blad [raai ..^14 Sept. '32. 55e Jrg. rjyCÏAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Sept. 1932. J( opening nieuwe Raadhuis. vernemen ligt het in de V ff ](er gelegenheid van de opening van het nieuwe C welke hopelijk zal geschieden Jta den heer Commissaris •din in Noordbrabant, eene "['"feestverlichting te ontwerpen Markt en omgeving nieuwe 5'./tere plannen zijn in voor- fals een hulde der school. van de vereenigingen, van Welschappen enz. floord-Braband", Waalwijk. «de Maatschappij, welke reeds een belangrijke portefeuile heeft, ontving bij bericht van Iher 1932 van het Ministerie 'verheid, Arbeid en Maatschap- Voorzorg de mededeeling, dat 5 Koninklijk Besluit van 1 Sep- 1932 machtiging is verleend gjUjë het Levensverzekerings- hliiven uitoefenen, overeen- je wet van 25 Juni 1930 Ifo de controle op de Levens, ^ondernemingen. lilvtren Pro/essiefeest. il klooster der parochie van Ï(0UW werd Zaterdag een meer. (herdenkingsdag gevierd. Het Jijnl. 25 jaren geleden dat de Lier Beatricla in het klooster Ijl zij tevens den dag herdacht jH voor 12'/2 jaar haar intrede hel klooster te Besoijen. Al j heeft zij zich daar beijverd (I welzijn der bewaarschool- terwijl zij tevens kosteres i de parochiekerk van O. L. Oeen wonder dus dat de ,j de hoofden bijeen staken om rw. zuster bij deze gelegenheid ne hulde te brengen. werd het jubileum in in- Ïoo3terkring gevierd, 's Morgens paler Vriens in de kapel een (H. Mis van dankzegging op deze H. Mis hield de Eerw. Kn toespraak tot de jubilaresse lij haar groole verdienste voor voor kinderen en parochianen Je. eikelljke feest werd op verzoek dZ.Eerw. heer Buijs, dielhans vertoeft in verband met londheidstoestand, uitgesteld tot terugkomst. agmiddag had in de Patronaat!* groole huldiging plaats door eren en de moeders. Door het was voor dezen middag chtig programma opgesteld. Na elkorasgroet werd door den eer van Oi een geschenk aan- j, Het was een flinke som couvert, bestemd om de zusiers elegenheid te stellen hun kapel verlichten, jiultengewoon geslaagd pro- linummer was de hulde door e bewaarschoolkind, Henkie die de Zuster een zilveren het hoofd zette, waardoor van zilver langs haar kap dwarrelde. Ki vclgde nog de aanbieding i tweede geschenk, bestemd e bewaarschool, en bestaande prachtige kast gevuld met ptd om de kleintjes bezig te schooljongens en meisjes brachten li hulde, waarbij zij tevens ge lid vonden de jubiteerende sen ser e bewaarschoolplaten bieden. Van de rest van het ma mogen we niet vergeten anastiekrijije te vermelden. Vriens heeft tusschen de pro. nummers door de jubilaresse sproken, waarbij hij de hoop zij nog lang in Besoijen en blijven om haar gewaar- dlensten te verrichten ais koite- ils bewaarschoolzuster. het slot van den feestmiddag Ier Vriens nogmaals het woord om alle parochianen en in r'der het damescomtié en de onderwijzeressen, op hartelijke bedanken. 'een prettige en zeer geslaagde dien de jubilaresse niet gauw ;eten. Gouden kloosterfeest. hebben de schoolkinderen verbeiden feestdag ter gele van het Gouden klooster jubilé Overste Mère Adrlenne van Antonlus gesticht te v.m. W Er is een neel programma kleinen ingefrv^eerd en de 15 prachtig versta *o»Het belooft fees^claruvoor deze orden. .eniging. •v *i," deft de heer G- va, bedankt als der Waalwijksche Zwem- Sinds de oprichting der was de heer van Imbeeck Kt .bestuur den laatsten tijd hter niet meer actief aan ïngsleven deelnemen, waar. zijn ontslag te moeten heeft hij op medisch advies eenigen tijd rust gehouden. In