tmri Radioprogramma enkele Jongens Muwleo. voeler Men en IMi SS»» FE aehrs. miqn_- rium Marktberichten. Fa. Gebr. Staats Notaris Middelkoo ;mw VRAAGT verpacht aan den laagsten, inschrijver den aan nemer Willems alhier. Dezer dagen werd door den landbouwer C. Bogers op zijn land een ballon gevonden, welke afkomstig bleek te zijn uit Antwerpen, en aldaar bij een ballonwedstrijd was opgelaten. Aan den ballon was een kaart bevestigd met adrei van den afzender, welke ingevuld door den vinder werd terug gezonden. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier, hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden ds Fokkema uit Sprang, 's Morgens half tien lees- dienst. Van een transport kermiswagens op weg naar Dussen geraakte j.l. Woensdagavond In de Kerksteeg een zwaar beladen wagen naast de weg waar de wielen hoe langer hoe meer In den kant wegzakten. Oogenbllkke- Hjk werd de wagen en daarna gedeel lelijk ontladen, waarna deze weer met zeer veel moeite op den weg kon worden gebracht. Na ruim een uur oponthoud kon het transport zijn weg vervolgen. Het concert dat a.s. Zaterdag avond op de Nieuwevaart door de Qemengde Zangvereenlglng ,'t Roze knopje" en het Muziekgezelschap .Kunst na Arbeid" zou worden gege ven, kan door onvoorziene omstandig lieden niet doorgaan. Het concert zal nu in den loop dezer maand plaats hebben. A.s. Zondag des morgens half tien en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon schendijk op le treden de heer Hage, godsdienst onderwijzer te Kampen. A.s. Maandag des avonds half acht, zal in het café van mej. Wed. A. v. d. Haart, de jaarvergadering ge houden worden der voelbalvereenlgtng .Excelsior", waarop o.m. aan de orde komen de verslagen van secretaris en penningmeester. Zij die nog als lid willen toetreden, kunnen zich dezen avond opgeven. Het muziekgezelschap .Kunstna Arbeid" zal a.s. Zaterdagavond een muzikale wandeling maken door de Nieuwstraat en langs de Nieuwevaart. Naar we vernemen zal de hen- gelaarsvereenlglng „de Maasmond", Woensdagmiddag 14 dezer een con cours houden voor jeugdige henge laars. Door eenige ingezetenen ztyn voor dezen wedstrijd reeds enkele prijsjes beschikbaar gesteld. IDRABWA-vanVALKENBURCi S;" Ie* A ■•LEVERTRAAN RAAMSDONK. Het programma der feestelijkheden ter herdenking van het 25 jarig bestaan van het Liefdegesticht der Eerw. Zusters van Schljndel te Raamsdonk(dorp) op Zondag 11 Sep tember a.s. Is als volgt: Om 7 uur H. Mis met Algemeene H. Communie. De Parochianen naderen vóór, de kinderen van beide scholen onder de H. Mis tot de H. Tafel. Om 10 uur Plechtige H. Mis van Dankzegging met assistentie. Vóór de H. Mis worden de Eerw. Zus'ers onder het luiden der klokken door bruidjes afgehaald aan het Liefdegesticht, en onder het zingen van het .Veni Crea tor" de kerk binnengeleid. Onder de Hoogmis zal door den ZeerEerw. Heer Pastoor een toespraak gehouden en na de Hoogmis door het R K. Zangkoor der Parochie van St. Bavo een feest- cantate gezongen worden. Om 2'/a uur Huldiging der Eerw. Zusters op het terrein vóór het Liefde gesticht. I. Feestinaisch „Groet uit Raamsdonk" door de Harmonie „St. Bavo". 2. Aanbieding van het geschenk der ingezetenen van Raamsdonk door de Feestcommissie. 3. Feestgroet door vier meisjes. 4. Feestcantate door het Zangkoor. 5. Toespraak door twee kinderen der Bewaarschool. 