Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Lanosnrs DIT BLAD! provinciaal nieuws. WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1932. 55e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden en*. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p- post door 't geheele rijk 1.40 UITGAVE: Prijs der Advertcntiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Bij contract Hink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur In ona beiit zijn. tweede blad. 1 OCTOBER OP "ZIJ DIE ZICH MET nlT BLAD ABONNEEREN, KRIJGEN DE TOT dien DATUM VERSCHIJNENDE summers GRATIS. Waalwijk, 7 Sept. 1932. JAARMARKT te waalwijk op DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1932. Koninginnedag. Nog zelden is een Oranje-dag in onze gemeente letterlijk zoo in 't water gevallen, als 1.1. Zaterdag. Troosteiooze regenbuien en windvlagen onophoude lijk van den vroegen morgen tot den laten avond. De comüé's In v.m. Baardwijk en Besoijen deden dan ook o l. een wijze daad met alle feesteiphedep af te lasten en uit te stellen tot aanstaande Zaterdag. St. Antonius stelde de kinderfeesten uit tot Zondag en ver anderde het bal-champetre in een volksbal in de zaal .de Lindeboom" waar het dan ook ontzettend druk was. Oranje-huls poogde hei weer te liolseeren en liet de deelnemers aan den klnder-optocht op de Markt bijeenko men maar de regen en wind waren zoo onneedoogend, dat de jury de werke lijk prachtige nummers slechis even kon bekijken en toen de kleinen, hun mooi werk en dito kleedjes gehavend en verregend, maar gauw huiswaarts liet trekken. Men begrijpt dat bij velen het huilen nader stond dan 't lachen, maar deze droeve gezichten waren weer spoedig over toen men gezellig in de .Witte Bioscoop" zat. 'i Was voor de kleinen vooral zeer jammer dat het weer niet wat mee werkte, want er was zeer veel werk van gemaakt en de versierde en be bloemde fietsen, auto-peds, poppen wagens en de leuke en smaakvolle groepen die we even gezien hebben, wezen er op dat men bijzonder z'n best had gedaan en dat de klnder- optocht een schitterend nummer van het programma zou hebben gevormd, dat ieders bewondering zou hebben weggedragen. Wij hadden dit nummer bij zoo'n weer liever uitgesteld gezien lot b.v. Zondagmiddag. Wij zelden hierboven reeds dat de jeugd zich in de bioscoop vanzelf sprekend uitstekend vermaakte. Er werden dan ook mooie films afgedraaid, waarvoor het comité en de bioscoop directie zich heel veel moeite hebben moeten geven. Tijdens de pauze sprak de heer van Heesbeen, voorzitter van „Oranje- Huis8, de kinderen toe. Vooral in deze benarde tijden, aldus spr., waarin de geest van ontevreden, beid en opstand rondom ons waart, is het meer dan ooit onze plicht God danken voor de groote gunst ons ^schonken in den persoon van onze Geëerbiedigde Koningin, die met wijs- beid en vastberadenheid haar volk bestiert en rust, vrede en welvaart Vacht te bevorderen. Om uiting te geven aan onze vreugde tevens om liefde en toewijding bij u te kweeken voor ons Vorstenhuis, beeft het Oranje-Comité dit feest voor 11 georganiseerd. Spr. roemde de versieringen voor den optocht en het speet hem te moe- ten zeggen dat de prijzen die beschik baar waren niet evenredig zijn aan de opofferingen, de zorgen en de moeite door de meeste kinderen aan hun werk besteed. Spr. hoopte dat het ledental van Oranje-Huis steeds moge toenemen en dat er voor de volgende jaren een regeling moge worden getroffen waar door het bestuur in staat wordt gesteld meer te geven dan tot heden moge lijk was. Tenslotte bracht spr. een hartelijk woord van dank aan de directie der Witte Bioscoop voor hare belangelooze medewerking, aan de heeren juryleden, aan het bestuur der W.G.V., en allen die bij de organisatie en uitvoering van dit feest geholpen hebben. Een