Milkers. Lanosiraters BAND Zl/ïoU/tAï FtUiLLETON DIT BLAD! blij zijn als zij er de gemaakte kosten uit haalt; dat Is ook de bedoeling, dan kost de werkverschaffing niets. B. en W. vragen machtiging om de onderhandelingen door te zetten en als de plannen worden goedgekeurd het fort aan te koopen. Dhr. v. Lieshout informeert naar het werkloon dat met deze subsidie kan worden uitgekeerd. De Voorzitter antwoordt dat het rijk aan de hand van den hier geldenden loonstandaard bepaalt hoeveel de menschen moeten verdienen. In Haar steeg krijgt men 22 ct. per uur en waarschijnlijk zal het hier even hoog zijn. Dhr. de Baalj vraagt of de rijkssteun wel zeker gegeven wordt. De Voorzitter zegt dat niet tot aan koop wordt overgegaan voor dat zeker is. De inspecteur heeft echter gezegd, dat men daarop gerust kan vertrouwen, bij een dergelijke belastingheffing wordt altijd subsidie verleend Geen der leden heeft er bezwaar tegen dat B. en W. deze zaak door- zetten. De Voorzitter dankt den raad voor het In het college gestelde vertrouwen. Dhr. Brok vraagt nog of het polder- be'stuur misschien genegen zou zijn een bod te doen op de gronden, als het fort eenmaal geslecht is. De Voorzitter heeft met den inspec teur ook de mogelijkheid besproken, dat de gemeente het wetk zou uit- voeren, terwijl hel fort eigendom van den polder bleef. Dat bleek echter niet mogelijk, in dat geval zou de polder zelf de werkverschalfing moeten in stellen. Spr. gelooft wel dat de waarde van den grond zoo hoog zal worden, dat de kosten er uitgehaald kunnen worden en mocht het later blijken, dat de gronden voor de gemeente minder beteekenis hebben dan kan men ze altijd nog verkoopen. Het terrein is totaal 1.79 H.A. groot. De weg die thans om het fort heen loopt kan dan rechtdoor worden ge trokken. Weth; W. Klljn vreest dat het slecht land zal worden. Dhr. van Mook vraagt tenslotte of de loonen voor de werkverschalfing verhoogd kunnen worden. De Voorzitter zegt dat dit in de bedoeling ligt. Begin October zal een loonsverhooging worden ingevoerd en wel door middel van 'n kindertoeslag. De vergadering wordt hierna ge sloten. Buitengewone Vergadering v. d. R.K. Middenstandsbond te Kaatsheuvel. De electrlciteltskweslie en het rapport inzake Dieselmotoren. In de zaal van café Smit te Kaats heuvel hield de R.K. Middenstandsbond in 't Bisdom 's Bosch Dinsdagmiddag een algemeene ledenvergadering ter behandeling der Electriciteitskwestie en van het rapport inzake Diesel motoren. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen de heeren van het hoofd bestuur met den Z.E. heer Dr. van Beurden uit Heeswijk, geestelijk advi seurvoorts de burgemeester van Kaatsheuvel, wethouder v. d. Horst, Ir. Mercx, rijksnijverheidsconsulent te Tilburg en de Eerw. heeren kapelaans Rletra en Swagemakers uit Kaatsheuvel. De goed bezochte vergadering werd geopend met den Chr. groet, waarna de Voorzitter, de heer J. C. Meijring te s' Bosch, de aanwezigen verwel komde, in het bijzonder den burge meester van Kaatsheuvel, de eerw. heeren geest, adviseurs en den heer J K. Mercx, rijksnijverheidsconsulent te Tilburg. De heer Meijring ging vervolgens na wat er aan deze vergadering is voorafgegaan inzake de te bespreken kwesties. In de najaarsvergadering van 1929 is door den heer v. d. Horst, voorzitter der Kaatsheuvelsche af- deeling, aan het hoofdbestuur gevraagd stappen te doen om te komen tot billijker tarieven voor den middenstand, speciaal voor de kleinn Ij verheid. De actie van het hoofdbestuur heeft zich uitgebreid over de geheele linie van middenstandsafnemers, daartoe heeft ook de Hanze van het bisdom Breda medegewerkt. In Kaatsheuvel is daarna een nieuwe actie gevoerd n.l. voor de Dieselmotoren, die concurreerend voor de eleclr. bedrijven werken. Naar aanleiding d^zer kwestie is door