6. Toespraak en lied doof de leer- QÜngen der Meisjesschool. 7. Oymnastlek Reien. 8. Toespraak en lied door de leer lingen van de Jongensschool. 9. Lied te zingen door het volk, met begeleiding der Harmonie. 10. Slotmarsch door de Harmonie. Om 7 uur Plechtig Lof met Te Deum tot sluiting van het feest. Om 7'/a uur Concert door de Har monie op de kiosk, en verlichting van het St. Adrianusgesticht RAAMSDONKSVEER. Op Zondag 11 September a.s. zal de Harmonie .de Eendracht" een muzikale wandeling maken door de gemeente. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal ds. H. Qulttart om half tien in de Veersche kerk en om 2 uur in de Dorpsche kerk optreden. Zondagmorgen zal ds. H. Ouittart 15 nieuwe lidmaten bevestigen. Door de Herv.Melsjesvereeniging werd aan het bestuur der vereeniging tot stichting van een Protestantsch Verenigingsgebouw 350 gulden afge dragen als batig slot van den dag op 31 Aug. Mej. A Hoogenkamp uit Harder wijk werd benoemd tot onderwijzeres aan de Veersche Chr. School. De heer W. v. d. Elshout, alhier werd benoemd aan de M.U.L O.afdee- ling der Herv. Chr. School. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie Immanuel hoopt Zon dag a.s. des nam. half 6 voor te gaan. Ds. de Bruijn uit Hooge-Zwaluwe. LOON-OP-ZAND. Woensdag j.l. w«s zekere B. op het land van v. L. aan het klaver snijden. B. werd door v. L. opmerkzaam gemaakt om hiermede op te houden, doch B. stoorde zich daar niet aan en sneed rustig verder, v. L. ging naar B. toe en wilde hem van zijn land afzetten, waarna B. met het voorwerp waarmede hij de klaver sneed, op v. L. insloeg en hem een viertal steken toebracht. Een kommies die juist den weg pas seerde heeft B. ontzet en v. L., die intusschen veel bloed verloor naar huis gebracht, waar hij door dokter Smals werd verbonden. Direct zijn de politie-autoriteiten hiervan in kennis gesteld, die B. hebben gearresteerd en naar v. L gebracht, waar hij een volledige bekentenis aflegde en daarna weer op vrije voeten werd gesteld. Thans is door B. en W. beslo ten tot rioleering van de Tuinstraat over te gaan en verschillende buizen zijn reeds aangevoerd. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om de leer fabriek van de fa Verschuuren daarop aan te sluiten, om zoodoende den onhoudbaren toestand voor de inwo ners van Weteringstraat en Tuinstraat op te lossen, daar bij regenachtig weder het vuile water van de leer fabriek over den weg stroomt. Voor waar een mooie verbetering voor bovengenoemde straten. ST. JOACH1MSMOER. Dinsdag, namiddag was 't voor de schoolkin deren Koninginnefeest. in de school werden de kinderen onthaald op Ranja en koekjes en 3 reepen chocolade. Op het terrein van den landbouwer J. de Kort, tegenover de school gele gen en welwillend door den eigenaar daartoe afgestaan, werden verschillende kinderspelen uitgevoerd. Zoowel jeugd, als publiek hebben eenige aangename uurtjes doorgebracht met uitvoeren van loopen met hindernissen, blokloopen, tolletloopen, zuurlje-eten, zakloopen e. a. En niet minder prettig ging het er toe bij de door den kindervriend Maas, kunstig aangelegde glijbaan van pl.m. 25 M. SPORT. H.E.C, A.s. Zondag speelt HEC haar zesden wedstrijd voor het nederlaag tournooi tegen Dongen. Dongen is een der sterkste ploegen uit de tweede klasse. Dat Dongen over een sterk elftal be schikt