Radioprogramma Pension gevraagd Herdershond Riet en Strooisel, 10 A RODENT, RATTEN MUIZEN mei eo zonder cMiear. A. MULDERS-SARS Dienstbode TWEE NETTE KOSTDAMES of HEEREN. ZOEK GERRRKT Notaris SCHREURS hartstochtelijke Ook voor buitenland. voor dame publiek v erkoop en SPORT. De mislukking der Egmond.ouverture. Een regelmatige nederlaag. Het Italiaansche publiek maakt tweemaal schandaal. Ofschoon de sprintwedstrijden voor amateurs en profs nog niet beslist zijn, is voor ons het wereldkampioenschap na Donderdagavond reeds geëindigd. Want al bestaat de mogelijkheid, dat Moeskops voor een verrassing zorgt door het bijvoorbeeld tot de kwartfinale te brengen, deze mogelijkheid is mi niem en de man op wien wij alien de grootste hoop hadden gesteld, de olym pische kampioen van Egmond is reeds in de serie uitgeschakeld. Qrooter teleurstelling was niet mo gelijk en er valt geen enkel excuus aan te wijzen, dat de slechte presta tie van v. Egmond zou kunnen reha- biliteeren. Zelfs de beste renners kennen soms van die dagen, waarop hun concen tratievermogen hun strijdlust allen dienst weigert en waarop zij door den eersten den besten slagersjongen er uit gereden zouden worden. Zoo'n dag moet van Egmond Donderdag gehad hebben, want anders is de klinkende nederlaag die hij leed, niet te verkla ren. Zeker, hij is verecheidene dagen ziek geweest, zijn training is gedu rende een lange zeereis onderbroken geweest, maar dit alles kon niet dien Invloed hebben, welke hem op zulk een stuntelige manier zijn kans deed verspelen. Hoe groot echter de teleurstelling zingstijden is, zij heeft ook haar goede zijde. Want elke jonge renner zal in zijn loopbaan soms door dergelijke tegen slagen gestuit worden, maar hij moet voldoende energie hebben, om die te boven te komen en dan zooveel te mooier tot ontplooiing te komen. De pil is bitter, maar de werking kan heilzaam zijn, als hij goed geslikt wordt. Hoe van bgmond faalde. In zijn serie trof van Egmond het niet, doordat hij den sterken Oos tenrijker Dusika tegenover zich kreeg. )eze, die de lange sprint van Van Egmond vreesde, nam bij het ingaan van de laatste ronde energiek de lei ding en slaagde er in den aanval van v. Egmond op te houden. Deze kwam aldus te laat op volle kracht en wist n het laatste rechte eind zelfs niet meer van het wiel te komen. De laatste hoop was toen gericht op de herkansing, toen de Nederland, sche kampioen den Italiaan Berretlni, den Oostenrijker Schaffer en den Deen riauft tegenover zich kreeg. Ook deze rit werd een desillusie. Van Egmond zette alles op alles en ging aan den kop met zulk een vaart leiden, dat de drie anderen ternauwernood zijn wie! konden houden. Thans was zelfs voor van Egmond de sprint te lang. Tot kort voor de streep was hij voor de overigen, maar in de laatste meters wist de Oosten rijker Schaffer zich sneller vooruit te werpen, en den vermoeiden v. Egmond aldus nog te kloppen. Dat was het trieste einde.,,. De nederlaag van v. Egmond ont nam echter ook voor ons riet alle be- ang aan de wedstrijden, Door ver scheidene renners werden prachtige sprints te zien gegeven en de ge. maakte tijden bewijzen, dat de .hoo- gere" amateurklasse als geheel beter wordt. Den eersten avond onderscheidden zich speciaal de Italiaan Mozzo, de ranschen Chailiot en Perrin en de DuÜscher Richter. Woeste tafereelen. Zooals men weet is bet in het laatste deel van den strijd allesbehalve rustig toegegaan. Eens te meer heeft het Italiaansche publiek zich doen kennen van een zijde, die het over de geheele wereld onsympathiek maakt. Bij de wegwedstrijd Woensdag was het publieke gedrag reeds meer dan ergerlijk en thans kregen we een her haling van dezelfde onsportivlteit. Het gebeurde na de race tusschen den Franschman Ulrich en den Itali- aan Pola (voor de achtste finale). De Italiaan leidde tot bij het uitgaan van de laatste bocht. Toen kwam