Radio urogram 20 dei. korting Teekenschool Opening Cursus 1932-1931 4 October ei. Ulaaiuiers. Lanostraiers zondag 2 October 1032. TENTOONSTELLING nel en zonder chauffeur. A, MULDERS=SARS Kwaliteitswerk.' GOED DRUKWERK WaalwUksche StoomdrnRherii Antoon Tieten - Waalwijk. te Waalwijk. Ran besteding, Ook voor buitenland. Waalwijk. Het verhouwen van een Winkel en Bovenhuis DIT BLAD! 1 il TIJDELIJK op alle Stoom-, Verfprljzenj Hufleverancier van HM. de Koningin. Agentschap te Waalwijk: WED. A DEBREE-Brans Stationsstraat 4. 's Nam, 6 uur. Toegalaten worden alleen zl die den 12-jarigen leeftijd bereik hebben en geen dagschool voot ambacht of handwerk of vooi algemeen vormend onderwijs be- zoeken. Aangifte ter Secretarie voor 1 OCTOBER, voorm. 9 12'/a. 's nam. van 2—4 uur. De school is ook toe gankelijk voor vrouwe lijke leerlingen. Het Architectenbureau VAN Rpc BOSSAERTS te Waalwijk onder georganiseerde bouwvak patroons aan de Markt te Waalwijk voor rekening van de firma' CUNEN te Waalwijk. De aanbesteding zal piaats hebben op Donderdag 29 September a.s., des avondi ten 7'/2 uur in het Hotel VERWlEi alhier. Bestek en teekening verkrijg, baar ten kantore van het Archil tectenbureau voornoemd tegen betaling van f 4 per stel (res titutie f2.-) Inlichtingen verslrekt onderge. teekende. 49032 De Architeci, ED. BOSSAERTS, van 10 uur voorm. tot 5 uur 'snam. in het gebouw der Teekenschool van het werk der leerlingen, vervaardigd tijdens den vorlgen cursus. 48999 WT TOEGANG VRIJ. De Directeur, TH. VAN DELFT. Dit is de afbeelding van dt EENIGE verpakking van Klaver- blad's Karnemelkzeep„Hel Melkmeisje No. 340". N.V. .HET KLAVERBLAD', Haarlem. Prima wagens. Billijke prijzen. Stationsstraat 95, WAALWIJK. Telefoon 4. 48575 Wenscht gij op de hoogte te blijven hoe de belangen en toe- slanden in Uwe gemeente in „Ingezonden Stukken" besproken worden ABONNEERT U DAN OP Bij schoenen let men op KWALITEIT, maar bij Drukwerk is kwaliteit zeker een eerste vereischte, daar een cachet geeft aan elke zaak en goed drukwerk ook een goed artikel intro duceert. Bestelt dus uw drukwerk daar waar naast KWALITEITSWERK ook BILLIJK WERK geleverd wordt Bestelt uw drukwerk dus bij KANTOORUREN VAN 9—13 UUR, DES ZATERDAGS VAN 8—11 yjJR, IIII achting kent voor den arbeider, waar Wanneer men een motor of machine in Jezus zelf den arbeidersstand koos. Als werking wil stellen, dan doet men dat de wereld in al hare gelederen verchris- volgens de voorschriften van den uitvin- telijkt wordt, zal de haat uit haar weg- der. Niet zoo doet men niet de groote gaan. Zal de klove overbrugd worden wereldmachine. Toch heeft ook voor de door liefde, er zal weder tevreden geluk wereld voor het maatschappelijk leven wonen. Het onderling vertrouwen zal de Groote Maker zijn voorschriften ge- terugkeeren en internationale samen- geven. Men heeft er zich echter niet aan werking zal wederom mogelijk zijn. Wel gestoord. En nu alles niet naar wenseh nu dan, Christus in de samenleving terug, draait, probeert men den motor zelf «luit U aan hij hen die optrekken om den weer op gang te brengen, doch men ver schappij. -- - rijken Paus: dan zal Christus heerschen en regeeren in alle eeuwigheid, sloot spreker zijn gloedvolle rede. Als tweede spreker trad de heer de Na tris uit Eindhoven op. Naarmate een kind sterker groeit en krachtiger wordt, wordt de eisch groo ter Ier voorkoming van verzwakking doelmatiger gevoed te worden. Een sterke groei kan een mcnsch tot ziekte en zwakte voeren, wanneer niet gezorgd wordt dat hij dien krachtigen «roei het meest doeltreffende voedsel niet ontbreekt. Hetzelfde heeft betrek king op onze Boomsch Katholieke werk liedenvereeniging en vakorganisatie. On ze werk li eden verecnigingen en vakorga nisaties groeien, groeien