heeft HEC dezen zomer aan den lijve ondervonden toen zij in Dongen met 5—2 verloren, hoewel toen de temperatuur voor voetbal on geschikt was. De HEC'en hebben dus nog wat goed te maken. Zorgt er voor dat ge a.s. Zondag uw vierde over winning behaalt. Dongen van haar kant zal alles in het werk stellen om een groote over. winning te behalen. Daarom verwach ten we een spannenden wedstrijd die we eiken sportliefhebber aanraden by te wonen. De wedstrijd vangt aan om half drie en zal geleid worden door den heer W. Blom. Het tweede elftal van HEC zal even- eens voor het tournooi spelen en wel tegen een Dongen—combinatie. Ook HÈC II heeft reeds in Dongen ver oren. Daarom raden we de reserves aan a s. Zondag de tanden eens op elkaar te zetten en te trachten de even- ueele nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Aanvang 12 uur. De H.H. Donateurs worden er aan herinnerd dat de oude donateurskaar- en niet meer geldig zijn. Zij hebben dus alleen toegang op vertoon van de nieuwe kaart. Zij, die nog geen kaart n hun bezit hebben kunnen deze be tomen aan de loketten. WIELERSPORT. W.W.C de Zwaluwen. De uitslag van de laatste trainings- rit is als volgt: 1 Jac. v. Loon, 2 J. v. Qeenen, 3 11,00 Gramofoonmuziek. C Knuist, 4 L. Overbeek, 5 C. Ver hoeven, 6 O. v. Boxtel, 7 C. v. Qoor- den, 8 C. de Vaan, 9 Pol, 10 P. Broeks, 11 1. Brekelmans, 12 B. Verhoeven. Direct na den start werd er een gang van 40 K M. ingezet waardoor B. Ver hoeven reeds in Drunen moet loslaten, n Nieuwkuik moet de kleine Brekel mans dit voorbeeld volgen. Van Boxtel iad pech met zijn ketting, wat hem 300 M, achterstand kostte, Hij wist deze echter weer spoedig in te loopen. inkele malen had deze rijder nog met pech te kampen, maar telkens wist hij n te halen. In Helvoirt ging het peleton uit elkaar, 'n vijftal renners liep 2 K.M. uit. Pol bleef achter en in Kaatsheu- (vpro> vel kon ook C. Verhoeven het tempo 10.00 Morgenwijding, niet meer volgen. Het talrijke publiek <v.a.r.a.) creeg in Waalwijk een felle sprint te zien tusschen Knuist, v. Loon, v. Qee- nen en Overbeek. Deze vier vlogen met circa 'n half wiel onderling ver. schil over de eindstreep. A.s, Zondag wordt opnieuw een rainingsrit gehouden. Het gaat thans over het traject; Waalwijk, Drunen, Meuwkulk, Helvoirt, Qaatre—Bras, Jdenhout, Loonopzand, Sprang, Kloos- terweg, Markt. Dit traject wordt twee maal gereden, in totaal een afstand van 75 K M. De start is bij de Koren beurs en de finisch aan den Watertoren. Het bestuur zou graag zien dat de automobilisten die de renners volgen hun bevindingen rapporteeren. Men wordt er op attent gemaakt dat een begin is gemaakt met den ver koop van steunkaarten en met het aanwerven van donateurs. Bij voldoende deelname zal het be- stuur de oprichting van een juniores- afdeeling overwegen- men kan zich daartoe bij het bestuur opgeven. (Te laat ontvangen voor 't vorig no.) Waalwijk, 8 Sept. 1932. Eieren 4—5 cent. Varkens f 7.—f 9. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Moderne piraten". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Het congres danst*. Zaterdag 8'/2 uur repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8'/2u. Luxor Bioscoop, „Moderne piraten". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Het congres danst". Maandag 8-9.30 uur. Oymnastlek dames K. en VOymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V Oymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. LAATSTE BERICHTEN. Gouden Kloosterjubilé. In aansluiting op liet verslag der feestelijke herdenking van het gouden kloosterjubilé der Eerw. Overste Mère Adrienne van het st. Antoniusgesticht alhier, kunnen we nog vermelden dat deze feestdag werd besloten met een serenade door de Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst en de harmonie „St. Jan". De speelplaats der meisjesschool was voor deze gelegenheid feestelijk ver sierd en verlicht. Onder het overdekte gedeelte hadden de Eerw. Jubilaresse, alsmede de overige Zusters, comité leden en dc verpleegden van het ge sticht plaats genomen. Beide corpsen gaven enkele nummers ten beste, waaronder een „Lang zal zij leven". Namens de Liedertafel bracht de voorzitter de heer W. v. d. Mee in een keurige toespraak hulde aan de Eerw. gouden jubilaresse. Zijn gevoelvolle woorden maakten diepen indruk op alle aanwezigen. De heer A. de Leeuw sprak als voor zitter van „St. Jan" een hartelijke ge- lukwensch uit, waarbij hij de verhe venheid en groote beteekenis van den staat en het werk der Eerw. jubilaresse in liet licht stelde. Beide serenades werden door de Eerw. jubilaresse en het overige gezel schap zeer op prijs gesteld, terwijl den vereenigingen een stoffelijk blijk van erkentelijkheid onder couvert werd aangeboden. Een en ander trok ook zeer veel pu blieke belangstelling. Collectief Contract Schoenindustrie. In ons vorig nummer hebben wij een uitvoerig stuk overgenomen om trent het antwoord van de Federatie van Schoenfabrikanten op het verzoek der samenwerkende organisaties. Daarin stond o.m. vermeld dat de federatie zich bereid verklaarde een collectief contract met de organisaties aan te gaan op basis van 't bekende concept, aangevuld met de bepaling van een wachtgeld van 50 pCt., indien de organisaties uiterlijk 7 September een accoordverklaring inzonden. Naar wij vernemen is dit laatste door de arbeidersorganisaties op den bepaalden datum niet geschied en is het contract alzoo niet aanvaard. In de vergadering van 4 September te 's Bosch plaatsten de werknemers zich unaniem op het standpunt dat de voorstellen onaanvaardbaar waren en met groote meerderheid werd besloten ze niet te aanvaarden. Het hoofdbestuur werd opgedragen de onderhandeling voort te zetten en te trachten tot overeenstemming te komen, maar niet ten ko9te der loonen, die van dien aard geacht worden dat zij gezien de gedeeltelijke werke loosheid, thans ternauwernood vol doende zijn voor een behoorlijk levens onderhoud. Waalwijksche Ontwikkelingsclub. Deze vereeniging hield gisteravond in Hotel Verwiel een vergadering, waarin de plannen voor het nieuwe seizoen werden besproken. O.m werd besloten om dit jaar minimaal een drietal lezingen te doen houden. Het aftredende bestuur werd herkozen. Het jaarboek, dat gisteren aan de leden is overhandigd, zal aan de donateurs worden toegezonden. Aato-ongejuk. Men meldt uit Roosendaal: Vrijdagmiddag omstreeks half vier is op de Wouwsche baan nabij het oude Anker op den zijweg naar Kruisland jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland, met zijn auto geslipt. Hij was, vergezeld door drie dames, n.l. zijn echtgenoote, zijn moeder en zijn zuster, van Middelburg op weg naar Den Haag om