de Franschman van het wiel en dreigde te passeeren. De Italiaan zag zijn kans dalen en wist toen niets beter te doen dan een „zwieper te demonstreeren, waardoor de Franschman opzij gedre ven werd. Deze ging toen opzitten en protesteerde terecht. Het was een juiste beslissing van de (internationale juty om den Italiaan Pola te distan- ceeren. Maar toen deze uitspraak be I kend werd gemaakt, was het alsof de j hel in alle verschrikkelijkheid losbrak I Gelukkig was het stadion van beton gemaakt, anders had de woede der menigte het zeker afgebroken of in brand gestoken. Nu bepaalde men er zich toe met flesschen, afval en blik te werpen, waardoor de baan onbe rijdbaar werd en verscheidene lampen werden vernield. De groote politiemacht, die aanwezig was kon de menigte ternauwernood in bedwang houden en meerdere lastige elementen werden naar buiten gewerkt Het duurde ongeveer drie kwartier voordat de resteerende rit van de achtste finale kon worden gereden Maar zelfs toen nog slingerde men de renners (Richter en C. Andersen waren de ongelukkigen) allerlei projectielen naar het hoofd, zoodat degenen, die deze het best wist te ontwijken, win naar werd. Dit was Richter. Gelukkig was teen het programma afgewerkt De leden der jury moesten onder politiebewaking naar hun hotel worden gebracht... Ziet u, dat is nu het Italiaansche publiek. Wanneer het, notabene ten onrechte, meent, dat een der hunnen door de juty verkeerd is beoordeeld, dan wil het met geweld zijn eigen zin doordrijven. Waarschijnlijk zal 't resul taat van dit schandaal slechts zijn, da Italië voor de afzienbare toekomst geen organisatie van een wereldkampioen schap meer krijgt toegewezen, zoodat de Italianen zich niet meer schor zullen kunnen schreeuwen over hun Binda's en Guerra's en hun niet meer aan een wereldtitel kunnen helpen. Italiaansche sportvergodlng. De wijze waarop men in Italië de sporthelden op het schild heft, grenst aan het ongelooflijke. Bij gelegenheid van het wereldkampioenschap ziet men muren en plaveisel volgekalkt met de namen Binda, Guerra en Bertoni, on geveer zooals men bij ons in verkle de namen van Wijnkoop en Lou de Visser overal ziet. Kleurige affiches, die tegen de gevels der huizen in de groote straten zijn geplakt, ver kondigen den lof van de Italiaansche Olympische athleten, van de wiel renners, van Mussolini, den „eersten sportman van Italië". Er zijn ook schaduwzijden aan de wedergeboorte van het Italiaansche volk.... De Nederlandsche „kolonie". Nadat eenige heeren, waaronder Jhr. van den Berg van Heemstede, zijn afgereisd, bestaat het gezelschap Neder- landers, dat in verband met de wereld kampioenschappen nog in Rome is, uit de renners Moeskops en van Eg mond, den N.W.U -official den heer Swaab de Beer, den verzorger Guus Schilling en enkele journalisten. De heer Swaab de Beer is de man, die met vaste hand alle regelingen voor de Nederlandsche renners heeft getroffen. Hij heeft dit gedaan op 'n manier waarover we allemaal tevreden waren. Het is een soort grappig genoegen om Guus Schilling bezig te zien met de verzorging van de renners. De vergelijking is oneerbiedig maar onze veteraan lijkt op 'n moeder die met scherp oog over haar kleintjes waakt. Letterlijk niets ontgaat hem, geen oogenbllk wijkt hij van zijn post, alle materiaal maakt hij in orde, angstig zorgvuldige trainingsvoorschriften wor den door hem in acht genomen en waar niemand aan denkt wordt door Guus Schilling voor gezord. Hij ver diende zeker de Olympische gouden medaille voor masseurs. Nog: onze Nederlandsche wegrenners Middelerwijl zitten onze stoere weg renners Valentijn. Braspenning,Bogaert, Slaats en Wiliems nog in den trein, die hun naar Nederland zal terugvoe ren. De hulde die hun in het vader, land zal ten deel vallen, zal ongetwij. feld eenvoudig maar zoowel hartelijk zijn. Zij immers zijn erin geslaagd, on danks gemeene