meening dat hij vrijwel hersteld was, is hq 1.1. Maandag naar de jaarbeurs gegaan en Dinsdag was de toestand van dien aard dat zijn geneesheer hem voor eenlge maanden volstrekte rust heeft moeten voorschrijven. Een spoedig algeheel herstel zij hem gaarne toegewenscht. Herv. ongeUngs- Vereenlglng. De Ring 's Grevelduin Capelle en Omstreken van Herv. Jongelings-ver- eenigingen op Geref. Grondslag, hoopt op Maandag 26 September a s. in de zaal voor Christelijke Belangen (v.m. Besoyen) haar jaarvergadering te hou den. Ds. J. Fokkema van Sprang, voor- zitter van den Ring, die wegens vertrek naar Amstelveen, voor het laatst deze vergadering zal leiden, hoopt te spre- ken over: «Doop- en Avondmaals- practijk." R.K. Werkliedenvereniging. De R K. Werkliedenvereniging hield Maandagavond in den Gilden, bond een algemeene vergadering, die vrij goed bezocht was. Daar de heer Passier wegens huise lijke omstandigheden verhinderd was de algemeene vergadering bij te wonen, werd deze geleid door den heer N. v. Gorcum, vice-voorzitter. Na opening met den christelijken groet heette deze de aanwezigen wel kom. Het deed hem genoegen dat zoovele leden zijn opgekomen, temeer waar hij in het verleden meermalen een slechte opkomst moest constatee- ren. In deze schijnt thans een verbe tering te komen, want ook de voor laatste vergadering was goed bezocht. Toch moeten nog meerderen opkomen, de zaal moet te klein blijken. Als elk lid wekelijks zijn bondsblad en zijn vakblad las, dan zouden er nog meerderen naar de vergidering komen als nu het geval is. Dat leidt immers tot meerdere ontwikkeling in het orga nisatieleven en tot liefde voor de zaak. Spr. spooit de leden aan in deze richting propaganda te maken. Door den secretaris, den heer C. Didden, worden de notulen voorge lezen, die onveranderd worden goed- gekeurd. Hierna komt aan de orde de bespre king der deelname aan de meeting te Kaatsheuvel. De voorzitter zegt dat het bestuur van den Bosschen Diocesanen Werk- liedenbond alles in het werk stelt om den leden zooveel mogelijk kennis bij te brengen. Daartoe worden geor ganiseerd wintercursussen, studiekrin gen, studiedagen en gewestelijke mee- tings. Zondag wordt een dergelijke meeting gehouden te Kaatsheuvel. Waar deze plaats zoo vlak bij is, heeft het bestuur gemeend ditmaal niet voor reisgelegenheid te behoeven zorgen en de reis te voet te laten maken, onder de tonen der harmonie. Tijdens de pauzes der muzikanten kunnen dan onderweg de liedjes nog gerepeteerd worden. Het ligt in de bedoeling om half een vanaf den Gildenbond te vertrekken, zoodat men om half twee in Kaatsheuvel aankomt, waar dan om 2 uur de stoet wordt opgesteld. Het bestuur vertrouwt dat zeer velen zullen meegaan, vooral daar er thans geen reiskosten gemaakt behoeven te wor den. Ook vrouwen en meisjes kunnen den tocht meemaken, het bestuur zou dit zelfs zeer op prijs stellen. Met begeleiding der harmonie wer den hierna de liederen gerepeteerd die op de meeting zullen gezongen worden. De voorzitter deed daarna nog de volgende mededeelingen In beginsel is besloten tot oprichting van de vereeniging «De Jonge Werk man", waarvoor zich reeds een 25 tal leden hebben opgegeven. De inleidingen die op de Studiedagen te Eindhoven en Tilburg gehouden zijn, zullen in bundel worden uitge geven tegen den prijs van maximum fl.Leden die deze wenschen te bestellen, kunnen zich bij 't bestuur vervoegen. afdeeling voegt. De Eerw. adviseur kapelaan Allard spoorde alle ieden aan om aan deze meeting deel te