zijn moeder en zuster naar hun woonplaats terug te brengen. Toen hij met den auto komende uit de richting Wouw tot nabij het café Het Anker tegenover den weg naar Kruisland genaderd was. slipte de auto en reed met kracht tegen de schuur van het woonhuis van Van Iersel taan, tengevolge waarvan jhr. Quarles van Ufford, die zelf den auto bestuurde en twee van de inzittende dames kwetsuren opliepen. De zu9ter, freule Quarles van Ufford, bleef on gedeeld. Dr. Hillemaas wa9 spoedig ter plaatse en verleende medische hulp. Jhr. Quarles van Ufford, die nog in den auto zat, toen de dokter arri veerde, werd door dezen uit het voertuig geho'pen en bij Van [lersel binnengebracht. De echtgenoote van den commissaris, die achter in den auto zat, had vermoedelijk een been gebroken Ook zij werd bij Van Iersel binnengedragen. De commissaris der Koningin, die 1 verwondingen had opgeloopen aan hoofd en hals, zijn echtgenoote en zijn moeder zijn per auto naar het ziekenhuis Charitas vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De rljksbegrooting voor 1933. Belastingverhooging Wij lezen in de (a.—r.) Rotterdam- mer Degenen, die in deze dagen pleiten voor belastingverhooging zullen door de regeering niet worden teleurgesteld. Naar verluidt, zal voor ongeveer 50 millioen gulden aan nieuwe belastingen noodig zijn, ten einde een sluitende begrooting te verkrijgen. Een der mid delen, waaraan door de regeering schijnt te zijn gedacht, i9 het heffen van crisis—opcenten op de gemeente fondsbelasting ten bate van het rijk. j Een tekort van ongeveer 150 millioen t In de socialistische pers treffen wij i onderstaand berichtje aan, dat bij de bovenvermelde mededeeling van het a -r. blad aansluit „Naar ons ter oore komt, zou in een vertegenwoordigende anti-revolu. j tior.naire vergadering van zeer gezag hebbende zijde omtrent de plannen der regeering inzake de rijksbegrooting zijn medegedeeld, dat het in de be-1 doeling ligt om het plan-Welter voor 90 procent uit te voeren, doch boven dien 55 millioen nog in te vorderen aan nieuwe of verhoogde belastingen.f „De regeering zou n.l. becijferd hebben, dat niet een bedrag van 102 millioen, zooals Weiter berekende, op de begrooting moet worden gedekt, maar dat bijna l'/2 maal dit bedrag noodig zal zijn voor een sluitend budget. Stoomketelontploffing te New. York.1 37 dooden, 60 gewonden en 20 vermisten. j Bij een stoomketelontploffing op een boot op de Oost-Rivier, bij New-York het schip „Observation* zijn de meeste menschen van boord ge slingerd. Er zijn 37 menschen gedood, 60 gewond en 20 vermist. Van de geredden liggen er dertien in het ziekenhuis. Het vaartuig werd gebruikt om werklieden van de stad over te brengen naar een gemeentelijk boerenbedrijf op het Rijkers-eiland. Toen de damp en de rook na de explosie waren opgetrokken, was het schip gezonken. In het water spartelden tal van personen. De verhalen van de overlevenden van de huidige ramp vormen een afschuwelijke schets. Tal van arbeiders werden hoog in de lucht geslingerd en vielen terug in het water, temidden van de drijvende wrakstukken en de met den dood worstelende menschen. tot overmaat van ramp was het water uit de ketel midden tusschen de over levenden terechtgekomen, zoodat de zwemmende menschen voor een deel nog erge brandwonden opliepen boven dien. Een van de menschen, die