandacht van belanghebbenden wordt nog eens gevestigd op de mo gelijkheid om de post, welke op Zon en Feestdagen 's morgens wordt ont vangen, nog denzelfden dag tusschen half negen en negen uur af te halen. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING bewondering was over dit model-bedrijf mochten wij uit de vele opmerkingen wel concludeeren. Te half zes verzamelden zich voor 't fabrieksgebouw het winkel-, kantoor- en fabriekspersoneel, tesamen 'n kleine 500 man, en werd een foto genomen, die men in dit nummer aantreft, Het bezoekend gezelschap ging daarna weer terug om na een gezellig bitter- uurtje in .de Twee Kolommen" aan een diner <aan te zitten in Musis Sacrum. Dat hier een gezellige stem ming heerschte laat zich begjjjpen. Daartoe droegen de gezellig aange- kleede zaal en de voortreffelijke keuken van „de Kolommen" niet weinig bij. Namens de directie riep de heer C. van Haren de aanwezigen welkom toe. Hij wees erop dat deze tocht niet op de eerste plaats reclamebedoelingen heeft, doch dat de directie van meening is dat hierdoor de band tusschen haar en het personeel nog nauwer is aan te halen. Hij hoopte dat allen zich hierna weer met nieuwen ijver zullen toeleggen op den verkoop van Van Haren's schoenen. Het was ongeveer negen uur toen de bezoekers langzamerhand begonnen af te druipen, te vlugger naarmate hun woonplaats verder van Waalwijk was gelegen. Een zeer geslaagde excursie, waaraan èn de directie èn 't personeel met welgevallen zullen terugdenken. Wenscht gif verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht, het werd met veel muzikaliteit en met gevoel gezongen. Ondertusschen begon het te regenen, haast te stortregenen. Het publiek trotseerde de bui, tot eensklaps een hevige bliksemschicht en donderslag en een stortbui het publiek tot vluchten dwong, terwijl de liedertafel bezig was met 't mooie „Neerlands Mannenzang" van de Vliegh» Het concert moest beëindigd worden en we misten het „Geuzenvendel" van van Wamel, en dubbel jammer het oude, maar steeds nieuwe „Hollands Qlorie" van Richard Hol (met koper begeleiding.) Uit alles merkt men. zouden wij zeggen dat het publiek en niet het minst de jeugd de feestviering wenscht op den Koninginne-vtrjaardag zelf Ojk dit jaar is zulks mislukt. Zou het nu niet mogelijk zijn een volgend jaar de proef er mede te nemen De feesten in den namiddag zijn toch uitsluitend kinderfeesten, a's kinderspelen, kinder-optochten, enz. terwijl de andere feestelijkheden voor de grooten steeds gehouden worden op zijn vroegst om 7 uur. Welnu waar iedereen om 5 6 uur vrij i3, kan dit toch geen beletsel zijn en mogelijk groeit er een Koninginne-middag van in de toekomst. Athletiek— wedstrijden Dc athletiek wedstrijden die hier Zondag 11 Sept. a.s. zullen gehouden worden beloven een sportgebeurtenis van beteekenis te worden. Het aantal inschrijvingen bedraagt thans reeds ruim 200 uit alle moge lijke plaatsen. Hieronder bevinden zich verschillende bekende krachten op athletiek gebied. Het zal dus een zwnren, spannenden kamp worden, die bij gunstig weer naast een record aantal deelnemers ook een record aantal bezoekers zal trekken. Vervoer en nederlage van Suiker. De Inspecteur der Directe belastin gen te Waalwijk verzoekt ons mede. te deelen, dat ingevolge een beschik, king van den Minister van Financiën van 18 Augustus 1932 No. 44 met ingang van 7 September a.s., in een gedeelde van het terrein der tweede linie op het vervoer en de nederlage van suiker van toepassing zullen zijn de beperkende bepalingen omschreven in art. 87 par. 1 der Suikerwet; Voor zoover betreft de inspectie Zij die van deze gelegenheid wen~ schen gebruik te maken moeten daar van even schriftelijk aan den directeur kennis geven hunne correspondentie wordt dan dadelijk na aankomst uit gezocht en aan het loket gereed ge houden. Qedurende de openstelling des mid dags van een tot twee uur bestaat echter geen gelegenheid tot afhalen. Van Haren's winkelpersoneel op excursie naar Waalwijk. Het is nog kort geleden dat het fabriekspersoneel der N.V. Ivo van Haren's Schoenfabrieken een uitstapje maakte naar de verschillende winkels waar de producten verkocht worden, waaraan zij dagelijks de hand leggen. Op hun beurt hebben nu de leden van het winkelpersoneel van dit be drijf op Koninginnedag een bezoek gebracht aan de fabriek te Waalwijk, waar