krachtig. Nim mcr werd een ledental bereikt als thans waarbij onze Bossche Diocesane Werk licdenbond uitblinkt met meer dan 40000 leden. Doch nu is het tevens zaak er voor zorg te dragen dat die sterk groeiende arbeidersbeweging niet vervalt tot zwak te of ziekte. Daarom is deze Diocesane Gewestelijke Meeting belegd. De inner lijke versterking is het doel van deze bij eenkomst. Het stemt vreugdevol, dat gij allen in zoo overgrooten getale zijt opge komen om mede te streven naar de in nerlijkc versterking van l we organisa tie. De stoffelijke een geestelijke midde len daartoe geëigend, zal spr. in het kort uiteenzetten, opdat zij U een aansporing mogen zijn in het aanstaande wintersei zoen door allen te worden behartigd. De Paus van llome zegt in zijn Quadragesimo Anno: Wat wel het meest in het oog loopt, is, dat in onzen tijd niet enkel het kapitaal zich opstapelt, maar ook een ontzaggelijke macht en despotisch eco nomische heerschappij zich samentrekt in handen van enkelen die meestal het kapitaal niet in eigendom, maar in be waring en onder hun beheer hebben en er naar willekeur over beschikken. Is het dan niet dwaas deze despotische heerschappij nog te steunen? Goed, dan ook Uw spaarcenten allen beleggen bij de Centrale Volksbank, uw levensver zekering afsluiten bij Concordia, uw in koopen doen bij uw eigen instellingen zooals uwe eigen coöperatie. Dan breng ge uw geld daar waar er naar gestreefd wordt, die despotische macht ten val te brengen. Versterkt uw eigen financieelc en economische instellingen, opdat voor komen worde, dat mede door uw eigen gelden de dictatuur van de geldmarkt uwe waardigheid als arbeider, als mcnsch en Christen, alsmede de waarde van en de waardeering voor den arbeid door de zucht naar geldelijk gewin wordt ver stikt. De vrije concurrentie, ja, die moest er zijn, zoo wordt beweerd, ja, maar die heeft zichzelf ten onder gebracht. De vrijhandel is verdrongen door de econo mische dictatuur. Het winstbejag ging over in een ongebreidelden strijd om de overmacht. Heel het economisch leven is, volgens Pius XI, op afschuwelijke wijze hartvochtig geworden, onmeedoo- gend en wreed. Wapent U, mannen broeders! Wapen' U door groote eenheid in willen en stre ven. In dezen tijd past als het ware geen plaatselijke actie of instelling. Ze moeten ingrijpen in geheel het economisch leven. Wapent U door voor elkander te zijn: broeders vol medegevoel met het lot van Uw makker door welwillendheid tegen over elkaar. Heb medelijden vooral mei hen, die door het wreede economische stelsel thans ellendig getroffen zijn. Te genover de macht van de geldheerschap pij moet staan de macht van ons getal, machtig in eenheid van denken en wil len. Tot slot wijst spreker nog op een groep van anderen, die als hel ware een gewelddadige revolutie ontketenen in d'r ideeënstrijd, die den Godsdienst mis bruiken tot eigen gewin, die hun lading trachten te dekken met de vlag van het Katholicisme, die zoo gaarne een voor- aanslaande plaats innemen en daarbij niet terugdeinzen hun positie of functie te misbruiken ten eigen waarde en ten nadcele van anderen. Ja, ik kan me in denken als van den huidigen noodtoe stand misbruik wordt gemaakt in dezen zin, dat een vader werk kan krijgen met enkele guldens in de week, en wanneer dat dan gebeurt door personen die juist deze grove onrechtvaardigheid moesten bestrijden. Ja, dan kan ik me indenken, dat waandenkbeelden en wanbegrippen postvatten met betrekking tot de Katho lieke maatschappijleer. Hier achten wc wel van belang aan te halen wat Pius XI daarvan schreef in zijn laatste encycliek. Hel is wel droevig, dat er Katholieken geweest zijn en nog zijn, die er voor uit komen Katholiek te zijn en toch de ver heven wet van rechtvaardigheid en lief de bijna vergeten