juist uit het water zou worden getrokken kreeg juist een in de lucht geslingerden man op zich en zonk opnieuw in de diepte weg. Een ooggetuige beweert gezien te hebben, dat de ketel van de veerboot als een pijl de lucht invloog. Een man, die in de lucht geslingerd was, met met een grooten boog over het water heen door de vensters van een electrische centrale gegooid, die onge veer 50 M van den oever afstaat. ruim standpunt te stellen over de inwoners vanv.nl r Wanneer echter mijne'on.,' Hngen misbruikt worden h, mij volkomen gerechtigd woord de toezegging tot me, in deze terug te nemen. Ziehier, Mijnheer de Re(japl kardinale punt waarom hel Wil men de goede onderling werking, dan moet op deeer,!. het vertrouwen in elkaar aan* Wil men dit vertrouwen behouden, dan behoorende' men stelt, zoodanig te zijn dat vertrouwen waardig jsu vertrouwen in de vereenigiü Huis" is bij mij dusdanig j dat op deze wijze van ee„ samenwerking geen sprake Verder zegt het „Oranje.S Baardwijkers nog wel een hi kennen. Mijnheer de Redac.: vereeniging „Het Oranje.Hujs«. ook de Heer van Heesbeer Baardwijk»' Burgerij abs0|UlJ- getuige de zeer ontactische waarop het deze kwestie beh- die door Baardwijks' ingezetiJ wordt gelaakt. Ik wil het verder bij deze zetting laten, hoewel er over! gezonden stuk van „Oranje.Hu» wel een en ander te zeggen C. pullens Voorzitter van „Oranje.^ ADVERTENTIE. Al degenen, die Iets te vordert; hebben van of verschuldigd aan de nalatenschap van WILLE WOLVERS of diens echtgenoo JOHANNA DE VRIES, gewoon hebbende te Baardwijk, Laagein 36, gelleven dit op fe geve; voor 24 September a.s, ten kantore van den Noiari] CHRIST te Waalwijk. SCHOENFABRIEK B F. S O IJ E N, De BURGEMEESTER dei gemeente LOONOPZAN brengt ter openbare kennis, da! op Zaterdag 17 September a.S.( des namiddags ten 2 ure op de Drainage te Loon. opzand zullen worden DIVERSE PERCEELEN Samenkomst op het terrein. Kaatsheuvel, 8 Sept. 1932. De Burgemeester vac Loonopzand, J. L. VAN BESOU\ INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie M. de R. Mag ik U verzoeken om een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. Niet zonder eenige verwondering nam ik kennis van het ingezonden stukje van het „Oranje-Huis", in Uw blad van 7 Sept., onderteekend door den heer van Heesbeen als voorzttter. Mij wordt namelijk in den schoen geschoven, als zou ik sinds de voor laatste vergadering van het Centraal Oranje Comité een geweldige zwen- j king hebben gemaakt, door eerst mijn medewerking te geven tot steunver lening der Harmonie St. Jan aan het „Oranje—Huis", om dan later te adviseeren zich van steun te ont houden. In aanmerking nemend de handig heid van het „Oranje Hui9* waarbij zij wil trachten de aandacht van de gansche gemeente op hare vereeniging te concentreeren, toont zij zich in deze uitlating wel zeer naïef. De grondgedachte bij mijn toezeg ging tot medewerking is nog steeds onveranderd gebleven. In tal van bij eenkomsten van vereenigingen en ook in de vereeniging van de Harmonie St. Jan en van „Ontnje-Boven" hebik steeds gepropageerd tot samenwerking, al was de bodem waarop dit geschied de, niet altijd eren vruchtbaar. Ik wensch mij in deze steeds op een Op Woensdagan 21 en 28 September 1932, telkent des avonds om 6 uur, ten hei- berge van L F. VAN DONGEN te Capelle, zal aldaar, ten verzoeke van