nemen en als voor bereiding des morgens eene H. Com munie te houden. Er zullen te Kaats heuvel ook eenige liedjes uit den nieuwen Zangbundel gezongen worden. Aangezien de leden deze nog niet kennen werd ter vergadering een korte repetitie gehouden onder leiding van den heer Fr. Schilders, geaccompag neerd door den heer J. Vissers. De mooie liederen met pittige melodieën zaten er spoedig behoorlijk in. Hierna kreeg de heer Hoogsieder uit 's Bosch het woord om een propa gandistisch woord te spreken over de Volkskrant. tram". Toen de duisternis gevallen was zette de harmonie .St. Cfispijn" haar programma in met de fiksche marsch «Stars and Stripes for Ever", We kregen van de harmonie een uitstekend programma te hooren, zooals we het trouwens van haar gewoon zijn. Het was laat in den avond toen het klinkend slotnummer werd aangekon- digdde Taptoe. Dat het er daarbij vroolflk toeging behoeft nauwelflks gezegd te worden. Het was een bijna onafzienbare stoet met tallooze lam pions, die op de lustige tonen der harmonie volgde. Het officieele programma was hier- mede afgewerkt, doch het spreekt wel vanzelf dat er in de verschillende Spr. schetste den grooten invloed der café's nog lang een gezellige stemming pers in het algemeen, die niet ten onrechte de ongekroonde koningin der aarde wordt genoemd. Het is een machtig wapen zoowel ten goede als ten kwade. Onbegrijpelijk is het dat zoovele katholieken nog geabonneerd zijn op de z.g. neutrale pers, waarvan hij in het bijzonder «de Courant", het prole tarisch aftreksel van de Telegraaf, noemde als een groot gevaar voor moraal en zeden. Spr. stelde vooral de beteekenis van de Volkskrant voor de R.K. Arbeiders beweging in het licht. De Volkskrant houdt zijn lezers op de hoogte van de sociale toestanden, strijdt voor hunne belangen, geeft voorlichting en ont wikkeling, kweekt liefde voor de organisatie en hare instellingen, zoigt voor kadervorming enz. Zeker, de Volkskrant geeft niet, zooals een plaatselijk- of streekblad de burgerlijke standen, familieberichten en -advertenties, uitvoerig nieuws uit plaats en streek enz., waardoor de vrouwen vooral vaak bezwaar maken tegen de Volkskrant, maar die vrouwen dienen te bedenken dat zij dat offer moeten brengen omdat zij toch het meest gebaat zijn als de belangen der arbeiders door een eigen blad behar tigd worden. Of zij die het betalen kunnen, nemen bij hun plaatselijk of streekblad nog de Volkskrant inplaats van een ander dagblad. Spr. hoopte dat hier evenals op vele andere plaatsen een permanent comilé zou worden opgericht dat propaganda voor de Volkskrant zou maken. Door enkele aanwezigen werden bezwaren naar voren gebracht Eerstens kwam de Volkskrant hier zeer laat aan, zoodat men hem eerst laat of pas den volgenden dag kan lezen en bovendien vond men den prijs in verhouding tot dien van andere bladen zeer hoog De heer Hoogsteder vond dat het aantal bezwaren vergeleken bij hetgeen hij elders te hooren kreeg nogal mee viel. Spr. vond een prijs van 1 cent per nummer voor zoo'n blad nog niet te hoog. Hij wees erop dat de Volkskrant omdat hij de geheele Nederl. R.K. Arbeidersbeweging bestrijkt hooge expeditiekosten heeft. Er waren veel afdeelingen, zooals ook Baardwijk, met slechts enkele abonr.