zijn, welke ons ver plicht, niet alleen aan ieder het zijne te geven, maar ook onze behoeftige broe ders te steunen, alsof het Christus zelf was; ja, erger nog, Katholieken, die er niet voor terugschrikken, uit winstbejag de arbeiders uil te buiten. Het gebeurt zelfs, dat de Godsdienst gebruikt wordt afs dekmantel voor onrechtvaardige af persingen en als een wapen om zich te weren tegen de volkomen rechtvaardige eischen der arbeiders. Zulke practijken zullen we steeds blijven aanklagen. Want zij dragen dc schuld dat de kerk onver diend ervoor aangezien en ervan beticht is de rijken te bevoordeelen, en zich niet te bekommeren om de behoeften en noo- den van hen, die als het ware van hun natuurlijk erfdeel beroofd waren. Wel nu, versterkt uwe organisatie innerlijk door in den aanstaanden winter de ont wikkelingsavonden bij te wonen. Daar zult ge beter inzien wat er geschiedt in strijd met de Katholieke leer en wat ge daan moet worden tot verbreiding en toepassing van de Katholieke leer, dan zal tot U doordringen dat het zoo even gewraakte euvel geen aanspraak heeft op den titel van handig zakendoen, maar veeleer op dien van rechtsverkrachting. O, hoe heeft men langs dezen weg toch kunnen helpen de groote ontreddering van dezen tijd te bewerkstelligen. Laten we samenwerken om te prijzen wat goed is, maar ook om aan te klagen wat niet goed is, om onze taak steeds beter te kennen toepassen en te propageeren wat Christelijk is, dan zal de hopelooze wereld opzien tot het licht. De wereld is vastgeloopen. gezongen was, kreeg een jonge werkman, de heer Theo van Bavel uit Tilburg, het woord. Spreker noemt hel een voorrecht op deze meeting te mogen spreken. Al is hier voornamelijk een bijeenkomst van ouderen, toch heeft deze bijeenkomst ook de belangstelling van de J. W. De meeting staat in het teeken van in nerlijke versterking. Hoe komt onze H.K. W.V. het best tot innerlijke versterking. In het verleden steunde de W.V. op en kele stoere werkers, op een groep dur- vers. De voormannen hebben werk ge leverd, dat heden nog eerbied afdwingt. Het groot aantal leden, de groote massa hadden voor een groot gedeelte slechts waarde, in zooverre ze konden steunen op een heter ontwikkeld en ervaren medelid. Dat kan zoo niet blijven. We moeten vooruit, el- moet aangepakt wor den. Zie naar onze tegenstanders. Het moderne heidendom rukt met rasse schreden op tegen al wat God en Gods dienst is. Het socialisme en het commu nisme werkt en zwoegt om te ondermij nen wat ons dierbaar en heilig is: het Christelijk huisgezin, Christelijke be schaving, heiligheid van het huwelijk, onzen Godsdienst zelf. Ze zijn er op uit, niet alleen op Godsdienstig en zedelijk gebied, maar ook op sociaal-politiek en economisch terrein ons in den afgrond te storten. Zij laten het niet afkomen op enkele personen. Ook wij moeten met man en macht optrekken. Ieder lid moet worden opgevoerd tot de grootst moge lijke geschiktheid en bekwaamheid voor den strijd, tot de grootst mogelijke acti viteit en toewijding. Zoo iets is niet te verwezenlijken zonder opvoeding en vor ming. Vandaar de noodzakelijkheid van onzen Jongen Werkman, die de inner lijke versterking het meest krachtdadig kan bevorderen. De Weled. Gestr. Heer A. van Ryen, sprak als nu een slot- en dankwoord, waarna de stoet zich in dezelfde volg orde opstede om na een wandeling door "Gasthuisstraat en Telefoonstraat zich naar de kerk te begeven, waar een plech tig Lof tot sluiting zou gehouden worden. De vele drapeaux en vaandels schaarden zich aan weerszijden van het altaar. Tamboers en bazuinblazers van den J. W. knielden voor het hoogaltaar neer. De plaatselijke adviseur van de R.K. Werkliedenver., Kapelaan de Klijn, cele breerde het Lof, dat door alle meeting- gangers werd