den Heer en Mejuffrouw VAN OENNEPle Tilburg, in het openbaar veilen en verkoopen Koop 1. Een perceel bouwlant gelegen aan de W. v. G^nd vaart naast den heer N. vac Pas, kadastraal bekend onder Capelle, Sectie F nr. 107, groo 56 aren 90 centiaren. Koop 2. Een perceel weilar aan de W. v. Gendsraart, de Westzijde grenzende aam stee van den heer A. vao Achterberg, kadastraal beken onder Capelle, Sectie 0. nr 453, groot 40 aren 50 centiaren KOOP 3. Een del in de To steeg, genaamd „de Kooide kadastraal bekend onder Ca pelle, Sectie O nr. 266, groo 32 aren 10 centiaren. De drie voorgaande perceel» zijn in huur lot en met Kers'm 1933 bij den heer A. A. Michael, samen voor f 80.— Koop 4. Een perceel moeras te Waspik, gelegen ter boogie van het Middenhuis, overjjj kanaaltje, Sectie D nr. groot 32 aren 20 centiare Te aanvaarden bij de bet der kooppenningen. At WOEN Brieven, franco Abonnem Franco p DIT N ZIJ DIE dit BLAD •TOT DIE! NUMMERS G1 Geen t Regel De n>i Verfn Tarie Openba dezer gen 3 uur n.n Voorzit Aanwez De nol worden o Aan de 1. Inge llngen. Van bi tervoorzlt heden o om. ver hel om I genie pl nlng In f lena op Een v bulpbetoc Balans der land blijkt dz zijn gege dal het ve heigeen door de ta Proces uil blijkt 126 50 helderd 1 Verzoe van 12. Ja, «ntwoorc ouderwei deze rev. En een h de soort en al we grond zi. heb med Viktor practiscl baar kw, moet ze weg heb te die vi - Zo Rettberg om lachi standig altijd is mouwen Ja, ten we over dit ten? - Be meneer de zake: -Da 'eresseei de zaak. 'rouw L baar TERRAZZO-, BETON. I HOUTORANIET VLOEREN,1 TERRAZZO GOOTSTEEËN; Alle maten uit voorraad leverbaar BETONSCHUTTINOEN. Voor Waalwijk en O.nstreken boodschappen en bestellingen be zorgen Café „De Korenbeurs" Markt, Waalwijk. HUIZEN 290 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Het KRO-trio. 1,15 Gramofoonmuziek. 2,00 Vrouwenuurtje. 3,00 Gramofoonmuziek. 5,30 Het KRO-Kunstcnsemble. 0,00 P. Heilkcr: De Esperantocursus. 0,15 Het KRO-Kunstcnscmblc. 7,10 Kunst, door Dom. Albertus van Roy O.S.B. 7,45 Verbondskwarticrtje. 8,00 Concert door bet KRO-orkcst. 9,15 Vaz Dias. 11,20 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 14 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 0,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Uitz. voor arbeiders in Continubedrijven. 12,00 Trio Willem Drukker. 2,15 Onze keuken door P. J. Kers. 3,00 Voor de kinderen. 5,30 Trlo( Loe Cohen. 6,30 RVU. Dr. Proost over: Gerliart Hauptmann. 7,00 Trio Loe Cohen. 7,30 Hoorspel. 8,00 Herhaling van SOS-bcrlchten. 8,05 Vara-orkest. 8,45 Uitz. Alg. Ned. Bond v. Hand. en Kantoorb, 9.00 Vara-orkest. 9,30 Herdenking van Herman Gortcr's sterven. 10,10 Vaz Dlas. 10,20 Vara-orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Morgcnconccrt. 10,00 Zang door het NCRV-dameskoor. 10,30 Korte ziekendienst door Ds. D. Tom. 11,00 Cello-recital. 12,15 Gramofoonmuziek. 12,30 Middagconcert. 2,30 Gramofoonplaten. 3,00 Concert door liet Ilollandsch Ilarpkwartet. 5,00 Kinderuurtje. 6,00 G. v. Ravenzwaay: Het bloeitijdperk der Protestantsclie Kerkmuziek. 6,30 Lees- en declainatlehalfuur. 7,00 Op last van Minister van Waterstaat afgest. 7,45 Ned. Chr, Persbureau, 8,00 Orkest. 7 ZONDAG 11 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8,15 Lichaamsoefeningen. 9,00 Postduiven- en voetbalberichten. 