Ir. Mercx uit Tilburg een rapport opgesteld. Rede Weth. v. d. Horst. De heer v. d. Horst kreeg hierna het woord en begon met een welkoms, woord namens de Kaatsheuvelsche afdeeling. Spr. ging na hoe de algemeene klacht, dat de tarieven voor klein- nijverheid en middenstand te hoog zijn ten opzichte van die voor de groot industrie, aanleiding tot de actie heeft gegeven. In 1930 is de eerste com missie-vergadering, gehouden daarna is de medewerking ingeroepen van den heer Paijens, directeur derlichtbedrijven te Roosendaal en van Ir. Hoffmans, directeur der bedrijven te 's Bosch. Spr. gaat enkele belangrijke punten uit het rapport na. Hij noemt het op de eerste plaats noodzakelijk dat de P. N. E. M. 2 afzonderlijke tarieven rekent. Dat een dubbel tarief is inge voerd, n.l. voor den spertijd en voor buiten den spertijd, vindt spr. billijk. Als voorbeeld neemt spr. Kaatsheuvel waar op sommige tijdstippen In de week veel meer kracht wordt afge- nomen dan normaal en deze maximale belasting moet natuurlijk betaald worden. Vervolgens komt spr. tot de vraag of de prijzen der PNEM tegenover de gemeenten en daardoor tegenover de klein-bedrijven billijk te noemen zijn, in verhouding tot de geldende tarieven in andere provincies. Het verslag komt In deze tot de conclusie dat de PNEM niet billijk is ien opzichte der middenstanders en kleinbedrijfhouders. Buiten Noord- Brabant is de stroomprljs voor deze Wenscht gil op de hoogte te blijven hoe de belangen en toe standen in Uwe gemeente in „ingezonden Stukken" besproken worden ABONNEERT U DAN OP afnemers veel lager dan hier. Spr. voelt het ook als een onbillijkheid dat de maximale belasting ten volle moet betaald worden ook wanneer deze slechts zeer korten tijd bereikt is. 'n Andere kwestie, aidus spr. is die der Dieselmotoren, waarvoor den laatsten tijd veel propaganda gemaakt wordt; de tijd zal moeten leeren of die werkelijk goedkooper zijn, maar in elk geval beteekent het een con currentie voor het electriciteitsbedrijf en als de PNEM onbillijk zou blijven zou zij daarmee de middenstanders dwingen bun toevlucht te nemen tot dergelijke krachtbronnen. Spr. uit de hoop dat er geen afvloeiïng van af nemers van de gemeentelijke licht- bedrijven zal plaats hebben daar dit een nadeel zou beteekenen voor de inwoners. Tenslotte belicht spr. de wensche- lljkheid dat de P.N E M. zich ook tegenover de gemeente coulant zal toonen en zij geen misbruik zal maken van het feit dat de gemeente is ver plicht stroom af te nemendat zou een onbillijkheid scheppen daar met de tarieven voor de grootbedrijven wordt gemarchandeerd. Nadat de Voorzitter, den heer v. d. Horst bedankt heeft wordt overgegaan tot de behandeling van het rapport Mercx, inzake de vraag of voor de Klein— nijverheid aansluiting aan het gemeente lijk electriciteitsnet, dan wel aanschaf fing van een moderne oliemotor met eigen krachtopwekking de voorkeur verdient. De heer Ir. J. K, Mercx geeft hierop in het kort een toelichting. Hij be handelt daarbij de vraaghoe staat het met den prijs der electriciteit ten opzichte van eigen krachtopwekking? en ging de factoren na welke een en ander beïnvloeden. Spr. is van meer.ing dat in deze geen beroep op de klein- nijverheid moet worden gedaan om omwille van het algemeen belang electriciteit te blijven afnemen, hoewel eigen kracht beduidend goedkooper voor hem zou zijn. In deze moet de middenstander zien wat het best is om zijn eigen bedrijf in stand te houden, Uit het rapport van den Nijverheids consulent stippen wij het volgende aan I De vraag, in het algemeen gesteld, is niet met ja of neen te beantwoorden. Daarom niet, omdat op de eerste plaats de tarieven, waartegen door verschil lende gemeenten eleclrische stroom beschikbaar wordi gesteld, nog al uiteenloopen op de tweede plaats, omdat bfl