é's, waardoor geen bode kan worden aangesteld. Ook kreeg dit blad om zijne richting niet zooveel advertenties, o.a. geen adver tenties van automobielfirma's, die schijnen te meenen dat arbeiders geen auto kunnen koopen, geen notaris advertenties enz., hetgeen de exploitatie veel duurder maakte. Spr. wees nog maals op het doel van het eigen dag blad en hoopte dat de propaganda commissie er zou komen. Kapelaan Allard dankte spr. voor zijn duidelijke uiteenzetting en hoopte dat de leden hierover thuis eens van gedachten zullen wisselen met de vrouw, die bij de meeaten wel de minister van fiiancien zal zijn en dat de heer Hoogsteder na eenigen tijd het resultaat van zijn uiteenzetting door vermeerdering van het aantal abonnementen zou ondervinden. Nadat nog een lied voor de meeting te Kaatsheuvel gerepeteerd was were de vergadering gesloten. Koninginnefeesten te v.m. Besoijen. Ook in v.m. Besoijen is Zaterdag vroo heerschte. v.m. Besoijen heeft zijn Koninginne dag op waardige wijze gevierd. Het bestuur heeft van het R.K. lijk feest gevierd ter eere van H. M. de Werkliedenverbond 500 nieuwe bro- I Koningin. chures ontvangen, getiteld .Naar een nieuwe wereldorde". Aan elk gezin zal er hiervan een worden verstrekt. Tevens wordt den leden op het hart gedrukt de verschenen en verspreide brochure „Door de duisternis naar het Licht" aandachtig te lezen. Verschillende arbeiders weten nog Hel begon reeds 's middags om twee uur, toen de kinderen op de speel plaats der R. K. Meisjesschool bijeen kwamen, allen getooid met fleurig oranje. Voorafgegaan doof de leden der Gymnastiekvereniging «Krachten Vlugheid" werd via de Besoijensche straat gemarcheerd naar het speelter niet, dat voor hen, ook wanneer zij rein der voetbaivereeniging R. W. B ziek zijn, over die weken zegels moeten worden geplakt. Het bestuur herinnert hieraan. Ten slotte deelde de heer Smolders nog mede dat de leden, die nog een bezoek aan het nieuwe raadhuis wen- waar de kinderspelen zouden gehouden worden. Deze namen enkele uren in beslag Het ging er zeer gezellig toe. zoowe binnen ais buiten de lijnen. Natuurlijk waren velen, aangelokt door het zon schen te brengen, zich bij het bestuur netje, opgekomen om de feestvreugde kunnen aanmelden. Getracht zal wor den hen hiertoe in de gelegenheid te stellen. Na de rondvraag werd de verga dering gesloten. R.K. Werkliedenvereeniging afd. Baardwijk. Maandagavond hield bovengenoemde afdeeling eene algemeene vergadering in het Patronaatsgebouw. Een 40-tal leden was aanwezig toen de voorzitter de heer C. Leijtens de vergadering opende met den Christ, groet. Allereerst werd besproken de groote gewestelijke meeting te Kaatsheuvel op a.s. Zondag, waaraan ook door der kinderen aan te zien. De deel neemsters en deelnemers aan de ver schillende wedstrijden streden om het hardst. We zagen hier houljes rapen daar zakloopen en weer verder hink kamp, touwtrekken, eierioopen en wa al niet meer. Als op echte athletiek wedstrijden liepen de jongens zelfs de 100 M met hindernissen en de meisj; een estafette-wedloop. Na afloop wer den de mooie prijzen uitgereikt. 's Avonds werd het feest voortgeze op de kiosk. Daar zetten de Gemengde j Zangvereeniging «Vooruitgang zij ons j Doei" om omstreeks 7 uur het pro gramma In met het «Wilhelmus*, da i door een viertal andere nummers deze afdeeling zal worden deelgenomen, gevolgd werd. De uitstekende vertolking De reis zal worden gemaakt per extra j zorgde voor een luid applaus na elk ihiiect. tram, hetgeen slechts 30 cent heen en ;t de heer G. terug kost. De bode zal alle leden leesier, had afgaan om te hooren of zij deelnemen. }t. Crispijn- Men is natuurlijk vrij om per fiets of aan een andere gelegenheid te gaan mits men i dat tevoren opgeeft en zich te Kaats* roorzaakte, heuvel