gezongen. Na het Ave Maria hield de adviseur een korte toe spraak. Hij noemde het zich een groote eer en aangename taak deze schitterend geslaagde betooging met een slotwoord te mogen besluiten. In grooten getale, aldus spreker, zijt gij naar Kaatsheuvel opgekomen, om openlijk getuigenis van groot geloof van Uw Godsdienst, van uw strijd voor de hoogste idealen van uwe organisatie te geven. Het is zeker een nuttige wapen schouwing in dezen zorgzamen tijd on der uw opperste leiding, een prachtige parade van de devisie Tilburg, waarbij gij gedebuteerd hebt voor Koning Chris tus, de ideale arbeider van Nazareth. Deze manifestatie zal diep doordrin gen tot uw organisatieleven, zal mede werken tot innerlijke versterking. Jam mer nog dat velen geen lid zijn of zich alleen lid voelen 0111 op te komen voor de financieelc verbetering of zich tegen andere stoffelijke rampen te verdedigen. Ze vergeten het woord van Christus, zoek eerst het Rijk Gods en al het overige zal U worden toegesmeten, als ge eerst het Rijk Gods zoekt. Zoekt dat, helpt dat zoeken aan anderen. Richt de harten omhoog tot Hem die uw aller Vader is. Acht het uw plicht anderen te brengen lot God. Weest een stralend voorbeeld van Katholiek leven, dan zal het aan schijn der aarde vernieuwen. Dan is uw leven een apostolaat. Wees apostel onder uwe medearbeiders.. Hiervoor wendt spreker zich tot de J.W., die hij de moderne industrie-mis sionarissen noemt. De wereld is van Christus afgekeerd. Het is de taak der LW. haar naar Christus terug te voeren. Willen we dat bereiken, dan is noodig in den aanstaanden winter grooter ken nis te vergaren in de geloofsleer, in de Roomsche maatschappijleer, dan is ge organiseerd zijn een heerlijke taak. De wereld staat op een keerpunt. Verzuimt gij, J. W., uw plicht, dan zinkt die dieper weg. Doe in energie en werklust niet onder voor bolsjewisme en communisme. Werkt en bidt, dan zal het Rijk van Christus komen. Duivensport. Zondag hield de duivenclub „De Com binatie", gevestigd bij den heer Jan van Dun alhier een wedvlucht vanuit Ilalle (België). De duiven werden gelost om 8 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 9.29.44 uur, de laatste duif 0111 9.59.53 u. De uitslag was als volgt: 1, 7, 8, 16, 22, 24, 35 Fr. van den As tern2, 30 F. Damen; 3, 20 J. Opperman; 4 L. van Mosselveld; 5, 10, 11, 28 A Snaphaan; 6, 21 L. de Bondt; 9 Ch. Steenbergen; 12 P. Kemmeren; 13, 25, 33 W. Kemmeren; 14 Gebr. van Gooi; 15, 23, 20, 32 Jan van der Linden; 17. 30 W. van der Ven; 18, 29 W. Damen; 19, 37 J. Vloemans; 31 Joh. Pijnenburg; 34 B. de Bruyckere. R.K. Wielerclub Kaatsheuvel. Zaterdag j.l. hield de R.K. Wielerclub Kaatsheuvel een trainingsrit over hef traject Kaatsheuvel, Loon op Zand, Uden- hout, Helvoirt, 's-Bosch. Nieuwkuik, Waalwijk met als eindstreep café de Wed. J. van Berkel aan den Horst. De afstand bedroeg ongeveer 00 K.M., .'elke werd afgelegd in den tijd van 1 uur 27 min. Er werd in een peleton gestart. De uitslag van den rit welke als goed ge slaagd mag worden beschouwd, was als -olgt 1 A. Zijlmans; 2 G. van der Kaa, 3 P. Zijlmans; 4 Brokken; 5 M. Damen; 0 M. "an Wanroojj en 7 van Berkel. 8,00 9,00 111,0» 10,15 11,00 11,80 12,00 2,15 2,30 3,00 •1,00 5,00 6,30 7,00 8,00 8,15 10,30 10,45 8,00 10,00 10,15 10,45 11,00 11,30 12,15 2,00 3,00 4,00 5,00 5,45 6,45 7,00 7,45 8,00 8,45 9,15 10,00 10,15 11,00 0,45 8,00 9,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11,15 12,00 2,00 2,30 4,00 4,30 4,30 5,00 5,45 6,00 6,30 6,45 7,00 DONDERDAG 22 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) Grnmofoomimzick. Hel Avro-Klein-Orkest. Morgenwijding. Grnmofooiimuziek. Kookpraalje. Pianorecital. Het Avro-Kamerorkest. Gramofoonmuziek. Kamermuziek. Gramofoonmuziek. Ziekcnuur. Radio-Kinderkoorzang. Sportpraatje. Kovacs Lajos en zijn orkest. Gramofoonniuziek. 