aandachtige beschouwing er nagenoeg geen bedrijven zijn, welke onder volkomen gelijke omstandig heden verkeeren, welke tot eenzelfde c jnclusie omtrent deze aangelegenheid zouden voerenterwijl een oppervlak, kige beoordeeling van de factoren, welke op de keuze van invloed zijn, gemakkelijk tot een minder juist oordeel zouden leiden. Het behoeft geen betoog, dat de simpliitische vergelijking zooals men die wel aantreft, tusschen den prijs aan brandstof van opgewekt kilowattuur van slechts 1 ct., met den prijs, die men voor her van het gemeentelijk net betrokken kilowattuur betaalt, aller minst een juist beeld geeft van de werkelijke kosten, welke uiteindelijk beide methoden van krachtvoorziening voor den gebruiker met zich brengen. Ofschoon vaststaat, dat bij eigen krachtopwekking de brandstofkosten een belangrijke factor vormen In de exploitatierekening van de krachtvoor ziening en zelfs in bepaalde gevallen voor de keuze beslissend kunnen zijn, zou het toch onjuist zijn in alle gevallen van dezen factor alleen de beslissing afhankelijk te stellen. Evenzeer staat vast, dat het hanteeren van de oogenblikkelijk geldende prijzen, met de noodige voorzichtigheid behoort te geschieden. Daartegenover kan worden opge merkt, dat, ofschoon de tarieven voor electriclteiislevering door de gemeente, meer stabiliteit vertoonen, er toch een algemeene tendenz tot geleidelijke verlaging valt waar te nemen, gebaseerd op de algemeene toename van het verbruik van electrischen stroom. Van den anderen kant wordt deze verlaging weer tegengewerkt door het monopo listisch karakter van het gemeente- distributiebedrijf. Bij het beoordeelen van de factoren, welke van groot belang zijn voor een juiste keuze van drijfkracht voor een bepaald bedrijf kan men gemakkelijk in overdrijving naar de eene of andere zijde vervallen. Het komt mij daarom voor doel treffender te zijn, om de aandacht te vestigen op de verschillende omstan digheden, welke de keuze kunnen beïnvloeden. Het geven toch van voor beelden in deze aangelegenheid, brengt steeds het gevaar mede, dat gegenera liseerd wordt. Installatiekosten zijn bij aansluiting aan het electrisch net inderdaad in het voordeel, tegenover die bij eigen krachtopwekking. Bij aansluiting aan het electrisch net toch, kan men volstaan met aanschaf fing van de electromotoren passend voor de afzonderlijke machines, dan wel voor groepsgewijze aandrijving daarvan, en behoeft men geen rekening te houden met mogelijke latere uj breiding der arbeidswerkluigen. Bij aanschaffing van een eigen kracht, werktuig heeft men met de mogelijk heid van uitbreiding in de min of meer nabije toekomst rekening »e houden. De oliemotor laat belasting boven haar werkelijke capaciteit niet toe terwijl dit bij de electromotor binnen bepaalde grenzen, wel mogelijk ij zoodat het vermogen van een eigen krachtwerktuig, grooter zal moeten zijn dan dat van de gezamenlijke electro, motoren. Wil men zich de voordeelen van de electrische aandrijving ten nutte maken door eigen electrfclteifsopwekklng, dan voert dit tot groote installatiekosten Tevens moeten) bij de installatiekosten van zelf opgenomen worden de kosten van fundeering en eventueel verbou. wingskosten voor machinekamer, aan. brenging van drijfwerk en hulpdrijf. werk enz. Het spreekt van zelf, dat voor een juiste exploitatie-rekening een bepaald bedrag aan rente en afschrijving van de installatiekosten in rekening be< hooren te worden gebracht. In dit verband is een langere termijn dan 10 jaar niet wenschelijk te achten. 