9,05 Tuinbouwhalfuurtje. 9,30 Orgelconcert. 10,00 Socialistische poëzie door M. Beversluis. 10,20 Vara-orkest. 11,00 Zondagmorgen-toespraak. 11,20 Vara-orkest. (A.V.R.O.) 12,00 Orgelconcert. Intermezzo: Zang door bet klein-mannenkoor „De Zaankanters". 2.00 Boekenhalfuur. 2,30 Pianorecital. 3,00 Aansluiting met het Kurliaus te Schevcnin- gen. Het Residentieorkest o.l.v. Ign. Neumark 4,30 Gramofoonmuziek (V.A.R.A.) 5,00 Dilettanten-uurtje. (V.P.R.O.) 6,00 Halve uren met boeken. 6,30 Kerkdienst-uitzending uit de N.P.B. te Haarlem-Noord. (A.V.R.O.) 8,10 Het Omroep-orkcst. 9,00 „De Meneer van de Leestafel". 9,20 Het Omrocp-Orkest. 10,00 Moderne zangdeclamatie. 10,20 Kovacs Lajos en zijn orkest. Tusschenspel van Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8,30 Morgenwijding. (N.C.R.V.) 9,30 Orgelbespeling 10,20 Kcrkdiensst uit de Ilerst. Evang. Lutb. Kerk aan den Kloveniersburgwal, Amsterdam. (K.R.O.) 12,15 Het K.R.O.-Sextet. 1,45 J. v. Doveren: „De ontwikkeling van het circus". 2,05 Gramofoonmuziek. 2,10 Boeken en sclix-ijvers. 2,30 Het K.R.O.-Orkcst. 4,15 Ziekenlof (N.C.R.V.) 5,00 Gewijde muziek. 5,50 Feestelijke Godsdienstoefening in da St. Jans- kerk te Maastricht. (K.R.O.) 7,45 Pater Perpetuus Palant O.F.M.: „Franciscus- geest en de dei-de orde". 8,15 The Dutcii Gentlemen Band. 9,00 Vaz Dias. 9,15 Gramofoonmuziek. 9,30 The Dutch Gentlemen Band. IQ,40 Epiloog door bet KIctn Koor. MAANDAG 12 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Mr. La Chapelle leest uit: Een ontdekkings reis naar Schokland. •11,00 Orgelconcert. 12,00 Lunchconcert. 1,30 Zangvoordracht door Sigrld Weigang- Rotliecmel. 1,45 Het Omroeporkest. 2,30 Voortzetting zangrecital. 2,45 Omroeporkest. 3,30 Willy Ilonsbeek en zijn orkest, uit Hotel Central, Den Haag. 4,30 Kindcruur. 5,30 Het Ensemble Carlo Pagani, uit Carlton Ho tel te Amstei-dam. 6,00 Gramofoonmuziek. 7,00 Boekenhalfuur. 7,30 Gramofoonmuziek. 8,00 Kwartiertje vanwege P. T. en T. 8,15 Kinderliederen. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Het Omroeporkest. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Korte ziekendienst. 11,00 Hannoniumbespeling. 12,15 Gi-amofoomnuziek. 12,30 Orgelconcert. 2,00 Uitzending voor scholen. 2,30 Cursus knippen en naaien. 2,45 Cursus stofversiei-en en hoeden maken. 3,00 Uiiz. gedeelte Maranatha-conferentie, Zeist. 5,00 Het Harmonie-orkest der N.C.R.V. 6,30 Vragenuurtje. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Vcrvolguitz. Maranatha-conferentie. 9,00 Ingebruikneming van liet NCRV-orgcl. 10,30 Vaz Dias. 10,40 Gramofoonplaten. DINSDAG 13 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Het Avro-Kamerorkcst. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Ochtend-concert. Bij afwisseling draagt voor Marie Holtrop. 12,30 Gramofoonmuziek. 1,30 Sollstenconccrt. 2,15 Modepraatje. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Causerie door Max Tak. 5,00 Radio-kinderkooi-zang. 8,45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Dr. Hillen: De Grieksclie Mythologie. 8,00 Het Omroepoi-kest. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Omroeporkest. 9,00 Jac. de Vries Sr., Burgemeester van Bun schoten: Het Mobllisatiekruls, een Nationale instelling. 9,30 Vervolg concert. 9,50 Vaz Dias. 10,30 Gramofoonplaten.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8