Gem. Slaapkamer EEN HEESENHDIS Waarschewiat AFBRAAK. Woon- en iMelliuls mei 3 woningen. J. ELEKAN Be Bleioe Ridders i. a. i a. Kwaliteitswerk.1 GOED DRUKWERK Waalwiiksche SioomRroliberii Mood Tielen - Waalwijk. oerkoopeti Trouwkaarten of Trouwbrieven Dit blad IS en BLIJFT het blad voor alle plaatsen der langstraat en Omgeving. Wassenaar 3 14 15 29 30 37 41, C. Hamers jongen van den auto Hij bekwam een 4 10 12 31. v. Eten 5 18 19 32, Leenheers 6 7 16 26 27 40, Hensen 8 20, Th. v. Vugt 9 24 25 28 33, Duquesnooij 13 21 22, jac. van Engelen 17 23 34 35, C. btam 36 39, M. H. Vugts 38 42. Ie Oveiduif L. v. Schijndel, 2e overduif Jac. v. E gelen. Wisselbeker L. v. Schijndel met no. 1. Serie 1 Wassenaar met no. 3. Serie II Leenheers met no. 7 16. Serie III Wassenaar met no. 3 14 15. Serie IV Jac. v. Engelen met no. 17 34 35 en oveiduif. Zondag 4 September hield de W.C.B. een wedvlucht met oude en jonge dui ven van Lier. Afstand 70 K.M. Los 8,10. Wind. Z.W. A. de Leijer 1, 07, Th. v. d. Geld 2, 15, 30, 40, 60, 01 j A. Stam 3, 21, 20, 31, 50, 08, J. v. Bladel 4, 25, 39, D. v. d. Boomgaard 5, 55, J. C. Muskens 0, 57, bloedende hoofdwonde en was be wusteloos. Hij is door den GGD. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar hij eenige uren later overleed. Rangeerder te Nuth gedood. Gistermorgen is op het emplacement te Nulh bij het smeren van een wissel de rangeerder A. J Schrave dooreen losse locomotief overreden en gedood De man was gehuwd en vader van vier kinderen. Motor rijdt op de Gooische tram. Op den Muiderstraatweg lusschen Diemen en Muiden, juist op de plaats waar de oude Rijksweg in den nieu wen overgaat, heeft Zondagochtenc J. v. d. Houdt 7, 8, A. Stokwielder 9, 28, 1 vroeg een ernstige botsing plaats gehad 45, 62, J. v. Velthoven 10, M. Leijtens tusschen een motortram van de Goo'- 11, 12, 17, .1. Verhagen 13, 14, 20, 43, sche Tramweg Maatschappij en een 47, 49, L. Leijtens 16, 53, J. Kipping 18, motorrijwiel, waarbij twee personen 19, 38, 51, 52, 58, 63, P. Pullens 22, C. Willox 23, 27, P. Schoemans 24, 42, 48, 69, P. L. Pullens 29, 40, 44, H. v. d. Wiel, 32, 37, 56, M. v. d. Griendt 33, 34, J. Leijtens 35, 64, 65, H. Knippels 36, A. Verhoeven 41, 54, H. Verhofstad 59, G. Schoemans 66. Eerste overduif C. Witlox. Eerste constateering 9-4-16, laatste constateering 9-13-59. Vrijdag inkorven Vilvoorde, van 6,30 tot 8 uur en niet van 7,30 tot 8 uur. GEMENGD NIEUWS. Belgische plezierboot met 135 passagiers gestrand bij Breskens. Een van hen gedood bij het schieten van reddlngslljn. Paniek aan boord. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur werden te VHssfngen noodseinen op gevangen van een «chip, dal voor Bresker.3 was gestrand Door kijkers was duidelijk waar ie nemen, dat hel schip in nood verkeerde. Men zag van den Boulevard af, dat hooge golven over hei vaartuig heensloegen. Er ontstond een hevige storm, zoodat de poshle van het schip gevaarlijk was. Onmiddellijk vertrokken uit Vlissingen twee sleepboten, terwijl ook de red dingsboot „M. C Biankenheim". met ais schipper de heer Streefkerk, 1e hulp snelde. Het in nood verkeerende schip bleek een Belgische pleizierboot te zijn, de „Joyce" genaamd, komende van Antwerpen. Het vaartuig had 135 passagiers aan boord. De toestand, waarin de schipbreukelingen zich be vonden, was verre van benijdenswaar dig, om niet te zeggen kritiek. Hart- verscheurende