trucs van het Italiaan sche publiek, voor het eerst in de wielergeschiedenis van Nederland in wereldkampioenschap te schitteren. Wat zagen de Italianen bleek om hun neus toen zij zagen dat de onbekende Oiandesi zoolang een flinken voor sprong behielden en in de eindspurt een hartig woordje dreigden mee te spreken. Ten einde raad hebben ioe- schouwers toen de Nederlanders maar van hun fiets gegooid en tegen gehou den, terwijl de eigen mannen, verafgode „azurri" naar voren werden geduwd en getrokken. Bogaert werd zelfs met steenen be kogeld. Aldus won Italië het wlelerwegkam- pioenschap 1932 Maar lang zal het duren voordat dit chauvinistische publiek weer de gelegenheid krijgt een dergelijk schandaal te organiseeren. Het heeft echter niet kunnen beletten dat de Nederlandsche wegrenners met één slag bekendheid hebben verworven als de Binda's en Guerra's het wagen buiten de Italiaansche grenzen tegen onze mannen in het veld te komen dan zullen zij een grimmige revanche te slikken krijgen. ADVERTENTIëN. van 17 September t./m. 3 October. Vrije Zit-Slaapkamer of Zit- en Slaapkamer. Brieven met opgave onder No. der advert, aan het Bureau v. d. blad. 48964 Voor direct gevraagd: GROOTESTRAAT 214. Gevraagd tegen 15 October EEN NETTE bij L. H. BOTH, Grootesiraat 9 48967 WAALWIJK^ een Wolfs-klenrlge met stalen muilband. Tegen belooning terug te be. zorgen. Waar zegt de Uitgever. te Drunen, zal op Donderdag 8 Sept. 1932 nam. 6 uur preces in café U. DE BONT te Nieuwkuijk. ten verzoeke van den Heer J, 1 WILGERS, Aannemer te Nieuw, kuijk, 83 PERCEELEN bijzonder geschikt voor de Tuinderij gelegen langs het kanaal 's Bosch—Drongelen en het STROOISEL op „de Schoolplaat" te Heusden.land der Domeinen, nabij den molen in één perceel. Ligging der perceelen, alsmede verkoopcondities vermeld op bil- jelten, welke ten kantore van voornoemden Notaris zijn te ver krijgen. BFAALT NOOIT DOODT Prima wagens. Billijke prijzen. Stationsstraat 95, WAALWIJ K. Telefoon 4. 485 75 8.00 9.00 10.00 10.15 10.30 12.30 1.30 2.15 2.30 3.00 4.00 5.00 5.30 G.30 7.00 7.45 nu- ge- DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1932. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Klassiek programma. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Ochtendconcert. In de pauze kookpraalje. Gramofoonmuziek. Hollandsch halfuur. Gramofoonmuziek. Drs. P. Dijkema: „Kinderlijke ge- dachten". Gramofoonmuziek. Dansmuziek, j Ziekenuur. Radio-kinderkoorzang. Kovacs Lajos en zijn orkest. j Sportpraatje. Kovacs Lajos en zijn orkest. Gramofoonmuziek. Tusschen 8 en 11 uur zal de crofoon der AVRO worden plaatst in liet Stadion te Amster dam, van waaruit wij o.a. hopen de huldiging uit te zenden van den Olympischen wielerkam pioen J. van Egmond door Z.K.H. Prins Hendrik. 8.00 Operette-programma. 10.00 Weerbericht. Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. 10.10 Het Oinroep-orkest. 11.00 Aansluiting van het Jaarbeurs- Cabaret te Utrecht. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte ziekendienst te leiden door Ds. J. v. d. Woude. 10.45 Gramofoonmuziek. (K.R.O.) 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje dooi pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het K.R.O.-orkest. (N.C.R.V.) 2.00 Uitzending van de opening der Jubileumtentoonstelling in 't ge bouw „Kunstmin" te Dordrecht 4.00 Ziekenuurtje door Ds. L. G Bruijn. 5.00 .Cursus handenarbeid voor onze jeugd. voor oud en jong". 4.40 Dubbelmannenkwartet. 5.00 Literair halfuurtje. 5.30 Orgelspel. 6.00 Actueel allerlei uit de arbeiders beweging. 6.15 Orgelspel. 6.30 Kinderuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Toespraak door A. de Vries. 8.00 Zaterdagavond-programma m. m. v. het VAR A-Orkest. 10.30 VARA-varia. 10.40 VARA-orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) i 8.00 Morgenconcert. 