11. Bedrijfszekerheid. De techniek heeft de verbranding}, motor, na belangrijke verbeteringen, inderdaad tot een bedrijfszekere ma! chine hemaakt. Toch zal de bediening en de zorg voor het onderhoud van den motor aan zekere eischen moeten voldoen, wilde bedrijfszekerheid ten volle blijven ge. handhaafd. Voor de bedrijfszekerheid van de electriclteitsvoorziening toch worden hooge eischen aan het net.de bediening en de controle gesteld, wel. ker kosten mede verdisconteerd zijn in den stroomprljs, ter handhaving van de bedrijfszekerheid van eigen installatie, in de kosten vergelijking te worden opgenomen. Verder wordt door de belanghebben den bij de oplossing in de richting van eigen krachtopwekking de aandacht gevestigd op de onafhankelijkheid van derden. Bij eigen krachtopwekking heeft men de vrije beschikking over het geheele vermogen daarvan op elk gewild oogenblik terwijl men bij aan. sluiting aan het net der gemeente meestal gebonden is aan de uren buiten den spertijd vallende. Nu zal het voor het eene bedrijf niet bezwaarlp zijn zich daaraan aan te passen. Anderen daarentegen zullen daarvan nadeel ondervinden en zullen een hoogeren prijs voor den in den sper. uren afgenomen stroom moeten dragen. Ook dit zal bij de beoordeeiing in aan- merking genomen moeten worden. Uit het voorgaande moge duidelijk zijn, dat bij een kostenvergelping van krachtvoorziening voor kleinere bedrlj. ven, de in geldswaarde uit te drukken kosten, wel een zeer belangrijke factor, echter niet alleen maatgevend voorde keuze van krachtvoorziening en dat de andere hierboven genoemde factoren aan de nuchtere, onbevooroordeelde ond ld geva ten- •ujjchen 'op de fete te v(: jit geval {igen k ,ifldustri i« ltlr -emak, c .;entenet 4 plaati Jen zo° jtroom «lig k"n het t jlOflOpoli jroot mi jndhavc de kleii ii per ee j winst, et, ten ge meekeerc zelfs n rerlaginj llein-indi de wins tiet bovt den o l van h S, waar klelnnij eente zo h verzoe [ir. Me Je iype-É jterduidi rere krac ilmotor. de ge vragen, gebruü v. S door c iel toom oog zijn. «fgaderi ifljlotte (dragen M or jg der ien kleini Jaatselijk renden i Iets, het ühandeli iingen ste i heer ens Kaal 3 van acht aa iaal aan idwilligh rezig te hoofd aarden roorzitU benoemi Oranje-f dat de iwoord limeerde geslote om U BBttf-tf DE VOE' eenige aid, doc ell toch eerst li linie v< Eischt Blue Band, dan weet U wat U eet. Blue Band versch gekarnd met 25 °/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole, Holland's beste Standaardmerk VERSCH GEKARND van „De Echo van het Zuiden". Uit het Duitsch van jiflg. 3 en Paul Oskar Hoeker. (Nadruk verboden). 13. Mevrouw Rettberg wist zich heel ge makkelijk te bewegen, was erg mooi, misschien wel gevaarlijk mooi, en ze was een van die vrouwen, die mannen betooveren en tot dwaasheden kunnen brengen. Ze was ook heel intelligent. Hat had Katarina vaak gemerkt, als ze met haar sprak over den aanleg van haar tuin en de nieuwe ideëen over tuinaan leg. Maar van haar karakter moest Ka tarina niets hebben. Ze had behalve Viktor Troilo nog een heel legertje van aanbidders. De eene tenniste met haar, de andere haalde haar in zijn auto of rijtuig, weer een ander ging met haar naar de opera of met haar wandelen. Wel had ze meestal de Deensche gezel schapsdame bij zich, maar dat was nu ook niet het type, dat bepaald als een beschermster kon worden beschouwd.. Intusschen had Katarina niet zoo heel veel tijd om zich met andere dingen dan met haar kweekerij bezig te houden. Haar zaken werden hoe langer hoe om vangrijker en dreigden haar over het hoofd te groeien. Daarbij kwam, dat ze zware geldzorgen had. Balthazar Troilo had haar al met 8000 Mark geholpen, waarmee ze een deel van de rekening van Wentzel had kunnen betalen. Dat de Mainzer firma, die de ijzeren geraamten voor de kassen had ge leverd, uitstel gaf, daarvoor zou de trou we, oude aannemer wel zorgen. Dat was ook dringend noodig, want ze be zat op 't oogenblik geen stuiver bedrijfs kapitaal meer. Wentzel bezorgde haar nog een paar opdrachten voor tuinaan leg in de buurt, wat tenminste