tijdig bij de overige leden der i nummer. De belangstelling bleef maar steeds aangroeien toen de Chr. Gem. Zang vereeniging «Hallelujah* op de kiosk kwam. Ook deze vereeniging had groot succes, vooral met haar laatste nummer «Domine Salvam fac Reginam Nos Koninginnefeesten vm Baardwijk. Er is Zaterdag vroolijk feestgevierd n Baardwijk. Het weer werkte ditmaal mee, behoudens een er.kel regenbuitje dat echter niet vermocht de feestvreugde te verstoren. Om twee uur kwamen de school kinderen bijeen op het Raadhuisplein, waar enkele lie leren gezongen werden. Nadat de Voorzitter van «Oranje loven", de heer C. Pulles, hen vanaf de kiosk had toegesproken, werd de stoet opgesteld, die via de Baardwijk sche straat naar het speelterrein trok Je Harmonie «St. jan" ging den kleu- rigen stoet vooraf. Het terrein van het ïatronaat gaf een vroolijk aanzien, ïevolkt met die talrijke jongens en meisjes die hun best deden om een der mooie prijzen in hun bezit te crijgen en omzoond door een talrijk publiek. r Er was variatie genoeg in de kinder spelen. Niet minder dan elf nummers stonden voor de verschillende leeftijden op het programmaBlokjes rapen, lardloopen, hinkstap, touwtrekken, kaatsballen, balkruien, tonrollen, blaas- trappen, spriet- en mastloopen. Een en ander gaf natuurlijk onop- loudelijk aanleiding tot de vroolijkste tafereelen. Na afloop der spelen werden de )rijzen uitgereikt en ontving eik deel nemend kind een versnapering Om half acht werd het feestprogram ma voortgezet met een gymnastiek- uitvoering der Patr Gymnastiekvereen. «Kunst en Kracht". De turners werkten uitstekend en hadden herhaaldelijk een ïartelijk applaus in ontvangst te nemen, tlijzonjjer de zonder fout afgewerkte vrije oefeningen mogen hier vermeld worden. Om 8 uur volgde het concert der iedertafel «Tot Bloei der Toonkunst" en der Harmonie «St. Jan". Een groote menigte was op het Raadhuisplein bijeen gekomen om van beide uit stekende concerten te genieten. De Voorzitter van «Oranje Boven" ïeeft tijdens dit concert enkele woorden tot, de Baardwijkers gericht. Spr. liet zijn gedachten nog eens teruggaan naar de vroolijke feestviering van verleden jaar. Sinds ztyn de toe standen nog beduidend verzwaard. Op een vraag die hem door iemand werd gesteld of het wel op zijn plaats was dit jaar aan deze gebeurtenis eenig feestelijk vertoon te verbinden, heeft spr. geantwoord dat ondanks deze zware tijden dit zeker op zfln plaats zou zijn, mits dit feest op be scheiden wijze zou worden gevierd. Ter motiveering hiervan verwees hij naar over de grenzen, alwaar ge kunt ontwaren hoe in tal van landen getrach wordt op de meest onwettige wijze het Burgerlijk gezag met voeten te treden Wij in ons klein landje maken ge lukkig nog niet die toestanden mee zooals die zich in vele Europeesche staten steeds duidelijker afteekenen. Spr. was er van overtuigd dat de opperste Bestuurster van ons Land Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin haar volk lief heeft, wat zi steeds toont bij tal van gelegenheden Spr. eindigde met deze woorden Laat ons God dankbaar zijn dat Hi onze Landsvrouwe, die reeds zoovele jaren het schip van staat bestuurt, nog steeds de kracht en de moed geeft ons volk te leiden op een voorbeeldige wijze, waardoor zij aan vele staten ten voorbeeld gesteld kan worden. De genegenheid die het volk onze Koningin toedraagt mag nietveiflauwen Integendeel de liefde voor haar moet nog meer worden aangekweekt. Hierna werd de opstelling gemaakt voor de taptoe. Honderden sloten