driewerf hoera voor Koningin Wilhelmina werd hierna aangeheven. Hierna werden de prijzen uitge reikt. De lijst van de prijswinnaars zullen wij a s. Zaterdag opnemen. Het mei zooveel belangstelling ver beide concert der fanfare „St Cecilia" uit Ammerzoden onder leiding van den heer Baselaar is doorgegaan en ondar ks de storm- en regenvlagen in den be glnne was het publiek toch nog in dichte drommen opgekomen, een bewijs dat men iets zeer bijzonders verwachtte. En terecht, want de roep die dit keurcorps voorafging heeft het niet beschaamd en ai waren de omstan digheden voor een dergelijk buiten- concert nu alles behalve gunstig, toch heeft deze fanfare de vele muziek liefhebbers doen genieten en verbaasd doen staan over de prestaties dezer vereenlging. Men weet niet wat men hier het meest moei bewonderen, de zuiverheid van toon, de muzlek-technische ver zorging, de groote muzikaliteit die uit alles spreekt, niet het minst uit de simpele, maar het geheel omvattende wijze van dirigeeren van dezen bekenden directeur. We herinneren aan Liege Immortelle, Royal Chasseur, Rê/es sur l'Ocean, en niet 't minst Iphigenle en Aulide van Gluck, die bijzondere uitingen waren van de muzikale opvatting en vertolking die in elk onderdeel tot uiting kwam. St. Cecilia heeft niet voor niets den roem van een der beste corpsen van ons land. Hier ziet men wat ambitie en goede leiding vermogen, hier ziet men wat ook een kleine plaats met deze hoe danigheden bezield bereiken kan. Driewerf hulde aan St. Cecilia en haren bekwamen directeur. „Oranje- Huis" heeft door dit bijzonder concert aan te bieden velen aan zich verplicht, jammer alieen dat de omstandigheden niet meer meewerkten. Zondag. Het comité voor de St. Antonius- parochie stelde de kinderspelen uit tot Zondag en trof het dien dag bij zonder. Een vroolijk zonnetje scheen uit een blauwe lucht. Om 4 uur werd de kinderstoet op gesteld in de le Zeine-West, vanwaar men voorafgegaan door de harmonie St. Crispijn trok naar het speelveld aan den Kloosterweg. Het was een lange, kleurige stoet, waarin 't Oranje natuurlijk den boventoon voerde. Op het speelveld zelf ging het er vroolijk toe. Er stonden tallooze be langstellenden om de afrastering en er werd hartelijk gelachen om de grappige scenes die zich voordeden. Het was een welgevuld programma, dat echter op zeer vlotte wijze werd afgewerkt en dat den kinderen een genoeglijken middag heeft bereid. Na afloop trok men naar de zaal van café van Daelen waar de prijs uitreiking plaats had. De prachtige lampion die elk kind naast zijn prijs nog ontving kwam 's avonds goed van pas in den lichtstoet voor kinderen. Deze stoet, waaraan honderden kinde ren deelnamen, slaagde uitstekend. Centrum. Wenscht een uitvoerig verslag van de vergaderingen van Uwen gemeenteraad ABONNEERT U DAN OP rondwandeling door de straten. Er was 's avonds een groote massa belang stellenden op de Markt aanwezig, die met groote interesse de prestaties der W.G.V.'ers hebben gevolgd. Het plancher was door een viertal groote schijnwerpers verlicht. Na de opmarsch werden een serie vrije oefeningen gemaakt, die er niet bij alle leden even vast bleken in te zitten. Beter ging het met het toestel werk aan brug, paard en ringen wer den verschillende uitstekende nummers gegeven, die het publiek een hartelijk applaus ontlokten. Alles bijeen mogen we de uitvoering, die door de harmonie St. Crispijn werd opgeluisterd, goed geslaagd noemen. De prestaties der W.G.V. mogen we te hooger aanslaan daar verschillende der beste krachten afwezig waren, zulks daar het plan om deze uitvoering te geven eerst laat was opgekomen. Ook de leider der adspiranten, onder wiens leiding de vrije oefeningen waren ingestudeerd, kon niet aanwezig zijn. Vooral het door de adspiranten uit gevoerde