weer wat contanten inbracht. Ze moest daarbij zelf flink de handen uit de mouwen ste ken, want een groot personeel kon ze er niet op nahouden. Haar hulptroepen hestonden uit een ouden tuinarbeider, die nog daglooner bij haar vader was ge weest, twee leerjongens, juffrouw Stuck- radt, een allerliefste, maar niet bepaald vakkundige volontaire, die de Geheim raad uit Berlijn naar haar toegestuurd had enMr. Gabb. De aanstaande landheer uit Leicester had haar plotseling op een briefkaart heel lakoniek medegedeeld, dat hij in 't begin van de volgende week zou verschij nen. Een adres gaf hij niet op, de kaart was op het eiland Wight gepost. Dus af schrijven kon Katarina hem niet meer. Toen hij arriveerde, geraakte ze bijna in vertwijfeling. Hij zag er met zijn lange modieuze ulster, zijn Schotsche reispet en zijn keurige schoenen uit als een van de allerchicste gasten van het Grand Ho tel. Waar moest hij iiier in Sonnenherg onderdak komen en eten?. En wat moest hij wel denken van dit armzalige, nog niet eens geordende kweekerijtje; hy die aan het bedrijf van Dutton gewoon was. Het liefst had ze hem gesmeekt direct weer in de taxi te stappen, waarmede hij gekomen was en in een van de hotels in Wiesbaden logies te bestellen. Want daar hoorde hij thuis. Maar Mr. Gabb was er de man niet naar om zich spoedig te laten afschrik ken. De bagage werd voorloopig huiten neergezet, en hij hekeek op zijn gemak de heele jonge onderneming. Daarbij be groette hij kort en joviaal den ouden Bal thazar Troilo, door even aan de pet te tikken. Hij vond de heide nieuwe kassen, waar van het glaswerk nog niet eens voltooid was, erg doelmatig, bezichtigde met aan dacht den mesthoop, liet zich de wer king van de verwarming en den water toevoer uitleggen, en daarna, door een van de leerjongens begeleid, ging hij op zoek om in de omgeving een onderdak te vinden. De leerling moest voor tolk spelen, want hoe goed Mr. Gabb ook Duitsch ge leerd had, het Sonnenberger dialect ver stond hij niet. Op de verschillende plaats sen, waarheen zijn adjudant hem voers de, vroeg li ij allereerst naar het had en de verblufte kamerverhuursters deelden hem mede, dat hij in het Sanatorium Die- teninuhle net zoo veel baden kon nemen als hij maar wilde. Hij trad in de deur en mat met zijn oogen den afstand. Neen, dat was toch te ver om iederen ochtend in pyama naar toe te wandelen. Bij den smid ontdekte hij een bouw vallige badkuip. Hij hielp zelf mee hem onder het oude roest vandaan te halen. Een kleine delegatie van kamerverhuur. slers met gevolg was hem op eerbiedigen afstand achterna gegaan. Ze hadden een soort trust gevormd. Een Engelschman, die zoo'n mooie jas droeg en iederen ochtend in had wilde, moest twintig Mark in de maand meer betalen. Ten laatste sloot Mr. Gabb met juffrouw Rabc een oudere zuster van den smid, die in een aardig, vriendelijk huisje in een groo- Ien tuin achter de smederij woonde, een j mondeling contract, waarin niets onver- meld bleef: schoenen poetsen, heet wa- ter, eiken dag twee schoone handdoeken, iedere week schoon beddegoed, hij het ontbijt twee zachte eieren All right, zei hij, en gaf de oude juffrouw een hand. Tot nog toe had in dit kwartier de as sistent van den landmeter gehuisd, (lie zelf zijn schoenen poetste en niet alleen aan badwater maar aan water in het al gemeen de meest bescheiden eischen stel de. Met twintig Mark in de maand was liet verschil ternauwernood betaald! Te. gen den zomer moest hij vast en zeker worden opgeslagen. Hoe kwam zoo'n bui tenlander ,op het zonderlinge idee hier op het dorp zijn tenten op te slaan? Zijn hee\e persoon hoorde in Wiesbaden thuis, in een van de grootste hotels. Wat moest hij hier? Wat zocht hij hier? Toen de smidsknecht de keurige bagage bracht en een Mark fooi kreeg, was de heele buurt