5c Avro-conccrt uit Concertgebouw A'dam. Vnz Dias. Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) Morgenconcert. (N.C.R.V.) Gramofoonmuziek. Korte zickendienst. Gramofoonmuziek. (K.R.O.) Gramofooimuiziek. Godsdienstig halfuurtje. Het KRO-orkest. (N.C.R.V.) Cursus fraaie handwerken. V rouwen h al f uurt j e. Ziekeniuirtje. Cursus handenarbeid voor de jeugd. NCRV-orgclbespeling. Cursus knippen en stof versieren. Declamatie door H. Fecnstra. Ne cl. Clir. Persbureau. Het Klein-Orkest der NCRV. Ds. Riemens: Iets uit de vertellingen van Peter Itosegger. Populair gramofoonplatenconcert. Vaz Dias. Het Klein-Orkest der NCRV. Gramofoonmuziek. VRIJDAG 23 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) en 7,30 Lichaamsoefeningen. Gramofoonmuziek. Trio Loe Cohen. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Voordracht door Jan Lcmaire. Trio Loei Cohen. Voordracht door Jan Lemaire. Trio Loc Colien. (A.V.R.O.) Hel Omroeporkest. Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. (V.A.R.A.) Orgelspel. Gramofoonmuziek. Gramofoonmuziek. Vara-orkest. Voordracht door Rolien Numan. Orgelspel. Mevrouw Buising van Besouw: Dc vredes taak der Katholieke kerk. Orgelspel. Toespraak voor Overheidspersoneel door W. Lu berti. j,b« vgvuwvg li 7,15 Vara-orkest. (V.P.R.O.) Nieuwe Kerkgeschiedenis. 8,00 Caleehisalie 8,30 Concert. 9,00 Cursus. 9,30 Concert. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Voordracht door Ds. Broer. 10,45 Gramofoonplaten. (V.A.R.A.) 11,00 Graniofoonmuzick. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12,15 Het KRO-Quintet. 2,00 Solisten-concert. 5,00 Het KRO-Kunstensemble. 6,00 Land- en tulnbouwhalfuurtjc. 6,30 Kunstensemble. 7,10 Causerie door C. Bakker, C. v. I».. A'dam 8,05 liet KRO-Salon-orkest. 9,15 Vaz Dias. 11,00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 24 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 6,45 en 7,30 Lichaamsoefeningen. 8,00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Uitz. voor arbeiders in de continubedrijven 12,00 Trio Loe Colien. 2,15 Kwartiertje voor Inst. voor Arb. Ontwikk. 2,30 Gramofoonmuziek. 3,00 Arbciderssport. 3,15 Gramofoonmuziek. 4,00 Groningscli uurtje. 5,00 Optreden van Willem van Iependaal. 5,15 Uit de arbeidersbeweging door het NVV. 5,30 Optreden van Willem van Iependaal. 5,45 Literair halfuurtje. 6,15 Kinderuurtje. (V.P.R.O.) 7,00 Avonduitzending. (V.A.R.A.) 8,00 Herhaling SOS-berichtcn. 9,05 Route avond. 11,00 Vaz Dias. 11,10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 290 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 11,00 liet KIlO-Kunstenseniblc. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Lunchconcert. 2,00 Gramofoonmuziek. 2,30 Kinderuurtje. 4,00 De Harmonie Nijmeegsch Vrijw.-korps. 5,00 Esperantonieuws. 5,15 Harmonie Nijmeegsch Vrijw.-korps. 6,00 Gramofoonniuziek. 6,10 Journalistiek Weekoverzicht. 6,30 Gramofoonmuziek. 7,10 Dr. Alpli. Mulders: Missiewerk en missie- steun. 7,45 Sportpraatje RKF. 8,00 Het KRO-Orkest. 9,00 Microfoon-feuilleton. 9,15 Vaz Dias. 9,30 Het KRO-orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HET MELKMOMtf Na aan- 'wendingvan één rdoosje Rcdent vond1 r'n landbouver in Schot-! fland 300 doode ratten.] Rodent roet ratten en muizen radicaal uit. Elkj hapje is daodelijk. Doozen v. 5) en 90 cb^ o.a. bij «tken d rog is. Luie Anti-verlwir varen aatreg engse Zijn i lot stai Tan oni koeden, lelfde d De w eed, hei ngenc Zij l> onoplos minst v; De re Bloempjesdag. l)e ten bate van de T.B.C.-vereeniging Herwonnen Levenskracht" alhier op Zondag 18 September gehouden bloenipjesdog bracht in totaal 237.73 op. 'i'- V'

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 4