bewegingspel had weer veel succes en oogstte een hartelijk applaus. Het Centrum werd Zondagavond nog verrast op een uitvoering der R.K. W.G.V., voorafgegaan door een Vereen. mKonlnglnnedog". De j.l. Zaterdag uitgestelde viering van Koninginnedag in v m. Besoijen zal thans plaats hebben Zaterdag a s. met 't geheele ongewijzigde programma. De weg naar Roesteiberg. Na jaren .en jaren van requesten en besprekingen, en wat dies meer zij is dan eindelijk de eerste schop in den grond gestoken ter verbetering van d°n weg Waalwijk—Roesteiberg door l et Loonsch Hoekje of beter men isre-ds eenige dagen bezig, zoodat men kan zien wat de plannen zijn en welk werk hier gemaakt wordt. Door samenwerking van 't gemeente bestuur (wegen-commissie en werk verschaffing) der gemeente Loonopzand en 't bestuur van Waalwijks Belang finantieel gesteund door vele leden dier vereenlging, gaat dan eindelijk een hartewensch van zoovelen vervuld worden nl. een goede weg naar Roesteiberg en de hel. Dat het zoo ver gekomen Is danker, wij zeer zeker op de eerste plaats aan bovenbedoelde samenwerking, maar niet 't minst aan den energieken wethouder van publieke werken van Loonopzand, den heer M. J. van der Horst, die met groote voortvarendheid deze onder handelingen heeft gevoerd en nu die tot resultaat hebben geleid ook zal zorg dragen dat we .goed werk" krijgen. Z'n wachtwoord is: „goed werk, anders niet" en dat hetgeen in werk verschaffing onder zijn leiding is tot stand gekomen „goed werk" Is, daar van heeft het bestuur van .Waalwijks Belang" zich kunnen oyertulgen toen het verschtllende landwegen in die gemeente bezocht, die door de werke- loozen onder advies en toezicht der Heide-MaatschapplJ daar zijn gelegd en die werkelijk allen lof waardig zijn en deze gemeente een net van mooie, ver harde sintelwegen hebben geschonken cm jaloersch op te zijn. H'eraan kunnen vele werkverschaf fingen en gemeenten werkelijk een voorbeeld nemen. Na deze korie uitwijding komen we terug op 'i we?k dat vorige week Is begonnen aan den Roesteiberg. Daar wordt de geheele weg geëgaliseerd, alle struiken eruit gehaald in 't midden en langszij, voorts uitgegraven, wit zand erop gebracht, afwateringssloten op nieuw aar. beide zijden gegraven, zoc- dat men er een prachtige breede weg van wel 10 M. krijgt. Zoo wil men dat volhouden tot vooraan toe en daarbij alle scherpe bochten afronden of geheel doen vervallen. Hiervpor wordt alle medewerking ondervonden, de een wil voor 't goede doel een hoekje van z'n weiland, een ander van z'n bosch afstaan, een derde laai z'n land uitlichten en levert daarmede het zand enz. Natuurlijk kost dit aan 't gemeente bestuur van Loonopzand en 't bestuur van W. B de noodige moeite en soms ook al eenige onvoorziene kosten, maar gezegd mag worden dat de medewer king tot dusverre buitengewoon is en dat op djze wijze daar ineens uitste kend werk zal tot stand komen. Zooals men weet is het vooralsnog de bedoeling om den weg gehéél In orde ie maken, nl. op volle breedte brengen, in profiel leggen, afwateringen graven enzterwijl het gedeelte vanaf Jan Tromp tot den Vijfsprong direct word-r afgewerkt nl verhard met puin en sintels en 't verdere gedeelte waarschijnlijk ook reeds volgend jaar. Wij raden eenieder aan eens een kijkje te gaan nemen, dan zal men een beter idee krijgen van hetgeen er door samenwerking hier zal worden tot siand gebracht. Daardoor zal ook een ieder zich meer gedwongen gevoelen zijn medewerking te verleenen als die op een of andere wijze gevraagd wordt en om een offertje bij te dragen om dit mooie werk, van zooveel belang en genot ook voor onze gemeente en onze ingezetenen, te kunnen fi nancieren en ten spoedigste af te werken. Het bestuur van W. B. houdt zich daarvoor gaarne aanbevolen. Waalwijks Belang De 8 Augustus