zie achter de harmonie aan. Het was een vroolijk gewirwar van bontgekleurde lampions. Met recht mogen we dit laatste programma-nummer dan oo de clou van den avond noemen. Da het nog lang duurde voor de laatste f iestelingen huiswaarts gingen, laat zie gemakkeltyk begrijpen. Mond. en Klauwzeer Mond- en klauwzeer is uitgebroken onder het vee van den landbouwer A. v. H. te Waalwijk en G. M. te Elshout, loopend in den Waalwijk schen buitenpolder. Slooping woningen. Door B. en W. van Waalwijk were Dinsdagmiddag ten raadhuize aanbe steed het sloopen van woningen in de Stationsstraat voor den aanleg der Julianastraat. Ingeschreven werd als volgt: Nic. de Wit, Drunen f 177. M. Klerks, Drunen f 200. W. v. Straten, Almkerk f 242.— v. Venus Stupers, Vlijmen f 237.— A. v. Ingen, Vlijmen f 250. J. v. d. Schans en H. Verhagen, Waalwijk f 81.— Gegund aan A. v Ingen te Vlijmen ln. en uitvoer van schoenen. In de maand Augustus 1932 werden ingevoerd 45.565 paar schoenen tot een waarde van f119.000 (v. j. 94.354 en f254,000). In het tijdvak Jan. Aug werden ingevoerd 724 070 paren tot een waarde van f 476.000 (v. j. 1.119230 en f3.269.000). Uitgevoerd werden in Aug. 1932 5097 paren tot een waarde van f21 000 (v. j. 41.780 en f179.000) en in Jan.—Aug. 52.277 paren tot een waarde van f200 000 (v. j. 220.886 en f 1.036.000). Een goed looper. De bijna 70-jarige Tinus v. d. Velden, aan het Hoekeinde alhier, staat bekend als een goed looper. Reeds vorig jaar had hij de bedevaart Tilburg Kevelaer te voet volbracht en dat was hem zoo goed bevallen dat hij het dit jaar weer deed De wandeltocht van niet minder c an 20 uren volbracht hij zonder auitengewone vermoeidheid. Dat is een kranige prestatie voor zoo'n oude jaas. Om een haverklap maakt Tinus een voetreis heen en weer naar Loon op Zand, waar zijn dochter woont, aatst maakte hij een toertje naar ■leusden en kwam terug.... via Giers- ïergen en UdenhoutTot zijn spijt ïeeft hij de vierdaagscke afstands. marsch te Nijmegen niet meegemaakt. Vlaar dat kan misschien een volgend jaar nog gebeuren 1 Rijwieldiefstal De visscher J. O. die in de Maas Ijn hengel uitwierp had zijn fiets enkele uren onbeheerd laten liggen. oen hij terug kwam was het rijwiel verdwenen. Waarschijnlijk is het ge stolen, doch de mogelijkheid bestaat ook dat een of ander grapjas het in de Maas gedeponeerd heeft. Dronken autobestuurders. De werklieden H. en S. beiden uit s Bosch, kwamen gisteravond in een vrachtauto Baardwijk binnengereden, blijkbaar hadden zij te lang op de kermis verloeft, want de chauffeur maakte bedenkelijke blunders. Dat wai voor den rijksveldwachter v. d. Griendt aanleiding om het tweetal aan te houden. Deze vonden dat blijkbaar allesbehalve plezierig en maakten nogal wat tegenstrubbeling. Toevallig was ook agent Nijssen in de buurt en deze reikte zijn collega de helpende hand. Belde kermis houders werden naar het politiebureau overgebracht. Het laat zich begrijpen dat er voor een en ander nog al be- angstelling bestond, temeer daar een der beide arrestanten herhaaldelijk in verzet kwam. Baldadigheid. In de Nieuwstraat alhier werden Zaterdagnacht omstreeks half twee een zestal ruiten ingegooid van de woning der familie M. De politie onderzoekt wie deze laffe baldadigheid op zijn geweten heeft. Najaarskeuring van Springstleren. Maandag had op het terrein van het gemeentelijk abattoir de najaars keuring plaats van springstieren Aan geboden werden 7 stieren, waarvan er 4 werden goedgekeurd, nl. van A in 't Groen te Loonopzand, J. J