het er over eens, dat men hier met een beetje zonderling, maar absoluut- deftig personage te doen had. Juffrouw Babe kwam met een formu lier, dat de nieuwe gast voor de politie moest invullen. Naam, leeftijd, plaats van geboorte, nationaliteit, godsdienst, alles gaf hij duidelijk op. Alleen zijn beroep liet hij oningevuld. De politie wil ook weten wat U bent mijnheer, schreeuwde juffrouw Babe hem in het oor. Ze schreeuwde, omdat ze overtuigd was dat de Engelschman haar Duitsch dan beter verstond. Mr. Gabb stak bedaard zijn korte pijp aan. Hij lachte genoeglijk. Wat ik hen, juffrouw Babe. Ik ben nog heelemaal niets. Ik ben nog pas aan het leeren en wil wat worden. Zegt U dat maar tegen de politie. Dus student? Waar studeert U? Bij juffrouw Lutz. Aan den over kant. Begrijpt U? Weet U wat, vult U maar doodgewoon in: tuinknecht. Zoo zal het wel goed zijn. Tuinknecht? Hij knikte en blies dikke rookwolken uit. Zonder zich verder om het verbluf te gezicht van zijn hospita te hekomme ren, begon hij zijn koffers uit te pakken. 's Avonds trok hij zijn smoking aan en wandelde hij naar de kweekerij van juf frouw Lutz, die hem te eten had ge vraagd. In de kleine woon-, eet- en ontvang kamer zat de jonge „vrouw des huizes" tusschen grootvader Troilo en juffrouw Eva Stuckradt, de volontaire, aan de voor vier personen gedekte tafel. Balthazar Troilo rookte een gruwelijke groote, dikke, zwarte sigaar. l)c heele kamer hing vol rook. Telkens als de oude heer kwam, vroeg hij beleefd: „Het hin dert den jongen dames zeker niet, als ik een sigaar opsteek en een paar trekjes doe? Natuurlijk zeiden ze dan niet neen, Het zou ook niets gegeven hebben, want de sigaar was al aangestoken, voor het beleefde verzoek ten einde was gebracht. De aanblik van het helder-witte over hemd en de smoking bracht den ouden man bijna huiten zichzelf. Hij wreef niet de hand over zijn ongeschoren kin. Ik dacht, Katrientje, dat je ons tip een avondboterham gevraagd had ea ik heb in mijn onschuld ook een flcschjc van mijn bessenwijn van het vorige jaar meegebracht, maar je krijgt gewoon de doodschrik, als je de menschen in zulke hofkleedij ziet verschijnen, zei hij op z'n grimmigst en toon. Katarina zei halfluid legen hem: De Engc«schen weten nu eenmaal niet beter maar U zult zien, hij is heelemaal niet stijf. Hij is vreeselijk grappig en in den tuin kan hij werken als drie goedbetaal de arbeiders uil Sonnenherg. Met dit mooie pakje aan? Dat kan ik me levendig voorstellen. Hij had buitengewoon veel plezier van zijn eigen mop. Maar toch kwam hij den heelen avond, gedurende de eenvoudige en smakelijke maaltijd zijn eerste verba zing niet heelemaal te hoven. Eva Stuckradt was de dochter van 'n Berlijnschen rechter. Haar jonge leer meesteres had haar al op de hoogte er mee gebracht, hoe de oude Balthazar be handeld wilde worden. Van verfijnde damesmanieren moest hij niets hebben. Zoo had Eva de laatste dagen de hoog achting van den ouden man verworven, toen hij haar bij het omkeeren van den mesthoop aantrof. Goed zoo, m'n meisje. Dat is meer waard in het leven, dan zoo'n beetje de piano mishandelen en kostelijk linnen vol te smeren met dure olieverf. Wordt vervolgd. Ien hebb rtken afg< itegorie bgmidda gevoetha reer gaar die elk de speb dat de o is, er :den eve sier" gev> is er gee spanning noot elke uit het v zoo gunst lijstje te rgen du: voorzicl tn gaat aan in h teide vrii voor ilen maar (innen v we dat Longa k !e Zeeuv kunnen Iburg kri ook NC meer ka Maast ric want w< rm II zo' voornaa ui gespee ■n PSV's Philips-1 de Bred n. f springe aar de w 'lijk het i C. deb ng? Het tot tevi der punt dat ker wor tr Roerni' kans op naar a< kamp, di tselijk he groot ere id rijd1 de 3e kl wijksche dasser ga zullen Good-Lu n fU

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6