uitgestelde alge meene vergadering van Waalwijks Belang is thans nader bepaald op Maandag 19 September a.s des avonds 8'/3 uur in de zaal „Musis Sacrum" met geheel dezelfde agenda. Rijksvakschool. De lessen aan de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers zijn 1.1. Maandag weer begonnen. Voor de eerste maal sedert het bestaan is aan de school een vrouwe lijke studente ingeschreven en nog wel in de afd. „leerlooierij". Muziekschool. Het bestuur der Muziekschool zal zijne jaarvergadering houden op Don derdag 15 September a.s. des avonds ten 8'/2 uur in Hotel Verwiel. Premlemarkt. De bekende jaarlijksche premie markt zal ditmaal gehouden worden op Donderdag 29 September a.s. Tal van prijzen in de verschillende categorieën worden uitgeloofd. Ruitersport. Zaterdagavond arriveerde aan Hotel Verwiel een achttal dames en heeren, leden van de maré^e te Dordrech', die de 4 x 60 K.M. toer aflegden, uitgeschreven door de afd. Ruiier- toerisme van den A.N.W.B. De consul de heer Jud. Timmermans Phzn. was aanwezig om den tijd op te nemen, alsook den toes<and der paarden. Het gezelschap dat een viertal dagen heel Brabant doorkruis! heeft, was zeer enthousiast over deze omgeving, spe ciaal de Drunensche en Loonsche duinen, die zij als 't mooiste stukje van heel Brabant roemden. De heer Timmermans was voor tijdopname Zor dagmorgen weer aan de start aanwezig en heeft de dames en heeren nog eenige mooie plekjes van de Oostzijde van de heide «aten zien en hen door den duin uitgeleide gedaan tot Westloon. Gouden Kloosterjubüé. A.s. Vrijdag 9 Sept. zal het gouden klooslerfeest der Eerw. Overste Mère Adrienne van het klooster te v.m. Baardwijk, officieel gevUrd worden. Door de milde bijdragen der inge zetenen van alle gezindten daartoe in staat gesteld zal een fraai en pracilsch geschenk als huldeblijk aan de Eerw. gouden jubilaresse worden aarge boden. Het programma voor a.s. Vrijdag luidt ais volgt 9 uur Plechtige H. M!s in de kerk van den H. Clemens op te dragen door den ZeerEerw. heer pastoor van Erp met assistentie. 11 uur Aanbieding van hét huldeblijk namens de ingezetenen van v.m Baardwijk. Daarna huldiging namens verschillende vereenigingenen receptie tot 1 uur in de gym nastiekzaal der meisjesschool. 7 uur Serenade te brengen door de liedertafel .Tot Bioei der Toonkunst* en de harmonie .St Jan". Zeker zeker zullen velen dien dag van hun belangsleliing en waardeering doen blijken. Voor de schoolkinderen zal 't feest nog op een anceren dag gevierd worden. S looping. Dinsdagmorgen had ten raadhuize de aanbesteding plaats van 't sloopsn van 't huis van den heer R. van Mil aan de Markt alhier. Ingeschreven werd als volgt W. van Straten, Almkerk f327 50 M. Klerkx, Drunen 1557. L v. Bokhoven en W.v. Heffen Eindhoven f 109 00 Jac Everaard, Roosendaal f327 00 A. Kievits, Vlijmen f251 00 J v. d. Schans. Sprang f 175 00 W. Venus Smpers, Vlijmen f437 00 N de Wit. Drunen f6 000 A van Ingen, Vlijmen f510 00 Qegund aan den hoogsten fnschijvtr N de Wit te Drunen. De Athletiek—wedstrijden. Nog enkele dagen scheiden ons van de groote athletiek—wedstrijden op het sportterrein van .Kunsten Kracht" aan de Baardwpsche straat, die als het weer wil meewerken, een heele drukte In onze plaats zullen brengen en groote publieke belangstelling zul len trekken. De inschrijving is thans gesloten en laten wij hieronder de verschillende nummers met het aantal deelnemers volgen deeln. 100 M. hardloopen 18 Driesprong 18 Speerwerpen 11 Kogelstooten 14 Hoogspringen met aanloop 24 Polsstok hoogspringen 15 Touwtrekken (17 ploeeen) 28 4 x 100 M Estafette (8 ploegen) 32 2500 M wedloop 28 Verspringen (a«p 26 Hoogspringen (asp.) 30 80 M. hardloopen (asp.) 33 Totaal 277 lahvijksclie ptraatsebe Courant,

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5