de schoenen vervaardigd worden die zij aan den man brengen. Het is zeker een origineel en prij zenswaardig idee van de directie om op deze wijze een uitstapje voor het personeel te organiseeren. Dagelijks moeten de dames en heeren het pro duct verkoopen en den kooper wijzen op de vele eigenschappen die de Van Haren's-schoen boven elk ander merk heeft. Daarvoor is 't wenschelijk dat zij iets meer van de fabricage van den schoen afweten. Om circa 2 uur kwamen de bezoe kers en bezoeksters, samen een 110-tal, in café „de Korenbeurs" bijeen. Nadat hier de inwendige mensch 'n weinig versterkt was wipte het gezelschap nog even over naar Hotel Verwiel. Daarna trok men naar het Hoogeinde, waar eerst de fabriek van Van Haren's dameswerk werd bezichtigd. Om onge- veer half vier kwamen de gasten in de groote fabriek aan, waar zij in het kantoorlokaal ontvangen werden. Aan het bezichtigen der groote fabriekshal werden enkele volle uren gewijd. De directie was zoo vriendelijk ook ons even in de gelegenheid te stellen dit up-to-date ingerichte bedrijf te bewon deren. Men kan hier den schoen in zijn geheele wordingsproces volgen. Vanaf de stanzerij waar de modellen worden uitgesneden naar de stikkerij, tot zij tenslotte op den loopenden band belanden, die zij met een ge stadige snelheid volgen om de werklui ittet hun modernste machines gelegen heid te geven elk een kleine bewer king toe te passen, zoodat aan't einde de schoen van den band komt klaar om naar den winkel gestuurd te wor den. Dat ook het winkelpersoneel vol een uitvoerig verslag van de vergaderingen van Uwen gemeenteraad? ABONNEERT U DAN OP Keuring Sprlngstieren De najaarskeuring van springstieren zal voor deze gemeente gehouden worden op Maandag 12 Sept. a.s. des v.m. 11 uur. Waalwljksche Zwemvereenlging. Van 26 Aug 1 Sept. Is door 1081 personen gebruik gemaakt van de bad— en zwemgelegenheld. De temperatuur is 22°. Koninginnedag In de Pastoor Kuijpersstraat. Men schrijft ons Woensdag 31 Augustus vierde de jeugd uit de Pastoor Kuijpersstraat zijn Koninginnefeest. Ruim 40 kinderen hadden plaais genomen aan de lange tafel, welke geplaatst was aan het begin der Pastoor Kuijpersstraat. Zij werden ruim onthaald op chocolade, enz., zoodat de stemming er al spoedig in was Jammer genoeg trad de regen als spelbreker op, zoodat te vroeg moest v/orden ingerukt. Aan deze feestviering hadden alle bewoners van de Pastoor Kuijpersstraat het hunne bijgedragen, enkele uit zonderingen daargelaten en wier kinderen dan ook met zielige oogen toe moesten kijken. Een woord van hulde aan degenen die voor deze gelegenheid hun beste krachten gegeven hebben. Tennis. Donderdag werden op de baan achter Hotel Verwiel enkele wed strijden gespeeld tusschen leden der Waalwijksche tennisclubs „Rebellen" en „Tioltib". De uitslagen zijn F. Knepflé wint van Th. van Delft met 2-6, 6-4, 9 7. K. Bakker verliest van J. v. Iersel met 6-4, 2-6, 3—6. De dubbelspelen moesten worden uitgesteld. Parochiekerk St. Jan. Naar wij vernemen is men thans begonnen met den bouw van het nieu we orgel In de St. Janskerk. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 82489.68 en terugbetaald f 53458 47. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 15034. Gunning. Terrassovloeren, trappen, venster banken en sanitaire waschbakken ten behoeve van de uitbreiding gebouw Huize Overdonk te Dongen, onder 7,i ter dag 3 SePt- '32- 55c Jrg- Bit ia onze voorraad l verschillende artikelen hebben wij\ l fabrikanten en leveranciers hebben wijl bestaat onze zaak, altijd trachtend naar KWALITEIT. klanten koopen bij ons met tevredenheid. DOET GIJ HET OOKl WIJ LEVEREN U ALLES: van een nachtpot tot een keukennitzet, van een olielampje tot een petroleumkachel, van een musschcnklem tot een koffiekan, van een waschketel tot een strijkplank, van een priktol tot een zilveren casette, van een deurkruk tot een dakraam. Bedenk alles, wat hier tusschen ligt, en wij leveren het U en naar tevredenheidKoopt niet in den vreemde, wat ge aan zelfden prijs en misschien betere kwaliteit nog in Waalwijk kunt verkrijgen; gij hebt een Stadhuis, éénig in Holland, dus woont gij toch niet op een dorp Waalwijk vooruit, indien gij eraan meewerkt „De IJzcr- en Verfhandel". Grooteslraat 261—263. Tel. 72. Naasl het Nieuwe Raadhuis te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9