Pruissers, M. v. Pelt en Andr. Tim mermans, allen te Sprang-Capelle. Losbandig. Zaterdagavond kregen enkele gasten van buiten achter café Smolder! te v.m. Besoijen ruzie. Zij vlogen elkaar in het haar en het duurde niet lang of er werd een mes getrokken. S. uit Drongelen bewerkte daarmee zfln tegenstander S. uit Sprang. Gelukkig konden de vechtersbazen spoedig ge scheiden worden, zoodat erger voor komen werd. De politie nam S. uit Drongelen mee en maakte verbaal op wegens mishandeling. S. uit Spran had behalve een onbeduidend wondje aan den arm, een danig verscheurd pak. DE ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN. Jammerlik verregend. Het zag er Zondagmorgen al niet be inoedigend uit voor de organisators van en de deelnemers aan de groote athletiek-wedstrijden die des mid dags op het sportterrein van „Kunst Kracht" alhier zouden worden gehou den. liij dergelijke wedstrijden behoort nu eenmaal een stralend zonnetje, want regen en wind oefenen een zeer ongun stigen invloed uit op de prestaties der athleten, mede door de gesteldheid van het terrein en maken den wedstrijd voor de deelnemers in hun luchtige atliletiek-kleeding, zoowel als voor de bezoekers langs het lijntje, inplaats van tot een fleurige, sportieve vertoo ning tot een koude, triestige boel, met weinig spanning en stemming. De dag begon met een algemeene H Communie van leden en adspiranten der Patr. Sportver. „Kunst Kracht die allen prompt present bleken. De grauwe regenlucht, enkele regen buien en den stormwind ten spijt ging men des morgens nog de laatste hand leggen aan de inrichting van het sport terrein, waaraan voor dergelijke wed strijden heel wat vast zit. Men gaf de hoop nog niet op dat 's middags het weer nog zou opklaren. Sprak het weerbericht niet van: aanvankelijk en kele regenbuien, later opklarend; wel nu de regenbuien waren er al dus het opklaren zou nu wel spoedig volgen. Helaas bleek achteraf met dat „later" bedoeld te zijn tegen den avond. Het werd tegen het aanvangsuur steeds er ger. Het regende zonder ophouden ter wijl de gierenden storm het geval nog hopeloozer maakte. De muzikanten van „St. Jan" kon den zich in zulk een weer bezwaarlijk voor de muzikale wandeling opstellen. Er zat voorloopig niets anders op dan afwachten tot het Plusius behagen zou de hemelsluizen een oogenblik dicht te draaien. Er werd al geadviseerd de wedstrijden af te lassen, maar dat was ondoenbaar met het oog op de deel nemers die van heinde en ver waren opgekomen en bezwaarlijk den volgen den Zondag weer dezelfde reiskost;n konden maken. Toen het maar even wat minder ie- gende besloot men dan ook het weer te trotseeren en trok de groote stoet van deelnemers vanuit het Patronaat naar het sportterrein langs de Baardw ijk- sche straat. In een zoo snel mogelijk tempo wer den verschillende nummers afgewerkt. Niettegenstaande het gure weer kwam er allengs nog aardig wat publieke be langstelling. Ongeveer anderhalf uur hield het weer zich vrij goed. doch toen kwam de hui die al lang gedreigd had al z'n geweldigheid afzetten. Meer an een half uur achtereen striemde er een stortbui neer die alle deelnemers bezoekers naar een schuilplaats deed vluchten. Voor zooveel menschen was er in de huurt echter geen onder- "ak te vinden en de enkele patapluies, de hoornen, bosschen en tafels konden niet verhinderen dat velen als l:ct ware doorweekt werden. Er leek geen einde an de stortbuien te komen, lie. was in én woord een noodweer. Ook toen kon het bestuur m g niet zwichten