tooneelen speelden zich aan boord af. Vrouwen en kinderen weenden en riepen luid om hulp, ter wijl hooge zeeën het schip beukten en striemende regenvlagen de passagiers doorweekten, leder oogenblik werd gevreesd, dat het schip zou kapseizen Behalve de reddingboot en de beide sleepbooten bevonden zich nog eeni ge visschersschepen uit Breskens in de nabijheid, om eventueel assistentie te verleenen. Het was echter niet moge lijk het gestrande schip te bereiken. De sleepboot .Hoek van Holland trachtte daarna met een sloep bij de „Joyce" te komen, doch ook deze moeilijke pogingen moesten tenslotte worden opgegeven. Daarna werd ge probeerd met de lijn door middel van een schietwapen verbinding met het schip te krijgen. Ongelukkigerwijze is daarbij een droevig ongeval gebeurd. Men zou de lijn uit de sloep over het aan golven en stormvlagen over geleverd vaartuig schieten. Juist op het oogenblik echter, dat het schot afging deed een hooge golf den man, die het schietwapen bediende, struike len met het noodlottige gevolg, dat de pijl in plaats van hoog over het schip, recht op het dek werd gescho- ten. Een der passagiers werd zoo ernstig in de borst getroffen, dat hij na eenige oogenblikken aan zijn ver wondingen overleed De gestrande boot kwam ten slotte nog op gelukkige wijze vlot. Op een gegeven oogenblik werd het schip namelijk door een hooge zee opgeno men en van de bank gezet, tot groote opluchting van de passagiers. De plei. zierboot stoomde vervolgens geës corteerd door de reddingboot, de haven van Breskens binnen, waar verschillende passagiers zich onder dokters behandeling moesten stellen. Hierna 2ijn zij over land naar Ant werpen teruggekeerd. Op het schip werd beslag gelegd en later is geble ken dat nog een passagier over boord is geslagen. Zijn lijk is reeds aange spoeld. longen van een vrachtauto gevallen en gedood. Gisteren reed langs de Wetering, kade te 's-Gravenhage een vrachtauto geladen met een groote verwarmings. tank. Op de lading was gezeten de 16 jarige H. S. uit de Loenenschestraat. Toen de wagen de bocht Wetering kade—Weteringplein nam, viel de om het leven zijn gekomen. De tweede tram uit de richting Muiden naar Amsterdam, naderde te ruim half acht het punt, waar het ongeluk plaats had. Uit dezelfde rich ting kwam een motorrijder, die onge veer 20 M. voor de tram de kruising van nieuwen en ouden weg passeerde. Ook uit de richting Amsterdam na derde een motorrijder. Deze weifelde even of hij nog voor de t-am heen zou kunnen komen. Daarop gaf hij vol gas, doch te laat. Juist op de kruising kwam het motorrijwiel met de motortram in botsing. Het rijwiel werd door de trekstang van de tram gegrepen en door de eigen vaart tegen den zand berm, die zich ter plaatse bevindt, geslingerd. Daar het nog zeer vroeg in den ochtend was, bevond zich niemand ter plaatse. Spoedig verschenen echter de marechaussee en de gemeenteveld wachter van Muiden. De motorrijder en duo-rijdster waren zeer ernstig ge wond en bewusteloos. Spoedig na tiet ongeval zijn beiden aan de bekomen verwondingen overleden. Het bleken te zijn de 37-jarige A. P. nit Amsterdam en diens echtgenoote, en 35 jarige Joh. Sch. Toen de botsing plaats had, was de snelheid van de motortram, volgens mededeeling van den bestuurder, niet meer dan 25 K.M. De heer P. dacht echter, zooals gezegd, nog voor de tram de kruising te kunnen passeeren en had daardoor zelf een