10.00 KRO-Trio. i 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. II. Perquin O. P. j 12.00 Politieberichten. 12.15 KRO-Sextet. 2.00 Gramofoonmuziek. j 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Mandolineclub „Ardito". i 4.30 Esperanto-nieuws. 4.45 Mandolineclub „Ardito". 5.15 Gramofoonmuziek. 1 6.00 Journalistiek weekoverzicht. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.10 Pater J. Bouwman Ü.F.M.: „Vul can isme". 7.30 Politieberichten. 7.45 Sportpraatje van de R.K.F. 8.00 KRO Salon Orkest. 8.45 The 4 Serenaders. 9.00 Microfoonvertelsel. 9.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 9.30 KRO Salon Orkest. 10.00 The 4 Serenaders. 10.15 KRO Salon Orkest. 11.00 Gramofoonmuziek. jet Liederen-recital. 5.45 6.45 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Gramofoonmuziek. 7.15 H. Amelink: 7.30 Politieberichten. 7.45 Het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert. 9.00 K. Brants: „Ons kleintje gaat naai school". 9.30 Het NCRV-Klein-Orkest. 10.05 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonplaten. VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1932 HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45 Lichaamsoefeningen. 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Voordracht: „Het Ridderkruis" 10.30 Trio John Brookhouse Mac. 11.00 Voordracht: „Verstrooidheid". 11.15 Trio John Brookhouse Mac. (A.V.R.O.) 12.00 AVRO Klein Orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 AVRO-Kamerorkest. (V.A.R.A.) 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5.00 VARA-Orkest. 5.45 Voordracht„Thomas gekort wiekt". 6.00 Orgelspel. 6.30 L. Evertsen„Onze eisch lot huurverlaging der woningen, ge bouwd met overheidssteun". 6.45 VARA-Orkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.30 VARA-Orkest. (V.P.R.O.) 8.00 VPRO-nieuws. Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau. 8.05 Vaz Dias. (A.V.R.O.) 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie- Orkest. (V.P.R.O.) 9.00 Mevr. G. B. Immink-Cost Budde: „De Religie in het hcdendaagsche gezin", II. 10.00 Ds. P. I). Tjalsma: „Vrouw Zorg". (V.A.R.A.) 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politieberichten. 12.15 KRO-Kwintet. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.30 Recital. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.30 KRO-Kunst-ensemble. 6.00 Jac. Timmermans: „De beteekcnis der geitenhouderü". 6.20 KRO-Kunst-ensemble. 7.10 Spreker: J. B. F. Solkes. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 KR O-Orkest. 9.00 Vaz Dias. Vervolg concert. 9.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 10 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6.45 Lichaamsoefeningen. 7.30 Lichaamsoefeningen. 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.). 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 The Happy Boys. 2.15 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Th. Ramaker: „Arbeiderssport". 4.00 Dubbelmannenkwartet „Adama van Scheltema". 4.20 Joh. A. Joustra: „Bijenteelt, een nuttige en aangename bezigheid 1932. mms Hartstochtelijke rockers moeten hun keel beschermen tegen het gevaar van ontsteking en hoest. Wrigley's kauwen werkt anti septisch, bevordertde speeksel afscheiding, zoodat de keel niet droog wordt. Wrigley's houdt de tanden en mond schoon, zui vert de adem en is goed voor maag en spijsvertering. Boven dien „na een stukje Wrigley's smaakt de volgende sigaar of sigaret des te beter/' Twee soorten: P.K. (zuivere peper muntsmaak), Spearmint (pittiae kruize- muntsmaak), 5 cent per pakje. HM-13 „Ik had het geluk met één doosjel20 ratten te dooden" •chreef ons de Heer Jellesma te St. Nicolaasga. Dit is geen uitzondering I Indien U last hebt van ratten of muizen koop dan nog heden een «leosje Rodent van 50 cf. of A dubbele doos 6 90 ct. 4S Line fliilo verltuur

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 4