voor den aandrang om de wedstrijden maar af te lassen. De prij zen en ook de deelnemers waren er, dus moest er zoo gauw het kon maar mi gekampt worden. Toen de bui eindelijk was uitgewoed, ging men dan ook weer moedig aan den slag. Enkele deelnemers bleken in- tusschen van verdere deelname te heb ben afgezien en te zijn vertrokken. Voor het verdere gedeelte van den wedstrijd hield het weer zich uitste kend, zoodat alle nummers nog op or delijke wijze konden wonh.n afge werkt. Er bleken ook nog heel wat toeschouwers aanwezig, die hun favo rieten luide aanmoedigden, zoodat het slot van dezen sportmiddag r.og Veel heeft goedgemaakt. Het werd echter door al dien tegen slag met het weer ruim 7 uur eer den wedstrijd ten einde was en de prijzen door den voorzitter van „Kunst Kracht", den heer Jac. v. Mi-. rlo, met een toepasselijk woordje aan de win naars werden uitgereikt. Gezien de handicap van liet weer, dat ook het terrein mindei geschikt maakte, mogen de bereikte prestaties zeer fraai genoemd worden, ln de se ries 100 M. hardloopen werdfn tijden van 11,5 lot 12 sec. gemaakt. Een speer worp van 43,25 M. en een van 11,50 M. mogen eveneens wel gemehioreerd worden. Ook de overige numnu rs had den mooie uitslagen, waaruit blijkt dat onder de vele deelnemers prima athle ten aanwezig waren. Onze plai.lselijke vereeniging „Kunst Kracht" loonde weer overduidelijk dat zij op atkietiek- ebicd heel wat presteeren k:m. De adspiranten niet meegerekend (die 3 prijzen behaalden), namen slechts een 10-tal leden dezer vereeniging aan de wedstrijden deel en wisten niet minder dan 10 prijzen te behalen, zijnde het grootste aantal van alle deelnemende vereenigingen. Het lid G. Klerx nam er alleen 4 voor zijn rekening. Hieronder laten wij den voll. Jigen uitslag der wedstrijden volgen: 100 M. hardloopen. Ie pr. Th. de Groot, O.S.S., den Bosch, 12,1 sec. 2e en 3e pr. G. Klerx en J. Pullens, beiden van K. K., Baardwijk, 12,2 s. Kogelstootcn. Ie pr. Th. de Groot, O.S.S., tien Bosch, 10,10 M. 2e pr. H. Vugs, Prins Hendr., Vught, 9.59 M. 3e pr. J. Schuurman, K.J.W., Ois- terwijk, 9,54 M, Driesprong. Ie pr. G. Klerx, 11.63 M., 2e pr. J. v. Mierlo, 11,54 M., 3e pr. J. Boom, 11,30 M„ alle van. K. K., Baardwijk. Hoogspringen m. aanloop. Ie pr. J. Schuurmans, K.J.W., Uis ter wijk, 1,55 M. 2e pr. G. Klerx, K. K., Baardwijk, I,50 M. 3e pr. A. Schapendonk, K. U Baardwijk, 1,50 M. Speerwerpen. Ie pr. Th. de Groot, O.S.S., den Boscii 43,25 M. 2e pr. G. Klerx, K. K., Baardwijk, 41,50 M. 3e pr. H. Vugs, Prins Hendrik, Vught 31,16 M. Touwtrekken. Ie pr. Veteranenclub, Waalwijk f. 2e pr. St. Herm. Jozef, Drunen I. 3e pr. Veteranenclub, Waalwijk II. Estafette 4 x 100 M. Ie pr. Pr. Hendrik, Vught, 52 2/5 se'*. 2e pr. K. K., Baardwijk I, 52 3/5 s. 3e pr. K. K., Baardwijk II, 55 1/5 s. Polsstok hoogspringen. Ie en 2e pr. H. Vugs en v. d. Heuvel, beiden Prins Hendrik, Vught, 2,70 M. 3e pr. W. Boeren, Pr. Hendr., Vught. 2,65 M. p, 2500 M. hardloopen. Ie pr. A. Baaten, Waalwijk, 8 min, 28,7 sec. 2e pr. H. Hammer, Prins Hendrik. Vught, 8 m. 43 sec. 3e pr. A. Melis, Pr. Hendrik, Vught, 8 m. 44,8 sec. 80 M. hardloopen (adspiranten). Ie pr. J. Lombarts, K. K., Baard wijk, 11,2 sec. 2e pr. A. v. Cromvoirt, K. K.» Baardwijk, 11,2 sec. 3e pr. J. Puts, K.J.W., Oisterwijk_ II,4 sec. Vèrspringen (adspiranten). Ie pr. J. Puts, K.J.W., Oi ster wij k,_ 4,70 M. 2e pr. A. Lapin, K.J.W., Oisterwijk,. 4.60 M. ■^veede blad. lid! hpt in Hp fllH'6

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5