groote snelheid. De trekstang van de tram was door de botsing omgebogen. Ove rigens had de tram slechts weinig schade gekregen. Het motorrijwiel is goeddeels vernield. De lijken der beide slachtoffers zijn later naar Amsterdam overgebracht. Door een tram overreden en gedood Gisteravond is de bijna 80-jarige H. J. Brussen door de Geldersche tram overreden cn gedood. De heer Brussen was oud-raadslid van Doeiin- chem en oud-wethouder van de voor malige gemeente Ambt-Doetinchem. Verkeersongevallen. Maandagavond isdeheerF Mutsaerts uit Tilburg met zijn luxe-auto, waarin ook zijn vtouw en drie kinderen waren gezeten, in de sloot langs den Zouteweg nabij de Schorebrug over het kanaal door Zuid-Beveland geraakt. De kinderen zijn min of meer ernstig gewond aan handen en armen door de glasscherven. Twee der kinderen zijn behandeld door een geneesheer uit Kruiningen. De auto werd licht beschadigd. Auto.ongeluk. Twee gewonden. Gisteravond reed op den Heescher.- weg te Oss de ongeveer 35 jarige W. S. uit Lieshout, met groote snel heid door de bocht. Daar moest hij den brigadecommandant der Konink lijke marechaussee te Oss, opperwacht meester S., die daar op de fiets reed, passeeren, maar bemerkte hem te laat. Om een aanrijding te voorkomen, gooide de bestuurder zijn stuur om, waardoor de vrachtauto slipte en kan. telde. De opper-wachtmeester werd door het achtereinde van den auto gegrepen en van zijn fiets geslingerd. Hij liep eenige niet ernstige hoofd wonden op en kon naar verbonden te zijn zich naar huis begeven. De bestuurder van den vrachtauto was er ernstiger aan toe. Hij geraakte met zijn beenen tusschen het portier van de cabine bekneld, en kwam met zijn bovenlichaam onder den om. gekantelden auto terecht. Met ernstige inwendige kneuzingen en een hersenschudding is hij naar het St. Annaziekenhuis te Oss vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Verdronken. Zondagmiddag is het 2-jarig zoontje van een heer H. v. d. Marei te Cap- pelle a. d. Ysel in een sloot achter de woning aan den Bermweg geraakt. Hoewel de levensgeesten weer konden worden opgewekt, is het kind gister morgen aan de gevolgen overleden. Zondagmiddag is het 5-jarig zoontj van den landbouwer O, Zumer bij den Riegshoogtendijk te water geraakt en verdronken. Een graf van elf geraamten. Te Grijpskerke (Walcheren) is, zoo meldt het Hdlb., bij het graven van een punt in de kom van het dorp voor het maken van een regenbak een graf i ontdekt, waarin niet minder dan elf geraamten lagen. Men vermoedt, dat dit een graf is van Engelsche soldaten, die in 1812 tot de bezetting van Walcheren hebben behoord. Abonneert U op het Waslwiiksche en Lans- strsstsche blad,dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. BURGERLIJKE STAND. HAAMSDONK. Van 27 Aug. t.m. 2 Sept. 1932. Geboren Geertruida A. M. dv Petrus A. de Meijer-Fens. Maria .1. dv A. van Suijle- kom-van Dongen. Elisabeth G. dv Adriaans 1.. van Boxel-Schellekens. Theodora .1. dv Johannes G. Lodewikus- Joore. Overleden Antonia A. J. Broeders, oud 20 jaar. Nicolaas Kommeren, oud 75 jaar. Ifen- drik A. Vermeulen, oud 34 jaar. AGENDA'S. Donderdag 7 uur. Training W.S.C, Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30. 7 en 8 30 uur repetitie adspiranten W.G.V. Zaterdag 8'/a uur repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". advertentie. GEBOREN JO Zoon van L. VAN BLADEL en A. v. BLADEL-v. MIERLO. Waalwijk, 4 Sept. 1932. GEBOREN: LENY dochter van W. DE GRAAFF en M. DE GRAAFF-ZIJLMANS. Waalwijk, 7 Sept 1932. Gevraagd n burgergezin, zonder pension. Brieven met prijsopgave onder NIo. der advertentie Bureau dezer courant. 48966 TE HUUR: in de Mr. v. Coothstraat TE WAALWIJK, modern ingericht, voorzien van gas, electriciteit en waterleiding. Adres: A. GERRIS, Waal wijk. 48970 (2H kleuren) 714cfspersfaafje Stop! elk gaatje, herslell elke schram of beschadiging aan Uw meubelen, schilderijen BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WAALWIJK zullen op 13 September, 's middags 12 uur in het open baar bij inschrijving voor sloop de Perceelen Stationsstr. 66-64 64a*64b. Inlichtingen vanaf heden bij den Gemeente-Opzichter. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5, (nab# 't Statiën), '«-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bijstand met be rekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog- dij, curateele, ecui.^helding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bjj Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. Dit is de afbeelding van de EENIGE verpakking van Klaver- blad's Karnemelkzeep„Hel Melkmeisje No. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD", Haarlem. HEDEN VERSCHENEN Een prachtig geïllustreerde Jeugd Uitgave door Zusier Msrla Teresa. Leeftijd 10 15 jaar. Geschikt voor Jongens en Meisjes. Prijs Ingenaaid 40 et. Gebonden 90 cf. Uitgegeven door Kaatsheuvel Schoolstraat Telefoon No. 66. Bovenstaand boekwerk is tevens verkrijgbaar bij UfaaSw. Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Een woord van dank aan de Directie van Van Haren's Schoenfabrieken Voor het gulle en hartelijke onthaal ons aangeboden ter gelegen heid onzer excursie 31 Augustus j.l. naar de up to date fabrieken, betuigen wij openlijk onzen oprechten dank. Op voortreffelijke wijze is ons dezen dag het aangename met het nuttige vereenigd. Wij meenen deze excursie volkomen geslaagd te kunnen noemen, èn wat onze aangename en plezierige herinneringen betreft, èn omreden wij nu met overtuiging, met ondervinding kunnen spreken, doordat wij aanschouwd hebben de prima grondstoffen, de geëffencieerde, zeer soliede maakwijze van ons fabrikaat. Een woord van lof is hier zeer zeker op z'n plaats voor de aangename verhouding van Werkgever tot Werknemer, welke onze Directie altijd weet te handhaven. Wij spreken den oprechten wensch uit, dat de Van Haren's Schoenfabrieken steeds in groei en bloei mogen blijven toe- nemen teneinde steeds te blijven de trots der Nederlandsche Schoenindustrie. DE GEZAMENLIJKE CHEFS EN PERSONEEL DER FILIALEN. Amsterdam, Damstraat 7, Ferdinand Bolstraat, Kinkerstraat 139 141; Arnhem, Ketelstraat 19; Eindhoven, Demer62; Groningen, Heerestraat 12 Den Haag, Veenestraat, Haarlem, Groote Houtstraat; Hilversum, Kerkstraat 10—12; Maastricht, Groote Staat 24 Rotterdam, Hoogstraat 281 - 283, Oude Bin nenweg 80, West Kruiskade 66; Tilburg, Heuvelstraat 44 Utrecht, Steenweg 34. Bij schoenen let men op KWALITEIT, maar bij Drukwerk is kwaliteit zeker een eerste vereischte, daar een cachet geeft aan elke zaak en goed drukwerk ook een goed artikel intro duceert. Bestelt dus uw drukwerk daar waar naast KWALITEITSWERK ook BILLIJK WERK geleverd wordt Bestelt uw drukwerk dus bij het MELKMEIWC inter nationaal .\r-r_A

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8